Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46251) AMDaZERG_1 válasza molnigee (#46231) üzenetére


AMDaZERG_1
senior tag

A srácok lemérték a tempóját
Azonos a tempója a sima X220-al.

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#46252) twine válasza mobbo (#46242) üzenetére


twine
addikt

:U

(#46253) kriszbon válasza twine (#46238) üzenetére


kriszbon
őstag

Azért az [ilyenek] nem annyira rosszak, nekem biztos nagyon tetszik. :D

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#46254) Teréz Atya


Teréz Atya
senior tag

Nemtom mi van, de mostmár csak 30 dolcsi az S800 Sky Shadow.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#46255) twine válasza kriszbon (#46253) üzenetére


twine
addikt

Nekem, is..... ;) :R én nem azt mondom, hogy a versenyek nem jók,,
nagyon jók,látványosak és élvezetesek... :R
Csak, hogy lehetne mást is csinálni ezekkel a cumókkal ;)

képzelj el több ügyes versenyzőt , akik acro-ban lövik egymást.... :U

[ Szerkesztve ]

(#46256) FingR86


FingR86
őstag

már csak 29.99

(#46257) Peaceliker válasza varadigabor (#46249) üzenetére


Peaceliker
őstag

Szal vettél ilyen gépet? :D
Lesz fölös 4 colos karom ha össze tudtad törni a gyárit :) nekem 6 colos lesz a gép :D

"Oh my Goa'uld!"

(#46258) Teréz Atya válasza FingR86 (#46256) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Nemtom mi van, marha sok cucc ára leesett. Most nézem, hogy a T8SG is csak 70 dolcsi 75 helyett.
De furcsa, én olyat nem láttam h utolsó nap még jobban lejjebb nyomják az akciós árakat.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#46259) FingR86 válasza FingR86 (#46256) üzenetére


FingR86
őstag

pontot nem enged ra használni...vajon 10/5$-os kupon lőhető rá?
pont van 1080 pontocskám.

(#46260) cd334 válasza Teréz Atya (#46254) üzenetére


cd334
tag

Hát ez már nagyon csábító. Bár csak tavasszal akartam csupaszárnyba belekezdeni...
Érdemes az upgraded pnp verziót megvenni? Az is akciós mostanság.

[ Szerkesztve ]

Eladó drónos cuccaim: https://www.kwadmarket.hu/author/danielczigany/

(#46261) AMDaZERG_1


AMDaZERG_1
senior tag

Vettem a GPS antennának egy tartóoszlopot, viszont megnéztem hogy is mutatna azonnal látszott, hogy fejreálláskor kérdés nélkül kiszakad a TAROT mindenestül.
Arra gondoltam, hogy a gép aljára szerelem. Mennyire lenne árnyékolva?

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#46262) cd334 válasza AMDaZERG_1 (#46261) üzenetére


cd334
tag

A karbon vezető, így sajnos árnyékol.

Eladó drónos cuccaim: https://www.kwadmarket.hu/author/danielczigany/

(#46263) zoli03 válasza FingR86 (#46259) üzenetére


zoli03
őstag

Tudtommal ezekre már se pont, se kupon nem használható.

(#46264) Teréz Atya válasza cd334 (#46260) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Hát, ahogy érzed. Ha magad válogatod össze, akkor:
Váz - 30 dolcsi
Emax RS2205 - 10 dolcsi
Omnibus F4 - 25 dolcsi
2X9g-os szervó - 4 dolcsi
Adó - 10-20 dollár
Kamera - 9-10 dollár
30A ESC - 8 dollár
Ez így sacc/kb 97 dollár

Kb. ugyanez van a PNP kitben, ami 78 dollár és lejjebb pontozható, de az nem tud majd OSD-t és az FC is hótbuta, max a széllökéseket tudja korrigálni. Ha az Omnibusra rányalsz egy GPS-t, akkor meg tud majd pozíciótartást, jelvesztésnél haza jön, és ha nagyon unatkozol elküldheted önálló misszóra, satöbbi.

Ha meg olyan vagy, mint én, hogy mindenből akad valami a fiók alján, akkor meg egyértelműen a kit, és csak szervót kell hozzá venned.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#46265) AMDaZERG_1 válasza cd334 (#46262) üzenetére


AMDaZERG_1
senior tag

Köszi, akkor marad az oszlop :(

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#46266) Teréz Atya


Teréz Atya
senior tag

Az egy kilowattos iSDT töltőt már láttátok? T8 Battgo vagy mi a szösz.

Felbuzdultam a mai napi eksünökön, szép lassan frissítem a FB falam. Lehet elcseszek még egy százast a dugipénzemből. :D

Banyek, most nézem az akkukat:
Szent tehén, az 1500-as Dinogy 16 szájbavert dollár!!! :O
Az 1300-as szintén!
A grafénes 22!

[ Szerkesztve ]

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#46267) cd334 válasza Teréz Atya (#46264) üzenetére


cd334
tag

Mondjuk ebben igazad van. FC, vtx, antenna van a fiókban. Így már tényleg jobb a kit.

Eladó drónos cuccaim: https://www.kwadmarket.hu/author/danielczigany/

(#46268) Zenesz88 válasza mobbo (#46244) üzenetére


Zenesz88
csendes tag

Sajnos korai öröm.
Fókusz kb 0. Itt egy fotó vele.

(#46269) mobbo válasza Zenesz88 (#46268) üzenetére


mobbo
senior tag

nagy erőnél ki tud akadni a fókusz, ezt az AFC általában visszahúzza, kalibrálás volt? gimbal és utána imu, autofocus-t érdemes rárakni a C1-re + kamera-reset
ha semmi se segít akkor szervíz

[ Szerkesztve ]

(#46270) kriszbon válasza AMDaZERG_1 (#46265) üzenetére


kriszbon
őstag

Amennyiben nincs +kamera rakva a gépre, akkor rárakod így és kész.
Esetleg kell hozzá 4 Standoff meg egy kameratartó carbon lap(vagy műanyag) és arra ráteszed.

Van másik gépem is amin szintén hasonlóan van.

Az a nagyon magas tartó az első alkalommal össze fog törni, szerintem egyszerűen nem Racer gépre való. :F

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#46271) Teréz Atya válasza kriszbon (#46270) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

A KGB projecten is a kamera helyén van a GPS. :)

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#46272) AMDaZERG_1 válasza kriszbon (#46270) üzenetére


AMDaZERG_1
senior tag

Megvan már a helye :)
Azonban amit adtak az oszlophoz csavart túl rövid, mert ugye nekem dupla az alsó lemez és oda rögzítem.
Ez a csavar meg ugye M2.5 mi más lehetne :W
Még egy régi VHS videót is felnyitottam hátha rejt magában megfelelő csavart, mivel készletemben nincs ilyen. Nem volt, így az asztalon hagytam mindent és elmentem aludni. Szóval azon agyalok átfúrom az oszlopnak a két M2.5 menetét és fentről M3 önzáróval rögzítem, vagy hétfőn a munkahelyen M3 menetfúróval korrigálok értelmes menetre. (szerintem utóbbi)
Szóval a gép hátuljában fog helyet kapni és miután az alsó lemezre kerül nem fog túl magasra nyúlni.
szerk: miután a kamerahely már foglalt, így oda nem tudom rakni.
BG-n látott valaki kábelharisnyát? Nem tudom minek nevezik.

[ Szerkesztve ]

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#46273) Zenesz88 válasza mobbo (#46269) üzenetére


Zenesz88
csendes tag

Már mindent próbáltam de semmi.

(#46274) Zotyafpv


Zotyafpv
csendes tag

[link]

Ezt össze tusom csatlakoztatni wizard x220 al?
Vagy kell valamilyen kábel, átalakító.

A kezdők elszállhatnak maguktól :)

(#46275) molnigee válasza Zotyafpv (#46274) üzenetére


molnigee
aktív tag

Kábel van hozzá, forrasztast igényel.

--> http://dronearena.hu/ <--

(#46276) FingR86 válasza Teréz Atya (#45316) üzenetére


FingR86
őstag

na BG is becsúsztatta 69.99$-ra ez EV800D-t

[Eachine EV800D 5.8G 40CH Diversity FPV Goggles]

kár hogy itt nem lehet annyit pontozni mint GB-en, meg EU express sincs :(((

a sima meg 41.99$
[Eachine EV800 5 Inches 800x480 FPV Goggles]

[ Szerkesztve ]

(#46277) Teréz Atya válasza FingR86 (#46276) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Hehe, láttam én is, de már feladtam az akciókkal való küzdelmet, így ezt linkeltem:

Igen, ez egy pálinkafőző! :D:D:D

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#46278) FingR86 válasza Teréz Atya (#46277) üzenetére


FingR86
őstag

fater ma főzött vagy 70 lityát...black friday-ig kitart, hátha akkor nagyobb akcióban lesz :D

(#46279) twine válasza FingR86 (#46276) üzenetére


twine
addikt

Délután rá is nyomtam pont egy ilyen
EV800 szemüvegre! 10 rugó nem pénz egy ilyen cuccért,,,és végre meg lesz az alapom az FPV racer-hez is...
Mióta a Phantommal repülök vágyam volt egy racer is, de a Phantom mellé "luxusnak" tartottam "játékra" egy ilyen rendszert...
De ezekkel az akciókkal megőrjítettek...
Először rendeltem egy ilyen Eachine ROTG01 UVC OTG cuccost, de az ahogy megjön kibontás nélkül megy is apróra valszeg...
Mert most megláttam ezt az EV800 szemüveget, itt a topicban rákeresve egészen jókat is írtatok róla...
Gondoltam 10 rugót beledobok ebbe,,,főleg ebből cca. 5 rugó vissza is jön ha eladom a fent említett "antennát"...így elfér egy ilyen szemü itthon ennyi pénzért...

Aztán majd ha lesz valami brutál akció veszek hozzá egy "racert", meg egy távot....
LAssanként összejön a hobby is :B :D

Gyereknek karácsonyra a jézuskától beígértem egy ilyen verdát,,gondoltam erre is rá lehet akasztani majd valami kamerát :DDD ahhoz is jó lesz a szemü,,,meg apának is....
20 rongyért biztos nem gondolkodtam volna el a szemüvegen,,,,10 rongyért ugyancsak nem gondolkodtam hanem vásároltam :B :DD

[ Szerkesztve ]

(#46280) molnigee


molnigee
aktív tag

NA, amit viszont nem ltátam írtatok volna,és igen jó ár, GitUp Gi2 Pro, 21K, EU-ból 24!

--> http://dronearena.hu/ <--

(#46281) FingR86 válasza twine (#46279) üzenetére


FingR86
őstag

már csak csusszanjon át tréfa mentesen :U

(#46282) twine válasza FingR86 (#46281) üzenetére


twine
addikt

:D

(#46283) Teréz Atya válasza twine (#46279) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Saját Henry, the FPV car-t akarsz csinálni? :D

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#46284) FingR86


FingR86
őstag

kérdés azoktól akiknek van FPV szemcsi.
ha szemből nézem a kijelzőt, mivel a fejemen van a szemcsi.
tényleg ennyire zavaró lehet az, hogy a GB féle LV-800D-nek jobb oldalról nézve a betekintési szöge hót fos ?
Mindenki erre panaszkodik, pedig én már bele éltem magam, hogy jóárasítva majd lepontozva elhozom ~50$ körül :D

LS - 800D FPV goggles defective display screen GearBest.com

(#46285) Teréz Atya válasza FingR86 (#46284) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Hát, nekem ez egy sima TN-film kijelzéonek tűnik, az meg ennyit tud. Nekem nem volt szrencsém próbálni, de itt senkire sem emléxem h panaszkodott volna ez miatt.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#46286) _X10Dead_ válasza FingR86 (#46276) üzenetére


_X10Dead_
aktív tag

Van EU express, sőt, előbb volt, mint a GB-n.
Csak ott úgy hívják, hogy Priority Air Mail (lánykori nevén Priority Direct Mail)

btw, most fogtam egy MT826-ost a snap-up-on.
Eszem-f@szom megáll, bealudtak a ruszkik, vagy mi?

LiftOff: https://youtu.be/MQknbMvMpGc

(#46287) twine válasza Teréz Atya (#46283) üzenetére


twine
addikt

:DDD

Veszem a bátorságot, és a pálinkafőző képed után én is jó repülést, puha landolást kívánok minden kedves topictársnak...
Visszatérve:

Már én sem tudom miből, milyen FPV-t akarok csinálni...
MIóta hazajöttem ma repülésből, meg nem tudom mondani mennyi ilyen 2 centes golyót nyeltem le... ;] :B :DDD

Szóval így könnyebb a vásárlás...ki tudja,,lehet hogy hajnalra le lesz ütve a komplett racer "rendszer" :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#46288) stefi81


stefi81
tag

Tudna valaki segíteni mert megőrülök.

A kis KDS cc3d-s gépre felraktam a BF-et és már két távval és két pc-n win és linux alatt is azt csinálja hogy mikor rámegyek a transmitter fülre és megmozgatom a botokat a távon, kifagy a kapcsolat a gép és a cc3d között. Csak Sbus-on próbáltam, két távval is amik OP-alatt mennek.

Mi lehet a baj?

(#46289) Teréz Atya válasza FingR86 (#46276) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Most nézem, hogy a sima 38 dolcsi! Majdnem vettem egyet, de van már kettő FPV headsetem. :D

@twine - hát, mi időnk szerint hajnal négykor vége van az eksünknek. Már 260+ dolcsit elvertem, de lehet hogy még egy százas becsusszan. :)

[ Szerkesztve ]

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#46290) Teréz Atya válasza stefi81 (#46288) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

De akkor miért nincs a serial RX bekattyintva?

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#46291) FingR86 válasza _X10Dead_ (#46286) üzenetére


FingR86
őstag

te is arra gondolsz amire én, hogy kínából áfamentesen jön a 22euro feletti cumó is?

(#46292) Peaceliker válasza twine (#46279) üzenetére


Peaceliker
őstag

jaja jó szemcsi :)

(#46289) Teréz Atya

én is kattogtam hogy ennyibe kell még 1 :DDD

....

sírok, kihúzom már a netet, eskü míg bg akció van....megint vettem ezt azt pedig csak nem is tudom minek felmentem.... :DDD

vettem ilyet is , mert toyho val 4800, 2 akku meg aio már többet ér

"Oh my Goa'uld!"

(#46293) _X10Dead_ válasza FingR86 (#46291) üzenetére


_X10Dead_
aktív tag

khhmmm.khmmm... fogalmam sincs, miről beszélsz... khmm

LiftOff: https://youtu.be/MQknbMvMpGc

(#46294) kriszbon válasza Teréz Atya (#46271) üzenetére


kriszbon
őstag

Igen ha nincs külön kamera akkor szerintem is oda a legegyszerűbb rakni.
Hogy neked mennyi hely van még azon a gépen, az már fantasztikus. :D
Bezzeg én a 250-es vázban már megint alig fértem el a sok kacattól. :DDD

(#46272) AMDaZERG_1:

Mivel van külön kamerád akkor persze nem jó oda.
Amit írsz hogy alsó lapra rakod úgy már azért sokkal jobb, főleg ha átmegy a felsőn is mert az meg oldalirányban megtámassza.
Oda meg a furatba esetleg teszel valami rugalmasat, és akkor még jobb.
Persze ez csak az én véleményem, nem biztos hogy jó rám hallgatni, mert én mindig "tankot" építek bárhogy is rakom össze. :DDD

Most én meg azon agyalok, hogy valahogy kellene még keresni a gép elejében egy kis helyet, hogy a mostani FPV kamera helyett rá tudjam faragni a V-tail DVR kamerát.
Megoldódna az FPV meg lenne FHD felvétel is egy eszközzel. :D

[ Szerkesztve ]

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#46295) cd334 válasza Peaceliker (#46292) üzenetére


cd334
tag

Én befejeztem a vásárlást, a végén becsúszott az akciós S800 kit, meg még pár apróság. Mi lesz fekete pénteken?!?! Asszem vip szintet léptem a mai nappal a BG-n.

Eladó drónos cuccaim: https://www.kwadmarket.hu/author/danielczigany/

(#46296) Peaceliker válasza cd334 (#46295) üzenetére


Peaceliker
őstag

....na vettem még 1 kamerát most :DDD
hát nemtom mi lesz, előtte kérek majd fizelőleget ;]

én vip 5 lettem bakker...amúgy olyan 40k tuti elment hétvégén és repcsit pedig nem is vettem, meg tudtam állni :))

na még ilyet gyorsan vegyetek :DDD

"Oh my Goa'uld!"

(#46297) cd334 válasza Peaceliker (#46296) üzenetére


cd334
tag

Ma már tilos megnyitnom az BG appot.

[ Szerkesztve ]

Eladó drónos cuccaim: https://www.kwadmarket.hu/author/danielczigany/

(#46298) varadigabor


varadigabor
senior tag

Komoly volt ma a Borsodi FPV verseny. Én csak néző voltam , néztem hogy Molnigee versenyzett :D Nem gyorsan de biztosan repült , többiek elég sokszor kiestek :D Meglepő hogy 11 éves kis srác lett a 2. helyzet , nagyon ügyes :D

Volt pár vicces dolog pl. kukoricásba kellett keresni pár gépet, mert buzzer az nincs mert az plusz súly :D Zászlók néha 2 métert repültek, kapuk törtek :D Aki teheti szerintem menjen el minél több ilyen rendezvényre. Jövőre tuti nevezzek :D

(#46288) stefi81 Én is próbálkoztam Betaflightal , de nem igazán szereti az SBUS-t, nekem se sikerült össze hozni.

[ Szerkesztve ]

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#46299) FID


FID
őstag

Van közöttünk Phantom 2 Szaki? Kérdeznék pár dolgot privátban.

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#46300) Teréz Atya válasza FID (#46299) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Van közöttünk Phantom 2 Szaki?
- biztos van
Kérdeznék pár dolgot privátban.
- ok, de a Phantom 2-höz nem értek. :)

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.