Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45551) Jackal2 válasza varadigabor (#45549) üzenetére


Jackal2
senior tag

Valószínűleg a szűrőkondi hiánya miatt. AZ első két FC egy HGLRC volt, ami szerintünk szériahibás, BG cserélte, aztán szétválasztottuk a dolgot egy PDB-re ami szűr, és fölé került egy nem kombi Omnibus F3 nemtommi (V1.1 talán). Én arra tippelek, hogy:
- a PDB nem szűr eléggé
- a VBAT-on, ahol felmegy a teljes tápfeszültség a mérés miatt, ott csap át valami

Lehet a motorfék tüskéi nyírják ki, de nagyon változatos jelenségeket produkál. Régebben nagy gázra pörögve leesett, most 40-50 mp után konstant bootloopba kerül. Ha leveszem róla a fogyasztókat, akkor ez az idő kitolódik. Levettem mindent, LED, kamera, vevő, adó, minden. Így nem bootolt úra, de ha egy kis fogyasztót visszarakok 5V-re, már kezdődik előröl...

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#45552) Teréz Atya válasza Jackal2 (#45551) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Nem a blackbox DMA elérése zavar be? Igaz, az F4-nél gyakori. Joshua vid.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#45553) Peaceliker válasza Jackal2 (#45551) üzenetére


Peaceliker
őstag

Sp racing F3. Az jó :D
Nem menő már meg semmi extra, kell mellé bec is és/vagy pdb (nekem distribution board van meg egy 1 usd s dc dc converter), de nem nagyon halnak meg.

"Oh my Goa'uld!"

(#45554) varadigabor válasza Jackal2 (#45551) üzenetére


varadigabor
senior tag

Hát furcsa dolgokat művel ezek szerint... Egy esr kondi nem fér el a gépen? Enyémen se sok hely van de féltem az alkatrészeket. Elvileg az Fc, vtx, kamera is bírja 5-6s-ig.

[ Szerkesztve ]

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#45555) Jackal2 válasza varadigabor (#45554) üzenetére


Jackal2
senior tag

A következőn tuti lesz és reméljük az majd elmulasztja:D

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#45556) Jackal2 válasza Teréz Atya (#45552) üzenetére


Jackal2
senior tag

Azt se tudom mi az:D

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#45557) varadigabor válasza Jackal2 (#45556) üzenetére


varadigabor
senior tag

DMA asszem Dshotnak kell valami Direkt memória elérés. Onnan tudom, mert leszaggatam a 2. motor jel kábel forrasztó padját és át kellett raknom az 5-ősre.Azon meg nem akart menni csak Multishotba.. Kiderül hogy csak a 6-os meg a 7-es tudja ezt a DMA-t, ami ha nincs a Dshot megsértődik és nem megy:D am én azt se tudom hogy a blackboxot hogy kell megnézni.. Remélem nem is kell tudnom, sztem ki is van kapcsolva:D

[ Szerkesztve ]

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#45558) Jackal2 válasza varadigabor (#45557) üzenetére


Jackal2
senior tag

Multishottal sem ment. Azt próbáltuk, tehát nem ez a gond.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#45559) Teréz Atya válasza Jackal2 (#45558) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Bugflight + Omnibus F4-nél bebugzik a vezérlő, ha direktben éri el az SD kártyát, aztán pörögve leesik a gép. Ha átállítod h ne direktbe írjon, aztán minden fasza. Nézd meg Joshua vidijét.

@varadigabor - blackbox fülön letöltöd aztán megnézed blackblox explorerben.

@AMDaZERG_1 - vedd le a gyro update freq / PID loop freq-t. Nekem F3-on MPU9250-el 8k/2k cca 33%-on hajtja a procit.

[ Szerkesztve ]

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#45560) syler123 válasza Teréz Atya (#45559) üzenetére


syler123
veterán

Nekem SP Racing F3 betaflight alatt 2k, 1k-t állított be alapból. Vigyem feljebb? Most 8% a procihasználat, idle állapotban.
Lehet érezni a különbséget?

Tudom nem ezen múlik, de a biccenést gázelvételnél teljesen nem sikerült megszüntetnem. 60-ra vittem pedig a pitch-nek az I-jét, az anti gravity gain pedig 2,2.

[ Szerkesztve ]

(#45561) fdisk


fdisk
őstag

Szerintetek ez ennyiért mennyire kamu?

A célba először a csíkóhal ért be, a remény hal meg utoljára.De a reményhal megdöglött, az új kedvencem egy szarok rája! ¤¤¤

(#45562) syler123 válasza fdisk (#45561) üzenetére


syler123
veterán

Te mit gondolsz...? Tudnám honnan szeditek ezeket a hulladék csaló oldalakat, pont ugyanez volt a téma nem rég.

[ Szerkesztve ]

(#45563) fape válasza Peaceliker (#45553) üzenetére


fape
senior tag

Nekem egy évembe került kinyírni egyet. Pénteken adta meg magát. Már úton van a csere darab, ami szintén sp racing f3 lesz. Kb olyan mint a naze/cc3d egy éve. "Jó az öreg a háznál!"

(#45560) syler123: nyugodtan mehet feljebb, nekem aszem 4k/4k mellett volt 30% körül. 25%-35% között bármi jó. Apropó. multishot/dshot?

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#45564) fdisk válasza syler123 (#45562) üzenetére


fdisk
őstag

Szerintem is kamu.
Egyébként az insta dobta fel reklámként.

A célba először a csíkóhal ért be, a remény hal meg utoljára.De a reményhal megdöglött, az új kedvencem egy szarok rája! ¤¤¤

(#45565) syler123 válasza fape (#45563) üzenetére


syler123
veterán

Köszi, akkor picit fentebb rakom. :R

oneshot125-öt használok, nagyon nincs is más választásom :D

Amúgy nekem is sp racing f3 van, de gondom még nem volt vele, ez ilyen elpusztíthatatlan FC. Nem kizárt hogy következő gépre is ezt venném, akkor is ha kicsit butább mint az újak, osd-t tudok venni hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#45566) fape válasza syler123 (#45565) üzenetére


fape
senior tag

Milyem esc? Multishot elég sokhoz van. Az "őskövület" fvt littlebee 20a pro escimeg is azzal használom.

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#45567) syler123 válasza fape (#45566) üzenetére


syler123
veterán

Ez az őskövületnél is rosszabb :D

Flycolor Fairy 20A

Mostanában moddoltam rá a Blhelit, előtte valami egyedi gagyi fw volt rajta.

(#45568) tillatrilla válasza Jackal2 (#45547) üzenetére


tillatrilla
senior tag

Szia.
Tudnál adni valami linket,ahonnan olcsón beszerezhető az a fc? A sw része nem gond,van egy srác,aki megoldja. Nullázta,és újra írta ebben is a sw-t,de nem lett jó. Sajnos cserés...

Üdv: Attila

(#45569) fape válasza syler123 (#45567) üzenetére


fape
senior tag

Úgy látom arra a Flycolor Fairy 30A firmware-t kell rakni. Arra pedig van multishot, ha esetleg érdekel. A chrome app BLHeli - Configurator könnyen fel is lehet rakni. (vagy bheli suite-tal, de akkor külön le kell tölteni a multi frimware-t) A blheli passthrough is megy? Tudod az fc-n keresztül programozni az escket?

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#45570) syler123 válasza fape (#45569) üzenetére


syler123
veterán

Igen, már elérem fc-n keresztül az esc-eket, a Flycolor Fairy 30A firmware-t tettem fel. Először kellett az esc programozó, mert a bootloader is más volt rajta.
A tapasztalatok rc groupson azt mutatják, ha nem Oneshot 125-ön van, akkor hajlamos az öngyulladásra :D Szóval lehet nem kísérletezek vele, úgyis csak egy belépő szintű gép, a gyári állapothoz képest már most is sokkal jobban manőverezhető.

Kövi gépre úgyis okosabb esc-eket veszek.

Blheli suite letölti magának a firmware-t, szóval azt nem kell keresgélni, vagy csak alapból benne van, ezt nem tudom. A lényeg hogy csak ki kellett választani.

[ Szerkesztve ]

(#45571) Jackal2 válasza Teréz Atya (#45559) üzenetére


Jackal2
senior tag

Akkor erre az a válasz, hogy biztosan nem ez a gond, ugyanis SD kártya nem volt benne.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#45572) Jackal2


Jackal2
senior tag

Ez szerintetek mi a jó ég: Xrotor sensorless 2405 2850KV motor:D 3S-en emel 1,58 kg-ot:D Persze a fogyasztást nem merték kiírni.

Illetve lenne még egy elméletem: tegyük fel, hogy az ember azonos márkától veszi a fő áramköri elemeket, akkor vajon van valami abban, hogy ők összecsiszolják az alkatrészeket?

Ugyanez van pl. Diatone-ban is.

[ Szerkesztve ]

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#45573) Peaceliker válasza Jackal2 (#45572) üzenetére


Peaceliker
őstag

Azért azt bírom, hogy super light és 33g xD az sztem nehéz. :)

Amúgy hw is kezd megint színre lépni meg sunnysky is

"Oh my Goa'uld!"

(#45574) Jackal2 válasza Peaceliker (#45573) üzenetére


Jackal2
senior tag

Basszus pont most írtam Hobbywinget:DDD

Sunnysky meg Cobra is, vannak érdekes motorjaik.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#45575) KaiotEch válasza Jackal2 (#45572) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Azért ennyire nincs új a nap alatt. Az szerintem 4S akart lenni. Amúgy ott van majdnem 50A-t bezabál. Melyik 3S akku hajtja meg? :U

[ Szerkesztve ]

(#45576) Peaceliker válasza Jackal2 (#45572) üzenetére


Peaceliker
őstag

Hw sztem gyártó, nem veszik a cuccokat. Legalábbis rc autós témában ő cuccaik voltak matricázva mindenre...

(#45575) KaiotEch

Az sztem thrust /weight ratio ahogy leírásban is írják.

"Oh my Goa'uld!"

(#45577) Jackal2 válasza KaiotEch (#45575) üzenetére


Jackal2
senior tag

Semelyik, ahogy pl. a 2305-ös Emaxokat sem. De ez nem szokta érdekelni a gyártókat és a vevőket, szóval simán el tudom képzelni, hogy csinálnak értelmetlen motorokat értelmetlen fogyasztásokkal:D

(#45572)Peaceliker: de akkor ez erősíti az elméletemet? Szóval az vajon általánosságban nagyobb megbízhatósággal/telejsítménnyel/akármivel jár?

[ Szerkesztve ]

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#45578) AMDaZERG_1


AMDaZERG_1
senior tag

Mit rontok el?
Találtam egy ilyet F4 vezérlőhöz, hogy az UART3-on I2C legyen:
Issue the following on the command line to enable IIC peripherals on UART3 pins,
resource i2c_scl 2 b10
resource i2c_sda 2 b11
Ezt a két sort CLI-ben beírom, de "invalid" választ kapok.

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#45579) -=Starwing=-


-=Starwing=-
tag

Szerintetek miért van olyan sok eladó Mavic Pro ?
És a legtöbb (állítólag) 2-3-szor repült...

"Ajándék csónak ne nézd a lapát..." XD

(#45580) Saccco válasza -=Starwing=- (#45579) üzenetére


Saccco
nagyúr

Gazdag gyerek rájött, hogy nem neki való. :DDD :O ;]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#45581) Peaceliker válasza Jackal2 (#45577) üzenetére


Peaceliker
őstag

igen, tapasztalataim alapján hw egy megbízható, jó márka. ahogy látom ezen a fronton is, nem csak autós cuccokban.

"Oh my Goa'uld!"

(#45582) KaiotEch válasza -=Starwing=- (#45579) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Hát mert unalmas. Nagyon sokan szerintem racsingolni akarnak, de megvették a drága gépet, merazjó!

(#45583) Peaceliker


Peaceliker
őstag

Berepülés megvolt :DDD
most megvárom míg vki eltöri egyik 6 colos kart és eladja nekem a maradék 3at :D

"Oh my Goa'uld!"

(#45584) varadigabor válasza Peaceliker (#45583) üzenetére


varadigabor
senior tag

ezek szerint jól sikerült?:D ilyen könnyen törik?

Másik kérdés hogy a VTX antenna hogy álljon karokkal párhuzamosan középen hátra felé vagy karokra merőlegesen felfelé?

[ Szerkesztve ]

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#45585) Peaceliker válasza varadigabor (#45584) üzenetére


Peaceliker
őstag

Nem biztos hogy könnyen törik, viszonylag magasról a karra esett pont sztem. Illetve látszik hogy support szélén tört el. 5 colos kar valszeg bírta vna ezt... Amúgy előtte bele csaptam egy fába is, azt nemtom hol kapta, lehet ez az esés csak a végső döfés volt.
Amúgy vmi nyűgje van. Nagy gázra potyog a gép. Ez is azért tört. Sztem vmi áram ellátási gond vagy ahogy említettem a szabik és mocik közti csati kaki. Motor nem volt meleg amúgy, szabi meg nem hideg, ez meglep, mert 20a nek ennyit jobban kéne tán bírni. De nem vt vészes. Persze dög meleg vt kint, fekete cuccok napon már 2p után gépet nek...
Na majd ha megjottek pot cuccok újra próba.

Amúgy gyári beállítás nagyon nyugdíjas. De marha stabilan tart, néha néztem is, hogy angle ben van e :D
Sztem PID sem vt túl jó, rate meg kevés, expo sok... Na majd még csesztetem.
Most akkor kénytelen vagyok össze rakni p200 at, mert fenrir sztem meg várja vtx02 t, ez a karokat, szal vmit össze kell rakni repülhetőre :D

Szerk : nekem vtx antenna (pagoda) vízszintesen van hátra felé, épp kiér bódé alól. Kis távokra amúgy tök mindegy ;)

[ Szerkesztve ]

"Oh my Goa'uld!"

(#45586) varadigabor válasza Peaceliker (#45585) üzenetére


varadigabor
senior tag

Nekem még fel se adták a gépem.. írni kellene nekik.. Legalább te le teszteled addig:D

Az a baj hogy eddig 300 méterig jó volt a képem... most ilyen 50 méteren is szakadozik.. új a vtx és az antenna se úgy áll ahogy eddig volt... majd lehet vissza rakom úgy ahogy volt az antennát hát ha jobb lesz:D

Power loop tutoriál videóm

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#45587) KaiotEch válasza varadigabor (#45586) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Avagy hogyan ne csináljuk :D

(#45588) stefi81 válasza Peaceliker (#45585) üzenetére


stefi81
tag

Az androidos play àruhàzban van egy drone flasher alkalmazás ami elvileg cc3d-hez is jó. Azt nem próbáltad?

(#45589) Peaceliker válasza varadigabor (#45586) üzenetére


Peaceliker
őstag

Vevő tuti jó sávon áll?
Pl ezzel az ev800 al az a bajom hogy nem az egész sávot pásztázza végig hanem meg áll ahol jel van. Cyclops végig ment és a legerősebbre állt be. Most meg kell néznem min van az adó és arra kell állítani, eddig ezzel nem foglalkoztam :D

Most meg van jel sok helyen közelről szép is csak messzebb rossz.

"Oh my Goa'uld!"

(#45590) Peaceliker válasza stefi81 (#45588) üzenetére


Peaceliker
őstag

Nem is tudtam hogy van... Raj bár ahogy nézem librepilot os jobb... Akkor meg kéne oldani mégis csak librepilot ban az osd t.
Amúgy osd raj. Szépen látszott amikor beesik akku fesz durván :D

"Oh my Goa'uld!"

(#45591) rachmaninoff


rachmaninoff
aktív tag

megérkezett életem első drónja, megvolt az első repülés, és már teljesen világos, miért vannak rákattanva ennyien, óriási élmény :)

egy kérdésem lenne mavic tulajokhoz, most szembesültem vele, előtte viszont sehol nem olvastam róla, hogy van egy 500m-es magassági limit a szoftverben. mókolás nélkül ez áthidalható vajon?

(#45592) varadigabor válasza Peaceliker (#45589) üzenetére


varadigabor
senior tag

Nem tudom... cyclops v2 van, de lehet az is hogy 25mw sugározott most átrakom majd 600mw-ra. Csatornát nem tudom hova raktam egyedül repülök szóval nem nézegettem:D Most lehet ránézzek..:D

(#45587) KaiotEch Elém ugrott a fa nem tehetek róla:D

Itt a teljes videó ha valaki érdekel.

[ Szerkesztve ]

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#45593) AMDaZERG_1 válasza varadigabor (#45592) üzenetére


AMDaZERG_1
senior tag

Milyen antenna párossal használtad idáig, és milyennel most a Cyclops V2-t?
Csak, mert a gyári helyére rendeltem aomway antennát, nem mintha eddig használtam is volna a gyárit :)
Csak gondoltam amikor végre üzemképes lesz megint a drón és olyan helyen reptethetem, ahol be merem vállalni az FPV-t lehető legjobb teljesítménnyel legyen, nehogy para legyen abból, hogy a jel megszűnik :D

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#45594) varadigabor válasza AMDaZERG_1 (#45593) üzenetére


varadigabor
senior tag

Ilyen , gépen is meg a vevőn is ez van:D Eddig jó volt:D MAjd rendelek Emax pagodát, elvileg az király.

[ Szerkesztve ]

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#45595) AMDaZERG_1 válasza varadigabor (#45594) üzenetére


AMDaZERG_1
senior tag

Ezt az antenna tesztet láttad már?

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#45596) d.tiborz válasza rachmaninoff (#45591) üzenetére


d.tiborz
aktív tag

Szia,
Jelentkezz be fo..bukon a Mavic csoportba, ott társalogtak erről.

(#45597) Peaceliker válasza varadigabor (#45592) üzenetére


Peaceliker
őstag

Jaja, ezért jó az a szemcsi, legerősebbre áll rá :) Ev800 viszont minden csatornán megáll ahol van jel és mivel szór az adó, nem tudom melyik a jó....vagy 100m ről kéne beállítani xD

(#45594) varadigabor

én max 200m re repülök, de kb semmi difit nem éreztem antennák között.

"Oh my Goa'uld!"

(#45598) Teréz Atya válasza syler123 (#45570) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Nekem SP F3 Evo fut 8k/2k amin az MPU9250 SPI buszon csatlakozik. A sima SP F3-on MPU6050 van ami I2C buszon csatlakozik, így ilyen sebességet nem fog elérni.
JC csinált viideót a gyro/PID loop/ESC protokollok összefüggéséről.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#45599) Teréz Atya válasza AMDaZERG_1 (#45595) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Én maradok az Aomway habverőnél. Nem nagyon sérül, és ha igen, könnyen javítható. Az új batchhez meg már antennavédő keret is jár.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#45600) Teréz Atya válasza Peaceliker (#45585) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Valld be, hogy tele volt a tököd h nincs mit javítani. ;]

BTW amennyit építesz nekiállhatnál megrendelésre dolgozni. Csak aztán ne hülyéknek add el, mert azzal csak a baj van! És a hülye nem tudja felfogni mennyire hülye. Ugyebár Dunning-Kruger hatás.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.