Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34101) ZozzV6 válasza Gargouille (#34097) üzenetére


ZozzV6
senior tag

78. Helyen vagyok a listán :)
De lehet le fogok iratkozni mert tuti szinte soha nem lenne használva. Arrra meg drága hogy a polcon nézegessem 111$-ért és még 8 akkut is fenntartsak neki.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#34102) jozsi252 válasza Gargouille (#34097) üzenetére


jozsi252
veterán

Nem rossz, csak ezekkel a projektekkel az a "baj" hogy elég lassan valósulnak meg. Nyilván az anyagi lehetőségek korlátozottak, de én is olyan vagyok hogyha akarok venni valamit akkor nem fogok rá várni fél évet, vagy éveket rosszabb esetben.

Thrunite TN42 érdemes megvenni ha valaki normális throwert akar még elfogadható áron. 170$-ig le lehet kuponozni hkequipment-en.

Acebeam X80-ról nem tudom valaki olvasott-e de nem tudom hova rakni. Nem értem hogy az Acebeam miért ilyen kis méretbe hozza ki. Olight-nak is az X9 milyen bazi nagy lesz, ráadásul aktív hűtéssel. Pár led adat

12x CREE® XHP50.2 LED Bulb 50,000 Hours Life Time

2*CREE XPE2-R2 630nm

2*CREE XPE2-B4 475nm

2*CREE XPE2-G3 530nm

Inkább megpróbálkozhattak volna 5 XHP-70 leddel és mondjuk megcélozhatták volna a 20 000 lument, egy X60 testében.

iPhone 13 Pro Max

(#34103) UberMutant válasza Predator2 (#34100) üzenetére


UberMutant
őstag

a nitecore tip magasan veri a tube-ot. viszont ezek bazi nagyok.

nekem ilyen kicsi lámpában 2 cooyoo quantum Ti meg 2 réz van , azok nagyon jól kidolgozottak, minőségi termékek.
van még egy astrolux m02 az viszont nagyon gyatra minőség, rosszul van esztergálva és a gumitömítést elnyírja, így nem használható.

a zanflare F1 meg katasztrófa. réz"rozsda" , csúnya forrasztások, és kikapcsolt állapotban lemerül 1 hét alatt :/

10180as akku meg itt http://www.gearbest.com/diy-parts-and-tools/pp_136125.html

esetleg még a DQG lámpák lehetnek jók, mivel egy srác tervezi és készítteti el őket, aki maga is lámpabolond.

sajnos azzal nincs tapasztalatom, amit te linkeltél, viszont ha nem pontos az esztergálása a gumitömítésnél, gyakorlatilag dobhatod, mert elnyírja az O gyűrűt (addig nehezen tekerhető) utána meg , ha nincs O gyűrű leesik / kicsavarodik a napi használat közben.

még egy apróság, a cooyoo réz cuccoknak ésa zanflare réz cuccának is nagyon büdős fém szaga van , ha megfogja az ember... a titánnál ilyen gond nincs.

(#34104) Charlie Gordon válasza Predator2 (#34092) üzenetére


Charlie Gordon
aktív tag

JETBeam MINI - 1 jó minőség, Astrolux M02-t inkább ne.

(#34105) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Sziasztok! Egy ideje keresgélek a témában, de nem igazán találok semmit ami megfelelne az igényeimnek... Kerékpárra kéne olyan első lámpa, ami viszonylag lapos-pici vagy legalább jól néz ki, beépített akksis és lehet látni is vele rendesen. Jelenleg egy kis szilikon lámám van meg egy cree q5, utóbbi fénye már majdnem elég, de nem valami esztétikus. Valaki valami tipp? Hogy példát is mutassak, a Knog-tól az Arc 220, Road 250, Road 400 pl. tetszene, de drágák... :N.
szerk: Ja és kínai, minden jöhet, sőt.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#34106) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Kulcstartóra rakható lámpa mennyibe kerül?
Lehessen tölteni.
Egy világítás nélküli garázsban egy motort, annak csomagtartóját lehessen vele megtalálni.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#34107) ZolkoW válasza jjeahh (#34105) üzenetére


ZolkoW
őstag

aszfalton, városban mész? mert ezeknél komolyabb fényű inkább külső akksisban van, VAGY valami sima lámpa, amit tartóval felrögzítesz, de az meg nem biztos, hogy belefér az esztétikusba :)
Csak mert ezek a 200 lumenek nekem kevésnek tűnnek, de ha van némi közvilágítás, akkor elég lehet, és téged is látnak.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#34108) WestBam válasza Charlie Gordon (#33941) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Az enyém is megjött BG-ról. Tökéletesen passzol, jó a kidolgozása is. Szerintem újrarendelheted.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#34109) Charlie Gordon válasza WestBam (#34108) üzenetére


Charlie Gordon
aktív tag

Már úton van, alig várom :)

(#34110) jjeahh válasza ZolkoW (#34107) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Akkor valszeg le kell nyeljem a külső akksi "hátrányait", ilyent esetleg tudtok ajánlani akksival meg mindennel? A sima lámpákkal az a bajom, hogy rondák meg nagyok, a tartó meg gyakran nagyon gagyi minőségű és szintén vaskos. Esetleg valami kisebb nagy fényerejű normál lámpa és gumi-szilikon tartó... van ilyen? :B Amúgy gyakran tekerek közvilágítás nélküli vaksötét helyeken, erdei-mezei földutakon is, ezért kéne olyan amivel látok is valamit, városban szinte fölöslegesnek tartom, oda jó lenne nekem a villogó is.
Tehát:
- ha lehet legyen minél kisebb és az sem gond ha valamennyire esztétikus
- belső-külső akksis egyaránt jöhet, csak ne zörögjön :D
- bárhonnan szívesen rendelek, akár kínai is jó ha valakinek bevált, csak a vámon ne akadjon el. Paypal fizetési lehetőség előnyben
- nagyon-nagyon max 40-50 eur-t szánnék rá ha euból rendelhető, de jó lenne 20-25 eur körül megúszni.
- legalább annyira vagy jobban lássak vele mint a cree q5-el
:R

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#34111) ace22 válasza UberMutant (#34103) üzenetére


ace22
tag

> a zanflare F1 meg katasztrófa. réz"rozsda"

Ezt kifejtenéd?

> kikapcsolt állapotban lemerül 1 hét alatt :/

Ezt nem tapasztaltam a saját példányomon. Van itt még valaki, akinek önkisül az F1-e 1 hét alatt?

(#34112) Sz4bolcs


Sz4bolcs
senior tag

Hali, S2+ UV alkalmas víz tisztításra, vagy ahhoz valami speckó UV kell?

(#34113) ace22 válasza Sz4bolcs (#34112) üzenetére


ace22
tag

A Convoy S2+ 365 nm-es közeli UV-t ad, a "túlélő" UV víztisztítók és az ipari csírátlanítók viszont tipikusan 280 nm alatt működnek.

(#34114) ZolkoW válasza jjeahh (#34110) üzenetére


ZolkoW
őstag

külső akksisból van sok, de azokkal személyes tapasztalatom nincs (kivéve egy hazai gyártású "Hozé féle" lámpával, olyanom van, akkoriban elég jó vétel volt, de az 1 vagy két alkalommal, csoportos rendelésben /gyártásban/ volt csak elérhető) : pl.

Olcsó-de-jó alternatíva szerintem még mindig egy S2+, azzal a sima gumipánttal. Ha nem erdőben csapatod, akkor középső fényerőn (az asszem olyan 4-500 lm egy 8 IC-s driverrel) már használható fényt ad, a legtöbb sokezer lumenesnek hazudott bicólámpát kenterbe veri, és egy jó akksiról el is üzemel pár órát.
Nem mondom, hogy a létező legjobb megoldás, de használható, és lesz egy jó EDC lámpád is.
A fényerőkiosztásokat megnézheted, mert a 3 módból a legalacsonyabb sztem gyenge közlekedni, a magas meg hamar forrósodik, szóval lehet hogy egy BLF A6, vagy valami más mégjobb lenne, a Convoy viszont olcsó.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#34115) Cyberneko válasza jjeahh (#34110) üzenetére


Cyberneko
tag

Esetleg sima tartó + convoy s2 vagy Eagle Eye X2R.
A convoy-hoz kell egy töltő, például a LiitoKala Lii-100
És kelleni fog még 18650 akumlátor is, ami.... ha már veszel, akkor ez legyen
Ha a fenti rögzitő nem tetszik (tul nagy?) akkor gondolkodhatsz ilyesmiben is.

+ extra, ha esetleg szeretnéd, hogy a szembejövök ne vakuljanak meg, de te láss, akkor egy ilyenben is gondolkodhatsz.

ZolkoW: Á, ha van bármi menetszél, akkor a S2+ (8-as) sem melegszik kb semennyire sem, még ebben a hőségben sem. Tesztelve. A legalacsonyabb fokozat meg pont jó városba, én is úgy szoktam :)

[ Szerkesztve ]

(#34116) UberMutant válasza ace22 (#34111) üzenetére


UberMutant
őstag

rosszul írtam, zanflare F6 a mini lámpájuk, a rossz kritika arra vonatkozik.

(#34117) jjeahh válasza ZolkoW (#34114) üzenetére


jjeahh
nagyúr

& Cyberneko: Ez a convoy bírja 2-max 3 órát? Amúgy az a baj, hogy ezekkel a megoldásokkal ugyanott vagyok, mint a cree q5 + sima tartóval, pont az lenne a lényeg, hogy nézzen ki valahogy, legyen kisebb-rövidebb vagy valahogy ölelje körbe a kormányt, így simán rajta hagynám nappal is a montin... a q5 bazinagy, ronda, kilóg előre mint egy ormány, ha köves erdei úton csapatom fordul le a kormányról, mert a noname kínai műanyag tartó gagyi, zavar az egész. Ha veszek egy convoy-t gondolom kb. csak fényerőben lesz számomra előre lépés, minden más marad a régi :( . Valami olyasmire gondoltam én, mint a Gemini Xera, Lumicycle Apex, Magicshine MJ-858, meg a Knog lámpái, csak ezek vagy túl drágák, vagy nem hozzák a cree q5 fényerejét sem. Egy ilyent másik topikban anno egyik kolléga ajánlt, de nem tudom mekkora lehet a fényereje és picit még mindíg tartok a külső akksis megoldástól.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#34118) saril válasza jjeahh (#34117) üzenetére


saril
senior tag

vegyél ilyet ne komolytalankodj :DDD
az általad linkelt knog-ot kenterbe veri

[ Szerkesztve ]

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#34119) jjeahh válasza saril (#34118) üzenetére


jjeahh
nagyúr

56k foriiint :DDD . A montit 100-ért vettem, igaz használtan :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#34120) WestBam válasza jjeahh (#34117) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Olcsó, szép vagy jó legyen? Kettőt választhatsz közüle :DDD

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#34121) Cyberneko válasza jjeahh (#34117) üzenetére


Cyberneko
tag

A convoy bír 2-3 órát, normális tartót kell venni, hogy ne forduljon le a kormányról, ugyanakkor egyetlen egy dolgot nem értek: hogy tudsz te sötétben annyi fénnyel meglenni, amit egy cree q5 ad? :)
Még mindig tartom, hogy normális tartó + hagyományos edc lámpa, viszont a linkelt külsős aksis apróság meggyőzőén néz ki. Filléres tétel, ha bukó, akkor sem nagy bukó. Bármi powerbankrol megy, ha más nem, veszel két diy powerbankot és ha lemerül, egyetlen mozdulat cserélni. (lehet én is kipróbálom, csak a rendőröknek, hogy lássák, nappal is van valami a cangán. :P )

(#34122) benfolds


benfolds
őstag


ez most annyira gáz? én is azt hittem, hogy túl nagy lesz a kormányon, de nem az. de ha zavar a hossza, akkor vehetsz hozzá rövidebb csövet, viszont akkor nem fér bele a 18650-es akksi, csak a kisebb, ami azt jelenti, hogy a kapacitás is csökken. lámpa, tartó, két akksi, töltő megvan kb. 7000 ft-ból. vö. bc30r 140 dollár. persze, ha menőt akarsz és nem sajnálod rá a pénzt... :)

jobb fénye van, mint a solarstorm x2-nek (volt olyanom is), és az üzemidővel is sokkal pontosabban tudsz kalkulálni, mert az x2 gyári akksipakkja eléggé megbízhatatlan.

[ Szerkesztve ]

(#34123) jozsi252 válasza benfolds (#34122) üzenetére


jozsi252
veterán

Nem gáz ha szereted szivatni a szembe jövőt! ;)

iPhone 13 Pro Max

(#34124) jjeahh válasza WestBam (#34120) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Megnyugtattál :D . De ja tudom, nehéz eset vagyok :D

Cyberneko: Cree q5-el én látok, de persze kompromisszumosan. Max 20-30-al tudok menni csak és figyelnem kell az utat rendesen, de legalább hazaérek egyben :D .
Akkor szerintem az a kis külső akksis izé lesz, a linkelt powerbank-ért kösz! :R és ha nem válik be akkor marad a convoy... vagy kutatok még, mert türelmem az van :D
szerk: amúgy valami tépőzáras tok ilyen powerbankhoz létezik? Vagy kapható olyan usb-s külső akksi, aminek van vázra felfogatható tokja?

benfolds: Ízlés kérdése, de nekem 2 lámpa meg egy prizma és egy olyan duci csengő már sok, csengőből is én a lehető legkisebbet vettem, kb eltűnik a kormányon, pár napja egy rendőr sem vette észre :DDD , mégis hangosabb mint bármilyen csengő amit eddig próbáltam. Prizma helyett meg öntapadó fényvisszaverő szalag lesz :D . Az egy dolog, hogy szeretem ha letisztult a kormány és nincs agyonaggatva mindenfélével, de ami még fontosabb, hogy én sokat járok erdei, köves utakon, terepen, ahol a sok ráaggatott kütyü előbb-utóbb zörögni fog. Szal városban vagy jobb minőségű földutakon elmegy egy felöltöztetett bringa, de komolyabb terepen már zavaró tud lenni, engem legalábbis biztosan zavar :B

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#34125) ZolkoW válasza jjeahh (#34124) üzenetére


ZolkoW
őstag

ezek valahol félúton vannak, nem horror az áruk, de legalább nem is világítanak úgy, mint egy S2 ;-)
[link]
[link]
Jól sejtem, hogy a "Q5" az nem egy konkrét lámpatípus? :)
nem tudom, fényerőben hogy állnak ezek egyáshoz képest, húgomnak egy hasonló Blackburn van, és szereti.
a szembejövő autósok vakítása kicsit túl van spilázva szerintem, mármint egy földre irányított S2 azért ne legyen már baj, az abból szemben kiszűrődő fény sehol nincs egy úgyfelejtett reflektorhoz képest, ezerszer inkább ez, mint egy kivilágítatlan biciklis... :(((

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#34126) ZozzV6 válasza ZolkoW (#34125) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Q5 az egy bin szám ami teljesítmény szintet jelöl. Nem lámpát és nem is led típust. Ugyanaz mint az xm-l2 ledeknél a T6 vagy U2,U3 stb. Valójában XPE led gyakori bin száma a Q5 és arra ragadt rá ez a név.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#34127) jjeahh válasza ZolkoW (#34125) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ez ha jól értem elméletileg a q5 fényét sem tudja :B . Amúgy ez a jelenlegi :)

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#34128) HardSanyeee válasza jjeahh (#34124) üzenetére


HardSanyeee
őstag

Általában ezt a tartót szokták ajánlani, mint jó ár / érték arányú lehetőség, viszont ha még biztosabbra szeretnél menni az extrém terep miatt, akkor én személy szerint ezt ajánlom. Drágább, mint egy átlagos lámpatartó, de szerintem könnyebben is szerelhető és stabilabb is. Viszont cserébe nagy :D

@ZolkoW: +1. Szerintem is kicsit el van túlozva ez az 'elvakítja a szembejövőt' téma. Nem arról van szó, hogy az autós (vagy akár egy másik biciklis) nem fog utána több tíz másodpercig látni semmit, hanem kb 5 másodpercig lesz egy kis zavaró fény a szembe sávban és annyi.
Amúgy nem lepődök meg, ha valaki inkább egy vakító Convoy-t preferál dedikált bicikli lámpa helyett, hatalmas lehúzás a bicikli lámpa biznisz. Pl amit linkeltél is, 13 ezer forintért 120 lumen? Ne vicceljünk már, fele ennyiért lehet venni akksival, töltővel, lámpatartóval együtt Convoy-t, 8-szor akkora fényerővel.

(#34129) jozsi252 válasza ZolkoW (#34125) üzenetére


jozsi252
veterán

A probléma nem is azzal van amikor a földre van irányítva, hanem amikor vízszintesen áll a bicajon. Akinek van 2-300k egy bicajra, az ne a lámpán fillérbaszóskodjon.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#34130) jjeahh válasza HardSanyeee (#34128) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Kösz, még agyalok ezen a convoy dolgon :R

jozsi252: Újan az én montim 250k körül megy, de ez messze nem azt jelenti, hogy vastag a pénztárcám :N . Gyakorlatilag kb. ennyi egy terepen is használható belépő monti, amin bőven lesz mit fejleszteni majd, a komoly drótszamarak sajnos nem 250k-ba fájnak :N . Szal ha egy belépő gépre futja csak akkor gondolhatod, hogy lámpából sem fogok drágát venni :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#34131) ZolkoW


ZolkoW
őstag

a földre irányítás pont nem pénzkérdés ;-)

az a "Q5" lámpa szerintem amúgy alulmaradna a linkelt félkomoly bicólámpákhoz képest is, de próbáltam olyat keresni, ami praktikus (USB töltés, kormányra felpattintható és ki is néz valahogy), meg vélhetően tudja a ráírt fényáramot. én sem venném őket, mert tudom, hogy nekem kevés lenne a fényük.
Mellesleg nem is értem, másnak hogy nem kevés, de abban azért biztos vagyok, hogy az átlagosan használt villogókhoz képest messze jobbak. Ha mennék egyáltalán forgalomban éjszaka biciklivel, akkor tuti csíkos lencsésre cserélném a tükröt a convoyomban, de így annyira nem akut a dolog :)

szerk.: mellesleg ha vízszintesen világít, akkor pont nem is lát vele az ember, tehát full nem értem. maximum a harmatos villogókat van értelme úgy beállítani, annak úgysincs más haszna, mint hogy lásson a szembejövő.

[ Szerkesztve ]

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#34132) benfolds válasza jjeahh (#34124) üzenetére


benfolds
őstag

én is csak azt aggatom fel, amit muszáj, és a fehér prizma és a csengő is kötelező. viszont az a csengő, amit linkeltél tényleg tök jó, hogy ilyen pici, köszi a tippet. mondjuk tartok tőle, hogy első héten le fog törni a "csengetője", mint ahogy a mostanié is letört, csak nem látszik. mindegy, a rendőrök megnyugtatására eddig elég volt. :DDD
marha jók a képeid!

(#34133) jjeahh válasza benfolds (#34132) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Kösz! Amúgy ha már prizma és lámpák, létezik olyan lámpa amiben prizma is van? 2 legyet egy csapásra és nem hiszem, hogy belekötnének... A pici csengőnek eddig nem tört le a csengetője, pedig már kapott ütést is. Egy dolog nem tetszik vele kapcsolatban: csak úgy lehet felrakni a kormányra, ha leveszed a markolatot, váltót, féket, mindent ami előtte van :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#34134) benfolds válasza jozsi252 (#34123) üzenetére


benfolds
őstag

azért van villogó is a bicajon, mert városban azt használom. ha éppen fent van az s3 (terepre jövet-menet, amikor még/már a városban járok) akkor azt, legkisebb fokozaton, de amúgy csak terepre szoktam feltenni.
szerintem legkisebb fokozaton simán jó városban is, igaz, hogy sokkal többet nem látsz vele közvilágítás mellett, inkább csak arra jó, hogy téged lássanak.

(#34135) saril válasza benfolds (#34122) üzenetére


saril
senior tag

egyáltalán nem a menőségről szól nézd meg a convoy vetítési képét meg nézd meg a bc30r-ét este nem mindegy hogy milyen területet világít be a biciklid első lámpája

[ Szerkesztve ]

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#34136) benfolds válasza saril (#34135) üzenetére


benfolds
őstag

persze, a menőt úgy értettem, hogy jó és jól is néz ki. elfogadnék egy ilyen lámpát én is, de terepen, ahol nem vakítod a szembejövőt, ott jó szerintem az s2+/s3 is. esetleg ott van még az s2+/s3-hoz a 20/60 fokos TIR lencse. úgy már jó is, olcsó is és nem vakít. :) szerintem az s2+ abszolút no brainer, ha nem jön be valami miatt biciklin, akkor megtartja edc lámpának.

(#34137) Cyberneko válasza saril (#34135) üzenetére


Cyberneko
tag

Te most tényleg összehasonlítottál egy 140dolláros lámpát egy 10dolláros lámpával?
Főleg úgy, hogy a s2-be az ember rak egy TIR lencsét (illetve a két convoy-ba, mert a BC30R is két lámpás) és bőven hasomló vetítési képet kihoz a két lámpából, hetedannyi áron.
(és itt nem azt mondom, hogy a BC30R ne lenne jó, csak úgy lenne igazságos, ha akkor 6 darab tir lencsés s2-vel hasonlítjuk össze, merthogy akkor vagyunk egy árban)
Szóval, ne körtét az almához, hanem mondjuk a convoy-t a SolarStorm X2-hez.
Mert ennyi erővel mondhatjuk, hogy hát, de a X2 az nem kerékpárlámpa, mert a BC30R-hez képest...

(#34138) HardSanyeee válasza saril (#34135) üzenetére


HardSanyeee
őstag

Erről a képről ordít, hogy egy "a többi termék sz*r, a miénk jó" típusú marketing anyag része. Lejjebb irányítja az ember a "hagyományos" lámpáját és pont ugyanolyan hatást el lehet érni, mint ezekkel a csoda lencsékkel.

Persze, akinek van pénze rá, az vegye nyugodtan, csak durva, hogy milyen pénzeket elkérnek értük. Kicsit olyan érzésem van, mint a számítógép komponenseknél, amire ráírják, hogy "gaming" az egyből drágább. A lámpáknál úgy néz ki a "biciklis" jelzőért kérnek prémiumot.

(#34139) saril válasza HardSanyeee (#34138) üzenetére


saril
senior tag

mindenki azt vesz és azt tesz a biciklijére amit akar,
én próbáltam több kézi lámpával is ugyan ilyen felfogatási rendszerrel amit most ti itt taglaltatok,
nekem nagyon nem jött be, ez egy drága lámpa viszont
-oled kijelzőjén látod még egyes módokban meddig fog világítani percre pontosan! tehát nem ér meglepetés mikor merül le
-micro usb-ről tölthető és töltés közben is világít 2. fokozatig
-gyors rögzítési rendszere van
egyértelmű hogy drága de én akkor sem bántam meg hogy megvettem főleg úgy hogy én is használtan vettem mindent a kerómra mégis lassan 300k körül lesz ha összeadnám...

[ Szerkesztve ]

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#34140) Clever0 válasza HardSanyeee (#34138) üzenetére


Clever0
senior tag

Ha műszakilag nem is különbözik jelentősen, az eladott darabszám is befolyásolja az árat és biciklis lámpából valószínűleg század-ezred annyit forgalmaznak, mint edcből.

(#34141) Gargouille válasza saril (#34139) üzenetére


Gargouille
őstag

Közvilágításnál szvsz tök mindegy a lámpa csak látható legyél, amiről érdemes beszélni az a terep, itt viszont nincsen az elvakított szembejövők problémája. Ez utóbbi esetben pedig azért azt kötve hiszem, hogy egy S2 ne lenne alkalmas. A másik fontos kérdés amit esetleg még érdemes számba venni az a vízállóság, ütésállóság kérdése. Vajon ezek a bicós lámpák mit bírnak ténylegesen, valós körülmények közt? Egy hirtelen jött igazi felhőszakadást mennyire vészelnek át?

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#34142) HardSanyeee válasza saril (#34139) üzenetére


HardSanyeee
őstag

Persze, nem minden a fényerő, meg a vetítési kép, amiket leírtál funkciók azok valóban hasznosak, csak szerintem szimplán nem érik meg a többszörös felárat.

@Clever0: Ez tény, EDC lámpát bárki vehet, biciklis lámpát meg "csak" az, akinek van biciklije, valamiből pedig kell a profit, szóval a cég szempontjából meg lehet magyarázni a magas árakat, a vásárlók szempontjából meg nehéz megérteni.

De tényleg mindenki azt vesz, amit szeretne :)

(#34143) beta válasza Gargouille (#34141) üzenetére


beta
aktív tag

Nem mondanám kifejezetten feleslegesnek városban a rendes lámpát, főleg kivilágítatlan külső kerületekben igen hasznos tud lenni. Másrészt tapasztalatom szerint nagyobb járművek jobbkézt/elsőbbséget sokkal inkább megadnak ha nem gombelemes villogó van a biciklin, hanem pl. egy Astrolux S1.

(#34144) jozsi252 válasza benfolds (#34136) üzenetére


jozsi252
veterán

Itt nem arról van szó hogy jól nézzen ki egy lámpa, hanem arról hogy a kialakítása olyan legyen ami nem vakítja el a szembejövőt.
Ez pont olyan mikor jön szembe egy olyan autós akinek mindenfele világít a tompított, csak arra nem amerre kellene. Pont ugyanennyire szar amikor mész a sötétbe, és egyszer csak megvakítanak egy ilyennel.

Nézd meg a Fenix bicajlámpájának hogy van megoldva a refi kialakítása. Ha lenne ilyen az olcsóbb kategóriába, nyilván azt ajánlanám mindenkinek én is, de még nem találkoztam ilyennel gyári kialakításba sajnos. Fenix BC30R egy nagyon jó kis bicajos lámpa. Kintről meg lehet kuponozni, így 80$ környékén el lehet hozni. Itthon 56k..

iPhone 13 Pro Max

(#34145) erik365 válasza jozsi252 (#34144) üzenetére


erik365
aktív tag

Magyarázhatod annak akinek annyiban kimerül a lámpa, hogy menő vagy nem menő....

[ Szerkesztve ]

1.4 T-jet M32

(#34146) benfolds válasza erik365 (#34145) üzenetére


benfolds
őstag

látom, nagyon ráfüggtetek erre a "menő" szóhasználatra... :)) ha azt mondom, hogy menő, akkor az azt jelenti, hogy csak menő, és amúgy meg szar? szerintem nem.
ok, akkor vegyen terepre egyből egy fenixet, és ne is próbálja ki a 12 dolláros convoyt, mert az elvakítja a szembejövőt. terepen. ne adj isten lencsével.

[ Szerkesztve ]

(#34147) Joshi válasza jozsi252 (#34144) üzenetére


Joshi
titán

"Itt nem arról van szó hogy jól nézzen ki egy lámpa, hanem arról hogy a kialakítása olyan legyen ami nem vakítja el a szembejövőt."
Inkább vakítsa el a szembejövőt de olcsó lámpa legyen. :DD ;] Kicsit vicces hogy egy sz@ros lámpa 50ezerbe kerül. :O

Kezd uncsi lenni a bringás téma. :U Ilyen melegbe vizibiciklizni kell arra meg nem kell lámpa. ;]

[ Szerkesztve ]

(#34148) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Feléledt a topik :D . Pedig én nem akartam háború szítani :B . No de köszi mindenkinek a segítséget,az lesz, hogy veszek egy olyan külső akksis kis izét kínából, ha nem jön be akkor marad a convoy s2+ azzal a kis tartóval oszt letojom jól néz-e ki vagy sem. És most húzom is ki a gyíkot a hegybe tekerni :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#34149) Cyberneko válasza jozsi252 (#34144) üzenetére


Cyberneko
tag

Két convoy s2+ TIR lencsével. Probem solved, ahogy mondani szokták.
Mondom, tényleg jó a direkt csúcslámpa, csak van olcsóbb alternativa is - ami _jobb_ mint a 20+ ezres direkt arra a célra készült kerékpárlámpák.

jjeahh: Á, mindig előjön a edc zseblámpa vs dedikált csúcslámpa kerékpárra, ha valaki cangára akar fényt.:)
Mivel itt sokan árérzékenyek vagyunk, és ezért hajtjuk a legjobb ár -érték arányos kínai lámpákat, ezért bosszant minket, hogy nem tudunk kiadni egy tescos drótszamár árat egy biciklilámpára... De azért látni is szeretnénk, ha már... :)

jozsi252: eddig nem ezzel a lámpával volt az összehasonlítás. Amit csinálsz, az terelés.
Szerintem erdőben nem elég a 800 lumen. :)

[ Szerkesztve ]

(#34150) jozsi252 válasza erik365 (#34145) üzenetére


jozsi252
veterán

Mindegy, részemről off.. Mindenkinek az jön le hogy miért kell ilyen drága amikor van 10$-ért is Convoy. Este kell azért vezetnem és tényleg szar, de nem megyek bele többet, párszor elmondtam a véleményem a témával kapcsolatban.

Amúgy meg minek 2 lámpa amikor 1db-ot kell venni és az tökéletes. Fenix BC21R lámpa itthon 22-24k körül lehet, 880 lument tud. Ez bicajhoz bőven jó!

(#34149) Cyberneko

Ezt mond azoknak akik e nélkül használják. ;)

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.