Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34451) AndrewBlase válasza ZozzV6 (#34440) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Vazze, mit csináltál! :Y

A Batman hívó reflektor elbújhat mellette, + ezt még ET is meglátja az űrből! :DDD

Nem értek a lámpákhoz, tök kínai számora, amit itt sokszor beszéltek, de nagyon meggyőzőek ezek a képek!

Gratulálok! :R

Miért mindig én???

(#34452) ZozzV6 válasza AndrewBlase (#34451) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Még gyenge. Csak félgőzön megy. Kétszer ennyi áramot kell adni a lednek ;]

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#34453) Gargouille válasza AndrewBlase (#34451) üzenetére


Gargouille
őstag

Igazából lyukat akar égetni a holdba, erre gyúr, csak szégyenlős felvállalni. :-)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#34454) AndrewBlase válasza Gargouille (#34453) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Ha így folytatja, akkor feljelentés fog érkezni a légügyi hatósághoz/rendőrséghez a MIR űrállomásról, hogy elvakítja a fény őket. ;]

Miért mindig én???

(#34455) ZozzV6


ZozzV6
senior tag

Nem sikerült a Bosst 1,2A felé tornázni. Másik driver kell. Azért így sem olyan rossz a 294000 Cd és az 1084,4m hatótáv de többet vártam. Persze ehhez az áramhoz jó, csak több áramot vártam. Ráadásul még csak langyosodni sem kezd percek után se. Sokkal többet elbírna ez.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#34456) ZozzV6 válasza ZozzV6 (#34455) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Van még egy ugyanilyen driver. Így ha egyen nem tudom feljebb vinni az áramot berakom mindkét drivert párhuzamosan kötve a fejébe. Próba cseresznye. Csak össze kell hangolni őket mert módmemóriás és azonos módban kell lenniük induláskor.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#34457) ak76 válasza ZozzV6 (#34456) üzenetére


ak76
senior tag

Azt majd jönnek a CERN-ből hogy összekuszáltad a fekete lyukaikat,vagy mit,mert túl sok antianyagot sugároztál a templomtoronyról a zűrbe.

:DDD

(#34458) Sz4bolcs


Sz4bolcs
senior tag

Szegény papbácsi. :D

(#34459) 5-ös kezelő válasza ak76 (#34457) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Vagy megint jön a Kim Basinger, hogy ne babráljuk a távoli galaxisukat. ;]

[ Szerkesztve ]

(#34460) zsolt1225 válasza benfolds (#34448) üzenetére


zsolt1225
aktív tag

Berendeltem ebayes topicból láttam. Remélem meg leszek vele elégedve :)

(#34461) benfolds válasza zsolt1225 (#34460) üzenetére


benfolds
őstag

elemlampablog.hu-n van róla egy jó kis írás.

(#34462) Kozy10


Kozy10
tag

Gearbesten a Zanflare F1 1240Lm Cree XPL V6 USB Rechargeable
4500-5000K
$ 19.99 code: zanflareF1 ;)
(alapára 39,99)

(#34463) balazs1956


balazs1956
senior tag

Sziasztok!

Szerintetek normális működés az, ha egy most vásárolt Eagle Eye x2r zseblámpa beépített töltője , amibe egy Ncr 3400 mAh-ás akkut tettem már négy órája tölt, de még nem kapcsolt vissza a töltés végét jelző kék fényre?
Előtte lemérve az akkut 3,54 voltot mutatott.
A lámpába dugott töltő, egy asus gyorstöltő, ami 2 Ampert ad le.

Előre is köszönöm a hozzáértéseteket.

[ Szerkesztve ]

(#34464) ZolkoW válasza balazs1956 (#34463) üzenetére


ZolkoW
őstag

a 2 ampert szerintem csak telefonnak adja le, itt inkább max 1A a valószínű, de lehet hogy a fele. nem emlékszem, azt hiszem, nem mértem áramot töltés közben.
(amúgy nem tudom, ha 8 óra múlva sem végez, az már nem tűnik normálisnak, a 4+ óráról még el tudom képzelni hogy az)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#34465) balazs1956 válasza ZolkoW (#34464) üzenetére


balazs1956
senior tag

Westbam cikke szerint gyárilag 0,90, az ő mérése alapján 0,98 Amperral tölt

(#34466) jozsi252 válasza balazs1956 (#34463) üzenetére


jozsi252
veterán

Az mindegy hogy hány Ampert ad le a töltő, az számít hogy az töltésvezérlő abból mennyit vesz fel maximum. De én elsőre azt mondom hogy 800-1000mA környékét vehet fel. Szóval a 4 óra teljesen reális.
A vége fele amúgy is sokkal lassabb a töltés.

Én amúgy pont ezért használom ezt.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#34467) balazs1956 válasza jozsi252 (#34466) üzenetére


balazs1956
senior tag

Na ez jó ötlet, van is ilyenem, de még sosem használtam.
Ezt a töltési ciklust most nem akarom megszakítani, hátha egyszer befejezi.
Ha viszont végtelenségig tölt, akkor megreklamálom.
S2-ből van pár darabom, ezt direkt a töltője miatt vettem.

(#34468) WestBam válasza balazs1956 (#34463) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Ugye nem felejtetted el bekapcsolni a lámpát miután bedugtad a töltőkábelt? Egyébként a végén tetű lassú, de ha 4 órája tölt akkor lassan már végeznie kell. :K

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#34469) snipr


snipr
aktív tag

Üdv.

BLF A6 FET+1 driverre szeretnék valami olyan fimware-t, aminek van olyan módja, ahol csak turbó fokozatot tudom ki be kapcsolni. A Bistro pl teljesen jó lenne, csak alapból ATTiny25v-re készült (a driveren meg ATTiny13a MCU van), a bistro.c-ben van egy ilyen kódrészlet:

// Choose your MCU here, or in the build script
//#define ATTINY 13
//#define ATTINY 25

Ez arra enged következtetni, hogy talán ATTiny13a MCU-hoz is jó lehet, de mielőtt elkezdenék belepiszkálni bármibe, gondoltam rákérdezek tudtok-e ajánlani valamit ehhez a driverhez?!

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#34470) balazs1956 válasza WestBam (#34468) üzenetére


balazs1956
senior tag

Kikapcsolt állapotban bedugtam a töltőt, ekkor kéken világított a led.
Bekapcsoltam a lámpát, ekkor villant egyet, és pirosra váltott.
Ma 10,00-kor indítottam el ...
Lassan 6 órája tölt.

(#34471) WestBam válasza balazs1956 (#34470) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Ez így rendben van, nyugi, mire sötét lesz már tudod használni :K

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#34472) balazs1956 válasza WestBam (#34471) üzenetére


balazs1956
senior tag

Hát, nem tudom rendben van-e?
7és fél óra elteltével megszakítottam a töltést. Az eredmény: 3,54 voltról, föltöltött 3,84 voltra.
Bekapcsolva a lámpát, lassú villogással jelezte, hogy alacsony a feszültség.
Ezek után immár a mérőmet közbeiktatva, ujra elindítottam.
Így néz ki a töltés :

Az 5,28 volt rendben van. A 0,08 Amper az nem kevés? Nem 0,8 Ampernak kéne lennie?
Megpróbáltam egy másik (gyári Samsung) töltővel is, ott is 0,08-at jelez.
A 2-es szám nem tudom mit jelent
A mérőm ez a típus.

(#34473) ZolkoW válasza balazs1956 (#34472) üzenetére


ZolkoW
őstag

másik akksid van? a 2-es csak a mérési ciklusok sorszáma, hosszú gombnyomással lépsz a következőre,vagy valahogy így, az nem lényeg.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#34474) WestBam válasza balazs1956 (#34472) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Ott valami nem kerek. A 2 számmal ne foglalkozz, több menetben tudsz mérni, ha megnyomod a gombot, talán 9 ha jól emlékszem, ilyen mérőm nekem is van. A 0,08A rendben lenne a töltés legvégén, és annak is le kellene csökkennie teljesen 0,00A-re mikor végzett. De akkor már 4,2V körül kell lennie az akkuban.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#34475) balazs1956 válasza ZolkoW (#34473) üzenetére


balazs1956
senior tag

Újabb másfél óra töltés, eredmény: 3,86 voltról 3,88 voltra töltött.
Ezután szétszedtem amennyire tudta, megbizgettem az érintkezőket, újra összerakva, láss csodát:
elkezdett 1,02 Amperral tölteni.
Tehát a mérő jól mutatta a 0,08 Ampert, valami kontakthiba lehetett, mert most szépen tölt.
A végeredményről be fogok számolni.

(#34476) Szirtimorc


Szirtimorc
aktív tag

Sziasztok!

Megtudnátok mondani, hogy a Led Lenser H7R típusú lámpába milyen led van? Sajnos cserés.
Köszönöm!

(#34477) jozsi252 válasza balazs1956 (#34475) üzenetére


jozsi252
veterán

Na ez jó hír, akkor csak kontakt hiba volt!

Más: 23.-án rendeltem egy Convoy L6 Clear-t (is), és ma du. már továbbítva lett belföldi feldolgozásra. Elég gyorsan bejött az országba meg átment a vámon.
Ha érdekel esetleg valakit akkor csinálok pár képet közvetlen összehasonlítás miatt, mert van egy fekete L6 is. :K

Viszont ehhez védett L6-ba való Keeppower 5200mAh akkukat rendeltem, kíváncsi vagyok mennyivel lesz passzentosabb a tailcap mint a védelem nélküli akkuval, mert a feketébe olyan van.

iPhone 13 Pro Max

(#34478) balazs1956 válasza jozsi252 (#34477) üzenetére


balazs1956
senior tag

Na, két óra töltés után szépen lekapcsolt.
Végeredmény 4,17 volt!! Szuper!

(#34479) ak76 válasza jozsi252 (#34477) üzenetére


ak76
senior tag

A védelem nélküli akksik közé kell mágnest tenni?
Most jött meg a 26650-es Liitokala akksi duóm,lámpa még nincs hozzá,az majd csak pár hét múlva,ezért érdekelne a dolog.

(#34480) ZolkoW válasza Szirtimorc (#34476) üzenetére


ZolkoW
őstag

van közeli képed a ledről? netes képeket nézve az XM-L2-re tippelek a Nagy LEDhatározó alapján ;-)

[ Szerkesztve ]

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#34481) Szirtimorc válasza ZolkoW (#34480) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

Papírforma szerint 170 lm-t tud.
Dóm nélkül maga a kis sárga kocka 1mm x 1mm-nél nem sokkal nagyobb
Esetleg lehet XRE-XPE?
Sajnos telefonnal nem tudok jobbat csinálni:

[ Szerkesztve ]

(#34482) Szirtimorc válasza Szirtimorc (#34481) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

A teljes méret úgy 6*8mm
Talán ez:

(#34483) ZozzV6


ZozzV6
senior tag

Na 1,67A-ig jutottam a Bossal így másik driver berendelve. Szánalmas :D
azért elég volt 330000 kandelára és 1148,9m-re
A duna vizéről visszaverődve is átvitt a 350-400m-re lévő túlpartra a fénye :DDD



Ez az előző kép közepe kinagyítva kb 600m-en:

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#34484) Szirtimorc


Szirtimorc
aktív tag

Van egy STL-V2-es lámpám rossz driverrel és leddel. Milyen párost lenne értelme beletenni? Gondoltam XHP70-re, de csak 18650 fér bele, az meg elég karcsú hozzá.

(#34485) jozsi252 válasza ak76 (#34479) üzenetére


jozsi252
veterán

Nem kell semmit rakni közé. Azért is rendeltem Keeppower-t, mert annál a védelem nélkülinél is a + kiemelkedik kicsit.

iPhone 13 Pro Max

(#34486) istnag


istnag
addikt

Sziasztok,
De jó, hogy van ilyen topik is.
Szeretnék vásárolni egy fejlámpát, ami a következőket tudja:
-ZOOMolható a fénye (szórt és koncentrál fényre is szükség lenne)
-150 m-ig jó lenne ha elvilágítana legalább, nyilván koncentrált fénnyel
-UV funkció
-Akku legyen tölthető, nem akarok elemekkel bajlódni
-piros fény is jó lenne, de ez kevésbé fontos, mint az UV
Nagyjából ennyi lenne, ha lehet legfeljebb 10-ből szeretném megúszni (ali, ebay rendelés nem gond). Horgászathoz használnám leginkább.

Köszönöm a tanácsokat előre is!

(#34487) Joshi válasza istnag (#34486) üzenetére


Joshi
titán

Én horgászathoz használok egy Boruit RJ - 02 lámpát, ha kicsit minőségibb kell akkor a Skilhunt H03. Itt találsz róluk ismertetőt (kisebb tesztet).

ui.: zoomolást felejtsd el, az UV miért kell? :F

[ Szerkesztve ]

(#34488) ZolkoW válasza Szirtimorc (#34482) üzenetére


ZolkoW
őstag

erre vagy erre hasonlít, persze itt nincs fent minden LED, máshol nem néztem. a netes képeken máshogy mutatott, gondolom azok más verziós lámpáról készülhettek.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#34489) istnag válasza Joshi (#34487) üzenetére


istnag
addikt

UV fényből nem engedek. A zsinórom Trabucco Long Cast Fluo, amire ha UV fénnyel világítasz, fluoreszkál. Ami nagyban megkönnyíti fárasztásnál a zsinórkövetést, szerelésnél a láthatóságot, miután leraktad a botot, látod merre megy a két zsinór nincs-e kereszt stb, stb.(nyilván mind megoldható sima fénnyel is, de így kényelmesebb nekem.)
A zoomoláson viszont lehet mást értünk, én azt értettem rajta, hogy tudjam összehúzni a szórt fényt, egy kisebb "pontba". Akkor rosszul fejeztem ki magam.
Szóval megköszönném a segítséget :R

(#34490) ZolkoW válasza istnag (#34486) üzenetére


ZolkoW
őstag

ez nem zoomos, de lehet hogy azt is találsz, eddig azt sem tudtam, hogy létezik UV+fehér ledes :)
[link]

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#34491) Joshi válasza istnag (#34489) üzenetére


Joshi
titán

Ezek a lámpák brutális fényerővel rendelkeznek, múlthéten harcsáztam és simán láttam a zsinórt egészen a vízfelületig. Én nem tudom meddig tud világítani egy UV led, de szerintem még csak megközelíteni se tudja egy normál ledes lámpa hatótávját. Aztán lehet hogy rosszul gondolom.
Fejlámpát miért akarod kisebb pontba fókuszálni? Mi a célod vele? Esetleg messzebb akarsz világítani vele? Milyen lámpákat próbáltál eddig?

(#34492) istnag válasza Joshi (#34491) üzenetére


istnag
addikt

Épp ez az, hogy mindig haverét kértem kölcsön, mert neki UV-s és annyira megtetszett, hogy nem akarok anélkül venni.
Elhiszem, hogy nagy fényerejük van, de UV kell :D nem akarok messze világítani az UV-vel. 5 m max.

(#34490) ZolkoW
Alakul köszönöm. :R

(#34493) Joshi
Mert szeretném a legjobbat kihozni a pénzemből, azért kérek segítséget, többen többet látnak alapon

[ Szerkesztve ]

(#34493) Joshi válasza istnag (#34492) üzenetére


Joshi
titán

És haverodnak milyen volt? Miért nem veszel olyat ha annyira megtetszett? :F

"(#34493) Joshi
Mert szeretném a legjobbat kihozni a pénzemből, azért kérek segítséget, többen többet látnak alapon"

Nekem ez azt jelenti, hogy az a lámpa gagyi volt. ;] És miért kell a zoom?

[ Szerkesztve ]

(#34494) istnag válasza Joshi (#34493) üzenetére


istnag
addikt

Ebből, hogy jött le, hogy gagyi azt nem tudom.
ZOOM alatt te mit értesz? Én a fény koncentrálását egy szűkebb pontba, de én lehet én nem jól fogalmaztam. Így sokkal erősebb a fény, mint amikor nagyobb területet világít be. Plussz nem zavarsz másoka
Amúgy nem értem mi a bajod, leírtam mit szeretnék, te meg úgy állítasz be, mintha mind hülyeség lenne. Ha nincs ilyen lámpa mondjátok meg és veszek ugyanolyat,mint haveromé, az tudja ezeket mind. DE az igényeim ezek, nekem így kényelmes ezt szeretném. Egyébként sem értem, hogy miért baj, ha többet tud egy lámpa,mint fehéren világítani!

(#34495) Joshi válasza istnag (#34494) üzenetére


Joshi
titán

Na akkor leírom a saját tapasztalatomat éjjeli horgászat során. A fejlámpa tökmindegy hogy milyen, az biztosan mindenkit zavarni fog, ugyanis az a fejeden van és ide-oda cikázik a fény mivel forgatod a fejed. Múltkor inkább az S2 lámpát használtam állandó fénynek a székem mellé rakva, mert az minimum fényerőn pont elegendő volt megvilágításnak. A fejlámpát inkább csak az alkalmi használatra kapcsoltam be.
Az UV fény max 5-10 méterig úgy lenne célszerű, ha azt letenném a földre egy fix irányba és kész. Ezzel a funkcióját teljes mértékben ellátja és tök fölösleges a fejeden.

Annyi, hogy az UV fény kevésbé erős, tehát az nyilván nem zavar másokat. Természetesen nem akarlak befolyásolni hogy mit hogyan kellene használni, de ha a haverod lámpája bejött neked, akkor még mindig nem értem hogy miért nem vettél egyet. Ja és még mindig nem tudjuk annak a lámpának a típusát, csak hogy össze tudjuk mérni hogy van annál jobb megoldás vagy sem.

[ Szerkesztve ]

(#34496) Egy-két válasza balazs1956 (#34470) üzenetére


Egy-két
tag

Hat akkor szedd le és mérd be az akkut egy multi-méterrel. Az nem hazudik :D

(#34497) ZolkoW válasza Szirtimorc (#34484) üzenetére


ZolkoW
őstag

ez az a tripla ledes, amit linkeltem egyik nap? a 18650-ből kettő fér bele, úgy már nem olyan sovány az szerintem.. sima 7135-ös driver lehet hogy ennek ellenére nem lesz jó neked, mert ha jól emlékszem, az hivatalosan 6V-ig tud működni, ez pedig több lesz. méretben tudod, hogy mik a lehetőségek? eléggé C8-ra hasonlót, abban 20mm-es a led csillag, és azt hiszem, 17 a driver. valami buck drivert kellene keresned, ami 8,4 voltig legalább működik.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#34498) jozsi252 válasza istnag (#34494) üzenetére


jozsi252
veterán

Zoomos lámpákat, főleg fejlámpába nem nagyon szoktuk ajánlani. Egyszerűen ha össze van szűkítve a spot olyan kis területet világít be amire sokra nem mész.
Én már használtam Xtar Warboy H3, Skilhunt H03, most meg Olight H2R fejlámpát használok. És mind egytől egyik tökéletesen megfelelt éjszakai horgászathoz! Soha nem volt gondom hogy a damilt ne láttam volna, elég erős a fényük, illetve elég nagy területet világítanak be.
Én csak annak nem látom értelmét hogy UV lámpával 5 métert világítasz be. Azzal nem nagyon mész semmire sem az az igazság.
Az egy dolog hogy közelről a damilt látod, de utána kivenni a horgot, felszerelni vissza, el nem tudnám képzelni uv fényben.
Soha nem szóltak hogy erős lenne a fénye a lámpának, pedig a H2R 2300 lument is tud, és azzal sem volt gond.

De ha mindenképp kitartasz az UV mellett, akkor kell venni egy sima fejlámpát, és 1-2 lámpához lehet venni kis szűrőt, amit a lámpára rá kell pattintani és úgy világít ahogy te akarod. Piros zöld kék stb.. Sajnos hirtelen nem ugrik be hogy melyik lámpa most ez, de ha ráakadok belinkelem.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#34499) istnag válasza Joshi (#34495) üzenetére


istnag
addikt

Az UV kell és kész. Próbáljátok ki.
Egyébként havernak, Energoteam outdoor venus van. Minden benne van, amit szeretnék, ehhez kerenék alternatívákat a ZOOM mellett is kitartok.

(#34500) Janaboy válasza snipr (#34469) üzenetére


Janaboy
veterán

Igen, az elől vedd el a két / jelzést, amelyik típus van neked.

Janaboy

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.