Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34201) PHM válasza tomcsi23 (#34200) üzenetére


PHM
addikt

Nem tudom, nem én vagyok az eladó.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#34202) gyenesmartin válasza tomcsi23 (#34200) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Az miért számít? Alap feszültségen évekig elvannak, mindenféle öregedés nélkül (vagy legalábbis minimálissal). A lényeg, hogy jelenleg mekkora kapacitásúak.
Bontottat csak akkor vegyél, ha van olyan köszörűd, vagy csiszolód, amivel el tudod tüntetni a ponthegesztés nyomait. Ha az egész felületet lecsiszolod, 2 év múlva dobhatod ki a cellákat. Én is így jártam, hogy elrozsdásodott.

[ Szerkesztve ]

(#34203) tomcsi23 válasza PHM (#34201) üzenetére


tomcsi23
veterán

Rajta van a cellán. :)

gyenesmartin: csak kíváncsiságból. Amúgy vettem én is tőle nem bontottakat, 2016.6. hó. Minden rendben van velük.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#34204) Ra3


Ra3
őstag

4500-5000k-es Zanflare F2 (2xAA, XP-G2, max 200lm) még egy napig 9.99 a Gearbesten, ez még pontozható 7 dollárig, 1800ft-ért elég jó vétel.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#34205) ak76 válasza Auratech (#34198) üzenetére


ak76
senior tag

Nem védett.

(#34206) BBéci


BBéci
titán

Sziasztok!

Kinéztem magamnak ezt a lámpát, mi a véleményetek róla, érdemes megvenni?
Eredetileg a Fenix PD35TAC volt a jelölt, de közben rájöttem, jobb lenne 2000 lumen, mint 1000. :K

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#34207) Ra3 válasza BBéci (#34206) üzenetére


Ra3
őstag

Tesztek nincsenek még róla sehol, ettől függetlenül én nem fűznék ahhoz a 2000lm-hez nagy reményeket, nyilván tudja, de ilyen vékony testben egy rendes védelem mellett max. pár perc után biztos hogy visszaléptet.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#34208) Joshi válasza BBéci (#34206) üzenetére


Joshi
titán

A 18650-es akksi 2000 lumenre édeskevés, nem megoldhatatlan, de csak nagyon rövid ideig.

(#34209) BBéci válasza Ra3 (#34207) üzenetére


BBéci
titán

Nem is kell több pár percnél. Fenix PD3 lámpámat 9 éve használom teljes megelégedéssel, a turbo fokozatot (210 lumen) ritkán kapcsoltam be, de néha szükség volt rá.
Más lámpák futásidő grafikonjait nézve az 1000 lumen körüli maximumokat 1-1,5 óráig bírják, azzal kiegyezem. :K

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#34210) ak76 válasza BBéci (#34206) üzenetére


ak76
senior tag

Ennyi pénzért már bőséges a választék,szerintem nézz körül a GearBest-Banggood duón mielőtt ezt megveszed.

(#34211) Dr.NX válasza Ra3 (#34204) üzenetére


Dr.NX
addikt

Köszi! Behúztam egyet 7 dollárért.

Elfogadom a sütiket.

(#34212) BBéci válasza ak76 (#34210) üzenetére


BBéci
titán

Nézegettem már és volt a kezemben pár kevésbé ismert nevű gyártó lámpája Egyik sem tetszett annyira, mint a jó öreg Fenixem. Ráadásul a teszteken elvéreznek, nem kellőképpen kifinomult az elektronikájuk. Évek óta olvasom a külföldi fórumokat, a teszteket. Minimum 10 évre veszem, legyen minden szempontból kiváló, nem kötök kompromisszumot!
Várok még pár hetet, vagy hónapot, csak lesz róla részletes teszt. De a 84 euró nem akkora összeg, hogy ne merjem vakon bevállalni a vásárlást.
Mellesleg mit ajánlasz hasonló árban?

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#34213) Joshi válasza BBéci (#34212) üzenetére


Joshi
titán

Nagyon sokféle zseblámpa és egyéb elemlámpa létezik. Az alábbi oldalakat olvasgasd, az oldalak tulajai legalább olyan szinten értenek a témához, mint te a házimozihoz.

elemlampablog.hu
lampamod.blog.hu

Annyit még hozzáfűznék a dologhoz, hogy ezeken az oldalakon elsősorban ár/érték arányban vannak tesztelve a lámpicskuk. Senki nem mondja azt hogy egy méregdrága lámpa ne lenne jó, csak ugye az méregdrága. :D

[ Szerkesztve ]

(#34214) BBéci válasza Joshi (#34213) üzenetére


BBéci
titán

Az elsőt szoktam olvasni, Indexen rendszeresen linkelik az új cikkeket, de nem kaptam ihletet egyik bemutatott lámpához sem.
A fotók jók, adnak támpontot, ha éppen az a lámpa érdekel.
Nézőpont kérdése, hogy mit nevezünk méregdrágának. Szerintem a 80-100 dolláros lámpa messze nem az. Másfél méter jobbfajta hangszórókábel ára.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#34215) Joshi válasza BBéci (#34214) üzenetére


Joshi
titán

Akkor viszont egyértelműen meg kell venned az általad kinézett Eagtac T25L-R lámpát ha te nem tartod drágának. Viszont ha tényleg megvennéd kérünk beszámolót róla. :K

"Másfél méter jobbfajta hangszórókábel ára."
Van akinek az is méregdrága. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#34216) BBéci válasza Joshi (#34215) üzenetére


BBéci
titán

Candlepowerforums tesztre várok.
Azért akadt meg rajta a szemem, mert kétszerese a max. fényereje, mint a Fenix PD35 TAC-nak, USB-n tölthető és alig drágább. Sajnos a folozat elosztása nem pontosan az igényeimnek megfelelő, tehát mégis lesz kompromisszum. 100 lumen alatt kellene két fokozat, mondjuk 20 és 80, amik beltérben ideálisak.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#34217) jozsi252 válasza BBéci (#34206) üzenetére


jozsi252
veterán

Én a helyedben ezt venném: Acebeam EC60. Nem tudom találkoztál-e már vele, de a 26650-es akku jótékony hatással lenne az üzemidőre.
Voltak Acebeam lámpáim, minőségét tekintve ott van a top-ba.

iPhone 13 Pro Max

(#34218) BBéci válasza jozsi252 (#34217) üzenetére


BBéci
titán

Nem rossz, de a legkisebb használható fényereje 180 lumen, ami lakásban durva. Az Eagtac 40-et is tud. Valamint nálam játszik a CR123, a mostani lámpámban olyanok vannak, akksikkal, töltővel is rendelkezem. Bizonyára röhelyes, de 9 év alatt a harmadik garnitúra lítium elem van a Fenixben, annyira esetlegesen használom. Ezért nem hoz lázba az a plusz üzemidő.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#34219) jozsi252 válasza BBéci (#34218) üzenetére


jozsi252
veterán

Mire szeretnéd pontosan használni? Gondolom az XHP35 led miatt nagyobb távot szeretnél vele bevilágítani? Beltérre ez a lámpa nem igazán való.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#34220) Joshi válasza BBéci (#34218) üzenetére


Joshi
titán

Pont a te felhasználói szokásaid (egyébként a többség így használ zseblámpákat) miatt célszerű ketté osztani a felhasználási területeket. Otthonra egy olcsó akármilyen keveset fogyasztó de akár minőségi zseblámpa, extrém felhasználási körülményekre pedig egy minőségibb darabot. Ez az én véleményem, de az biztos, hogy általában sehol, úgy itt is nehéz megvalósítani a mindenre alkalmas univerzális megoldást.

(#34221) WestBam válasza BBéci (#34209) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Szia!

Ha mindenképp a nagy kimenő teljesítmény a cél, akkor csak az újabb XHP LED-es elemlámpák jöhetnek szóba, viszont a nevesebb gyártók mindig le vannak maradva a kis manufaktúrákhoz képest ezen a téren. Gondolom nem viccből, nyilván tartósabban tesztelik amit előtte alaposan kifejlesztettek. Ha nem égetően sürgős akkor szerintem ,még pár hónapot várj, ki fognak jönni ők is több ilyen modellel, most még aránylag szerény a felhozatal.
Ha 10 évre veszed akkor ez már nem sok idő arányaiban, de a jelenlegi XM-L2 és XPL LED-ek már nem a csúcs koránt sem, jelentősebb összeget én azokba (bár kiforrott technika) de már nem tennék bele, mert itt már jelentős a fejlesztés következménye, a fényerő növekedés.
A HD végű LED-ek inkább terítenek, hasonlóan az XM-L2-höz, míg az HI végűek távolabbra világítanak de erősen hotspot-os vetítési képpel, azok az XPL-HI utódjainak tekinthetőek. XHP35 LED van a jelenlegi legerősebb széria throwerben is, de EDC-re az már nem alkalmas a nagy fej miatt. Ilyen LED van a tesztek közül a klarus xt12gt-ben és az utorch ut02-ben is. XHP70 inkább flood elemlámpákban alkalmazott OP reflektorral, ilyen pl. a Convoy L6 is, de annak a mérete is túlzó, cserébe nem melegszik, mert elvezeti a keletkező hőt. XHP50 LED-del semmi tapasztalatom nincs, talán előbb-utóbb majd beszerzek egy ilyen modellt is, ha már lesz választék. A pici test okos elektronikával szépen tudja szabályozni a test hőfokát, a fényerő csökkenést ugyan szépen megoldják, hogy szinte teljesen folyamatos, de azért észre lehet venni, nagyobb nevek mint a felsoroltak alá nem mennék ha tényleg hosszú távra tervezed a vásárlást és ez lesz az egyetlen elemlámpád. Javaslom itthonról garival :)

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#34222) BBéci válasza jozsi252 (#34219) üzenetére


BBéci
titán

Általános, átlagos használat. Megnézem, van-e a macska tálkáiban kaja és víz, megkeresem a darts nyíl hegyéről leesett védőt, a száráról leesett gyűrűt, a kerti faházban pakoláshoz, a fúrt kút vízszintjének ellenőrzéséhez is jól jön. Utcán házszámot megvilágítani már kell a kicsit erősebb fény, mondjuk 120-150 lumen, az előbbiekhez elég a fele, harmada is.
Jogosan merülhet fel a kérdés, mi a bánatnak kell nekem 500 lumennél több? Csak úgy, mert arra támadt kedvem. Ez egy ilyen műfaj, vagy hobbi. ;)

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#34223) Janaboy


Janaboy
veterán

A boruit rj02t lehet AAA elemmel üzemeltetni?
Ha igen, erdemes?

Ha nem, melyik fejlampa ajanlott arban ott ami elemmel is megy?

Janaboy

(#34224) atus72 válasza BBéci (#34212) üzenetére


atus72
senior tag

"Minimum 10 évre veszem, legyen minden szempontból kiváló, nem kötök kompromisszumot!"
LOL
szerintem vegyél eszterga gépet, tanulj meg elektronikát tervezni, tervezz egyet, gyártsd le és akkor talán lesz ami megfelel neked :D
A pénz nem számít ahogy írtad :)

(#34225) BBéci válasza WestBam (#34221) üzenetére


BBéci
titán

Köszönöm!
Nem az egyetlen lámpám lenne, hiszen itt a PD3, amit USA-ból, az ottani Fenixtől rendeltem. Az még kérdéses, honnan veszem a következőt. 2-3000 forint felárat (10-15 %-ot) megér nekem az itthoni garancia, többet nem.
A PD35 TAC XP-L HI LED-del világít, ami nem rossz, de van korszerűbb, amit Te is írtál. Ezért kezdtem másfelé nézelődni. Szóval várok, hogy nagyobb legyen a választék.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#34226) BBéci válasza atus72 (#34224) üzenetére


BBéci
titán

Indokolatlan a gúnyolódásod, van bőségesen olyan lámpa, ami megfelel az igényeimnek. A 10 év egyáltalán nem irreális elvárás, ezt bizonyítja a PD3, amit 9 éve örömmel használok.
Nem azt írtam, hogy pénz nem számít. Ezt a rosszindulatod képzeltette veled.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#34227) ak76 válasza BBéci (#34212) üzenetére


ak76
senior tag

Akár ezt,XHP35 ez is,2000Lm,26650-es akksi,és van hozzá kupon,amivel 35 dollár.
Szerintem jó cucc.
Vagy ezt,2500Lm,a többi paraméter ugyanaz,és kuponnal csak 50 dolcsi.
De persze óriási a választék,nekem a Nitecore,és a Convoy termékei jönnek be,utóbbi ár érték arányban verhetetlen :K
Ráadásul eleve több lámpám van,minek vegyek csak egyet,amikor relatíve kevés pénzből is nagyszerű lámpákat vehetek,mindenféle felhasználásra?

[ Szerkesztve ]

(#34228) jozsi252 válasza BBéci (#34222) üzenetére


jozsi252
veterán

Az az igazság hogy én erre a használatra nem javasolnám az XHP35 leddel rendelkező lámpákat. Ha thrower kellene akkor ok, de így annyira nem.

Olight S30R III 3500 tölthető LED lámpa
Tudom hogy nem 2000 lumen, hanem csak kicsivel több mint 1000, viszont ezzel nagyon sokáig nem kell törődnöd. Akku gyárilag jár hozzá, mágneses töltés van szóval még ki sem kell venned az akkut a lámpából, 5 év gyári garancia van rá, itthon is ugyebár hozzá tudsz jutni, illetve az ára se rossz neki.

Azért linkeltem ezt, mivel általános használatot írtál, és arra ez a lámpa tökéletesen megfelelne. Van rajta 12lumenes mód ami nagyon jó arra ha az éjszaka közepén a házba nem akarsz senkit felkelteni. Nekem is van ilyen lámpám, és éjszaka csak ezt szoktam használni lakáson belül. Pont jó ez a 12 lumen.
Ha esetleg ki szeretnéd próbálni oda tudom adni egy teszt erejéig hogy megbizonyosodj róla hogy ez tökéletesebb választás lenne.

Az XHP35 ledes lámpa arra van hogy nagy távot világítsál meg, szóval ha azt veszed akkor ne várd tőle hogy dupla akkora fényáramot fogsz látni mint amit a mostani lámpád tud!

Ha a fényáram számít akkor XHP50 vagy XHP70 a tiéd. (Olight R széria, 2500 illetve 3200 lumenes lámpák vannak ebbe a szériába). Na ezek már szépen terítenek mert olyan a led kialakítása, nem pedig 1 "fénycsóva" van mint az XHP35-nél. Nyilván 2000 lument nem lehet besűríteni egy csóvába, de attól függetlenül közelre nem igazán jó választás. Arra ott a fent említett 2 led a hibátlan.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#34229) BBéci válasza ak76 (#34227) üzenetére


BBéci
titán

Nehogy megsértődj!
Házimozis topikokban szoktuk mondani, mindenki csak olyan terméket ajánljon, amivel van saját tapasztalata. Ha próbáltad, használtad azt a HaikeLite lámpát, akor elfogadom, hogy jónak tartod. Számomra nevenincs, ezért tartok tőle. Hiteles teszteredmények nélkül még Fenixet sem szívesen vennék.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#34230) Joshi válasza BBéci (#34229) üzenetére


Joshi
titán

"Házimozis topikokban szoktuk mondani, mindenki csak olyan terméket ajánljon, amivel van saját tapasztalata."
Egy zseblámpa azért nem annyira bonyolult szerkezet mint egy házimozi erősítő, itt simán ajánlható egy olyan gyártó ami hozza a minőséget. És többnyire hozni is szokta. A kérdés már csak az, hogy neked mi számít márkának ha zseblámpáról van szó?

[ Szerkesztve ]

(#34231) benfolds válasza gyenesmartin (#34202) üzenetére


benfolds
őstag

eszembe sem jutott, hogy van az érintkezőkön korrózióvédelem, amit a csiszolás levisz.. :/ mondjuk viszonylag kevés felesleges csiszolást ejtettem, mert jó volt a szerszám, de jobban megnézve már látszanak a pici rozsdafoltok. :/

valahogy nálam nem akarnak megfelelően működni ezek a nem dedikált powerbankok. a 10400 mAh-s xiaomi power bank tökéletes volt, de amikor megjött a lii-100, akkor azt unokahúgomna adtam. de miután a lii-100 össze-vissza töltött (ki-be kapcsolt), vettem egy solarstorm adaptert. ezzel meg az a helyzet, hogy ahogy rádugom a telefont, azonnal kiírja (mármint a telefon), hogy "lassú töltés". hát ahhoz képest, hogy a 850 mAh-s telefontőmmel nincs baja, az adapter meg elvileg 2A-t is tud...
ráadásul iszonyatosan melegszik a telefon, amikor az adapterről töltöm. :(((
van ötlete valakinek?

(#34232) BBéci válasza Joshi (#34230) üzenetére


BBéci
titán

Lemerülne a telefonom akkumulátora, mire végeznék az általam ismert és elismert gyártók és márkák felsorolásával. A HaikeLite nem tartozik közéjük, ami lehet az én hibám is.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#34233) WestBam válasza Joshi (#34230) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Az általad ajánlott Haikelite elemlámpákról sok évre visszamenő tapasztalatokat nem igazán lehet találni, mivel maga a "brand" az teljesen új, tavalyi évjárat. Ez nyilván nem jelenti azt, hogy rossz, vagy azt, hogy nem lesz tartós, de weblapjuk is egy vicc, feedback minimális ami van róluk, eddig nem mertem én sem bevállalni, hiába van olyan lámpájuk, ami tetszik. Hosszú távra tényleg nem szerencsés egy ilyenbe beleugrani, ebben az oroszlánnak igazat kell adnom. Aki majd 10 évre tervez annak valószínűleg egy brand elemlámpa jelenleg jobb választás, mondom ezt úgy, hogy én is inkább az ár/érték arányt részesítem előnyben.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#34234) benfolds válasza benfolds (#34231) üzenetére


benfolds
őstag

bocs, ezt off-ban akartam, meg egy kicsit értelmesebben, de azért remélem tudtok tanácsot adni. :D

(#34235) WestBam válasza benfolds (#34234) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Az off-ba tétel megtörtént, a töltéshez pedig két tippem van.
Elsőre az, hogy a telefontöltőd gyári kábelével próbáld ki, hogy mennyire melegszik azzal töltve a telefon. Mármint azt dugd a powerbank-ba. A másik: tényleg valami gebasz van velük és nem bírnak rendesen tölteni. A xiaomi itthon tökéletesen bevált és teszi a dolgát. Nem mellesleg, a 10000mAh powerbank gyorsabban tölti telefonját zasszonynak, mint a gyári 220-as adapter :K Imádja.
Úton van elvileg jóféle DIY powerbank, 1-2 hónap és lesz cikk is belőle. Tudom, most lenne a legjobb, max ha rám írsz 2-3 hét múlva akkor neked megírom priviben, hogy vált be. Most sok apróságot vettem, el fog velük menni az idő, mire mindből lesz cikk is.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#34236) Joshi válasza WestBam (#34233) üzenetére


Joshi
titán

Nem én ajánlottam bocs. :B Én általánosságba beszéltem, és amit írtam nagyjából igaz is. Tíz évre szerintem semmit nem vesz az ember, annak az időnek már rég vége van. Szerintem ezt az oroszlán is tudja. ;]

(#34237) Cyberneko válasza BBéci (#34206) üzenetére


Cyberneko
tag

Sarkalatos véleményt formálok: edc lámpa, amit nem lehet gyertyaként felállítani? tíz dollárt nem adnék érte.
Ott van ajánlott Olight S30R III, ami márkás, nem kínai, garanciális - nah, azt már el tudnám képzelni, mint fényforrás.

(#34238) WestBam válasza Joshi (#34236) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Bocsánat, akkor félreértettem az írtakat. Azt gondoltam, hogy a Haikelite elemlámpára írod, hogy hozza a minőséget.


Cyberneko

Az EDC-t én kevertem ide, lehet nem hordozná magával, és az is lehet, hogy szeretne egy forward clicky kapcsolós "taktikai" elemlámpát kipróbálni. Mondjuk otthoni felhasználásra ez utóbbi a lehető legkényelmetlenebb.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#34239) Joshi válasza WestBam (#34238) üzenetére


Joshi
titán

Nem említettem meg márkanevet, habár attól nem lesz egy termék jó hogy méregdrága(pl. Eagtac T25L-R ). Különösen nem egy zseblámpa aminek az előállítási költsége nevetséges ha sorozatgyártásra kerül a sor.

(#34240) benfolds válasza WestBam (#34235) üzenetére


benfolds
őstag

a telefontöltő kábelével használom, a solarstorm adapteren csak egy usb female csatlakozó van. még arra gondolok, hogy talán a két kábel csatlakoztatva túl hosszú...
hát igen, próbáltam megszabadulni a sok feleslegesnek vélt kütyütől, miután betáraztam 18650-ből, de úgy látszik, hogy a power banktól nem kellett volna. pedig azt hittem, hogy ez a solarstorm azért egy viszonylag profi megoldás, nem egy filléres diy adapter.

(#34241) -szabi- válasza ak76 (#34227) üzenetére


-szabi-
őstag

Hi

Eddig erről a gyártóról nem igazán hallottam.
Bizalmam nagyobb lenne egy Klarus XT12GT vagy Skilhunt S3 Pro lámpában.
Amit írsz abban egyetértünk, ár / tudás miatt nekem is convoy, boruit illetve picit drágábban utorch, skillhunt lámpáim vannak. :)

Viszont turbo fokozatos lámpát nem vennék.
Nem kell olyan ami adott fokozatban csak 20-30mp üzemidővel bír.
Ez a legfőbb bajom az ilyen pici lámpákkal, mint Imalent DN70 vagy DN35.

üdv
szabi

(#34242) ZolkoW


ZolkoW
őstag

az első gondolatom az volt a 2000 lumenes Eagtac lámpával kapcsolatban, hogy azt a fényerőt úgyis csak rövid ideig tudja, akkor nem akkora előny az 1000 lumeneshez képest. aztán a második gondolatom az, hogy néha elég 10 másodperc is, de jó ha ott van az a lehetőség... kinek mi a fontos, ugye.
a harmadik gondolatom, de lehet hogy még a második előtti volt inkább nekem is, hogy nem elhet a s*ggére állítani. de végülis ez nem mindentudó lámpa, van, aki soha nem is használja úgy, meg arra ott a kis hengeres EDC akármi.
Amúgy ha relatíve drága (~100 EUR) lámpát vennék, én is inkább Olight, Nitecore, Fenix, Klarus, stb márkákból választanék, és ezeknél nem gondolnám (de a Convoynál sem), hogy irreális lenne a 10 év használat. Ráadásul egy Convoyhoz 10 év múlva valszeg még mindig kapok alkatrész, és legfeljebb kicserélem ;-)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#34243) ZozzV6 válasza ZolkoW (#34242) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Valóban a convoy mellett szól az egyszerű javíthatóság. Gyakori méretű driver és led csillag. Hagyományos clicky kapcsoló. Üveglencse, reflektor, O-gyűrűk. Minden beszerezhető. A nagy nevű gyártók egyedi megoldásokat alkalmaznak főleg driver téren és már most új korában se találsz hozzá semmit. Lásd nálam a Nitecore P12-t. Nem helyettesíthető mással a drivere mert az alakja is egyedi így tákolni kell ha javítani!tani kell.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#34244) benfolds válasza ZozzV6 (#34243) üzenetére


benfolds
őstag

Hát most legalabbis még beszerezhető. :n

[ Szerkesztve ]

(#34245) ZozzV6 válasza ZozzV6 (#34243) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Persze ez nem jelenti azt, hogy kell is javítani. Nem romlott még el nálam egy se.
Most jöttek ki az új biscotti driverek 1 éve. Nem lesznek borzasztó nagy változások max külső dizájnban

[ Szerkesztve ]

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#34246) BBéci válasza Joshi (#34236) üzenetére


BBéci
titán

Miért ne lehetne egy elemlámpával 10 évre, vagy még többre tervezni? Itt fekszik az asztalomon a Fenix P3D, ami most 9 éves és szerintem még ugyanennyit simán működni fog. Igaz, nem 10 dollárba került, hanem 70-be és 33 dollárért szállították, mert sürgős volt. Csütörtökön megrendeltem, következő kedden a kezembe vehettem.
Több ok miatt szeretnék még egy lámpát vásárolni. Vonzanak az újdonságok, tetszik a taktikai forma és néha, mondjuk havonta egyszer, fél-egy percre kellene erősebb fény, mint a mostani 210 lumen. Az új lámpa állandóan nálam lenne, a Fenix P3D itthon maradna, feleségem legnagyobb örömére, mert szeret vele világítani.
Számomra is fontos az ár/érték arány, de attól még nem fogok jelentősen leadni a minőségi igényeimből.

(#34237) Cyberneko
Miért olyan nagyon fontos egy elemlámpát gyertyaként felállítani? Felétek nem lehet kapni gyertyát? ;]

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#34247) BBéci válasza Cyberneko (#34237) üzenetére


BBéci
titán

Az előbb egy telefonhívás miatt nem fért bele a következő.
Az Olight S30R III XM-L2 LED-es, amit már tavaly sem vettem volna meg, csakis XP-L-est, mint az M23 Javelot. Az viszont a fokozatai - 20, 350, 1020 - miatt esett ki. Azóta megjelentek az XHP35 fényforrások, olyat szeretnék birtokolni!
Több hónapja akartam itt kérdezősködni, de tartottam attól, ami bekövetkezett. Ebben a topikban a 30 dollár alatti lámpák, azok közül is a 10-20 közöttiek a legnépszerűbbek, aki annál drágábbat venne, arra lesújt a népharag.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#34248) ZolkoW válasza BBéci (#34247) üzenetére


ZolkoW
őstag

ezt azért így nem mondanám, sokan vannak erre 100+ dolláros lámpákkal, megvan azoknak is a közönsége.
csak a topiclakók fele barkácsol is, arra meg jobb alap a convoy féle kategória.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#34249) Joshi válasza BBéci (#34247) üzenetére


Joshi
titán

Ha tartottál attól hogy itt a pénz is számít, akkor miért írtál ide? Bele is olvashattál volna a topikba, és hamar rádöbbentél volna hogy még senkinek sincs ilyen lámpája. Ha pedig még nincs teszt az Eagtac T25L-R lámpáról, akkor várd meg és dönts az alapján. Ennyi.

Egyébként az itt ajánlott olcsó lámpák is legalább annyira minőségiek, nem kell ahhoz 100$-nak lennie.

[ Szerkesztve ]

(#34250) Ra3 válasza BBéci (#34247) üzenetére


Ra3
őstag

Azért az hogy lesújt a népharag szerintem kicsit erős :)
Nem olyan ritka azért itt sem a drágább lámpa, nekem például semmi szükségem ezekre, de van otthon Klarus G30, Nitecore EC4, meg ugyanebből a két márkából pár kissebb, Lumintopból is több kicsi, de ha valaki tanácsot kér akkor elsősorban a Convoy-t, Astroluxot javaslom, mert otthoni felhasználásra bőven elegek, szoftveresen gyakran többet is tudnak mint a nagyok, és a minőségükre se nagyon van panasz.
Én személy szerint azért szeretem ezeket vinni, mert az ember nem sajnálja annyira ha leesik, kopik, használódik, vagy ha mégis akkor könnyen javítható, cserélhető, de ha végleg tönkremegy akkor se egy nagy érvágás.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.