Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44451) gyapo11 válasza dik (#44449) üzenetére


gyapo11
őstag

Egy fenét nem, keresd meg azt a hozzászólásomat, ahol a 600 mAh-ás akkukat 2500-asnak adta el a Banggood.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#44452) dik válasza gyapo11 (#44451) üzenetére


dik
őstag

Na ez csodálatos. Valami ilyesmit akarok elkerülni biztosra akarok menni. Elég volt a tanulópénzekből mostmár ilyen téren...

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#44453) jozsi252 válasza gyapo11 (#44450) üzenetére


jozsi252
veterán

Sokkal nagyobb az esély egy meghibásodásra egy noname akkutól. Elsődleges szempont nálam a biztonság ergo márkás legyen, utána a kapacitás jön, védelem nem izgat, majd legvégén az ár. Mivel nem havi szinten veszek 20 akkut, hanem csak akkor ha jön új lámpa, akkor belefér hogy 1-1 szett akku 1-2000-el drágább mint az ócskák, cserébe jobban biztonságba érzem magam mellettük.
A közel 30k-s töltőmbe bele se raknék egy noname akkut, nemhogy egy 4-5A felvételére képes lámpába..

Általában a fillérbaszás szokott igazán drága lenni, mert megveszik 700ft-ért a noname akkut, de nagyon keveset világít vele a lámpa, illetve melegszik, stb.. aztán rájönnek hogy inkább drágát kellett volna venni, és megveszik a márkásat ami már bevált. De közbe kidobtak az ablakon egy kisebb összeget az ócskára ami aztán valahol a szekrény mélyén landol.
Hiába ajánljuk mi a márkásabb megbízható(bb) akkukat, ugyanúgy jönnek a linkek a noname cellákról hogy ez milyen jó, mennyi van ráírva, biztos tudja stb.. Legalább az akkukon ne fillérbaszóskodjunk már!

iPhone 13 Pro Max

(#44454) ZozzV6 válasza jozsi252 (#44453) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Jött hozzám egy elfüstölt Olight lámpa két védett ultrafire akkuval. Tök megérte olcsó akkut rakni bele. Erről ennyit :P

[ Szerkesztve ]

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#44455) HollyBoni válasza dik (#44452) üzenetére


HollyBoni
veterán

Akkor sajnos nincs más választásod, személyesen kell akkut venned és mielőtt még megvennéd le is kell tesztelni a kapacitást. :DDD

(#44456) Janaboy válasza ZozzV6 (#44454) üzenetére


Janaboy
veterán

A lampa is füsttel megy!? :Y

Janaboy

(#44457) HardSanyeee


HardSanyeee
őstag

gyapo11, csak úgy kíváncsiságból, milyen 18650-es akkuval üzemelő lámpáid vannak? Mert korábban írtad, hogy az olcsó akkuk lévén több pénz jut a lámpákra, azonban később kiderült, hogy a lámpáidban nincs alacsony feszültség védelem, így gondolom azokra sem szánsz túl nagy összeget, pedig jó esetben 7, rossz esetben 10 dolcsiért lehet kapni S2+ lámpát, ami az említett funkcióval rendelkezik. Tehát nem teljesen értem az elvet.

(#44458) FBLLMAG válasza gyapo11 (#44448) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Ha ilyen ritkán használod a lámpáidat, akkor megértelek a védelem, olcsó akkumulátor végett.

Viszont, ha keveset használod, spórolni akarsz, akkor miért vásárolsz több lámpát? ;] Ezzel, így, még ha olcsó lámpákat is vásárolsz, már nem spórolsz. ;)

Nálunk is világít a lámpa, nálad is. Talán ez a ritkább használat, még talán veszélyes is lehet. A kémia változik. De remélem nem a lámpádban tárolod az akkumulátort. ;]

(#44459) dik válasza HollyBoni (#44455) üzenetére


dik
őstag

Na jólvan akkor velem ne beszélj ilyen csúnyán ha kérhetem!!! :DDD :D
Viszlát és szép napot a brigádnak! :D

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#44460) Vertigo18 válasza gyapo11 (#44450) üzenetére


Vertigo18
addikt

Linkelnéd nekem ezeket az Ultrafire akkukat? Csak mert eddig nem erről voltak ezek híresek, a 10 évet meg egyenesen csodálom! :B

Bááár, mondjuk mi, itt a fórumban nem is nagyon értünk se a lámpákhoz, se az akkukhoz... :B

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#44461) Gargouille válasza gyapo11 (#44444) üzenetére


Gargouille
őstag

Most már tényleg nem értelek, neked most egy halom lámpád és akkud van és százezreket költesz rá, miközben - mint írtad - alig használod? Mert ha százezreket költesz rá, akkor nem értem hogy sikerül védelem nélküli lowend lámpákból és akkukból összehozni ezt az összeget. :D Viccet félretéve továbbra is tartom, hogy nincs mérvadó árkülönbség a jó és a gagyi akkuk közt (értsd: például gagyi 200Ft, márkás 15000Ft), műszaki emberként pedig fel nem fogom, hogy minden más paramétert az ár mögé soroljon az ember, kiváltképp ha ez a hobbija. Elfogadom, hogy nálad ez így van, de nem értek vele egyet. :)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#44462) Tony21 válasza gyapo11 (#44450) üzenetére


Tony21
tag

Szíved joga, hogy olcsó/gagyi/noname/tré akkukat használj, de legalább itt ne próbálj meggyőzni erről senkit. Persze ha szeretsz széllel szemben ... nem én leszek hugyos :)
Van egy csomó jó állapotú bontott akkum itthon, 0Ft-ba kerültek, de mind márkás (Samu, Pana, LG, Sanyo). Mikor pedig vásároltam (jellemzően nagy áramfelvételt bíró akkukat, mivel a bontottak nem azok), akkor szintén a márkás, megbízható akkukból válogattam. Eszembe nem jutott volna fillérbaszóskodni ...

(#44463) ANOka válasza ZozzV6 (#44431) üzenetére


ANOka
őstag

Ja, csak már azt kellene "tudni", hogy mi a gyenge és mi az erős lámpa?
Akár a összefoglalóban szereplő ajánlottak felcímkézésével.

Szerk:
Avagy honnan tudom, hogy melyik eszik 4A alatt illetve fölött, ha nincs kedvem/tudásom méricskélni?

[ Szerkesztve ]

(#44464) WestBam


WestBam
Topikgazda

Új cikkem a többek által ismert Lii-500 akkutöltőről írtam, mert én még nem próbáltam. Eddig.

Ultrafire akku: Most van nálam kettő olyan UF akku ami kifejezetten jónak néznek ki, valós a kapacitás és jól is bírják. Hamarosan olvashattok róluk is :)

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#44465) ZozzV6 válasza ANOka (#44463) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Írtam már ma de leírom mégegyszer. ;) Az aláírásomban a méregetős táblázatban az összes ajánlott Convoy és Eagle Eye, Zanflare lámpa le van mérve. Valamint a gyártói ajánlást el kell olvasni róla. Ahol nagy áramfelvételű lámpa szükséges egy lámpéhoz, a normális gyártók meg szokták adni minimum hány Amper áram folyamatos leadására képes akkumulátor ajánlott a termékükhöz. Az összes Convoy lámpába amibe 18650 akku kell megfelel a kis áramú NCR18650B. Egyedül az L6 ami nagyobb áramot cesz fel de az 26650 akkus. Az L2 is elmegy gyengébb akkuval de ahhoz adnak is 18650 adaptereket.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#44466) benfolds


benfolds
őstag

zozz, westbam, kozy, meg aki még szokott blf-re írogatni, reklamáljatok már ti is a gb topikban a pontok felhasználásával kapcsolatos változásokra, hátha foglalkoznak vele. :)

(#44467) dik válasza ZozzV6 (#44465) üzenetére


dik
őstag

Megtanultam hol találom! :)

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#44468) gyapo11 válasza HardSanyeee (#44457) üzenetére


gyapo11
őstag

Az olcsó lámpa kérdést már kitárgyaltuk kb. 1 hónapja, akkor is felhördülés volt, hogy azok vackok, nem szabad csak drága lámpát venni. Olyan érvekre emlékszem, hogy a gagyi kínai lámpának kék a fénye, hogy műszaki csemegék vannak a drágább lámpákban, meg hogy egy Fenixet mégis csak jobb fogni mint egy olcsó lámpát.
Most meg az akkuval ugyanez. Az olcsó az rossz, nem szabad venni, csak a drágákat. Nekem mindegy, én elfogadom, ha valaki arra költi a pénzét, csak fölöslegesnek érzem, pénz kidobásnak. Nem világít jobban.

Az S2+ nem csak villog de nem kapcsol ki? Mivel a műszaki világban általában az ember a leggyengébb láncszem, ezért ez kevés, mert ha nincs nálad pótakku, akkor hiába villog szegény, nyomatni fogod tovább és szétnyúzod a védelem nélküli akkut. Jobb mint a semmi, de az igazi az, ha kikapcsol, vagy a lámpa vagy az akku.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#44469) balazs1956 válasza WestBam (#44464) üzenetére


balazs1956
senior tag

:R :R

Máris kinyomtatom, lefűzöm, és csatolom a használati utasítások közé :K :K

(#44470) gyapo11 válasza FBLLMAG (#44458) üzenetére


gyapo11
őstag

Most ezen a fórumon magyarázzam, hogy miért veszek több lámpát?
Spórolás azt jelenti, hogy vagy nem veszek valamit, vagy olcsóbban veszem. Tkp. mindkettőt megteszem, mert a nagyon nagy lápakínálatból csak kis töredéket veszek, és a hasonló lámpákból is az olcsóbbat veszem meg.
De, a lámpákban tárolom az akkukat. A fizikai kapcsolósok leválasztják az akkut az elektronikáról, tehát pont olyan, mintha egy fémcsőben tárolnám. Az elektronikus kapcsolósokat megmérem mennyit vesznek föl kikapcsolva, ha kicsit, akkor benne, ha többet, akkor vagy kiveszem vagy lecsavarom kicsit a zárósapkát, hogy megszakadjon az áramkör.
Milyen problémát okoz az akkuk lámpában tárolása?

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#44471) gyapo11 válasza Vertigo18 (#44460) üzenetére


gyapo11
őstag

Nem tudom linkelni, vagy a dx-en vagy a Kaidomainen vettem, de egyiken sincsenek meg már a korábbi vásárlások, dx-en van három, de nem az akkuk.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#44472) Masooo válasza gyapo11 (#44470) üzenetére


Masooo
aktív tag

Talán jobban fáj, ha a nőd hozzádvágja...

Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

(#44473) gyapo11 válasza Gargouille (#44461) üzenetére


gyapo11
őstag

Nem érted. Van egy halom lámpám és akkum, ha ezek mind Fenixek, Nitecore-ok stb. lennének a drágább akkukkal, akkor lehetne akár 100 ezres nagyságrend a különbség. És ugyanúgy világítanának.
Nem az akku ára az elsődleges szempont, hanem a Ft/Ah mérőszám.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#44474) ZozzV6 válasza gyapo11 (#44473) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Hidd el nem ugyanúgy világít. Ha ugyanúgy világítana nem vennék (Szerinted) drágábbat. A minőségi nem egyenlő a drágával. 7$ egy S2+-ért kb 1800 Ft. Szerintem nem pazarlás kategória hogy nem egy noname valamit veszek 3$-ért hanem egy S2+-t 1800-ért. Másnak ez a napi doboz cigije.
Csak azt nem érted meg hogy nem azt erőltetik itt a fórumon az emberek hogy fenixet, olightot vegyél és 20-30000-eket adj ki lámpára csak a jól bevált megbízhatót javasoljuk ami cseppet sem olyan horribilis összeg mind vázolod. pár 100 Ft-okon vitatkozol hogy megéri spórolni. Pl idetéved valaki és te ajánlod neki az ultra vagy valami fire akkut aztán az ugyanilyen töltőjében kigyullad és ráég a ház majd azt mondod így járt?
A lockolás a félig letekert kupakkal a Boruitnál talán pont nálad nem jött be mert a meneten nincs Eloxálás. A legtöbb olcsó lámpán ugyanez a helyzet.
Nem azért veszek Convoyt mert azt olyan jó fogni, hanem mert tudom az működni fog bármikor. Nem kell 3-at venni hogy ha nem jó ott a másik.
Most jött hozzám egy Convoy M1. Napi szinten vízbe mártogatták. Fél évet bírt mert nem szilikonozták újra az O-gyűrűket miután szárazak lettek és beázott. Igen el tud romlani egy Convoy is. De ezzel nem ezt akartam illusztrálni. A lámpát csak víz alatt használták és nem adták meg az ehhez szükséges extra törődést. viszont a led működik, a kapcsoló működik. Összesen a driver ment tönkre ami gyakorlatilag 3$-ból kicserélhető és egy pucolás kell a belsőnek majd mehet tovább.
Illusztrációnak és elrettentésnek:



A fej menet ahol nem volt szétszedegetve és én kentem még meg vastagon ott szép szilikonzsíros maradt és nem jutott be víz.


A led életben van:

Egy noname lámpába nem fogsz kapni semmilyen alkatrészt és megveheted az egészet újra. Ez még így is szép teljesítmény hogy ütve vágva volt melós lámpának és nem törődtek vele egyáltalán. Egy valamifire lehet első vízbe merítésre beázik és vége. Ez fél évig napi 24 órában óránként vízbe volt merítve és ott világítottak vele.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#44475) ZozzV6 válasza benfolds (#44466) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Írtam ahova te is.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#44476) FBLLMAG válasza gyapo11 (#44470) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Én a Klarust ismerem. Ott hiába van farokkapcsoló rendes, mégis van készenléti áramfelvétele, nem is kevés.

Lehet gyűjteni is a lámpákat, ezzel egyetértek. Gyűjteni különleges, különleges anyagból készült, egyéni lámpákat szoktunk (olcsóbbnak ott a Lumintop Prince). Ezek általában nem a legolcsóbbak. Pl. lámpa1, lámpa2, lámpagyűjtemény, stb.

Többen azért vásároljuk a lámpákat, mert használjuk, valaki átalakítja, továbbadja, esetleg teszteli, stb. Nem hagyjuk a polcon porosodni. Ami a polcra kerül, annak legyen esztétikai élvezet érzése legalább. És ha már gyakrabban használom, a fogás érzete is kellemes legyen, kezelhetősége is hozzám illő legyen. Csak azért, hogy legyen, nem veszek.

Akkumulátor esetében is a nagyobb áram leadására képeseket vásárolnám, és akkor inkább már a biztonság is számít, hogy fel ne gyulladjon / robbanjon. A Legtöbb Li-Ion lámpám min. 2000 lm -ra képes, a 14500 -as is 900 lm -os, tehát nem 2xC áramfelvételesek. 2 -3 € -t nem érdemes spórolni az akkumulátorokon. Jobb esetben a lámpát teszi tönkre (ez is drágább), rosszabb esetben, a házat gyújtja fel. Nem vagyok állandóan a töltők mellett, gyorsan is kell néha tölteni az akkumulátort. Az olcsóbb akkumulátorok, sok esetben nem képesek rendesen meghajtani a lámpákat (az én lámpáim csak 7 A leadására képes akkumulátort ajánlanak). Te "szerencsére" nem használod a lámpát esti romok látogatására, erdei barangolásra, munkához, esti sétára lakot területen kívül. Az olcsóbb akkumulátor (mindegy, hogy NiMh vagy Li-Ion) hajlamos váratlanul, hirtelen merülni, vagy egyszerűen nem képesek elegendő áram leadására, mert megnőtt a belső ellenállásuk. Így jóval gyengébben lehet használatukkal világítani.

Remélem így már érthető. Senki sem akart megbántani. Ha neked megfelelnek a lámpáid, használt akkumulátoraid, akkor használd őket.

Információnak jó, de mindenki vegye azt amit szeretne, úgy ahogy Te. ;)

(#44477) gyapo11 válasza ZozzV6 (#44474) üzenetére


gyapo11
őstag

Ha valóban az a led van az olcsó lámpában, amit írnak rá, és az
ugyanaz, mint az 50 $-os drágább lámpában, akkor mi lenne a fényük
között a különbség? Ha mindkettő ugyanazon a teljesítményen megy, nem
ugyanaz a fény jön ki? Vagy a tükör meg az üveg annyira gagyi az olcsó
lámpában, hogy csak pislákolni tud?
A minőségi lámpák gyártói is elkezdték valamikor, senki nem ismerte a
nevüket, mégis voltak akik megvették, de ha mindenki ezt gondolná,
hogy ááá gagyi kínait nem veszünk, akkor tönkrementek volna már az
elején. Aztán kiderült, hogy tudnak jó lámpát csinálni. Miért ne
derülhetne ez ki más gyártókról is? Csak azért mert olcsó?
Ha ugyanazt a fényt megkapom olcsóbban, ugyanakkora méretben, akkor a
drágábbat fölösleges kifizetni. Az nem érdekel, hogy ki mire mennyit
költ, ez nekem nem érv. Nem a mások cigijéhez vagy italához mérem a
lámpákat, hanem a másik lámpákhoz.
Egy lámpa nem horribilis, 20-30 ezer Ft, sok lámpa sokszor ennyi. De
az összegek nagyságának megítélése szubjektív, ezen nem érdemes
vitatkozni.
Ha a Panasonic vagy Sanyo akku gyullad ki, akkor mit mondasz? Mi közöd
lehet neked vagy nekem ahhoz, hogy egy akku kigyullad-e? Semmi. Nálam
nem gyulladt ki 10 év alatt egy akku se, ebből tudok kiindulni.
Másoknál kigyulladtak az Iphone meg S8 akkuk, akkor az Iphone meg S8
egy vacak, nem ajánlható cucc?
Nálam jó a Boruit, 0.006 mA-t fogyaszt kikapcsolva, és azt írtam, hogy
vagy kiveszem vagy félig letekerem. A Boruitból ki kellene venni, de
szerencsére az enyém nem fogyaszt sokat.
Nagy tévedés, hogy 3 gagyi kell hogy egy működjön. Ezeket nem tudom
honnan veszitek. Nincsenek ilyen lámpáitok, és mindenféle mendemondát
benyaltok? Ez hülyeség, felejtsétek el. A gagyi lámpáknál vannak
kockázatok, hogy hazudnak az eladásnál, és nem igaz adatokat írnak,
illetve pár százaléknál vannak komolyabb minőségi problémák, vagy
egyáltalán nem működik, vagy problémás, hunyorog, nem jól működik a
kapcsoló stb. Nekem is van ilyen lámpám, de pár százalék az sokkal
kisebb veszteség, mint leperkálni darabonként a 30-100 $-t csak azért,
hogy ne legyenek ilyen minőségi gondok. És itt írta FBLLMAG, hogy 10
Imalent HR20-ból 4 rossz volt, és az 50 $ körüli lámpa, szóval a
föntebbi árkategóriában sincs biztosíték, hogy nem lesz hibás.
Lehet, hogy a vízállósággal igazad van, nem tudom, nem használom
vízben a lámpákat, sose teszteltem, nem érdekel, mert nem érint. Ha
valakinek ez szempont, akkor nyilván olyat kell választani, ami bírja
a vizet.
Az alkatrész utánpótlás sem érdekel, nincs rá szükségem. Nem mondom,
hogy 5 évente esetleg nem jönne jól egy kapcsoló, mert eddig csak
ilyen kopási hibával találkoztam, de az olcsó lámpáknál más a
megoldás, 'eldobom' és veszek egy másikat, és lehet, hogy még mindig
kevesebből megúszom, mint egy drágább lámpánál megvenni az alkatrészt,
és még szerelnem se kell.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#44478) benfolds válasza ZozzV6 (#44475) üzenetére


benfolds
őstag

:R amúgy tényleg most adtam el 6000-ért a h03-amat egy ismerősnek, mert nagyon kellett neki. gondoltam, úgyis meg tudom majd venni jó kis flash sale-ben lepontozva. erre most szüntetik meg a lehetőséget. :)

[ Szerkesztve ]

(#44479) gyapo11 válasza FBLLMAG (#44476) üzenetére


gyapo11
őstag

Ott hiába van farokkapcsoló rendes, mégis van készenléti áramfelvétele, nem is kevés.

Hát azt meg hogy csinálja? Valami helyzetjelző fény van? Az én fizikai kapcsolós gagyi lámpáim 0 mA áramot fogyasztanak kikapcsolva.
Nem gyűjtöm, a gyűjtőknek mindenféle olyan szempontjai vannak, amik nekem nincsenek. Használom én is mindet, csak keveset. De különben meg hogy ki miért vesz lámpát, ha nem egy konkrét használati célra, ez megint olyan mint az ízlés, nem érdemes róla vitatkozni, vegy elvárni, hogy az én mintám legyen a követendő. Teljesen természetes, hogy valakinek a hátsó kapcsoló jön be, másnak az oldalkapcsoló, harmadiknak a folyamatosan állítható fényerő. Ebből semmire nem lehet következtetni.

NiCd akkukkal kezdtem, majd NiMH és 10 éve LiIon is, végigjártam a lépcsőket, nem ma kezdtem. Nem mintha számítana, de papírom is van róla, hogy konyítok az elektronikához.
Ha lenne valami statisztika a kigyulladt akkukról, hogy ennyi márkás ennyi xxxfire, akkor lenne miről beszélni. Most csak azt látom, hogy a drágábbakat biztosnak tartjátok, az olcsóbbakat meg kigyulladósnak, veszélyesnek. Én azt mondom, hogy nem tudom mekkorák a számok, nyilván a használati körülmények is fontosak, nekem nem volt ilyen gondom még akkuval. Tehát abban a környezetben, azokban a lámpákban, olyan módon használva, ahogy én teszem nem volt gond semmi. Akkor miért kellene a ti biztonságérzetetek miatt drágább akkukat vennem? Nem mutattatok számokat, méréseket, csak úgy érzitek, hogy biztonságosabb a drágább akku. Én meg nem érzem úgy empirikus tényekből kiindulva.

Az olcsóbb akkumulátor (mindegy, hogy NiMh vagy Li-Ion) hajlamos váratlanul, hirtelen merülni, vagy egyszerűen nem képesek elegendő áram leadására, mert megnőtt a belső ellenállásuk. Így jóval gyengébben lehet használatukkal világítani.

Ezt honnan veszed? Az olcsó akku is folyamatosan öregszik, és veszíti el a kapacitását, nő meg a belső ellenállása. Te találkoztál ilyennel, hogy hirtelen megrogyott? Nálam már elég sok NiMH akku lecsoffadt, már a R2U technológiások is kezdik, amik már pár évesek, de egyáltalán nem hirtelen halnak meg, hanem folyamatosan gyengülve. Egyébként meg nem is ez számít a lámpának, hanem a pillanatnyi állapot. Ha megvan a mAh és a mΩ, akkor világít vidáman, és nem érdekli, hogy mennyibe került az az akku. Hogy hány évig bírják arra nincs adatom, érzésre a NiMH-k gyorsabban lekonyulnak mint a LiIonok. Vannak drágább akkuim is (30Q és HG2), de azokat nem lámpában használom, hanem elektromos cigarettában, az meg nagyon más terhelés és töltésszám, tehát nem szabad összehasonlítani.

Én se akarok megbántani senkit, csak nem értünk egyet. Se a lámpákban, se az akkukban. Mint amikor a Mercis lenézi a Zsigulist, hogy miért vesz valaki ilyen szutykot, amikor vehetne Mercit is. Nekem semmi bajom azzal, ha valaki többszörösét költi valamire, mint szükséges lenne. De ha fölmerül a téma, hogy milyen akkut, és ez rendszeresen föl fog merülni a jövőben is, akkor miért ne ajánlhatnám azokat, amiket megvettem, teszteltem, használom, és működnek? Mert mások félnek, hogy húú ki fog gyulladni? Azt is megírtam, hogy mit ne, mert hatalmas hazugság a kapacitása. És amikor azt kérdezik, hogy milyen lámpát, akkor miért ne ajánlhatnám a kipróbált, jól működő olcsó lámpát? Előfordulhat, hogy másnak nem jön be a fogása, mérete, fénye, de ez ugyanúgy előfordulhat egy 100 $-os lámpával is. Vagy az autós példával, nem ajánlhatom a 3 milliós autót, mert az gagyi, és csak a 10 milliós a jó? Rengetegen veszik a 3 millióst is és használják, és megfelel nekik. Miért ne lehetne ez a lámpákkal is más számokkal?

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#44480) ZozzV6 válasza gyapo11 (#44477) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Nem azt mondtam a kínai gagyi. Convoy, Olight, Astrolux, Nitecore, Lumintop, Acebeam, ezek mind kínaiak. Ott kezdődik hogy nem ugyanaz a led van benne, pontosan a reflektor is más, fényerőben nem azt tudják mert a hővezetésük szar. Ha ki lenne hajtva rendesen akkor szétmelegedne és a kamu kapacitású 3000-esnek feliratozott de 500-as akku 10 perc alatt lemerülne koppra(tudom mert volt ilyenem. Szétbontottam és egy fél AAA méretű cella volt benne liszttel kitöltve vagy valami porral hogy ne zörögjön. A led hamisított vacak színű, rossz hatásfokú...
Nem igaz, hogy nincs ilyen lámpám. Én is elkezdtem valahol a lámpázást. Csak 2 olcsó ebay-es vacak után vettem egy C8-at és azótacsak 1-2- szer adtam esélyt pl ultrafire UF-6835-nek, SK68-nak. SK68 5-ből 2 halott 3 év alatt. Az UF-6835 kifordult O-gyűrűvel érkezett az üvegnél, lötyögős béna menetekkel, több helyen leütött eloxálással, deformált gumigombbal és igen fényerőben tur annyit kivételesen mint egy 2,1A-es S2+ de olyan ocsmány kék színe van a hamisított LB lednek, iszonyú gyűrűs a vetítési kép és a módok között kikerülhetetlen a stroboszkóp. A kipróbálás és mérés óta nem használtam. És nem a legalját vettem mert 8$ volt amiért egy S2+ ezerszer jobb vétel.
A másik hogy nem olvastál figyelmesen. Pont az ellenkezőjét írtam. Azt hogy nem kell 20000-eket kiadni minőségi cuccért. 1800 Ft-ról beszéltem.
Neketd lehet azért tűnik úgy hogy a tied is világít mint a drágák mert igazán jót sose próbáltál. Első olcsó ledes lámpámtól leesett az állam hogy hű egy led ilyet tud? Zoomos vacak volt. Aztán a C8-nál meg se találtam az állam. Ég és föld.
Még mindig nem mentem árban 5000 Ft fölé.
Felhoztad az imalentet amit én nem is említettem. Igen van olyan is hogy drágán szart. De azt nem szoktuk itt reklámozni. Kipróbáltam. Az enyém működptt de pér nap használat után engem sem győzött meg a minősége se a HR20 se a DM21T. El is adtam mindkettőt. "Olight és egyéb nagyon neves gyártók is kezdték valahol. "
Így van. De a brandet nem úgy építették fel hogy az elején vackot gyártottak olcsón, hanem kiemelkedő minőséget jó alkatrészekből és megfelelő gyártástechnológiával. És az elején sem olcsón kezdték. Lásd Fitorch: tavaly jelentek meg és igaz a menüjük lehetne jobb de a megmunkálás és a minőség nagyon jó és 50-100$-os lámpákkal indítottak. Nem véletlenül mert tudják hogy a befektetett energia és minőség miatt nem fognak a vevők csalódni. Igaz az alap árak drágák nekem is de kuponozva egész tűrhető.
Nem akarlak megtéríteni. Azt veszel amit akarsz. Csak az idetévedt újoncoknak ne ajánld a fire akkukat, stb mivel akinek lövése sincs a témáról megveszi a te ajánlásodra. Ha nem akarsz felelős lenni az ajánlásodért ne ajánld .
Magadnak azt veszel amit akarsz. De ha pl panelban laksz és valami eldurran és tüzet okoz a gagyi töltő a szomszédokat is veszélyezteted. Az nem magánügy. Vagy felügyelni kell ezeket a cuccokat.
Még mindig nem sértegetni akarok csak ne beszéljünk el egymás mellett. Én ezzel befejeztem. Nem pazarolok több időt a témára. És nem akarok mindenkit azzal fárasztani hogy egy meddő vitával töltség a fórumozást. Köszönöm!
Jó éjt!

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#44481) WestBam válasza gyapo11 (#44477) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Az a baj, hogy míg nem látod a saját szemeddel addig nem hiszed el, hogy bizony van, de legalábbis lehet különbség.
A reflektor tervezése egy külön tudomány, namármost ha egy katalógusból veszel egy olyat amit valami manufaktúra kitolt magából mondjuk 10000 raklappal akkor olcsó lesz, aztán majd hozzá tervezed a lámpa testét, azt a CNC-n olyanra gyártod amilyet szeretnél. A másik verzió, hogy adott testbe az adott felhasználási célnak megfelelő vetíési képű refit tervezel, aztán mikor felkapcsolod akkor meg lesz nagy meglepetés, hogy milyen jó a fénye. Saját jól átható példám a C8 XM-L2 LED-del és a Nitecore P16 ugyan ezzel a LED-del szerelve, de ez utóbbi nemcsak távolabb visz, de sokkal kellemesebb is a vetített kép, pedig a C8-ra sem szoktunk panaszkodni, hogy vacak lenne.
Ettől függetlenül itt szerintem tényleg nem szokás azzal kezdeni az újoncoknak, hogy akkor irány a leitz és vegyél 30-40e-ért egy elemlámpát, mikor a "kezdők" 90% tökéletesen elégedett és boldog egy S2+ vagy egy C8 megvásárlásával is.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#44482) HardSanyeee válasza gyapo11 (#44477) üzenetére


HardSanyeee
őstag

Szerintem senki nem írt olyat, hogy az olcsó lámpákban ugyanaz a LED van, mint a drágábbakban. Az előbbiekben rendre Q5 (ami valójában XPE) vagy XML ledek vannak, amik jó esetben eredeti Cree gyártmányok, rosszabb esetben hamisítványok, bár az ez a két típus még eredeti gyártmányként sem a legfényesebb, legalábbis mai fejjel nézve őket. Ezeket a ledeket drágább (értsd: 10+ dolláros) lámpákban már rég nem találod meg, alsó hangon XM-L2 vagy XP-L fényforrásokkal vannak ezek szerelve. Szóval ez az ugyanúgy világít dolog már itt megdől.

Olyan, mintha a Te szemedben nem létezne csak két kategória: 5 dollár alatti és 50 dollár feletti, pedig bizony van köztük is kínálat, sőt, ami azt illeti, igen jó arany középutas ajánlatok vannak ebben az ársávban, mint pl a sokat emlegetett S2+ vagy C8.

Én is rendelkezek olcsó, pár dolláros lámpákkal (bár azok éppen elemesek), használhatóak, de nem mindig tökéletes az összkép. Pár gyakori probléma velük: Túl kékes fény, nincs módmemória, erőltetett strobe mód, nem megfelelő kidolgozási minőség, stb. Épp ezért egyszer rászántam a pénzt egy S2+ -ra, mert ajánlották, hogy az minőségi, hát bizony ég és föld minden téren, pedig nem volt egy vagyon, csak 12 dollár. Érdemes egyszer rászánni a pénzt, hogy tudd miről beszélünk, főleg, hogy mostanában van 7 dolláros kupon rá.

Ha már S2+, akkor a villogásos dologra is válaszolnék. Őszintén nem tudom, hogy kikapcsol-e egy idő után, vagy csak villog, de aki arra hivatkozik, hogy nincs nála pót akku és ezért figyelmen kívül hagyja az alacsony feszültségre vonatkozó figyelmeztetést és lemeríti az akkut (ha a lámpa engedi, ismétlem, nem tudom), az bizony játsszon vasgolyóval, azt nem tudja elrontani.

(#44483) ZozzV6 válasza HardSanyeee (#44482) üzenetére


ZozzV6
senior tag

2,8V-nál kikapcsol az S2+ de akkor már régóta villog, hogy merül.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#44484) ZolkoW válasza HardSanyeee (#44482) üzenetére


ZolkoW
őstag

a kikapcsolásig még azt hiszem,nem jutottam, de a C8, ami itthon van, visszavesz, miután magas fokozaton villogni kezdett. ezután 3.0 voltot mutatott a töltő.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#44485) HardSanyeee válasza ZozzV6 (#44483) üzenetére


HardSanyeee
őstag

Jó tudni, köszi! Bár eddig csak egyszer jutottam el a villogásig, akkor is azt hiszem itthon voltam, szóval nem volt kritikus a helyzet.

(#44486) ZolkoW


ZolkoW
őstag

remélem, jó a [link].. a "mire jó az UV lámpa" témához.
( egyszer úgyis veszek egy rendeset, a jelenlegi elég vérszegény)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#44487) Gargouille válasza ZozzV6 (#44480) üzenetére


Gargouille
őstag

A végén leírtad pontosan azt amit én is akartam mégpedig, hogy sokan tévednek ide azzal, hogy n+1-dik piacos lámpájuk hullott szét, vennének most már valami megbízhatót de olcsón, mit ajánlunk? És elég gáz ha pont beajánl itt valaki egy újabb hulladékot...

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#44488) FBLLMAG válasza gyapo11 (#44479) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

A Klarus duplafalú, az egyiken állandóan folyik az áram.

Itt van az Olight belső tesztelése, a többi márkás lámpánál hasonló a helyzet. Fagyasztási, teszteket nem szoktak csinálni, de ami valójában megtörténhet, azt tesztelik. A ZL esetében MIN 200000 kapcsolást bír a kapcsoló, ez azért jó pár év csendes, selymes, könnyű kapcsolás.

Az olcsó lámpáknál nincs ilyen teszt. Előre gyártott tükröt, lencsét, kapcsolót használnak, tömegesen gyártott, esetleg hamisított ledekkel, amik már csillagon vannak. Lényegében csak a testet kell legyártani, a többit már hozzá tudják rendelni. Teszt, minőségi ellenőrzés nincs, hogy minél olcsóbb legyen. Ráírják, hogy 5000 W, vagy "Brutális fényerő" és már veszik is mint a cukrot.

A magasabb kategória esetén, van elképzelés, mit szeretnének a lámpától, az szerint tervezik, akár egyedi megoldásokkal. A legtöbb esetben, bolondbiztosra tervezik, ha netalán fordítva teszed be az akkumulátort, el ne füstöljön. Alapból adják az 5 év garanciát, de már 7, 10 éves garanciával is lehet találkozni.

Valamikor, réges régen, nekem is voltak olcsó, gagyi lámpáim. Nem nagyon bírták a kiképzést. Az akkori csekély 120 kg súlyommal mikor ráestem, annyi volt neki. Mikor a másikba esés közben bakanccsal belerúgtam, fának röpítve, darabokra esett. A LL M5 karcolással megúszta a rúgást a betonon, de működik ma is.

Kb 30 éve már lámpázok, késekkel játszok.

A Klarus, Manker, Acebeam, Fenix, Olight, Nitecore, ZL lámpák között is érzem a kidolgozási különbséget. Ha kézbe veszem, már akkor is. Bekapcsolva, fényévekre vannak az olcsó lámpáktól.

A Trabant is elvisz bárhova, de már a TESLA is létezik. ;)

Én is befejeztem ezt a témát. Magadnak veszel amit szeretnél, xxxfire akkumulátort viszont már láttam füstölni, parázslani, szikrázni. Mondjuk sérült TRONIC akkumulátor is tudott tüzet gyújtani.

(#44489) Masooo válasza FBLLMAG (#44488) üzenetére


Masooo
aktív tag

A tesla nem az igazi en csalodtam benne :(
De nem ezt akartam csak azt, hogy nimh akkukbol pl nekem sok varta sercegett majd folyt szet. Energizerek pedig egyik nap mentek, masik nap pedig melegek voltak mukodtetes kozben es magam dobtam el oket. A marka sem garancia sajnos mindenre. Még a tesla sem. Tronikom nem volt ladda is most lesz. Viszont a masik kettohoz kepest ezek olcsobbak es kevesse markasak is. Viszont jobbak.
Szoval abban is van igazsag amit gyapo mond es abban is amit ti. Erdekes olvasmany volt, en orulok hogy megejtettetek.

Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

(#44490) FBLLMAG válasza Masooo (#44489) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Érdekes, ha a NiMH akkumulátor folyt ki. Ez ugyanis NiOOH -val átitatott szűrőpapír két oldalán Nikkel ötvözet lemezt tesznek (más - más ötvözet), szóval nincs sima folyadék. Még egy kis szigetelőréteg, és ez van felcsévélve, és becsomagolva mini "fémkonzervbe", szeleppel a tetején. Az alkáli elemeknél (Energizer, Duracell, Varta) van folyékony kálium - hidroxid ami kifolyhat és kárt okozhat. Ez viszont elem, és nem akkumulátor. ;)

Ajánlott a jó minőségű töltő, mert a NiMH akkumulátornak nem tesz jót a hőemelkedés. ;)

[ Szerkesztve ]

(#44491) Masooo válasza FBLLMAG (#44490) üzenetére


Masooo
aktív tag

A tipus pontosan
Varta universal accu 800 nimh. 1.2 v

Tolto zan c4.

Esemeny ideje: 3 napja

Esemeny lefolyasa: fast test alatt hallhato serceges, azt hittel az uj tolto vacak. Annyira sercegett hogy kikaptam belole vartat. Kidobtam egy zacsiba, neztem a tobbi ertekeit, ujabb serceges a zacskobol, es a + polusnal buborekolas volt lathato, vmi nyulos vacak tavozott mert a zacsit megkente ahol hozzaert.

Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

(#44492) FBLLMAG válasza Masooo (#44491) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Remélem MAX 300 mA -ral töltötted. A NiMH jobban szereti a 0,2 x C töltést. A Varta akkumulátorod 800 mA, tehát a 160 mA lenne az ideális. Nem volt túl meleg? Leírásod szerint, mintha a szelep engedett volna, amiről írtam. Én OPUS BT-C3100 V2.2 -est meg VOLTCRAFT IPC-1L -t használok. Ezek figyelik az akkumulátorok hőmérsékletét is. Az OPUS fizikailag is képes hűteni az akkumulátorokat a ventilátorával. ;)

ENELOOP akkumulátorokat használok, esetleg Fuji -t. A TRONIC elég gyengécske.

[ Szerkesztve ]

(#44493) Masooo válasza FBLLMAG (#44492) üzenetére


Masooo
aktív tag

Hat nem. 500al. Most neztem a feliratot rajta hogy mennyivel kellett volna.
Viszont meleg nem volt.
De doglott az Igen.
A tolton mutatja a betoltott energiat es ennek az akkunak a befele toltes mah kepernyojen ---- volt, a masik, vele egyutt toltott ugyan olyan akkunak viszont 600 fele jart , 631 lett a vege. A 2100 as akkuk felmentek 2160 kornyekere azokkal gond sem volt.

Opust neztem de a velemenyek ott megosztoak voltak. A felelesztes funkcio szimpi volt, de igazsag az, hogy 5 nimh akkum van az is evek ota all, most toltogettem oket.
Energizer 2500 as ketto darab. 1 db 900 fele toltott fel, masik 700. A varta 2100 asok jok mindketto, a megmaradt 800as 631. Elmegy. Liion is csak ketto van ami most eleg is.

Kedvelem fujit. Milyen akkujat hasznalod?

[ Szerkesztve ]

Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

(#44494) FBLLMAG válasza Masooo (#44493) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Próbáld meg az újjáélesztést a gyengébb akkumulátoroknál (feltöltés, kisütés, feltöltés kb 3x). De MAX 300 mA -val.

A FUJI -ból 3 - 3 db fekete és fehér AAA -sak és 2 db kék AA -s.

(#44495) Masooo válasza FBLLMAG (#44494) üzenetére


Masooo
aktív tag

Ok. Megprobalom. Koszonom!

A zan c4 tud kisutni? Vagy csak fast / nor tesztben mert neztem hogy tud e de nem lattam ra opciot eddig.

[ Szerkesztve ]

Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

(#44496) FBLLMAG válasza Masooo (#44495) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Normál teszt 3x, 300 mA MAX árammal, és kész. ;)

(#44497) Masooo válasza FBLLMAG (#44496) üzenetére


Masooo
aktív tag

Most akartam valaszolni magamnak epp ezt mert elolvastam a kezelesiben :) jo hogy frissitettem. Koszi megegyszer es joejt is egyben. Szia.

Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

(#44498) #94529552 válasza bwoay (#44422) üzenetére


#94529552
törölt tag

Én is nemrég találtam rá, azért is kérdeztem róla. Tudásra szerintem hasonló a SkyRC 3000-hez, de annál jóval kedvezőbb árban. Még nemrég jelenhetett meg az ISDT, majd hátha lesz erről is teszt. Nem találtam másikat 50€ körül, ami tényleg univerzális töltőnek megfelelhetne(NiMH, NiCd, NiZn, Eneloop, Li-Ion, LiHv, LiFePO4).

(#44499) Kecsotam válasza FBLLMAG (#44496) üzenetére


Kecsotam
tag

Most akkor az NIMH akkukat ajánlatos a minimális 300 mA-el tölteni?
Annyi mindent olvastam már anno, hogy csak maximum a kapacitás tized részével szabad tölteni, illetve azt is, hogy az ég világon semmi bajuk nem lesz az 1000-2000-3000 mA-es NiMH-knak az 500 mA-es töltő áramtól se, mi több praktikusabb is, mert ugye gyorsabb.
Kinek mi a véleménye?

(#44500) Masooo válasza Kecsotam (#44499) üzenetére


Masooo
aktív tag

Most jobban gondolom hogy igen, alacsonyan kell tolteni. Okom erre az, hogy az akkun a gyartoi ajanlas a kapacitas 10ede igaz bolhanyi betukkel, meg a 800as elsistergett 500as toltestol. Persze a masik nem es a ket 2100as is fel lett toltve. Azonban megis van valami ebben, talan elmondhatjuk hogy az 1000alatti kapacitasuaknak jo lenne egy tolto 200as toltossel , ez az opus mert az tudja. A nagyobbaknak meg mar jo a 300 is ez ugye li500 / c4. Viszont opus hianyaban a 300 is fel fogja tolteni az 1000 alattiakat csak max nemi elettartam csokkenessel. Most ilyen velemenyem lett a tapasztalatok utan.

Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.