Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46801) Baku válasza Teréz Atya (#46800) üzenetére


Baku
aktív tag

Hoppácska!!! :Y
Ez el is kerülte a figyelmemet....
Akkor a nagyobbik probléma megoldódott! (Illetve nem is létezett....) :DD
Így aztán tényleg pofonegyszerű lett a dolog: Rábiggyeszteni, tápot adni neki, és usgyi ..... :)

(#46802) Baku válasza Baku (#46801) üzenetére


Baku
aktív tag

Hogy b@sszátok meg a fórumotokat!!!! :Y :W :W :W ;] :DD
Addig addig dumáltunk róla, hogy nem tudtam megállni, és ráböktem egy X21-re.... :W
44k-ért nem szabad kihagyni .... :(

Ha nem jövök többet, akkor kirakták a cuccaimat az ajtó elé, és hajléktalanszállón lettem (ugyanitt sok drón olcsón eladó.....)
Vagy álmomban elvágták a torkomat .... :(
(Mindkettőt ígérgették, ha még egy drónt merek venni.... ) :O

(#46803) Teréz Atya válasza Baku (#46802) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Ezen a téren _X10Dead_ fórumtárs a legnagyobb spíler. Amikor már a lakás megtelt vackokkal, akkor a kocsiban rejtegette a drónokat. :D
Szerintem kérdezz rá nála, biztos van valami életmentő praktikája. :D

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#46804) Baku válasza Teréz Atya (#46803) üzenetére


Baku
aktív tag

Nálam ott a hatalmasnagy bukta, hogy otthon sem leszek, mikor megjön .... :(
A nejem fogja átvenni, és így tuti lesz a patália .... :O

De ennyiért egyszerűen képtelen voltam ellenállni .... :(
Egy buta kefés X8-at nem adnak ennyiért a hazai boltokban....
Tehát a hülyének is megéri (hát még nekem....) :DD
Arról nem beszélve, hogy nekem már semmit nem kell hozzá vennem,
se gimbalt, se töltőt, se akkukat..... :)
(Most igyekszem bizonygatni magamnak, mennyire jó döntés volt .... :DD)

[ Szerkesztve ]

(#46805) vandor01 válasza Baku (#46804) üzenetére


vandor01
őstag

segitsek???
lehet kerni hogy uzit irjanak a csomira.... pl
"dragam sok boldog hazassagi evfordulot ezt majd kozossen reptetjuk" :DD :DD

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#46806) Jackal2 válasza ezoltan (#46790) üzenetére


Jackal2
senior tag

Huh, ezt is kéne frissíteni...

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#46807) Jackal2 válasza thomasvold (#46789) üzenetére


Jackal2
senior tag

Szia, összefoglalva, amit már a többiek is írtak, illetve néhány gondolttal kiegészítve:

Régebben megkeresett valaki ilyen témában, hasonló feladatkörrel, de vadkár ellen akartak használni a drónt. Eltekintve a jogi és egyéb problémáktól, az alábbiakat kell figyelembe venned (jah és a projekt 500-1 milla között állt meg):
- a járőrözések száma, terület nagysága, beláthatóság
- fényviszonyok, időjárás
- élőerő nézi a felvételt, vagy pedig visszanézed valamikor
- milyen sűrűn kell ismételni a tevékenységet
- át kell-e látni a növényzeten

Kiindulási alapnak nyugodtan felejtsd el az összes gyári drónt, leszámítva a DJI modelljeit, mondom miért:
Mindenképpen szükséged van az alábbiakra:
- gimbal, hogy le tudd fordítani a kamerát
- nagy hatótávolságú, digitális FPV kép és videó, mert az tuti hogy te PAL/NTSC analóg adásban 50 méter magasból semmit nem fogsz látni, de arcokat biztosan nem
- hosszú üzemidő, minimum 30 perc (ugye 15 oda, 15 vissza)
- autonóm repülési képességek, hogy tudjál útvonalat tervezni, ehhez értelemszerűen valamilyen GPS alapú, megfelelő szoftverezettségű gép kell
- komolyabb kamera rendszer, akár hőérzékelővel vagy infrával

Ez így ránézésre 500.000 Ft...Alsó hangon

Ha csak próbára kell, akkor sem adnám lejjebb egy brushless, kamerás gépnél, de erre a Bayangtoys alkalmatlan, mondom miért:
- van rajta egy szar kamera, amit nem lehet lefordítani
- a videók szerint kúszik össze-vissza hiába a GPS
- nincs normális FPV-d
- nincs normális üzemidőd
- pocsék a minősége a Bayangtoys összes termékének, ráadásul olyan gondok vannak, mint rossz forrasztás és hasonlók

Én vennék egy használt Phantom 2-t és kijátszanám magam, abból már érezni fogod, hogy kb. mire van szükséged.

[ Szerkesztve ]

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#46808) shaddam


shaddam
aktív tag

Ejj de rég jártam itt. Az akciók miatt be is húztam pár dolgot :DD A martian 3-mal átálltam az alsó akkus gépekre. Ti csináltok valami extrát hogy rendesen vízszintben legyen?

RájzenHét 1700|GTX 1060 #TeamZsarnokgyík #Internetesvérpistike Retro multis mókák---> http://szondi.ninja

(#46809) Baku válasza vandor01 (#46805) üzenetére


Baku
aktív tag

Ez qrvajóóóó! :DD

(#46810) _X10Dead_ válasza Teréz Atya (#46803) üzenetére


_X10Dead_
aktív tag

A kocsi megtelt...béreltem egy garázst...

LiftOff: https://youtu.be/MQknbMvMpGc

(#46811) Jackal2 válasza Baku (#46804) üzenetére


Jackal2
senior tag

Egy okkal több, miért nem szabad megházasodni:D

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#46812) vandor01 válasza _X10Dead_ (#46810) üzenetére


vandor01
őstag

garazskulcs? kocsiban? nem elolhagyni! :W :D

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#46813) Baku válasza Jackal2 (#46807) üzenetére


Baku
aktív tag

Szerintem meg túlbonyolítod a dolgot, egészen az "ágyúval verébre" szindrómáig.
A beszélgetéséből világosan kiderült, hogy:

1.: Semmiképp nem nagyon szánna rá kb.50k- nál többet
2: Inkább csak riasztásra, ijesztgetésre szánná a drónt
(Kvázi Kanalasék kaszát-kapát (baltát) dobják ki a kezükből, huzzanak el büdös p....ba,
és féljenek visszatérni ....)
3. Ha jól értettem, kb. 2-3 futballpályányi területről van szó, ahol a fák magassága max. ha 10-15m lehet....
4. Kamera platformnál nem olyan hatalmasnagy probléma, ha időnként nem tükörtiszta, csík - és akadásmentes a kép. Ez nem FPV racer, ahol 120km/h sebességgel kell kerülgetni a kapukat ...

Piszkosul egyszerű a dolog, nem kell raceresen túlbonyolítani:

Emberünk meghallja, hogy a rejtett munkaerő-tartalék megélhetési egysége valahol kopácsol az erdejében, és nem gumicsizmát ránt, meg a kétcsövűért nyúl, hanem felmegy 20m-re, megy egy kört a drónnal, a fák felett, és elijeszti őket. Ennyi....

A minőséget, meg a megbízhatóságot majd meglátjuk ....
Ennyiért akkor sem rossz, ha át kell nézni a forrasztásokat ....

(#46814) varadigabor válasza Baku (#46804) üzenetére


varadigabor
senior tag

Szerintem vámolni fogják. Mikor küldöd a vámos papírt azon kérd postán maradóra :D

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#46815) Jackal2 válasza Baku (#46813) üzenetére


Jackal2
senior tag

Akkor viszont bármi elég, csak kurva hangos legyen és nézzen ki úgy, mint ami felvesz:DDD

MJX Bugs 3 kamu kamerával. Vagy akternatívaként Hubsan H501S az kb. 50.000 és tudjuk hogy jól működik az is repül 15-18 percet, és tök fancy featureöket tud, pl. útvonal repülést, 1080p kamera. A H501A meg app alapú, tableten betölti neked a terület térképét és te az ujjacsáddal végig repülöd, merre menjen.300-400 m a kép hatótávja.

Az FPV racernél soha nem tiszta a kép, csak mondom...

[ Szerkesztve ]

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#46816) vegyszer válasza _X10Dead_ (#46810) üzenetére


vegyszer
addikt

Nagyon nagyon nagyon off...

“Nagyon boldog ember voltam. Már több mint egy éve jártunk imádott barátnömmel és el is határoztuk, hogy összeházasodunk. Csak egy dolog aggasztott! A gönyörü szép húga… Jövendőbeli sógornőm 22 éves volt, nagyon szűk miniszoknyákban járt és legtöbbször melltartó nélkül. Rendszeresen lehajolt mikor a közelemben volt, s így mindig csodálatos látvány tárult elém. Biztosan szándékos volt, mert sosem csinálta más előtt. Egy napon, a hugica hívott és megkért, hogy menjek át leellenőrizni az esküvöi meghívókat. Egyedül volt mikor megérkeztem és azt suttogta, hogy olyan vágyat érez irántam, amit nem tudott leküzdeni. Azt mondta, szeretne velem szeretkezni, csak egyszer mielött megházasodom és elkötelezem magam a nővére mellett. Nos hát…. teljesen lesokkolt a dolog, s egy szót sem tudtam kinyögni. Azt mondta: – Felmegyek a hálószobámba, és ha szeretnél még egy utolsó örült, vad kitörést, akkor gyere és tégy magadévá!” Meredten figyeltem, ahogy felmegy a lépcsőn. Mikor felért, lehúzta a bugyiját és ledobta rám a lépcsö aljára. Egy pillanatig ott álltam, majd megfordultam és kivágtattam a bejárati ajtóhoz. Kinyitottam, majd a kocsimhoz rohantam. Körös körül ott álldogált az egész jövendőbeli családom, mind tapsolva! Apósjelöltem könnyes szemekkel ölelt át és mondta: – Nagyon örülünk, hogy átmentél a kis tesztünkön! Nem is akarhatnánk nálad jobb férfit a lányunknak. Üdvözlünk a családban!” A történet tanulsága:
Mindig a kocsiban tartsd az óvszert!

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#46817) Baku válasza varadigabor (#46814) üzenetére


Baku
aktív tag

Nagyon remélem, hogy nem fogják mert EU expressel kértem ....

(#46818) Baku válasza Jackal2 (#46815) üzenetére


Baku
aktív tag

Nekem az is megfordult a fejemben, hogy a gyári kamerát egy kis könnyű 5.8ghz- es AIO-ra cserélni, (+ monitor, vagy szemüveg ) és a felszabadult súly helyére valami jó hangos zajkeltő eszközt rakni, amit a szintén felszabadult kamera vezérlő egységgel lehetne aktiválni. Sziréna helyett (vagy mellett) hangosbeszélővel előre velvett szöveggel:
"Itt a partiőrség! Azonnal hagyják el a tiltott zónát, vagy tüzetnyitunk!" :DD

Tudom, hogy nem kristálytiszta az FPV, de az akadozás, és a késés nem jellemző rá, viszont ha mégis, akkor a lassan battyogó kameraplatformra miért ne lenne jó???

(#46819) Baku válasza Jackal2 (#46815) üzenetére


Baku
aktív tag

Csak halkan jegyezném meg, hogy a H501A nem kapható (a GB-n), és a BNF verzió utolsó ismert ára 237$ volt, ami ugye már megint jóval 50k felett van.... :(

(#46820) Jackal2 válasza Baku (#46819) üzenetére


Jackal2
senior tag

Legutóbb, mikor néztem, 190 USD volt...De hát az idők változnak, van nálam egy MJX Bugs2 W, majd elmondom milyen, ha leteszteltem, az csak 170.

AZ FPV-nél a minimális késés az fontos, de a képminőség rettenetes és ezen még tud rontani a szemüveg (pl. ami nekem van, na az büntet), simán néztem már barna oszlopot embernek:D

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#46821) twine válasza Baku (#46813) üzenetére


twine
addikt

"4. Kamera platformnál nem olyan hatalmasnagy probléma, ha időnként nem tükörtiszta, csík - és akadásmentes a kép."

Hatalmas sz0p@s egy kameraplatformnál, ha csíkos, és akadozik a kép,,,főleg ha melóra is használod, és nem csak madártávlatban gondolkodsz, hanem egy jimmy jib-et "váltasz ki" vele akár zárt térben...
Phantomnál ha közeliket (pld épület stukkó, homlokzat, etc) kell rögzíteni, ahhoz az érzékelőket ki kell kapcsolni, hogy közel (engedjen a védelem) férj a témához... na itt aztán elég 1mp-es "szaggatás" az élőképben, és már darálod is a témát, vagy a környezetet....

De ez csak beszélgetős jóindulatú "okoskodás" :B :R

AZ adott témába helyezve (kiserdő védelme) igazad lehet... :R

(#46822) Baku


Baku
aktív tag

Nekem EBBŐL A VIDEÓBÓL világosan lejön az, amit TerézAtya is megmondott: KELL rá egy gimbal, és egész tűrhető képet kapunk.
De most is azt mondom, az illegális fakitermelők elijesztésére, így is jó, ahogy van....

(#46823) Habsteve


Habsteve
tag

Sziasztok,

GB-n GBBugs2 kuponnal 119.19 USD a MJX Bugs 2 B2W, eu expressz szállítással (+5-6 USD) további adóktól tehermentes.

(#46824) Jackal2 válasza Baku (#46822) üzenetére


Jackal2
senior tag

Szerintem az ideális a lángszórós drón lenne, attól tuti beszarnának a tolvajok:D

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#46825) FingR86 válasza Jackal2 (#46824) üzenetére


FingR86
őstag

vagy esetleg egy ilyen ;]

Prototype Quadrotor with Machine Gun!

[ Szerkesztve ]

(#46826) Teréz Atya válasza Jackal2 (#46824) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Ugyan már, köztudott dolog, hogy a tüzes drónt üti a gereblye. :P

@Baku - Ale, no! Azon a gimbalon még jó sok csiszolni való van! :D

[ Szerkesztve ]

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#46827) shaddam válasza Baku (#46813) üzenetére


shaddam
aktív tag

Viszont azért nem hülyeség hogy használható képet gyártson.Feltol facebookra egy kicenzúrázott fejes képet aztán az erdeje felé se mernek nézni :D Fater kocsmájába szereltem kamerát, volt pár törzsvendég aki azt hitte hogy fake. Ha kiszagolják hogy csak zümmög csak kiröhögik

RájzenHét 1700|GTX 1060 #TeamZsarnokgyík #Internetesvérpistike Retro multis mókák---> http://szondi.ninja

(#46828) Baku válasza Teréz Atya (#46826) üzenetére


Baku
aktív tag

Ez a video azt mutatja be, hogy az ami szerintük gimbal, az csak egy rezgéscsillapító (annak se jó), ezt a hányingert keltő himbálódzást lehet megszűntetni egy rendes gimballal.....

(#46829) Teréz Atya válasza Baku (#46828) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Jahogy ez még mindig a gimbal mentes verzió volt? BTW láttam én már ilyen szarul beállított gimbalt, sőt még ilyenebbet is, így én valahogy már semmin és az ellenkezőjén sem lepődök meg. :D

Egy Phantomosnak meg ilyen lehet az élmény a gyári verzsönnel:

[ Szerkesztve ]

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#46830) twine válasza Teréz Atya (#46829) üzenetére


twine
addikt

:C
"-Erotikus a kép!
-??
-hát b@ssza a szemét!"
:B :DDD

(#46831) Jackal2 válasza Teréz Atya (#46829) üzenetére


Jackal2
senior tag

Jah hát ezt nem nevezném gimbalnak, de tuti így szerepelne a sajtóanyagban mechanikus (5 px) gimbal (20 px) :D

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#46832) Teréz Atya válasza twine (#46830) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Én ezt hanggal és füllel ismerem! :D

@Jackal2 - én még raknék rá LED-eket és +10FPS! :)

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#46834) ezoltan válasza Jackal2 (#46820) üzenetére


ezoltan
tag

Hisz neked komoly Fatshark van. 😦
Vagy félreértettem valamit?

QX7S-R9M/GT Rebel LR/iFlight 8”6S LR-FS/M630 6” LR-FS/2xHawk5 5”FS/X215ProMod5S/X220Modded5”/Beta75X/EV800D

(#46835) Allien válasza shaddam (#46827) üzenetére


Allien
veterán

Na jó, de ha csak az elijesztés a cél, fészbúkkal, arra kell kölcsönözni egy drónost drónnal együtt, meg pár statisztát, ahogyan körbe fognak egy fatolvajt, majd szépen felszeletelik. ;]

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#46836) Jackal2 válasza ezoltan (#46834) üzenetére


Jackal2
senior tag

Meghalt benne az elektronika:((( Szóval most a tarcsi szemcsivel repülök, 320*240 vagy valami ilyesmi:D

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#46837) ezoltan válasza Jackal2 (#46836) üzenetére


ezoltan
tag

Akkor már értem... 😕

QX7S-R9M/GT Rebel LR/iFlight 8”6S LR-FS/M630 6” LR-FS/2xHawk5 5”FS/X215ProMod5S/X220Modded5”/Beta75X/EV800D

(#46838) thomasvold válasza Jackal2 (#46807) üzenetére


thomasvold
őstag

Jackal2, Baku:

Köszönöm szépen a hozzászólásokat, a helyzet az, hogy mindkettőtöknek igaza van. Első körben tapasztalat, próba a géppel és abbéli próba, hogyan is reagálnak rá a fatolvajok, ha elkezd fölöttük körözni egy drón. Kijátszom magam vele, közben beleásom magam a témába. Ha azt látom, hogy nem riasztja el a betolakodókat, akkor lehet DJI tájékán körülnézek, de az zsebbenyúlós, mert használt cuccokat nem szoktam venni. Egyébként jópár éjjellátó, hő- és mozgásérzékelős kamera is működik már, mely azonnal dobja okostelefonra a képeket, ha gáz van. De azok közvetlen a méhészetem közelébe vannak telepítve, mert 50-60 méternél nem látnak messzebbre. A drón elrettentésként első körben, meglátjuk megállja-e a helyét.

[ Szerkesztve ]

(#46839) thomasvold válasza ezoltan (#46790) üzenetére


thomasvold
őstag

Köszönöm, mentettem az oldalt, átböngészem majd. :)

(#46840) Baku válasza shaddam (#46827) üzenetére


Baku
aktív tag

A (viszonylaj) jó minőségű kép (foto) készítése szerintem nem akadály.
FPV "közvetítés" közben, ha nem megy a video recording, akkor tutira lehet képeket lőni a kamera sd kártyájára (ha van neki.olyan), de pl. a telóm azt is tudja, hogy video felvétel közben fotót IS készít.
Sajnos az X21 kamerájáról a felbontáson kívül nem sok infot láttam, viszont az árhoz képest elfogadható videót csinál, és valszeg a fotói mégjobbak ....
(Képen úgy látom, hogy van valami kártya slotja a csatlakozó mellett....)

(#46841) twine válasza thomasvold (#46838) üzenetére


twine
addikt

Félve kérdezem, mert ez mégis egy drónos topic, tehát ha lehet drónokat ajánlanak a kollégák...

De ebből a gondolatmenetből kiindulva:
"A drón elrettentésként első körben, meglátjuk megállja-e a helyét."

Egy termetesebb 9mm-es gáz riasztó, nem hatásosabb "elrettentésként"? :U
Esetleg a területileg illetékes vadásztársaságot megkeresni...Megkockáztatom, ha vannak földjeid, erdőid szerintem még ismered is őket,,, :F

Nekem vannak vadász barátaim, jártam hajtásokra, nagyjából ismerem a "miliőt", ők sem szeretik a "rapsicokat"...Némi kis bartert kilátásba helyezve (méz, etc...) biztos meg lehet velük valamit beszélni, hogy merre sétáljanak, vagy hova üljenek ki adott időben...
Nem, itt nem arra gondolok, hogy lőjék le a delikvenseket (még mielőtt valaki felbújtással vádolna), :DDD csak arra, hogy ha random, de relatív sűrű időközönként puskás emberek járnak bizonyos területeket, onnan valszeg egy idő után elkopnak az ilyen gyökerek...
De ha kihúzzuk a vadászokat a képletből, és maradunk a drónnál, és légi felvételnél,,,akkor a logika azt feltételezi, hogy tudod, hogy merre vannak az emberek....ilyenkor jön a képbe a gáz riasztó, mint birtok, és tulajdonvédelem, két tanúval akik bizonyítják "hogy megtámadtak"... :U ;)

Nem keménykedésre gondoltam itt....és tényleg te ismered a területedet, és az ott élőket, :R :R
de nekem "necces", hogy hamar "leparittyázzák" a drónodat,,legyen az Bayangtoys, vagy DJI, tök mindegy....
Egyszerűen nehéz elképzelnem, hogy a "butafejű" futásnak ered mert meglát egy drónt...inkább pont azért mert "butafejű", leírtja a cél érdekében, ha másdszor-harmadszor meglátja... :(

Persze ettől még vegyél drónt, mert nagyon jó móka ;) :K :R
Csak félek a problémádon ez nem fog segíteni....
De ez is csak egy vélemény a sok közül ;)
Peace :R

[ Szerkesztve ]

(#46842) twine válasza twine (#46841) üzenetére


twine
addikt

Jut eszembe, még konfrontálódni sem kell,,,csak veszel egy riasztót, meg 5doboz skulót, és kijársz a saját területedre random időközönként "kipróbálni" ;)
kva jó/egyébként hatalmasélmény az automatából kiüríteni a tárat... ;]
Nem fogják szeretni a környéket ;)
Csak ne áruld el senkinek mi folyik ott....

(#46843) Blizzardking


Blizzardking
őstag

Sziasztok,
Kezdő kvadkopteresnek (ez lennék én) gyakorolni most mi a sláger? Ahogy olvastam megannyi blogot, összefoglalót stb. A Bayang X21, MJX Bugs 2, Hubsan 501s amiket mindenki dicsér, de árban picit húzósak.
Illetve mi a jó irány, venni egy gps-el, variométerrel, egyéb extrákkal megtámogatott drágább modellt, hogy ne zúzzam le, vagy venni egy nagyon olcsót mondván úgyis zúzás lesz a vége? És ezeknek a készre szerelt rtf koptereknek van rendes alkatrész utánpótlása? És az alkatrészeik szabványosak? (Ilyenekre gondolok hogy propeller felfogatás, motor stb).
Köszönöm előre is :R

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#46844) varadigabor válasza Blizzardking (#46843) üzenetére


varadigabor
senior tag

Szia most ez attól függ mit szeretnél. Kamerázni vagy fpv-ben versenyezni, freestyleozni. Kezdésnek amúgy én vennék egy kis szoba gépet. Ezzel nagyjából meg tudod milyen és majd meg látod. Kamera platformra Phantomok közül valamelyik, vagy egy olcsóbb brushless gép aminél vannak kompromisszumok. Racernél ott sokat kell utána olvasni meg gyakorolni, forrasztani, építeni. De meg lehet tanulni. Alkatrészek java részt vannak mindenhez.

[ Szerkesztve ]

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#46845) Blizzardking válasza varadigabor (#46844) üzenetére


Blizzardking
őstag

Köszi a szakszót, legalább nem kell begépelnem amit szeretnék. FREESTYLEOZNI!
Tudom hogy soká lesz, de ez a végső cél. Ennek lépéseit szeretném valahogy végiggondolni a segítségetekkel.
Nem kell hogy nagyon gyors legyen, amit linkeltél az vadállat. Valami nyugisabb tanuló gép, amivel megtanulnék először simán repkedni, utána esetleg egy fpv kamera, és utána egy gyorsabb/erősebb gép, először visszafogottabb beállításokkal, utána meglátjuk. Az ilyen ideges magas fordulaton pörgő kisméretű gépeken pont hogy nem nehezebb tanulni mint egy nyugisabb nagyon?
:R

Ja mégegy - honnan lehet tudni, milyen távokkal lehet szimulátoron gyakorolni? RTF gépekhez adnak ilyen távot?

[ Szerkesztve ]

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#46846) Peaceliker válasza Blizzardking (#46845) üzenetére


Peaceliker
őstag

meglepő, de marha stabilak ám a kicsik is :)

"Oh my Goa'uld!"

(#46847) twine válasza twine (#46842) üzenetére


twine
addikt

Ezt azért szeretném tisztába rakni, mielőtt valaki rámhívja a rendőrséget...
Ha félre érthető lenne,,,
Riasztó töltényel levegőbe leadott hanghatásokra gondoltam a saját területén, és nem emberek közelében...stb...stb...
:/

De ezt a témát be is fejeztem.. Elnézést :R

[ Szerkesztve ]

(#46848) thomasvold válasza twine (#46841) üzenetére


thomasvold
őstag

Egyszerű, a riasztópisztoly nem szórakoztat, de a drón igen :) Persze hogy vannak vadász barátaim, néha szoktunk járőrözni, de azt nem kívánhatom el állandó jelleggel. A drón csak azért merült fel, mert ezt még nem próbáltam. Hát nem tudom, ha egy drónt 10-20 méter magasról le tud dobálni, akkor meg is érdemli az elismerést, 1 évig ingyen hordhatja a tüzifának valót... Puska meg nincs ezeknek a jóembereknek, hogy ott lövöldözzenek és azt hallanám is. Lehet akkor logikátlan vagyok, de nem tudom hol csapnak le legközelebb, honnan tudnám? Miből kellene tudni, hogy az erdő melyik szegletében kezdenek tevékenykedni?

De el is engedném ezt a témát már, nem ide való, a lényegi részét már kitárgyaltuk :)

(#46849) LógaGéza


LógaGéza
addikt

Kicsit off téma, de itt lehet kapok rá választ.
Keresek egy olcsó VTXet, amit lehet 5Von, USBről hajtani, és rá tudok forrasztani egy RCA aljzatot. Ha változtatható lenne a szórási erősség, az még jobb lenne.
Elmondom mi a cél: dolgozom egy kisebb TVnél, és két kamerás felvételnél mindig gondot okoz, hogy kitaláljam, hogy mit vesz éppen a kollega. Sajnos nem vagyunk annyira összeszokva, hogy ezt tudjam, ezért arra gondoltam, hogy az egyik kamerára rárakok egy VTXet, a másikhoz egy vevőt, és igy megvan oldva a probléma.
Annyi még a gond, hogy saját pénzből kell finanszoroznom a bemutató projektet, ergo jó lenne minél olcsóbban megoldani.

thomasvold
Tetszik az aláírásod ;] :P

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#46850) Baku


Baku
aktív tag

Szerintetek ez kártyaslot ott a soktűs csatlakozó mellett?

A másik: Mivel eléggé kiálló az optika, és lépcsős elrendezésű, na meg ricni is van a külső gyűrűn, lehetséges, hogy állítható (persze csak kézzel) a zoom-ja???? :Y

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.