Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56651) Saccco


Saccco
nagyúr

Ti milyen módban repültök? Én most kezdtem tanulni az acro-t. Egyelőre rohadt nehéz. :))

Angle / Acro ?

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#56652) KaiotEch válasza Saccco (#56651) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Én szemüveges módban :DD

(#56653) Peaceliker válasza Saccco (#56651) üzenetére


Peaceliker
addikt

Csak acro. Elsőre furcsa de sztem hamar rá lehet állni és utána nagyon zavaró az angle :)

"Oh my Goa'uld!"

(#56654) SpydeR3412 válasza Saccco (#56643) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Szerintem is közel van hozzá a 7es, teljesítményben.
De a 6osból kicsivel többet ki lehet préselni, viszont olyan áron, ami nekem már nem éri meg. És különbség sincs 10% szerintem.

Most már csak acro. :K

(#56655) dinamyte68


dinamyte68
csendes tag

Sziasztok!
Tudja-e valaki hogy Hubsan h501s Professionál távirányítóhoz lipo akku hol szerezhető be?
Előre is köszi a választ!

(#56656) ezoltan válasza Saccco (#56651) üzenetére


ezoltan
tag

Acro,az Angle-be csak landoláskor lököm át.
Esetemben is az van,amit Peace ír.Szabályosan zavaró lett a stab mód.

QX7S-R9M/GT Rebel LR/iFlight 8”6S LR-FS/M630 6” LR-FS/2xHawk5 5”FS/X215ProMod5S/X220Modded5”/Beta75X/EV800D

(#56657) Saccco


Saccco
nagyúr

Egy dologra már rájöttem... lakásban whoop-pal acro-t tanulni nagyon kellene egy brushless gép és a turtle mode... :DDD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#56658) Teréz Atya válasza ezoltan (#56656) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Röpcsinél az első FPV szeánsz második percében visítva nyomtam át ACRO-ba. :D

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#56659) Peaceliker válasza Saccco (#56657) üzenetére


Peaceliker
addikt

Igen, acro ban lehet olyat tolni, amiből erővel lehetne kijönni leginkább :) bentre acro t gyakorolni nekem 2s 2.3 col bl gép jött be, csak eleinte rattel vigyázni kell, mert punch nincs is olyan sok, de attól oldalra gyorsan el tud indulni :)

"Oh my Goa'uld!"

(#56660) ot93


ot93
senior tag

Üdv,

Olyan problémám támadt a bugs 3-al, hogy az akku lemerülése előtt kb. fél perccel jelez a táv, ami elég kevés, ha mondjuk pár 100m-ről, netalántán magasról akarom visszahozni.

Az első töltéskor még emlékszem, hogy legalább 2 percig ment csipogva, majd leállítottam (nem merült le teljesen). A másodiknál már nem emlékszem pontosan, de ott is valami hasonló volt. Majd a 3. repülésnél vettem észre, hogy fél perc alatt lemerült, és akkor már le is állt. Ez elég kevés, mert szinte nincs idő leszállni, ha messzebb van. 3 perc az elég lenne sok mindenre...
Tud valaki rá ötletet?

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#56661) fape válasza Saccco (#56657) üzenetére


fape
senior tag

Mondjuk pont a whoop-nál az angle mód az ajánlott.
Amúgy már kb 2 éve áll egy acros h101 arra várva, hogy megtanuljak losban acrozni, valamiért nem visz rá a lélek :D

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#56662) fape


fape
senior tag

Egyelőre még csak sima minimosd/mwosdhez, aztán később majd átépítés után inavhoz is jó, GPS-re lenne szükségem. Lehetőleg soros porton kapcsolódjon. Mik az ajánlott típusok? Van éppen valami best buy, jó ár/érték arányú? Előre is köszi. Remélem ide illik a téma.

ui.: Igen, bele vágok a repcsizésbe :D

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#56663) SpydeR3412 válasza fape (#56661) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Hogyhogy a whoopnál az angle az ajánlott?
Ilyet még bem hallottam... :F
Mondjuk az igaz, hogy stabilban is szinte tökéletesen repül, de acro nélkül nincs se flikk, se flakk.

(#56664) Saccco válasza fape (#56661) üzenetére


Saccco
nagyúr

Whoop acro :C

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#56665) fape válasza SpydeR3412 (#56663) üzenetére


fape
senior tag

Én is meglepődtem, de elvileg a nagyok is angle-ben nyomják. JB-nek nem rég volt videója róla, talán mr whoop-pal beszélgettek. Flikk-flakk azért se volt régebben, mert nem volt olyan erős a gép, hogy megfogjon egy ilyen manőver utáni zuhanást.

(#56664) Saccco: tudok róla, hogy létezik. Gondolom a gép erő növekedésével egyre népszerűbb is lesz.

[ Szerkesztve ]

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#56666) Saccco válasza fape (#56665) üzenetére


Saccco
nagyúr

Nem a flikk-flakk a lényeg, hanem a teljes kontroll. Mondjuk ez nem áll rendelkezésemre jelenleg. :DDD
Silverware NFE-vel nagyon smooth, nagyon szeretem angle-ben reptetni. Ráadásul a megtámadható rés mérete mostanra kb. 25cm átmérő. A sikerarány közel sem magas, de már nem elvetendő és nem élvezhetetlen.
Ilyen (Boss 8) szint nagyon megfelelne. :))

Amúgy igen a Whoop alapvetően angle, legnagyobb hatás és etalon ebből a szempontból az Inductrix.

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#56667) KaiotEch válasza fape (#56665) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Az azért furcsa, merthát angle-ba ugye a throttle-val emelkedik is a gép, míg acroban nem.

(#56668) fape válasza KaiotEch (#56667) üzenetére


fape
senior tag

Acroban is emelkedik csak a nagyobb döntés/szög miatt kevesebbet. Amúgy BF-n angle módra is meg lehet adni, hogy mi legyen a legnagyobb szög mit enged.

Ha van rá igény írok hosszabban is a két mód közötti eltérésekről, hasonlóságokról :D

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#56669) Saccco válasza fape (#56668) üzenetére


Saccco
nagyúr

Mármint acro-ra?

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#56670) fape válasza Saccco (#56669) üzenetére


fape
senior tag

Már mint mi az hogy "Mármint acro-ra?"

ui.: Ebéd után írok pár szót a két módról. Ezt vehetitek fenyegetésnek is :P

[ Szerkesztve ]

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#56671) vandor01 válasza fape (#56670) üzenetére


vandor01
őstag

ertjuk ertjuk vki csinalja vki csak tanitja... ir... beszel... rola :DD

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#56672) petymeg


petymeg
addikt

Üdv!

Egy 500 dolláros Xiaomi drón kezdőnek nagy vakmerőség? Vagy kezdjem egy 100 dollárossal aztán lépjek tovább? Ki hogy kezdte?

[ Szerkesztve ]

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#56673) fape válasza vandor01 (#56671) üzenetére


fape
senior tag

Jaja okoskodásban jó vagyok, ha repülni nem is tudok :D

Szal nagy általánosságban: Acro-nál (szög)sebességet adsz meg a joystickkel, még angle-ben magát kvázi a szöget. Pl Acroban ha eltolod a sticket 1 centire akkor azt mondod meg 3 fok/másodperc legyen a forgási sebesség az adatott irányba (ezt látod is rate állításánál a grafikonon), angle-ben ugyan ez az 1 centi azt jelenti hogy a gép dőljön 3 fokot előre a vízszinteshez képest. Gyakorlatilag azt jelenti, hogy acroban ha kicsit tolod a sticket akkor lassan fog körbe fordulni a gép, ha nagyon akkor gyorsan (már ha van neki hely és nem a földön végzi) még angle-be tarja az adott szöget, kis kitérésnék kis szöget nagynál nagy szöget. Ha vissza viszed középre akkor acroban az addig elért szöget tarja (ha fejjel felé vagy akkor fejjel lefelé marad), angelben meg visszaáll vízszintesbe.

Itt az amit mondtam az előbb, acroban a rate-rel állítod, hogy ez egységi mozgás milyen sebességet jelentsen és mennyi legyen a max sebesség. Mellék száll: Itt is vannak trükkök az expo (lineáris a kitérés és a sebesség kapcsolata, pl 1 centi 3fok/s, 2 centi 6fok/s, de 3 centi már 20fok/s) és super expo (ott már a pid kontorrelen is variál a végállások felé, hogy gyorsabban forogjon a gép).
Angle-nél meg a maximális kitérési szöget állítod be (mekkora a legnagyobb szög vízszinteshez képest, amit a teljesen maxra tolt stick jelent.

Ennek a kettőnek a keveréke a horizon mód, amikor a stick közép állás környékén kvázi angle mód van és többin meg acro. Praktikusan: körbe tudod tudod fordítani a gépet, de ha középre engeded a sticket akkor kivízszintezi magát.

Azért is szeretjük az acrot az fpv-ben, mert olyankor kvázi a gép nem dolgozik ellenünk (nem "rángatja" folyamatosan a gépe a vízszintes felé)

Véget ért a móka mára, zárul Miki mókatára.

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#56674) varadigabor válasza fape (#56673) üzenetére


varadigabor
senior tag

A horizon az élet veszélyes :D

[ Szerkesztve ]

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#56675) Saccco válasza fape (#56670) üzenetére


Saccco
nagyúr

"Amúgy BF-n angle módra is meg lehet adni, hogy mi legyen a legnagyobb szög mit enged."
Azt hittem találtál valamit. Alapnak gondoltam, hogy angle-ben a szög beállítható.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#56676) SpydeR3412 válasza fape (#56665) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Így már érthető.

Köszi az acro órát! :DDD

(#56677) popi1987 válasza varadigabor (#56674) üzenetére


popi1987
csendes tag

Ebben egyet értek veled, de az acro-nál egyel jobb, ha LOS-ban trükközgetni akarsz, mert visszaáll ugye vízszintesbe, ha elengeded a karokat. ez megmenthet, amikor túlvállalod magad vagy rontasz egy trükköt :) :C

[ Szerkesztve ]

(#56678) F1DO


F1DO
senior tag

Sziasztok, ajánlanátok fpv szimulátort?
Klasszikus s kérdés: melyik a legjobb?

(#56679) Jackal2 válasza Saccco (#56651) üzenetére


Jackal2
senior tag

csak acro. multkor valahogy attiban maradt es nem tudtam, mi van;)

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#56680) Peaceliker válasza Jackal2 (#56679) üzenetére


Peaceliker
addikt

Én is jártam úgy tavaly, angle ben maradt és azt hittem hirtelen hogy valami tönkre ment :D

"Oh my Goa'uld!"

(#56681) fape válasza fape (#56662) üzenetére


fape
senior tag

A Beitian BN-880 jó lehet? Vagy az Ublox 8M?

[ Szerkesztve ]

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#56682) slloyd


slloyd
senior tag

Srácok,
Úgy határoztam a Yuneec q500 fpv hatótáv problèmák után,hogy eladom ès benevezek helyette egy Parrot Bebop 2 Fpv pakkra.
Ami úton is van ès holnap dèlelőtt meg is èrkezik.
Elsősorban a gyártó álltal megadott 2 km es fpv hatótáv miatt választottam a skykontroller 2 vel.
Viszont sajnos magyar teszteket nem találtam róla :(
Van esetleg valakinek ezzel a drónnal szemèlyes tapasztalata?
Bármi èrdekelne,hogy pl. mire kell ügyelni beüzemelèsnèl stb.

(#56683) slloyd válasza petymeg (#56672) üzenetére


slloyd
senior tag

Egy hajszál hijján majdnem a xiaomi mi 4k dront vettem meg tegnap.
Engem a 400-600m fpv vègül eltántorított...

(#56684) varadigabor válasza fape (#56681) üzenetére


varadigabor
senior tag

Szerintem az első mert abban van iránytű, ha nem kell akkor a Hglrc is jó.

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#56685) defy456 válasza slloyd (#56683) üzenetére


defy456
aktív tag

Hát, nem tudom, én több mint 3km-re küldtem már el a Mi drone-t.
Nem tudom honnan hallottad ezt 4-600métert...

[ Szerkesztve ]

(#56686) slloyd válasza defy456 (#56685) üzenetére


slloyd
senior tag

Egy magyar tesztet olvastam,hogy fpv max 600 m a maximális hatótáv viszont valóban 3-4 km.
Legalábbis ezt írták...

(#56687) slloyd válasza defy456 (#56685) üzenetére


slloyd
senior tag

Pontosabban innen:

https://napidroid.hu/xiaomi-mi-drone-4k-teszt-profi-dron-elerheto-aron/

(#56688) defy456 válasza slloyd (#56686) üzenetére


defy456
aktív tag

Az a 4-600m esetleg Bp. belvárosában igaz. Ott még nem reptettem úgyhogy nincs tapasztalatom. De még doha nem volt fpv hatótáv gondom vele. Csak akkor, ha valami közém és a drón közé került. De ez normális szerintem :D
Másfél km-re szinte mindig elkolbászolok vele. Dombtetőről indítva pl. kissebb város fölött is volt 3km és nem az fpv miatt fordultam meg.
Mondjuk egy kicsit csalok és használok ilyen antennára húzható parabolát(nagy beruházás volt, 3,5 dollár és 10 perc reszelgetés), de még előtte sem volt soha gondom az fpv távolsággal.
Szerk.: Pl. ez is 3km: https://youtu.be/Ja82AMP9vpY

[ Szerkesztve ]

(#56689) slloyd válasza defy456 (#56688) üzenetére


slloyd
senior tag

" Az előkép (FPV) nagyon szépen működik, folyamatosan látjuk telefonon a kamera képét. HD minőséget kapunk, és a gyári adatok szerint 500 méter a hatótáv, ami nagyjából stimmel is, de azért sok mindentől függ, a környezeti viszonyok ronthatják a vételt. 400 méter fölött már sok esetben szakadozik a kép, nem annyira folyamatos."

Akko meg fa@èrt írnak baromságot!
Különben ezt vettem volna mert nagyobb mint a vásárolt bebop 2 .... :(

[ Szerkesztve ]

(#56690) lalapapa55


lalapapa55
csendes újonc

Sziasztok!
Hol érdemes hirdetni FPV alkatrészt?

(#56691) fape válasza varadigabor (#56684) üzenetére


fape
senior tag

Köszi :R, közben olvasgatok én is. Fixed wingnek nem kell az iránytű. De hátha majd drónra is rá akarom rakni. Szal jó lesz a Beitian BN-880.

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#56692) david335 válasza fape (#56681) üzenetére


david335
tag

Beitian nagyon jó, nekem ez is van:)

(#56693) Jackal2


Jackal2
senior tag

Mit csinálnak a "hülyegyerekek" ha találnak egy romos épületet benne egy teherautó gumival? Ezt :D

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#56694) varadigabor válasza fape (#56691) üzenetére


varadigabor
senior tag

Én csupámon sincs iránytű, régi eachine v-tail gps van rajta:D Magától jön is haza szépen:D

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#56695) beis-compo


beis-compo
tag

Sziasztok!
Az a kérdésem lenne, akinek van Xiaomi Mi Drone 4k-ja, hogy az app-ja tud-e idôzített felvételeket készíteni (time-lapse) azaz megadható-e hogy 1-2-5s -enként készít egy fotót? (Ez ugye DJI-nál alap dolog.) Próbáltam rákeresni, megnéztem egy rakás videót, de nem találtam ilyent. De persze ez nem jelent semmit.

[ Szerkesztve ]

(#56696) SpydeR3412


SpydeR3412
aktív tag

Alakulgat ez az acro. :DDD
Lassan már kezdem élvezni megint a repülést, nem csak a szenvedés van. :))
Viszont ezek a jmt 3as proppok nagyon fogynak. Vett valaki már az átlátszó fajtából? Kép alapján puhábbnak látszik kicsit, lehet megéri a 3x-os árat. :F

[ Szerkesztve ]

(#56697) Peaceliker válasza SpydeR3412 (#56696) üzenetére


Peaceliker
addikt

azta, hogy látszik, hogy nincs a gépnek komoly súlya, nem driftel szinte semmit :)
ez melyik géped?

"Oh my Goa'uld!"

(#56698) Jackal2 válasza SpydeR3412 (#56696) üzenetére


Jackal2
senior tag

ez tiny whoop?

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#56699) SpydeR3412 válasza Peaceliker (#56697) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Ez az épített Beta65s-em (csak más kamera van rajta).

Jackal: Az. :K A fentebb említett típus.

Viszont teljesen elfogytak a 3as proppjaim. :(
Van 17db cw és 1db ccw, nem akar valaki cserélni? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#56700) Jackal2 válasza SpydeR3412 (#56699) üzenetére


Jackal2
senior tag

Milyen prop kell rá? Ez rámegy? Ilyet tudok adni.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.