Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35551) ZozzV6 válasza BBéci (#35543) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Még mindig nem értem mi a huncut f..ért kell egy 500m-es throwerbe 50 lumen környéke....
Ott az Utorch UT02 XHP35 HI beépített töltős vannak benne kis módok,26650 akkus. Ebbe bele fogsz kötni mert nem prémium, vagy nincs 26650-ed stb. Elárulom mindig maxon használom. Ha 500m-es throwert veszek kézbe azért teszem mert el akarok világítani a holdig. Nem azért hogy kulcstartó lámpa fényerővel szórakozzak. Nyúlra menni atombombával?
Akkor legyen nálad egy kisebb. Volt egy 1000m feletti épített Convoy L2-m elavult tök gáz XM-L2 leddel. Csak maxon használtam azt is.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#35552) kner válasza BBéci (#35539) üzenetére


kner
csendes tag

Vélemény következik: 1 db 18650-nel szerintem tök felesleges az XHP35. Legalább a drivernek is lesz konverziós vesztesége a step-up miatt. Az az XP-L szerintem mindent tud, amit egy cellából és ebben a méretben ésszerűen ki lehet hozni.

Az XHP35 HI-s HaikeLite a 26650-nel miért is esett ki?
SC01

És egy MT-G2-es:
SC02 szerk.: oppardon, ez utóbbiban dómos led van.

Most kupon is van rájuk.

[ Szerkesztve ]

(#35553) Victorio válasza BBéci (#35543) üzenetére


Victorio
aktív tag

Lemaradtam a sztori elejéről, hogy milyen célra is kell valójában, de ha egy könnyen hordozható, mégis jó fényű thrower kell akkor bátran ajánlom az Astrolux S2 lámpát.

1 db 18650 akksival megy, XPL-HI ledes, sima refis, gyárilag világítós kapcsolóval, jól konfigurálható driverrel.
Nem melegszik vészesen tartós használatnál se, kellemes a mérete és a súlya, a világító kapcsoló miatt pedig éjjel a sátorban sem kell hosszan vakon tapogatózni utána.

Sok túrát végigcsináltam vele, amíg nem csavarta el a fejem az L6 addig mindig ezt vittem magammal.

Erős hibája viszont, hogy nem XHP35 ;]

Ha meg exkluzivitás is kell, hogy kézbevéve olyan azannya, ez má' döfi érzésed legyen, akkor válaszd a rozsdamentes rézfa rézfejű kivitelt.

Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

(#35554) kner válasza ZozzV6 (#35551) üzenetére


kner
csendes tag

Ebben mondjuk igaza van ZozzV6-nak. Egy throwerbe mi a fenének kis fényerő?
Világítson a pénzemért. Az L6-ot is csak maxon használom :DDD Ha nem kell annyi fény, akkor jó a DS21 vagy a H03 is.

(#35555) Janaboy


Janaboy
veterán

LiloKati 202 elmegy autós töltőrol is?

Illetve a 18650es akkuknak milyen hofok tureshatara van?

Janaboy

(#35556) BBéci válasza ZozzV6 (#35551) üzenetére


BBéci
titán

Autóban akarom tartani folyamatosan a throwert, ami néha arra is kellhet, hogy megkeressek valamit az ülés alatt, vagy belenézzek a motorházba. De mint említettem, már megbékéltem az L16 fokozataival. Ha mégsem, még mindig ott az EagTac, annak van 30 lumen körülije is.
A 26650-es lámpák kissé tömzsik, vaskosak, egyszerűen nem tetszik a kinézetük, a fogásuk. Ez egyéni ízlés dolga, bocsássátok meg nekem.
A Fenix P3D maximuma 215 lumen, csak elvétve kapcsoltam arra, de amikor igen, akkor jól jött. Nem járok erdőbe, szinte kizárólag autóval közlekedem, 1-2 hetente kerékpározom 6-7 kilométert.
Annyira keveset használtam a Fenixet, hogy egy szett CR123 elem bőven két évnél tovább szokta bírni. Amióta megvan (9 éve) múlt héten tettem bele a negyedik párost. Közben egy évet ment fényképezőgépben használt, abból kivett darabokkal.

(#35554) kner
Akkor miért kell bele moonlight?

Mi a különbség a dómos és a dedómolt LED-ek között?

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#35557) kner válasza BBéci (#35556) üzenetére


kner
csendes tag

A kis maroklámpákban szeretem, ha van moonlight. A fent leírt okból. Az L6-ban én se keresem :)

A dóm nélküli LED-nek (HI) keskenyebb a csóvája, így távolabbra világít.

(#35558) BBéci válasza kner (#35557) üzenetére


BBéci
titán

Erről van szó, a 2000 lumenes, 500+ méterre világító throwerbe felesleges a moonlight, inkább tudjon 10-30 közöttit, ami használható is valamire.

Köszi, én is arra tippeltem, de nem néztem utána, mert biztos voltam abban, hogy itt szakszerű választ kapok.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#35559) lacko6


lacko6
senior tag

ON THE ROAD M3 [link] (a 2 full ra jó) OTROAD 21.99usd megeri :F

(#35560) ZozzV6 válasza BBéci (#35558) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Puszta jótanács semmi kötözködés:
Ha van 5-6 konkrét elvárásod egy lámpával. Akkor elsőre írd le mind. Ne az legyen hogy egyet leírsz, kapsz 4 választ és mindegyiknél leírod mi a baj. Akkor az összes elvárásod elsőre írd le és nem linkelünk olyat ami kilóg belőle. Ne várj szakszerű választ ha nem paraméterezel korrektül. Részemrő lezártam ezt a témát. Köszönöm ha ezt megfogadod.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#35561) -szabi- válasza ZozzV6 (#35524) üzenetére


-szabi-
őstag

Erre kíváncsi leszek, mert kettejük közül anno H03-t választottam, de érdekelt mit tudna másik.

üdv

(#35562) Gargouille válasza BBéci (#35556) üzenetére


Gargouille
őstag

Csak jótanács: Ha autóba tartod és 18650 akksi van benne akkor problémák lehetnek mikor nyáron 60-80 fokra felmelegszik a kocsi, télen meg minusz 10-re hül (legyilkolja az akkut), szerintem kocsiban ne tarts ilyen lámpát.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#35563) VANESSZA1


VANESSZA1
őstag

Milyen led-es lámpát érdemes venni Kínábol, ami jól világít tölthető és bírja is sokáig?

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#35564) BBéci válasza ZozzV6 (#35560) üzenetére


BBéci
titán

Sokszor menet közben bukkannak fel újabb elvárások, amik az elején egyáltalán nem jutnak az ember eszébe.
Másfél-két éve foglalkoztatott a gondolat, kellene egy modern, erős fényű lámpa a P3D mellé. Úgy indult, hogy jó nekem a CR123 elemes, mert annyira ritkán használom. Aztán rájöttem, 18650-nel mindegyik lámpa jobban és hosszabb ideig világít. Egyre több USB töltésűt lehet kapni, nem drágábbak jelentősen, miért ne legyen olyan, hiszen autóban is tudom tölteni.
A minőségre vonatkozó elvárásom nem változott, nagyon kíváncsi vagyok, mennyire leszek elégedett a Zanflare F1-gyel. Inkább legyen ugyanannyi pénzért 1-2 prémium lámpám, mint 5-6 budget.
Ebben a topikban az volt az első kérdésem, mit tudtok az EagTac XHP35-ös lámpáiról. Ebből kikövetkeztethető, hogy kiemelkedő minőségű throwert szeretnék, nem EDC-t, nem XP vagy XL LED-est. Mégis szinte csupa olyan ajánlatot kaptam, ami semmiben nem felelt meg az elvárásaimnak, ráadásul ezért trollnak neveztek.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#35565) BBéci válasza Gargouille (#35562) üzenetére


BBéci
titán

Jogos, köszi a figyelmeztetést, majd odafigyelek a megfelelő hőmérsékleten tartásra. Kertben tető alatt áll az autó, felforrósodás ellen védi, de a fagytól nem, olyankor beviszem majd a házba a drágaságot. Ha valahol ott kell hagynom tűző napon, nagyon ritkán fordul elő, az akksit magammal fogom vinni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#35566) kner válasza Gargouille (#35562) üzenetére


kner
csendes tag

Szerintem nem kell ezt ennyire túllihegni. Nekünk mindegyik kocsiban van lámpa.
60°C még simán ok az akkunak, csak melegben picit gyorsul az önkisülés. Sok cellának 75°C a max. operating temperature a datasheet szerint.
Ami fontos, hogy ne legyen kitéve a lámpa vagy az akksi közvetlen napsugárzásnak (pl. kalaptartón).
Ha el van téve a kesztyűtartóba vagy a csomagtartóba, akkor kijelenthető, hogy nagy valószínűséggel nem lesz baja egy minőségi cellának.

A hideg nem tesz kárt benne. Csupán amikor hideg a cella, akkor kisebb a max. áram és a kapacitás, amit le tud adni - mint bármilyen kémiai akksinál. Samsung a legtöbb cellájánál -30°C-tól adja meg a storage temperature-t.

Röviden: a kocsiban tartott lámpát tedd napfénytől védett helyre és tegyél bele márkás, minőségi akksit. Nem árt ellenőrizni az akksi adatlapját is. Háromhavonta érdemes ellenőrizni a töltöttségét és feltölteni, ha szükséges.

Ha hordasz magaddal autós táskát, amit úgyis beviszel magaddal legtöbb esetben, akkor jó ötlet lehet, ha ennek valamelyik szegletében tartod a lámpát.

[ Szerkesztve ]

(#35567) Joshi válasza BBéci (#35564) üzenetére


Joshi
titán

Attól nem vagy troll hogy drága megoldást keresel, de azt neked is el kell fogadnod hogy vannak olcsó de jó megoldások is. Pl te élből lefikáztad a Convoyt, ami személyes tapasztalat híján elég merész vélemény. Ha neked a drága kell akkor vedd azt, de ne hidd hogy az tartósabb vagy jobb lesz. Ahogy már sokan írták, nincs olyan megoldás ami minden helyzetre tökéletes lesz. De ez mindennel így van még házimozi témában is.

(#35568) Joshi válasza VANESSZA1 (#35563) üzenetére


Joshi
titán

Én az Eagle Eye-t ajánlanám, ez gyakorlatilag egy Convoy S2 beépített töltővel. Természetesen 18650-es akut külön venni kell hozzá.

(#35569) kner válasza BBéci (#35564) üzenetére


kner
csendes tag

Maga a LED csak egy dolog. Nagyon jó tud lenni egy XM-L2 vagy XP-L is rendes meghajtással. Ráadásul egy cellás lámpákban ezek egyszerű topológiájú driverrel jól kihajthatók.
Az XHP LED-ekhez step-up driver kell egy cella esetén. Önmagában ez nem baj, csak nem egy robusztus dolog szerintem. Jó, ha itt már több cella biztosítja az energiát, vagy ha már ragaszkodunk az egyhez, az legyen inkább egy 26650.
Nagy fényhez nagy test és nagy akksi is kell. Nem elég csak a LED. Lehet kapni sok olyan XHP70-es lámpát, amiben nincs rendesen kihajtva a LED. De rá lehet írni a dobozára, hogy XHP70 van benne.

Ha ennyire kifinomultak az igényeid, talán jobb választás volna venni egy üres host-ot és hozzá XHP35HI LED-et réz DTP MCPCB csillagon. Meg egy opensource firmware-ű drájvert. Abba aztán annyi és olyan módot teszel, ahogyan csak szeretnéd.

Nekem pl. nagyon tetszik ZozzV6 Palight Boss 1 átépítése. De el tudnék képzelni egy L6 hostba szerelt lámpát is SMO refivel, XHP35HI-vel és egy izmos driverrel. Ott megvan mögötte a refiméret, az akksi kapacitás és áramleadó képesség, nagyobb feszültségről dolgozik a driver ami egészségesebb, és a hőelvezetés is megoldott. Ez thrower. De egy nyeszlett kis marékban elférő lámpától butaság elvárni, hogy brutál fénykard legyen. Ezért nem vettem meg a Klarus 12-esét sem. Biztos vagyok benne a tesztek alapján, hogy kiváló lámpa. Ha nem lenne hasonló lámoám több is, biztosan megvenném. De így számomra nem hozna annyi pluszt, amire vágyom.

(#35570) kner válasza VANESSZA1 (#35563) üzenetére


kner
csendes tag

Jó lehet ez Zanflare F1. Attól is függ, milyen célra kell.
Imalent HR20 is elég univerzális kis dög. Sokszor jobb is a pipa kialakítás.

(#35571) benfolds válasza Gargouille (#35540) üzenetére


benfolds
őstag

:C

(#35572) BBéci válasza Joshi (#35567) üzenetére


BBéci
titán

Nem fikáztam a Convoyt, ez aljas rágalom! :((
Már azért sem, mert jó ideje olvasgatom ezt a topikot és tudom, hogy az itteni kedvenc márka.
Egyet biztosan tudok, a Fenix minősége és tartóssága kiváló, ezt tapasztaltam az elmúlt 9 év során. Nem szeretnék ennél picit gyengébb minőséget, csakis még jobbat! Nem drága kell, az ostobaság lenne részemről, mert nem mindig párosul csúcsminőséggel. De ha sok pénzért adják a valódi csúcsminőséget, akkor azt kifizetem, mert ahogy már többször említettem, körülbelül 10 évre veszem a lámpát, nem kettőre.
Házimozi erősítőből sem vennék Tzitzumitzu, vagy Matskatzitzu márkájút. Sőt, Denonból sem izgat még az AVR-X6300 sem, kizárólag a legnagyobb, az X7200 jöhetne szóba.

Sok éve olvasgatom a lámpateszteket és azt láttam a mérési grafikonokon, hogy a low budget kategóriájúak sokkal kevesebb ideig tudnak egy adott fényerőt/fokozatot szinten tartani. Percek alatt durván leesik a fényerő, jó példa erre a Zanflare F1, ami csupán 30 másodpercig tud a legmagasabb fokozaton világítani. Ez kissé vicces, de 13 dollárért elfogadom.

(#35569) kner
Az üres host és az építgetés nem az én műfajom, egyrészt nem értek hozzá, másrészt időm és kedvem sincs ilyesmivel foglalkozni. Kipróbálom az F1-et, a vele szerzett tapasztalatok alapján eldöntöm, hogy gyorsan rendelek egy L16-ot, vagy megvárom, amíg a Fenix és az Olight (kedvenceim) kijönnek valami hasonlóval.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#35573) Joshi válasza BBéci (#35572) üzenetére


Joshi
titán

Nem akarok ezen rugózni, de pont olvastam a Convoyos csípkelődős hsz-ed. De ok, nem fikáztad. ;]
"Sok éve olvasgatom a lámpateszteket és azt láttam a mérési grafikonokon, hogy a low budget kategóriájúak sokkal kevesebb ideig tudnak egy adott fényerőt/fokozatot szinten tartani."
Ezek a dolgok a hőelvezetésen és az áramellátáson múlik. Nem kell ehhez fizika tanárnak lenni hogy értsük a miértjét.

(#35574) BBéci válasza Joshi (#35573) üzenetére


BBéci
titán

Tök mindegy, min múlik, akkor is tény. Olcsó húsnak híg a leve! És ez sem fikázás, hanem alapigazság.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#35575) benfolds válasza BBéci (#35574) üzenetére


benfolds
őstag

mondhatnál nekem egy lámpatípust, ami egy akkora testből, mint amekkora az s2+, vagy jó, legyen eggyel nagyobb, mint a f1, tartósan ki tud bocsájtani 1000+ lument komolyabb melegedés nélkül. igazad van, low budgetben nincs ilyen, de "márkásban" és drágában ezek szerint van.

(#35576) kgyuri7


kgyuri7
csendes tag

Eddig azt hittem, hogy a hővédelem a nagyobb költségvetésű lámpák kiváltsága.

[ Szerkesztve ]

(#35577) ZozzV6 válasza BBéci (#35572) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Érdekes pedig mostanában pont az Olight, Imalent és társai dobálóznak egyre nagyobb lumenekkel amiket 1 percig tudnak aztán a hővédelem leveszi őket 20-30%-ra. Egy Convoy C8-at, L6-ot meg addig használsz maxon ameddig akarsz de biztos engem vezetnek félre. Ha akarnék erre a meddő vitára több időt szánni szerintem 10 márkás prémium lámpát össze tudnék szedni ami csak rövid ideig tudja a maxot.
Zanflare F1: Vicces hogy egy 96g-os lámpa nem tud 1240 lument kiadni magából órákig? Ez fizika. Azt meg nem lehet átba..ni. Inkább örülnöd kéne neki, hogy ha megfeledkezel róla nem melegszik túl, nem nyírja ki a ledet, nem forrósítja 90 fokra az akkud tehát pont azt szolgálja, hogy hosszú életű legyen a lámpa amit te elvársz tőle mint írtad évekre veszed. Egy Olight is pont ugyanezt csinálja. Nem fog egy S10 1000 lument kiadni magából akkumerülésig.

[ Szerkesztve ]

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#35578) demars


demars
addikt

Üdv a szakiknak!
Összefoglalóban nem találtam számomra megfelelő lámpát így kérdeznék. Szereléshez van ajánlott típus?
Nem kell nagy méretű és extra fényerejű, csak tartós legyen. Általános felhasználási célokra kellene, pl konnektor bekötése (ugye jó esetben ilyenkor a lakásban a kismegszakítók le vannak nyomva). Öcsémék berner lámpát használnak autószerelő műhelyben, az tetszik, jo is csak nagy.
Tudtok ajánlani helyette valami mást? Az sem baj, ha olcsóbb! :)
Köszönöm

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#35579) Victorio válasza BBéci (#35574) üzenetére


Victorio
aktív tag

Arra gondoltál már, hogy autóba a legkevésbé praktikus egy thrower rúdlámpa?
Én fejlámpát vagy egy állítva letehető mágneses végű pipalámpát javasolnék helyette.

Gondolj csak bele, hogy mi segít legjobban egy éjszakai kerékcserénél, vagy ha ne adj' isten egy balesetnél kell egy kis fény. Ilyenkor többnyire mindkét kezedre szükség van.

Nekem egy Fenix HL55-ös van, idáig teljesen megbízhatóan tette a dolgát, nagyon kedvelem, maximálisan elégedett vagyok vele.
És viszonylag drága is volt ha ez is szempont ;]

Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

(#35580) Mikulásbá


Mikulásbá
nagyúr

Én kocsiba szerelős-mindenes lámpánal On The Road M3-at szereztem be,Mágneses is,és a sapkára is rá lehet tenni-én mindig baseball sapkában vagyok.Fénye is jó,van hozzá akku is-de van tartalék is.Bírja az esőt is,ha úgy alakul.

(#35581) Victorio válasza demars (#35578) üzenetére


Victorio
aktív tag

Ha csak néha használod és olcsón akarod megúszni akkor valamilyen AA elemmel működőt javaslok.

Ha kicsit nagyobb fényerő kell, akkor jöhet valamelyik kedvelt 16650 lítium akksis. De akkor kell töltőt meg akksit is venni hozzá.

Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

(#35582) ZozzV6 válasza Victorio (#35581) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Vagy fejlámpa mert szerelésnél jó ha szabad mindkét kezed.
Boruit RJ-02 ha fontos, hogy 3000Ft alatt legyen az ára vagy Skilhunt H03 ha fontos hogy amikor kell akkor mindig 100% megbízhatóan működjön.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#35583) VANESSZA1 válasza kner (#35570) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Erre gondoltál?

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#35584) demars válasza Victorio (#35581) üzenetére


demars
addikt

Köszi srácok!
Ezekhez a lámpákhoz alapból nincs akku?
Illetve ha rendelek lámpát más akku és töltő is jó hozzá, vagy ehhez csak a gyári jó?
A tölthető lámpák (usb -ről, vagy más kimenettel) "rosszabbak"? Olyat nem ajánlott senki sem.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#35585) ZozzV6 válasza demars (#35584) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Akksi ezekhez nincs. Azt külön kell venni.
Beépített töltősnek ezt ajánlom.
Szinte megegyezik a Convoy S2+-al csak töltős viszont annyival drágább is mint egy töltő ára. Nem rosszabbak csak ha van pótakkud és külső töltőd akkor amíg az egyik akku tölt addig a másikkal használhatod a lámpát.
Külön töltőnek Ezt ajánlom ami olcsó de megbízható. 18650 lítium akkukhoz jó. Ezzel a lámpa töltő kombóval valami panasonic, LG, Samsung, Sanyo akkuval jó leszel. Sima védelem nélküli jó beléjük. Ezek a lámpák vigyáznak az akkura.

[ Szerkesztve ]

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#35586) jozsi252 válasza demars (#35584) üzenetére


jozsi252
veterán

Általában elmondható hogy a márkásokhoz van csak akku/töltő, illetve ott is a nagyrészénél előfordul hogy külön opció x dollár fejében egy szett akku töltővel.

De mielőtt beépített töltőset veszel mindenképp nézz utána hogy meddig tölti az akkut, vagy kérdezz rá itt a fórumon aztán segítünk.

Mivel szereléshez kell én is azt mondom hogy fejlámpát vegyél, legalább így szabad lesz mindkettő kezed. Skilhunt H03 nagyon megbízható lámpa, érdemes azt megvenned. Akkut tudsz hozzá venni 1000-1300 ft/db áron, illetve a töltő is meg van 1000 ft-ból kb.

iPhone 13 Pro Max

(#35587) kner válasza BBéci (#35572) üzenetére


kner
csendes tag

A kis Convoy lámpákban szerintem az a jó, hogy olcsók, így nem kell őket sajnálni, lehet ütni-vágni. Az árukhoz képest meg mégiscsak jók, tisztességes fényt adnak és a kidolgozottságuk is elfogadható.
Nekem is inkább egy Skilhunt vagy az F1, amiket magammal viszek.

A Zanflare F1-re ne úgy tekints, hogy 30 másodpercig tudja tartani a fényerejét. Az egy 600 lumenes lámpa. Csak van rajta egy turbó fokozat, amivel pár másodpercre lehet egy kis plusz fényt tolni. Gyakorlati jelentősége nem sok van. Ez egy jó 600 lumenes lámpa. Pont. Sokmindenre elég az. Ráadásul az F1-nek nagyon jó a vetítési képe. Épp egyik este vittem ki az udvarra (normál esetben a DS21-et vagy az L6-ot szoktam felkapni) és ismét rácsodálkoztam, milyen jól használható a fénye.
El kell fogadni, hogy kis méretből tartósan nem lehet ennél többet kihozni. Lehet játszani a számokkal, de a fizikát nem lehet meg....ni.
Ha erősebb fény kell, akkor minimum két cella (vagy a 26650 még egy jó kompromisszum lehet) és nagyobb fej kell.

Azért gondoltam az építésre, mert azoknak szoktak ilyen szerteágazó igényeik lenni, akik barkácsolnak, és hozzá vannak szokva, hogy a végletekig reszelnek valamit. Ha nem így van, akkor viszont el kell fogadnod azt, ami van.

(#35588) VANESSZA1 válasza ZozzV6 (#35585) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Ehhez milyen akkut kell kell keresne, vagy milyet javallott venni ?

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#35589) ZozzV6 válasza VANESSZA1 (#35588) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Ez tökéletesen megfelel minden alább megemlített lámpához.
Akksiknál számolni kell postaköltséggel így jobb ha többet vesz az ember mert bizonyos súlyhatárig nem nő a postaköltség. Egy akkut nem nagyon éri meg venni.

[ Szerkesztve ]

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#35590) kner válasza VANESSZA1 (#35583) üzenetére


kner
csendes tag

Erre. A napokban osztogatták bagatell összegért. Elemlámpablogon érdemes körülnézni, van-e épp rá kupon.

A másik, a HR20 pedig eredetileg fejlámpa, de ki lehet venni az adapterből. Az is beépített töltős. Nekem az a tapasztalatom, hogy sokszor jobb ez a pipalámpa kialakítás.

(#35591) kner válasza demars (#35578) üzenetére


kner
csendes tag

Skilhunt H03.

(#35592) demars válasza jozsi252 (#35586) üzenetére


demars
addikt

Ismét köszönöm mindenkinek! :R
Utolsó kérdésem: Hol tudom megenni az említett lámpát (Skilhunt H03), töltőt és akkumulátort?
Van itthoni bolt vagy onnan rendelhetem amit linkeltetek?

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#35593) BBéci válasza ZozzV6 (#35577) üzenetére


BBéci
titán

Nem elvárásom, hogy órákig ki tudja adni magából maximumot, de a 30 mp egyértelműen kevés. 5 perccel már elégedett lennék. Miért kell túloznod? Annyira hülye én sem vagyok, hogy akku merülésig tartó maximális fokozat legyen az elvárásom.
Csak egy példa: ez a Fenix állítólag 70 percig használható 1000 lumenes turbó fokozaton.
Feleslegesen vitatkozunk, mert nekem nagyon kevés tapasztalatom van elemlámpákkal, ellentétben veled. Csak arra tudok alapozni, amiket a neten találtam, tehát ne engem hibáztass!
Azt olvastam, a jobb lámpák túlmelegedés ellen 10-30 százalékkal csökkentik a fényerőt, nem a felére, mint az F1.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#35594) BBéci válasza Victorio (#35579) üzenetére


BBéci
titán

Nem gondoltam arra, mert éppen ellenkező a meglátásom. Kerékcseréhez van lámpa az autóm tartozékai között, méghozzá mágneses. 9 éve a Fenix P3D-t hordom magammal, helyette akarok egy másikat, erősebbet, messzebbre világítót, mint az L16. Nem kifejezetten a képességei, használhatósága miatt, hanem csak, mert megtetszett.
"És viszonylag drága is volt ha ez is szempont "
Nem, egyáltalán nem szempont, sokkal boldogabb lennék, ha az Acebeam lámpákat Convoy áron adnák.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#35595) zoli03 válasza BBéci (#35593) üzenetére


zoli03
őstag

5 percig használható turbo fokozaton, utána visszakapcsol high fokozatra, ami 50%-kal kevesebb fényerő (PD35 tesztjét néztem).

[ Szerkesztve ]

(#35596) #33253120 válasza BBéci (#35574) üzenetére


#33253120
törölt tag

Ez akár még igaz is lehetne.
Egy adott eszköz értékét meghatározza a bekerülési költség, és a használati igény szerinti elvárások.
Szerencsére nem vagyok a helyedben, de én ha számomra ismeretlen technológiát vásárolok (láncfűrész, autó, micro usb-s tv kártya telefonhoz, etc.) esetén mielőtt nagyobb pénzt dobok ki az ablakon vásárolok egy terméket a vállalható ár/minőség osztályú merítésből. Ha beválik akkor marad, (pl évi 3 hetet használok láncfűrészt, a huszonezer forintos kínai pont arra alkalmas amire vettem. Ha erdőn dolgoznék és a napi betevő függene tőle biztosan upgrade lenne egy Stihl irányba,) ha nem válik be, akkor már a használat alatt kialakulnak a reális elvárások az utóddal szemben, és nem csak tippelgetni kell a minőségi vásárlás előtt, hogy mire is van szükségem.
Pl zseblámpa vonalon két SK68 klónt használok, az egyik "hétzenés" azaz több fényerő, hogy ne legyen semmi túlvilágítva, a másik meg erik365-től beszerzett darab ami egy módos, de egy gondolatnyit erősebb. Mondjuk enyhébb ködöt fel lehet vele szárítani. ;] Ezt szigorúan akkor használom, ha túl kell világítani valami miatt. Emellett a szerszámos ládáimban vannak ilyen-olyan fejlámpák... Persze néha csábulok én is, hogy ez mennyivel nagyobb fényerő, mennyivel jobb készenlét, de felesleges pont a túlvilágítós dolog miatt. Az erik365 féle SK68 klón pl alkalmatlan arra, hogy egy 40-es betonfuratba bevilágíts vele, mert a falról visszaverődő fény vakít. Viszont kifejezetten alkalmas arra, hogy ejszaka földúton kerékpárra rakva ne fussak bele egy olyan traktornyomba amin felfekszik a pedál, és eldob a bicaj a francba. :)
Autóba csipeszes, mágneses esetleg fejlámpát keresnék a helyedben több fényerő fokozattal. A klasszikus zseblámpa, ahogy előttem is írják csak hátráltatni fog.

(#35597) ZozzV6 válasza BBéci (#35593) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Elhiszem hogy addig megy ez a fenix turbóban. Egyetlen probléma van ezzel, hogy 5 perc után már kézzel nem tudod majd fogni mert kb 60-70 fokos lesz a lámpatest.
Az emberi szem fényerőben nem lineáris. Tehát az F1 esetében a felére csökkenést nem felének hanem kb 70%-ra visszaesésnek fogod észlelni. Az a 30 másodperc kb 40 fok fölé melegíti a lámpát. Jobb is hogy visszavesz. a 600 lument meg tudja majd tartani végkimerülésig. Felfele ugyanez a helyzet. egy 1000 lumenes lámpához képest egy 4000-eset nem fogsz 4x olyan világosnak látni csak max 2x olyan fényesnek.
A Skilhunt H03 is 60%-ra vesz vissza másfél perc után és nem túl feltünő a beesés. Konkrétan amíg nem fénymérővel mértem fel sem tűnt használat közben, hogy visszavett csak miután nagyon figyeltem.

[ Szerkesztve ]

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#35598) MAC72 válasza demars (#35592) üzenetére


MAC72
tag

Háát, tudod mi ezeket nem szoktuk megenni, inkább használjuk őket. :DDD
A viccet félre téve a Skilhunt H03 LSFDRUI kóddal most a linkelt helyen $ 28.99-ért megvehető.

A ZozzV6 által ajánlott töltő tökéletes kezdő töltő. Olcsó, megbízható.
Ha még él a kód rá, akkor $ 1.99 code: liitokala100b

[ Szerkesztve ]

(#35599) BBéci válasza zoli03 (#35595) üzenetére


BBéci
titán

Az 5 perc éppen tízszerese a 30 másodpercnek. Előbb írtam, hogy elégedett lennék, ha az F1 tudna annyit.

Ezt a töltőt érdemes megvenni, ha intelligenset szeretnék? Vagy inkább valami másik hasonlót?

(#35597) ZozzV6
Értem, köszi! :R

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#35600) jozsi252 válasza BBéci (#35593) üzenetére


jozsi252
veterán

Nem mindig szabad elhinni hogy mit ír a gyártó. 70 percet nem bír turbó fokozaton, 4-5p után visszavesz. Illetve a 10-30% inkább 30-60%.

iPhone 13 Pro Max

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.