Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56901) Teréz Atya válasza Geller72 (#56899) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Viszont úgy egy hónapig kegyetlenül jó gépecske volt.
Van egy elméletem:
Peaceliker akkor vette a masinát, amikor még 2X annyiba került. El tudom képzelni, hogy neki minőségibb alkatrészekből rakták össze, a gyro még csak sima copy volt, nem a kalózmásolat kalózmásolata. Neki semmi gondja nem volt az ER130-al. Elmesélte nekünk h milyen jó masina, mi megvettük akciósan, de mi már a Tacskó gazdaságos verziót kaptuk. Ebbl az következik, hogy:
a.) Peacliker beépített ügynök, valódi neve Chang
b.) A kínaiak nem értik a márkajelzés, cégnév, stb. működését.

Ha veszel egy cipőt a Nike-tól, ami tökéletes, majd később csak túlárazott gagyit kapsz, vagy csak simán olcsó gagyit, azzal a márka presztízsét erodálják, a márkába vetett bizalmat ölik ki benned, később már csak Adidas-t vagy Puma-t fogsz venni.
Hasonlóan játszotta el nálam a jó nevét a Kenwood. Volt egy Discman-em, ami egy jól megdizájnolt gagyi volt. Azt érték el, hogy most, amikor már lenne rá pénzem, még gondolati szinten sem jön szóba bármilyen Kenwood hangrendszer, mert egyszerűen többé nem bízok benne.

A bizalom pedig fontos. Ez alapján áraznak be egy céget, egy ország pénzét, sőt, még egy olyan jelentéktelen kis senki, mint egy blogger értéke is a bizalmon alapszik. Ha ezt a gyors pénz reményében eljátszod, akkor lehetsz állam, cég, blogger, neked véged.

[ Szerkesztve ]

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#56902) Geller72 válasza Teréz Atya (#56901) üzenetére


Geller72
veterán

..ha azt nézzük, hogy a földön lassan minden harmadik ember kínai, és mi itt beszélgetünk ketten, akkor peace biztos hogy kínai.. ;]

[ Szerkesztve ]

(#56903) Peaceliker válasza Teréz Atya (#56901) üzenetére


Peaceliker
addikt

Vagy én vagyok egy igénytelen disznó és nekem jó vót az úgy :D padló gazon volt kis jello de nem volt vészes. Plusz én durván ütöttem vágtam, 150 start és minimum 450 nem tervezett leszallás volt benne, működött amikor eladtam :) vettem pót gépet, az új állapotban ment tovább, semmi nem kellett belőle. Összesen egyik kar rapedt, de úgy fél időben szal bírta utána is.
Jah annyi hogy fc t softmount oltam ő gyűrű vel. Más tuning csak vtx gomba antenna volt. Nagyon szerettem, csak kinottem... Azóta csak keresem mi lesz a kedvenc gép, de nem akar meglenni xD

"Oh my Goa'uld!"

(#56904) ot93 válasza _X10Dead_ (#56887) üzenetére


ot93
senior tag

Köszi a választ. :)

Most már biztos, hogy isdt lesz, q6 plus vagy lite, mert a q6 pozitívumai fontosabbak, mint az s60 estén és a negatív szempontok is az s60-nál nagyobbak (legalábbis nálam). Meg aztán Te is inkább az ISDT - t ajánlod...
Vagy várok, hogy valahogy vámhatár alá menjen, vagy megveszem a lite - öt EU raktárból 49.99-ért banggood-on...

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#56905) F1DO


F1DO
senior tag

Ha már a töltők szóba kerültek:
Én is épp keresgélek egyszerre több akku balansz töltésére megoldást, és ahogy néztem egy erre képes töltő ára alapból sokszorosa mint pl egy B6 -os 1 akkus töltő annyiszoros ára ahány akkut tölt egyszerre az előző töltő..

Pl olcsóbban jön ki egy B6-os AC-s (azaz saját belső áramforrásos) egyszeres töltő mondjuk 3 darab - rákötve egy 3-as hosszabbítóra, mint egy olyan töltő ami magában tud 3 akkut egyszerre tölteni..

Lehet hogy paraszt megoldás, de olcsóbbnak tűnik, konnektorból a hosszabbító használata miatt végülis ugyanannyit használ, (kivéve ha valaki kinti helyszínen, pl autóakkuról akar tölteni) helyigényeben és hangosságban több de valamit valamiért..

Szóval a felár a multi töltőknél a kényelem, design számlájára írható avagy pl az akku töltési technikában is van eltérés ezeknél? :U

pl. hybrid balanszírozó töltési technikát eddig egy Radiolink multi (kettes) töltőnél láttam , aminek ára a hozzávaló áramforrással Kb 5 darab B6-os AC-s töltő árát teszi ki... de hogy ez a töltés akku élettan szempontjából lényegi különbség vagy sem, nem tudom.

[RadioLink_CP620]

[ Szerkesztve ]

(#56906) Geller72 válasza ot93 (#56904) üzenetére


Geller72
veterán

ISDT Q6 Plus 300W van BG-n Eu-s raktárból 51 euróért, 0.37 Euró shippingel.
És ez még vihető lejjebb is. :U

(#56907) Saccco válasza ot93 (#56904) üzenetére


Saccco
nagyúr

Hobbyking-ről?
iSDT Q6 Lite Charger (200W) EXCLUSIVE to HobbyKing! $49,87

Teszel mellé egy pl. egy ilyet és free shipping EU 5-6 nap. Vagy bármi más is jó, ami több, mint $0,13.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#56908) Peaceliker válasza F1DO (#56905) üzenetére


Peaceliker
addikt

Ezek a klón b6 ok (kb szerintem eredeti már nincs is sehol) hamar halnak, pontotlanok, egyszercsak elkezdnek alul, de inkább túl tölteni, talán még lihv t sem tudják, belső táp meg szokik halni. Érdemes szerintem pénzt tenni értelmes töltőbe.

"Oh my Goa'uld!"

(#56909) Teréz Atya válasza Peaceliker (#56908) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Á, nekem a belső táp rendben van. Azon kívül döglött be minden. Egyik ágon rövidzár, másikon túlfeszelés.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#56910) ot93 válasza Saccco (#56907) üzenetére


ot93
senior tag

Köszi az ajánásokat.. :) a banggood-os eu raktáron van 49.99 usd-ért, 0.75 szállítási ktg. - el. És még elvileg kuponnal lejjebb lehet vinni. Asszem az lesz a legjobb ajánlat :)

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#56911) F1DO


F1DO
senior tag

No, igen, épp ezért kérdeztem.
A tultoltessel valoban talalkoztam en is B6 klónnál..

Ezekhez az isdt-k hez milyen táp ajánlott? (meg egyáltalán)
Melyik, milyen a megbízható?

Pl. ez a fajta?
[link]

[ Szerkesztve ]

(#56912) Geller72 válasza ot93 (#56910) üzenetére


Geller72
veterán

..... a lite es a plus kozt egy euro van.... :U

[ Szerkesztve ]

(#56913) Peaceliker válasza F1DO (#56911) üzenetére


Peaceliker
addikt

Ilyesmi van nekem is, csak Ali ról olcsóbban :D

"Oh my Goa'uld!"

(#56914) ot93 válasza Geller72 (#56912) üzenetére


ot93
senior tag

De én dollárban 60-at látok, ami 10usd különbség. :) lehet, hogy nekem más árat ír?

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#56915) Geller72 válasza ot93 (#56914) üzenetére


Geller72
veterán

Sry azt hittem eurozunk. (Itt az euban) ;]

(#56916) ot93 válasza Geller72 (#56915) üzenetére


ot93
senior tag

Én már csak usd-zek :D

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#56917) F1DO


F1DO
senior tag

.. és akkor gearbest-en most 48 USD az ISDT q6 plus..

[link]

(#56918) ot93 válasza F1DO (#56917) üzenetére


ot93
senior tag

Igaz, de azt már megvámolhatják, mert nem eu raktár... Közben megtaláltam a legjobb vételt... :)) :D
ISDT q6 plus 41usd - ért... És akkor még ajándék is jár hozzá. :C

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#56919) F1DO válasza ot93 (#56918) üzenetére


F1DO
senior tag

No, linket kérek! :-)

(#56920) ot93 válasza F1DO (#56919) üzenetére


ot93
senior tag

Jött ma ez a gearbest-es promóciós email, épp abban volt, hogy van ez a summer sale... [link]

[ Szerkesztve ]

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#56921) F1DO válasza ot93 (#56920) üzenetére


F1DO
senior tag

Igen, és itt 48 USD... (nem eur...)

(#56922) ot93 válasza F1DO (#56921) üzenetére


ot93
senior tag

Igen, de ott van, hogy 50usd után 10usd kedvezmény. Tehát hozzáteszed abból a csoportból a legolcsóbbat (xiaomi akku tok) és az úgy már 51usd. És akkor már működni fog az a kupon ami ott van a tetején annak a termékcsoportnak. :)
Nekem már le is van adva a rendelés, tehát működik :K és magyarán az én esetemben a tok az ajándék (habár nemtom mire használni, de esetleg eladom :D) , de akár választhatsz más cuccot is ha éppen van közötte ami kell...

[ Szerkesztve ]

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#56923) F1DO válasza ot93 (#56922) üzenetére


F1DO
senior tag

OK, megvan, rájöttem a kupon használatra... :D

[ Szerkesztve ]

(#56924) ot93 válasza F1DO (#56923) üzenetére


ot93
senior tag

Mert az csak a kód eleje, az egész kell. :D
GB50-$10off-

Akkor jó :D
Nekem amúgy tényleg nem volt szükségem egyik cuccra sem onnan, ezért csak a legolcsóbbat választottam. De azért elég jó, hogy megtaláltam ezt a promóciót, mert a banggood-on majdnem ki is fizettem, igaz az hamarabb ide ért volna, de ott a lite lett volna kuponnal 47usd. Így meg a plus 41 :)

[ Szerkesztve ]

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#56925) AMDaZERG_1


AMDaZERG_1
senior tag

Melyik 1106 motor a jobb?
EMAX 1106, vagy Sunnysky R1106?
EMAX 1106 4500kv motorral szerelt gépem van. Teljesen elégedett vagyok vele végsebességre és irányváltás tekintetében. Amit most szeretnék egy kicsivel mégis pörgősebb 6000 (EMAX), vagy 6500 (Sunnysky).

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#56926) Teréz Atya


Teréz Atya
senior tag

Racer 130 - akkor is forrók a motorok, amikor BuF alól forgatom meg őket, persze propi fent.
Lehet h az ESC-ek nem tudják lekezelni a motorokat.
A zárlatos motor cserélve, 7kOhm az ellenállása az összesnek a földhöz kepest.
Ha zárlatosak lennének, akkor gondolom álló helyzetben is melegedniük kéne, nem?

[ Szerkesztve ]

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#56927) Peaceliker válasza AMDaZERG_1 (#56925) üzenetére


Peaceliker
addikt

Ez jó kérdés. Asszem mérte mindkettőt engineerx, less rá.. Minőségre esélyes hogy emax jobb.

Teréz Atya
Leforrasztva mérted? Mert esc re forrasztva nem biztos hogy csak a motort méred. Plusz mocin motor 3 vezetéke között kéne mérni kettesével és ha 3 érték azonos (nálam 3mili ohm szokott lenni asszem) akkor elvileg rendben van.
Álló helyzetben nem melegedhet, mert nem szabad hogy follyon benne áram max ha szabi zárlatos úgy gondolom

"Oh my Goa'uld!"

(#56928) Teréz Atya válasza Peaceliker (#56927) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

damped light ki - motorok csak melegek. LOL!

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#56929) Teréz Atya válasza Teréz Atya (#56928) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

BuF-al remeg és nem akar leszállni, csak emelkedik. :D

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#56930) Teréz Atya válasza Teréz Atya (#56929) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

BF fel, minden műkdik, kint elkezdett esni. Asszem aranylövést követek el a haveromtól kapott sörrel. :D

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#56931) Peaceliker válasza Teréz Atya (#56928) üzenetére


Peaceliker
addikt

De ez nem meglepő, minden fék zabál, és így fűt. Elvileg repidő is nő fék nélkül. De nem lesz annyira reszponziv a gép. Mondjuk én sosem repültem nélküle, de haver szerint jelentős a különbség.

"Oh my Goa'uld!"

(#56932) varadigabor válasza Peaceliker (#56931) üzenetére


varadigabor
senior tag

Én repültem,nem volt jó:D

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#56933) Teréz Atya válasza varadigabor (#56932) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Kipróbálom damped light nélkül. Ha xar lesz, mennek vissza a régi mocik, és rendelek egy 130-as Babyhawk R-t.
Mert ugyebár mostmár csak ESC hiányzik. De a VTX is cserélve lesz. Meg akkor már a kamera is. Meg akkor a váz se legyen ilyen remegős. Meg akkor már egy low ESR kondi is jól jönne. És ekkor megint a Babyhawk R-nél vagyunk.

Komolyan mondom, ennyit géppel még nem szívtam, pedig ehhez képest minden egyes masinám egy űrhajó.

[ Szerkesztve ]

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#56934) Peaceliker válasza Teréz Atya (#56933) üzenetére


Peaceliker
addikt

Úgy olvastam bhr is remeg, legalábbis első vidiken nyomta. Lehet motor ilyen?

"Oh my Goa'uld!"

(#56935) Geller72 válasza Teréz Atya (#56933) üzenetére


Geller72
veterán

És ez? :U :B Nem próbálod ki?

(#56936) Peaceliker válasza Geller72 (#56935) üzenetére


Peaceliker
addikt

Ez azért elég más kategória :D
Nekem össze állt ebből a plus, majd dobok képet ha gépnél leszek... Aztán lehet nemsoká adom is el, mert 8 gép sok lett :D

"Oh my Goa'uld!"

(#56937) Geller72 válasza Peaceliker (#56936) üzenetére


Geller72
veterán

A 130-as Babyhawk-al árban pariban van. Pont azért is kérdeztem, hogy mi lenne, ha megnézne egy 130-as DT-t. :).

A 110/170-es, vagy a nagyobbik tesó? Hogy repül, eléggé amorf. :D. Stabil?
Sőt, ebből van a 230/300-as is. :D. (7"-os propokat és 5S akkut ajánlanak hozzá. :Y )

[ Szerkesztve ]

(#56938) Peaceliker válasza Geller72 (#56937) üzenetére


Peaceliker
addikt

csak a kicsi, 3 colos vettem, ehhez volt itthon "sitt" (bh tornado 1407 3600kv) :))

stabil, jól repül, fordulás ami más, de nem rossz, csak rá kéne állni aggyal, de nem repültem vele annyira bénán mint vártam, csak kicsit más :)
LOS ban fura érzés repülni látni, mert az agyam nem érti mivan, mintha beteg lenne, hogy rossz felé megy :DDD

"Oh my Goa'uld!"

(#56939) Geller72 válasza Peaceliker (#56938) üzenetére


Geller72
veterán

Azért megnézném, az FC mit számol éppen egy fordulóban jobbra, fel. ;] :P .

(#56940) Peaceliker válasza Geller72 (#56939) üzenetére


Peaceliker
addikt

én ennyire nem értek a lovakhoz, átraktam BF et plus ra oszt jön megy, pacsit ad :DDD

"Oh my Goa'uld!"

(#56941) varadigabor válasza Geller72 (#56939) üzenetére


varadigabor
senior tag

Az a dolga hogy számoljon :D

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#56942) Geller72 válasza Peaceliker (#56938) üzenetére


Geller72
veterán

Gyárilag 1408/4000-es mocik vannak "alatta". :).

(#56943) Peaceliker válasza Geller72 (#56942) üzenetére


Peaceliker
addikt

Igen, nemrég jött is teszt az új sunnyskyokról bár azon a néven 3800kv. Jó sokat húz, de 3 colon 25a papíron nekem soknak hangzik. :) brotherhobby csak 550-580 körül húz, de 16a al beéri, fontos volt hogy 3p repidő azért legyen :) így mondjuk "csak" kb 1/10 az elméleti emelési arány.

"Oh my Goa'uld!"

(#56944) Teréz Atya válasza Geller72 (#56937) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Sajna a nehezebb 130-asokhoz nincs infrastruktúra (akku, cseremotor, propi) a BHR-hez meg van.
99% h megy vissza a régi moci, mert active braking nélkül még szobában próbálva is érezhető a hiánya. Annak meg semmi értelme, hogy kint nyelezzem, mert pár sec alatt kint a hatótávból.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#56945) slloyd


slloyd
senior tag

Srácok,
Ez a bebop 2 Sport módban nagyon megy !! :D
Ha a versenygèpek ettől is jobban mennek (nyilván jobban)
Akkor lehet nekem valami verseny gèpet kellett volna inkább vennem .
Videó módban nem is tolom neki csak sportban minden csúszkát maxra tolva.
Iszonyat módon èlvezem :D
Ja ès pirospont a parrot nak ,mert a 2 km fpv tènyleg nem kamu :)

(#56946) Teréz Atya válasza slloyd (#56945) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Hát izé, egy Parrot egy racerhez képest játékgép. Nem a max sebesség, hanem a gyorsulás, fürgeség.
Viszont az FPV racernél csak SD és max. 500m 200mW-os adóval.

Jaj, tényleg. KGB project V2.0 - 670m, szépen elindult hazafelé jelvesztésnél. A GPS PID-eken még reszelni kell.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#56947) petymeg


petymeg
addikt

Szevasztok!

Xiaomi Mi drón vételén gondolkodom még mindig csak nem teljesen világos 1-2 dolog.
Pl. wifi jelerősítő szükséges? Alapból mekkora a hatótáv és ez mennyire növeli?
Propellervédő van a csomagban? Vagy külön kell venni?
Vacillálok a 4k fhd modell között, az előbbi 130.000, utóbbi 110.000 Ft, de valszeg 4k lesz.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#56948) Geller72 válasza petymeg (#56947) üzenetére


Geller72
veterán

A 4k vs. fhd verzió közt a hatótávban is jelentős különbség van, ezt ne felejtsd el. :).

Elég húzós az az ár, nem ritka, hogy 350 euró környékén is van 4k verzió, és az annyiért ide is jön. Most viszont, szezonban kicsit felmentek az árak, a 4k verzió 399 euró, bár szerintem 10% kupont össze lehjet rá szedni. Meg kell nézni, hogy telós appban megadja e rá.

Hoppá:

10% off coupon for Xiaomi Mi Drone: a6d3bd

Már csak 360 euró a 4k verzió. :D. Működik, megnéztem. 359.41 euró a vége. :D.

Két másik dolgot se felejts el. Mielőtt megveszed, nézz utána a helyi szervizlehetőségeknek is, mert sok helyen ez nagyon nagy problémát okozott, ahova eladták. Egyrészt sok is vele a gond, gimball, stb.. A másik, ami minimum érdekes, hogy árban és elviekben egy best buy drónról van szó, mégsem tolonganak érte az emberek. Én is kinéztem magamnak ezt a gépet, de utánaolvasva inkább lemondtam róla. Utólag sem bánom. Van itt a fórumon is pár embernek, de nem dicsérték agyon. Ettől még lehet, hogy jó, szerintem te is olvass utána alaposan. ;).

[ Szerkesztve ]

(#56949) petymeg válasza Geller72 (#56948) üzenetére


petymeg
addikt

2-3 tesztet olvastam, abban dícsérték. Igazából Hubsan 501-től indultam, ami mondjuk 70-80 ezer lenne tehát már ezzel az Mi drónnal is jócskán túllépném az általam meghatározott keretet. (Csak hobbi lenne, félig-meddig munka is, építkezéseket fotózni, videózni, de pénzt nem fogok vele keresni, ezért költeni se akarok rá túl sokat)
Mi van még ilyen árban és ilyen jellemzőkkel drón? Én nem nagyon találtam.

[ Szerkesztve ]

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#56950) Geller72 válasza petymeg (#56949) üzenetére


Geller72
veterán

"Mi van még ilyen árban és ilyen jellemzőkkel drón? Én nem nagyon találtam"

Phantom 3 Standard.. Használtban. Figy. Vedd meg és gyere vissza meséld el. De akinek ugyanezt írtam még egy sem jött vissza és mesélte el. :U Tényleg jó lenne, ha lenne róla jó néhány tulajos beszámoló.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.