Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35251) ZozzV6 válasza MAC72 (#35248) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Ó a franc az összes lámpás fórumba ;]
Csak ezen a héten :
BLF Q8
Zanflare F1
Imalent HR20
És most a Nitecore Tube...
Kész csőd :W
:))

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#35252) Gargouille válasza jozsi252 (#35246) üzenetére


Gargouille
őstag

De amúgy van benne bármi védelem ami biztosítja külön külön is a két akksit, hogy ha bármelyik kritikus feszültség alá esik akkor közbelép? Mondjuk ha valaki egy öregebb meg egy új akksi párossal használja? Mert én arra gondoltam, hogy emiatt javasolják bele a védett akkut.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#35253) -szabi- válasza ZozzV6 (#35251) üzenetére


-szabi-
őstag

Megrendeltem akciósan Zanflare F1 11EUR áron.
Most Astrolux S1 / BLF A6 is akciós.

Pedig nem kellene már több lámpa. ;)
Ki fogom bírni amíg XHP70 valami jó testbe kerül. :D

üdv

(#35254) kner válasza Ra3 (#35230) üzenetére


kner
csendes tag

A zanflare f1 tokja nagyon jó. Nem is lehet egy lapon említeni a linkelt fos gyöngyvászon tokkal.
Eleinte kicsit passzos, talán ez lehetett a kritika forrása. De ahogy használod, tágul egy picit és szépen beáll méretre, mint a jó bőrcipő. :D

(#35255) kner válasza WestBam (#35239) üzenetére


kner
csendes tag

Mert keveset használod :D
Egy idő után úgy cuppan bele, hogy már a partjáról is beszippantja! :DD

(#35256) gyuri81 válasza -szabi- (#35253) üzenetére


gyuri81
veterán

Lámpa vásárlás előtt állok, eddig a Zanflare F1-et néztem ki, köszi hogy totál összezavartál ezekkel :))))))))))))))))))))))))
:R

(#35257) -szabi- válasza gyuri81 (#35256) üzenetére


-szabi-
őstag

Zanflare F1 akciós árának vége.
Így egyszerűbb.
Ráadásul BLF A6 "blfa611th" kuponnal most 15EUR.

üdv

(#35258) kner válasza Victorio (#35242) üzenetére


kner
csendes tag

Csatlakozom. Abban a hitben rendeltem meg az L6-ot, hogy úgyis csak egy polcon heverő lámpa lesz, amit birtokolni öröm, de használni nem.
Nagyot tévedtem.

(#35259) kner válasza Gargouille (#35252) üzenetére


kner
csendes tag

Alap, hogy akksikat nem keverünk.
A leírásra meg nem kell adni. Gyakran csak betippelik a lámpák lumenjét is, sőt, árulnak olyan termékeket is, amikről láthatóan azt se tudják, mire való. Nem mérnökök írják oda a specifikációt a kínai webshopokon...

(#35260) -szabi-


-szabi-
őstag

Kibírtam, kivettem BLF A6 lámpát a kosárból.
Erős akaratú vagyok. :)
Nah jó ... azért az számított, hogy Zanflare F1 úton van. :D

üdv

(#35261) kner válasza gyenesmartin (#35218) üzenetére


kner
csendes tag

Az egyes akkumulátorok kapacitásának összehasonlításakor vegyük észre, hogy az adatlap szerint nem mindig azonos a ,,kapacitás'' definíciója. A legfontosabb különbségek:
- mekkora feszültségre kisütve értelmezzük a kapacitást (jellemző értékek: 3,0 V, 2,8 V, 2,75 V, 2,5 V)
- mekkora árammal végezzük el a kisütést (kapacitásméréskor ez általában 0,2C, de akadnak eltérések).
A gyártók így tudnak picit játszani a számokkal. Sokszor olyan kisütési feszültséget adnak meg, ami az akku ciklusszámára nézve már eléggé nem egészséges.

Valamint sok adatlap a névleges (vagy tipikis, ki hogy hívja) kapacitás mellett definiálja az ún. minimum kapacitás fogalmát is.
Mi egy másfajta alkatrészt gyártunk, aminek egy fontos paraméterére 20% a tűrés. Találjátok ki, tervezéskor mit célzunk meg: nem, nem a névleges értéket. Csak annyit, hogy a rendelkezésre álló folyamatképességgel még éppen ne legyen nagyon sok darab tűrésen kívül. Ebben a ronda durva világban így megy ez.

HJK méréseiből megtudhatjuk, hogy azonos körülmények között mit tudnak az egyes cellák.

[ Szerkesztve ]

(#35262) gyuri81 válasza -szabi- (#35257) üzenetére


gyuri81
veterán

basszus visszament az ára ??? :W :W

(#35263) ZozzV6 válasza -szabi- (#35253) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Ezt nem nehéz kibírni. Van itthon pár hasonló lámpa. Meg mivel ez baromira melegszik meglennék nélküle. Valahogy a BLF A6 sose gerjesztett bennem nagyon birtoklási vágyat. Nem tudom megmagyarázni miért.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#35264) benfolds válasza ZozzV6 (#35263) üzenetére


benfolds
őstag

szerintem azért, mert egy sima s2, ami többnek akar látszani, de az nem nagyon megy neki. nekem sem jön be (szerencsére). az f1-et viszont már sajnálom, hogy elszalasztottam, eddig annyira nem is figyeltem fel rá, de jobban megnézve azért itt vannak tényleges pluszok mondjuk az s2+-hoz képest, 13$-ért meg ajándék. nagyon jó cuccnak tűnik, kíváncsi vagyok rá (haveromnak jön egy). ilyenkor mindig azzal nyugtatom magamat, hogy jó, ez most kihagytam, de majd az L6... :D addig is azért rendelek egy tube-on én is. :DDD

ezt melyikőtök csinálja? :) vagy csak csinálta, mert elég régóta nem frissül...

[ Szerkesztve ]

(#35265) benfolds válasza HardSanyeee (#35240) üzenetére


benfolds
őstag

köszi szépen! több mint 5 óra villogón már okés, az 1-2 óra nekem is kevés lett volna. így talán heti 2-3 töltés elég lesz téli időszakban is. naponta biztos nem töltögettem volna.

(#35266) benfolds válasza kner (#35254) üzenetére


benfolds
őstag

11W-os kompakt izzó fényét nem éri el? tungsram 600 lument ad meg rá (ennyit írnak a yeelightra is), nálam az van az egyik szobában és még éppen elég.

(#35267) Gargouille válasza kner (#35259) üzenetére


Gargouille
őstag

Logikai kapcsolatot nem tudok felfedni a válaszod és a kérdésem közt. ☺

Mert amit leírtál az nyilvánvaló, de a kérdés az volt, hogy van e benne ilyen irányú védelem vagy nincs? Mert ha nincs akkor jogos, hogy ajánlott a védett akksi. Ráadásul jelen esetben lehet, hogy nem mérnök, de a lámpa gyártója írta oda, feltételezem jobban ismeri a maga által gyártott lámpát Simon mint te vagy én. ☺

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#35268) (jan) válasza MAC72 (#35248) üzenetére


(jan)
őstag

:R

De régóta szemeztem vele. Ennyiért ajándék.

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#35269) jozsi252 válasza BBéci (#35250) üzenetére


jozsi252
veterán

Én még nem futottam össze olyan gyártóval aki védelem nélküli akkut adna a lámpájához. L16-ot megnéztem neked és itt látszik alul hogy védett jár hozzá.

iPhone 13 Pro Max

(#35270) kner válasza Gargouille (#35267) üzenetére


kner
csendes tag

Bocsáss meg, néha elkalandozok :-)
(Lehet, hogy Simon csak azért írt protected-et, hogy jelezze, azok is beleférnek, nem lesz velük gond. Persze ez csak spekuláció.)

Röviden egy kamu PR dolognak tartom ezt az egész védett akksi dolgot. Azért találták ki, mert a kezdeti LiIon technológia instabil volt, és sokan elkezdtek fázni tőle. Kellett valami, ami visszaállítja a bizalmat.

Legfeljebb DIY projektekhez használnék védett akksit, amikor kötözgetek a breadboard-on és bármi előfordulhat. Bár jobban meggondolva ilyenkor meg nem bíznám a dolgot arra a vacak kis lapkára.
Az ilyesmit úgyis labortáppal csinálja az ember, áramkorlátot beállítva. Ugye? :DDD

Ahol tényleg fontos figyelni a cellákra, oda battery management circuit kell. Ami nem csak egy cellát lát, hanem az egész pakkot figyeli és balanszíroz vagy lekapcsol, ha kell. Aki foglalkozott már nagy pakkokkal (powerwall, elektromos autó, segway, hoverboard, de akár rc), az tudja, miről beszélek.
Egy lámpában nem kell ilyentől tartani. Venni kell minőségi akksit, keep it simple, és minden rendben lesz.
(Pakkot mindig csak azonos típusú, együtt vásárolt akksikból állítsunk össze.)

Viszonylag sok akkumulátor megfordul a kezeim között. Ólom, LiIon és NiMH egyaránt. Töltéskor mindig ránézek, hány voltra sültek ki, illetve, hogy hány mAh ment beléjük a töltés végére. Van, hogy a feszültség-idő görbére is vetek egy pillantást. A párban/hármasban/négyesben használt akksik meglepően jól együtt futnak, még hosszú idő után is (ha korrektül töltöd őket, persze). Amikor elkezdesz furcsa dolgokat észrevenni, akkor meg lehet gyanakodni, hogy az akkuk lassan elérik az életciklusuk végét. Ilyen ez; az elmúlás az élet része.

Selejt persze mindig bekerülhet a nyájba. Nemrég töltés közben kifolyt egy Panasonic cellám. A pozitív terminál alatt kinyílt a szelep és elfosta magát. Csak ez az egy a nyolc együtt vásárolt közül. A többi azóta is köszöni, jól van.

(#35271) Gargouille válasza kner (#35270) üzenetére


Gargouille
őstag

Jó hát nem mindenki ilyen profi ezen téren mint te, gondolom itt a szimpla gyalogoknak szól az üzenet (aki simán belerakna két különböző akksit is akár). ☺

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#35272) vince válasza MittuDomain_ (#35095) üzenetére


vince
őstag

Köszi, nekem most működött a harvest090 kód a Zanflare F1-hez, rendeltem $12.99-ért én is.

[ Módosította: CoolMan ]

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#35273) -szabi- válasza gyuri81 (#35262) üzenetére


-szabi-
őstag

Ezek szerint nem késő még lecsaphatsz rá.

üdv

(#35274) ZozzV6 válasza vince (#35272) üzenetére


ZozzV6
senior tag

zAnflare
Nem akarok nyelvtan náci lenni de a márkaneveknél zavar.
Elnézést! :B

[ Szerkesztve ]

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#35275) vince válasza ZozzV6 (#35274) üzenetére


vince
őstag

Jogos sajnos :(
#35095-ből másoltam, nem tűnt fel az elírás. Kértem javítást a modiktól.

[ Szerkesztve ]

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#35276) chatran


chatran
őstag

Sziasztok,

Egy Convoy S2+ U2 1B 940Lm 7135 x 6-hoz megfelelő a Samsung INR18650-35E 3,6v 3500 mAh akku?

(#35277) BBéci válasza jozsi252 (#35269) üzenetére


BBéci
titán

Jé, tényleg. :B
Pedig szinte folyamatosan meg van nyitva az Acebeam honlap, pár percenként ránézek, mert egyre jobban rágerjedek az L16-ra. Mivel lesz egy Zanflare F1-em, nem probléma az L16 meglehetősen idétlen (1 - 150 lumen) fokozat elosztása. Ma megnéztem róla pár tesztvideót, szupernek tűnik.
Még pár napig ízlelgetem, aztán meg fogom rendelni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#35278) MittuDomain_ válasza vince (#35272) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Én eddig total outsider voltam ebben a topicban. De mióta ezt - meg a még olcsóbb, $12 verziót amit már rég elkapkodtak - belinkeltem, ha 20an nem köszöntétek meg, akkor senki sem. Ez tényleg annyira jó deal?
Mert eddig egy normális lámpám sem volt, ez is ki tudja még mikor jön meg, de lassan úgy érzem, rendelnem kellene még egy-két darabot. :))

Tényleg, ugye a Sanyo UR18650FM M37A jó lesz ehhez, kihozza a lámpában rejlő potenciált?

Ps: nálatok is sokat haldoklott ma a ph! ?

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#35279) ZozzV6 válasza MittuDomain_ (#35278) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Ez a lámpa 30-40$-ért szokott mozogni de 19,99$ alatt még soha nem láttam amióta létezik. Igen ez ennyire jó ár :DD :Y :C

Vince: Semmi gond csak az én hülyeségem :P

[ Szerkesztve ]

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#35280) ZozzV6


ZozzV6
senior tag

Megkezdődött az éjjeles műszak:

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#35281) UberMutant


UberMutant
őstag

még mindig megy a harvest090 kód a zanflare f1-re, én most vettem még egyet. (13 USD)

[ Szerkesztve ]

(#35282) gyuri81 válasza ZozzV6 (#35279) üzenetére


gyuri81
veterán

Nekem sikerült lemaradnom róla, mivel hétfőre terveztem a vásárlást, mert akkor érkezik meg az utalásom a web kártyámra...szívás így

(#35283) ZozzV6 válasza ZozzV6 (#35280) üzenetére


ZozzV6
senior tag

És kész is vannak. Mindhárom kapott plusz két 7135-öst. Így 3,5A-esek lettek. Otthon még kapnak holnap Biscotti firmware-t és kész is lesznek teljesen.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#35284) Sz4bolcs válasza benfolds (#35266) üzenetére


Sz4bolcs
senior tag

Feltételezem, nekem szántad a kérdést. Fogalmam sincs, de szerintem nem alkalmas egy szoba bevilágítására 3 db sem. Éjjeli lámpának, hangulatfénynek tökéletes, de másra nem használnám.

Más: Én sem tudtam kihagyni a Zanflare F1-et 13 dolcsiért. :D

[ Szerkesztve ]

(#35285) Janaboy válasza gyuri81 (#35282) üzenetére


Janaboy
veterán

Paypalhoz mi ertelme web kartyanak? Bar nem az en dolgom az igaz..

Janaboy

(#35286) MAC72 válasza UberMutant (#35281) üzenetére


MAC72
tag

Két külön regisztrációra gondolom, mert egyre csak egyet enged.

(#35287) MAC72 válasza ZozzV6 (#35283) üzenetére


MAC72
tag

A 7135-öket csak a meglévők fölé kell forrasztani gondolom. A Biscotti firmware-t mi módon kell bele varázsolni? Van esetleg erről a módosításról valami leírásod? Van két Convoy C8-am, az egyiken kipróbálnám ezt a változtatást. (kíváncsiságból) Érdekelne, hogy mennyit dob a lámpa hatékonyságán.

Közben elkezdtem olvasni a blogod. Ha lesz időm elolvasom az egészet.

[ Szerkesztve ]

(#35288) -szabi- válasza Janaboy (#35285) üzenetére


-szabi-
őstag

Nekem is úgy van. :)

(#35289) gyuri81 válasza Janaboy (#35285) üzenetére


gyuri81
veterán

mivel mindig annyi pénzt teszek a webkártyára amennyit elköltök...

(#35290) jozsi252 válasza gyuri81 (#35289) üzenetére


jozsi252
veterán

Én is így szoktam, de nekem OTP-nél 7/24-el egyből átmegy a pénz. A te bankodnál nincs lehetőség megadni a kártyaszámot hogy egyből átmenjen a webkarira?

iPhone 13 Pro Max

(#35291) gyuri81 válasza jozsi252 (#35290) üzenetére


gyuri81
veterán

otp-s vagyok, de nekem 7végén nem megy át a pénz!

(#35292) Janaboy válasza gyuri81 (#35289) üzenetére


Janaboy
veterán

Azt ertem, csak ilyen helyzetben meg hátrányos.
Na de nem szeretnem tovabb offolni a topikot :)

Janaboy

(#35293) jozsi252 válasza gyuri81 (#35291) üzenetére


jozsi252
veterán

Nem tudom milyen webkártyád van, de ha ugyanaz mint nekem akkor át kell mennie. Nem szlaszámot adok meg utalásnál hanem bankkártyaszámot. Így egyből átmegy. Te mit adsz meg?

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#35294) ZozzV6 válasza MAC72 (#35287) üzenetére


ZozzV6
senior tag

A blogon van egy cikkem a 7135-ök felpakolásáról részletesen. Biscotti kicsit macerásabb. Ahhoz meg kell venni pár nem túl drága dolgot és megtanulni a technikát, és letölteni a firmware-t egy oldalról, valamint a driveren szikével lehetőleg mikroszkóp alatt egy vezetéket el kell vágni. Lesz erről is mod cikk később.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#35295) BBéci válasza Janaboy (#35292) üzenetére


BBéci
titán

Egyetértek. Volt külön netes kártyám, vacakoltam az ide-oda utalgatással, aztán 5-6 éve megszüntettem, PayPal-hoz felesleges.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#35296) Sz4bolcs válasza gyuri81 (#35291) üzenetére


Sz4bolcs
senior tag

7*24 órás, OTP bankkártyák közötti azonnali átutalás

-Ezzel át kell mennie a pinznek azonnal. Azért 7*24 órás.

(#35297) gyuri81 válasza jozsi252 (#35290) üzenetére


gyuri81
veterán

Na ez király!! Most néztem utána h miről is beszélsz!!

Köszönöm, így már működik :)

(#35298) ZozzV6


ZozzV6
senior tag

Kikerült a blogomra a Thorfire VG10 tripla Nichia 219C ledes építésem.
15A
2349 lumen

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#35299) MAC72


MAC72
tag

GearBest-en a már megrendelt áru szállítási címét meg lehet változtatni?
Vagy írni kell, nekik, hogy máshová küldjék?

[ Szerkesztve ]

(#35300) MAC72


MAC72
tag

Tárgytalan. Megtaláltam a lehetőséget. Írtam nekik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.