Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35701) MittuDomain_


MittuDomain_
őstag

Sziasztok!

Ez a Xanes WT518 500 lumenes lámpa megérheti az árát? Ne a nevét nézzétek, hanem a leírást, ott a hihetőbb érték szerepel.

high/med/strobe, plusz a zoom, nem hiszem hogy nagy eresztés, de van még 10/5 kuponom, ha el lehet sütni, 2,50 lenne egy darab. Ha valós az 500lumen, és még ott a töltés meg a világító gomb, ennyit talán megér.

Mondjuk minek, jön az F1, az S2+, és van már két Sk68/Q5...

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#35702) Bendegúz98


Bendegúz98
senior tag

Bocsánat ha volt már de akkumulátorok mérettáblázatát megtalálom valahol? Köszönöm

(#35703) Cyberneko válasza MittuDomain_ (#35701) üzenetére


Cyberneko
tag

5-ért elgondolkodtató, de az olcsóbb opcióval ugyan miért ne? Legalább +1 töltő (bármikor jól jöhet) fényt ad, és mindenkinek kell egy "piacos" lámpa, hogy amikor kezdi úgy érezni, hogy a (például) s2+ nem is olyan erős, legyen mivel öszehasonlitania, hogy "jah, oké..." :3

(#35704) (jan) válasza nagylaci32 (#35700) üzenetére


(jan)
őstag

és ez csak a jéghegy csúcsa cimbi.

gondolj csak a sok csajos kiegészítőre, aminek még haszna sincs és kettőnél többször nem is lesz használva, ez legalább ideig-óráig betölt valami funkciót.

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#35705) gergely2019


gergely2019
csendes tag

Sziasztok!

5-10 usd körül milyen fejlámpát ajánlottok (ami lehetőleg 1 db 18650-es akkuval működik)?
Nem árt ha a fényerő több fokozatú, szerelésre, gyalogtúrára használnám, tehát nem szükséges óriási fényerő.

(#35706) (jan)


(jan)
őstag

Boruit RJ - 02 R5 a közönség kedvenc, fokozatmentes állítással, és beépített töltővel.

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#35707) Victorio válasza Bendegúz98 (#35702) üzenetére


Victorio
aktív tag

Az első 2 szám az átmérő, a következő 3 szám a hossz mm-ben megadva.
Pl.: 18650: 18mm átmérő 650 mm hossz.

Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

(#35708) csuzda válasza Victorio (#35707) üzenetére


csuzda
aktív tag

*65,0mm hosszú :)

(#35709) SierraFox


SierraFox
tag

A 0 a végén nem tizedmilimétert jelent, hanem hogy kör keresztmetszetű.

(#35710) Victorio válasza csuzda (#35708) üzenetére


Victorio
aktív tag

Igen, benézem egy tizedessel :R

Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

(#35711) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Sziasztok!
18650-es akkuból tudtok vmi bestbuy-t most? Meg egy full stock Liitokala töltő is kellene!
Kupon, akció, minden jöhet! :D
7$-os akciós Convoy S2+ projektet fejezném be :)

(#35712) BBéci


BBéci
titán

Van egy olyan kilenc cellás laptop akkumulátorom, ami szinte új, viszont 3,5 éve pihen egy szekrény mélyén. Érdemes szétszedni és megpróbálni hasznosítani a belsejét, vagy már biztosan tönkrement?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#35713) Gargouille válasza BBéci (#35712) üzenetére


Gargouille
őstag

Szerintem mindenképp érdemes szétszedned, mert két opció lehet:

1. Tönkrementek a cellák. Ez esetben amúgy is mindegy lett volna.
2. Még működnek. Ez esetben nyertél pár jó akksit, lehet venni még lámpákat hozzá. :D

Ha 3.5 éve nem használtad, akkor olyan nagy szükség amúgy sem lehet rá, mint laptop akksira. Saját tapasztalatom alapján amúgy ennyi idő alatt tönkremennek.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#35714) drinker válasza gergely2019 (#35705) üzenetére


drinker
tag

Itt van a Topikgazda cikke is a fejlámpáról:

Boruit RJ - 02 R5

Személyes véleményem is megegyezik az írással. Pár használat után esetleg egy észrevétel, hogy kicsit talán nehéz. De van is benne anyag rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#35715) Victorio válasza zolikaDB (#35711) üzenetére


Victorio
aktív tag

LiitoKala Lii - 100B
Panasonic NCR18650B 3400mAh
Kupon kód volt nem olyan rég mindkettőhöz, vissza kell olvasni kicsit. Csak nem tudom él-e még.

Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

(#35716) BBéci válasza Gargouille (#35713) üzenetére


BBéci
titán

Megrendeltem az akkori laptopomhoz, amiről kiderült, hogy hibás a töltő elektronikája, ami alaplapra van integrálva. 30-35000 lett volna a csere és a javítás, annyit nem akartam költeni egy 5 és fél éves gépre, inkább vettem egy újat. Tehát az akkumulátor sosem volt használva.
Viszont szétbarmolni nem akarom feleslegesen, sajnálom rá az időt és még a kezemet is megvághatom.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#35717) Gargouille válasza BBéci (#35716) üzenetére


Gargouille
őstag

Fel fogod még valaha használni mint notebook akku? Eladni meg necces mert hiába 0 kilóméteres már évek óta áll. Szerintem nem veszthetsz vele semmit. A szétszedéshez meg a kezed helyett fogót ajánlok és csavarhúzót, én is így szoktam.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#35718) BBéci válasza Gargouille (#35717) üzenetére


BBéci
titán

Igazad van, de olyan szép darab egyben, a dobozában. :D
A laptop is egy szekrényben pihen, talán érdemes lenne mégis megjavíttatni, semmi más baja nincs.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#35719) kner válasza BBéci (#35716) üzenetére


kner
csendes tag

Simán jók lehetnek még benne a cellák. 3,6...3,8V körül sokáig elállnak, főleg, hogy még teljesen újak.
Amelyiken 2,5V-nál többet mérsz bontás után, az valószínűleg még jó.
Finom fogóval és dremellel el tudod távolítani a forrfülek hegesztési pontjait. Utána viszont vékonyan ónozd le pákával, hogy ne korrodáljanak a megsértett pólusok. Befogod satuba a cellát, páka felteker, odatartod, nyomsz hozzá egy kis cint és melegíted pár másodpercig, míg be nem futja a felületet. (Nyugodtan melegítheted egy leónozás erejéig, nem kell tőle fosni. Egy gyerek is meg tudja csinálni, ehhez még kézügyesség sem kell.)

Dremellel vágd körbe a műanyag házat, vigyázva, hogy ne sértsd meg benne a cellákat. Ne feszegesd, mert abból tényleg könnyen baleset lehet. Én meg is szoktam röntgenezni előtte, hogy hol vannak a cellák, meg esetleges plusz rögzítési pontok (sokszor nem csak körbe van ragasztva, hanem középtájon is van átmenő rögzítés). De ez már tényleg overkill.

[ Szerkesztve ]

(#35720) BBéci válasza kner (#35719) üzenetére


BBéci
titán

Dremel vagy hasonló nevű eszköz még apósom gépműhelyében sincs, a többi rendben, köszi!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#35721) vince válasza BBéci (#35720) üzenetére


vince
őstag

Jó hozzá egy szike (aka sniccer) is, csak vigyázz a kezedre

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#35722) lacko6


lacko6
senior tag

Hi.

Ezekre az s2+ kiegeszitokre van jobb beszerzesi hely? [link]

[link]

Kerekparos tartonak van bevalt tipus?

[ Szerkesztve ]

(#35723) tigipuf


tigipuf
senior tag

Beszereztem ma egy ilyen lámpát,sátorba,vészvilágításra tökéletes lesz:

Gondoltam mivel van bőven 18650-es akkum majd azzal táplálom.
Nem figyeltem oda ,nem jó bele csak AAA méretű elem,akku.,a 18650-es hosszú.
Tudnátok mondani olyan méretű akksit amivel ki tudnám váltani a 3 db AAA-s elemeket,köszi!

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#35724) Vertigo18


Vertigo18
addikt

16340-es akkut keresek...

Van ebből valami ajánlott? Nem nagyon találtam a Nitecore-on kívül más normálisnak tűnőt, de az meg drága...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#35725) jozsi252 válasza Vertigo18 (#35724) üzenetére


jozsi252
veterán

Keeppower-t használok, nincs velük semmi gond, hozzák amit kell.

iPhone 13 Pro Max

(#35726) demars válasza demars (#35696) üzenetére


demars
addikt

Valaki? :B

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#35727) Vertigo18 válasza jozsi252 (#35725) üzenetére


Vertigo18
addikt

Honnan vetted? Linkelnél egyet, hogy ne fussak hamisítványba?

demars: szerintem nyugodtan vágj bele, sok bajod nem lehet belőle. Mi mind azt csináljuk...

[ Szerkesztve ]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#35728) balazs1956 válasza lacko6 (#35722) üzenetére


balazs1956
senior tag

(#35729) -szabi-


-szabi-
őstag

Mindjárt elcsábulok:

Imalent HR20

Ennyiért tán nem is láttam még.
Amit nem találok hideg vagy semleges fehér.

üdv

(#35730) kowik válasza tigipuf (#35723) üzenetére


kowik
tag

Ha a lámpa nem átalakítható, akkor 18500.
Esetleg 26500. Ha belefér.

[ Szerkesztve ]

(#35731) lacko6 válasza balazs1956 (#35728) üzenetére


lacko6
senior tag

:R

(#35732) tigipuf válasza kowik (#35730) üzenetére


tigipuf
senior tag

köszi :K

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#35733) ZozzV6 válasza -szabi- (#35729) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Múlt héten 19,99$ volt. Vettem is egyet. 5100 Ft lett.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#35734) -szabi- válasza ZozzV6 (#35733) üzenetére


-szabi-
őstag

Tudtam, hogy vettél.
Írtam is kíváncsian várom a véleményed, mert nekem is van H03.
Az árra viszont nem emlékeztem.
Így viszont már nem csábulok annyira. Majd legközelebb.
Amúgy is Zanflare F1 még úton van.

Kuponnal vitted le annyira?
Melyik fényűt vetted?

SZERK: Megtaláltam .
Jelentősen alatta van. :)

üdv

[ Szerkesztve ]

(#35736) Vertigo18 válasza jozsi252 (#35735) üzenetére


Vertigo18
addikt

Köszönöm szépen!

Huhh, hát ez se olcsó, konkrétan 3x annyi, mint maga a lámpa volt! :D Lehet megy majd bele valami c@r "Meco", vagy "Trustferi" inkább :D

[ Szerkesztve ]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#35737) jozsi252 válasza Vertigo18 (#35736) üzenetére


jozsi252
veterán

Az akkun ne spóroljál én azt mondom. 1500 nem egy nagy összeg, de cserébe meg kapsz egy tartós, nagyon sokszor feltölthető akkut.

iPhone 13 Pro Max

(#35738) ZolkoW válasza Vertigo18 (#35736) üzenetére


ZolkoW
őstag

én is inkább úgy nézem,ha aránytalanul drága akkut veszek (pl. 1800 a telep, 1000 a lámpa), hogy akkor most 3 ezresért van egy lámpám :)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#35739) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Persze, megvan, van itthon vagy 20 lámpa, tele vagyok cellákkal, akkukkal is, szerintem úgy nagyjából mindenki ismer a totyikban. Viszont ez a lámpicsek (2$) érdekes volt és csak most észleltem, hogy 16340-es akku megy bele, olyan meg nincs itthon.

Bááár...

Úgy nézem, hasonlít a lámpa teste az S2+-ra, abból meg van itthon most 4, így lehet, hogy kis gányolás fog következni, hogy fogadja a 18650-es akkukat! ;]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#35740) zolikaDB válasza Victorio (#35715) üzenetére


zolikaDB
veterán

Hálás köszönet!

(#35741) Alex91


Alex91
félisten

[link], most jott meg Kinabol... :)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#35742) ZozzV6 válasza Vertigo18 (#35736) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Sajnos ezek a 16340-ek nem annyira népszerűek. Nincs belőlük sok jó fajta. Csak ezért nem vettem még On The Road M3-at. Meg most már azért se fogok mert megcsináltam a rövidített Skilhunt H03-at ami az 1300mAh-s Aspire 18350-el elég jó kis kompakt EDC.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#35743) WestBam válasza Vertigo18 (#35724) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Most ezeket rendeltem, mert kellene belőle erős, de a védettek úgy tűnik harmatosak. Kíváncsi leszek, hogy bírja-e a 3A-es terhelést a Rofis TR10-ben.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#35744) jozsi252 válasza WestBam (#35743) üzenetére


jozsi252
veterán

Ez a Keeppower amit linkeltem 3A fölött kapcsol le a védelem. Szerintem 520-550mAh kapacitást ki lehet belőle hozni simán még így is.

iPhone 13 Pro Max

(#35745) WestBam válasza jozsi252 (#35744) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Most ez van soron, kipróbálom, max buktam egy ezrest, bár nem, mert elfér itthon a többi mellet.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#35746) BBéci válasza Vertigo18 (#35736) üzenetére


BBéci
titán

Van négy olyan Trustfire akksim, töltővel, nem használom, mert a védelem miatt hosszúak és nem férnek bele a P3D-be.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#35747) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Sziasztok,
fejlámpát szeretnék, otthoni munkákra, néha bicajozáshoz.
Nem tudom alin érdemes-e vagy itthon érdes venni. Ha itthon veszem akkor cégre el tudom számolni és áfa vissza jön.

A lényeg hogy 18650-es cellás legyen. Mit tudtok ajánlani?
Illetve még egy kézi elemlámpa is kell szintén 18650-es cellával hajtanám jó lenne ha rögzíteni tudnám a bicajra is ha kell.

Nyilván alin rengeteg ilyen fej és kézi lámpát találok de gőzöm sincs melyiket érdemes. Nem tudom hogy túlzás-e az olyan fejlámpa mibe 2 db 18650 cella megy.

(#35748) ZozzV6 válasza Khaosz55 (#35747) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Fejlámpa Skilhunt H03 kuponnal 29$
Kézi Eagle eye X2R vagy Convoy S2+. Gearbest.com vagy banggood.com-ról. Ezek 10-14$.
Ezekhez bringa kormány tartó is van 1-2$-ért.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#35749) Khaosz55 válasza ZozzV6 (#35748) üzenetére


Khaosz55
addikt

Szia Köszi,
azt hiszem a skilhunt lesz. Magyarországról rendelve drágább viszont 15 K nettó és el tudom számolni így végeredményben ugyan ott vagyok mintha külföldről rendelném.

(#35750) WestBam válasza Khaosz55 (#35749) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Itthon kapod az egy év kisker garit, egyszerűbb az ügyintézés. Ez az itthoni vásárlás mellett szól ha egy árban vannak.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.