Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57101) SpydeR3412 válasza syler123 (#57082) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Erről jutott eszembe.... Tegnap beletoltam 2 aokoda töltőt, 8 aksival, hv-n egy BlitzWolf fejbe. Halkan ciceregtek, 10-15p után cseréltem egy feltöltött aksit. Akkor vettem észre, hogy tök meleg a BW, az AOKoda meg tűz forró mindkettő. :Y
Az aksik szerencsére hidegek voltak, de inkább lehúztam őket.
Ezek szerint csak külön fejről lehet őket tölteni.

(#57090) vandor01: Hmmmmm, dezsavü érzésem van... Én is gyakran csinálom így. :DDD
Kár érte, mert egész jó súlyba diétáztad.
Mi történt vele?

[ Szerkesztve ]

(#57102) syler123 válasza SpydeR3412 (#57101) üzenetére


syler123
veterán

Hát mert abban az alap aokoda-ban semmi védelem nincs, nem véletlen pufik nálad az akkuk. Ezért vennék én egy normálisat, de nem találok normálisat, amihez adaptert is találok.

Pedig találtam olcsó Boldclash P01-et, de adaptert nem találok hozzá. Minden adapter 2,1 - 2,5 belső átmérős, tehát vagy jó vagy nem.

Még a aokoda cx610-es van, ami talán okosabb és micro usb-ről is használható, tehát pl az említett blitzwolf adapterrel, de ha az is ilyen hulladék kivitelezés mint a kistestvére, akkor az sem éri meg.

A hétre már azért várom az akkukat meg az alap töltőt, azért kipróbálom azt is.

[ Szerkesztve ]

(#57103) thenameless válasza syler123 (#57102) üzenetére


thenameless
tag

kukázni kell egy majdnem akármilyen adaptert, 9-15V régi router, vagy modem. nehogy ne legyen a háztartásban, vagy a szomszédban, kollégának, kiskutyának :)
a dobozban van egy xt60 - T plug csati, levágni és azzal kell összehebrákolni és csókolom :)

[ Szerkesztve ]

(#57104) syler123 válasza thenameless (#57103) üzenetére


syler123
veterán

De akkor nem lesz földelt gondolom aztán majd agyonvág :D Már amennyire értek hozzá pláne esélyes :D Szerintem ott a pozitív szálat sem tudnám megállapítani, nem vágtam még szét adapter kábelt.
Ezt amúgy próbáltad, megy úgy hogy xt60 részét etetem adapterrel? Gondolom mennie kell, de na :D

[ Szerkesztve ]

(#57105) Saccco válasza syler123 (#57102) üzenetére


Saccco
nagyúr

Ott van a linkeden a csatlakozó típusa, DC005 > 5,5×2,1mm aljzat.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#57106) SpydeR3412 válasza syler123 (#57102) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Asszem én is beszerzek az BC töltőt.
De az AOKoda még mindig pontosan tölt. Az nem lehet, hogy amiatt pufibbak az akuk, hogy maxon rángattam ki belőlük az energiát? (nem védeni akarom a töltőt, csak kérdezem)

Más:
Itt az újabb jelentkező. :DDD

Boss7-es váz, e011 fc, 720as (55k rpm) mocik, 48mm-es propp, kamera még nem jutott rá.
Tudom, ez sem szép, de nem is kiállításra megy. :DD
És lehetne kicsit könnyebb is, de sajnos nem lesz. Mert szokásomhoz híven, minimalista stílus jegyében építettem, így már nincs mit faragni belőle (talán egy 2ágú propp könnyebb valamivel).
De így sem rossz, most olyan 30% gáznál emelkedik. Erre mondjuk még jön a kamera +4g. Így lesz 34g, kíváncsi vagyok rá. Kár hogy most szakad az eső.

[ Szerkesztve ]

(#57107) syler123 válasza Saccco (#57105) üzenetére


syler123
veterán

Elvileg nem az a hagyományos adapter csati méret? Mint pl ami a skyrc b6 mini-n van, meg amiket led tápokhoz veszünk?

SpydeR3412: Szerintem a 2C töltés miatt pufik, írják is hogy a charsoon-t 1C-vel töltsd, csak itt ugye nem tudsz változtatni töltési sebességet. Nem gondolnám, hogy ezek a kis gépeknek túl nagy áramfelvétele lenne :D Merítést jobban bírják az akkuk.

[ Szerkesztve ]

(#57108) thenameless válasza syler123 (#57104) üzenetére


thenameless
tag

Persze, igaz én szivargyújtóst csináltam belőle végül, de az elején adapteres volt. Megcsinálom neked, sőt adaptert is adok :DDD :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#57109) syler123 válasza thenameless (#57108) üzenetére


syler123
veterán

Köszi, rendes vagy! :)

Szerintem adaptert találok, ha megmondod mit hova kössek akkor működhet a dolog :D Akkor csak megrendelem a Boldclash töltőt, aztán ha megjött majd zaklatlak az utasításokért :DDD , de azért bízok benne, hogy valamelyik adapterem alapból belemegy.

Na az jól néz ki, így töltheted terepen, nem rossz dolog.

Viszont én ezen 2 fekete kábelt látok, honnan tudom hogy melyiket hova kössem? :D xt60 csatin ugye meg van jelölve, de a vezetéken nincs.

[ Szerkesztve ]

(#57110) thenameless válasza syler123 (#57109) üzenetére


thenameless
tag

Nyugodtan! Nálam van otthon közel 30 adapter/fej/levágott csati stb és 2db-ot találtam ami jó, az is kb forraszthatatlan volt, mert univerzálishoz volt fej valami nagyon szutyok anyagból :(((

szerk.folyt.RE:
szét kell kapni és lekövetni, a tüske a + (de én multimétert használok)
adaptereken meg van sokszor jelölve a kábel, a jelölt a negatív normál esetben, ha ügyes volt a kínai :D
Szivaroson amúgy van egy piros zsugorcső darab, hogy utólag ne keverjem,

[ Szerkesztve ]

(#57111) Peaceliker válasza kriszbon (#57100) üzenetére


Peaceliker
addikt

Hát nekem egy fc lesz a gépben, egy xsr vevő és egy vtx02, szal bárhogy elférek majd benne, keresztbe is akár :D
Zmr volt nálam, gyárilag szörnyen fest, tiéd eskü tetszik, de faragni nem fogok. Sem időm sem kedvem. Illetve kar felfogatás nem jön be meg pár másik dolog sem szimpi benne. Súly az valahol 145g körül volt, ami nem kevés. Martian II is annyi, azt tudom, de én most a martian IV II t néztem, ami 115. Ez a reverb váz klón ja tán. Realacc real4 néven könnyebb beazonosítani. Pár dologban okosabb mint II es martian. Faragni sem feltétlen kell "könnyű" 25usd sem a világ vége, elég esélyes hogy ez lesz amit veszek majd. Tippre 350g lesz :)

"Oh my Goa'uld!"

(#57112) syler123 válasza thenameless (#57110) üzenetére


syler123
veterán

Tényleg, a töltővel magával elégedett vagy? Nem sok másik tulaj van itt :)

Értem, akkor így meg tudom csinálni, meg majd multimeterrel csekkolom, azon a részen már úgyis csak 12V van, az már csak nem vág agyon :D

[ Szerkesztve ]

(#57113) Kabel15


Kabel15
aktív tag

Sziasztok,

Lehet hülye kérdés, de lehet Magyarországon drón ra biztosítást kötni? Gondolkodok vásárláson, de félek hogy elszökik vagy földbe csapom, de ha valahol lehetne rá biztosítást kötni akkor közelebb kerülnék a vásárláshoz.

Asus P8H67 / Asus GTX 750Ti / Intel I5 2500 / Kingston fury hyper 2x4gb

(#57114) thenameless válasza syler123 (#57112) üzenetére


thenameless
tag

Igazából jól esik a lelkemnek, hogy én döntöm el hogy mennyire kínzom/kímélem az akkukat.
Ha már otthon nyugi van akkor 0,1A ha már rohadtul mennék ki, akkior 0,3-0,4A
Jó látni, hogy hol tart a feszkó, hangosan üvölt ha kész egy töltés.

(#57115) syler123 válasza thenameless (#57114) üzenetére


syler123
veterán

Köszi! :R

Én is nyugodtabb vagyok ha normál tempóban tölthetem az akkukat, meg így legalább ráfér mind a 6 akku, így nem is kérdés.

4100ft, több is veszett Mohácson.

[ Szerkesztve ]

(#57116) SpydeR3412 válasza syler123 (#57115) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Ebay-en ~2$-al drágább, mint BG-on. Nem tudom megéri-e a rizikót.

(#57117) thenameless válasza SpydeR3412 (#57116) üzenetére


thenameless
tag

Nekem eBay hi-etech -től van 3 hét volt. Már mást is rendeltem onnan régebben, korrekt eladó.
Mondom ezt úgy, hogy nálam az utolsó helyen van az ebay a 4-5 forrásomból :)

[ Szerkesztve ]

(#57118) syler123 válasza SpydeR3412 (#57116) üzenetére


syler123
veterán

Banggood-on? Én ott nem találtam boldclash töltőt.

Ott Ultra power van, ami kb ugyanaz lehet, 20$-ért én 15,5$-ért vettem az ebayről.

Thenameless: Én is a hi-etech-től vettem. Mostanában van olyan banggood-ról és gearbestről, hogy 2 hónap alatt jön meg a rendelt termék, ha megjön. Ez ugye minősíti a postát is.

[ Szerkesztve ]

(#57119) Peaceliker


Peaceliker
addikt

Na, megint elgurult nálam... Vettem egy fs dom v3 at. Össze nézem melyik a jobb, ez vagy skyzone... Aztán csak egy maradhat majd :D

"Oh my Goa'uld!"

(#57120) thenameless válasza syler123 (#57118) üzenetére


thenameless
tag

Nálam minden katasztrófa mostanában ami Kínából jön, kivétel nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#57121) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Üdv.
JJRC H31 és Eachine H8 mellett gondolkozom valami komolyabb beszerzésén. DJI Tello és Xiaomi MiTu drónokat néztem, jelentős az árkülönbség (120$ vs 80$), viszont tudásban nem sok különbség van. Telloról már sokat olvastam, de a MiTu-ról van valakinek személyes tapasztalata? Cserélhetőek benne a motorok, ha elkopnának?

hardverapro.hu/tag/chipman

(#57122) Saccco


Saccco
nagyúr

Egyre ügyetlenebb Brian Velcrofpv Pichardo, az AlienWhoop ZER0 meg egyre rosszabb...

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#57123) Baku válasza syler123 (#57112) üzenetére


Baku
aktív tag

"Nem sok másik tulaj van itt...."

Még én, csak jelenleg 600km- re vagyok a kicsomagolatlan töltömtől ....
Még másfél hét mire kézbevehetem...
Viszont én azzal kezdem, hogy régi laptoptápról nyissz le a dugót, és XT-60 fel a helyére ...
Nem filozofálok én ezen sokat ...
Ráadásul így a betáp kompatibilis lesz az iSDT- vel is....

(#57124) twine válasza Baku (#57123) üzenetére


twine
addikt

Hátha valaki hasznát veszi, ennek az átalakítónak
Én nem vágtam szét a notebook töltőjét,hanem ezzel oldottam meg....
Így maradt a TS100 pákának is csatlakozási felület, és az átalakítóval meg az ISDT-hez!

Persze mindenkinek más a prioritás....van akinek meg az XT60 a fő csapásirány a TS100-hoz is....

Ezért is írtam hogy hátha...ha meg nem OFF-ban elfér :B ;)

(#57125) syler123 válasza twine (#57124) üzenetére


syler123
veterán

:R

Mondjuk nekem is ez jutott eszembe, annak ellenére hogy nem írtam. Ez a legegyszerűbb megoldás és nem is vágok szét semmit :) Van is itthon ilyen a ledszalagok miatt.

[ Szerkesztve ]

(#57126) Baku válasza twine (#57124) üzenetére


Baku
aktív tag

Csak abban az esetben ajánlatos, ha máshoz is, - az eredeti csatlakozóval is - akarod használni a tápot.
Csak ilyen esetekben respektálom az átalakítós - fordítós megoldásokat, ugyanis nő a hibalehetőségek száma, (átmeneti ellenállás növekedése, melegedés, kontakthiba, súlyosabb esetben beégés, kigyulladás )
Nálam az a kiszemelt öreg laptop táp CSAK a toltőé lesz ezentúl, és kész ..... :)

(#57127) SpydeR3412


SpydeR3412
aktív tag

A BoldClash p01 töltőn az usb az csak kimenet?
És ha nincs tápom és szerezni sem tudok, venni pedig nem akarok, de mégis 220-rol használnám leginkább, akkor milyen lehetőségem marad még?

(#57128) syler123 válasza SpydeR3412 (#57127) üzenetére


syler123
veterán

Az csak kimenet, írja is, töltheted a mobilodat, nem mintha lenne értelme.

(#57129) vandor01


vandor01
őstag

kimentem ma a multevi gépekkel egy kis RETRO-t reptetni :DDD
hang le! Retro1 Retro2 Retro3

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#57130) F1DO


F1DO
senior tag

Sziasztok,

Tudnátok ajánlani olyan max 80mm-es quadkoptert (a méret kötött!) amivel lehet lakásban és szélmentes napokon kint is repülni, nem 1-2 perc a repideje és acrozni lehet vele? (ár érték arányt nem is említve..)

Rengeteget nézelődtem már, de nincs tapasztalatom, nem sokkal vagyok előrébb miért jobb az egyik mint a másik.. (azon kívül hogy BL vagy nem BL a motor)

(#57131) AMDaZERG_1 válasza vandor01 (#57129) üzenetére


AMDaZERG_1
senior tag

Tömegközlekedéssel vitted a bőröndöket? :D
És még meg is van koreografálva! ;)

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#57132) Saccco válasza F1DO (#57130) üzenetére


Saccco
nagyúr

Beta65S Lite - Ha olcsón szeretnéd komplett megoldásban. Nem árt feltenni rá az NFE verziót. Achtung! Caution! Figyelem! St Link-er kell hozzá +500ft. :DDD

Vagy valamilyen Silverware képes gép + 19.000kv motor + LiHV akku. > Kb. mire képes egy ilyen gép.

Esetleg egy Snapper6 (YT Review), egyelőre viszonylag kevés az infó, de BL fronton jónak néz ki.

Szerk.:
Akár enyhén szeles időben is lehet kint repülni egy SilverWhoop-pal. Bentre meg verhetetlen, szerintem ez nagyjából vitán felül áll.

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#57133) Baku válasza syler123 (#57128) üzenetére


Baku
aktív tag

Már miért ne lenne?
Szerintem nagyon is van....

(#57134) KaiotEch válasza Saccco (#57122) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Mit takar ez az AlienWhoop ZER0?

(#57135) Saccco válasza KaiotEch (#57134) üzenetére


Saccco
nagyúr

Egy jó minőségű alkatrészekből épített alaplapot. Egyelőre pre-production fázisban van. Az Alienwhoop csapat felkérte NFE-t, hogy szálljon be a szoftver oldalon.

NFE:
Beyond being a well designed board with actual quality components, 5v buck boost, huge mosfets, 2s capable, easy servo cable size programming holes to “probe the alien brain” with a pin header … the best news here is that this is intended for external sbus receiver. That means all you taranis guys can join the fun by adding a r-sxr! It’s an amazing accomplishment by the whole alienwhoop team working together!

Dsmx sat support is quite possible too… just need to code it! - [link]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#57136) Saccco


Saccco
nagyúr

Hot Wheels Looper ;] :DDD

Az új PID-ekkel, angle. :DD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#57137) ezoltan válasza Saccco (#57136) üzenetére


ezoltan
tag

Elég komoly képminőséged van a csukott ajtó mellett.
Először azt hittem a nagy Big Nose macira hogy az te vagy. :D

QX7S-R9M/GT Rebel LR/iFlight 8”6S LR-FS/M630 6” LR-FS/2xHawk5 5”FS/X215ProMod5S/X220Modded5”/Beta75X/EV800D

(#57138) F1DO válasza Saccco (#57132) üzenetére


F1DO
senior tag

Köszönöm az infót, Beta 65 BL vagy a Snapper 6 között gondolkozom..
Beta 65-nél 70 % motorjárat mellett 4 perc üzemidőt írnak, ami nem rossz..

(#57139) KaiotEch válasza F1DO (#57138) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Snapper6-al nem fogsz 4 percet repülni az tuti :)

(#57140) Saccco válasza KaiotEch (#57139) üzenetére


Saccco
nagyúr

Erősebbek a motorjai. :K

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#57141) Jagi


Jagi
tag

Sziasztok,

Valaki esetleg vállal 3D nyomtatást Budapesten vagy tud olyat aki igen?
Thingiverse STL fájlaim vannak, csak annyi számít nekem, hogy fekete legyen a végtermék.
Canopyt, antennatartót, motor védőt szeretnék nyomtatni.

Köszönöm

(#57142) Peaceliker válasza Saccco (#57140) üzenetére


Peaceliker
addikt

Nekem dustx58 majdnem fent volt 2 percet xD

"Oh my Goa'uld!"

(#57143) toome1985


toome1985
tag

Sziasztok. Van egy syma x8 hg-m és tegnap le akartam tesztelni az udvarban a stock kamerámhoz hàzilag készített anti jello mountomat. Cserébe èn hülye a dron felett állva nyomtam be a headlesst es rosszul kalibrált be. Ezt akkor vettem észre mikor telibevertem a ház sarkát. Rotorvèdő persze leszerelve volt. Nem tört le semmi és karcolàsokon kivül nem látok hibát. Este kimentem a pályára ès teszteltema kamerát is. Nem láttam hogy hullámozna szóval látszólag nincs gond. A kérdésem az lenne hogy kb mennyire birják ezek a zúzást? Csak mákom volt vagy azért strapabíróak valamennyire?

(#57144) ezoltan


ezoltan
tag

Runcam-reklám :D

Az X esetében még antennára várok,mert persze a Holybro Atlatl más csatlakozóval szerelt,mint a gyári.
Los-ban nagyon harap mindenesetre. :DDD A jó kis Wizi meg no comment,megbízhatóan,ultrastabil képpel hasítja a levegőt.
Fura hogy nem mínuszban repülök és 3 akksi után is érzem az ujjaimat,és van repidő is.Meg mintha némi erőtöbblet is érkezett volna még a plusz Celsius-okkal. :D

QX7S-R9M/GT Rebel LR/iFlight 8”6S LR-FS/M630 6” LR-FS/2xHawk5 5”FS/X215ProMod5S/X220Modded5”/Beta75X/EV800D

(#57145) vandor01


vandor01
őstag

mai retro... 2S-8520 :D hang le!
na jo ezek a gépek meg nem oldtimerek csak youngtimer-ek :DDD
Retro4
Retro5
Retro6

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#57146) ggggg5 válasza vandor01 (#57021) üzenetére


ggggg5
csendes tag

Az alap H31 olyan, hogy 30-40 méteren néha elveszíti a jelet (pusztában)? :O
Ha szétszedem és összerakom akkor is vízálló marad? Egyáltalán mitől vízálló?
Hiányzik az egyik led fedél :( , nemtom így merjek e vízbe menni.
Max mekkora akkut lehet betuszkolni a gépbe?

(#57147) vandor01 válasza ggggg5 (#57146) üzenetére


vandor01
őstag

kinai marketing :DDD
de egy darabig birja akár tengeralatjáro üzemmodban is :D

de inkabb "ne fürdjéé le"

valszeg a taviranyitoban meg darab kabelt sem raktak csak a nyakon van egy forrasztasi pont azt annyi.... a kimenő antenna = zero! vmi vezeteket rakjal bele vagy akar tuningolhatod wifi antennaval is! aztan a gépben az alaplapon az antenna valszeg el van fektetve vizszintesesn kapd szét kis pici luk a házra és allitsd fel fuggobe! akkar meg egy 25mw-s fpv kamcsi is belemehet!
vannak a tubon videok boven nezz rájuk!

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#57148) ggggg5


ggggg5
csendes tag

Ha lejött 820 motorról a fogaskerék elég visszatolni azt vagy egy újat, vagy ragasztani is kell?
X5C a gép.

vandor01
OK. Szétkapom a távirányítót és a gépet is. Az fpv ... úgy érted az antennás lyukon az fpv vezeték?
Márpedig vízállóvá kell legyen, azért vettem. Átbarkácsolom ha kell :D

[ Szerkesztve ]

(#57149) Baku válasza toome1985 (#57143) üzenetére


Baku
aktív tag

A Syma-k elég jól bírják a zúzast, de minden relatív, és azért szerencse is kell hozzá.
Van ilyen is, olyan is. Kis koccanás 2 prop oda, meg nagy zuhanás pár karcolással ....

Az én X8 G-m kb. 50-60m magasból zuhant szántóföldre, Sjcam4000 - el a hasa alatt....
háton ért földet, annyi baja lett, hogy a kamera súlya a becsapódáskor megroggyantotta az alsó burkolatot a gép hasán, de csak néhány repedés, be sem szakadt. Ragasztható lett volna simán, de én lecseréltem a teljes kasztnit, a sérültet meg elraktam rosszabb időkre. ...

(#57150) Baku válasza ggggg5 (#57148) üzenetére


Baku
aktív tag

Az X5C-ben gyárilag 720-as motorok vannak (hacsak nem tuningoltad fel a.motortartókat 820-ra)
Ha a fogaskerék lejött, valszeg meg van repedve, le fog mindig esni. Csere új fogaskerékre ....
Annak nehezen, erőltetve kell le-fel mennie, ha nem akkor repedt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.