Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56501) Saccco válasza SpydeR3412 (#56497) üzenetére


Saccco
nagyúr

Nem tört el, mert a kanapéra zuhant vissza. A kamerát meg a plafon mozdította ki.
Összeraktam újra, elvileg a Boss 7-hez való PID-ekkel, gyro és filter beállítások. Még nem próbáltam.

(#56496) ezoltan:
Frászt is kaptam tőle. Csinálok videót róla, az majd vagy alátámasztja, amit mondtam vagy nem. :D

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#56502) ezoltan válasza SpydeR3412 (#56499) üzenetére


ezoltan
tag

Ez nagyon állat...
Marha jól terelgeted a gépet.

QX7S-R9M/GT Rebel LR/iFlight 8”6S LR-FS/M630 6” LR-FS/2xHawk5 5”FS/X215ProMod5S/X220Modded5”/Beta75X/EV800D

(#56503) ezoltan válasza Saccco (#56501) üzenetére


ezoltan
tag

Mindenképpen,épp SpydeR videóján álmélkodtam hogy milyet emelkedik a kis szörnyeteg.

QX7S-R9M/GT Rebel LR/iFlight 8”6S LR-FS/M630 6” LR-FS/2xHawk5 5”FS/X215ProMod5S/X220Modded5”/Beta75X/EV800D

(#56504) ezoltan válasza Peaceliker (#56498) üzenetére


ezoltan
tag

Tudom ez nehéz is meg nem brushed,de jól visszhangzik. :DD
[link]

Kár hogy a videó nem adja vissza,így szezonvégben teljesen kihalt minden,elég vadul szól a hullaszagú csendben. :DDD

[ Szerkesztve ]

QX7S-R9M/GT Rebel LR/iFlight 8”6S LR-FS/M630 6” LR-FS/2xHawk5 5”FS/X215ProMod5S/X220Modded5”/Beta75X/EV800D

(#56505) ot93


ot93
senior tag

Üdv,

Milyen olcsóbb antennát ajánlotok fpv videójel vételére? (csak az antenna, kicserélni a gyári "botantennát")

Aztán a másik kérdésem, hogy bugs 3-hoz milyen akkut vegyek? mert a gyári töltőjével sokáig tart feltölteni és gondoltam veszek még 1-2 akut. Ha más nem akkor a gyárit veszem, de ha van jobb vétel, hosszabb üzemidejű, akkor azt venném.
Előre is köszi. :R

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#56506) vizimento


vizimento
senior tag

Tudnátok ajánlani egy nagyon olcsó, de azért megbízható transmitter + receiver párost?
Igazából nem drónhoz lesz, csak ez a legpörgősebb RC topik amit találtam, és itt is használtok transmittert + vevőt, így gondoltam tudtok segíteni...
Igazándiból nem kell sok channeles, meg mindenféle extra, mert csak két különálló motort kéne vezérelni egy transmitterről úgy, hogy csak 1 joy lenne használva: előre döntve mindkettő menne előre, hátra dönte: mindkettő hátra, jobbra - balra irányba pedig csak az egyik - másik motort vezérelné. Tehát jobbra-fent egyik előre, a másik áll. Jobbra lent pedig egyik hátra, másik áll. Bal oldal ugyanez fordítva.
Remélem sikerült érthetően leírni amit szeretnék, és tudtok ehhez a felhasználáshoz passzolót ajánlani. Köszi!

Vennék hibás elektromos rollert/hoverboardot!

(#56507) Peaceliker válasza SpydeR3412 (#56499) üzenetére


Peaceliker
őstag

köszi :R
mondjuk azt hittem vadabb, bár jól megy ez is, meg hát nem is arra van, hogy annyira menjen :)
Bentre még mindig kattogok, de majd tán jövőre :DDD

(#56504) ezoltan

jó az, nem is biztos, hogy mindig jó, ha semmi súlya nincs, attól függ mit/hogy repül az ember :)
de hang az adja ;)

"Oh my Goa'uld!"

(#56508) Saccco válasza ezoltan (#56503) üzenetére


Saccco
nagyúr

Itt van a videó. Az elején punch test rész, HV akkuval. Az az egy szál fa kb. 2 méter magas.

A gép, Boss 7:

Váz Boss 7, nyomtatott PLA
Bwhoop alaplap NFE Silverware-rel
H67 motorok (60000rpm, elvileg 14000kv körüliek)
H8 mini 3D 55mm-es propellerek
VM275t AIO
GNB 260 LiHV

AUW 31,8g

A végén az utolsó fennakadás és érkezés váztörést is hozott, így a maiden-ben elvérzett. Azért ez nem whoop tempó... :Y

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#56509) Saccco válasza Saccco (#56508) üzenetére


Saccco
nagyúr

Full gáz, csak az elején a kiugrásnál van. Ha a legvégén nem esik le végül a fáról, akkor valószínűleg nem törik el a váz. :))

A 19kkv BC motorok (whoop-ban) ma is kapták az ívet és még bírják, érezhetően csökkent a teljesítményük, de mennek. :DDD

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#56510) Victoryus94


Victoryus94
őstag

Tegnap megjött a Mavic Air-em. :)
Melyik egyesületet ajánljátok?

Adtak hozzá prospektust...15 ezerért ajánlanak felelősségbiztosítást.
Ez nem ugyanaz, mint amit az egyesületeken keresztül lehet 5 ezrekért megszerezni?

(#56511) AMDaZERG_1 válasza fape (#56483) üzenetére


AMDaZERG_1
senior tag

Igen, végül csak sikerült a tökéletes DVR képet összehozni!
Bekötöttem az összes testkábelt, meg a csatlakozókat is kicseréltem a DVR-en.
Fel sem figyeltem rá múltkor, amikor megritkítottam a testkábelek számát, hogy elment vele a minőség is :(
Mindegy, most szuper lett végre az is, ha már a Split mininek a lencséjét megkristályosítottam egy vasoszlop telibeverésével :W
Kíváncsi leszek a RunCam milyen postázással küldi, de gyanítom nem lesz túl gyors.

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#56512) varadigabor válasza Saccco (#56508) üzenetére


varadigabor
senior tag

durva ez a kis gép:D am angle? acro hol van? ;]

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#56513) SpydeR3412 válasza ezoltan (#56502) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Köszönöm szépen! :)

A tiednek durva hangja van! :DDD
Meg jobbat is lép.....

(#56507) Peaceliker: Az a videó nem olyan durva, a whoop ettől gyorsabb. De amiről szó volt, azt Saccco linkelte be és az durvát emel szerintem. :C
Igaz, nem egy 3colos gép, de majd télire jó lesz az lakásba. :K
Én meg elkavirnyálok ezekkel egyenlőre. :DDD

Saccco: :R :R :R
Szépen felparkoltad a fára magasan is majdnem. :DDD
Próbáld ki a bc motorokkal is, úgy az igazi. :DD
Én a 60k-t pörgő 8520-assal küldtem és hihetetlen, bl-nél volt ilyesmi érzésem.
Amúgy meg egyre jobban mész. :C

Más: Ma segítettem faternak, de azért jutott idő egy kis repkedésre is a Beta65-el: csak egy indulás.

[ Szerkesztve ]

(#56514) Saccco válasza varadigabor (#56512) üzenetére


Saccco
nagyúr

Angle igen. Az acro a távon az egyik kapcsolón van. :P
Abban még nagyon béna vagyok.

(#56513) SpydeR3412:
A whoop-ot jobban terelgetem. Könnyebb, mert lassabb nem is ugrik ekkorát. :R :DDD
Az a beta is szépen ugrik. Jók ezek a törpe masinák. :DDD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#56515) ezoltan válasza Saccco (#56508) üzenetére


ezoltan
tag

Ejj de kemény.
Nem gondoltam volna hogy ekkorát lépnek ezek a kis gépek.
Számomra ez már túl gyors, "kapkodós" az iszonyatosan alacsony súly és a relatív nagy teljesítmény miatt.
Olyan,mintha egy felgyorsított videót néznék.Öreg vagyok már az ilyen ritmushoz,pörgéshez biztos. :)

QX7S-R9M/GT Rebel LR/iFlight 8”6S LR-FS/M630 6” LR-FS/2xHawk5 5”FS/X215ProMod5S/X220Modded5”/Beta75X/EV800D

(#56516) Jackal2


Jackal2
senior tag

Mire jó hogy kinőttek a levelek? Be lehet közéjük repülni:D

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#56517) ezoltan válasza Jackal2 (#56516) üzenetére


ezoltan
tag

:C

QX7S-R9M/GT Rebel LR/iFlight 8”6S LR-FS/M630 6” LR-FS/2xHawk5 5”FS/X215ProMod5S/X220Modded5”/Beta75X/EV800D

(#56518) molnigee


molnigee
aktív tag

Diatone GT200N - kuponnal 48.000 Huf :D

Felrakom ma a butterflyt a gépre, kiváncsi vagyok milyen lesz :D
Valaki próbálta már?

--> http://dronearena.hu/ <--

(#56519) KaiotEch válasza molnigee (#56518) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Súlyát nem találom, de valszeg dögnehéz.

[ Szerkesztve ]

(#56520) varadigabor válasza KaiotEch (#56519) üzenetére


varadigabor
senior tag

Azzal az esc védővel tuti nem lehet könnyű.

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#56521) molnigee válasza KaiotEch (#56519) üzenetére


molnigee
aktív tag

na most komolyan felbosszantotok :)
senkitől nem látom itt a fórumban hogy bármilyen versenyen elsők lennétek vagy akár egy komolyabb repülést sem, ahol valóban számítana. Freestylra amúgysem a legkönnyebb gép a legjobb...
Ez egy elég top gép, elég jó áron így, marhára mindegy hány g...

[ Szerkesztve ]

--> http://dronearena.hu/ <--

(#56522) varadigabor válasza molnigee (#56521) üzenetére


varadigabor
senior tag

Mi jelenleg titkoljuk hogy pro-k vagyunk:D
Ózsdi F3 lappal, antik kamerával, retro blheliS esc-kel, nyomkodós vtx-el és dög nehéz vázzal és motorokkal talán a 80-as években volt top gépXD

Ferir x5 váz 50 dollár
motor pl hyperlite 2205 vagy 2204 70-90 (postával)
omnibus f4 nano v5+ ori 32 esc 60 dollár
runcam micro sparrow 30 dollár
furius fpv stealth 200 mw vagy unify pro hv race 30 dollár
240-260 dollár és van egy könnyű fullos top géped

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#56523) molnigee válasza varadigabor (#56522) üzenetére


molnigee
aktív tag

Én egy hónapja cseréltem le az f3-at, de csak azért mert sikerült leszednem a buzzer forrpadot. Most F4-em van, semmi különbséget nem érzek a kettő között repülés szempontjából. (mert nem vagyok pro)
Én pl 50$ nem adnék egy vázért. Kamera legtöbb arf gépen csere azért, esc kb tökmindegy csak menjen, vtxem most is nyomkodós, évente kétszer kell állítani kb, váz meg ahogy írtam freestylra nem feltétel kell grammokat számolni.
A Diatone 48K, amit írsz meg 68K.

De persze igazad is van, én se fogok most Diatonet venni, de aki nem pro, annak megérheti talán.

--> http://dronearena.hu/ <--

(#56524) Peaceliker válasza molnigee (#56523) üzenetére


Peaceliker
őstag

Az a váz sztem nem túl faja. Nem a kinézet mert az engem (sokakkal ellentétben) pont nem érdekelte, de kamera védelem 0, karok sem cserélhetőek, 4in1 lehet be sem fér, pedig ma már legtöbben azzal repülnek, persze nem feltétlen csak az a jó. Nemtom, én nem venném meg, persze ízléses és pofonok. De biztos vagyok benne hogy ennyiből kijön jobb gép is ma már.

"Oh my Goa'uld!"

(#56525) KaiotEch válasza molnigee (#56523) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

50$ még nem is sok egy vázért. A BQ Grizzly 17,5k-mba volt. Nézd meg az Armattan vázakat, 20k alatt nincs is, igaz törésgaris! Persze nekem is első vázam a 6k-s Realacc X210 V Pro volt, mai napig jó váznak tartom imádtam, erős is, de unibody-s az a baja inkább.

130-as egyedi vázam szintúgy 12k volt.

Egyébként meg lehet nem veszel észre semmit F3/F4 között, sőt még az ESC-nél sem, hogy multisho vagy dshoton vagy, mégis kb 10eFt-al drágább és újabb cuccost kapsz. Ha nem jön be eladni könnyebb az újabbat. Igaz építeni kell, amit én nagyon utálok.

[ Szerkesztve ]

(#56526) varadigabor válasza molnigee (#56523) üzenetére


varadigabor
senior tag

Am kb ugyan annyira jön ki, mert diatonet valószínű áfa plusz kezelési költséggel együtt majdnem ott van. Van egy verseny géped. F4 lap 8k/8k dynamic notch filterrel nem rossz.
Én jobban szeretek építeni.

Am nekem is meghalt az egyik lapomon a buzzer, Dshot buzzerre át raktam, keresésre az is jó. Aksi feszt meg ilyeneket nem jelez.

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#56527) Teréz Atya válasza varadigabor (#56522) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

No nézzük:
Cseréled a gyárilag motor-softmountolt vázat egy nem softmountoltra. Cseréled a CCD kamerát egy CMOS-ra, csak mert kisebb.
FC-nek vizibusz, mert szeretsz kísérleti nyúl lenni. Habár V5-re már talán megtanultak FC-t gyártani, a vásárlók pedig állták az eddigi 4 alverzió betatesztelésének költségeit.
Ok, 8k/8k menni fog, de! Nem kaphatod le a filtereket, mert sem a mocik, sem az FC nem softmountolt, így sokkal nagyobb lesz a késleltetése a PID loopnak, mintha simán 8k/2k-n futna F3-on kikapcsolt filterekkel. A propwash az agyonfilterezés miatt megmarad, így míg az ellen küzdesz egy visszafordítónál, ez a nehéz dög már le is előzött.

Nekem a 200N-nél az cseszi a csőröm, hogy semmi nem védi a kamerát, ami elég nagy fail, de agyilag fel nem tudom fogni, mi ez a nagy grammnáculás. Mintha egy hülye RPG-t játszanánk, hogy ki milyen számokkal indul a másik számai ellen.

[ Szerkesztve ]

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#56528) KaiotEch válasza Teréz Atya (#56527) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Ma már mindenki rak szinte tput a karra egyrészt soft-mount végett, másrészt meg védi a karbont, harmadrészt jól néz ki. A jobb F4-esek már alapból softmountoltak. A filterezéshez meg a propwash-hoz nem értek.

(#56529) Peaceliker válasza Teréz Atya (#56527) üzenetére


Peaceliker
őstag

Repültél már 260g körüli vagy könnyebb 5 colossal? Na amíg én sem tettem, addig nem értettem mi ez a grammoskodás ;)
Propwash azért nem nagyon durva egy könnyű gépnél mert fordulóban kis (50% se) gázfröccs után meg is állt, meg repül (driftel) bele a saját örvényeibe, mert a tehetetlensége sokkal kisebb. Plusz repido így kijön 2:30 is, mert könnyű a gép ;)

"Oh my Goa'uld!"

(#56530) Teréz Atya válasza Peaceliker (#56529) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Najó, de nekem már kezd nagyon olyan érzésem lenni, hogy itt mindenki csak épít, reptetni meg csak szökőévente ünnepnapokkor.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#56531) Peaceliker válasza Teréz Atya (#56530) üzenetére


Peaceliker
őstag

Igen, van az úgy. Van egy autó modellező "csoport" is, ott is úgy vagyunk, hogy van fejenként 2-6 modell autónk és évi 2 akku ha lemegy xD
Engem most 5 colos 2204 gép szivatott, így nincs is kedvem hozzá, de 2.3 colos gépekbe bele ment 91 start idén (abból 68 babyhawk motoros géppel ami 4p/akku) ami sztem már vállalható :D persze vagy 500k áll dronos részlegben, de na, ez egy ilyen hobby (számomra tuti ;) )

"Oh my Goa'uld!"

(#56532) molnigee válasza Peaceliker (#56531) üzenetére


molnigee
aktív tag

Hát igen, nekem heti 30-40 aksi ha jó ido van.

--> http://dronearena.hu/ <--

(#56533) AMDaZERG_1


AMDaZERG_1
senior tag

Én meg építek, és reptetek :D
Ma például elmentem egy semleges helyre. Úgy semleges, hogy vélhetően nincs jelzavart okozó körülmény a közelben. Tudni akartam mégis mi a fene gond van a rendszeremben, így a Duna-part ritkábban lakott, nem mobilantennákkal teletűzdelt panelházak közelében.
A QAV-R vázba épített Eachine 6000 motorral szerelt 3025x2 proppal, EWRF e7092TM VTX, HAKRC F4 mini FC-vel, és HAKRC 15A 4in1 ESC, FrSky R-XSR vevő, Taranis Q7, habverőantenna.
330 méternél fordultam vissza, mert már a kutyakiképző felett jártam, ahova nem akartam behatolni leesett gép esetén. Addig minden oké is volt a képpel, ami újdonság volt számomra, ugyanis nagyon sok jelvesztéssel, fekete FPV képpel küszködtem az utóbbi időben.
Szóval visszafordultam, erre mákosodni kezdett a kép, gondolom nem toltam neki eléggé és a VTX antenna eléggé a gép hátuljában van laposan, egy ideig még tartottam a gépet a levegőben, de nem dobta vissza a képet, így próbáltam manőverezni. Tudtam, hogyha rossz irányt veszek fel vakon reptetéskor a gép minden bizonnyal a Dunába megy, viszont azt már nem láttam, hogy vízszintesben volt -e a gép, de azért kicsit növeltem a fordulatot, hogy amikor leveszem a sisakot magasan legyen ahhoz, hogy észrevegyem.
Ami baj volt, hogy nem hallottam a gép sikító hangját, így már egyértelmű volt a tény, hogy nem kell várnom a jel visszanyerését sem. A gépet sehol sem láttam, és a képet sem továbbította, hogy "életben" van.
Elindultam abba az irányba amerről érkeznie kellett volna a gépnek, és rátoltam a csipogót, hogy hátha szerencsém van :D
Mentem vagy 150-200 métert, miközben hallottam csicsergő hangot, de nádiposzátának véltem, de mégis megálltam. Egyértelmű volt már a folyamatos csipogás után, hogy a gépem :D Szerencsém volt, hogy az akku is fennmaradt.
Kicsit sok lett volna még az elhagyás is a hétre...

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#56534) Teréz Atya válasza molnigee (#56532) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Tegnap kifacsartam 14 akkut. Nagyon élveztem, de a végére már meguntam. A Frog váz kvasokat kibír, fele ilyen ütésektől a Falcon 180 már foszlik.
Ma/holnap inkább csupázni fogok, mert fő a változatosság! :D

@Peaceliker - én, ha otthon vagyok naponta két gépet reptetek, gépenként 6-8 akksival. Sajna a Falcon 180 már nagyon húzza a belét, így azt megint szerelni kell, de nincs nagyon kedvem hozzá.
Mihók heti 2-3 szessön X 6 akku. Nemtom mennyit reptetek, de kevés. molnigee-hez képest meg botrányosan kevés!

[ Szerkesztve ]

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#56535) Teréz Atya válasza molnigee (#56532) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

BTW ti honnan tanuljátok az új trükköket? Melyik YT csatorna? Vagy meglátsz valamit, aztán a saját fejed szerint csinálod?

@AMDaZERG_1 - lehet, hogy csak elfáradt. :D

[ Szerkesztve ]

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#56536) molnigee válasza Teréz Atya (#56534) üzenetére


molnigee
aktív tag

Igen sokat bír a Frog váz, de ez sem törhetettlen, épp karra várok...
Ma is mentem 8 akksit, butterflight-ot felraktam, pid tuning is megvolt, olyan mintha jobban repülne a gép :)
Próbáljátok ki ti is szerintem...

Új trükkök? Steele, Gapit, Skitzo, rotor riots de JB, vagy AndyRc is megihlet néha :)
Meg vannak magyarok is feliratkások között.
Meg van ami csak úgy szembejön és megnézem :)

Idén amúgy főként pályázunk, freesytle csak úgy pihiként, lazulásból van.

[ Szerkesztve ]

--> http://dronearena.hu/ <--

(#56537) Teréz Atya válasza molnigee (#56536) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

A Kalmi filter meg állítólag olyasmi, mintha két filtert eresztenél egymásra, de azok egyesített késése és fázisfordtása nélkül. Nekem nagyon sok a zaj a gyro-nál, ezért félek, hogy azonnal leégnek a motorok, ha rosszul van beállítva a filter. Megvárom a tapasztalatokat, aztán lépek.
BTW Butterflight már tudja hardverből állítani az FPV kamerát? BF-nél beleszólt a PID loopba, ezért nem került még be a 3.3-ba.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#56538) kriszbon válasza molnigee (#56518) üzenetére


kriszbon
őstag

Szépen megépített gép, jól is néz ki.
Ahhoz képest hogy vastag az alsó lemez, meg vannak ESC védők is, és rezgéscsillapítás, csak 350g körül van a gép propok+aksi nélkül. :D :DD

Az meg hogy mit írnak a súlyáról a többiek, engem nem igen izgat, nálam amúgy sem igen számít milyen nehéz mert nem reptetek csak bütykörészek, és a kinézet+felszereltség nekem fontosabb szempont mint a súly. :P

A vezérlőkről sem sokat tudok mondani, talán csak annyit, hogy ha eladásra kerülne a gép(mert szóba került az is ha jól rémlik) akkor egyáltalán nem számít mivel van szerelve, mert a leendő vásárló azt sem tudja miről van szó(még annyira sem mint én).
Csak rettentő olcsó legyen FHD képet küldjön telóra és menjen el kilóméterekre nagyon hosszú időn át. ;]

[ Szerkesztve ]

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#56539) Teréz Atya válasza kriszbon (#56538) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

"Csak rettentő olcsó legyen FHD képet küldjön telóra és menjen el kilóméterekre nagyon hosszú időn át."
- építettél egy Mavic Pro-t? Mit szólt hozzá a DJI? :P

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#56540) kriszbon válasza Teréz Atya (#56539) üzenetére


kriszbon
őstag

Én ugyan nem, de a legtöbb embernek olyan kellene, és csak 15-20-ba kerüljön.
Roppant mód nem érdekli milyen vezérlővel van szerelve, vagy milyen nehéz a gép, a Dron az Dron és kész. :D

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#56541) Peaceliker válasza molnigee (#56532) üzenetére


Peaceliker
őstag

Tudom, hogy nagyon keveset repülök. Ahogy írtam is, értelmetlen is az a pénz ami benne van. De szeretem, szerelést is. Verseny nem érdekel, sosem megyek ki, az fix. Trükköket pl sehonnan sem nézek, csak repülök... Amikor időm van. Az kb hétvégente naponta 7-7 akku volt kb. Jön a második gyerek, lehet ennyi sem lesz, akkor lecsó az egész, ez ilyen :)
Tavaly 300 startom volt sztem kb... Idén inkább alszom :D
De már ennyi repülés után érzem, hogy 5 colos gépen az jön be ha alig van súlya. Tolom neki, amire telik és úgy 2205 2600kv 265g os emax 2:30 at bírt, 2204 3000kv tán 3at is bír majd... Amint lesz idegrebdszerem össze rakni ki is derül :)
Hozzá teszem én nem olom az akkukat, 3.5 ig meritem csak. Bár +30mp sem lenne tán ha 3.2 ig mennék.
De nyilván ha akarnék versenyre menni sem lennék ütő képes.
Amúgy akkor te jó sokat repulsz. Versenyen ennyi repülés után milyen eredmények jönnek össze? Tényleg kíváncsi vagyok... Ha már azt kapom a fejemhez, hogy nem érek el jó eredményt versenyen akkor miből tudnám, milyen gép a jó ;) egyébként meg amennyi ember annyi "jó" gép. Ami nekem bejön lehet pro nem rudna vele jól menni és én sem lennék ügyesebb más géppel :D

[ Szerkesztve ]

"Oh my Goa'uld!"

(#56542) molnigee válasza Peaceliker (#56541) üzenetére


molnigee
aktív tag

Tavaly voltam versenyen, de akkor meg nem pályáztam előtte egyszer sem! Volt egy kapum, azon gyakoroltam, de az nagyon nem ugyanaz :)
Gyakorlatilag pályán először versenyen mentem. Az első a végefelé, a második, harmadikon közép vége felé volt kb, tehát javultam, de akkor pályát csak versenyen láttam. Sokat elmond az egészről szerintem, hogy 3S aksival könnyebben mentem végig a pályán, mint 4S-en, és az idő sem lett jobb 4S-en. Tehát nem voltam elég jó még hogy bármit is kihozzak a 4 cellából, a 360g + aksis wizardból. Ráadásul a wizi mocik mennyit emelnek? 1000-et kb...

Idén kezdtünk el pályán gyakorolni, mostmár stabilan megyek rajta 4 cellán is, vagyis már csak 4 cellán megyek, a konfig meg 320 g + aksi. Idén még nem volt itt verseny, nem tudom én se mit tudnék, de érzésre sokkal jobban megy :) Tavaly Felnor fele annyi időt ment mint én :)

Nem tudom milyen egy 250g-os géppel menni, biztos jobb, könnyebb, de gyorsabb nem hiszem lennék azzal sem :)

[ Szerkesztve ]

--> http://dronearena.hu/ <--

(#56543) Peaceliker válasza molnigee (#56542) üzenetére


Peaceliker
őstag

Kanyarban lehet rengeteget fogni könnyű géppel. Ahol én repülök vannak vmi oszlopok és azokat szűken kerülve lepődtem meg, hogy könnyű gép alig sodródik valamit szal nagyobb tempóból is gyorsabban áll meg, azon sztem sokat lehet fogni, de nemtom mert én random megyek, kört időt nem mértem :D

"Oh my Goa'uld!"

(#56544) SpydeR3412 válasza Saccco (#56514) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Nekem a whoop a nehezebb. :DDD
A Beta85 valami 41-42g volt, a 8as Boss meg 36g. :C
És akkor még mehet rá egy kicsit nagyobb propeller is...

Az e011et akartam összedobni vmelyik nap, de nagyon rákívántam most újra a Boss-ra. Inkább azt rakom össze. :))

Meg kéne egy kis plusz idő, mert szepen lassan jövögettek a cuccok és a fejemben is összeállt még néhány gép (716/720/8520).

ezoltan :Nem muszáj ám tövig nyomni a kart, az csak egy lehetőség. :)

(#56545) ezoltan válasza kriszbon (#56538) üzenetére


ezoltan
tag

Nekem jóval alacsonyabb súly rémlik,de már nem emlékszem kinek a videójában láttam mérlegelést. :F

QX7S-R9M/GT Rebel LR/iFlight 8”6S LR-FS/M630 6” LR-FS/2xHawk5 5”FS/X215ProMod5S/X220Modded5”/Beta75X/EV800D

(#56546) Jackal2 válasza KaiotEch (#56525) üzenetére


Jackal2
senior tag

mert Miron draga aze;) meg kell venni a 20 dollarosbmartian 2 t meg 60 dollarert 20 kart es kesz :P

[ Szerkesztve ]

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#56547) ezoltan válasza SpydeR3412 (#56544) üzenetére


ezoltan
tag

Ez tiszta,fpv közben nem jellemző hogy sűrűn padlóznám a gépet amúgy sem,az én dagadt madaraim esetében sem. :D
Valahogy számomra jobban fekszik a lágyabb,nyugodtabb manőverezés.Nem próbáltam még ultrakönnyű nagy gépet,de úgy gondolom hogy esetemben valahol van egy arany középút,ezért sem foglalkoztat igazán hogy "pár" gramm felesleggel emelkedem fel.

Azt például baromira szeretem ahogy a Wizard vitorlázik,szinte felfekszik a szélre a nagy testével.
Az X már kicsit agilisabb,de hasonlóan nyugodt a levegőben.
Érzésre nekem ez a nagyjából 300g az ideális.

QX7S-R9M/GT Rebel LR/iFlight 8”6S LR-FS/M630 6” LR-FS/2xHawk5 5”FS/X215ProMod5S/X220Modded5”/Beta75X/EV800D

(#56548) kriszbon válasza ezoltan (#56545) üzenetére


kriszbon
őstag

Amit én láttam [vidit], ott is először lemérte a talán régebbi verziót, utána meg a későbbit amin van ESC védő.
Hogy mit beszél közben azt nem értem, mert nem tudok "külföldiül". :B :DDD

[ Szerkesztve ]

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#56549) KaiotEch válasza Jackal2 (#56546) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Hát nem óccsó, de valamennyire érthető, nem 1000db-ot gyártat le, hogy "olcsón" ki tudja hozni. Hát azért nem mind1, hogy 120g a váz vagy fele :D

(#56550) varadigabor válasza Peaceliker (#56541) üzenetére


varadigabor
senior tag

Tényleg király a könnyű gép, 3 akkut repültem ki ma, a videóm zajos valamiért. De nagyon durván megy ez a gép, bokrokat meg kis cserjéket össze vissza kerülgettem, alig driftel, és ugrik mint állat :D

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.