Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43551) may15 válasza Myers (#43550) üzenetére


may15
csendes tag

Én sajnos nem látom, hogy mikorra várható az érkezés, de nem hiszem hogy elsietnék. Én részemről minimum másfél hónappal számolok, ami kb reális is. Szerintem.

(#43552) kner válasza lugoka (#43542) üzenetére


kner
csendes tag

Pedig de. A hidrogén sokkal-sokkal veszélyesebb az LPG-nél.

(#43553) gyapo11 válasza may15 (#43547) üzenetére


gyapo11
őstag

Vannak akik a moddal töltik az akkut. Azt se ajánljuk, mégis vannak.
A linkelt lámpa a Boruit RJ-02, egyes hírek szerint túltölt kicsit, és a mérésem szerint nem kapcsol le semmilyen akkufesznél, ennek következtében a bekapcsolt lámpa addig meríti az akkut, ameddig az elektronikája képes erre, akár 2.5 V alá is, ami az akkunak már káros.
Igen, minden akkura igaz, az hogy ment ecigiben, az max a belső ellenállásán és a kapacitásán látszik meg, ettől még a feszültséghatárok ugyanazok mint egy újnál.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#43554) may15 válasza gyapo11 (#43553) üzenetére


may15
csendes tag

Így van. Boruittal kapcsolatban pedig nem vagyok annyira tisztában a dolgokkal, mert nekem nincs és nem is lesz. De azért lehet érdemes lenne megnézni, hogy a tied ilyen, hogy nem kapcsol le, vagy ez minden boruitnál így van-e. Igen caodálkoznék, ha minden alkalommal tönkretenné az akksit, amikor lemerül. Akkor nem ogazán lenne gazdaságos a lámpa üzemelése.
Az, hogy túltölt, az hány voltot jelent?

(#43555) gyapo11 válasza may15 (#43554) üzenetére


gyapo11
őstag

Ha jól emlékszem 4.25 V-ot olvastam.

Szerintem sok lámpa van, amik egyáltalán nem foglalkoznak az akku feszültségével, ezekbe ajánlott a védett akku használata. De olyan is van, ami ugyan villog, de nem kapcsol ki. Ha nem vagy ott amikor elkezd villogni, akkor az is túlmerítheti.

[ Szerkesztve ]

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#43556) Attix70


Attix70
aktív tag

Tegnap érkezett a Boruit RJ - 02 R5 fejlámpa. Kicsit méregettem rajta mert korábban valaki írta, hogy üresbe is fogyaszt. Ezt cáfolom mert ha a kapcsolóval ki van kapcsolva (nem a mozgásérzékelős üzemmód amikor világít a kapcsoló) akkor 1 mikroAmper (0.000001A) az áramfelvétele tehát NULLA és nem kell félni a merüléstől. A mozgásérzékelős üzemmódot nem mértem mert akkor amúgy is használatba van és nem úgy rakjuk el. Az akkut 4.22V-ra töltötte ami szintén tökéletes. Nem kell félni ettől a lámpától minden érték jó (persze létezhet hibás termék is). A merülésnél még nem mértem.

[ Szerkesztve ]

Próbáljuk meg a mondatokat NAGYbetűvel kezdeni

(#43557) HardSanyeee válasza Francia91 (#43537) üzenetére


HardSanyeee
őstag

Köszi az infot! Akkor majd március elején tudok beszámolni az egyedi kérés sikerességével kapcsolatban.

(#43558) ZozzV6 válasza Attix70 (#43556) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Minnyá hazaérek. Kipróbálom táppal hol lép vissza vagy kikapcsol-e.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#43559) daver88 válasza Attix70 (#43556) üzenetére


daver88
aktív tag

hamár Boruit, épp ezt vettem én is, ill. ehhez keresek akkut...nem nagyon vagyok benne ebben a témába, van esetleg ajánlott típus, amit meg szabad venni?

2 db kellene, úgyhogy ha van 2-es pack, az lenne a legjobb...:)

köszi!

(#43560) spileraaa


spileraaa
senior tag

próbáltam de nem sikerült megkapjam
valaki kb 2 hete írta hogy újra tölthető elemel gyengében világit az AA elemlámpa ez igaz?

a másik pedig az ikeas helyet még milyen újratölthető elem johet szoba?

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#43561) Attix70 válasza ZozzV6 (#43558) üzenetére


Attix70
aktív tag

Lehet, hogy nincs benne arra védelem de amúgy is 2.8 v körül már biztos gyenge a fényerő (amikor is az akkut már nem jó lejjebb meríteni). Mindjárt megmérem.

Próbáljuk meg a mondatokat NAGYbetűvel kezdeni

(#43562) Attix70 válasza Attix70 (#43561) üzenetére


Attix70
aktív tag

Mértem : 2.5V-nál már csak parázslik , 2.4V-nál már szinte semmi fényt nem emittál (az LG HE4-nél 2.5V a kisütő feszültség minimális értéke) tehát ha nem bekapcsolva rakjuk el akkor nem fogja túlmeríteni az akku cellát (0 fénynél csak észrevesszük, hogy lemerült :D )

Próbáljuk meg a mondatokat NAGYbetűvel kezdeni

(#43563) Gyb001 válasza gyapo11 (#43555) üzenetére


Gyb001
senior tag

Köszönöm a segítségeteket,
Igen, van rendes töltőm hozzá, túltölteni nem fogom. De tegyük fel hogy nincs a lámpában védelem, és túlmeríti, Ilyenkor az csak tönkremegy, vagy tűz/robbanásveszélyes?

[ Szerkesztve ]

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#43564) A214


A214
aktív tag

Sziasztok,

LiitoKala Lii - 32A 18650 és LiitoKala Lii - 26A 18650 között jelentős különbség vehető észre üzemidőben? Boruit rj-02 be lenne használva.

[ Szerkesztve ]

(#43565) KawaBazsy válasza A214 (#43564) üzenetére


KawaBazsy
aktív tag

Gondolom az a 23% különbség látszik üzemidőben is..

(#43566) ZozzV6 válasza Attix70 (#43562) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Vagy ránézel mert nem emlékszel bekapcsolva hagytad-e és úgy vagy vele ó jól van kikapcsoltad... az akkut meg szopkodja tovább.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#43567) A214 válasza KawaBazsy (#43565) üzenetére


A214
aktív tag

Logikus ,köszi. :R

Megmérné valaki teljes fényerőn hány ampert vesz fel?

Találtam valamit csak nem tudom valós-e? [link]

#24
I share my current measurements about this headlight:
From low to high ramping: 50mA-1500mA
In motion sensor mode : -When on: 1500mA -When off (standby): <10mA

Ebből már ki lehet matekozni.

[ Szerkesztve ]

(#43568) ZozzV6 válasza A214 (#43567) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Ez az én mérésem. :)
Tehát 1500mA maxon

[ Szerkesztve ]

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#43569) A214 válasza ZozzV6 (#43568) üzenetére


A214
aktív tag

Köszi, :R akkor rendben lehetnek a róla linkelt adatok.

(#43570) kugyu21 válasza spileraaa (#43560) üzenetére


kugyu21
senior tag

Az újratölthető elem az az akkumulátor (ne keverjük).
Az IKEA-s miért nem jó?
Az ENELOOP, ami még tud nagy áramokat, tehát szóba jöhet lámpához, de "rossz nyelvek" szerint a IKEA-s LADDA is átcimkézett ENELOOP, csak olcsóbban.

[ Szerkesztve ]

(#43572) FBLLMAG


FBLLMAG
senior tag

Rájöttem mi a bajom a Klarus lámpámmal, most már mért adatokkal is.

Az akkumulátor mikor 3,6 V -ra esik vissza, a fényáram már lefeleződik, szóval a 100 lm már csak 50 lm, a 400 lm már csak 200 lm, és a TURBO sosem volt 2000 lm, ami szintén feleződik.

Túrákon, esti sétánál, pláne ha nedves az úttest, járda, a 50 lm már nagyon kevés, a következő szint pedig eszi az akkumulátort. Az a 4 - 5 óra, mégsem 12 óra, ráadásul mikor vettem 16 óráról volt szó. Ettől még a 2AA -s Nitecore EA21 / MT20A lámpáim is jobban teljesítenek, ráadásul ezek stabilan tartják a fényáramot. A Li-Ion akkumulátoros lámpáktól azért többet várnék, legalábbis amikor mindenki ezt a típust preferálja, ajánlja.

Csak infónak, a Klarus 1480 lm -nel indul 2000 lm helyett, fél óra után már csak 600 lm fényáramot ad, legmagasabb fokozaton. Úgyhogy ilyenkor már csak 10000 cd körüli fényerőre képes. Fél óra után!!! 35 percnél már csupán 400 lm fényáramnál jár!!! Hol van az a 2000 lm? Alacsonyabb fokozatokon meg ott a PWM. A forgó taktikai gyűrű sem segít rajta. Szóval amit eddig szemre éreztem, azt most már mérve is látom.

3,6 V -ra viszont elég gyorsan beesik az akkumulátor. A Manker szintén ugyanezt műveli, de ezt nem napi használatra vettem, csak pár percig kell teljesítenie a nagyobb fényerőt, amit teljesíti is. A Manker akkumulátora ráadásul 1,5 óra alatt feltölthető. ;)

Nem tudom mennyire szeretik a Li-Ion akkumulátorok az állandó rátöltést. Mennyire rövidítheti ciklusok számát a rátöltés?

(#43573) Tony21 válasza FBLLMAG (#43572) üzenetére


Tony21
tag

A teljes feltöltés - teljes kisütés - teljes feltöltés ciklus jobban fárasztja őket, mint az állandó rátöltés.

(#43574) KawaBazsy válasza FBLLMAG (#43572) üzenetére


KawaBazsy
aktív tag

Az azért nem egy izmos teljesítmény, gondolom nem volt benn a specjében, h stabilizált.. Mondjuk olyan lámpa teljesítmény grafikont még nem láttam, ami minden fokozatban (legmagasabban is) egyenletes teljesítményt nyújt, amíg ki nem fogy az elem.

(#43575) Kozy10 válasza FBLLMAG (#43572) üzenetére


Kozy10
tag

Melyik Klarus ami ezt produkálja?

(#43576) FBLLMAG válasza Tony21 (#43573) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Az elején olyan mesés adatokat adtak meg. Később kiderült, hogy a 40000 cd csak 25000 cd, a 14 órát átírták 12 órára 100 lm esetén az oldalukon. Meg aztán 3,5 óra a 400 lm, de ahogy merül, nagyon be tud esni a fényáram. Ezt irogattam már egy ideje, eddig csak az érzés volt meg, most meg lemértem.

Az a hővédelem is, ahogyan tud ugrálni. :(((

Az Acebeam ehhez képest, teljesen stabil.

(#43577) FBLLMAG válasza Kozy10 (#43575) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

A Klarus XT11GT. WestBam -nak a XT12GT -n is forgott a taktikai gyűrű az elejétől fogva. Nálam kicsit ki kellett kopnia, de már ez is pörög. Szerintem a duplatest az oka (csőben cső). Ez kisebb átmérőnél ígért nagyobb fényáramot, hát ez meg is mutatkozik rajta. Valahogy ez a XT sorozat nem az igazi. :(((

A Ti Li-Ion -os lámpáitok is ezt csinálják? Mármint, hogy kb 3,6 V feszültségen már csak a fele teljesítményt produkálják, a teljesen feltöltötthöz képest.

(#43578) FBLLMAG válasza KawaBazsy (#43574) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Lesd csak meg az öregebb ZL SC5 folyamatgörbéit. Mintha derékszögű vonalzóval rajzolták volna. Persze a H1 3 perc után visszavesz, de ez az összes. ;)

És már ugye itt van az MKII is. ;)

A legtöbb lámpám esetében ha visszakapcsolom, megpróbál a lehető legmagasabb fényárammal működni TURBO fokozaton. Inkább kiszívják az akkumulátorból az utolsó csepp energiát is.

A Klarus, Manker ezt nem teszi. Na jó a Mag Lite sem. ;)

(#43579) ace22 válasza FBLLMAG (#43577) üzenetére


ace22
tag

A legolcsóbbak csinálják csak. Mondjuk előny lehet, hogy van figyelmeztetés a lemerülésről, nem pikk-pakk sötét lesz...

(#43580) KawaBazsy válasza FBLLMAG (#43578) üzenetére


KawaBazsy
aktív tag

De az nem li-ion..

(#43581) vince válasza FBLLMAG (#43577) üzenetére


vince
őstag

XT12GT-m van nekem is, a gyűrű forog rajta bekopás nélkül is (de megszokható, sőt kifejezetten kellemes). Én azt vettem észre, hogy néha a bekapcsolás pillanatát követő egy másodpercen belül láthatóan visszavesz a fényerőből (szemre, mérőm nincs, plusz a legmagasabb fokozaton tapasztaltam csak ezt). Megmérem majd az akkut ha megint előjön.

[ Szerkesztve ]

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#43582) FBLLMAG válasza vince (#43581) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

És a XT12GT -re csak 1600 lm fényáram van írva, és nagyobb a feje. ;)

A XT11GT szintén ezt csinálja, ezért nincs időm sem 2000 lm -t mérni. ;)

Megnéznéd, hogy 3,6 V körül mennyire látni a fényerő, fényáram gyengülést. Nekem már szemre feltűnt, hogy legyengül. ;)

(#43583) FBLLMAG válasza ace22 (#43579) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Nem jobb ha a gomb színe változik inkább?

(#43584) spileraaa válasza kugyu21 (#43570) üzenetére


spileraaa
senior tag

mert Erdélyi vagyok és mind IKEA 500 km -re van Budapest és Bukarest is

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#43585) gs20


gs20
tag

Nincs szerencsém a 6x driveres szürke S2+-okkal. 5 rendelésből 1 még úton van, 2 elveszett, 1 már régebben megjött, és elvileg jó, egy pedig ma jött meg, de ez meg kipróbálás után 2 másodperccel kialudt és azóta semmi. Bíztam benne, hogy kapcsoló, de nem, másik lámpa hátsó részét rátekerve is halott a dolog. Multiméterrel rámérve 3mA-t vesz fel...

E=MZ²

(#43586) ZozzV6 válasza gs20 (#43585) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Milyen akkut használsz? Védett?

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#43587) gs20 válasza ZozzV6 (#43586) üzenetére


gs20
tag

Először LG HG2, de utána több más akkuval (Sony VTC5) is próbáltam, egyik sem védett.

E=MZ²

(#43588) ZozzV6 válasza gs20 (#43587) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Ritkán van baj a convoyokkal. Érdekes. Cső nincs fordítva?

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#43589) Masooo


Masooo
aktív tag

Estét :)

Féltem az uking cree pici lámpától mert nem minden fórumon mondtak róla jókat, de 1 aaa elemmel ez király :) Laktótérben bámulatos, ház körül is több mint elégséges, persze nem pl s2+ szintű de nagyon megfelelő. Elégedett vagyok és a minősége is jó volt, nem acélos az eloxálás azért, de ha nincs kínozva, bírni fogja.
Köszi az ajánlást

Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

(#43590) A214 válasza Masooo (#43589) üzenetére


A214
aktív tag

Viszonylag gyorsan meríti az elemet,de majd rájössz. :)

(#43591) ZolkoW válasza ZozzV6 (#43588) üzenetére


ZolkoW
őstag

az én szürkém, ami AA-val megy most, úgy érkezett, hogy a kapcsoló oldalán elég laza volt a rögzítőgyűrű. csak azért derült ki, mert beleerőltettem az ideálisnál hosszabb elemet, és az épp eltartotta a panelt, hogy ne érintkezzen.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#43592) Masooo válasza A214 (#43590) üzenetére


Masooo
aktív tag

Elsóztam ajándékba az elsőt :) Majd ha megjön a többi akkor talán, de igazából nem kell napi szinten, csak elveszítek egyet a kocsiban, egyet pedig az ágy közelében és gondolom havi 1x azért bekapcsolom majd.
De azért tetszik, meg annak is bejött (jó egy égős lámpa lecserélésére kapta) aki kapta.

Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

(#43593) prsq válasza kugyu21 (#43570) üzenetére


prsq
tag

Nekem van újratölthető alkaline elemem (AA).
Akkor az akku?
:)

(#43594) may15 válasza prsq (#43593) üzenetére


may15
csendes tag

Igen, az.

(#43595) BBéci válasza prsq (#43593) üzenetére


BBéci
titán

Nyilván akkumulátor, mi más lenne, kishörcsög? :P

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#43596) gyapo11 válasza Masooo (#43592) üzenetére


gyapo11
őstag

Valóban elég erős fénye van, cserébe 1 A fölött kajál a NiMH akkuból, szóval hosszabb használatra nem jó, de keresgélni valamit, kimenni a postaládát megnézni stb., ezekre jó. Használtabb akkuval szűk fél óra lehet az üzemidő. Meg nekem egy kicsit mélyen van a gomb kapcsolási pontja, ha nem találom el pont a közepét, akkor a fém peremen megakad az ujjam, és akkor már nehéz tovább nyomni, hogy bakapcsoljon.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#43597) ace22


ace22
tag

Modding light: a FiTorch ER16 (16340/18350) EDC lámpa elemtartó végének csavarmenete kompatibilis a SOFIRN SP32 végével, így a kettőből egy teljesen működő 18650-es lámpát lehet összeállítani. :)

(#43598) ZolkoW válasza ace22 (#43597) üzenetére


ZolkoW
őstag

rákeresve,hogy melyik is az a Sofirn, erre akadtam: ceilingbounce
talán már használjátok sokan, nekem új.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#43599) ace22 válasza ZolkoW (#43598) üzenetére


ace22
tag

Inkább itt keresgélj:

https://www.aliexpress.com/store/product/SP32-Powerful-LED-Flashlight-Tactical-18650-Cree-XPL2-V6-1000-Lumens-High-Power-Pocket-Light-Penlight/2933049_32809965513.html?spm=2114.12010610.0.0.669052231hVb8E

(#43600) ZozzV6 válasza ZolkoW (#43598) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Ismerős. Ezzel szoktam csinálni a grafikonokat amin a turbó visszalépések látszanak

[ Szerkesztve ]

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.