Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43101) WestBam


WestBam
Topikgazda

Armytek Viking PRO v3 XHP50, ez az amiről a héten írtam :B

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#43102) FBLLMAG válasza gyapo11 (#43096) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Volt már szerencsém ilyesmihez. Bealudtam, a lámpa ledje kialudt, az akkumulátor pedig reggelre le lett nullázva. ☹

Nem gondoltam volna, hogy a PWM ennyit eszik.

(#43103) HollyBoni válasza gyapo11 (#43087) üzenetére


HollyBoni
veterán

Sajna már nem működött de most GB-n 22$ volt töltővel. :R

(#43104) spileraaa


spileraaa
senior tag

Ez az elem menyire jó? vagy van jobb ennél?

Boruit rj02 fejlámpába kell és convoy s2 lámpába

LiitoKala Lii-32A 3.7V 18650
[link]

[ Szerkesztve ]

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#43105) Myers válasza jozsi252 (#43077) üzenetére


Myers
senior tag

Az hagyján. De már van Astrolux MF4, sőt a lámpatest kész, LED is vanbenne! :) Kinézetre egy rövid csövű GT. Ez most a lehető "legrosszabbkor" jött a Lumintopnak. Ha versenyképes áron adják, akkor akár baromi sokan le is mondhatják a GT-t. A várósorban kb az 1000 felettiek még nem fizettek előleget sem. És az van vagy 600-700 ember.

Az MF02-t meg lehetett szerezni 80-ért, ez sem lehet sokkal drágább. A fejen és a refin kívül semmit nem kellett megtervezni.

http://www.muszaj.hu/

(#43106) Gargouille válasza WestBam (#43101) üzenetére


Gargouille
őstag

Fú de érdekes lámpa ez! Valahol nagyon tetszik, de ez a fej lecsavargatás elég buta megoldásnak tűnik. Ezt leszámítva baromi vagány, majd jobb időben lőjj még pár képet a fényéről.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#43107) FBLLMAG válasza WestBam (#43101) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Igaz nem a Vikinget dobálták, hanem a Partnert, ennek 10 m magasságot kell kibírnia, 1 magasabb fa tetejéről.
Ezenkívül úsztatták 8 m mélyen, mikor 10 m -t kell kibírnia.

A Vikingen "csupán tankkal" hajtottak át, és kibírta.

A PRO nemcsak a holdfénnyel tud többet, még 1 fokozat van + -ban, szerintem ezeket használja, ha bedöglik a digitális áramkör (pl. atomrobbanáskor, vagy az óriási napszéltől).

Majd meglátom, hogy fog az enyém viselkedni.

Nekem is már lassan meg kell jönnie (másodszor) a várt Armytek lámpámnak. Majd én is beszámolok róla. ;)

(#43108) KawaBazsy válasza gyapo11 (#43052) üzenetére


KawaBazsy
aktív tag

Majdnem rendeltem egy ilyet, erre Alin nincs Paypal??

(#43109) ZozzV6 válasza Myers (#43105) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Előleget a GT-re csak az első 555 küldött. Akinek még nem szóltak az már nem előleges. EgBe utal aztán küldik... talán... egyszer csak...... remélhetőleg.... esetleg............

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#43110) bwoay válasza Kalandor (#43082) üzenetére


bwoay
nagyúr

de igazából ez mire lesz így jó? mármint okos szerkezet, nekem is tetszik, de az árából már nagyon komoly 10'000 mAh-s powerbanket lehet venni, ami lapos, li-polimer, könnyű, jól elfér a zsebben - szemben ezzel, pláne két 26650-vel felvértezve. ami meg a töltést illeti: 500 Ft egy Lii-100. és azért az sokoldalúbb, meg kommunikatívabb is.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#43111) Flashback


Flashback
addikt

Skillhunt H3 lámpához keresnék:

- Erőssebb talpmágnes
- Kisebbítő amivel az alacsonyabb Li-ion akksi belemegy

Előre is köszönöm!!!

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#43112) gyapo11 válasza FBLLMAG (#43088) üzenetére


gyapo11
őstag

Lehet, ZozzV6 táblázatában hármat találtam, ami 1AA és van áram megadva:

Az utolsó három oszlopot én adtam a táblázathoz, az egyik a teljesítmény felvétel W-ban, a másik a lm/W érték, a harmadik a 100 lm-hez szükséges W érték. Ez ugye a lámpa által felvett W és a kijövő, mérhető lumen. Mindegyik 1 W fölött van.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#43113) gyapo11 válasza Masooo (#43099) üzenetére


gyapo11
őstag

Nem találtam, de lefotóztam a papírját:
gyapo.cloud/c4-1.jpg
gyapo.cloud/c4-2.jpg
Telefonnal készült a billentyűzetre letéve, íróasztali lámpával megvilágítva, szóval épp hogy olvasható.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#43114) gyapo11 válasza FBLLMAG (#43102) üzenetére


gyapo11
őstag

Amikor a lámpa világít, akkor nem annyira számít, amúgyis száz mA-ek fogynak ha nem A-ek. De egy éjszaka 0-ra az azért soknak tűnik.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#43115) gyapo11 válasza KawaBazsy (#43108) üzenetére


gyapo11
őstag

Alin nincs.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#43116) Kalandor válasza bwoay (#43110) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Én elmagyarázom...
Tavaly USA-ban voltam 2.5 hónapot, főleg sátraztam, sivatag közepe, stb. kellett zseblámpa, kellett valami kempinglámpa-szerűség, kellett egy éjjelilámpa, a powerbank (pl. nagyon merült a telefon a gyér lefedettség miatt) és egy töltő, amivel az akkut lehet tölteni (ez utóbbi végül nem volt).
Vettem kint egy 10000-esnek mondott, inkább 5000-es noname power bankot, amin volt 2 USB, így tudtam egyszerre egy Xiaomi lámpával világítani (=éjjelilámpa) és tölteni a telefonomat. Fontos volt egész este kellett valami gyenge világítás a vadállatok miatt és egy erősebb is (=kempinglámpa) ha sötétben állítottam sátrat, ezt a két feladatot a Xiaomi lámpa jól hozta, de zseblámpának csak egy vacak AA elemes lámpám volt, ami viszont gyenge volt és gyorsan merült, szívtam is vele.

Idén ismét megyek, megint kell valami, mert a powerbankot eladtam, zseblámpának egy S2+ jön, az fix, tehát az akkutöltő és a powerbank egyben kellene legyen, mert minél kevesebb vackot kellene cipelni a repülőn. Van egy Liitokala 202-m, de az egy kicsit nagy és alig 1A az outputja. Rendeltem is egy 100-asat, de az meg csak ugye 1 akkut fogad, így inkább 26650 akkut vettem (5000 mAh).

Aztán megláttam a Nitecore F1-et, hohó micsoda icipici cucc, mondom ez kell, ezzel van egy 5000-es powerbank és egy akkutöltő egyben. És főleg az a tudása jó, hogy egyszerre tudja tölteni az akkut és outputon is, ezt a tavalyi powerbank se tudta, gyakran kellett volna tavaly is. Aztán megláttam, hogy van F2, amiben 2 akku fér, megy neki a 2A output és 2 USB van rajta, ami nagyon jó, mert mehet róla a lámpa és a kis ventilátor is, mert tavaly sokszor a hőguta kerülgetett a sátorban és csak egy kis szellő kellett volna.

Szóval értelmetlenségnek tűnik, de van értelme, ha repülőn kell vinned több hónapra a cuccaidat, minden gramm számít, és minden plusz tudás kellene. A Nitecore F2-t simán most megvenném, ha egy kicsit tokja is lenne eső ellen vagy ilyesmi.

A legszipiszupibb egy (esetleg 2 darab) 26650-et fogadni tudó, vízálló, microUSB-vel tölthető, USB outputos, minimális fénnyel világítani tudó lámpa lenne, de ilyet még nem találtam :)

[ Szerkesztve ]

(#43117) gyapo11


gyapo11
őstag

Lii 500 töltő 17 $ GBDY0073

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#43118) Gargouille válasza Kalandor (#43116) üzenetére


Gargouille
őstag

Egy ilyen Tomo nem lenne neked jó megoldás?

https://elemlampablog.hu/tomo-m2-powerbank-es-akkutolto-bemutato/

És egy ilyen lámpa, ami powerbankként is műkszik?

https://elemlampablog.hu/fitorch-p20r-xp-l2-jo-taktika/

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#43119) Kalandor válasza Gargouille (#43118) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Mindkettőt láttam, de mindkettő csak 18650-es :( Már megvettem az 5000-es 26650-eket.

(#43120) may15 válasza Kalandor (#43119) üzenetére


may15
csendes tag

És a fitorch p26r?
Nekem van, nagyon használható darab.

(#43121) Kalandor válasza may15 (#43120) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Lehet, hogy jó de több mint 100$ akku nélkül :Y

[ Szerkesztve ]

(#43122) HollyBoni válasza gyapo11 (#43117) üzenetére


HollyBoni
veterán

De jó hogy pár órája vettem meg 22-ért... :DDD :W

(#43123) may15 válasza Kalandor (#43121) üzenetére


may15
csendes tag

Kupont keress rá, 45 dolcsiért volt nemrégen.

(#43124) FBLLMAG válasza gyapo11 (#43112) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

MAX fokozaton mérted? A legtöbb lámpánál MAX fokozaton, lehet az Li-Ion -os is, elég gyenge a lm/W hatásfoka. Nincs meg biztosan a 160 - 170 lm/W, viszont 20 - 200 lm fényáramnál, megközelítheti ezt az értéket.

(#43125) FBLLMAG válasza gyapo11 (#43114) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

A töltő "NULL" értéket mutatott, mintha nem raktam volna bele akkumulátort. Pár mp -re párhuzamosan rátettem másik akkumulátort, ezután már rendben feltöltötte. ;)

(#43126) Kalandor válasza may15 (#43123) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Még 45-ért is erős mert kell még akku is :( A Nitecore F2, a 2 akku meg az S2+ összesen 30.

(#43127) gyapo11 válasza HollyBoni (#43122) üzenetére


gyapo11
őstag

Sorry, amikor írtam, akkor láttam meg a 17-est. Én is 28-ért vettem a HR20-at, azóta kétszer is láttam 25-ös kupont. Az vigasztal, hogy viszont a DM21T-t 23-ért csaptam le. :)

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#43128) gyapo11 válasza FBLLMAG (#43124) üzenetére


gyapo11
őstag

Nem én mértem, hanem ZozzV6, de gondolom hogy maxon, úgy van értelme. Az igaz, hogy nagyobb áramnál csökken a lm/W érték. Ha az XPL-Hi led 500 mA-rel 1 egység fényt ad, akkor 3000 mA-rel a 6-szoros érték, vagyis 6 helyett 4.6-ot.
Ja és még kiegészítés, hogy az áram növelésével a leden mérhető feszültség is nő, tehát a teljesítmény nem lineárisan változik az árammal, hanem van még egy szorzó.
500 mA-en 2.8 V az 1.4 W, 3000 mA-en 3.33 V ami 10 W. 7.14-szeres teljesítmény és 4.6-szoros fénymennyiség. Ez durván másfeles szorzó a lm/W számban az XPL-Hi ledre.

[ Szerkesztve ]

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#43129) Mikulásbá válasza Kalandor (#43126) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Akkor most olyan töltő kellene,ami egyben power bankként is funkcionál és belefér a 26650 akku?
Az Opus BT-C100 ilyen.

(#43130) bwoay válasza Kalandor (#43116) üzenetére


bwoay
nagyúr

köszi, bár nem biztos, hogy tudtam követni :D ha jól értem, annyi jelentősége van a 26650-es akkuknak, hogy már megvetted, ugyanakkor egyik eszközödbe sem kell ez a típus, csak powerbank szerepet tölt be.
ha az egyszerűségre kell optimalizálni, akkor én inkább egy jó powerbank és egy micro USB-n tölthető lámpa kombóját választanám. mondjuk meg is van mindenem, már csak a sivatagi trip hiányzik :D

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#43131) spileraaa válasza spileraaa (#43104) üzenetére


spileraaa
senior tag

valaki?

nem nagyon ertek hozza jol jone egy kis segitseg azoktol akik viszont ertenek hozza

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#43132) Kalandor válasza bwoay (#43130) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A 26650-es akku jelentősége abban áll, hogy nagy a kapacitása és akkutöltőben tölthető. Ha csak egyet viszek, valószínűleg az is elég lesz minden körülmények közt, ha kettőt, azzal meg nyugodtan egész este mehet a világítás és a ventilátor is. Most fel is tettem a Liitokala 202-be a Xiaomi ventit, kíváncsi vagyok, hogy meddig meríti reggelig.

Értem a logikát abban, amit mondasz, hogy inkább egy tölthető lámpa és egy powerbank. Csak akkor vehetek egy tölthető lámpát és egy 2 USB-s powerbankot, ami nem két fillér, ezt a sok vackot meg adhatom el.

A kivehető akkus powerbank egyébként azért jobb, mert a nem kivehetőset dobhatod el, míg ebbe csak az új akku kell X év múlva.

Nézegetem azért a Tomo M2-t is, de legjobb esetben is 5000mAh-t lehet belezsúfolni, a jó inkább csak az benne, hogy ezen is 2 USB van, képes UPS módra (de csak 1A-t ad le így merülés nélkül), viszont hasznos lehet, hogy por, víz ellen jobban védett. A Nitecore F2 teljesen védtelen. Ha a Tomo-t veszem, a 26650-es akkukat kell eladnom, venni 18650-eseket, de legalább a Convoy S2+ maradhat.

First world problem. :o

Mikulásbá: azon nincs 2 USB (egy lámpán még oké, ha csak 1 van, mert világít, de egy power bankon legyen 2)

[ Szerkesztve ]

(#43133) FBLLMAG válasza gyapo11 (#43128) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

A többi lednél is ez a helyzet. Ezt szerintem tudtuk eddig is. Alacsony fényáramnál meg a meghajtó eszi a teljesítményt. Az Acebeam EC35 18 % átlagos hatékonyságot mutatott 0,3 lm fényáramnál, és 1 lm körül is 20 - 25 % hatékonyságot mértem több lámpánál. Ehhez képest, a TURBO fokozaton mért 50 - 60 % -os hatékonyság egész jó. És amit már írtam, 20 - 200 lm között mértem a legjobb hatásfokot. Ez megegyezik az írásoddal. Amúgy a legjobb hatásfok sem érte el a 90 % -ot sem a valóságban. A jobb Olight, Fenix, Acebeam lámpáknál 80 % körül volt a hatékonyság, a Nitecore kb 75 % körül teljesített, méréseim szerint.

Ellenőriztem azt is hogyan használom a lámpáimat, átlag.

Éjjel, bár 20 percet használom a holdfény fokozatot naponta, ez csupán 0,2 % -ot használ az akkumulátor kapacitásából.
Naponta 20 percet használom 20 lm körül, gyertyaként, gyógyszer bevétele, öltözködés, keresgélés végett, kb. 2,5 % -ot használ el.
Hazafele parkon át, gyengén kivilágított utcán, kb 10 perc 100 - 120 lm -nal, 3 - 4 % -os fogyasztás
TURBO fokozaton, kb ha 5 - 6 percet használom naponta a lámpámat, ez magában megeszi az akkumulátor kapacitásának 10 % -át.

Szóval, én is úgy látom, hogy van értelme a TURBO fokozat hatékonyságának, ilyen módú számításának. (lm/W) ;)

(#43134) Mikulásbá válasza Kalandor (#43132) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Az töltő,amit ajánlottam,nem power bank-de tudja azt a funkciót is.Van USB elosztó is fillérekért.
Én is próbálom a legoptimálisabb cuccot összehozni,én az ajánlott Opus+pár kiegészítőt vinném.Vagy azt is.

[ Szerkesztve ]

(#43135) gyapo11 válasza spileraaa (#43131) üzenetére


gyapo11
őstag

10 A-rel terhelhető az akku, a lámpák meg 1-2 A-t fogyasztanak, tehát ez OK. A 3200 mAh kapacitás sem kicsi, vannak 3500-as akkuk is, de ennél több nincs. Flat top akkuk, nincs bütyök a pozitív póluson, de ezekbe a lámpákba így is jó.
Viszont ugyan nem látok erre utaló szöveget, de valószínűleg az akkuk nem védettek. Ez önmagában nem baj, de ha nem figyelsz oda, akkor túlmerülhet a lámpában, és az lerövidíti az akku élettartamát. Az S2 villog merülésnél, de az RJ-02 semmi jelzést nem ad, folyamatosan gyengül a fénye, majd elalszik, és ha nem kapcsolod ki vagy nem veszed ki az akkut, akkor teljesen lemerítheti. Olvastam olyat is, hogy az RJ-02 4.2 V fölé tölti az akkut, tehát ha a lámpával töltöd, az is károsíthatja.

Ha ezekre tudsz figyelni, hogy ne meüljön túl és ne töltsd a lámpában, akkor az akkuk használhatók.

Ha nem akarsz ezekre figyelni, akkor viszont védett akkut kellene venned, ott a védő elektronika minden káros hatástól védi az akkut, nem lehet túlmeríteni, nem lehet túltölteni, nem lehet túlterhelni és még rövidre is lehet zárni, semmi baja nem lesz. Ha a védelem nélküli akkut bedobod egy táskába és valami fém tárgyakon, pl. kulcscsomón keresztül rövidrezáródik, akkor vagy kigyullad, vagy szétrobban, csak szigetelt tokban szállítható.

Az RJ-02-be jó a védett akku, S2-t nem tudom, ezt ellenőrizni kell, mert a védett akku valamivel hosszabb, mint a védelem nélküli.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#43136) ace22 válasza FBLLMAG (#43133) üzenetére


ace22
tag

Mit értesz "hatékonyság" alatt? A fehér LED-ek kb 100-120 lumen/W-ot tudnak, laboratóriumi körülmények között olvastam 200 lm/W-ról.

Ez messze az elméleti határ alatt van, még ha hozzávesszük, hogy a fényáram számítása az emberi szem sajátosságait is figyelembe veszi.

(#43137) Kalandor válasza Kalandor (#43132) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Hohó, van ilyen, hogy Tomo D2! Bele tudom tenni a 26650-eseket, és ha ugyanaz az elektronikája mint az M2-é, akkor jó az UPS módja (egyszerre tölthető és tölt is), megy neki a 2A leadása, van rendes bekapcsológombja, a Nitecore-ral ellentétben zárt (por+víz ellen jobban védett) és nem is olyan drága és slusszpoén, hogy Lightninggal is etethető.

Feltételezem, hogy a 18650-es akkut is fel tudja tölteni a Convoy lámpához, hiszen a hossza ugyanaz.

(#43138) Gargouille válasza Kalandor (#43137) üzenetére


Gargouille
őstag

Na ez a Tomo kell neked! Eddig én sem láttam, de nagyon jó!

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#43139) spileraaa válasza gyapo11 (#43135) üzenetére


spileraaa
senior tag

koszi a bő ismertetőt nagyon hasznos volt
akkor mégis jobb lenne védet akut vegyek
tudsz párat ajánlani ami mondjuk elege bevált?

Erdélyi vagyok így a jofogasos sajnos nem jó :(

[ Szerkesztve ]

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#43140) FBLLMAG válasza ace22 (#43136) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Mért adatokkal dolgoztam, és a lámpa egészét vettem figyelembe. Az akkumulátorok először be voltak mérve, és különböző fokozatokon mértem a kimeneti teljesítményt stopper mellett.

% -os értékre számoltam 160 lm / W -os LED melett. De most már lm / W -ra átrendezve a táblázatot, így még pontosabb lett. És tapasztaltam pár érdekességet.

A XPL2 akár 169 lm / W -ra képes magában.

Viszont a legjobb hatásfokú lámpám, a ZL SC5w, kb. 150 lm / W -ot ért el, a Fenix PD35 135 lm / W -ot teljesített, Nitecore P12 122 lm / W -ot, hogy csak párat említsek. Az AA -s lámpáim nagy általánosságban gyengébben teljesítettek, pl. a Nitecore MT20A 115 lm / W, EA21 105 lm / W, 120 lm ill. 110 lm fényáramnál. Az Acebeam EC35 118 lm / W és így tovább.

Az öregebb SC5 OP csupán 136 lm / W -ot ért el, 48 lm fényáramnál.

Maxon: Fenix PD35, Nitecore P12 99 lm / W, a Nitecore EA21 75 lm / W, EA45S 63 lm / W, ZL SC5w 92 lm / W.

Holdfénynél: Nitecore P12 41 lm / W, Acebeam EC35 28 lm / W, Nitecore MT20A 30 lm / W, ZL SC5w 93 lm / W.

Szerintem ez már elég sok adat. Ráadásul kiderült, hogy ezek sem csodalámpák. ;)

A ZL pedig megkéri az árát. ;)

(#43141) Akasztott


Akasztott
csendes tag

holly es gyapo:

de, usb OUT.
es hogy rakjam vissza nem powerbank uzemmodra?

egyalalan hogy allitodott at, azt se ertem. ha hosszan nyomom a mode gombot, akkor visszaall par masodpercre a tolto uzemmodra; majd kb 4 masodperc utan megint az usb emblema fogad...

gyapo, neked irtam privatban is.

csak kiprobalt convoy m1 x8 / convoy s2+ xpl hi x8 / zanflare b3 6500k / kaidomain bl70s 6500k eladó.

(#43142) gyapo11 válasza Akasztott (#43141) üzenetére


gyapo11
őstag

Nem tudok róla, hogy külön váltani kellene. Ha táp nélkül beteszed az akkut, akkor indul a powerbank mód, ha táppal bekapcsolod, és utána teszed bele, akkor tölteni kezdi. Azt írja a manual: when it connect to the
power supply, the USB output is invalid, tehát ha a táp be van dugva, akkor egyáltalán nem működik az usb out, ha nálad igen, az működési zavar.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#43143) gyapo11 válasza spileraaa (#43139) üzenetére


gyapo11
őstag

Amit legutóbb vettem, az 2500 mAh-nak mondott, mérés szerint 2100-2200 között vannak. Azóta úgy látom drágult.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#43144) Sz4bolcs válasza Kalandor (#43137) üzenetére


Sz4bolcs
senior tag

Lol hogy én ezt nem láttam, mikor a 4x18650-es tomo powerbankomat vettem. :( Amúgy rugós az érintkezője, nem hiszem, hogy 18650et passzentosan bele lehet tenni tölteni. Vagy a levegőben fog állni az akku töltés közben..

(#43145) HollyBoni válasza spileraaa (#43139) üzenetére


HollyBoni
veterán

NCR18650B (ha befér). De ki lett tárgyalva a téma nagyon sokszor nagyon sok helyen, 5 perc kereséssel mindent megtudsz.

(#43146) Akasztott válasza gyapo11 (#43142) üzenetére


Akasztott
csendes tag

megvan a hiba oka: nem szereti a konyhai konnektort. a telefontolto mukodik rola, a lii500
nem...

csak kiprobalt convoy m1 x8 / convoy s2+ xpl hi x8 / zanflare b3 6500k / kaidomain bl70s 6500k eladó.

(#43147) moma


moma
őstag

Egy fejlámpát szeretnék, ami könnyű és tud vörös fényt is. Volt már egy ilyenem kis olcsó 3xAAA-s, csak elhagytam :DDD Azon is elgondolkoztam, hogy lenne e értelme egy akkusnak. Főleg nyáron használom hátiszákos utazásnál, kirándulásnál. De ha épp kell valamire otthon akkor is ezt szoktam.

we all deserve a bit of luck.

(#43148) jozsi252 válasza FBLLMAG (#43078) üzenetére


jozsi252
veterán

Azért attól még messze vannak ár terén. Amúgy nem tudom hogy egy Acebeam Olight Fenix volumenű cég ilyet vállalna-e. Mármint hogy nem teljesen saját tervezés legyen a lámpa, hanem ők csak a gyártásért legyenek a felelősök. Nem tudom hogy a bérgyártás terén ők hogy állnak. De a Brand amit felépítettek nem tudom hogy engedi-e hogy más által tervezett dologhoz adják a nevüket. Még ha az egy nagyon jó tervezés is, mert azért a GT szerintem tetőtől talpig tökéletes lett. Lumintop nagyon jó munkát végzett a gyártás terén. Sajnos a másik része meg ahol gondok vannak, az nem tudom hogy fog megoldódni.
De az tuti hogy minél többet várnak, annál több embert haragítanak magukra.

iPhone 13 Pro Max

(#43149) gyenesmartin válasza moma (#43147) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Nitecure NU10
16$ a sárga verzió

(#43150) FBLLMAG válasza moma (#43147) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Ha már ceruzás fejlámpában gondolkodol, akkor inkább az AA -st választanám. Pénzt takarítasz meg vele.
Jobbak a Nitecore HA20, Armytek Tiara A1, Zebralight H53w.

Ezek nem eszik annyira az akkumulátort / elemet, és látni is jól látsz velük. Az Armytek, ZL nem tartalmaz piros fényt, de 0,1 - 0,15 lm holdfényt tudnak, ami biztosan nem vakít. Gondolom ezért érdekel a piros fény. ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.