Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34551) drinker válasza WestBam (#34545) üzenetére


drinker
tag

Azt hittem ez a lengőkapcsoló ilyen szabványos 1 inches lámpatestekre csereszavatos, de ha nem lehet átszerelni, akkor igazából apámnak használhatatlan sajnos.

(#34552) WestBam válasza drinker (#34551) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Ahány gyártó annyi féle menetemelkedés és sűrűség valamint profil. Erre nem lehet alapozni sajnos. Ami most van elemlámpa rajta annak a gyártónak a modelljei közt valószínűleg csereszabatos a lengőkapcsoló, de még ez sem biztos. Amit én javasoltam elemlámpa az szerelékkel jön, de colos az akkucső, szóval fel tudod akár távcsőszerelékkel is szerelni. Lengőkapcsolóhoz mókolni kell vele, ez viszont biztos.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#34553) snipr válasza drinker (#34551) üzenetére


snipr
aktív tag

Esetleg ha a meglévő lámpatest kellően "moduláris" (szét lehet szedni, cserélni drivert, ledet), akkor nem elvetendő ötlet az upgrade sem...

(#34554) Victorio válasza drinker (#34550) üzenetére


Victorio
aktív tag

Esetleg itt érdemes körbenézni. Ezek dedikáltan fegyverlámpák, és vehető lengőkapcsoló meg szerelék is hozzájuk.

Nekem is van Olight lámpám, már vagy 7-8 éve megvan, még mindig tökéletesen üzemel. Pedig éveken át melós lámpának volt használva napi szinten, ütve-vágva volt, szerszámosládában hánykolódott. Kapott már fagyállót, olajat, és egyszer ki lett mosva a melósnadrággal együtt :B Drágább mint a kínai webshoposok, de megbízható.

Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

(#34555) Milker válasza drinker (#34551) üzenetére


Milker
csendes tag

C8-ból építettem fegyverlámpát egy vadász kollégámnak.
Kapott egy 40 mm 60 fokos lencsét amit úgy csiszoltam bele vizes köszörűn, lassú fordulaton.
A lengőkapcsoló és a lencse a BG-ről jött, a C8 a GB-ről.
Sok idő elment vele, de az eredmény meggyőző volt :-)
Rendelt is egy másikat a lányának!
Na oda inkább rendeltem egy Brinyte B158-at WestBam ajánlására és a lengőkapcsolót oldom meg majd valahogy.
Még nem érkezett meg, így nem tudom összehasonlítani a mókolt C8-at a Brinyte-al.

[ Szerkesztve ]

Fel a fejjel te hulye!

(#34556) jozsi252


jozsi252
veterán

Elvileg L6-nál ha az akkuk 3V alatt vannak, akkor villog és a legalacsonyabb fokozatra átvált a lámpa, és onnantól azon fog menni?

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#34557) jozsi252


jozsi252
veterán

Na megjött a L6 Clear verzió is. Viszont ehhez több dolog járt pluszba mint a fekete L6-hoz. Kapcsoló illetve a gumis kupakok nem jöttek a feketéhez az tuti.
Kicsit tartottam tőle mármint azért mert ugye clear verzió, de egyáltalán nem zavaró hogy ilyen ezüstös fényes kicsit.
Itt van pár kép összehasonlításképpen hogy a fekete milyen mellette.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#34558) drinker


drinker
tag

Köszönöm mindenkinek a segítséget! :R

Ezekből már csak össze tudok hozni valamit! :K

[ Szerkesztve ]

(#34559) nufenen111


nufenen111
tag

http://www.gearbest.com/led-flashlights/pp_607511.html?utm_source=mail_api&utm_medium=mail&utm_campaign=special.0803&eo=nEvXEFtxTpnI2PJN&email=b2t8ZW1haWxrcmlzenRpYW5uYWtAZ21haWwuY29tfDE3MDc5

60 dollár az Imalent DN70. Az nem rossz, 110ről van leárazva.

(#34560) -szabi- válasza nufenen111 (#34559) üzenetére


-szabi-
őstag

Volt már ennél is olcsóbb: KLIKK
Utóbbi időben többször is akciózták.

üdv

(#34561) ace22


ace22
tag

A rendelésem állapota "Belföldi feldolgozásra továbbítva – Forwarded for domestic sorting"-re váltott, ilyenkor szokott másnap jönni a postás.

Egy napra rá "Továbbküldve a kézbesítő postára / Inbound item forwarded to delivery Post" lett az státusz (ilyet sem láttam még), azóta ott is ragadt.

Van valakinek tapasztalati ilyesmivel kapcsolatban? Valamit lehet tenni a csomag kézbesítéséért, vagy várjak türelmesen?

(#34562) ZolkoW válasza ace22 (#34561) üzenetére


ZolkoW
őstag

felhívhatod a Postát a tracking számmal, ők általában több részletet tudnak mondani, mint amit a nyomkövetés elárul.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#34563) ace22 válasza ZolkoW (#34562) üzenetére


ace22
tag

Azóta fokozódott a helyzet: "The delivery of the item was unsuccessful" :(((

(#34564) HardSanyeee válasza ace22 (#34563) üzenetére


HardSanyeee
őstag

Ez valószínűleg csak annyit jelent, hogy volt kint a postás a megjelölt címen, de nem kézbesítette a csomagot (vagy nem voltál otthon kézbesítéskor, vagy eleve nem is volt nála a csomag), csak bedobott egy értesítőt, amivel el kell menned a postára. Ilyet nekem is írt már, ez szerintem normális, ne aggódj :)

(#34565) ace22 válasza HardSanyeee (#34564) üzenetére


ace22
tag

A delivery tegnapi dátummal volt unsuccessful :) ám ma reggel nem találtam semmilyen értesítőt...

(#34566) MittuDomain_ válasza ace22 (#34565) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Take it easy, a magyar posta mindig b@szakszik.
Nekem a nyomkövetős csomagot a nemzetközi tracking szerint 3szor próbálták meg kézbesíteni (mindig volt otthon valaki), ebből kétszer 07.21, azaz napon belül, és a funny posta beírta, hogy a második kísérlet este 21.51kor történt. Ahogy azt a Móricka elképzeli... A harmadik kísérlet 07.23., de szintén voltunk otthon.
Végül 27én dobták be a kis papírt és 28án mehettem érte.

Felteszem a nyomkövetős csomagokra a posta lejelent vmi kamu sikertelen kézbesítést, különben őket veszik elő, hogy nem teljesítenek egy fizetős szolgáltatást.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#34567) -szabi-


-szabi-
őstag

Ezt velem is megcsinálják.
Ezért rendelek a szüleimhez ott kihozza a postás.
Itt nálam b@szik becsöngetni csak bedobja az értesítőt.

üdv

(#34568) Vertigo18 válasza -szabi- (#34567) üzenetére


Vertigo18
addikt

De legalább bedobja! Hidd el, sok helyen már az is valami!

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#34569) dobolan válasza MittuDomain_ (#34566) üzenetére


dobolan
senior tag

Értesítő nélkül is érte tudsz menni a posta hivatalba a csomagért. Azt meg a tn nyomkövetésből is látod, hogy mikor érkezett a postára. Egyébként szerintem a nagyobb méretű "regisztrált levélként" feladott csomagokat nem is viszik ki a bicajos józsibácsik, mert a táskájába sem biztos, hogy belefér, meg gondolja, hogy, ha nincs otthon senki, akkor nem fogja végigcipelni a műszakja alatt, szóval inkább nem kockáztat és ki sem viszi szerintem. Nekem volt olyan, hogy otthon voltam, és csengetés nélkül csak értesítőt dobott be valamikor...

(#34570) MittuDomain_ válasza dobolan (#34569) üzenetére


MittuDomain_
őstag

A konkrétan említett példa egy deadpool-os kulcstartó volt, amit azért küldött ki TN-el a GB, mert az előző elveszett. A mérete olyan 2×3×0,5cm...

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#34571) dobolan válasza MittuDomain_ (#34570) üzenetére


dobolan
senior tag

Elhiszem, de én akkor sem várnék a postásra, hogy kihozza-e vagy sem másodjára meg harmadjára. Ha látom, a nyomkövetésből, hogy megérkezett, elballagok érte a postahivatalba, és le van rendezve. Szerintem így a legegyszerűbb.

(#34572) MittuDomain_ válasza dobolan (#34571) üzenetére


MittuDomain_
őstag

no offense, tök elfelejtkeztem erről a csomagról
Ha egy héttel később sem dobják be az értesítőt, ment volna vissza Kínába nem kereste címmel.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#34573) -szabi- válasza Vertigo18 (#34568) üzenetére


-szabi-
őstag

Akkor nem panaszkodom. :)

üdv
szabi

(#34574) ZozzV6


ZozzV6
senior tag

Sajnos ez a helyzet. Nem megy el senki postásnak. Kis pénzért cipelhetnek sok mindent 40 fokban is. Én szóltam is a postán nem kell kihozni semmit ami nem boríték méret. 10 perc gyalog és kis faluban nem kell sorban állnom sokat. Kibírom és nem zötykölődik annyit a csomagom, nem keltenek fel éjjeles után csengetéssel, és nem préselik be a cuccot a postaládába ami épp belefér, meg nem ázik meg.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#34575) Gargouille válasza ZozzV6 (#34574) üzenetére


Gargouille
őstag

Ez ott nálatok kivitelezhető, itt nálunk pár havonta cserélődnek az emberek a postán, 10-ből ha 2 van aki normális a többi agyalágyult vagy simlis, így csak a szerencsén múlik megérkezik e a csomag.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#34576) jozsi252 válasza ZozzV6 (#34574) üzenetére


jozsi252
veterán

Sajnos nálunk is ez a helyzet, kevesen vannak, és iszonyat mennyiségű dolgot kell széthordaniuk. Bár valamennyire szerencsés vagyok, mert rokon a helyi Postahivatalban dolgozik, aztán ha várok valamit és átment a vámon akkor szólok neki hogy reggel kérdezze már hogy jött-e csomagom, ha igen akkor félrerakatom és én vagy valakit átküldök érte.
Így a Postásnak nem kell a csomagom hurcibálnia egész nap, meg így tuti hogy megkapom..

Bár egy másik fura dolog, hogy a nagyobb csomagok nem helybe jönnek, hanem egy közeli (25km) városba és onnan hozza ki futár! ??? Pl. az L6-ot is futár hozta ki.
Valószínű hogy a súlynak, termék méretéhez van köze hozzá.

iPhone 13 Pro Max

(#34577) ace22 válasza MittuDomain_ (#34566) üzenetére


ace22
tag

Happy end lett: tegnap délután 4 tájban kihozták.

Posta nyomkövető szerint "Kézbesítés regisztrálva / Delivery registered, Budapest 70 posta, 2017.08.08. | 09:08". Előre tudták! :C

(#34578) 5-ös kezelő válasza jozsi252 (#34576) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

MPL hozza a csomagot, a kiscsomag és levél pedig az egyesített kézbesítővel jön. Én is szóltam neki, ne hozza ki, de azt mondta muszáj. Pedig elég lenne az értesítőt kihoznia. Rengeteget cipekednek szegények. Engem felhívnak előtte, ha jött vmi - jó ismerőseim szerencsére. De tény, h az országot sokan elhagyják, és egyre nehezebb lelkiismeretes munkavállalót találni itthon. Nálunk, sofőröknél is egyre trehányabbak jönnek, meg akik már sokszor ki lettek rúgva - nincs választék, nagy a hiány.

(#34579) atus72


atus72
senior tag

Sziasztok,
Hogy lehet felismerni, hogy a megrendelt Convoy S2+ lámpa az eredeti-e vagy sem?
Ezeknek nem rendes dobozban kellene jönnie?
Mivel nem volt még ilyen lámpám így nem tudom mit kell figyelni, elsőre jónak tűnik a kidolgozottsága, teszek majd fel képet is.

[ Szerkesztve ]

(#34580) ace22 válasza atus72 (#34579) üzenetére


ace22
tag

Simon boltja is szállított puha papírdobozban és buborékfóliában Convoy S2+ lámpát. Díszdobozzal (keményfalú, szivaccsal bélelt) inkább csak a fém kapcsolós lámpáknál találkoztam.

Ha Simon Aliexpress-es boltjából vagy a GB-től rendelted, biztos eredeti.

(#34581) jozsi252 válasza 5-ös kezelő (#34578) üzenetére


jozsi252
veterán

De ez nem csomag ugyanolyan sima regisztrált küldemény mint a többi.

iPhone 13 Pro Max

(#34582) ZozzV6


ZozzV6
senior tag

Olight gyárlátogatás videó angol nyelven. Aki nem tud angolul annak is érdekes lehet látni.

[ Szerkesztve ]

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#34583) nufenen111 válasza -szabi- (#34560) üzenetére


nufenen111
tag

Inkább hagyom a dn70est. Hozzászoktam, hogy az L6 addig adja a max fényt amíg én szeretném, szerintem csalódás lenne a dn70 ha 1,2 perc múlva váltana harmad annyi fényerőre mert melege lett.

(#34584) jozsi252 válasza ZozzV6 (#34582) üzenetére


jozsi252
veterán

Going Gear-es csávó helyében sokan lennének, no nem csak a mostani gyárlátogatás miatt hanem úgy alapból. Iszonyat mennyiségű lámpát forgalmaznak, és ha belegondolok hogy bármikor bármelyiket leveheti a polcról. :O

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#34585) ak76


ak76
senior tag

A legújabb szerzemény,kiváncsi vagyok hogy teljesít,ez az első un "prémium" lámpám.. :B

(#34586) Charlie Gordon


Charlie Gordon
aktív tag

Megjött az acél bazel a C8-hoz a Banggod-ról és ugyanaz a jelenség, mint a múltkor. Úgyhogy vagy velem van a baj, vagy a lámpámmal :) . Ha valaki szeretné kipróbálni és tud rászánni egy kis időt, jelezze privátban.

(#34587) WestBam válasza Charlie Gordon (#34586) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Talán ha egy helységet beírnál könnyebben találsz fénytársat ehhez.
Viszont gyanús, hogy a lámpáddal nem lesz ok valami. Kettő selejtet egymás után kifogni: elég kicsi az esély erre. Már volt róla szó emlékeim szerint, de tutira Convoy C8-asod van?

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#34588) Janaboy


Janaboy
veterán

Ha vki Convoy lampat venne a budgetlighton van egy rakat kupon kod.

Janaboy

(#34589) WestBam válasza Janaboy (#34588) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Mielőtt nekilódulna mindenki keresni, nem kupon hanem Convoy brand flash sale van, akárcsak egy hónapja, mert akkor is élet ez a promo. :K

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#34590) Janaboy válasza WestBam (#34589) üzenetére


Janaboy
veterán

Jogos a ket pont, ezt jol beneztem :(

Janaboy

(#34591) Gargouille válasza ak76 (#34585) üzenetére


Gargouille
őstag

Ez egy szép lámpa!

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#34592) Charlie Gordon válasza WestBam (#34587) üzenetére


Charlie Gordon
aktív tag

Budapest, biztos hogy C8, szerintem is ezzel lehet a baj, ezért is szeretném ha sikerülne kipróbálni egy másik C8-cal. Egymás mellett látszani kell, hogy miben más a menet.

(#34593) ZolkoW válasza Charlie Gordon (#34592) üzenetére


ZolkoW
őstag

csomó más gyártó is készít C8-at, de nem egyformák mindenben.

Más: elveszettnek hittem egy lámpám, de előkerült. Nem is az volt sz*r érzés, hogy akkor kevesebb van, hanem a lehetősége, hogy ha valaki megtalálta, akkor most az én lámpámmal játszik, meg az én akksimmal :))

ha már akksi: mire jó még egy komoly áram leadására képes lítium akkumulátor a szokásos feladatokon kívül? igen, pl. gyártási hibás (apró rövidzár, összerakás után derült ki, és persze úgy már nem lehet hozzáférni szikével) NYÁKon elégetni a zárlatot okozó fóliarészt ;)

[ Szerkesztve ]

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#34594) ZozzV6 válasza Charlie Gordon (#34592) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Mennyire régi a C8-ad? Még a menetes betekerhető driver tartós vagy integrált led polcos?

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#34595) BBéci válasza ak76 (#34585) üzenetére


BBéci
titán

Kellett valami sarcot fizetni?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#34596) ak76 válasza BBéci (#34595) üzenetére


ak76
senior tag

Egyelőre nem tudom,de "EU registered" rendeltem,így elvileg megúszom..
Ha nem sikerül,akkor ráfizetek..

(#34597) Charlie Gordon válasza ZozzV6 (#34594) üzenetére


Charlie Gordon
aktív tag

Tavaly decemberben vettem, [pontosan ezt.]

(#34598) gyuri81 válasza ZozzV6 (#33770) üzenetére


gyuri81
veterán

Sajnos csak most volt időm az s2+ lámpával foglalkozni ami sajnos bekapcsolva villog. Letekertem a hátulját, direktbe kötöttem a lámpát egy vezetékkel, sajnos így is villog. Cseréljem ki az egész fej egységet vagy ez már kuka?

(#34599) jozsi252 válasza ak76 (#34596) üzenetére


jozsi252
veterán

Az EU Registered nem 100%-ra vámmentes. De attól függetlenül simán átcsúszhat a vámon a lámpád, mert nem nagy és nehéz dologról van szó.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#34600) Cyberneko válasza gyuri81 (#34598) üzenetére


Cyberneko
tag

A villogás a merült akkumulátor jele szokott lenni. Az fel van töltve rendesen?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.