Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35201) Gargouille válasza BBéci (#35196) üzenetére


Gargouille
őstag

Nem győzködni akarlak csak próbálom megérteni, ha a lámpa elektronikájában nem bízol akkor az akku védelemében miért? Gondolod az a hangyányi kis cucc ott az akku tetején megbízhatóbb?

A töltésnél meg feltételeztem ha ennyire igényes vagy a minőségre (ami alapvetően tök jó) akkor egy minőségi külső töltőben töltöd az akkukat (ha már abból is minőségit akarsz), hogy minél jobban kíméld, nem pedig a lámpában, aminek - legyen bármilyen drága - sosem éri utol a töltő elektronikája egy dedikált asztali töltőét. No offense, csak nem értem a logikát.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#35202) ace22 válasza BBéci (#35196) üzenetére


ace22
tag

A védett NCR18650B olyan hosszú, hogy az F1 kapcsolóját megbízhatatlanná tette - hol kapcsolt vele, hol nem. Ugyanolyan gyártmányú, de flat top aksival viszont vidáman működik

[ Szerkesztve ]

(#35203) ace22 válasza benfolds (#35197) üzenetére


ace22
tag

Nem jó, az F1 átmérője nagyobb.

(#35204) ace22 válasza jozsi252 (#35200) üzenetére


ace22
tag

Az akku védelmi elektronikája inkább csak utolsó védelmi vonal, hogy 4.30V felé ne menjen a feszültség, ami tönkreteszi az aksit.

Nálam az F1 4.19V-on kapcsol le (töltöttség elérése után kb. 1 órán belül mérve).

(#35205) MittuDomain_


MittuDomain_
őstag

BLF A6 XPL BG-n 17,52USD, akit érdekel.

Kupon: blfa611th

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#35207) jozsi252 válasza -szabi- (#35206) üzenetére


jozsi252
veterán

Én inkább úgy mondanám hogy aki nem márkás akkut vesz az számoljon vele. Nyilván nem hiába kerül fele annyiba az adott akku.. Mindazonáltal ki lehet fogni Ultrafire-ből is olyat ami tud 2000mAh fölött egy picivel, és mondjuk egy kis fogyasztású dologba jó az is, de nem érdemes ilyenen fillérbaszóskódni.

iPhone 13 Pro Max

(#35208) kner válasza ace22 (#35204) üzenetére


kner
csendes tag

Így van. A túlmerülés ellen se fogja megvédeni. Csak akkor kapcsol le, amikor már kémiailag instabillá válna az akku, de élettartam szempontjából még simán engedi túlmeríteni.

A lámpában nem fog túlmerülni, mert eleve a LED-nek van egy nyitófeszültsége 2,8-3 V körül, ami alatt nem működik.

Az meg kit érdekel, ha picit túltöltöd az akksit? Legfeljebb rövidebb lesz az élettartama. Ki****od, aztán veszel másikat. Úgyse tart örökké, felesleges simogatni.

[ Szerkesztve ]

(#35209) jozsi252 válasza ace22 (#35204) üzenetére


jozsi252
veterán

Ne nekem mond, nem én izgulok miatta, tisztában vagyok vele. ;)

Olight-ok nekem is 4.23V környékéig töltődnek, töltés vége után egyből mérve.

iPhone 13 Pro Max

(#35210) gyenesmartin válasza jozsi252 (#35200) üzenetére


gyenesmartin
őstag

A védelem is 4.25-4.3 körül kapcsolna le.

(#35211) ZozzV6 válasza benfolds (#35199) üzenetére


ZozzV6
senior tag

XP-L HD V6: 1226 lumen 3A-en
XP-L HI V2: 1042 lumen 3A-en

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#35212) ZolkoW


ZolkoW
őstag

a védetteket elsősorban soros kötésű celláknál (vagy minden többcellásnál?) szokták javasolni,nem?
más: rendeltem végre 5 és 8 fokos optikát S2+ -hoz, csak az a fránya szállítási idő.. mármint szívás,hogy minden hetekig tart, nagyon kíváncsi vagyok pedig. ha ezek közül valamelyik bejön,akkor nem veszek M1-et. fotózok is,ha eljön az ideje..

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#35213) ZozzV6 válasza ZolkoW (#35212) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Nekem van 10 fokos de annyira nem jött be.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#35214) bump3r111


bump3r111
tag

Háttérből olvasom a fórumot 1-2 hete és most újítottam Gearbestről kuponnal Zanflare F1-et 13$-ért ami az én igényeimnek tökéletesen megfelel majd. Kösz mindenkinek!
Egy buta kérdést engedjetek meg: sima AA méretű (Fujitsu, azaz régebbi Eneloop) tölthető nimh elemmel működni fog rendesen ugye?

[ Szerkesztve ]

(#35215) Ra3 válasza bump3r111 (#35214) üzenetére


Ra3
őstag

A rossz hír az hogy nem fog elemmel menni, 18650-es akksi kell bele, a jó hír hogy olcsón lehet venni, és a töltő se drága.
Amúgy a lámpa nagyon megért ennyit, szerintem tetszeni fog.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#35216) bump3r111 válasza Ra3 (#35215) üzenetére


bump3r111
tag

Köszi a választ. Tehát a biztonság kedvéért akkor az alábbi elem jó lesz bele (nem védett, flat top, valaki fentebb azt írta F1-be ez jobb)

[link]

Mivel tölthető is a lámpáról ezért egyelőre töltőt nem is veszek. erre van most kupon nem tudja valaki?

[ Szerkesztve ]

(#35217) Ra3 válasza bump3r111 (#35216) üzenetére


Ra3
őstag

Ez egy igen jó akksi, nyugodtan veheted, azt meg hirtelen el is felejtettem hogy az F1- ben van töltő :DDD

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#35218) gyenesmartin válasza bump3r111 (#35216) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Akkuból szerintem ezzel jobban járnál.
Nemsokkal drágább, de nagyobb kapacitású.

(#35219) ZolkoW válasza ZozzV6 (#35213) üzenetére


ZolkoW
őstag

a képek és a beszámolók alapján is a 10 fokos az nem sokkal különbözik a gyári refis vetítésétől, így szűkebbet akartam. az még kérdés, hogy ezek mennyire illeszkednek a Cree ledekre, mert kinézet alapján inkább az Osram, vagy milyen gyártmányúakra van kitalálva, ami jobban belenyúlik a lencse közepébe.
ettől még biztos töri a fényt ;)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#35220) Sz4bolcs


Sz4bolcs
senior tag

Xiaomi yeelight rgb: Egyetértek azokkal, akiket nem győzött meg a fényereje, éjjeli lámpának teljesen renben van, de azért valami mást választanék egy szoba bevilágítására. A wifis funkció viszont baromi jópofa..

(#35221) BBéci


BBéci
titán

Ez gyanúsan olcsónak tűnik. Mi a véleményetek?
Nem jó a link, igyekszem javítani.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#35222) BBéci válasza BBéci (#35221) üzenetére


BBéci
titán

Valamiért nem akar működni a linkelés.
4PCS MECO 3.7v 4000mAh Protected Rechargeable 18650 Li-ion Battery
2612 Ft.

Mivel a Banggood-ról rendelek akkumulátorokat, ajánljatok onnan valami egyszerű bringalámpát, aminek valós 100-150 lumen körüli a fényereje és nem kerül 3000 forintnál többe.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#35223) MAC72 válasza BBéci (#35222) üzenetére


MAC72
tag

Erre gondolsz? Én ilyet biztos nem vennék.

(#35224) BBéci válasza MAC72 (#35223) üzenetére


BBéci
titán

Arra gondoltam. Mi a baj vele?
Olvastam a kínaicuccok-on a tesztjét, annak alapján egy forintot nem ér.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#35225) WestBam válasza BBéci (#35224) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Nem tévedtek. Nem valós a kapacitás, alacsony a terhelhetőség. Ez egy kínai alsó kategóriás akkunak csúfolt valami.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#35226) Gargouille válasza BBéci (#35224) üzenetére


Gargouille
őstag

18650-es akkuból a legnagyobb valós kapacitás tudtommal 3500 mah. Ami ennél nagyobbnak van írva az sántít (vagyis kamu).

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#35227) jozsi252 válasza Gargouille (#35226) üzenetére


jozsi252
veterán

Olight-nak meg Soshine-nak van 3600mAh akkuja.

iPhone 13 Pro Max

(#35228) Gargouille válasza jozsi252 (#35227) üzenetére


Gargouille
őstag

Oké, igaz 3600, asszem Panasonic gyárt ilyet (tudtommal az Olight nem gyárt akkut, csak átcimkézi valamelyik más gyártóét).

De a 4000 az már egyértelműen fake.

[ Szerkesztve ]

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#35229) BBéci válasza Gargouille (#35226) üzenetére


BBéci
titán

Túl vagyok a megrendelésen, ahogy tegnap írtam, KeepPower-re esett a választásom. Nem volt olcsó, 5447 Ft a két darab, de legalább az egyik legjobbat tudhatom magaménak.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#35230) Ra3


Ra3
őstag

Valaki nem tudja hogy ebbe a tokba vajon belemegy-e a Zanflare F1, illetve hogy a gyári tokkal mi a gond, Westbam csak annyit írt a blogon hogy nehezen használható.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#35231) jozsi252 válasza Gargouille (#35228) üzenetére


jozsi252
veterán

Gyártók nagy része átcímkézi. Nagy mennyiségbe gondolom nagyon jó áron kapják, ezért nem éri meg csinálni egy külön üzemet az akkura.

Ha már mi akcióba hozzájutunk 1000 ft környékén, akkor a gyártóknak gondolom fele annyiért adhatja a Samu Sanyo LG stb..

Természetesen fake a 4000. Elég csak a névre ránézni.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#35232) Gargouille válasza Ra3 (#35230) üzenetére


Gargouille
őstag

Ilyen fajta tok már volt a kezemben (nem pont zanflare), szerintem arra gondolhatott, hogy körülményesebb elővenni és elrakni a lámpát mint a "normál" tokoknál. Ennek ellenére nekem például tetszik és gondolkodom rajta, hogy csinálok ilyet a Convoy S2+ -hoz mert pl táskában tartott lámpának jobb lenne az ilyen tok.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#35233) Gargouille válasza jozsi252 (#35231) üzenetére


Gargouille
őstag

Ahogy mondod. Csak a pontosság kedvéért jegyeztem meg. ☺

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#35234) -szabi-


-szabi-
őstag

Fentebb ajánlott akksit megrendeltem: Samsung INR18650-30Q

Múltkori XHP35 lámpám után most keresgélek XHP70 vagy XHP50 flood lámpa után, de nem találok árban kedvemre valót.

IMALENT DN70 agyaltam, de még nem az amit szeretnék.

Pedig most olcsóbb mint legutóbbi akcióban.
Convoy L6 meg a mérete miatt esik ki.
Valahol a kettő között lenne jó.

üdv

(#35235) sysrq válasza Ra3 (#35230) üzenetére


sysrq
őstag

Két ilyen tokot is használok, egy S2 és egy S41 van bennük. Kivenni könnyű de elrakni már nem annyira őket, a két oldalon lévő gumiban megakadnak a csíptetők, passzentos nem lötyög ha már benne van. Lehet ha levenném egyszerűbb lenne becsúsztatni, de néha kell, maradnak. Elég masszív kidolgozás, vastag az anyaga.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#35236) ZozzV6 válasza -szabi- (#35234) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Vagy építesz egy convoy C8 XHP70-et. Én fogok :DDD

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#35237) Magga válasza Ra3 (#35230) üzenetére


Magga
aktív tag

Kipróbáltam, nem fér bele!
Illetve szépen belemegy, de túl hosszú az F1 és nem lehet bezárni a tokot...

(#35238) -szabi- válasza ZozzV6 (#35236) üzenetére


-szabi-
őstag

Figyelembe véve XHP70 led tudását és szükségleteit 1db 26650 akksival tudnám elképzelni.
Inkább Utorch UT02 vagy hasonló méretű testben.
Ezzel talán túl tudna lépni Imalent majd kezelhetetlen melegedésén.

üdv

(#35239) WestBam válasza Ra3 (#35230) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Alig lehet beletuszkolni, kivenni sem egy leányálom. Az egész egy elizélt tervezés. Nekem konkrétan a cipzár miatt csak feszegetve fér bele.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#35240) HardSanyeee válasza BB9000 (#35079) üzenetére


HardSanyeee
őstag

+benfolds: Esetleg téged is érdekelhet ez :)

Sikerült megmérnem az lemerülési időket, a gyári adatokat nem hozzák, meg is lepődtem volna, de így is egész korrektek szerintem.

- 100%-os fényerő: 2 óra 40 perc [Gyári adat: 3,5 óra]
- 50%-os fényerő: 5 óra 20 perc [Gyári adat: 7 óra] (Őszintén szólva nem vettem észre, hogy pontosan mikor kapcsolt ki a lámpa, szóval egy +- 5 perc befigyelhet itt, de a 100%-os fényerő idejéből kiindulva akár reális is lehet a pontosan dupla akkora üzemidő)
- Szabályosan villogó üzemmód (100%-os fényerő): 5 óra 25 perc [Gyári adat: 11 óra :F ]
- Szabálytalanul villanó üzemmód (100%-os fényerő): 8 óra [Gyári adat: 10 óra]

A töltési idő 2 órát vett igénybe, az akkumulátor kapacitást pedig inkább olyan bő 400 mAh-nak mondanám a megadott 600 mAh helyett (egy USB-s eszközzel mértem ez utóbbit).

100%-ról 0%-ra merítés alatt drasztikus fényerőcsökkenést nem véltem felfedezni egyik mód esetén sem, csökkent-csökkent, de nem volt olyan feltűnő.
A lemerülés közelségét nem jelzi sehogy sem, egész egyszerűen csak kikapcsol, amikor elfogy a szufla.

Nagyjából ennyit sikerült lemérnem :)

(#35241) Spoon16


Spoon16
tag

Urak! Convoy S2-höz mi az általános ajánlott biciklis felfogatás ha kormányra szeretném tenni?
Köszi!

(#35242) Victorio válasza -szabi- (#35234) üzenetére


Victorio
aktív tag

Engem is riasztott az L6 mérete, félve vettem meg, hogy mennyire lesz használható.
De az első 1 órás esti próbaséta óta inkább ezt cipelem magammal.
Az elvárásaimon messze felül teljesít fényerőben, üzemidőben, és melegedésben egyaránt.

Méretre valóban nem egy EDC, de annyira nem borzasztó, simán ellötyög a kis hátizsákom alján. Amikor meg kézbe veszem akkor mindegy, hogy ez vagy egy C8, ígyis-úgyis foglalt az egyik kezed. Ráadásul ott az érzés, hogyha rámtámad egy bokor mögül valami erdei rém, akkor van mivel jól fejbevágni ;]

Nekem nagyon bevállt, én csak ajánlani tudom.
48 dodóra van most leárazva. Kupon: CL6gift

Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

(#35243) Ra3


Ra3
őstag

Köszi mindenkinek a válaszokat, megrendeltem, az uv-s Convoy s2+-t fogom benne tartani.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#35244) MAC72


MAC72
tag

Nem tudom eldönteni, hogy rendeljek-e még egy packot a 30Q akkuból. Sajnos nincs már készleten, kb. két hét múlva lesz megint. Egy hónap mire megkapnám.
Eléggé kiköltekeztem, de most jó az ára.
Mennyire sűrűn lehet ezt az akkut ilyen áron megvenni?

(#35245) BBéci


BBéci
titán

"Runs on 2pcs protected 26650 batteries that can withstand more than 6A current ( not included )"

Ezt a Convoy L6 leírásából másoltam. Ha annyira nem fontos a védett akksi, akkor miért írták ezt?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#35246) jozsi252 válasza BBéci (#35245) üzenetére


jozsi252
veterán

Azok miatt akik pl. nem tudnak egy töltőt használni, és esetleg 4.35V-ra állítják a töltőfeszt, vagy mondhatnám azt is hogy túlmerítik az akkukat, aztán csodálkoznak hogy az akkuba miért nem lehet életet lehelni. Akkor jön hogy írnak xy webshop-nak hogy szar az akku..
Szóval bebiztosítják magukat az emberi figyelmetlenség miatt.

(#35247) Gargouille

Ha normális a lámpa akkor együtt merül. Én is az L6-ba védelem nélkülieket használok és nincs különbség a 2 akku között feszbe.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#35247) Gargouille válasza BBéci (#35245) üzenetére


Gargouille
őstag

Majd kijavít valaki ha rosszul mondom de azért mert sorba vannak kötve.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#35248) MAC72


MAC72
tag

Nitecore TUBE $ 3.99 code: KEYGB
Csak a fekete.

[ Szerkesztve ]

(#35249) Gargouille válasza jozsi252 (#35246) üzenetére


Gargouille
őstag

Na akkor itt a jó válasz. ☺

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#35250) BBéci válasza jozsi252 (#35246) üzenetére


BBéci
titán

OK!
Jelenleg van két védett akksim, ma rendeltem még kettőt és az is lehet, hogy a későbbiekben kipróbálok védelem nélkülit.
Nem biztos, de úgy tűnik az Acebeam L16-hoz védelem nélkülit adnak.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.