Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45751) Baku válasza mobbo (#45745) üzenetére


Baku
aktív tag

Honnan vetted ezt a 3000-et????

"A bejelentés díj-, és illetékmentes."

A magam részéről egyébként meg teljesen mindegy, eddig sem kértem senkitől engedélyt, hogy a 120 grammos syma x5-ömmel 5-10 m magasan bohóckodjak 30-40 percet, és ezután sem fogok ....

Nem 3 munkanappal, de legtöbbször 3 órával előtte sem tudom, hogy megyek-e repülni, vagy sem....
Ma pl. a reggeli kávékereskedő közben gondolkodtam a repülésen, gyönyörű szelcsendes idő volt, 1 óra múlva meg 50-60km/h-ás szél ...

[ Szerkesztve ]

(#45752) freezer922


freezer922
aktív tag

Fene, ott a hír pdfjében leírtak között csak a nem zöld légtérre kért plusz papír ingyenes.
Ez akkor így gáz :D minden repülésre 3k a belépő hivatalosan.

(#45753) mobbo


mobbo
senior tag

első link a hirdetményben, kékkel középen,
ha azt megnyomod megnyílik az illetékeket tárgyaló oldal (semmi más nincs is itt igazából, csak az hogy fizess be 3000ftot) ahol ez szerepel:

Figyelem! Változás!

Tájékoztatjuk tisztelt Ügyfeleinket, hogy megváltozott az eseti légtér igénylésével kapcsolatos közigazgatási hatósági eljárásért fizetendő illeték átutalással történő megfizetésének rendje. Az eddigiektől eltérően a 2017. szeptember 1. után beérkezett kérelmek esetében a 3000 Ft általános tételű eljárási illetéket a Honvédelmi Minisztérium Magyar Államkincstárnál vezetett, HM VGH HM Igazgatás néven nyilvántartott 10023002-01780499-00000000 számú számlaszámára kell befizetni. Az illeték befizetésével kapcsolatos részletes információkat kérjük, olvassák el tájékoztatónkban, az útmutatónkban vagy a gyakran ismételt kérdések között.

ami biztos, én holnap drónnapot tartok, van pár hely amit fel akarok venni, péntektől ki tudja mi lesz

[ Szerkesztve ]

(#45754) vegyszer válasza mobbo (#45745) üzenetére


vegyszer
addikt

A fene tudta, hogy van ilyen:

Nemzeti Fejlesztési Minisztérium
Közlekedési Hatósági Ügyekért Felelős Helyettes Államtitkárság
Légügyi Felügyeleti Hatósági Főosztály
Pilóta Nélküli légijármű osztály
2220 Vecsés, Lincoln út 1. Quadrum Irodaház, 1675 Budapest, Postafiók 41.
rpas@nfm.gov.hu

:R

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#45755) Baku válasza freezer922 (#45752) üzenetére


Baku
aktív tag

Egy szó mint száz: Maradok bűnöző légtérbitorló ..... :DD

(Feltűnően sok phantom van eladó....) :(

(#45756) mobbo válasza mobbo (#45753) üzenetére


mobbo
senior tag

ez az egész így ebben a formájában megint egy tipikus hivatali lehúzás,
- nincs kész a mobilapp
- nincs magáncélú felelősségbiztosítás
- a 3dekás gerzson cx10-re is engedély kell
- stb.

de fizess be 3000ft-ot, minél gyakrabban
valamire
mindegy mire
csak fizesd be, ne kérdezz semmit
fizess
repülj
leszarjuk
pénzt add oda aztán hello :DD

(#45757) vegyszer válasza mobbo (#45756) üzenetére


vegyszer
addikt

De ha repülünk engedély nélkül, annak már van díjtétele vajon?

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#45758) mobbo


mobbo
senior tag

kicsit hitetlenkedek, hogy igaz, de állítólag ez lesz az új dji drón,
lehet holnap be is mutatják berlinben
[link]
[link]

elég érdekesen néz ki
tegnap a mavic platinum pletyka, ma meg a fekete phantom, most meg ez
nagyon próbálják magukra vonni a figyelmet, valami biztos lesz holnap
vagy nem :D

[ Szerkesztve ]

(#45759) freezer922


freezer922
aktív tag

Lenne pár newbie töltős kérdésem.
Először is ma üzemeltem be először egy imax b6 -ot és pár dolog még nem tiszta :D
Láttam egy guide videót és azt kettőben is taglalták, hogy adott lipo aksinál annyi amperral kell tölteni amekkora a kapacitása, szóval 2200ast 2.2a-val. Azzal esetleg kárt teszek akkor az akkuban ha teszem azt az 1800as 3s-t 2vagy afölöttivel töltöm?
Illetve ami egy picit gáz :D mivel adapter nélkülit vettem, beszereztem mellé egy 15v 5a-es laptop töltőt viszont először nézve túl nagy volt a töltő csatlakozója. 20perc intenzív google után rájöttem, hogy ezekből is van ám pár méret viszont ezek után minimális erővel sikerült mégis bepasszintani a töltőbe :D gond lehet ha erőltetni kellett egy picit, szerezzek be valamilyen csatlakozót kisebb véggel vagy jó ez így ha működik?

(#45760) Peaceliker válasza freezer922 (#45759) üzenetére


Peaceliker
őstag

Minél kevesebb árammal töltöd annál hosszabb életű lesz az akku. De volt hogy ráküldtem én is néha 2c t mert menni kellett repülni, olyankor nincs kegyelem :-D

Ha bele ment úgy hogy nem tört el semmi akkor sztem bele való, csak még jó a csatlakozó és tart a benne lévő lamella... Majd elmúlik ;)

"Oh my Goa'uld!"

(#45761) varadigabor válasza Teréz Atya (#45748) üzenetére


varadigabor
senior tag

Ez egy 6ezer forintos Elephone akció kamera, nappal jobb képe van:D
Fpv szemüvegben jó világos volt (foxeer arrow v3 az fpv kamera) , mikor le vettem meglepődtem hogy milyen sötét van.

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#45762) Szabó Nándi


Szabó Nándi
újonc

Drónmintás pólókat hol lehet vásárolni tudtok valahol? Köszi a tippeket!

(#45763) Jackal2 válasza mobbo (#45750) üzenetére


Jackal2
senior tag

Ha nem sport vagy magán? Tehát munka?

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#45764) freezer922 válasza Jackal2 (#45763) üzenetére


freezer922
aktív tag

Ami nekem se volt világos először, hogy ami a tegnap kirakott pdf-ben van az annyi, hogy ha korlátozott légtérben kérsz eseti engedélyt akkor ha sport vagy magáncélra kell azért külön nem kell $ csak az esetiért.

Ez amúgy vicces, hisz be lett harangozva év elején egy törvény tervezet váza a sok kategóriával meg online vizsga stb. ehhez képest kaptunk egy bármit bárhol reptethetsz csak fizess 3k huf-ot, ty :D

(#45765) Jackal2 válasza freezer922 (#45764) üzenetére


Jackal2
senior tag

Jah hát kell a pénz állambácsinak drónstadionra:D

MÁS: így esik le a gépem, erre valakinek ötlet?

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#45766) wazo


wazo
aktív tag

Gyerekek segítsetek. Adott egy arfun gép, már volt kétszer ilyen de akkor megjavult magától most nem. Tehát hiába állítok sbus-t ibus-t ppm-et nem reagál a vezérlő semmire próbáltam két vevővel is állítottam a távot is mindhárom átvitelre a vevőt is de semmi. Létezik hogy ez a bemenet elhalálozik a vezérlőn? Adjatok ötleteket mit probaljak ki.
Valamit ha valaki balf@sz és véletlenül kikapcsolja az usb portot mi a teendő?
Köszönöm

acer liqid, sgs, sgs2, note, note2, sgs4, huawei p6, xiaomi mi3, lg g3, lumia 930, xiaomi mi4, redmi note 3 pro, redmi note 3pro (B20), redmi note 4 (B20)

(#45767) mobbo válasza Jackal2 (#45763) üzenetére


mobbo
senior tag

igen, lényegében minden olyan repülés ami kereskedelmi célú (pénzt kapsz érte)
ezekhez kell külön bejelentés ill. bizonyos esetekben biztonsági elemzés (plusz pénz)

(#45768) Peaceliker válasza wazo (#45766) üzenetére


Peaceliker
őstag

Receiver fülön van élet?

"Oh my Goa'uld!"

(#45769) wazo válasza Peaceliker (#45768) üzenetére


wazo
aktív tag

Nincs. Csont üres csak nulla van mindenhol közepén. Ez a bajom ;-)

acer liqid, sgs, sgs2, note, note2, sgs4, huawei p6, xiaomi mi3, lg g3, lumia 930, xiaomi mi4, redmi note 3 pro, redmi note 3pro (B20), redmi note 4 (B20)

(#45770) Zoty4 válasza Jackal2 (#45765) üzenetére


Zoty4
őstag

csak nem bf 3.1.7?

(#45771) wazo válasza wazo (#45766) üzenetére


wazo
aktív tag

Megoldódott a hiba. Mindkét vezérlőt a videó alapján flasheltem és működik.

[link]

acer liqid, sgs, sgs2, note, note2, sgs4, huawei p6, xiaomi mi3, lg g3, lumia 930, xiaomi mi4, redmi note 3 pro, redmi note 3pro (B20), redmi note 4 (B20)

(#45772) freezer922


freezer922
aktív tag

Használ itt valaki bugs 3-hoz 3s aksit? Ugyan még csak jó ha 1-1.5óra repülésem van vele, de már már kezdtem úgy érezni 2s-el, hogy megy az irányítás alap szinten. Nem tájolódom el, nem repülök be a fák közé stb xD
Erre ráraktam először egy 3s aksit repülés befejezéseként és egy minimális thrust-al ha nem ment 50m-re akkor semmi. Konkrétan nem tudok csak túl sok gázt vagy semmit adni, ha leveszem oda ahol 2s-el el kezd szépen ereszkedni, ott a 3sel leállnak a propellerek. Nem is mertem csinálni vele semmit :D
Ennek ilyennek kell lennie? Mert akkor inkább beszerzek egy 5000-es 2s aksit amivel majd 30perc repidő van mint ez a 3s.

(#45773) Baku


Baku
aktív tag

ISDT SC-608 töltőm van. Amikor befejezi a töltést, minden cella 4.20V- on áll, de ha kiléptek a töltő üzemmódból, akkor már csak 4.18-4.19 a feszkó. Ez így kell hogy legyen?

(#45774) Baku válasza freezer922 (#45772) üzenetére


Baku
aktív tag

Szerintem többre mész egy 2S 5000mAh- ással, (de 35c- től felfelé), mint egy 3S- el, de ha nagyobb sebességre vágysz, akkor vegyél egy racert. A Bugs3 nem egy lassú gép, de nem száguldozásra való.

(#45775) freezer922 válasza Baku (#45774) üzenetére


freezer922
aktív tag

Szerintem most már leállok legalább egy 2-3 hónapra szórakozni ezzel ami van, de már múltkor is nézegettem a wizard x220s-t amikor akciós volt :D Viszont ha ilyen irányítani egy 3s-es gépet, akkor elképzelésem sincs (pedig láttam videót, sokat), 4s-ről és ahogy olvastam az már 5s rdy... Na majd pár 100 aksi (lemerítése) után csak menni fog.

(#45776) Jackal2


Jackal2
senior tag

Ennek MILYEN hangja van, nagyon király, akarok egy ilyet:D

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#45777) mobbo válasza Jackal2 (#45776) üzenetére


mobbo
senior tag

huh ez nagyon rendben van
pilóta se gyenge

(#45778) vegyszer válasza mobbo (#45777) üzenetére


vegyszer
addikt

Nem értelek.
Miért lenne jó pilóta? Nem is tudja egyenesen tartani a gépet. Vagy lehet, hogy egyáltalán nem is akarja?
;]

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#45779) Peaceliker válasza Jackal2 (#45776) üzenetére


Peaceliker
őstag

Na, hétvégén felrakom a 4 ágú propot xD

"Oh my Goa'uld!"

(#45780) mobbo


mobbo
senior tag

remélem az új mavic platinum propok kaphatók lesznek külön is, mavic pro-ra
:U

update: dji.com-on már fent van a platinum [link]

[ Szerkesztve ]

(#45781) d.tiborz válasza mobbo (#45780) üzenetére


d.tiborz
aktív tag

Ráncfelvarrás? Sok újdonságot nem látok (27 vs 30 perc?).

(#45782) AMDaZERG_1 válasza Jackal2 (#45776) üzenetére


AMDaZERG_1
senior tag

Nem semmi! :)
De ez a drón se!

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#45783) mobbo válasza d.tiborz (#45781) üzenetére


mobbo
senior tag

halkabb lett
a 4dB csökkentés az kb azt jelenti hogy fele zajszint, ez nem rossz (amilyen engedély nélküli idők jönnek)
plusz új esc ami már szinuszos, de ezt nem nagyon vágom mire jó, majd Teréz Atya megmondja
a repidő eddig se volt rossz, ez 10% plusz
viszont a színe nagyon szép lett
100 dodóval több mint a sima, ami azt jelenti itthon +50ezer lesz :D

[ Szerkesztve ]

(#45784) KaiotEch válasza mobbo (#45780) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Hát ez nem ér kb 300 euros felárat.

(#45785) Peaceliker válasza AMDaZERG_1 (#45782) üzenetére


Peaceliker
őstag

nimbusra nagyon kíváncsi leszek...kinézete ellenére nem is olyan nehéz..ha bírja amit ígérnek, akkor marha jó lesz...csak nemtom bent nem sül-e meg minden :D

"Oh my Goa'uld!"

(#45786) Teréz Atya válasza wazo (#45766) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Elb*ta a Bugflight configurator. Tedd fel a 3.2-es bugflightot és menni fog.

A kikapcsolt USB mind1, úgyis DFU módban a boot pinek shortolásával kell felrakni, amennyiben VCP-s a lap.

[ Szerkesztve ]

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#45787) Teréz Atya válasza Baku (#45773) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Szerintem jó ez így, nem kell nagyon izgulni.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#45788) mobbo


mobbo
senior tag

azt írja a dji hogy
The 8331 propellers have a brand new aerodynamic design giving the Mavic Pro series an impressive noise control performance. When used with the Mavic Pro Platinum, up to 4dB (60%) of aircraft noise is lowered during takeoff and landing, and flight time is extended to 30 minutes. Noise reduction and flight time are also enhanced when used with the Mavic Pro, but not as much.

szóval jó a sima mavichoz is az új prop, de mi az hogy nem annyira? mi lehet a különbség, hogy nem annyira lesz halkabb? számítana az esc szinuszos nemtommije? @Teréz Atya?

(#45789) Teréz Atya válasza mobbo (#45788) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Mármint hogy az ESC nem négyszögjelet küld a motornak, hanem szinuszost? Pff, hát ez már nem az én szakterületem, de lehet van benne ráció.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#45790) david335 válasza freezer922 (#45775) üzenetére


david335
tag

Lehet finomabban is:) nem muszáj max-ra húzni a sebességet:)

(#45791) freezer922 válasza david335 (#45790) üzenetére


freezer922
aktív tag

Alig nyomtam talán 20%ot neki, az alatt meg leállt a motor :D hova lejebb

(#45792) Zotyafpv


Zotyafpv
csendes tag

Szasztok. Wizard x220 problem.

Ami a vtx be megy csatlakozó+ kábel azt hogy hívják? Leszeretném cserélni. Illetve a vtx eachine 200mW antenna csatlakozót kicseréltem és most 20 30 méter után mákos lesz a kép. A csatlakozás nal is lehez rossz es az antenna forrasztásom is. Linket kaphatok egy általatok ajanlott vtx és kábel re? Pagoda antennát használok gondolom azzal nem lehet baj.

A kezdők elszállhatnak maguktól :)

(#45793) varadigabor válasza Zotyafpv (#45792) üzenetére


varadigabor
senior tag

Küldj képet, Mert nekem 3 vtx közül 3 más fajta volt:D Am ilyen 100 méternek meg kellene lennie. Wifik is zavarják én azt vettem észre...

Terézatya: Látszik hogy te mutatod az irányt:D Le drib-nek még ilyen kis vacak deltawingje van:D

Más téma: Ez az openpilot ki készít még jó hogy nem 2 éve kezdtem el quadkopterezni... Azt se tudom hogy kell armot állítani... Throthlet azt pedig Jaw-nak hiszi..

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#45794) Peaceliker válasza varadigabor (#45793) üzenetére


Peaceliker
őstag

Futtass táv kalibraciot. Sokkal jobb mint távon csatornát váltani (nekem azt kell bf ben taranis al). Manault ha meg megnyitod sztem sok titokra fény derül :-D
Amúgy beállítás varázslót futattad?

"Oh my Goa'uld!"

(#45795) varadigabor válasza Peaceliker (#45794) üzenetére


varadigabor
senior tag

Szerintem nem, de amúgy azt se tudtam hogy van manual, mert a dobozban nem volt semmi papír, de neten meg találtam. Hála neked:D Ma már nem kínlódok vele, inkább kockulok:D

[ Szerkesztve ]

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#45796) Zotyafpv válasza varadigabor (#45793) üzenetére


Zotyafpv
csendes tag

Ilyen csatlakozót szeretnék pótolni kábellel és eaezleg ajánlatot másik 600 800mW-s vtx re. Thx

A kezdők elszállhatnak maguktól :)

(#45797) varadigabor válasza Zotyafpv (#45796) üzenetére


varadigabor
senior tag

Mennyit akarsz rákölteni ?

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#45798) Zotyafpv


Zotyafpv
csendes tag

Es ez a lifehack ér? :))

A kezdők elszállhatnak maguktól :)

(#45799) Zotyafpv válasza varadigabor (#45797) üzenetére


Zotyafpv
csendes tag

Ar érték arány a lényeg. Inkább drágább es jobb felé húzok.

A kezdők elszállhatnak maguktól :)

(#45800) Peaceliker válasza Zotyafpv (#45798) üzenetére


Peaceliker
őstag

Én is agyalok pagoda t hogy lehet erősíteni, de így már akkor nehezebb mint egy olyan ami bírja a strapát :-D

"Oh my Goa'uld!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.