Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56601) Teréz Atya válasza slloyd (#56569) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Az adó legyen körpolár, azaz habverő / gomba. Ez lehet jobbos vagy balos polarizált.
A vevőn, ha van két antenna, akkor az egyik legyen gomba, a másik helical vagy lapos / légycsapó. A gomba / helical legyen jobbos, ha az adón is az van, balos, ha az adón is az van.
Ha csak egy bemenet van a vevőn, az már nehezebb. A gomba szinte alig irányított, de jó 5-600m-ig körben. A légycsapó elég irányított, de csak magad előtt és mögött lesz vétel, de sokkal messzebbre használható, a helical legszűkebb szögben vesz, az is csak előre, de a legnagyobb távolságra jó.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#56602) AMDaZERG_1 válasza Teréz Atya (#56598) üzenetére


AMDaZERG_1
senior tag

A habverőnél is jobb? Bedobtam a kosaramba, de megvárom mi a válasz, mert már van annyi antennám, hogy az utat is jelölhetem velük, hogy visszataláljak.

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#56603) Teréz Atya válasza AMDaZERG_1 (#56602) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

A hatótáv cca olyan jó mint a habverőnek, ellenben én a 220-as Frog-on használom, így nem kímélem, és többnyire hanyatt szállok le. :D Nagyon sokat kibír, egyedül az IPEX miatt fázom.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#56604) AMDaZERG_1 válasza Teréz Atya (#56603) üzenetére


AMDaZERG_1
senior tag

Igen, az IPEX elég bugyuta megoldás és utálom is róla leszedni, rátenni az antennát.
Köszi, kipróbálom.

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#56605) rokarudi


rokarudi
aktív tag

Nagyon csíkozódik a Furibee Q95-ös gépemen a kép. Beraktam egy low ESR kondenzátort az akkuhoz, de sajnos nem sokat segített. Kipróbáltam azt, hogy a Betaflightban elkezdtem egyenként pörgetni a motorokat és mindegyik csíkozta valamennyire a képet, némilyek jobban, némelyik kevésbé. A csavarok nem érnek a motorokba, és nem tudom mit próbáljak még ki rajta. Vagy vegyek új motorokat hátha jobb lesz? Most kezdett összeállni a gép, az LST S2 kamerával egész jó volt a képe, és már egyre jobban megy az acrozás is. Azon is gondolkodtam, hogy eladom alkatrésznek és veszek egy olyan gépet, amivel nem kell ennyit gyötrődni.

(#56606) vandor01


vandor01
őstag

nos ma termékeny volt a napom...
1 FC-et kicseréltem
1 gépet összeraktam :D

Leader 120mm vaz,
Emax 20x20-as torony
Furibee dino motorok,
3035 3leveles propok

a rozsaszin tervekben 75gramm villodzott fel de max 80g!
aztan raktam ra motorvédőt, kotegelobol leszallotalpakat
azt mikor mérlegelésre kerult a sor csak ajuldoztam alig tértem magamhoz! :D

csak mint megemlitésileg a gofly vazban a leader 85g! :F

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#56607) Peaceliker válasza vandor01 (#56606) üzenetére


Peaceliker
addikt

Nekem falcon 130as vázon rs1106 al (gyári kam helyett van bent egy picit jobb) 90g. 130g akkor 3s akkuval. De ha van alatta kakaó sztem ez nem rossz súly. Héten bekiesek diatone m3 plus nak, 1407 3600kv tornado lesz rajta, remélem 130g alatt marad (akku nélkül persze).

"Oh my Goa'uld!"

(#56608) Allien válasza Baku (#56594) üzenetére


Allien
veterán

A kedved soxor elmehet a reptetéstől, de inkább tanulj az esetből. Nekem alap, hogy viszek magammal pót propellereket is, meg anyát rá... Amiből van "pót" izé, abból jön még egy (garnitúra) legalább. ;]

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#56609) Baku válasza Allien (#56608) üzenetére


Baku
aktív tag

Általában én is így szoktam, de most elmaradt ..... :(

(#56610) slloyd válasza Teréz Atya (#56601) üzenetére


slloyd
senior tag

Szia,
Köszönöm szèpen a segítsèget.
Kicsit bevásárolgattam antennákból.
Remèlem egy 600-800m stabil videójel összejön így :)
Láttam közben Youtubon egy Itelite Dbs antennát jel erősítővel St 10+ adón 3.060 m hatótáv jött össze így a feltöltőnek egy Yuneec Typhon Q500 al.
Szerintem következőre azt fogom meglèpni.
Egy 1.000-1500m el már tiszta boldog lennèk..
Viszont kezdèsnek ez a 600-800m is meg fogja tenni a max 350-400m után ami jelenleg rendelkezèsemre áll.

(#56611) defy456


defy456
aktív tag

Megint van boldclash 716.

(#56612) Saccco válasza defy456 (#56611) üzenetére


Saccco
nagyúr

Pre-order-nek látom.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#56613) syler123 válasza Saccco (#56612) üzenetére


syler123
veterán

Nekem ma fel is adták :) Előrendeltem pár napja, mert máshogy nem lehet venni belőle.

Kíváncsi leszek, hogy ezt is DPD hozza-e.

[ Szerkesztve ]

(#56614) Saccco válasza syler123 (#56613) üzenetére


Saccco
nagyúr

Nekem is kell vennem két készletet. :D
Meg fogok építeni egy Boss 8-at, 816-os motorokra. :D

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#56615) Saccco


Saccco
nagyúr

Azért van erő az új 0603-as motorokban... :Y

Happymodel Snapper6 65mm Micro 1S Brushless FPV-ban debütál.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#56616) Baku


Baku
aktív tag

Az első képek egyike az air pro-val ....
Wachau valley (Ausztria) na meg a munkahelymből egy darab..... :)

Ja, és ma (első repülés) megint szoptam egy kicsit....
Senki nem mondta, hogy Hubsanéknál FORDÍTVA forognak a motorok.... :(
Felraktam a propokat séróből, megszokásból, és lenyírtam a füvet 1/9 négyzetméteren..... :D

[ Szerkesztve ]

(#56617) Peaceliker válasza Saccco (#56615) üzenetére


Peaceliker
addikt

És auw (akkuval hány g egy ilyen gép)?

"Oh my Goa'uld!"

(#56618) Saccco válasza Peaceliker (#56617) üzenetére


Saccco
nagyúr

Itt egy teszt. Azt írja, hogy 30,3g AUW (250mAh LiHV).

23eft körül nem is gáz. Szénszálas váz, BL motor, alaplap, kamera, OSD. Nem lehetne olcsóbbra kihozni. Sanszos, hogy később át kell építeni egy másik vázra. :D

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#56619) Jackal2 válasza Peaceliker (#56607) üzenetére


Jackal2
senior tag

nah kicserelted? es hogy megy? nekem Ss 1106 5500 jon most Gabortol, es az is 3s capable, elvileg.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#56620) popi1987 válasza molnigee (#56556) üzenetére


popi1987
csendes tag

bocsi, ha nem értem, hogy mire gondolsz itt. ( bár csak 5 percet olvastam utána a neten )
én úgy láttam, hogy a "prop wash" kifejezés annak a levegőnek a súlya, amit a propeller maga alatt nyom / tol.
ebből következően, minél több van belőle, annál erősebb a motor és a propeller = annál jobb | és minél kevesebb van, annál kevesebb levegő mozog = rossz
LINK

így kicsit nehezen értelmezhető amit írtál, ki tudnád nekem fejteni itt mire gondoltál? :B

(#56621) cintula187 válasza #04441088 (#56451) üzenetére


cintula187
addikt

Nekem is feltűnt a látómezőmben. Eddig egyedül a GPS hiánya zavar.
A videód alapján jó hangos.

Hoppá. Az alsó kamera/szenzor GPS nélkül is egy helyben tudja tartani?

[link]

[ Szerkesztve ]

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#56622) cintula187 válasza cintula187 (#56621) üzenetére


cintula187
addikt

Illetve érdekelne, hogy pl. ilyennel ha összekötöm a telót irányítható vagy ezt kizárja az applikáció?

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#56623) Baku válasza #04441088 (#56451) üzenetére


Baku
aktív tag

Nekem egyedül a kefés motorok miatt vannak fenntartásaim ezzel a géppel kapcsolatban, minden más oké lenne.....

(#56624) AMDaZERG_1 válasza vandor01 (#56606) üzenetére


AMDaZERG_1
senior tag

Nincs mit tenni, meg kell elégedni a tömegekkel, vagy a legnehezebb dolgot kell kihagyni, akkut :D

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#56625) varadigabor


varadigabor
senior tag

Tegnap elmentem a laktanya baráti versenyre, nagyon komoly nap volt :D Volt itt több gyulladás, karvég törés, motor lezúzás, kamera zúzás stb.. Én gépemnek szerencsére nem lett baja, mondjuk nem is diktálok egy örült tempót:D Felnor vs. Én ütközés.

[ Szerkesztve ]

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#56626) vandor01 válasza varadigabor (#56625) üzenetére


vandor01
őstag

jo latom a nyugger tempoban araszalot jol fejbenyomtak.... :D
tisztara olyan mint pentek este a fulgosfutam Osztyapenko-Zamardi viszonylataban
a gyengebbnek a fergesenek hullania kell :D :D :D
a kigyurt tetkos a dronpalyan is megmutatta ki az ur.. ki a gyorsabb! :D
azert dronnal utkozni? ahhoz mar tudni kell jol vezetni... :D

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#56627) molnigee válasza popi1987 (#56620) üzenetére


molnigee
aktív tag

Drónos berkekben a prop wash-t arra szokták mondani, amikor a gép belekerul a saját maga által generált légörvénybe, és ebből az örvényből amikor ki akarsz gyorsítani beremeg a gép. Igazából prop wash handling lenne, csak nem szokás végig mondani. Minél kisebb a prop wash handling hibája, remegése, annál jobb.

--> http://dronearena.hu/ <--

(#56628) varadigabor válasza vandor01 (#56626) üzenetére


varadigabor
senior tag

az lett volna a célom hogy laza kört nyomok a 6 collos géppel, véletlenül se crasheljek, ne törjön le a kamera ,csak felvegyem a pályát...:D Másik géppel is volt egy olyan pillanat mikor majdnem telibe küldtek, csak egy nagy kék foltot láttam el suhanni:D

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#56629) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Gyerekek egy fehér Nihui U807 nincs még valakinek elfekvőben? :D

(#56630) syler123: Kezdőknek kell, ha esetleg kimegyek és valaki reptetni szeretne, azzal nagy kárt nem okoz.

[ Szerkesztve ]

(#56630) syler123 válasza KaiotEch (#56629) üzenetére


syler123
veterán

Lol, megyünk ám visszafele :D

Nekem egy xk x250 van a dobozában, 1-szer repültem vele de már behalt egy mnotor, azóta se használtam, nem is fogom :D

Ha valaki retrózni akar viheti az én Falcon 180-amat :D

Most már fölöslegesen sok gépem van, a Falcont vagy eladom, vagy itthon lezúzom, az egész udvar kb betonból áll, ha zuhanok vége, de a többi gépet sajnálom is ilyenre. Itthon csak a whoopokkal tudok repülni, azok bírják a betont is.

[ Szerkesztve ]

(#56631) molnigee


molnigee
aktív tag

A kőnehéz Wizard azért bír menni, igaz 2 perc repidővel :D
És megcsináltam első komolyabb powerloopomat, igaz a videóba lévő nem lett pont százas, de volt még több is ami jó lett.

--> http://dronearena.hu/ <--

(#56632) KaiotEch válasza molnigee (#56631) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Wizi nem rossz kezdő gép olcsón. Bár még talán a haladók is élvezik, csak ott tényleg sok a súly, de az inkább freestyle gép, ott meg nem megyünk annyira súlyb@szásra.

(#56633) AMDaZERG_1 válasza molnigee (#56631) üzenetére


AMDaZERG_1
senior tag

Frankó ez! Erre fáj nagyon a fogam, de az, hogy mikor lesz belőle valami... bár nemrég még az acrot sem mertem rátolni mostanság meg már csak az van.

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#56634) varadigabor válasza molnigee (#56631) üzenetére


varadigabor
senior tag

Frogról vissza építetted a wizard vázra?

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#56635) molnigee válasza varadigabor (#56634) üzenetére


molnigee
aktív tag

igen, mivel megtört a kar, és valahogy kimaradt a pótkar rendelés annó. Mivel nem bírnám ki 3 hétig repülés nélkül, maradt a visszaépítés :) Ha megjön a kar, épül vissza természetesen. Kiváncsi vagyok ott mit hoz majd a Butter, mert itt a wizin egyenlőre meggyőzött.

--> http://dronearena.hu/ <--

(#56636) varadigabor válasza molnigee (#56635) üzenetére


varadigabor
senior tag

Értem, és így vissza építve különbség?

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#56637) zsiz


zsiz
őstag

Sziasztok. Hubsan H216A X4 Desire Pro. Ma azt csinálta a gép, hogy app szerint elmegy kb 40 méterre, mindegy hogy fel vagy előre. Majd megszakad a kapcsolat, elindul haza a gép, majd pár másodpercen belül újra csatlakozik. De megint ha elértem a 40 méterig, megszakadt megint a kapcsolat. Mi lehet a baj? Nem tudom mennyire pontosan írja a távolságot, de korábban voltam 100+ méteren is vele gond nélkül.

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#56638) dinamyte68


dinamyte68
csendes tag

Sziasztok!
Nagyon profik a gépek ,képek, meg a reptetések.
Nekem ma érkezett meg a Hubsan x4 brushless H501S Fél órája töltött fel az akkuja . Muszály volt kipróbálnom ilyen sötétben. A fényei Teljesen jók, tartja a pozicióját ahogy le van írva. Most újra töltöm és jöhet a nappali repülés!
Üdv nektek!

(#56639) dinamyte68 válasza Baku (#56616) üzenetére


dinamyte68
csendes tag

Nagyon jók a képek!
Király helyen dolgozol!
Üdv neked!

(#56640) Baku válasza dinamyte68 (#56639) üzenetére


Baku
aktív tag

Köszönöm!
Ettől a géptől, és ennyiért nem rossz.... :)
Ezt igazából nem is a szuper minőségű képekért és videókért vettem, hanem az "okos" mívolta fogott meg. Eddig tetszik ....
A munkahely? Hát innen egy kicsit azért más az aspektus, de nem panaszkodom.....
Sokkal jobb, mint otthon a 3 műszak egy összeszerelő soron.....

(#56641) molnigee válasza varadigabor (#56636) üzenetére


molnigee
aktív tag

Súlyához képest előre nagyon megy, felfelé megérezni. Aksit leszivja 2 perc alatt.
Hang time mintha nagyobb lenne, nagyobb a váz felülete ezért zuhanásnál a nagyobb légellenállás miatt lassabban esik?
Meglepően jól kanyarodik, ez lehet a butterflight és a jó pidek miatt?
De lehet az egész csak placebo :)
Ami biztos, hogy átépítés után nagyon nem éreztem, leszallni alig tudtam, kellett pár aksi mire megszoktam.

--> http://dronearena.hu/ <--

(#56642) ezoltan válasza molnigee (#56631) üzenetére


ezoltan
tag

Ez naggyon komoly.
Elég durván fejlődsz,bár esetedben repidő is van :D
Csak így lehet...

QX7S-R9M/GT Rebel LR/iFlight 8”6S LR-FS/M630 6” LR-FS/2xHawk5 5”FS/X215ProMod5S/X220Modded5”/Beta75X/EV800D

(#56643) Saccco


Saccco
nagyúr

Alienwhoop ZER0 (6mm), van tempó? :C

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#56644) ptomi84


ptomi84
csendes tag

Sziasztok,

Tudna valaki magyarázatot adni a [videón] szereplő jelenségre?
Épített(3d nyomtatott) quad. CC3D vezérlővel. Van, hogy teljesen zökkenőmentesen repül. Máskor meg a videón látható zuhanás történik. Gondolom lehet motor, esc,....esetleg valami konfig az openpilot-ba?
Köszönöm.

(#56645) KaiotEch válasza Saccco (#56643) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Az igen, ezt egy BL-el nem lehetne kihozni szerintem most még.

(#56646) Saccco válasza ptomi84 (#56644) üzenetére


Saccco
nagyúr

Mintha PID gondja lenne. Valamelyik érték túllő.

(#56645) KaiotEch:
Az a 19kkv szerintem bírná ezt a tempót, de legalábbis nagyon közel lenne hozzá. :K

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#56647) KaiotEch válasza Saccco (#56646) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Ha megjön majd megmondom, de szerintem a vázat ki kell majd cserélni egy könnyebbre.

(#56648) ptomi84 válasza Saccco (#56646) üzenetére


ptomi84
csendes tag

Köszi.Megpróbálok állítani rajta.:)

(#56649) Teréz Atya válasza ptomi84 (#56648) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Nekem csinált ilyet egy gép túl sok I-vel takony merevségű vázban.

No, akkor ha már PID tuning:

iNAV 1.9.0 PIFF tuning? Autotune után kicsit ugrálós az S800 röpcsi. De ami jobban zavar, az extrém magas pitch értékek.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#56650) Peaceliker válasza Jackal2 (#56619) üzenetére


Peaceliker
addikt

Kamot? Igen, jobb lett sokkal.
A gép vhogy nem varázsolt el. Tavaly éltem vna. Azóta repültem erősebb gépekkel, lehet azt várnám nem tudom. Vagy ahol repülök már uncsi, gagyi terepet meg nagy tempó tudja csak kompenzálni :)
Most jön 1407 es 3 colos meg 4 colos gép aztán lassan elvalik melyik gépek mennek, mert ennyi nem kell :)

"Oh my Goa'uld!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.