Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46401) mobbo válasza ivanicsm.93 (#46398) üzenetére


mobbo
senior tag

ha eu express a szállítási mód akkor már levámolva/áfázva érkezik hozzád, annyit fizetsz amit az oldalon látsz
kipróbáltam
működött
fontos, hogy eu express legyen, se dhl ext, se dhl eu, se semmi nem jó, csak ez

(spark+táv is 155-160ba volt Teréz Atyás kuponnal)

[ Szerkesztve ]

(#46402) TechnicR


TechnicR
tag

Sziasztok!

Debrecen vagy környékén van quadcopter klub vagy csoport?

Egy Walkera Rodeo 150 em van, totális újonc (így életveszélyes) vagyok és jó lenne egy társaság akikkel kijárhatok röptetni, jó tanácsokat elfogadni, stb... Egyedül sajnos hamar elveszíti a varázsát a dolog.

Lakáson belül meg FuriBee F36-on gyakorlom a LOS reptetést

(#46403) ivanicsm.93 válasza Teréz Atya (#46400) üzenetére


ivanicsm.93
tag

Eddig kétszer rendeltem kínából terméket, szóval nincs túl sok tapasztalatom :D

(#46404) AMDaZERG_1 válasza Teréz Atya (#46377) üzenetére


AMDaZERG_1
senior tag

Köszönöm válaszod. Valszeg kihagyom a vásárlást, mert már úgysincs sok hátra a rep idényből és még ugye a jelenlegit sem használtam, így még megvárom ez mire képes, kielégíti az igényem, vagy mégsem. Aztán meg majd fekete péntek lehet egyértelműsíti a döntésem, meg aztán PAL, vagy NTSC :)
De hozzád más, sokkal fontosabb kérdésem van.
iNAV-ról átmenetileg vissza akarok lépni BF-re, mert valamit meg szeretnék nézni.
A jelenlegi beállításaimat CLI dump -> kimásol -> beilleszt txt fájlba -> majd ez később iNAV alatt szintén CLI-ben beilleszt -> save és megvagyok?
Valamint, megérkezett már az F4 FC-d?

Hopp! "kos" postás... :D
A GB Priority Direct Mail az közé tartozik?

A GB olvasatában mit jelent a Back Order? Átszervezéseket végeztettem GB -en és egyik termék jelenleg ezt a státuszt kapta. Már postázás megkezdése alatt volt és visszahívták a módosítás miatt?

[ Szerkesztve ]

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#46405) ivanicsm.93 válasza mobbo (#46401) üzenetére


ivanicsm.93
tag

Rendben. Köszönöm az infót

Phantom 3-at kezdésnek sem jó venni? Youtube-on néztem videót és 4-500m magasságig bírta.
1080P/30FPS nekem jó kamerának (60FPS jobb lenne, de árban már nagyon sok :/ ).

Esetleg utólag nem lehet alkatrészt cserélni, így növelve a hatótávot, kamera minőségét?

(#46406) KaiotEch válasza AMDaZERG_1 (#46404) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Jelenleg nincs raktáron, ha elérhető lesz postára adják neked.

(#46407) wyattthoearp válasza TechnicR (#46402) üzenetére


wyattthoearp
aktív tag

Én is debrecenben reptetek, de a facebookot kerülöm inkább. :D

(#46408) AMDaZERG_1 válasza KaiotEch (#46406) üzenetére


AMDaZERG_1
senior tag

Köszi! Többet nem rövidítek, mert nem GB, hanem BG :D

[ Szerkesztve ]

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#46409) molnigee


molnigee
aktív tag

gyors kérdés, remélem lesz gyors válasz.
lizard95, valami nem jó.
egyik motor 3szor felpörök nagyon kicsit, majd beep beep és leáll. BF-ből a motor felhúzva ugyanaz.
motor kuka, vagy esc?

--> http://dronearena.hu/ <--

(#46410) varadigabor válasza Teréz Atya (#46396) üzenetére


varadigabor
senior tag

Nagy hulladék, tudom mert nekem van. At építve jó, de motorok hulladékok. Eddig 6ot vágtam haza, emax-ból egyet se....Esc se nagy cucc ami rajta van. Nem sokat ér aza gép...

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#46411) Teréz Atya válasza AMDaZERG_1 (#46404) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Ja, a dump txt-be jó megoldás. Én el szoktam menteni a diff-et is, mert az meg azt mutatja, hogy az alapértelmezetthez képest mi van elállítva. Sokkal gyorsabb rajta átfutni.

@varadigabor - ha jól emléxem kb. ugyanezt mondtam mielőtt vetted. :D
De ezek szerint nem érdemes nagyobb vázba rakni. Ha már megvan én tennék bele RS1306 mocikat. Magasabb KV, tartósabb motorok, több élvezet, satöbbi.

[ Szerkesztve ]

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#46412) stefi81


stefi81
tag

Tudna valaki segíteni?
Most a régi cc3d-n a BF 2.9.1 van, amit az OP-ban raktam fel és ez volt az utolsó .bin kiterjesztés.
A kérdés hogy most hogy BF fut már rajta akkor BF-en belül usb-vel tudom e frissíteni 3.1.6-ra ami ugyebár már csak .hex file. Vagy ez a .bin és .hex csak a programoknak számít hogy tudja e kezelni, a vezérlőnek mindegy?

(#46413) Teréz Atya válasza stefi81 (#46412) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Ez most nem biztos, de valami olyasmi van, ha hex-et tennél fel, az legyalulja az open pilot bootloadert. Talán nem is tudod felrakni FTDI adapter nélkül. Azt vagy a main vagy a flexi portra kell dugni, azt nemtom. Aztán open pilot meg szintén csak FTDI adapterrel menne vissza vagy ST-linkerrel a debug porton. De hogy a custom lapotokon hol a main, flexi és debug port, azt csak ti tudjátok. :)

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#46414) Teréz Atya válasza AMDaZERG_1 (#46404) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Ja, az omnibus megjött, de csak az iNAV-ot tettem fel, mert meg kellett szakítanom a szabadságom és nemtom mikor jutok legközelebb haza.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#46415) Jackal2 válasza ivanicsm.93 (#46398) üzenetére


Jackal2
senior tag

Hehe, EU EXPRESS szállítás, ezt csinálja mindenki drónok kapcsán hónapok óta. Kipróbáltuk, működik, de nem csak azzal, minden mással is. Csak a Gearbestről jöjjön a cucc.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#46416) syler123 válasza molnigee (#46409) üzenetére


syler123
veterán

A csavarokat megnézted? Banggood hsz-ek között ott van hogy gyárilag beleérnek a motorba a csavarok (túl hosszúak) , ami instant halál a motornak. Ezt a hibajelenségtől függetlenül is írom, hogy nézd meg.

(#46417) molnigee válasza syler123 (#46416) üzenetére


molnigee
aktív tag

eddig ment, most vettem elő és nem megy :( megnézem azért a csavart...
mondjuk ha már meghalt akkor mindegy, rakok rá egy másik motort...
tököm az eachinbe...

[ Szerkesztve ]

--> http://dronearena.hu/ <--

(#46418) molnigee válasza molnigee (#46417) üzenetére


molnigee
aktív tag

motor cserélve, probléma ugyanaz :(

--> http://dronearena.hu/ <--

(#46419) mobbo válasza ivanicsm.93 (#46405) üzenetére


mobbo
senior tag

kezdőknek a legtöbb zuhanása/törése phantommal az első 3 repülés során történik
vegyél egy h31-et 20 euroért és azzal repkedj kezdetben
aztán phantomban a beépített szimulátorral gyakorold be mikor mit kell nyomni
aztán jöhet a repkedés a mezőn
ha szép videókat akarsz csinálni akkor a filterek használatát is meg kell tanulnod

phantom 3 alatt a standardra gondolsz? ott nem lehet kamerát cserélni, de a pro kamerája jó az advancedre
csak már nem éri meg vacakolni vele
4-500 méter magasra meg sose kell repülni normál esetben (500m softveres magasságlimit van minden gépben)
inkább a nagy hatótáv hasznos
advanced elmegy 4km-t könnyedén (3-400m után már semmit se látsz a fehér gépből)
használtból egy standard meg egy advanced között 30-40e ft különbség van
nem érdemes ennyiért leadni az elvárásokból
a lényeg hogy megbízható embertől vegyél mert sok leharcolt/buherált szart árulnak

(#46420) Teréz Atya válasza mobbo (#46419) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

A Phantom 3 Standard-nak az SE az utódja vagy mi? MErt ahogy látom 4k videó és 4km range nagyon nem a Standardot juttatja az eszembe.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#46421) mobbo válasza Teréz Atya (#46420) üzenetére


mobbo
senior tag

valami hibrid lett, a standard és az advanced között, sajna wifis maradt
az fcc-s se megy el 4km-t valós körülmények között, az eu-s pedig 500m (0.09watt)
a standard megszűnik amúgy, vége

(#46422) stefi81 válasza Teréz Atya (#46413) üzenetére


stefi81
tag

Akkor marad próba és meglátom majd hogy mi lesz belőle...

[ Szerkesztve ]

(#46423) Adams15 válasza mobbo (#46419) üzenetére


Adams15
aktív tag

Alapvetően én is advancedet akartam venni, de csak használtan, újan nagyon drága. Használtan viszont eléggé fosok attól, hogy milyet kapok.. :( Én így egyelőre vettem egy új p3s-t, elvileg holnap megérkezik, aztán meglátjuk mit tud. :) Kezdetnek szerintem elégnek kell lennie, aztán majd upgrade-elek, ha többet akarok, vagy váltok, ha valamiért nem tetszik.

(#46424) FingR86


FingR86
őstag

kinek ugrik be erről a masináról vmi? :U

FEILUN FX127

(#46425) ivanicsm.93 válasza mobbo (#46419) üzenetére


ivanicsm.93
tag

Köszönöm a segítséget. Átgondolom a Phantom 3-as vásárlást, és utána nézek a H31-nek.

(#46426) AMDaZERG_1


AMDaZERG_1
senior tag

Nagyjából kész az X220s
Dupla alsó és felső karbonlemezek.
iNAV, GPS, MAG. A GPS-t az erkélyen próbálva, ahol ugyebár nem teljes a holdakra való rálátása néhány másodperc alatt 12 holdat be is fogott.
Ami még megoldásra vár a nagyobb dinogy akku helyének kialakítása, de lehet alsó akkussá szerelem amint megérkezik az 1.2mm falvastagságú alumínium profil. Valamint az úton levő motorvédők felszerelése, és a lila távtartók feketére cserélése. Fekete kábeltakarót még nem találtam, mert azt is tervezem cserélni.
Aztán lehet az egészet leamortizálni :D

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#46427) KaiotEch válasza AMDaZERG_1 (#46426) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

TerézAtyától lested le, hogyan kell a színeket összeállítani? :C

(#46428) mobbo válasza Adams15 (#46423) üzenetére


mobbo
senior tag

a h31et csak úgy írtam, mert olcsó és törhetetlen (de fos is)
lehet bármi, ha van zsé akkor vannak sokkal jobb gépek gyakorolni
pl. amiben már van magasságtartás is és kicsit nehezebbek (h31et elfújja bármi)

(#46429) Peaceliker válasza FingR86 (#46424) üzenetére


Peaceliker
őstag

Így csinosabb :D

"Oh my Goa'uld!"

(#46430) mobbo válasza Adams15 (#46423) üzenetére


mobbo
senior tag

jó gép a p3s is, félre ne érts, nekem is volt, az elsőt 10 percen belül nekicsaptam a háznak, a másodikkal már nem zuhantam le egyszer se ;]

sajnos a jelvesztés nekem nem fért bele az életembe, cseréltem p3a-ra hamar, de ha elég párszáz méteres range akkor klassz lesz (emlékszem egyszer valaki mondta, hogy nem kell hatótáv, oda kell menni közvetlen ahhoz amit le akarsz videózni, ez is nagy igazság :C )

[ Szerkesztve ]

(#46431) Adams15 válasza mobbo (#46430) üzenetére


Adams15
aktív tag

Srry, de meg kell kérdeznem, hogy mentél neki a háznak? :D Nekem amúgy gyakorolni egy Syma X5UC van most, azzal szórakozok még.

(#46432) AMDaZERG_1 válasza KaiotEch (#46427) üzenetére


AMDaZERG_1
senior tag

Dehogy, ez még nem a végleges :D Ráadásul a másik oldalról nézve más a színe :D

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#46433) mobbo válasza Adams15 (#46431) üzenetére


mobbo
senior tag

a legpitibb módon
orientáció vesztés
tudtam is én, hogy mi hol villog meg mikor
lebegtem az udvaron (természetesen fejmagasságban, hogy halmozzuk a luzerséget)
aztán elkezdett sodródni a ház fele (atti módban volt, azt se tudtam mi az) nyomtam neki egy hátramentet (természetesen ütközésig) és elindult előre
puff
lekaparta a prop a vakolatot fél centi mélyen ;]
régi szép idők...

rendeltem is másnap egy x250-et gyakorolni

[ Szerkesztve ]

(#46434) varadigabor válasza AMDaZERG_1 (#46426) üzenetére


varadigabor
senior tag

Hány gramm? Ne áruld el, mindenki tippeljen:D De szerintem van aksi + akció kamera nélkül vagy 600 :D Ezzel már falat is lehet bontani :D

[ Szerkesztve ]

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#46435) AMDaZERG_1 válasza varadigabor (#46434) üzenetére


AMDaZERG_1
senior tag

Megmértem :) Nem vagyok egy grammnáci :D Megyek vele a határra :D
Nem írom le hány gramm. Legyen meglepetés :D
Amúgy az a két kis távtartó és a dupla felső - alsó lemez ennyit jelentene, hogy egy valami faltörőkosnak tűnik? Amúgy a tipped nagyon mellément :D

[ Szerkesztve ]

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#46436) varadigabor válasza AMDaZERG_1 (#46435) üzenetére


varadigabor
senior tag

Nekem amúgy még nem tört kar, szerintem az akkor szokott ha beton, kaput, vagy fát fogsz :D

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#46437) Adams15


Adams15
aktív tag

Nice :D Az X5UC-vel nekem is volt olyan, hogy szembefordultam magammal, lakáson belül, hogy én is fokozzam :D Elkezdett sodródni a fal felé, és én is ráhúztam, de szerencsére nem sport módra volt kapcsolva, így kb azonnal vissza tudtam rántani, szerencsére hozzá sem ért. :D A tanulság viszont lejött belőle, nagyon gyakorolni kell még az irányokat, orientációt vele, mielőtt úgy igazán nekiállok a phantomot használni. :D

(#46438) FingR86


FingR86
őstag

E - 90X 90mm Mini Indoor FPV Racing Drone - RTF
5.8G 700TVL Camera 2.4GHz 7CH Walkera Devo 7E Transmitter NAZE32 Flight Controller 51.96$

BG-n csak a táv 60$

(#46439) AMDaZERG_1 válasza varadigabor (#46436) üzenetére


AMDaZERG_1
senior tag

Fát fogtam és az első szériás csak kicsit karbon kar volt fent. Viszont a felső fedőlapot az akku szokta kiszakítani. Azonban nem bízom a véletlenre és van más gyári frame, ami szintén 5-6mm vastagságú. Tehát szerintem nem is annyira megbotránkoztató az én 5mm alsó és 3mm felső szerelésű vázam. Viszont jelvesztéskor valószínűleg jól jön és csak rotort kell cserélnem.
25 gramm az alsó és felső gyári lap + három bekötőoszlop, ami ugye nem teljesen karbon, de számoljunk dupla súllyal (50g).

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#46440) Peaceliker válasza AMDaZERG_1 (#46439) üzenetére


Peaceliker
őstag

És hány g volt eredetileg? Mondjuk lehet 350 körül volt (csak nem több már) akkor 580 kb akkuval meg kam meg többi cucc...
Amúgy sokan mondjátok, hogy nem számít a súly. Azt kell mondjam, hogy érződött a 70g 2205 konfig ban...plusz könnyebb gép kisebbet csapódik be :D

"Oh my Goa'uld!"

(#46441) david335 válasza AMDaZERG_1 (#46426) üzenetére


david335
tag

Nekem is úton van egy hasonló szépség. Milyen gps-t tettél bele? Én is szeretném felszerelni:)

(#46442) Peaceliker


Peaceliker
őstag

Nincs véletlen valakinek (akár kölcsön) 16db (de legalább 12) M1.4 anya csavarja? Enyémek vagy nem jöttek meg vagy eltüntettem, nemtom, de nagyon kéne. :W

más:
ugyan itt egy tábla csokiért elvihető egy babyhawk váz meg ha kell akkor prop védő, de egyik oldala törött. :)
/remélem ez nem minősül hirdetésnek :R /

"Oh my Goa'uld!"

(#46443) varadigabor válasza Peaceliker (#46440) üzenetére


varadigabor
senior tag

Hát nekem 400 gramm a Martian III aksi nélkül. Az pedig kisebb váz és nincs Gps. Rá raktam egy 850es akkut és Los-ban egy más után 2x földhöz csaptam... Nagyon megy azzal az aksival és nagyon szomatlan volt :D Az a baj vele hogy be esik a fesz... Pedig 70C-s. Lényeg hogy sokat számít a súly :D am tetszik amit AMDaZERG_1 csinált, én is akartam ilyen INAV-os gépet. De Deltawing lesz belőle :D

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#46444) ezoltan válasza AMDaZERG_1 (#46426) üzenetére


ezoltan
tag

Wow. :Y
Nem semmi ahogy felextráztad.
Szóval,gáz esetén hazatalál a gép?

QX7S-R9M/GT Rebel LR/iFlight 8”6S LR-FS/M630 6” LR-FS/2xHawk5 5”FS/X215ProMod5S/X220Modded5”/Beta75X/EV800D

(#46445) Peaceliker válasza varadigabor (#46443) üzenetére


Peaceliker
őstag

Hát igen, oda az kicsi akku. :) Na de ugye hogy ugye. Én sem gondoltam hogy olyan mocik alatt amik húznak kilót számít az a "pár" gramm. De nagyon is. És ha nem is akarja a kolléga kinyomni a szemét, akkor is repidő a másik amin nagyon meglátszik. Plusz szűk kanyarban drift sokkal kisebb, ami hasznos sztem.

"Oh my Goa'uld!"

(#46446) AMDaZERG_1 válasza ezoltan (#46444) üzenetére


AMDaZERG_1
senior tag

Teréz Atya KGB projectből kiindulva igen.

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#46447) charlie_hu


charlie_hu
aktív tag

Helló,

Syma X8-hoz tudnátok ajánlani normális (lehetőleg gyors) töltőt?

A gyári töltő nem túl nagy kapacitású (10V@750mA), ráadásul töltés közben cicereg, ami túl sok jót nem jelent.

Ebayen van egy rakat tipus, de nem igazán tudom melyik lenne a jó. (jó lenne ha 2 vagy 3 akksit is lehet egyszerre tölteni).

Tárhely, domain, webszolgáltatások - https://www.awh.hu

(#46448) vandor01 válasza charlie_hu (#46447) üzenetére


vandor01
őstag

En ilyent hasznalok 1S vagy 2S hez... KANAAN :DDD :DDD [link] [link]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#46449) Baku válasza charlie_hu (#46447) üzenetére


Baku
aktív tag

Ha egy picit igényesebb vagy, és jobban érdekel az akkuid állapota, akkor inkább az iSDT

Itt linkelte valaki feljebb, hogy most akciós is (elég a kisebb, nem kell az 1000W- os....)

MEGTALÁLTAM

[ Szerkesztve ]

(#46450) charlie_hu válasza vandor01 (#46448) üzenetére


charlie_hu
aktív tag

nemazért, de 5V-tal elég nehéz egy 7,4V-os akkumulátort tölteni...

Tárhely, domain, webszolgáltatások - https://www.awh.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.