Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43701) may15 válasza Jim74 (#43699) üzenetére


may15
csendes tag

Nem, az 16340 akksival megy. Amennyiben most az On The Road lámpára gondoltál.
Az ugyan úgy lítiumos akksi mint a 18650, szóval azzal nem leszel közelebb. Ha elemmel használod az viszont csak 3v, továbbá a cr123a elemből a legtöbb megint csak lítiumos.

[ Szerkesztve ]

(#43702) Imy válasza Imy (#43658) üzenetére


Imy
veterán

Convoy C8-hoz esetleg LED panelt driverestől hol lehet venni? Csak ha esetleg játszanék a középhőmérséklettel, vagy ha meghibásodna?

C8 után mi az eggyel nagyobb lámpa, ami ajánlott?

(#43703) Imy


Imy
veterán

18650-es akksit honnan lehet jó árban rendelni? A gerabest még mindig kiesik, mivel drága a posta onnan. Amúgy nem értem, hogy miért ilyen drágák ezek az akksik.

(#43704) Francia91 válasza Imy (#43703) üzenetére


Francia91
veterán

Mivel topikba nem lehet hirdetést belinkelni Hardverapóról, ment privátban

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#43705) Imy válasza Imy (#43702) üzenetére


Imy
veterán

Illetve S8-hoz létezik más féle üveg vagy lencse? Apósnak kellene, mert vadászatkor használja.

(#43706) Akasztott válasza gyapo11 (#43652) üzenetére


Akasztott
csendes tag

milyen lámpáról van szó?

csak kiprobalt convoy m1 x8 / convoy s2+ xpl hi x8 / zanflare b3 6500k / kaidomain bl70s 6500k eladó.

(#43707) Francia91


Francia91
veterán

A Convoy L6-hoz a Smooth Reflector miben másabb, mint az eredetije? Pusztán kíváncsiságból, egyszerűen érdekel. Vetítési kép, terítés, stb....

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#43708) A214 válasza Imy (#43703) üzenetére


A214
aktív tag

gearbesten ez van kuponnal
LiitoKala Lii - 26A 18650 Li-ion Rechargeable Battery - 4PCS [link]
Ár:$9.99 + Shipping Cost:$4.84
Kupon: BILAKOSF37

[ Szerkesztve ]

(#43709) nbg


nbg
senior tag

Sziasztok!

Érdeklődnék, jelenleg mi a "fejlámpák S2+"-a?
(Nagyon hálás lennék, ha az ajánlás gearbest kuponnal együtt érkezne... :D)
Előre is köszönöm!

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#43710) ZozzV6 válasza Imy (#43702) üzenetére


ZozzV6
senior tag

L2 vagy L6

(#43705) Imy: ugyanolyan vagy tükröződésmentes bevonatos létezik hozzá. Ugyanaz kell bele mint S2+-ba.

(#43707) Francia91: Gyári leddel nincs értelme. Csak fánkabb lesz a hot spot tőle. Érsd: a kot spot közepe sötét lesz. Csak XHP70.2 leddel van értelme mert ott nincs látható kereszt a led közepén.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#43711) Francia91 válasza ZozzV6 (#43710) üzenetére


Francia91
veterán

Köszi, nagyjából ezekre voltam kíváncsi :R

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#43712) balazs1956 válasza gyenesmartin (#43697) üzenetére


balazs1956
senior tag

Convoy s 2 fejpánt.

Most látom, hogy kifutott, de lehet máshol létező termék!

Katt1

Katt2

[ Szerkesztve ]

(#43713) vince válasza nbg (#43709) üzenetére


vince
őstag

Nagyon esetleg a Boruit RJ - 02, sokkal inkább a Skilhunt H03 vagy az újabb, beépített töltős típusa a H03RC. Kupont szerintem mindegyikhez találsz WestBam blogjában.
Megnéztem, a Boruithoz nincs most kupon, de minden tekintetben jobban jársz a másikkal :D

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#43714) Imy válasza ZozzV6 (#43710) üzenetére


Imy
veterán

Az S2+ üvege nem kisebb mint a C8-é? Igazából valami zöld színű kellene. Ez a matt miért jó?

[ Szerkesztve ]

(#43715) ZozzV6 válasza Imy (#43714) üzenetére


ZozzV6
senior tag

De. De S8-at kérdeztél. Színes üvegek nincsenek ezekhez. Matt?

[ Szerkesztve ]

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#43716) Gargouille válasza ZozzV6 (#43715) üzenetére


Gargouille
őstag

Lehet, hogy a tömítőgyűrűre gondol az üveg alatt, abból van zöld az S2-ben. :)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#43717) Imy válasza Gargouille (#43716) üzenetére


Imy
veterán

Nem, valami sötétített üvegre, zöldre, vadászathoz. Miért jó a zöld tömítő gyűrű?

(#43718) Imy válasza ZozzV6 (#43715) üzenetére


Imy
veterán

Igen, C8-at kérdeztem, nem S2+-t. S2+ üvege nem jó a C8-ba.

(#43719) ZolkoW válasza Imy (#43718) üzenetére


ZolkoW
őstag

értjük, hogy még a saját hozzászólásodra sem figyelsz oda, de legalább másét figyelmesebben olvashatnád ;-)

a zöld gumigyűrű foszforeszkál a sötétben, egy ideig könnyebb megtalálni a lámpát, miután lekapcsoltad.
A tükröződésmentes =/= matt, a kisebb visszaverődésű lencse több fényt enged át. a gyakorlatban ez gondolom pár % különbséget jelenthet, nem volt még alkalmam kipróbálni. a P26-ben egyébként azt hiszem, az van, lilásan csillog, de értelemszerűen azt meg normál üveggel nem próbáltam..

színes szűrőt elképzelhető, hogy tud valaki, de ha nem, akkor a Nitecore, vagy más nevesebb gyártó (esetleg pont valami noném aliexpresses) talán csinál alkalmas méretben, de azok a saját lámpáikhoz vannak, nagyon körbe kell ellenőrizni, hogy vajon passzol-e.
Esetleg a műanyag fólia nem tudom, alkalmas-e, abból lehet vágni, de bírnia kell a hőt is kicsit..

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#43720) may15 válasza ZolkoW (#43719) üzenetére


may15
csendes tag

Azért frankó a gyári színszűrő, mert otipkailag jó vezető közeg, gyakorlatilag kicsi veszteséggel. Az ilyen házi heftelt megoldásokkal viszonylag nagy fényveszteség érhető el.

(#43721) FBLLMAG válasza may15 (#43720) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Ráadásul a hőt is jobban bírja a gyári. ;)

(#43722) Gargouille válasza Imy (#43718) üzenetére


Gargouille
őstag

Olvasd vissza, te S8-ast kérdeztél először, nem pedig C8-ast. Az S8-as pedig pontosan akkora mint az S2+ (legalábbis átmérőre, hosszra picit nagyobb). Feltételezem csak véletlenül elírtad és C betű helyett S-t írtál, pechedre pont létezik S8-as Convoy lámpa is. :)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#43723) gyapo11 válasza Akasztott (#43706) üzenetére


gyapo11
őstag

Erről.
AA NiMH-t teszek bele, high fokozatban 900 mA körül fogyaszt, 2-3 órát tud menni.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#43724) Imy válasza Gargouille (#43722) üzenetére


Imy
veterán

Igen bocs, C8-ra gondoltam. :)

(#43725) gyapo11


gyapo11
őstag

Fejlámpás témához.
A kuponos S2+-szal az RJ-02 van egy ligában árban, a Skilhunt 3-4-szeres.
Másrészt csomó más Boruit van 10 $ alatt, szét kell nézni. Nekem egy XQ-150 van, a két cob ledjével akkorát terít mint semmi más.
Korábban beszéltünk az S2+ fejlámpaként használatáról, és nem az igazi, nem véletlenül billenthetők a fejlámpák lefelé, a pántba tett S2+ viszont nem, sok esetben túl magasra fog világítani.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#43726) Gargouille válasza nbg (#43709) üzenetére


Gargouille
őstag

Skilhunt H03 szerintem. Kupont nem tudok sajnos.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#43727) Ra3 válasza gyapo11 (#43725) üzenetére


Ra3
őstag

Tartósság szempontjából nem annyira szerencsés a hátra vezetékezett akksipakk, megfordult nálam pár fejlámpa, kialakítás szempontjából nekem a Skilhunt pipalámpa jött be leginkább.
Ha tanácsot kérnek akkor azt javaslom, lehet hogy 2-3x drágább mint mondjuk egy Boruit, de a tapasztalataim szerint tartósabb, és minden szempontból jobb használni.
Régebben nyugodtan javasoltam a Boruit RJ-02-t is, de minőségre igénytelenebb, és nálam viszonylag hamar tönkrement, itt is olvasni róla hideget-meleget, ha valaki csak egy problémamentes lámpát akar jó áron akkor a H03 a legolcsóbb befutó, érdemes kivárni míg jön rá 30 usd alatti kupon.
Mondjuk nekem H02r van, mikor vettem még nem volt H03, de sokszor használom bringázáshoz, olyankor jó hogy refis és kicsit messzebbre is elvilágít.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#43728) KawaBazsy válasza gyapo11 (#43723) üzenetére


KawaBazsy
aktív tag

S abból mennyi lumen lesz vajon? A Lumintop Tool AA 770 mA-t fogyaszt high módban NiMH-val, 120 lumen a spec szerint.

(#43729) gyenesmartin válasza gyenesmartin (#43687) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Na végül csak megoldottam. Egy krokodilfogó köszörültem meg, de még így is elég nehezen jött ki. Nem csak rá van szorítva, de az egész meneten nehezen jött.
Így most benne van egy SST-40 led meg egy BLF A6 driver. Este kíváncsi leszek rá.

(#43730) gyapo11 válasza Ra3 (#43727) üzenetére


gyapo11
őstag

Mindenki azt javasolja, ami szerinte megfelelő lehet. Pl. barkácsgépekkel is a profik nyilván megveszik a drága de jó gépet. Aki nem profi, az választhatja azt is, hogy olcsót vesz, hamarabb megmakkanhat, vesz másikat vagy gariban cseréli, és még mindig olcsóbban megússza, mint a drága géppel. Nekem is olcsó flexem van, és 14 éve működik, de keveset használom, minek vettem volna 10-szeres áron egy olyat, ami még 3 nemzedéket kiszolgál.
Lámpára visszatérve, nekem fontos szempont a stepless dimming, hogy bármilyen távolságra az éppen megfelelő fényt állíthassam be, ilyen szempontból az RJ-02 még jobb is mint a H03 a fix lépéseivel. Max 300 lument tud, ezt bele kell kalkulálni a döntésbe, ha nem elég, akkor kiesett. Viszont van belőle készenlétben is sokat zabáló, van beesett mikrousb aljzatos, nem jelez ha merül az akku, ezeket mind mérlegelni kell.
Nekem semmi bajom a hátul akksi megoldással, és két akku pont kétszer addig világít, a súlyeloszlása is jobb, nem csúszik a homlokomra és mégse kell szorosra állítani a pántot. Bányászokon és barlangászokon is látni vezetékes megoldásokat, pedig ha valakik sokat használják, akkor ők biztosan.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#43731) gyapo11 válasza KawaBazsy (#43728) üzenetére


gyapo11
őstag

Nem tudom, 1 W körül van, 100-150 között valószínű. Nem is tudom, hogy a luxmérő a piros színnel mit is mérne, illetve, hogy mennyire lenne hihető a kapott adat.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#43732) Ra3 válasza gyapo11 (#43730) üzenetére


Ra3
őstag

Persze, sokszor hallom én is hogy otthonra csak a profi Bosch meg Makita cuccokat szabad megvenni, de aki nem családi házban lakik, vagy nem barkácsol sokat annak felesleges azért mert évente felfúr két képet vagy egy polcot. Ahogy bőven megfelel az aldis lidl-ös akksis fúró is, ha félévente összecsavarozol vele egy ikeás vagy obis polcot.
Nekem is az olcsóbb cuccokból van otthon, Hyundai ütvefúró, meg Aldis akksis, amire kell arra tökéletesen megfelel évek óta, ha bedöglik akkor meg veszek újat oszt jólvan.

Ettől függetlenül kitartok a véleményem és a Skilhunt mellett, nem mindegy mondjuk hogy egy márkás kéziszerszám 10 helyett 50 ezerbe fáj, ez lámpánál 3 vs. 7ezer, de a 3 ezres konkrétan jóval gyengébb és van hogy a dobozból kivéve vagy minimális használat után már bajok vannak vele, rosszabb esetben meg is döglik.

Persze mióta idekeveredtem a topicba szinte mindig van nálam fejlámpa, és sokszor úgy vagyok vele mikor nagyon jól jön, hogy enélkül lehet élni de nem érdemes. :DDD

[ Szerkesztve ]

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#43733) Gargouille válasza gyapo11 (#43730) üzenetére


Gargouille
őstag

Én mikor barlangásztam csak vezetékes fejlámpám volt, az akku meg a derekamon. A sisak nagyon orrnehéz lett volna ha odakerül az akku. Ha megfelelően van megtervezve és legyártva akkor soha semmi baja nem lesz a vezetéknek sem (az enyém a súlyomat simán elbírta, akkoriban voltam 68-70 kg).

Egy mai 18650-es lámpa a sisakon elől már talán nem gond annyira. Tudtommal van itt még aktív barlangász fórumtárs. :)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#43734) nbg


nbg
senior tag

Koszi a fejlampas tippeket, Boruit lett belole... :R

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#43735) gyenesmartin válasza gyenesmartin (#43729) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Érdekes. Beletettem az A6-ba a C8 driverét. Kipróbáltam mennyire melegszik így max fokozaton. Hát 2 perc után már nem lehetett megfogni. A gyári driverével 6-os fokozaton, ahol 3A-t vett fel az akkuból, ott 15 perc után is simán meg lehetett fogni. Ennyi melegszik a Convoy drivere?

(#43736) Gargouille válasza gyenesmartin (#43735) üzenetére


Gargouille
őstag

És az áramfelvétel tényleg 2.8 meg 3 amper a drivereknél? Mert ez tényleg fura.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#43737) gyenesmartin válasza Gargouille (#43736) üzenetére


gyenesmartin
őstag

A fetes drivernél feszültségfüggő, de 3A-t vett fel azalatt a 15 perc alatt, és még ekkor sem volt annyira meleg, mint a convoyyal 2 perc alatt.
Gondolom azért van, mert a fetes driver nem melegszik, míg a 7135-ösök még elfűtenek 3W-ot.

[ Szerkesztve ]

(#43738) Akasztott


Akasztott
csendes tag

[link]
convoy s3-ba bele merjem tenni? 30°-os tir lencsevel egesz jo lampa ez bringara. az elliptikus tir nem jon be. talan a ket s3 egymas mellett, 30° tir-rel lenne a legjobb, vagy amit majd zozz csinal.

[ Szerkesztve ]

csak kiprobalt convoy m1 x8 / convoy s2+ xpl hi x8 / zanflare b3 6500k / kaidomain bl70s 6500k eladó.

(#43739) gyapo11 válasza Ra3 (#43732) üzenetére


gyapo11
őstag

Akkor a szerszámban kb. egyetértünk.

3 ezres konkrétan jóval gyengébb

Na igen, erről nem volt szó. Szóval ha valaki kérdezi, hogy milyen fejlámpát ajánlotok, akkor az olyasmi, mint a milyen autót. És a pénz az csak egy paraméter. RJ-02-vel átnéz a sötét erdei tisztás túloldalára, és azt látja hogy nem lát semmit. H03 a háromszoros fényével majdnem kétszeres távra világít. És vanak még messzebb világító fejlámpák is. Ugyanakkor munkára, kartávolságra 50 lm is elég. És a fényerő is csak egy paraméter, van még pár.

Már én is gondolkodtam az EDC fejlámpán, a AAA-sok lennének jók, de valahogy ódzkodok a rövid üzemidőtől. Talán egy AA-s pipalámpa kellene, az még lehet elég könnyű és kicsi, meg hozzá egy sima körpánt összehajtva. De itt van a HR20-as, kicsi, könnyű, 18650, kellene hozzá egy kis helyen elférő pánt és meg van oldva. De ott vannak a 20-30 g-os beépített akkus keyring lámpácskák, azokat is föl lehetne valahogy kendácsolni egy pántra. Na ezen még törpölök.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#43740) gyapo11 válasza Gargouille (#43733) üzenetére


gyapo11
őstag

Egy mai 18650-es lámpa a sisakon elől már talán nem gond annyira

Nem sisakon, hanem fejen nekem lecsúszott az RJ-02 munka közben. Nyilván nem volt elég szoros a pánt. Ahhoz elég szoros volt, hogy ne essen le de még kényelmes legyen, de hogy ne is csússzon a homlokomra, ahhoz szorosabbra és/vagy a fölső pántot rövidebbre kell állítani. Ezért megértem azokat, akik a könnyű ámde drága lámpákat részesítik előnyben.
Most télen kint sapkában vagyok, és ha föl akarom venni a fejlámpát, akkor vagy leveszem a sapkát, vagy állítgatom bővebbre. Máris megvan az indok, hogy miért nem elég egy fejlámpa. :)

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#43741) ZozzV6 válasza Akasztott (#43738) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Nem fér bele a driver. S3-ba 17mm-es való ez meg 22mm.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#43742) Gargouille válasza gyapo11 (#43740) üzenetére


Gargouille
őstag

Arra reflektáltam, hogy bányászokon, barlangászokon látsz vezetékes lámpát. Ez normális dolog és ők ugye sisakra rögzítik a lámpát. Én fejlámpában a Jetbeam HR25-öt nézegettem sokat, de nem olvastam jókat róla (túlmelegszik, kevés az anyag a led alatt), pedig a kialakítása nagyon tetszik, végre nem pipa lámpa (azok olyan bénán néznek ki szerintem). Az asszonynak van HR03-a, az nagyon jó lámpa itthonra neki, csak nekem túl flood (én kint használnám) és a formája se jön be.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#43743) Akasztott válasza ZozzV6 (#43741) üzenetére


Akasztott
csendes tag

van 16mm is belole. kiprobaljam? nyernek vele? tekeres kozben egyaltalan nem meleg a lednel, meg melegebb esteken se.

csak kiprobalt convoy m1 x8 / convoy s2+ xpl hi x8 / zanflare b3 6500k / kaidomain bl70s 6500k eladó.

(#43744) may15 válasza Gargouille (#43742) üzenetére


may15
csendes tag

Nitecore 2017ben hozta ki a Hc70-et, ami vezetékes, és mivel merem feltételezni, hogy el akarják adni, így piaca is van.
Ha igazán jót akarsz, ami nem pipalámpa, tudom ajánlani a Nitecore HC65-öt.
Nekem nemrég érkezett meg, de azt kell mondanom, hogy az eddigi legjobb fejlámpám.
Boruit sokszor volt a kezemben nekem is, de a minősége elég silány szerintem, így olyat sohasem fogok venni.

(#43745) Mikulásbá


Mikulásbá
nagyúr

Üdv!

Látom sokan szeretnek barkácsolni.Van egy UTorch UT02 lámpám,ami valószínűleg hibás akku miatt elhalálozott,már semmivel nem megy.Nem tudom lehet-e külön belsőt szerezni hozzá,érdemes-e,de ha valaki tudna építeni belőle egy lámpát másik belsővel,felajánlom.A LED jó,más égett ki benne.

(#43746) Attix70 válasza gyenesmartin (#43737) üzenetére


Attix70
aktív tag

Fetes driver esetén elvileg nem is melegedne (step down működés), csak azért melegszik mert van a Fet-nek soros veszteségi ellenállása. A 7135 meg simán csak elfűti a beállított áramfelvételen a maradékfeszültséget.(csodálkozom, hogy egyáltalán ilyen alkatrészeket építenek bele telepes eszközökbe). Ez lehet az ára az olcsóbb teknikának (nem lenne pedig nagy összeg a Fet-es de valószínűleg meghagyják a drágább készülékekbe) :o

Próbáljuk meg a mondatokat NAGYbetűvel kezdeni

(#43747) HardSanyeee válasza Akasztott (#43743) üzenetére


HardSanyeee
őstag

Egyébként miért szeretnél x14-es drivert egy akkora lámpába? :F Tesztek alapján az x8-as változat 70, az x6-os 60 és az x4-es 50 fokra tud felmelegedni 15 perc alatt (S2+ lámpa esetén), tehát nagyon sacc per kb egy darab AMC7135-ös áramgenerátor hozzáadása kb 5 fok extra hőtermelést jelent. Ez azt jelenti, hogy az x14-es változat bizony verdesné a 100 fokot és menetszél ide vagy oda, ez akkor is durva érték. Bár amint olvastam a leírást, van benne hővédelem, ami 75 foknál aktiválódik és visszavesz a teljesítményből, de akkor megint felmerül a kérdés, hogy minek ekkora teljesítmény, ha nem lehet kihasználni.
És akkor nem beszéltünk az akku időről sem, ami max 45 perc lenne ekkora áramfelvétel mellett.
Szerintem jobban járnál két darab x8-as változattal és akkor a hőtermelés is sokkal szolidabb lenne, illetve az akku idő is növekedne és a fényerő is duplázódna.

(#43748) Gargouille válasza may15 (#43744) üzenetére


Gargouille
őstag

Köszönöm, hogy felhívtad rá a figyelmem, a HC65 tényleg telitalálatnak tűnik általános lámpának, jóformán minden tud amire csak szükség lehet (így hirtelen csak az UV led jut eszembe, amit még bele lehetett volna nyomorgatni).

HC70 is elég profinak tűnik, csak ha direkt barlangra csinálták akkor nem értem miért ilyen a kapcsolója. Mi még úgy tanultuk (és a gyakorlat többször igazolta), hogy csak elcsavarható kapcsolót használunk, mert ami simán benyomással kapcsol azt véletlenül is lekapcsolhatod mikor szerencsétlenül lefejelsz valamit. Bakker de kár, hogy nem voltak ilyen lámpák az én időmben! :)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#43749) ZozzV6 válasza Akasztott (#43743) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Azt nyered vele a gyári állapothoz képest hogy 1-2 perc alatt eléri azt a hőfokot amitől visszalép és mehetsz kevesebb fénnyel mint a gyári S3-addal. 7135-öket 10 db-tól többet nincs értelme driverre pakolni. Onnantól jobb hatásfokú egy FET+1x7135 driver vagy egy 3 csatornás.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#43750) may15 válasza HardSanyeee (#43747) üzenetére


may15
csendes tag

Minél több a 7135, annál nagyobb lesz a fajlagos ellenállás, erre találták ki a fetes drivert. Meg jól hangzik, hogy 15, de annyit mégis hová pakol fel? Mert az oké hogy mindenhova kettő, de egy helyre akkor háromnak kell lennie, ami magasságban is sok. Plusz ha egymás hátán vannak, akkor melegednek, hiszen a hőt egymásnak adják át, ami további változást okozhat az ellenállási értékben.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.