Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57151) varadigabor


varadigabor
senior tag

Tudja valaki mi értelme van egy 2507-es motornak nagy 2500-2700 kv-val? Mert még nem jöttem rá:D

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#57152) ezoltan válasza toome1985 (#57143) üzenetére


ezoltan
tag

Nekem is volt X8-am és mondhatom hogy strapabíró kis gép.
Jó két hónap használat után failsafe-ezni kezdett valami oknál fogva amit nem is bírtam kideríteni és emiatt (ismertetve a hibát) el is adtam,hátha tud vele valaki kezdeni valamit.

Emiatt rengeteget crash-elt,rendszerint minimum 20 m magasságban produkálta a jelenséget.
Még csak nem is repedt a ház,mindössze karcolódott illetve az alsó/felső rész ugrott szét szinte minden esetben.
Persze szerencsém is volt nyilván,de robosztus kis masina.Néha szétszedtem,kifújtam belül,átzsíroztam az áttételeket és ment rendületlenül.

QX7S-R9M/GT Rebel LR/iFlight 8”6S LR-FS/M630 6” LR-FS/2xHawk5 5”FS/X215ProMod5S/X220Modded5”/Beta75X/EV800D

(#57153) Teréz Atya


Teréz Atya
senior tag

Bacca meg, már el is felejtettem, hogy milyen lassan írok cikket. Két órám elment és csak a harmada kész az i6 tuning cikknek. Beszarok!!! Holnap megint nem lesz időm, így talán 7végén, ha befejezem. Sajna már nincs éjjeli műszak,így a firkászkodásom a szabadidőmet kurtítja. JUJ!

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#57154) ezoltan válasza Teréz Atya (#57153) üzenetére


ezoltan
tag

:DDD

QX7S-R9M/GT Rebel LR/iFlight 8”6S LR-FS/M630 6” LR-FS/2xHawk5 5”FS/X215ProMod5S/X220Modded5”/Beta75X/EV800D

(#57155) Baku


Baku
aktív tag

Srácok!

A ZOP POWER akkukról van valakinek tapasztalata, vagy infója?
A H501 -hez keresnék combosabb kapacitású akksit, és a ZOP több mint kétszer akkorát ad ugyanannyiért,
mint a Hubsan ....
Hubsan 3.400 mAh 25.68€
ZOP Power 8000 mAh 25.75€

(#57156) david335 válasza Baku (#57155) üzenetére


david335
tag

Zop-ot mindenki ocsárolja. Olcsónak olcsó, de olcsó húsnak..

(#57157) fape válasza Baku (#57155) üzenetére


fape
senior tag

Mekkora a discharge ratje? Hány C-s egyik és a másik?

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#57158) vandor01 válasza Baku (#57155) üzenetére


vandor01
őstag

NE, NE vegyel ugyanigy gondolkoztam.... 2S 750mah es 70C -> 5euro
10db bol 2 azonnal kuka mert nem repult 1 percet se... a keves C miatt
a jobbak annyit tudtak mint a turnigy 2S 300mah (3euro) kb 3-4 perc repulés
a turnigy BOLT 2S 500mah.... kb egyformába kerulnek csak 2x jobb a bolt...

de persze kockazat nelkul nincs nyereseg.... PROBALD meg! hatha? :F :F

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#57159) Peaceliker válasza Baku (#57155) üzenetére


Peaceliker
addikt

Súly? Zop ha súlyban akkor mint 3800mah akkor mah ben is 3800 lesz ;) 1800 mah zop kb 1000-1300as általában... Elég alja cucc amúgy sokszor

"Oh my Goa'uld!"

(#57160) Saccco válasza Peaceliker (#57159) üzenetére


Saccco
nagyúr

Akkor a ráírt értékkel töltve még ki is nyírja az ember. :D

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#57161) Peaceliker válasza Saccco (#57160) üzenetére


Peaceliker
addikt

Hát igen :D
Szal súlyt kell nézni, nem kapacitást, annyit tud mint egy másik márka olyan súlyú akkuja... De akkor meg már drága.

"Oh my Goa'uld!"

(#57162) Peaceliker


Peaceliker
addikt

Elgurult nálam megint... :))

Ha valaki esetleg a kettő között hezitál (Dom v3 és skyzone sky02s) akkor most még egy ideig fel teheti a kérdéseket, megpróbálom összehasonlítani neki a kettőt olyan szempontból ami neki érdekes :)

"Oh my Goa'uld!"

(#57163) Saccco válasza Peaceliker (#57162) üzenetére


Saccco
nagyúr

Kár, hogy kopott a felirat. :(

;]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#57164) syler123


syler123
veterán

Hát a Kingkong 5040-et nem nagyon kell összehasonlítani a Dalprop 5040C-vel. Ma próbáltam ki először a Dalpropot, de nagyon király, kb mintha vettem volna egy új gépet. Nyélgázon megszűnt a rezgés, sőt még a propwash is gyengébb. Simán megéri a felárat, pont annyival jobb, mint amennyivel drágább.

(#57165) vandor01 válasza syler123 (#57164) üzenetére


vandor01
őstag

milyen vastag a kozepe? azaz hany mm?
nem vastagabb mint a KK 5040?
felrakhato a regi motorokra?

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#57166) F1DO


F1DO
senior tag

Sziasztok,

Már régóta motoszkált a fejemben, és most a kérdésfeltevésig is eljutok:

Ha egy olyan drónt / quadkoptert szeretnék, ami arra szolgál hogy az adott repülőtéren csak úgymond szét szeretnék nézni, egyszerűen felülről megnézve a tájat - ezt viszont jó minőségben (HD netán FullHD) látva az fpv szemüvegen át - akkor mit kell tennem?

Értsd ez alatt hogy:
- erre van már kész drón a 30e ft kategóriában,
- avagy milyen kamerát kell rátegyek a quadkopterre ami tud ilyen felbontást?
pl Gopro session szerű kamera?

utóbbinál adódik a megjelenítés kérdése:
A képet folyamatosan, képszaggatás nélkül továbbítani képes vtx illetve vrx kell hozzá (és ennek mik a követelményei) illetve ott a kijelző kérdése.
A kijelzőt VR sisakba helyezett mobiltelefonnal gondolnám megoldani, annak elég a képfelbontása mindehhez..

(#57167) vandor01 válasza F1DO (#57166) üzenetére


vandor01
őstag

jó minőségben (HD netán FullHD) látva az fpv szemüvegen át
A képet folyamatosan, képszaggatás nélkül továbbítani képes vtx illetve vrx kell
A kijelzőt VR sisakba helyezett mobiltelefonnal gondolnám megoldani,

NINCS..... de majd a tobbiek kifejtik bövebben!
foleg nem 30.000-ert de meg 130.000-ert sem vagy 230.000....sem? :F

30-ert kapsz vmi gyerekjatékot 5 perc repidovel!
se tarcsi propok es alkatreszek se aksik se jo tolto... nyema!
a favorizalt phantomhoz befizethetsz 1db okos aksira 30-bol!

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#57168) syler123 válasza vandor01 (#57165) üzenetére


syler123
veterán

Nincs a közelemben mérőeszköz, de lényegesen vastagabb, mint a Kingkong. Egy képet tudok adni, ha van kingkongod látni fogod a különbséget.

A Racerstar BR2205-re szépen rámegy, de a motor csavarból nem lóg ki a motor tengelye, pont síkban van a csavarra meghúzva. Most konkrétan úgy rászorult hogy le sem tudom venni :D

[ Szerkesztve ]

(#57169) vandor01 válasza syler123 (#57168) üzenetére


vandor01
őstag

koszi! ranézésre van 7mm... :D

figyu nekem kene KK-s prop!
nem cserljuk el! bevasaroltam ilyen vastag dogokbol pl [link]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#57170) syler123 válasza vandor01 (#57169) üzenetére


syler123
veterán

Ha a közelben laksz felőlem cserélhetünk, de ha budapesti vagy, akkor szerintem nem nagy üzlet ezeket postázgatni :D Én Kiskőrös közelében lakom (Bács Kiskun megye).
Megvan majdnem a teljes szett, talán 1-2 db-on van sérülés, amik a gépen voltak.

[ Szerkesztve ]

(#57171) vandor01 válasza syler123 (#57170) üzenetére


vandor01
őstag

ment pu....

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#57172) Baku


Baku
aktív tag

Köszönöm mindenkinek a ZOP-os véleményeket.
Inkább nem kockáztatok. 25€- t máshová is el tudok költeni, kockázat nélkül .... :)

(#57173) AMDaZERG_1


AMDaZERG_1
senior tag

Kipróbáltam ma egy fat shark szemcsit. A régi beépített vevős széria. Élesen láttam benne, bár a kijelző nem nagy. Szóval be mernék vállalni egyet, csak nem tudom melyikkel járok jobban. Dominator V3, vagy HD2. Valakinek tapasztalata?

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#57174) kriszbon


kriszbon
őstag

Sziasztok!

Nekem [erről] a hozzászólásról, beugrott egy nem túl régi [hozzászólásom] utolsó pár sora. :D

(#57173) AMDaZERG_1:

Nagy "moziteremben melyik sorból" láttad a képet vele? :F

[ Szerkesztve ]

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#57175) cd334 válasza F1DO (#57166) üzenetére


cd334
tag

Mit értesz repülőtér alatt? Valós repülőtéren drónozni nem a legjobb ötlet... Ha nem lesz engedélyed hozzá, akkor szerintem egyszer szállsz fel utána bizonyítékraktárban fog pihenni a drónod. A jelenlegi magyar szabályozás egy katasztrófa nézz utána.

Eladó drónos cuccaim: https://www.kwadmarket.hu/author/danielczigany/

(#57176) cintula187 válasza F1DO (#57166) üzenetére


cintula187
addikt

Ha egy olyan drónt / quadkoptert szeretnék, ami arra szolgál hogy az adott repülőtéren csak úgymond szét szeretnék nézni, egyszerűen felülről megnézve a

Ez egy qrvára rossz és büntetendő ötlet és nem csinál ilyet épeszű ember. Felette sem és x kilométer sugaru körben semmilyen körülmények között kicsi és nagy drónnal sem.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#57177) AMDaZERG_1 válasza kriszbon (#57174) üzenetére


AMDaZERG_1
senior tag

23 sorból úgy a 20 sor lehetett :D

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#57179) Saccco válasza cintula187 (#57176) üzenetére


Saccco
nagyúr

Szerintem itt a repülőtér, mint reptető hely szerepel.

Egyébként a kitűzött tétel semmire nem elég a cél tekintetében.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#57182) F1DO válasza cintula187 (#57176) üzenetére


F1DO
senior tag

Azért nem fejtettem ki jobban a 'repülőtér' leírását, mert alapból fel sem merült a gondolat hogy egy utas fogadást és forgalmazást lebonyolítő reptérről legyen szó.

repülőtér alatt azt a 'teret' értem ahol a quadkopter repül.
Ez lehet modellreptér, erdő, mező, tisztás, stb. ahol 'normál' esetben reptetik a koptereket...

Ezek Runcat split, stb. fhd felbontású kamerák a fullhd videot csak rögzítik, de fpv-re egy alacsonyabb felbontást adnak?

Azt nem lehet meghekkelni, hogy a full felbontású videot ne csak rögzítsék, hanem fpv-re kiadják?

[ Szerkesztve ]

(#57183) cintula187 válasza F1DO (#57182) üzenetére


cintula187
addikt

OK! :R

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#57184) Saccco válasza F1DO (#57182) üzenetére


Saccco
nagyúr

De, ha veszel egy Connex HD Video Downlink-et.

Az FPV az 640×480-as és analóg (jelenleg), főleg az általad megadott kerettel.

cintula187:
:)) :DDD

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#57185) F1DO válasza Saccco (#57184) üzenetére


F1DO
senior tag

Ne csináljátok már..

Egy runcam 2
[link]

és egy HD FPV szemüveggel:
[link]

Nem HD-ban, azaz 'jobb felbontásban' látom az FPV szemüvegben az FPV képet?
(Ez volt a kérdésem)..

OK, ez nem 30e Ft hanem valamivel többe került

[/ L]

[ Szerkesztve ]

(#57186) Saccco válasza F1DO (#57185) üzenetére


Saccco
nagyúr

Akkor is csak analóg jel megy át a szemüvegre, ami 640×480.

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#57187) ezoltan válasza F1DO (#57185) üzenetére


ezoltan
tag

Halandó számára megfizethető ársávban bizony analóg képet kapsz,viszont minimális késleltetéssel.
Ami hidd el,nem olyan rossz,mint a videókban látod.Egy jó fpv kamerával,adóval,normális antennákat és szemüveget használva baromi élvezhető az analóg adás.

QX7S-R9M/GT Rebel LR/iFlight 8”6S LR-FS/M630 6” LR-FS/2xHawk5 5”FS/X215ProMod5S/X220Modded5”/Beta75X/EV800D

(#57188) KaiotEch válasza F1DO (#57185) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

A runcamhoz kell plusz kábel, illetve rohadt nagy a lag.

(#57189) Baku


Baku
aktív tag

Ismét a véleményetekre lennék kíváncsi:

A Devo7e - mbe a második modult készülök beletuszkolni, igy az eredetivel együtt már 3 antenna "ékeskedne" rajta, viszont én szeretném elkerülni ezt a tengeri sün hatású antennaerdőt ....
A modulok, a táv bekapcsolt állapotában allandóan mennek, függetlenül attól, hogy melyiket használom (választom ki szoftveresen az adott géphez), viszont ha nem teszek antennát az RP-SMA kivezetésre., akkor megsül az adó. (Idáig jól tudom? )

Mi van akkor, ha az épp nem használt modulok RP-SMA antenna csatlakozójára esztétikai és adómegsütés elkerülése okán egy-egy ILYET tennék fel?
Tehát a 3 antenna kivezetésből mindig csak eggyen lenne hoszzú (3-5dBi-s) antenna, a másik kettőn csak ilyen kis csutfasz seggdugó.
Vélemény??

(#57190) F1DO


F1DO
senior tag

De józan paraszti ésszel - akkor miért hozzák ki a hd felbontású fpv szemüvegeket..?

Ha nem lenne értelme..

[ Szerkesztve ]

(#57191) ezoltan


ezoltan
tag

Bár elég erős szél volt ma,azért kimentem a Wizivel és 7 akksi erejéig repkedtem a "mezőnkön".
Dobálta össze-vissza,de engem nem zavart a nyugis,kisgázos cirkálásban. :)

QX7S-R9M/GT Rebel LR/iFlight 8”6S LR-FS/M630 6” LR-FS/2xHawk5 5”FS/X215ProMod5S/X220Modded5”/Beta75X/EV800D

(#57192) Peaceliker válasza F1DO (#57190) üzenetére


Peaceliker
addikt

Marketing/hype

"Oh my Goa'uld!"

(#57193) Saccco válasza F1DO (#57190) üzenetére


Saccco
nagyúr

Lehet rajtuk szimulátorral is repülni. Meg hirdetik a filmezést is hozzá.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#57194) molnigee válasza syler123 (#57164) üzenetére


molnigee
aktív tag

Dal 5045 öt próbáld ki, az 5040 gyenge ahoz képest :)

--> http://dronearena.hu/ <--

(#57195) syler123 válasza molnigee (#57194) üzenetére


syler123
veterán

Következőnek majd lehet azt is kipróbálom, de ezek az 5040C-sek nagyon tetszenek, tuti elhasználom.

(#57196) varadigabor válasza molnigee (#57194) üzenetére


varadigabor
senior tag

Attól függ milyen a motor :D 2700 kv-ra nem raknám rá ;]

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#57197) ezoltan válasza molnigee (#57194) üzenetére


ezoltan
tag

Amúgy egy darabot sem kellett még cserélnem mióta berendeltem a 10 szettet :D
Iszonyú jó cucc

QX7S-R9M/GT Rebel LR/iFlight 8”6S LR-FS/M630 6” LR-FS/2xHawk5 5”FS/X215ProMod5S/X220Modded5”/Beta75X/EV800D

(#57198) Peaceliker válasza varadigabor (#57196) üzenetére


Peaceliker
addikt

Igen, épp ezt akartam írni, hogy kisebb KV ra lehet jobb. Vagy vmi ordenáré nagy motorra ha sok kv és akkor repidő nem nagyon lesz :D

"Oh my Goa'uld!"

(#57199) Saccco


Saccco
nagyúr

Úgy nézem jönnek a Snapper6 copy-k: URUAV UR65, igaz ez csak 17kkv-s.
A vázat a Boldclash/BetaFPV formának nézem.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#57200) ot93


ot93
senior tag

Üdv,
ezt néztem ki isdt q6-hoz. Az érdekelne, hogy ezzel 1s-es akkukat (h8 mini) hogyan tudom tölteni, tekintve, hogy azoknak csak 1 csatlakozója van. csak simán rádugom, az xt30-as csatlakozóval meg nem kell foglalkozni? vagy hogyan? :D
amúgy azért ezt néztem ki, mert a bugs 3 akkuit is lehet vele tölteni, meg az 1s 150mah -t is (elvileg, persze a két fajtát nem egyszerre :) ) Aztán esetlegesen még 3s-est is tudok, ha pl. a bugs 3-hoz később vennék olyant.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.