Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45151) freezer922


freezer922
aktív tag

Az mitől lehet, hogy egy syma x5c-hez vett x8c távval ilyen 50-60m-en már ~1másodperces delay van. Illetve van, hogy egy pillanatra x irányba akarok menni és 2másodpercre beragad mintha ott maradt volna a stick, de nem.

Vagy ez a delay mástól lehet? Ugyan ez megvolt normál távval is, de gondoltam csak azért mert annak akörül volt már a limitje.

(#45152) mobbo válasza freezer922 (#45151) üzenetére


mobbo
senior tag

processzor-limites a gép, attól akad, syma-nál ez nem ritka

(#45153) freezer922 válasza mobbo (#45152) üzenetére


freezer922
aktív tag

Fene, ezt előre tudom nem vettem volna x8c távot :D na mind1.

(#45154) mobbo válasza freezer922 (#45153) üzenetére


mobbo
senior tag

szoktad resetelni, kalibrálni? hátha segít

(#45155) Allien válasza Jackal2 (#45150) üzenetére


Allien
veterán

A Bugs 2 egy külön téma. Ugyanis, jelenleg túlárazott... A sima "C" verzió is majd 200 dolcsi! A kamera egy sima felvevős, semmi fpv jel wifin se. A "W" verzió meg kb 40 dolcsival drágább, amit szerintem így nem ér meg, abban az esetben, ha levámolják (márpedig eléggé nagy az esélye). Inkább az alap verzió, és hozzá külön venni kamerát. :K 3 MJX kamera van jelenleg ezekhez:
MJX C5830 5.8G 720P US$ 22.90
MJX C4020 WiFi FPV 720P US$ 29.30
és kizárólag bugs 3-hoz (kamera optikája lefele van):
MJX C4022 WiFi FPV 720P Full HD Real Time Aerial Camera US$ 39.99
Az utóbbit sikerült kipróbálnom, panoráma kamera! :C Ilyet még nem nagyon láttam drónon! Érdemes pl YT-n rá keresni. ( gyors példa ) Azaz, képes vagy menet közben is nézetet váltani. Miközben felvesz mindent, és utólag újra nézed. :Y Az első verziónak az ára (5.8G-s 23 dolcsiért) kifejezetten baráti, mert ugye felvevős is, bár, az "erejéről" még nincs infóm. A wifisek asszem 5 gigás részen sugároznak, de ugye a telódra, azaz, semmi erősítés nem lesz benne. :B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#45156) syler123


syler123
veterán

Falcon 180 berepülve, valóban érdemes Blhelit tenni rá. Motorok esc-ek nem melegszenek. Viszont az Anti Gravity ellenére, nyélgáz után picit előre bicskázik, ilyen pár fokot, de zavaró, mert ugye pont akkor kezdeném a pörgés forgást, ilyenkor melyik értékeket kell piszkálni?

Pitch Integral vagy propotional? Vagy ha a felső értéknél van gond, akkor az anti gravity gain-t kell állítgatni?

Nyilgázra meg sem mozdul, csak ha hirtelen ott leveszem a gázt.

(#45157) Teréz Atya válasza syler123 (#45156) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

A szög tartásáért az I a felelős. Azt tedd fel egy picit. Ha nem segít, akkor ott van Joshua. Erről is van videója. :)

[ Szerkesztve ]

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#45158) syler123 válasza syler123 (#45156) üzenetére


syler123
veterán

Joshua Bardwell-nek van is egy jó vidije a jelenségről, beállításról, majd próbálkozom :)

Teréz Atya: :R

Mondjuk nem lesz valami nagy élvezet, mert a laposnak nincs normális akkuja, szóval terepen nem nagyon tudom állítgatni. Lehet majd kipróbálom az EZ-GUI Ground station mobillal.

Hozzáteszem a mai után annak is örülök hogy repül.

Igazad volt, hogy sokat számít a Blheli. Sokkal stabilabb a gép a manővereknél. Már már unalmasabb is volt, mert kevesebb volt az izgalom, jobban reagált mindenre a gép.

[ Szerkesztve ]

(#45159) Rolee87


Rolee87
tag

Sziasztok!

Adott egy Imax B6 töltő,a tipikus Connection Break hibával.Több kábellel próbáltam,átforrasztgattam,de a hiba megmaradt.Mezei NiMh akkuval is ugyanez a hiba,nem csak Lipo-val.
Esetleg ötletek mit próbáljak meg? :R

(#45160) Baku válasza freezer922 (#45153) üzenetére


Baku
aktív tag

Írtam privit....

(#45161) Jackal2 válasza Allien (#45155) üzenetére


Jackal2
senior tag

Köszi a kiegészítést. Tényleg eléggé menő ez a kamera, meg a nézetváltás.

Jah lehet, hogy megint megkeveredtek az árak, naponta változik, lehet még pre-orderben volt ilyan 200 dollár? Mindegy hiszek neked, aki az MJX koronázatlan királya:D

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#45162) FingR86 válasza Rolee87 (#45159) üzenetére


FingR86
őstag

nekem 2 akksi van és csak az egyikkel csinálja ezt.
1300/45C ezzel még soha, 1500/50C ezzel meg mindig. :U :F

(#45163) Allien válasza Jackal2 (#45161) üzenetére


Allien
veterán

:B :N Sajna, messze nem vagyok jól informálódva, és khirál se vok. :DDD De, valszeg az elsők között kaphattam meg a bugs2-t, köszönhetően egy véletlennek. Az rcmoment-n eléggé elítélendő módon már akkor ki lehetett fizetni, amikor még nem is volt raktáron nekik (nem preorderként). De még másutt sem! 3 napot írtak a terméknél, feladásként. Türelmesen vártam asszem 3 hetet, és rá kérdeztem. Kis hebegés-habogás után (hiszen ráadásul ismételten "akciózták"), feladták UPS gyors postán! :Y Úgy, hogy nem is kértek érte plusz pízt. A trackinget követve, a kézbesítésnek megjelölt nap előtt, felhívtam a UPS supportot, hogy majd mennyit is kell fizetnem, és meglepődtem, hogy semmit se. ;] :C Összesen € 107.63-ba került! (első vásárlásra még -10%-ot is rá nyomtam) Valszeg, most már jobban figyelnek, mert ugye ismét kamura raktak ki termékeket, pl Bugs 2-höz akksikat. Szintén kifizettem, de másnapra írtak, hogy jön a refund. :O Viszont, MJX C5830 5.8G 720P kamera úton van. :K US$ 26.71 nem rossz ár érte, így látatlanban. :DDD

[ Szerkesztve ]

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#45164) Rolee87 válasza FingR86 (#45162) üzenetére


Rolee87
tag

nekem csak egy lipo akkum van,gyanakodhatnék is rá,de akkor a nimh-val miért csinálja ugyanezt....

(#45165) Teréz Atya válasza Rolee87 (#45164) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Nem jó az akku és a töltő közti kapcsolat. Multimétert elő, végigmérni mindent. Ha mákod van, akkor csak a kábel / csati halt be. Ha nem, akkor talán újra kell forrasztani egy-két csatit a töltőben, ha még nagyobb a baj, lehet IC-t csere-berélni.

Nekem short errorozik, de valamiért leégeti a csere IC-ket és söntellenállásokat. Ha bele ölnék egy napot és végigmérnék mindent, talán ki tudnám deríteni h mi döglött még meg, de inkább koptert eregetek. :P
Meg vettem 2 iSDT-t, kalap, kabát.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#45166) dalamarrr


dalamarrr
csendes tag

Sziasztok!
Röpködtem egy két hónappal ezelőtti helyszínen. Nézzétek meg, ha van kedvetek. Megtaláljátok hasonló néven az előzőt is a videóim között, igaz, ez most csak DVR felvétel, meg eléggé összegányolta a YT, vagy a renderelésnél szúrtam el valamit, mindegy, talán valami látszik. Fejlődés történt, mondjuk lehet, hogy főleg bátorságban :D
Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#45167) ezoltan válasza norberto9 (#45147) üzenetére


ezoltan
tag

Jackal le is tesztelte:

[link]

[ Szerkesztve ]

QX7S-R9M/GT Rebel LR/iFlight 8”6S LR-FS/M630 6” LR-FS/2xHawk5 5”FS/X215ProMod5S/X220Modded5”/Beta75X/EV800D

(#45168) Baku válasza Allien (#45155) üzenetére


Baku
aktív tag

Ezt jól értettem?:
Az android eszköz felveszi a full 360°- os panoráma videót, és visszajátszáskor (is) azt a képtér részt nézed vissza, amit tetszőlegesen kiválasztasz? :Y
Esetleg mentheted is azt az aspektust ami a legszimpatikusabb?

(#45169) syler123


syler123
veterán

"Ez Gui Ground Station"-t használja valaki? Nem kell tőle tartani, használhatom pid reszelésre? Betaflight 3.2.0 RC3-al használnám.

Csak azért kérdezem, mert volt eddig is elég bugfight-om, ha azt mondjátok inkább ne, akkor nem kínzom magam :D Legfeljebb minden alkalommal amikor megyek repülni állítok egy kicsit, egyszer jó lesz úgy is.

[ Szerkesztve ]

(#45170) Peaceliker válasza syler123 (#45169) üzenetére


Peaceliker
őstag

Nekem azt mondták para, de nekem még nem vt vele gondom.

"Oh my Goa'uld!"

(#45171) syler123 válasza Peaceliker (#45170) üzenetére


syler123
veterán

Köszi, akkor ha para inkább hanyagolom. A gond megtalál enélkül is, nálam tuti elállítana valamit amitől elszáll a gép. Nem gond végülis, nagy reszelésre nincs szükség.

(#45172) Peaceliker válasza syler123 (#45171) üzenetére


Peaceliker
őstag

Igazából pid tuning lehetőség mezőn nagy kincs.. Nekem gépek többsége megy távról (csak ezért vettem taranis t), amin nem megy azon azzal szoktam, eddig nem vt para szerencsére

Más :

Itt is megkerdem hátha : dustx58 vélemények vannak? Tapasztalatok még jobbak lennének :)
18k és vevő beépített. Nem hangzik rosszul. Kefés gépek mennének a lecsóba. Bentre lenne, 50nm alapterületű kecoba

[ Szerkesztve ]

"Oh my Goa'uld!"

(#45173) blod001


blod001
tag

Hali! Vettem egy Syma X11C-t, elvégeztem a kalibrálást sík felületen, de még mindig nagyon félrehord és nehezen megy vele a repülés. Szobában próbáltam még csak, de kb 5 mp-nél tovább nem sikerült úgy a levegőben tartanom, hogy ne zuhanjon le vagy ne menjek neki valaminek. Inkább frusztrálónak tartom a használatát, mint szórakoztatónak. Gyakorolnom kell még vele vagy törődjek bele, hogy ilyen challenging az irányítása?

(#45174) ot93 válasza blod001 (#45173) üzenetére


ot93
senior tag

itt van a kulcsa a dolognak :)

"de kb 5 mp-nél tovább nem sikerült úgy a levegőben tartanom, hogy ne zuhanjon le vagy ne menjek neki valaminek."

menj ki a szabadba, mert a végén még elromlik a drón is mint nekem anno az h8 mini... 1,5 nap próbálkozás után tönkrement az egyik motor, aztán utána jöttem rá, hogy érdemesebb lett volna kint gyakorolni. :D
a félrehordás persze nem biztos, hogy normális, de lehet ezeket kis mértékben úgy is kalibrálni (asszem trimmelésnek hívják), hogy ellensúlyozod az oldalazást az erre szolgáló gombokkal és akkor nem megy nagyon oldalra... de biztos, hogy tényleg vízszintes helyen kalibráltad?

[ Szerkesztve ]

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#45175) blod001 válasza ot93 (#45174) üzenetére


blod001
tag

Viszonylag egy kicsi szobában próbáltam, lehet nem a nagyon finom mozgásokra van kitalálva és szabadban több szerencsém lett volna hozzá. Igen, vízszintes helyen kalibráltam, a trimmelést próbáltam de nem vettem észre hogy sokat javult volna. Lehet csak nagyok az elvárásaim a gép felé, nem tudom milyennek kéne lennie.Köszönöm a segítséget!

(#45176) Jackal2


Jackal2
senior tag

Előbb voltam kint - vagy inkább megpróbáltam - repülni, a Hubsan H507A val és egy MJX Bugs 6-tal (az MJX Bugs 3-at már elő se vettem). Bazz 40 km/h már sok, a H507A nem tudott visszajönni, a Bug 6 meg kb egy helyben szenvedett.

Ami viszont megdöbbentő, hogy a Hubsan appja gyakorlatilag DJI szintű. Durva ezt mondani egy 25.000 forintos drónnál, de nagyon király, iszonyat mit tud, tök stabil és nagyon érdekes dolgokat lehet vele csinálni. Nem gondoltam volna hogy azt mondom egyszer egy ilyen kis vacakra, hogy ez király, de az:D

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#45177) Allien válasza Jackal2 (#45176) üzenetére


Allien
veterán

Sokat filóztam a Hubsan H507A vásárlásán. De! Az app az tényleg qrva jó, csak a drón, na az nem tetszik. Coreless motor??? 2017-ben? :U Kb. 8 perc rep idő. :B Jobban tetszene az irányításnál is, egy vegyes felvágott, azaz, lenne egy minimalista táv azért hozzá, plusz ugye az app is megmaradna. :K

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#45178) Allien válasza Baku (#45168) üzenetére


Allien
veterán

Igen! Most néztem vissza az app-on egy felvételt, és simán bele nézek amerre akarok. De, a minősége azért nem olyan (nem éri el a 720P-t szerintem). Arra lennék kíváncsi, hogy amit maga a kamera felvett, azt pl le tudom-e játszani pc-n valami panós progival. Ezt most fogom majd kipróbálni! :K

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#45179) AMDaZERG_1


AMDaZERG_1
senior tag

Tudtok ajánlani olyan boltot Budapest területén, ahol olyan M3-as csavart árulnak, mint ami van az Eachine Wizardban? A megvastagított lapok miatt némely csavar rövid lesz. Kerestem már üzletet, de olyat nem árulnak.

[ Szerkesztve ]

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#45180) vandor01


vandor01
őstag

ötleteket szeretnek kerni....... Tatanis QX7 ugyileg....

mejott a heten baratkozom vele nekem mode2 vel jott a karok helyesen mozognak...

valamint jott egy KK tojas is valamint osszedobtam egy olomverebet is... mind a ket gépre bindeltem hasonlo XM receiverhez. DE
a TAV-on
- Rx chanel TEAR-ra vannak állitva
- a Mode 2-en....

viszont a CF ben logikatlanul el vannak maszva a karok...
csak a YAW van jo helyen
pl a throtle jobb oldalon van...

mert ha a YAW+throtle is ott lenne a baloldalon ?
de igy??? :F :F

a ROL ball oldalon van es a throttle helyen :D

lehet ezzel pl CL-i ben valamit kezdenl?
vagy a TAV-on kell valamit reverse/change-be allitani?

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#45181) AMDaZERG_1 válasza vandor01 (#45180) üzenetére


AMDaZERG_1
senior tag

Én Betaflight-ot használok ott át kellett állítanom annak ellenére, hogy én Mode1-es távot vettem, de a távon belül korrigáltam Mode2-re. Gondolom CF-ben is hasonló, mint BF-ben. Bár CF-et még sosem használtam :)
Közben kerestem képet a CF-ről és annál is ott van a távirányító beállításnál az opció.

[ Szerkesztve ]

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#45182) Jackal2 válasza Allien (#45177) üzenetére


Jackal2
senior tag

Figyi, az árat figyelembe véve ez teljesen normális, hogy coreless motorok vannak benne. Ami egyébként még mindig jobb, mint az áttételes borzalmak. Cserébe:
- van GPS
- valós waypoint flying
- valós RTH
- valós follow me
- valós orbit mód
- az app betölti a google térképet így a valós objektumokat láthatod

Ezt melyik gép tudja 25.000 forintért? Egyik sem. Ennyi. Ha meg brushless kell, ott van a H501A. Ja hogy drágább? Nyilván, ez ilyen, a gyártó nem hülye.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#45183) vandor01 válasza AMDaZERG_1 (#45181) üzenetére


vandor01
őstag

ja a tojast BF ben mokolom az olomverebet meg CF ben
mindkettonel ugyanaz a jelenseg..... gimbalok meg vannak keveredve...

de en nem talalok TAV allitast se CF se BF ben.. melyik fulon van milyen opcio?

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#45184) ezoltan válasza Jackal2 (#45176) üzenetére


ezoltan
tag

Egy Hubsan tesztedre (talán 501?) emlékszem,ott is kifejezetten dícsérted a távot,meg úgy általában az egész gépet.
Az megmaradt bennem hogy kiemelted a konkurenciából.
Marha jó kis gép lehet,érdekes hogy töredéke árért szinte luxusnak számító képességeket képesek belepakolni.

QX7S-R9M/GT Rebel LR/iFlight 8”6S LR-FS/M630 6” LR-FS/2xHawk5 5”FS/X215ProMod5S/X220Modded5”/Beta75X/EV800D

(#45185) Peaceliker válasza vandor01 (#45180) üzenetére


Peaceliker
őstag

Távon csatorna kimenetet állítsd be.

"Oh my Goa'uld!"

(#45186) AMDaZERG_1 válasza vandor01 (#45183) üzenetére


AMDaZERG_1
senior tag

A képen Channel Map "AETR1234"

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#45187) Peaceliker válasza AMDaZERG_1 (#45186) üzenetére


Peaceliker
őstag

Nekem ezek nem segítettek :-) de bármelyik csatorna lehet bármelyik, ahogy beallitja az ember. Valszeg default nem standard... Többi távon ilyet nem kellett csesztetnem

"Oh my Goa'uld!"

(#45188) Jackal2 válasza ezoltan (#45184) üzenetére


Jackal2
senior tag

A trükk az, hogy nincs benne ugye táv, csak applikáció. A másik, hogy szénkefés a motor. Az app fejlesztése pedig 5-6 modell között oszlik meg, így tudnak olcsók lenni.

Okos húzás, szerintem a Hubsan nagyon sokat fejlődött az elmúlt egy évben. A másik az MJX.

Amik meg semmit, az a JJRC és az XK. Milyen jó XK gép jött ki mostanában? Semmi. Ami meg jó a JJRC-ben, az Emax, csak átbrandelték. Gyártják a nagy mennyiségű szemetet, van 70 modelljük, Hubsannak meg van 8-10, de azok elég jók.

MJX ugyanez, kb. csak értelmes modelljeik vannak. És egyik sem olyan pofátlan, hogy a DJI vadászmezejére merészkedjen:D

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#45189) vandor01 válasza Peaceliker (#45187) üzenetére


vandor01
őstag

hogyan tudom cserélgetni a csatornakat? taranis qx7?

trainer modban latok vmi csatornas dolgot...
a hardware ben is vmi fele csatorna dolog...

szerintem a TAV on jo a beallitas.... valamit a CF/BF ben kene allitani...
nezem a dump ban van vmi gimbal mod= normal... :F

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#45190) AMDaZERG_1 válasza vandor01 (#45189) üzenetére


AMDaZERG_1
senior tag

Amit linkeltem kép alapján nálad mit mutat?

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#45191) Allien válasza Jackal2 (#45182) üzenetére


Allien
veterán

Tiszta sor, hogy ár/értékben oda ver. Igaz, "repülni" nem tanít meg, de legalább nagy az esély, hogy nem is zuhan le a gép, vagy pl az RTH se return to hong kong... ;] Én is azt várnám az mjx-től, hogy adjon egy hasonló appot. :B De, itt jelentős lemaradást érzek. Igaz, az app már régi, a legelső wifis kamjukhoz is ugyan ez volt, csak más néven, és gondolom, kicsit fejlesztettek is rajta (érzésre gördülékenyebb, mint anno). Ennek ellenére, a legelső app, amit leszedtem nem kompatibilis az aliexpresszről rendelt kamerámmal. :(( Eredeti kínai appot kellett felrakjak, azzal viszont tökéletesen megy. ;] Szerencsére, pár része azért englis, meg ugye ábra. ;]

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#45192) vandor01 válasza AMDaZERG_1 (#45190) üzenetére


vandor01
őstag

azt mutatja amit kell.... ezek az alap beallitasok megvannak....
TAV-on is CF / BF ben is...
CF ben az olomverebhez van 8csatornam belottem ra az alap dolgokat
arm/mod/beep/failsav... de a gimbalokl meg vannak keveredve...

BF ben a tojashoz AUX-om meg nincs....
csak gimbalok mennek... de azok is osszekveredve :W

alszok ra egyet... renezek a mindenki baratjara a tubera... hatha?

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#45193) vandor01


vandor01
őstag

na meg van... az 5/12 nel az INPUT nal megfeleloen sorba kell rakni a csatornakat....

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#45194) grimm2015 válasza Jackal2 (#45188) üzenetére


grimm2015
senior tag

Én azt várom , hogy eljussanak végre oda, hogy a Bayang X21 távja egy Bugs 3 feljavított géppel legyen, és tudja is azokat a funkciókat.

Battlenet: Grimm#22690

(#45196) vandor01


vandor01
őstag

itt az igazi olomverebem :DDD

- KK_smart_100-as vaz
- 2S chaoli
- Naze board
- KK Q25 kamcsi
- Frsky_XM receiver
suly = 52,6gramm

irany a park :D

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#45197) KaiotEch válasza vandor01 (#45180) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Taranisnál TAER kell.

(#45198) Jackal2 válasza grimm2015 (#45194) üzenetére


Jackal2
senior tag

Ezt hogy érted? Hogy egy protokollal megy majd minden gép? na ez tuti nem történik meg. Ha én gyártaném, sem csinálnék ilyet. Nekem fejlesztési költség és más gépével megy...Ebben mi a business?

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#45199) Jackal2 válasza vandor01 (#45193) üzenetére


Jackal2
senior tag

Qx7-nél én is szívtam. Nekem az AUX-on volt a gáz, hiába Mode2 TAER volt, végig kellett pörgetnem. Eleinte nem ment, majd mikor újra beállítottam megjavult és azóta jó. Valójában tök mindegy min van ha BF-ben jó a sorrend, lehet az RATE is vagy bármi. Csak játszd végig a lehetőségeket és BF-ben állítsd (asszem FUTABA/JR?) sorra. A default tuti nem jó, az a Flysky. Aztán előbb vagy utóbb jó lesz. És én ezt két gépnél is végig szívtam:D

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#45200) vandor01 válasza Jackal2 (#45199) üzenetére


vandor01
őstag

koszi.... tegnap összehoztam....

a gepenkenti beallitasnal az 5/12 nel,.... ugye 6/12nel van a mix...
szoval az 5/12 -> INPUT nevre hallgato beállitásnal....
fent van alapbol a 4 csatorna Throtle/Yaw/Rol/Pitch...
bizonyos sorrendben.... de az nem jo volt XM? BF/CF nek??

nos ott kellett ezeket csatornakat helyukre raknom minden gépnél...
lehet a TEAR-nak megfelelően??? csak egy videot kovettem
es kiszurtam hogy a csocsesznek mashogy vannak sorban mint nalam...
NA es utana mar a CF/BF ben helyre állt a rend....

lehet a kovetkezo gép felvetelnel is figyelnem kell ra majd..... :F

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.