Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56751) user112 válasza syler123 (#56749) üzenetére


user112
senior tag

Nincs vele gondom, csak a figura miatt gondoltam.
Szólal akkor inkább ezek, mint az E59.

(#56752) Teréz Atya válasza Banyu (#56750) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

FPV adó valamint FPV vevő mobilra. A képminőség SD lesz csupán.

@user112 - a masina, ha túléli a kezdeti bukdácsolást, feltuningolható ún. Tiny Whoop-á, ami a benti röpködés alfája és omegája mostanában.

[ Szerkesztve ]

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#56753) Geller72 válasza user112 (#56751) üzenetére


Geller72
veterán

Milyen "figura"? Az E011/F36, etc..és ehhez hasonló gépek egyik - ha nem a legjobb - tulajdonsága pont az, hogy olyan mértékben védi a motorokat és a propokat ez a vázszerkezet, hogy az első lépések megtételére alkalmasabbat nem tudok javasolni. Olyan ez, mint a gyereknek a bicajra a mankókerék. Ha majd ezzel megy neki stabilan, lehet továbbgondolni a dolgokat. Elég sokunknak van a mai napig a fiókban ilyen gép annak ellenére, hogy akár több éve repülünk. :D. Talán nem véletlenül. (Van most is a topicban egy tiny woop őrület :D)

[ Szerkesztve ]

(#56754) Kris87 válasza Teréz Atya (#56743) üzenetére


Kris87
aktív tag

Dshot 600. Nem a pid a baja, megjárattam délután új beállításokkal, így is érdekes minden második bal kanyar. A jobb iránnyal nincs baja. Blackbox megmutatná szerinted?

(#56755) Peaceliker válasza Kris87 (#56754) üzenetére


Peaceliker
addikt

Nem-e táv szivat!?

"Oh my Goa'uld!"

(#56756) Banyu válasza Teréz Atya (#56752) üzenetére


Banyu
csendes tag

Köszönöm, ez nem túl felmelő hír képminőség terén...
És egy ilyen kamerát rá tudok kötni a gyári helyére? A Syma tavirányítón lévő gombbal tudok vezérelni egy ilyen okosabb kamerát nagyobb felbontásban?

(#56757) user112 válasza Geller72 (#56753) üzenetére


user112
senior tag

Az E011-ben 260mAh-s az akksi, az F36-ban csak 150.
Lényeges szempont ez? Mindkettő usb-n töltődik.
Kb a repülési és töltési idő is egyforma. Az E011-re nagyobb hatótávolságot írnak.

[ Szerkesztve ]

(#56758) Saccco válasza user112 (#56757) üzenetére


Saccco
nagyúr

A figurát le lehet szedni a tetejéről.
Az E011-hez azért van nagyobb akku, mert nagyobbak a motorjai. Hosszabb távon jobb választás az E011/H67/Bwhoop.

Cikk a témában, további gondolatok ébresztésére. (A többiek már nagyon unják...) :DDD

(#56753) Geller72:
Fiókban?! Majdnem napi szinten gyepálom. :)) ;]

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#56759) Attix70


Attix70
aktív tag

F36 távjához létezik valami egyszerű vevő (szeretnék valamit irányítani vele) ?

Próbáljuk meg a mondatokat NAGYbetűvel kezdeni

(#56760) Saccco válasza Attix70 (#56759) üzenetére


Saccco
nagyúr

Csak a saját alaplapja. Nem haverkodik semmivel és nem is tudták visszafejteni.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#56761) syler123 válasza user112 (#56757) üzenetére


syler123
veterán

F36 helyett tényleg inkább a h67-et vagy e011-et vedd.

Mi is ezekkel repkedünk. Elbírnak egy kamerát is.

Már: Aki az Irangex IRX6 multiprotocol modult tervez venni, azt merem ajánlani, eddig ilyen 50m-ekre szoktam elmenni, magam körül, de semmi jelvesztésre utaló jel nem volt. Ennél több mondjuk nekem nem is kell egy whoop-tól. Megy flyplus firmware-el is, a stick commandott rögtön a táv bekapcsolása után kell bevinni és úgy vált protokollt is.

[ Szerkesztve ]

(#56762) Geller72 válasza user112 (#56757) üzenetére


Geller72
veterán

"Az E011-re nagyobb hatótávolságot írnak"
-Tőled is megkérdezem. Számít valamit egy ekkora gyösznél, hogy 100 vagy 150m a hatótáv a gyári alap cuccokkal használva, vagy semmit? Szerintem semmit, mert 100-ról sem látod már nem hogy az orientációt, de magát a gépet sem nagyon. Tök felesleges egy ilyennél azt megkövetelni, hogy ha lehet, akkor a hatótáv legyen már 50 km. :D. Semmi értelme. Ezekkel nem megyünk messzire, nem az a fő igény egy ilyen gépnél. Az E011-nek szerintem lényegesen több a repideje, mint az F36-nak, legalábbis szerintem. Nekem volt/van is ilyen. Az E011 jobb. Lehet rá jobb akkut pakolni, jobb motorokat, "alaplapot", plusz kamerát. A határ csak a fantáziád és a pénzed. :D. És tudjuk, hogy ennek mi a vége. ;] :P . Lehet kapni olyan gépet, amiben ez mind benne van, de ez nem 11 euró lesz, azt elhiheted. Igaz, az sem ennyi lesz, ha te rakod össze és benne van, hogy nem sikerül. Az enyémben is már másik motorok vannak, a board is itt csücsül egy éve, kamera is van. Másik akkuk. Stb. Bele lehet ebbe szaladni azért elég komolyan. Nem véletlenül írtuk, hogy ez nem kimondottan csak a kezdők terepe. Ez egy külön világ a drónok közt. És nagyon élvezhető. :D. Relatíve alacsony költségei miatt, alacsony szervizigénye, alkatrészárai vannak. Nem megy messze, nem kell sokat keresni, nem annyira veszélyes és mégis. :D.

(#56763) Saccco válasza Geller72 (#56762) üzenetére


Saccco
nagyúr

Azért van egy komoly alap, "aprópénzért".


Beta65S Lite Micro Whoop Quadcopter
- RTF $50 - csak egy szemüveg kell mellé

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#56764) Attix70 válasza Saccco (#56760) üzenetére


Attix70
aktív tag

És más táv valamint vevő esetében mi a legolcsóbb megoldás (fűnyírót akarok távirányítósra) ?
Ezt ismeritek ?

[ Szerkesztve ]

Próbáljuk meg a mondatokat NAGYbetűvel kezdeni

(#56765) user112


user112
senior tag

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat (syler123, Geller72, Saccco, Teréz Atya :R ).
Akkor E011 lesz. Aztán ha beválik nézek plusz akksikat esetleg kamerát.

(#56766) Geller72 válasza Attix70 (#56764) üzenetére


Geller72
veterán

Azért ott lesz annál nagyobb gondod is majd. :D. Velem együtt gondolom, te is néztél komolyabb videókat yt.-n. Ott azért már vannak komolyabb igények, szervók, miegymás. Kamera sem árt, amit szintén vagy eleve jó helyre teszel, vagy forgathatóvá. Nem csak olyan vidik vannak, hogy milyen szuper gépeket építettek meg ilyenre, hanem olyanok is, hogy miképp. ;)

(#56767) Geller72 válasza user112 (#56765) üzenetére


Geller72
veterán

A plusz akku szerintem alapból kelleni fog, nagyon lelombozó lesz a gyereknek, hogy repül 6 percet, aztán 40-et meg arra vártok, hogy feltöltse. Nem beszélve arról, hogy így azt az egy szem akkut hamar padlóra külditek. És akkor meg az lesz a baj. Szerintem. ;)

(#56768) Saccco válasza Attix70 (#56764) üzenetére


Saccco
nagyúr

A linkelt H801 is silverware képes. :K :D

A táv, amit keresel szerintem egy Flysky GT2. (pl.: Hobbyking-en)

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#56769) Attix70 válasza Saccco (#56768) üzenetére


Attix70
aktív tag

Egy ilyen H801-et vettem tavaly novemberbe 14 dollárért, még ki se próbáltam :D Ennek nem akarnám feláldozni a távját.

Geller72 : van a fejembe már egy egyszerű megoldás. Hoverboard a hátsó kerekek helyett, előre egy önbeálló kerék. Bevallom őszintén, hogy nem néztem még Yt. A távirányítás első fázis lenne, majd jönnének a bonyolultabb megoldások (önindítós fűnyíró már van hozzá már csak hibás hoverboard kellene olcsón)

Próbáljuk meg a mondatokat NAGYbetűvel kezdeni

(#56770) Teréz Atya válasza syler123 (#56761) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Múlt héten eljátszogattam az i6-al. Csuda dolgok jöttek elő, mint 14 csatorna, head tracking lehetőség, SBUS iA6B-ből, valamint előcsaltam az iBUS-t a sima, fapados, elvileg csak PWM képes iA6-ból.
Pár napon belül összedobom a cikket.

[ Szerkesztve ]

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#56771) Teréz Atya válasza Kris87 (#56754) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Döglött motort még nem blackboxoltam, de Joshua Bardwell biztosan.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#56772) Teréz Atya válasza Banyu (#56756) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Mármint Syma X5C-re Runcam + adó? Ha a Mobius mini-t és a VTX03-at számolom az cca 25g+7g. Kb. éppenhogy ellebeg katgória. Ilyenre egy brushless gép kell. Pl. ott a Bugs 6, az röhögve elcipel egy ilyen kamerát FPV adóstól.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#56773) Banyu válasza Teréz Atya (#56772) üzenetére


Banyu
csendes tag

Igazából, ha egy rumcam méretet be lehet kötni a gyári tavirányítóra, az már megfelelő képminôség lenne.
Neten lattam, hogy erősebb motor is befér az XC5-be, annyit még áldoznék rá, mev egy erősebb akksiszettet esetleg. Szűkös a keret, most nem fér bele egy komplett új kütyü.

(#56774) Geller72 válasza Teréz Atya (#56772) üzenetére


Geller72
veterán

..főleg, hogy a B6 megvehető gyárilag ilyen FPV kammal, amin vagy egy SD kari hely is, tehát rögzít is. No nem egy hűha minőségben, de rögzít és vezérelhető kép/videofelvétel készítése is. Mivel nekem volt mindkettő, én mégis inkább a B3-ra szavaznék, arra is van ugyanilyen vezérelhető kamera.

Viszont ha ezzel én pénzt tudnék keresni, akkor nem ilyenben gondolkodnék, egy percig sem..az is biztos. :U

(#56775) Geller72 válasza Saccco (#56763) üzenetére


Geller72
veterán

Táv nélkül csak 42. :D Már megint belenyúltál a lelki világomba. Olyan aranyos. ;] :P . Vajon ez, vagy egy Q95S a nagyobb mocikkal, akkuval? Árban kb uaz. :U

(#56776) Andreas2 válasza dinamyte68 (#56655) üzenetére


Andreas2
tag

Bárhol ahol árulnak JST csatlakozós 3S LiPo akksit. Kinézel egy szimpatikus kapacitást ami még belefér az akkufészekbe. A 2S akku nem jó, nekem van egy H901A Banggood-ról. 7.5V alatt a H906A távirányító alacsony telepfeszültséget jelez, ami azt jelenti hogy kb.a kapacítása felét tudom használni az akkunak.ű

A 3S akkuval viszont nagyon vigyázni kell ha 7,5V-ig kisütöd vagyis amikor jön az alacsony feszültség jelzés akkor már annyi az akkunak (2,5 V cellafeszültség..)

(#56777) vandor01


vandor01
őstag

a mai pofara eses kb 30meter magasrol.....

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#56778) Peaceliker válasza vandor01 (#56777) üzenetére


Peaceliker
addikt

Oszt mégis mindnek esel le olyan magasról? :P

"Oh my Goa'uld!"

(#56779) Saccco válasza Attix70 (#56769) üzenetére


Saccco
nagyúr

Félreértettél, csak annyit mondtam, hogy silverware képes, nem azt, hogy erre építs.

Szerintem egy sima autós távra kellene, azért linkeltem a GT2-öt.

(#56775) Geller72:
Csak vegyél mellé ST-link-et is és akkor teljes hobbi értékű géped lesz. :P
Q95S? Nem QX95S-t akartál írni? :DDD

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#56780) Geller72 válasza Saccco (#56779) üzenetére


Geller72
veterán

Nem.De. ;] :P

(#56781) Jackal2 válasza Attix70 (#56739) üzenetére


Jackal2
senior tag

Legalábbis nagyságrendre nem? Én nekem szórt, persze nem várom el hogy 123 micro ohmot mutasson, csak mondom, hogy nekem eléggé random volt. De majd lesz nagy akku teszt és akkor minden kiderül:D

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#56782) Jackal2 válasza Banyu (#56750) üzenetére


Jackal2
senior tag

Nem tudom pontosan miből áll a mezőgazdasági területfotózás (táblavizsgálat), de a Syma felejtős, sőt az összes gép, ami nem brushless. Plusz mivel viszonylag nagy magasságba kell majd felmenned hogy belásd a területet, ezért GPS és gimbal is ajánlott, különben nehezen fordítod majd le a kamerát.

Tudsz még támpontokat adni, hogy miylen magasról, milyen képeket kell lőnöd?

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#56783) ggggg5


ggggg5
csendes tag

Az x5c-nek és klónjainak mennyi lehet a hatótávja?
Sajnos elszállt és nem találtam a táblában. A távolabbi dzsumbuj kb230 m. A zuhanás kb 10 m magasról szél ~20. Típus K300c.

(#56784) Geller72 válasza Jackal2 (#56782) üzenetére


Geller72
veterán

Ez meg a másik. Ami Phantommal alacsony magasságnak számít (~130 m) az egy B3-al nem kis kihívás már, főleg némi széllel megspékelve. Még nem is a kép készítés miatt, mert ahhoz annyira nem is kell magasra menni, hogy jól belássa az adott területet. Szvsz. 1ha-t (100x100m) már szépen be lehet látni 50m-ről is, de max 100-ról tutira jól. De ha nagyobb, összefüggő területekről beszélünk, akkor nyugodtan elő lehet venni a perselyt és nézegetni a komolyabb darabokat. ;] :P. Nem beszélve a kényelemről, amiért be lehet repülni egy előre megtervezett útvonalat. És te közben csak filmezel mondjuk. ;).

(#56785) Baku válasza ggggg5 (#56783) üzenetére


Baku
aktív tag

Gyári állapotukban (értsd tuning nélkül) 50-60m , de nagy csalódást okozhat az a tény, hogy jelvesztés után az utoljára kapott parancsot hajtja végre, amíg az akku bírja szuflával ....
Tehát ha (szélsőséges esetben) az utolsó parancs az volt, hogy "teljes gázzal előre", és megszakad a kapcsolat a táv és a gép között, és az akku még egy percig bírja, akár 3-400m- re is elkolbászolhatott .... (Azon a kb. 60m- en felül, ahol elveszett a kapcsolat ...)

(#56786) user112 válasza Geller72 (#56767) üzenetére


user112
senior tag

Melyik készlet jobb hozzá: 1 vagy 2 ? Esetleg ez? .Szabályoz valamelyik töltőáramot? Egyébként mindegy, hogy PC-ről töltöm vagy bármelyik mobil hálózati töltőjéről.
Ha már itt járunk, mi lenne a hozzá való kamera?

[ Szerkesztve ]

(#56787) Kris87 válasza Teréz Atya (#56771) üzenetére


Kris87
aktív tag

Megtaláltam a videót, köszi a tippet. Letesztelem ahogy lesz egy esőmentes délutánom.

(#56788) papi100 válasza Geller72 (#56742) üzenetére


papi100
újonc

köszönöm a válaszokat a töltőt megrendeltem. üdv.

(#56789) Geller72 válasza user112 (#56786) üzenetére


Geller72
veterán

A három közül a harmadik. Van jobb is, de szerintem is legyen ez az induló készlet, aztán majd meglátod, mi lesz tovább. Van ezekhez jobb töltő is, szórás ott is nagy, én ezt vettem meg. Tölteni én power bankról töltöttem amikor még ideiglenesen azzal a zöld valamivel töltöttem, mert a power bank lekapcsolt, ha készen voltam minddel, nem volt rá sansz, hogy megpúpolja. :D. Amióta meg a fent linkelt megvan, azzal a töltővel és hozzá táppal. Az a töltő szabályozható és ballanszol is.
Kamerából, mivel nekem volt itthon én a GB-ről rendelt LST kamot raktam rá. Bár az most majdnem kétszer annyi, mint amikor én vettem. De ki lehet fogni olcsón is. De kamera csak akkor kell majd, amikor már lesz hozzá szemüveged/kijelződ is. Szerintem. Meg majd, amikor már stabil lesz a gépkezelés. :D.

(#56790) Geller72 válasza papi100 (#56788) üzenetére


Geller72
veterán

Szívesen. :)

(#56791) syler123 válasza Geller72 (#56789) üzenetére


syler123
veterán

Ez a töltő kb ugyanaz lehet, mint a Boldclash P01.

Viszont gearbest-en sokkal olcsóbb és még kuponozható lenne RC18OFF kuponnal. Már ha tényleg lesz május közepétől.

(#56792) Geller72 válasza syler123 (#56791) üzenetére


Geller72
veterán

.

[ Szerkesztve ]

(#56793) Misi1979 válasza slloyd (#56689) üzenetére


Misi1979
őstag

Volt Bebop2-m, a hatótávolság, mivel wifis a cucc, nagyonnagyon ideális esetben közelítette meg a 2km-t. Városban (ahol egyébként sosem repültem) szintén 500-800m volt a folyamatos élőkép határa. Ha kevesebb a wifi és jobb rálátás, akkor ment feljebb..

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#56794) ot93


ot93
senior tag

Bugs 3-hoz milyen töltőt ajánlotok? a gyárival az a gond, hogy elég lassan tölt, na meg egyszerre csak 1-et tudok, pedig érkezőben hozzá +2 akku. Néztem ezt a charsoon dc 4s-t, ez már elvileg 3x akkor sebességgel töltene (1,5A)...

[ Szerkesztve ]

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#56795) Geller72 válasza ot93 (#56794) üzenetére


Geller72
veterán

Csak pár kommentel feljebb beszéltünk erről. Ott ahol kép is van. .:D

(#56796) Banyu válasza Jackal2 (#56782) üzenetére


Banyu
csendes tag

Szia!

Igazából ez annyit jelent, hogy a mezőgazdasági területek szegélyeiről kellene fényképet készítenem, mivel élőhelyfejlesztési témakörről volna szó egy szakdogához.
A talajon is kell fotót csinálnom, de mivel mind a kaszálatlan szegélyek, mind a kultúrnövények meg fognak ugrani (és már meg is ugrottak a hirtelen jött jó idő miatt), gondoltam kiegészíteném ezt drónos fényképekkel.
Minőségben mondjuk egy A4-es álló lapra egy-két képet, ha bepaszírozok, akkor kivehető minőségű legyen, hogy mi van rajta.
Magyarán ez igazából azt jelenti, hogy néhány 10 méteres magasságig kell felröptetnem a gépet, lombkoronaszint fölé valamivel.
Adott táblaszegélyek szélét kell fotóznom, ahol füves-bokros-fás (pl.: nyaras, akácos, diófás) társulások, szélfogók vannak, nem feltételen 25 hektárról kell egyben képet készítenem.

Anno vettem a Syma X5C-t bohóckodásra, aztán nem használtam, haverom megmutogatta, mit hogyan, gyakorolgatok vele azóta, bár az egy helyben lebegés nem annyira könnyű, mert apró és könnyű a gép...
Ezért kérdezősködtem, hogy egyáltalán fel lehet-e fejleszteni ezt a kicsike gépet valahogy, mert nem szeretnék csak ezért hirtelen áldozni (nagyságrendi árakkal) 40k-t drónra, 20k-t kamerára, meg 10-20k-t egy gimbalra, hogy készítsek vele mondjuk 50 képet, amiből kiválogatok majd 10 db-ot.

Az MJX Bugs 3-ról volt egy magyar nyelvű teszt, ami jókat írt róla, szóval ahogy néztem talán jó lehetne az én az én kezdő, lassú repülős, lebegős-fotós igényeimhez, de legolcsóbban kamera nélkül itthon 30.000 Ft-ért találtam, Gearbest-en (G-W-12 – Spanyolo.) is 119 dodó teljes áron.

Mivel még nem vagyok jártas annyira a drónkezelésben, bérelni nem szeretnék gépet a fényképezéshez és időben is elhúzódva tudom a teljes területbejárást elvégezni, ezért kéne saját gép. Nem megélhetési célzatú fényképkészítésre keresek drónt és bár érdekes és szórakoztató a drónozás, engem ebből max a légifelvételek magáncélú készítési oldala érdekel.

Üdv.: Banyu

(#56797) ot93 válasza Geller72 (#56795) üzenetére


ot93
senior tag

olvastam már tegnap is... De a b3-as töltővel nem vagyok előrébb mert a gyári is elvileg 0,5A-es... de tegyük fel, hogy a gyári annyit nem bír, akkor is a B3 esetén a 0,5A egy 1800-asnál majdnem 4h. Vettem egy 2300mah akkut is a bugs-hoz, azt még több idő lenne feltölteni.
Az a charsoon meg 1,5A, ami 3x több. de arról itt a fórumban kevés szó esett...
Aztán b6/b6 minit nem akarok venni, mert nem használnám ki. Nem kell nekem, hogy egyszerre többet tudjak tölteni (persze nem lenne rossz, ha mégis :D)... elég egy kimenet, ha az az egy kimenet feltölti a gyári 1800mah-s akkut mondjuk 1,5 óra alatt. Mert akkor a 3 akkut 4,5h, ami kevesebb mint most az egy akkut a gyári töltővel. A másik meg, hogy van itthon egy 19V, 4,74A táp, ami a b6-nak már nem jó...
Néztem isdt-t is (sc-608), aminek ez a táp jó is lenne, de az is drága, na meg az már nem is kapható...
Aztán meg ha veszek, akkor vagy olcsót, vagy ha már drágábban, akkor olyant veszek aminél nincs kompromisszum. :D

[ Szerkesztve ]

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#56798) defy456


defy456
aktív tag

Megjött az st-link
Valaki segítene, és leírná lépésről lépésre, hogy mit kell csinálnom az e011-el a nagy dőlésszög érdekében?
Látok a boardon 4 icipici forrasztó helyet amikhez ugyan olyan feliratok tartoznak mint amiket találok az st-lnken is. gondolom első körben azokat kéne összekötni(v+ -nak gondolom a 3.3V-ot adjak ne 5-öt?) Ezt hogyan fogom kivitelezni, ilyen picike forrpadokon???
Utána gondolom usb-be is be kell dugni(ez egy kicsit eggyértelmű :D )
Itt viszont megáll a tudomány...
Előre is köszi a rengeteg türelmet :D :DD

(#56799) Misi1979 válasza Banyu (#56796) üzenetére


Misi1979
őstag

Mekkora az a terület, amiről fotókat kell csinálnod? Nem a befotózandó területek nagysága érdekel, hanem az, hogy pl egy drón mennyi idő alatt végezne, ide-oda repülésekkel. 50 fotó nem vészes, sztem sokunk segítene neked benzinköltség plusz ebédsörkóla kombóért - kivétel, ha a telek soksok négyzetkilométeres.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#56800) Saccco válasza defy456 (#56798) üzenetére


Saccco
nagyúr

Ha vettél BC motort, akkor azoknak a kettes csatlakozójából lehet ide faragni egy négyest. Én azt csináltam a H67-en. Vagy csak simán beleforrasztasz 3 kábelt egy csatlakozóval a végén. Ha van érintőtüskéd (vagymianeve), akkor azzal is lehet.
A V+ nem kell. Csak a másik 3 (CLK, DIO, GND).
Kell az ST-link utility, ha nem akarsz mással babrálni, akkor azzal fel is lehet tenni majd a szoftvert, az nem ördöngös.

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.