Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35651) Myers


Myers
senior tag

A LiitoKala Lii - 100 és a 100B között mi a különbség?

Most a Liitokala Lii100 akciós, a kupon hozzá meg LIITOKALA100B.

http://www.muszaj.hu/

(#35652) MittuDomain_ válasza ZozzV6 (#35648) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Boldog ember. 40 feletti csomagot várok jelenleg...
KATT

Oké, hogy a fele kb. csak GB-s pontgyűjtés, 10-50c közötti "kacat", de akkor is. Csoda hogy a postás még nem akart megverni.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#35653) kner válasza ZozzV6 (#35642) üzenetére


kner
csendes tag

Köszönöm a tippet. Rendeltem is egy másodikat. Ajándékba lesz.

(#35654) MAC72 válasza Myers (#35651) üzenetére


MAC72
tag

A 100B nem tud powerbankként működni, mert nincs USB kimenet rajta.
(eredetileg a kód ilyenre szólt.)

MittuDomain_: Nagyon komoly táblázat. Precíz levezetése a vásárlásaidnak.
25 csomagom van úton, kár, hogy nem gondoltam ilyesmire. Későbbiekben jó hasznát venném talán.
Én inkább csak magamnak, meg a családtagjaimnak, barátaimnak vásárolgattam. Ha eladásra vettem volna
mindenképp gondolkoznék azon, hogy utólag így megcsináljam mint te. Gratula hozzá.

(#35655) lkristóf válasza ZozzV6 (#35642) üzenetére


lkristóf
senior tag

Köszi, most vettem egy kisebb és gyengébb lámpát drágábban mint a Zanflare F1. :B

(#35656) MittuDomain_ válasza MAC72 (#35654) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Ebben nincs semmi, amit eladásra vettem, ez benne a fájó. (Átlag havi 10e-t verek el, pedig van benne kemény önmegtartóztatás, amennyi jó dolgot itt, a BB meg az eBay topicban linkeltek...)
A nagyja tényleg pontgyűjtő rendelés.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#35657) benfolds válasza MittuDomain_ (#35656) üzenetére


benfolds
őstag

de mit csinálsz ennyi kacattal? nekem nemrég kellett minden tárgyat megmozgatnom a házban, és akkor jöttem rá, hogy a nagy részük mindenféle porfogó bizbasz, amikre nem igazán van szükségem. (de igazából a végén már minden létező tárgyra így tekintettem, annyira elegem lett a pakolászásból). elköltöttem rájuk egy csomó pénzt (vagy ajándékba kaptam), és semmire nem használom őket. pedig nem is vagyok egy nagy vásároló, gb-ről is csak olyan dolgokat rendeltem, amiket ténylegesen használok, még akkor sem veszek mást, ha a pontok miatt megérné. max akkor csinálnám, ha nem küldenének semmit, csak fizetés után automatikusan jóváírnák a pontokat. :DDD

(#35658) MittuDomain_ válasza benfolds (#35657) üzenetére


MittuDomain_
őstag

A nagy részük tényleg KIS bizbasz, szóval ami nem kell, az köszöni szépen, jól elvan egy kicsi dobozban.
A táblázat készítése előtt rendeltem egyébként a minőségi tölötfejeket, USB kábeleket..., ami elvileg fogyóeszköz, de annyira jól bírják, hogy már azokat is szórom, ha kéri valaki. Ezek közül is soknak ez a sorsa.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#35659) Magga


Magga
aktív tag

Sziasztok!

Ez volt már? Lumintop Tool AA, a kistestvérét nagyon szeretem.

Sajnos a fórum fertőző, kb fél éve olvasgatom, azóta a következőket sikerült beszereznem:
- Lumintop Tool AAA
- Klarus MI7
- Astrolux S41 Nichia
- Zanflare F1
- Skilhunt H03
- Imalent DM21T
Úton van:
- Zanflare F1
- Astrolux S42 Nichia
- Astrolux S2
Pedig úgy indult, hogy legyen egy jó lámpám...

[ Szerkesztve ]

(#35660) WestBam válasza Magga (#35659) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Miért, nem lett egy sem jó? :DDD

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#35661) Magga


Magga
aktív tag

Még nem találtam meg az igazit! :-D
Eddig az F1 a befutó...

(#35662) ZozzV6


ZozzV6
senior tag

Zanflare F3 AAA akkus lámpa
Új cucc. Lumintop tool konkurenciája lehet.
F3AAA kuponkóddal 9.99$
én vettem ;)

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#35663) Gargouille válasza ZozzV6 (#35662) üzenetére


Gargouille
őstag

Gusztusos kis lámpa, így első ránézésre telitalálat! ;)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#35664) WestBam válasza ZozzV6 (#35662) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Ugyan abban az árban kizártnak tartom. Még nem vettem meg, de egyelőre nem is tervezem.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#35665) Victorio válasza ZozzV6 (#35662) üzenetére


Victorio
aktív tag

Pofásan néz ki, aranyos kis EDC lámpa.

De most volt 6$ körüli akciós áron az Astrolux-A01 és az Nichia LED-es.
Szerintem az jobban megéri. Mondjuk az csavargatós és nem kapcsolós, meg inkább kulcskarikára való mint zsebbe csiptetni.

Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

(#35666) Magga válasza ZozzV6 (#35662) üzenetére


Magga
aktív tag

Ez nekem is nagyon tetszik! Ha lenne NW változat , én is rendelnék belőle...
A leírás szerint lesz belőle, úgyhogy várok.

(#35667) BaLee válasza Magga (#35659) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Erre nincsen valami jó kupon? [link]

Kocsiba kéne valami "vész"lámpa.
Megfertőződtem megint. :O

[ Szerkesztve ]

(#35668) ZozzV6 válasza WestBam (#35664) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Megjön aztán lemérem tudja-e a 150 lument. Esetleg kap egy jó nichia ledet

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#35669) vince válasza BaLee (#35667) üzenetére


vince
őstag

Szerintem ezt akartad belinkelni: [link]

[ Szerkesztve ]

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#35670) BaLee válasza vince (#35669) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Igen, köszi! :R

(#35671) ZozzV6 válasza BaLee (#35667) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Lumintop TOOLAA
Kód: MTAA
16,5$

[ Szerkesztve ]

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#35672) balazs1956 válasza vince (#35669) üzenetére


balazs1956
senior tag

Uv lámpám még nincs.Tudtok valami jó kupont az s2 uv lámpájára?

(#35673) vince válasza balazs1956 (#35672) üzenetére


vince
őstag

Ennek én is örülnék.
Minden évben elengedi a kocsi klímája a hűtőközeget (minden alkalommal kerül bele uv festék) és állítólag nem találják a szivárgás helyét. Megnézném magam is :DDD

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#35674) BaLee válasza ZozzV6 (#35671) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Köszönöm! :R

(#35675) Victorio


Victorio
aktív tag

Én meg szívesen építenék S2+ hostba egy tripla UV LED-est.
Honnan érdemes most DTP csillagot meg LED-et rendelni?
Host+pill+UV szűrős üveg már van hozzá.

Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

(#35676) Janaboy válasza balazs1956 (#35672) üzenetére


Janaboy
veterán

GB ha meg el ConvoyS2UV

Janaboy

(#35677) vince válasza Janaboy (#35676) üzenetére


vince
őstag

Nem él sajnos. Btw mire jó egyébként egy uv lámpa, mire lehet még használni? :B

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#35678) Janaboy válasza vince (#35677) üzenetére


Janaboy
veterán

Penzt, vert egyeb valadekot vizsgálni :D

Janaboy

(#35679) BaLee


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Btw ha már itt tartunk. Kocsiban tartott lámpánál benne szoktátok hagyni az akksit vagy inkább mellette? A 14500-as Lithiumos nem tudom mennyire szereti a -10°C-ot meg nyáron az 50°C-ot...

Vagy inkább egy ceruzaelemet?

(#35680) vince válasza Janaboy (#35678) üzenetére


vince
őstag

gugliznom kellett, hogy mi köze a vérnek az uv fényhez :B

(#35681) Janaboy
Sosem láttam még olyat :DDD

[ Szerkesztve ]

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#35681) Janaboy válasza vince (#35680) üzenetére


Janaboy
veterán

Nem nezel eleg CSI-t :D

Janaboy

(#35682) ZozzV6 válasza BaLee (#35679) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Én lítiumosat kocsiba nem tartok csak NI-MH-t
Zanflare F2 meg SK68, meg a vékony tesója a Uking
De természetesen naptól védett helyen kesztyűtartóban ajtózsebben, stb.

[ Szerkesztve ]

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#35683) poczabence válasza ZozzV6 (#35636) üzenetére


poczabence
tag

Hello!

Köszi a választ! Sajnos nem bírtam magammal, szóval megrendeltem egy H03-at én is. ;]

(#35684) vince


vince
őstag

Tegnap guberáltam 6db 18650-es cellát laptop akkuból. Rózsaszín zsugorfóliásak semmitmondó számokkal az oldalukon (google ezek alapján semmit nem talált). LiitoKala Lii-500-as töltőm van, este betettem négyet (mindet felismerte, elkezdte tölteni), reggelre kettőnél azt írta, hogy feltöltötte, kettőt viszont már nem érzékelt. Ezeket kidobtam, multiméterrel 0V feszültség volt mérhető a két pólusukon. Feltöltöttem a maradék kettőt is, most a jónak bizonyult négyet tesztelem normál tesztben, kíváncsi leszek, hogy mire képesek, szerintem sok-sok évet szolgáltak már laptopban.

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#35685) Victorio


Victorio
aktív tag

Ha valaki lemaradt volna az előző körről:
Convoy L6 ismét 48$-ért.
Kupnkód: CL6Gift

Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

(#35686) ZozzV6 válasza Victorio (#35685) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Na én csak ha elment a tuningolt akkor ugrok rá a következőre. Remélem akkor is lesz ilyen jó áron. ;]

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#35687) jozsi252 válasza ZozzV6 (#35662) üzenetére


jozsi252
veterán

Ezeket az 1 elemes lámpákat ti inkább elemmel használjátok, vagy akkuval?

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#35688) vince válasza vince (#35684) üzenetére


vince
őstag

Lefutott a teljes teszt, mind a négy akku 1900 mAh körüli kapacitással bír 60 mohm (az egyik 19) belső ellenállás mellett (ha hihető a töltő mérése), várom már a lámpákat, hogy kiderüljön a gyakorlatban is, hogy ez mit jelent :)

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#35689) BBéci


BBéci
titán

Erről jutott eszembe, van egy olyan kilenc cellás laptop akkumulátorom, ami szinte új, viszont 3,5 éve pihen egy szekrény meélyén. Érdemes szétszedni és megpróbálni hasznosítani a belsejét, vagy már biztosan tönkremenr?

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#35690) ZozzV6 válasza jozsi252 (#35687) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Én NiMh akkuval. De oda kell figyelni mert van ami lítiummal is megy. De a TOOL pl nem. Azt egy 3,7V-os lítium kinyírná.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#35691) jozsi252 válasza ZozzV6 (#35690) üzenetére


jozsi252
veterán

Igen az okés hogy nem mindegyikbe jó pl. li-ion akku, igazából a kérdésem arra irányult hogy a driver mennyire van felkészítve az alacsonyabb feszültséggel rendelkező akkura.
Az az igazság hogy használtam AAA akkus lámpát, de egyszerűen jóval gyengébb volt az eneloop pro akkuimmal a fényerő mint egy alkáli elemmel.
Persze az rendben van hogy az elején a 1.5V miatt nagyobb a fényerő, de hogy akkor is amikor 1.3V környéke mint a Ni-MH is pl. azt nem értem.

Nyilván a 2 AA AAA elemes lámpáknál már hatványozottabban szívás alkáli helyett NI-MH akkuval üzemeltetni, mert ott még jobban előjön a kisebb fesz. De ugye ez is driver függő hogy fel van-e készítve Ni-MH-re.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#35692) MineFox54


MineFox54
őstag

Sziasztok!

Nagyon olcsó (1-2e), valamelyest állítható, és nem túl óriási fényerejű, széles "lesugárzású" zseblámpát keresek. Kína preferált :)

Köszi.

(#35693) ZozzV6 válasza jozsi252 (#35691) üzenetére


ZozzV6
senior tag

A zanflare F2 2xAA megoldású és nekem 2x NiMh-val még több lument tudott mint a gyári adat.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#35694) jozsi252 válasza ZozzV6 (#35693) üzenetére


jozsi252
veterán

Akkor ez driverfüggő lesz hogy mennyire van felkészítve az alacsonyabb feszre.

:R

iPhone 13 Pro Max

(#35695) 5-ös kezelő válasza MineFox54 (#35692) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Nekem ez a lámpa és az eladó is bevált. [link]

(#35696) demars


demars
addikt

Nézegettem az általatok kapott infók alapján a felhozatalt, az ajánlott oldalakat. Vissza olvasgattam itt a fórumban, elolvastam néhány tesztet. Kedvet kaptam én is egy minőségibb lámpához :K
Viszont nem nagyon szoktam külföldi oldalakról rendelni, ebben kérném valakinek a segítségét.
A többit privátban megbeszéljük.
Köszönöm.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#35697) benfolds válasza benfolds (#35354) üzenetére


benfolds
őstag

nos, az említett, forrósodásig töltött 2600 mAh-s akksit beletettem az s3-ba és magam mellett az íróasztalon merülésig hajtottam (mármint amíg villogással el nem kezdte jelezni a lámpa az alacsony feszt). pontosan 2 órát ment középső fokozaton. tehát a kapacitásával elvileg semmi probléma. utána újra töltőre tettem, néha ránéztem, hogy melegszik-e, de egyáltalán nem melegedett. 2120 mAh ment bele. asszem nem kockáztatok sokat, ha mégis megtartom. ellenvélemény? 3 jó cella egy kidobásra ítélt laptop akksiból nem rossz szvsz. bár ha az ujjamat is beleszámolom, amin bontás közben a szikével örökös nyomot hagytam, sőt, még azt sem tudom, hogy érezni fogok-e azzal az ujjbegyemmel, akkor már másik irányba billen a mérleg. :) legközelebb szigorúan erős kesztyű és nagyobb odafigyelés.

[ Szerkesztve ]

(#35698) Gargouille válasza benfolds (#35697) üzenetére


Gargouille
őstag

Én is 9 cellás notebook akksiból bontott cellákat használok, 2600mah-s Samsung cellák voltak benne, kb 2 évesek. Már majdnem egy éve használom őket és eddig semmi probléma nincs velük, igaz tényleges kapacitást nem mértem, tehát lehet nem tudják már a gyári értéket, de a zseblámpáimban remekül működnek. Úgy vagyok vele, hogy majd ha elkezdenek kihalni akkor veszek Panasonic NCR18650B cellákat oszt jónapot.

Ha nem forrósodik és látszólag nem veszíti el hamar a töltést (ha elmegy 2 órát közepes fokozaton akkor legalább 2000mah-t még tud) akkor szerintem nyugodtan használd. Max legyél résen és ellenőrizgesd, hogy nem tapasztalsz e valami furcsát és ha igen akkor kuka. :)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#35699) MittuDomain_


MittuDomain_
őstag

Lehet volt már...
SingFire SF-348 2,99USD
Kupon: SF348R3

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#35700) nagylaci32 válasza MittuDomain_ (#35652) üzenetére


nagylaci32
tag

Szomorú látni, hogy ilyen értéktelen kacatokat rendelnek emberek a világ túloldaláról. Ezek jelentős része 1-2 év múlva már hulladékként fog jelentkezni, nem beszélve a gyártásukról és szállítás, csomagolás során keletkező szemétről, szennyezésről.
Egy jó minőségű lámpát (pl. Skilhunt H03) persze rendeljen meg, mert jóval olcsóbb, mint itthon, de abból kinézem, hogy normálisan használva 10 év múlva is lámpa marad még és addig is van haszna. Ezeket a haszontalan, gyenge minőségű "dísztárgyakat" pedig legyártani sem szabadna. De ha van rá kereslet...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.