Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34251) ZozzV6 válasza BBéci (#34246) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Senki nem akar lebeszélni róla. Meg lehet tervezni sok évre. csak azt kell neked is megérteni, hogy itt a többség árérzékenyebb. Nem mindenki vehet hangszóró kábelt 80 euróért. Van aki örül ha a TV a hangszórójával szól neki. Mindenkinek mások az igényei. Nem elrettentésnek akarom ezt írni de ha esetleg nem olvastad volna járt nálam egy 70$ körüli Nitecore P12 ami 3 éves és több sebből vérzett amik egy része gondosabb tervezéssel elkerülhető lett volna és itt is egy neves gyártóról beszélünk. A Convoy márkát nem azért akarja mindenki rádbeszélni mert az csak olcsó, hanem mert minőségben és átgondoltságban ezen az áron felveszi a versenyt a Fenix, Nitecore, Olight lámpákkal. Lehet nem tud annyi látványos trükköt de a fényerő és a minőségi megmunkálás megvan benne.
Itt található a hibafeltárás a P12-ről
És itt a javítása ami 5-6 órába telt.
Egy döglött driver cseréje egy Convoynál 3$-ba és 10 perces munkába telt volna két forrasztással és egy karika kicsavarásával. Nitecore-hoz pedig felejtős a driver beszerzése utólag.
Convoyom is van ami 5 éves és semmi baja. de ha lenne fillérekből javítható.
Semmi támadó szándék nem volt itt csak jóindulatból próbáljuk a pénztárcád kímélni. ;)
Ha pedig ennyire belefér a 80 euro csak kíáncsiságból ajánlom, hogy próbálj ki egy 10-12$-os Convoy S2+t.
Garantálom, hogy nem az lesz a véleményed, hogy olcsó gagyi vacak és inkább bedobod a fiókba csak ne kelljen használni :D
Persze aki nem akar bütykölni az megfizeti az élettartam garanciát meg hasonlókat és nyugodtan alszik, hogy ha elromlik kicserélik neki.
Szép napot!

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#34252) BBéci válasza Joshi (#34249) üzenetére


BBéci
titán

Az ember mindig reménykedik valami jóban, valami pozitívumban. Hátha nem lesz mindenki ellenséges és ez be is jött, éppen a topikgazda részéről. Korrekt, használható választ csak tőle kaptam.
Ha beállnék a sorba és Convoy lámpákról érdeklődnék, tutira kebletekre ölelnétek.
Tapasztalatom szerint nincsenek csodák, egy 20-30 dolláros lámpa soha nem fogja azt a minőségérzetet nyújtani, mint egy 100 dolláros. Ez igaz az élet szinte összes területére, ételre, italra, ruházatra, autóra, tévére, vetítőre, házimozi rendszerre.

Egyébként már nem a T25L-R a kiszemelt áldozat, hanem a testvére, a TX30C2, méghozzá a jobb fokozatai miatt: 16, 121, 330, 760, 1870 lumen. Olcsóbb, csak 70 euró, cserébe nem USB-ről tölthető.

(#34251) ZozzV6
:R

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#34253) BBéci válasza jozsi252 (#34228) üzenetére


BBéci
titán

Elnézésedet kérem, amiért azt írtam, hogy csak a topikgazdától kaptam használható választ. A tiédet átugrotta a telefonom, csak pár perccel ezelőtt olvastam laptopon és okultam belőle. :R

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#34254) Cyberneko válasza BBéci (#34246) üzenetére


Cyberneko
tag

Azért fontos hogy egy lámpát fel lehessen állítani, mert anélkül egyszerűen nem lehet úgy letenni, hogy világítson is (használható fényt adjon), akár a plafonra irányítva, a szórt fény miatt, akár egy diffuzorral, ugyancsak szórt fény érdekében, mondjuk egy sátorban.
Számomra ez alap egy olyan lámpánál, amit bármi dologra magamnál tartok.

a TX30C2 szerintem is jó választás lehet. Kicsit nagynak tartom edc-nek, de ezenkívül semmi kivetnivalót nem látok benne.

[ Szerkesztve ]

(#34255) ZolkoW


ZolkoW
őstag

kérdésem van: a Jaxman E2L(?) és az S2 (vagy legalább az egyik) menete ugyanaz, mint az S2+-é?
megláttam, hogy a Jaxmanhez létezik 18500-as cső is, ami akkor lehet érdekes nekem, ha jó az S2-höz, vagy a +-hoz.
Azt már ellenőriztem, hogy az EE X2R menete ugyanakkora, mint az S2+-é... (hátha valakinek újdonság. a BLF A6-é viszont más)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#34256) BBéci válasza Cyberneko (#34254) üzenetére


BBéci
titán

A sátrazásból már 30 éve kinőttem. :)
Megértem és elfogadom a szempontjaidat, arra ott a P3D, az simán megáll a "talpán".
Előbb próbáltam, nem kapcsolja a turbó fokozatot, úgy látszik, kezdenek merülni a bő 3 éve benne lévő elemek.

Más.
Nekem kifejezetten tetszik, ha egy lámpa minden esetben a legkisebb fényerő fokozaton kapcsol be, azt tartom ideálisnak. Ha kell a teljes kakaó, akkor koppanásig betekerem a fejrészét, akkor mindig, bekapcsoláskor is a turbó üzemel.

Várok még a TX30C2 megvásárlásával, pedig már kosárba tettem, hátha piacra dob a Fenix és az Olight XHD35-ös lámpát. Sokáig nem húzhatom, mert most akciós az Eagtac.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#34257) ZolkoW válasza ZolkoW (#34255) üzenetére


ZolkoW
őstag

nem ezt kerestem, de az egyik felére választ kaptam, a másikra az a tippem, hogy a két convoy egyezik :)

[ Szerkesztve ]

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#34258) ZozzV6 válasza ZolkoW (#34255) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Megegyezik mindkét menet.

[ Szerkesztve ]

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#34259) ZozzV6 válasza ZozzV6 (#34258) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Kimaradt: convoy S2+, jaxman E2, E2L, Eagle eye X2R fej és tailcap menet mind egyforma. Astrolux, BLF A6 nem kompatibilis az előbbiekkel.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#34260) benfolds


benfolds
őstag

nem értitek miről van szó? :DDD

(#34261) Bambuszpro


Bambuszpro
tag

Sziasztok. Lenne egy kérdésem. Tronic tlg 1000 c4 tudom tölteni ezeket a típusú akksikat vagy kell hozzá a speciális töltő. Előre is köszönöm segítséget.

Manapság az okos telefonok és az ostoba emberek korát éljük.

(#34262) ZolkoW válasza ZozzV6 (#34259) üzenetére


ZolkoW
őstag

köszi! azért kezdett érdekelni, mert szerintem tripla leddel, rövid lencsés optikával a 18500-as házba bele tudnám szorítani a 18650-es akksit is... nehogymár olyan lámpám legyen, ami másnak is van ;-)
más értelme nem volna :DDD

ja, pár napon belül érkezik elvileg a tripla ledes csomag...

[ Szerkesztve ]

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#34263) benfolds válasza Bambuszpro (#34261) üzenetére


benfolds
őstag

A lidl-s töltő nem tölt li-ion akksikat.

(#34264) Bambuszpro válasza benfolds (#34263) üzenetére


Bambuszpro
tag

Köszi akkor még jó hogy rendeltem hozzá egyből töltőt is. :R Ügye ez megfelel hozzá?

Manapság az okos telefonok és az ostoba emberek korát éljük.

(#34265) benfolds válasza Bambuszpro (#34264) üzenetére


benfolds
őstag

igen, jó, de nem sokkal drágább a négy slotos, ha esetleg több akksit töltenél egyszerre. LK402 kuponnal 9 dollár.

(#34266) ZozzV6 válasza ZolkoW (#34262) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Menetes pilles S2+ban megoldható. De mindent nagyon rövidre kell csinálni. A pillt is meg kell nyesni. Mekkora árammal akarod hajtani? Milyen driver? Mert kevesebb anyag lesz benne és a kevesebb anyag a led alatt nem a legjobb egy triplánál.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#34267) ZolkoW válasza ZozzV6 (#34266) üzenetére


ZolkoW
őstag

sztem hagynám a stock drivert (max 8x7135), nem lenne célom a széthajtás. a legutóbbi BG rendelésembe beleraktam egy A6 drivert, de inkább kíváncsiságból. valószínűleg a hosszított pillbe beleeszkábálom, amit nemrég csináltam. ezek ilyen poén-dolgok, amik még terv fázisban is sokszor átalakulnak ;)
Kaidomain-en láttam teljes bronz anyagú lámpatestet, sajna 0 készlettel, nem tudom, lesz-e még, az gondolom vezetné a hőt rendesen.
Még mindig nem kezdtem bele a firmware írásba, pedig lenne már ötletem hozzá.. egy verziót mondjuk úgy képzelek, hogy módmemória nincs, és mindig a legalacsonyabbról indul, hogy egy szobában felkapcsolva ne süsse ki a szemet. 3 mód moonligth-tal együtt, ahol a legmagasabb fokozat 50%, és mondjuk dupla kattintás a full fényerő, és lehetne biciklis villogó mód, szintén ilyen "rejtett" módon. ja, és feszültségkijelzés. a teljes fényerőhöz tennék vagy hővédelmet (tiny85 már van), vagy időkorlátot.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#34268) jozsi252 válasza BBéci (#34253) üzenetére


jozsi252
veterán

Látom nem akarsz engedni az XHP35-ből, hát böngészgettem még neked, és ráakadtam még 1 lámpára ami jó lehet.
Manker U21 1300 lumen 700M Thrower CREE XHP35 HI LED Flashlight

iPhone 13 Pro Max

(#34269) ZozzV6 válasza jozsi252 (#34268) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Throwert szobába vagy EDC-nek? Nem a legoptimálisabb

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#34270) Gargouille válasza jozsi252 (#34268) üzenetére


Gargouille
őstag

Ez már kicsit túl batár az eredeti elképzeléshez képest, nem? :-) amúgy ha jól vettem ki a srác szavaiból ő inkább valami edc lámpát keresne mint ilyen világítótornyot. Szerintem vegye meg amit eredetileg gondolt és kérünk róla alapos elemzést. :-)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#34271) jozsi252 válasza ZozzV6 (#34269) üzenetére


jozsi252
veterán

Tisztában vagyok vele, de ha fontos az XHP35 akkor még ez is alternatíva. :K Nem tudtam sajnos lebeszélni róla. :B

Gargouille
Annyira azért nem batár, bőven belefér a normális kategóriába. Nem egy TN42 vagy K70

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#34272) Gargouille válasza jozsi252 (#34271) üzenetére


Gargouille
őstag

Minden megbántás nélkül, szerintem ő nem lámpát keres. Amúgy jónak tűnik az az eagtac is, meg úgyis menet közben kiderül, hogy kibír e 10 évet. Persze ha vigyáznak rá akkor jóformán bármilyek lámpa kibír annyit. :-)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#34273) Janaboy


Janaboy
veterán

Skilhunt s3 pro?
Vagy az se edc meret?
Viszont jol nez ki.
[link]

[ Szerkesztve ]

Janaboy

(#34274) Gargouille válasza jozsi252 (#34271) üzenetére


Gargouille
őstag

Én valahogy úgy definiálom magamnak, hogy amit zsebben kényelmesen hordhatok az az edc méret. Pl egy s2 még pont az, de mondjuk egy c8 már nagy. Persze ez csak a saját véleményem. :-)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#34275) benfolds válasza jozsi252 (#34271) üzenetére


benfolds
őstag

ennek a koppintása lehet a utorch ut02? jó kis lámpának tűnik, kicsit bánom, hogy nem vettem belőle, amikor akciós volt.

(#34276) WestBam válasza benfolds (#34275) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Mondhatjuk igen :B
A kezdeti modellekben még voltak manker feliratú alkatrészek beépítve:

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#34277) benfolds válasza WestBam (#34276) üzenetére


benfolds
őstag

akkor jól emlékeztem, hogy te vettél ilyet, csak nem találtam a blogon a tesztjét. de lehet, hogy csak ide tettél ki róla pár sort.

(#34278) -szabi- válasza benfolds (#34277) üzenetére


-szabi-
őstag

Hi

Van itt párunknak Utorch UT02.

(#31891) hpsafl
(#33101) WestBam
(#33649) ZozzV6
(#34176) illetve nekem

üdv
szabi

(#34279) benfolds válasza -szabi- (#34278) üzenetére


benfolds
őstag

Igen, kozben visszakerestem a topikban, koszi. Neked mennyire jon be?

(#34280) BBéci válasza jozsi252 (#34268) üzenetére


BBéci
titán

Miért akarnék engedni belőle? Szerinted nem kellőképpen jó az a LED?
Ezt írta WestBam:
"Ha mindenképp a nagy kimenő teljesítmény a cél, akkor csak az újabb XHP LED-es elemlámpák jöhetnek szóba"
"a jelenlegi XM-L2 és XPL LED-ek már nem a csúcs koránt sem, jelentősebb összeget én azokba (bár kiforrott technika) de már nem tennék bele"

Az a Manker eléggé böszme, 59 mm-es a feje és csak 1300 lument tud. Akkor már inkább venném az Eagtac SX30C2-t, de az is a 47 mm-es fejátmérő miatt esett ki. Nyilván jobb a nagy reflektor, de hordozni, zsebre tenni kényelmetlen.

(#34270) Gargouille
Eredeti elképzelésem a Fenix PD35 TAC volt, részben a karcsúsága, kecsessége miatt.
Nem lámpát keresek? Hanem mit?
Hú de régen voltam srác. :)

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#34281) ZolkoW válasza BBéci (#34280) üzenetére


ZolkoW
őstag

lehet, hogy lemaradtam róla, a Klarus XT12GT már kiesett?

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#34282) BBéci válasza ZolkoW (#34281) üzenetére


BBéci
titán

Pár hete olvastam a linkelt tesztjét, nem tetszik a feltárt hiba, a túltöltés, attól tartanék. Egyébként nagyon tetszik.
Másik negatívum a beszerzése, nem találtam európai forrást, csak tengerentúlit, ami vám és Áfa fizetést jelent.

Az Eagtac óriási előnye a négyféle, választható LED. Nekem jobban bejön a HI E2, mint a HD E4. Inkább legyen keskenyebb a fénycsóvája.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#34283) -szabi- válasza benfolds (#34279) üzenetére


-szabi-
őstag

Hi

Nemrég van meg, egy C8-nál komolyabb, de még viszonylag kompakt méretű thrower akartam.
Ez alapján eléggé leszűkült erre a lámpára.
Múltkor este kipróbáltam, rendben van.
Korábban még gondolkodtam egy igazi "ultimate thrower" lámpán.
Viszont ez alapján azt is eldöntöttem, nekem ennél erősebb már nem kell.
Amit elvártam arra teljesen megfelel.
Egyenlőre ennyi, mindössze pár nap tapasztalatom van.

üdv
szabi

(#34284) Janaboy válasza BBéci (#34282) üzenetére


Janaboy
veterán

Esetleg az általam emlitett skilhunt s3 pro?
Annyi negativum, h az altalad hasznalt akku nem jo bele.

Janaboy

(#34285) ZozzV6 válasza Janaboy (#34284) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Meg nagy neki zsebre tenni EDC-nek.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#34286) BBéci válasza Janaboy (#34284) üzenetére


BBéci
titán

Annak is kissé bunkó hatású a feje és nincs adat a fokozatairól. Európai beszerzés nuku.

Találtam még egy érdekes darabot: Acebeam L16. Sajnos a legkisebb fokozata 150 lumen, ami sok, mindenképpen szükségem van egy 50 alattira.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#34287) ZolkoW válasza BBéci (#34286) üzenetére


ZolkoW
őstag

EC50? azt egyszer már kinéztem magamnak, igaz, az 26650-es.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#34288) BBéci válasza ZolkoW (#34287) üzenetére


BBéci
titán

Abban a régebbi XHP70 van, nem az újabb 35.
Ez megfontolandó: [link]. 16 euróért szállítják, úgy már 35000 körül lenne a végösszeg, annyit most nem szánok lámpára.
A kinézett Eagle Tac TX30C2 70 euró, a szállítás ingyenes.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#34289) ZolkoW


ZolkoW
őstag

mától effektíve is C8 tulaj vagyok, hiába... :D
a kidolgozásba nem lehet belekötni, a fénye nagyon spotos, de majd éjszaka fogom kitesztelni, mégis mennyire használható. az a tervem, hogy ezt viszem majd éjszakai kocogásokhoz. már ha valaha is fogok éjszaka kocogni.
hogy ezek a kínaiak ennyire bal****ok, hogy a zsinórt is úgy fűzik rá, hogy útban legyen felállítva... :U

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#34290) Cyberneko válasza BBéci (#34286) üzenetére


Cyberneko
tag

Szerintem nincs trower lámpa moonlight móddal.
És el is érkeztünk oda, amit a topictárs megfogalmazott, hogy nem lámpát keresel, hanem (ez a én véleményem, és elnézést is kérek érte, de nekem ez jött le) valamit ami eléggé drága ahoz, hogy mutogathasd, hogy "háromszáz dollár volt, de kétezer lumen!"
Ha valaki aki egyél több lámpát tartott a kezébe finoman megpróbálja jelezni, hogy butaság amit elképzeltél, mert ha lenne olyan lámpa, ami mindenre jó, akkor már rég megvették volna, ártól függetlenül, akkor lesajnáló-személyeskedő módon kioktatod, hogy mert biztos nem telik neki a félezer dolláros csodára.

Adok egy szakmai tanácsot: fogalmazd meg, hogy pontosan miért is kell neked egy lámpa, és utána vedd meg a lehető legdrágábbat, amit arra a célra kitaláltak. De ne csak várd, hogy "hátha lesz jobb" hanem nézd ki, és vedd meg.
Mindig lesz jobb, és holnapra elavult a legjobb is, mint mindenben ami a világon van. De ha megvan hogy mire - akkor tíz év múlva is megfelelő lesz az a lámpa, amit arra a célra veszel, akár egy tízdolláros S2, akár egy lényegesen drágább EC60.
Mindenesetre, "azért hogy legyen fény" nagyon rossz ötlet trower lámpát venni. Arra egy kimérető, "kevés fényű' flooder jellegű lámpa való.

(#34291) BBéci válasza Cyberneko (#34290) üzenetére


BBéci
titán

Te mit értesz moonlight mód alatt, olyat soha nem említettem? Az előbb linkelt Eagle Tac módjai a következők:
1870-1270/760/330/121/16. Ez (majdnem) teljesen rendben van.
Az ára nem háromszáz és nem félezer dollár, hanem 70 euró. Honnan veszed ezeket a számokat? Írtam valamikor valamelyiket?
Az még mindig nem eléggé érthető, hogy van egy flooder jellegű lámpám, a Fenix P3D és az mellé keresek egy erősebbet? De annak az erősebbnek is legyen egy lakásban használható fokozata, ha éppen az van kéznél.

"lesajnáló-személyeskedő módon kioktatod"
Ezt hol láttad?

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#34292) benfolds válasza ZolkoW (#34289) üzenetére


benfolds
őstag

grat! :D xpl-hi? ha megkapom a gift cardomat, akkor én is rendelek egyet.
az akasztót nem csak a kínaiak teszik fel rosszul, itt is volt már problémázás amiatt, hogy ha felteszed, akkor nem áll meg gyertyaként...pedig csak nem kívülre kell befűzni, hanem a két lyuk között részre. :U

[ Szerkesztve ]

(#34293) BBéci


BBéci
titán

Melyek az ajánlott 18650 akkumulátorok és honnan érdemes rendelni?
Ezek közül valamelyik? Esetleg ugyaninnen valamelyik töltő ajánlott?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#34294) Cyberneko válasza BBéci (#34291) üzenetére


Cyberneko
tag

Nem, eddig a pontig, mivel ezt elfelejtetted leírni, hogy mit is szeretnél, nem volt egyértelmű.
Nem a fenrir helyett, hanem mellé keresel, és nem edc, hanem "erősebb" lámpát.
Köszönöm, hogy végre leírtad, hogy mit szeretnél.

a Eagle Tac TX30C2 70... Ez végül is rendben van.
Az meg hogy én mit értek moonlight mód alatt, lényegtelen, mert szerencsére az egy közismert fogalom/képesség.
(technikailag jellemzően egy lumen alatti fény, (de már van ahol a 5 lumen alattit is annak hívják)
Tehát a tac legalacsonyabb fényereje már/még mindig túl erős. De ettől függetlenül kisméretű trower keresőlámpának elmegy.

Akunak ezt
Vagy ezt
Személy szerint a másodikat tanácsolnám.

[ Szerkesztve ]

(#34295) BBéci válasza Cyberneko (#34294) üzenetére


BBéci
titán

Egyértelműen leírtam, neked címezve: "Megértem és elfogadom a szempontjaidat, arra ott a P3D, az simán megáll a "talpán"." [link]

Azért kérdeztem, mit értesz moonlight alatt, mert én olyat sosem említettem. Azt írtam, hogy 30 lumen körülire van szükségem az esetenkénti lakásban történő használatkor.
"100 lumen alatt kellene két fokozat, mondjuk 20 és 80, amik beltérben ideálisak."
A P3D legkisebb fényereje 12 lumen a következő fokozat 53, lakásban ezt a kettőt használom, utóbbi a kertben/faházban is elegendő szokott lenni.

Miben tud kevesebbet az általad ajánlott Sanyo akksi, mint mondjuk a 13 eurós Eagle Tac?
Töltő melyik legyen?

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#34296) PHM válasza BBéci (#34295) üzenetére


PHM
addikt

Az Eagle Tac védett, van az alján egy elektronika.
Ez véd a túltöltés és a mélykisütés ellen, cserébe kissé megnöveli
a cella belső ellenállását.
A Sanyo nem védett, viszont 900Ft+postáért itthon is beszerezhető.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#34297) Cyberneko válasza BBéci (#34295) üzenetére


Cyberneko
tag

A talpára állíthatóság, a flood/trower, mire akarod használni egymástól független dolgok.
A fenti pontig nem lett tisztázva, hogy neked egy trower kell. Most már van.
Aksi dolog: piros fóliában van, és van vele (jó) tapasztalatom. A ígért értékeket tudja. Ha a tac csak a ígért dolgokat tudja, akkor az annyiban jobb, hogy a fólia színesebb, és a akkumulátor drágább.*
Töltőből én csak ezt tudom tanácsolni, mert erről van tapasztalatom,(vagy a több slottos nagytestvére, de az egy-két aksihoz fölösleges) esetleg ezt, ugyancsak a személyes tapasztalat alapján, bár a teszt szerint ez minimális mértékben, de túltölt.
(én ezt személyesen soha nem néztem, és nem is érdekelt. problémát nem okozott, de említetted, hogy valamelyik lámpánál ez kizáró ok volt nálad.)

* A leírása nem írja,de a fóliája szerint ez védett aksi, míg a sanyo nem.

(#34298) WestBam válasza BBéci (#34288) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Az XHP sorozat az újabb. Lehet az 35, 50 és 70 is. Sőt, van még újabb is, azokat a .2 végződésről ismered fel. Az egyik haikelite szériában XHP50.2 LED-et használ, de ezek még nagyon nincsenek jelen a piacon.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#34299) ZolkoW válasza benfolds (#34292) üzenetére


ZolkoW
őstag

elvileg XP-L2, bár mindjárt megnézem, miről is ismerem fel, ha felismerem :)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#34300) BBéci válasza PHM (#34296) üzenetére


BBéci
titán

Mindenképpen védettet szeretnék venni, ahhoz ragaszkodom.

(#34298) WestBam
Köszi a kiigazítást!
XHP70-nel szerelt lápákat már régóta látok a piacon, míg az XHP35 csak fél éve került a látókörömbe, abból feltételeztem, hogy újabb fejlesztés.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.