Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45301) vasii válasza mobbo (#45299) üzenetére


vasii
senior tag

Megkerdeztem a tagot az altalad is linkelt video alatt :)

Thanos28GR15 órája
vasiii the hack does not work after the fw update... i tested it. And for sure doesnt work after remote control fw update

(#45302) varadigabor válasza Peaceliker (#45300) üzenetére


varadigabor
senior tag

Sbus-t tudja?:D Cleanflight vagy milyen vezérlő program van rajta?

Mai Tipp: XT60 csati kicsit laza akkor ne mondjuk ilyeneket hogy " jó van az úgy" meg olyat se hogy "áhh biztos nem fog kicsúszni" mert 30 perces le-fel sétálás lesz a vége a napraforgó sorok között.

[ Szerkesztve ]

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#45303) Peaceliker válasza varadigabor (#45302) üzenetére


Peaceliker
őstag

Nem tudom, anno Cc3d nél még csak pwm eztem...
Ppm tuti megy.
Openpilot van rajta vagy esetleg már librepilot... Ha cf vagy bf kell az egy kis hekkeles ;-)

Ki mondott ilyet? Ez nagy kreténség... Ilyenkor csavarhúzóval kicsit szét kell feszíteni a csatit.

[ Szerkesztve ]

"Oh my Goa'uld!"

(#45304) ezoltan válasza varadigabor (#45302) üzenetére


ezoltan
tag

Az igen....😞 Persze hajlamos az ember könnyelműsködni néha.
Legalább meglett a gép!

Tegnap én az oda nem figyelés miatt szétdurrantottam propellerrel az akksi balanszer-csatlakozóját... No komment 😒😞

QX7S-R9M/GT Rebel LR/iFlight 8”6S LR-FS/M630 6” LR-FS/2xHawk5 5”FS/X215ProMod5S/X220Modded5”/Beta75X/EV800D

(#45305) Baku válasza Jackal2 (#45263) üzenetére


Baku
aktív tag

Csak halkan jegyezném meg, hogy én a saját verziómat már februárban publikáltam EBBEN A FÓRUMBAN (bár akkor a kutya sem vette észre.....)

Az enyém minimum annyival jobb, hogy a két hidroplan talp leeresztve egy 10db- os papírzsebkendő csomaggal azonos helyet foglal a zsebemben, míg ezekhez a bogyókhoz tesco szatyor kell....

A másik dolog, hogy ezeknél a nehéz gépeknél (főleg kamerával felfegyverezve) már NEM SZABAD ennyire kintre helyezni a leszállótalpak felfogatási pontját, mert egy keményebb földetéréskor eltörnek a karok ....

[ Szerkesztve ]

(#45306) popi1987 válasza Peaceliker (#45300) üzenetére


popi1987
csendes tag

köszi a tippeket!

Esetleg meg tudod mondani, honnan van az infód, hogy PWM-el nem fog menni és forrasztani kell?
:)

(#45307) varadigabor válasza Peaceliker (#45303) üzenetére


varadigabor
senior tag

Én mondtam ilyeneket magamban:D akkor vettem észre hogy laza mikor már kimentem repülni:D nem voltnálam semmi amivel tudtam volna rajta igazítani. Lehet horadni kellene magammal kombinált fogot, imbuszt kulcsot meg csavarhúzót:D

#45304) ezoltan Kicsit féltem hogy sose találom meg:D

[ Szerkesztve ]

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#45308) Peaceliker válasza popi1987 (#45306) üzenetére


Peaceliker
őstag

Tudom hogy pwm el nem megy cc3d vel oneshot azt hogy meg forrastani kell a manualból tudom amit nem rég linkeltem ;-) meg hát rcg n is írták többen.

varadigabor

Nálam van több féle imbusz, csípő fogó meg sima, sniccer, pár pót csavar, gyorskotozo, tempőzár kitudjamégmi xD

[ Szerkesztve ]

"Oh my Goa'uld!"

(#45309) freezer922


freezer922
aktív tag

Honnan lenne érdemes töltőt rendelni ha én azt minél hamarabb a kezemben szeretném tudni? :D Valahogy elsiklottam fölötte és most itt vagyok 3 aksival és egy gyári bugs 3 töltővel.

Ahogy nézegettem hazai boltokban, főleg az itt ajánlott imax b6-ot vagy copy van csak vagy copy drágán :D (olcsóbb amit találtam is 10k).

Hobbyking-en EU raktárban találtam 28€-ért, csak nem tudom, hogy a 3 eurós postájuk mennyire lassú (pár hete egy Angol postás dolog jött 2.5hétig mert nem figyeltem, hogy a leglassabb postával küldtek valamit). És nem akarok sokat várni :D

(#45310) mobbo válasza Teréz Atya (#45289) üzenetére


mobbo
senior tag

@Teréz Atya: nem akarom a véred szívni, de ezt meg tudnád kérdezni van e rá kupon? tomtopon 104usd de onnan rendelni olyan lutri :(

(#45311) Teréz Atya válasza ezoltan (#45296) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Köszi! Ezt pont Liftoff-ban tanultam, a fenyős pályán.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#45312) Teréz Atya válasza mobbo (#45310) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Este megnézem, de most épp a töltöm tápját megyek reklamálni, mert a cseredarab is szar.

Komolyan mondom, egyre jobban kezdek csalódni az offline üzletekben. Ejj!

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#45313) Jackal2 válasza Baku (#45305) üzenetére


Jackal2
senior tag

Nagy királyság, és van is videó róla ahogy vízre szállsz?:D Mert akkor kérjük:D

Jah egyébként itt az utódja a gépednek a Syma X8 PRO (nem. még mindig nem burshless :()

[ Szerkesztve ]

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#45314) Jackal2 válasza mobbo (#45310) üzenetére


Jackal2
senior tag

Nekem ott is 140 dodó...

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#45315) Teréz Atya válasza mobbo (#45310) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Csak FY FEIYUTECH SPG gimbalra volt kupon - FYSPG

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#45316) Teréz Atya


Teréz Atya
senior tag

Beszarok, Gearbest elkezdte árulni az Eachine 800D-t LS-800D néven. Ja, náluk 69 dolcsi. BG-n holnap lesz akciós.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#45317) david335


david335
tag

Eachine v-tail 210-e van valakinek? Tud valaki róla mondani véleményt?:)

(#45318) Teréz Atya válasza david335 (#45317) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Egy kalap szar, de alkatrésznek jó. :D

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#45319) david335 válasza Teréz Atya (#45318) üzenetére


david335
tag

:O mi benne fos?

(#45320) Teréz Atya válasza david335 (#45319) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

A ropi váz, az integrált FC, a nem védett kamera. Az ESC és motorok viszont Emax-ok, azok nagyon is jók.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#45321) david335 válasza Teréz Atya (#45320) üzenetére


david335
tag

Gps és a baroszenzor nem szól mellette?:)

(#45322) Teréz Atya válasza david335 (#45321) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Csak annyira mint a vasfűrész, dremel, karbonlap és aluprofil. A KGB project 70-el rongyolt bele a födbe, az eséstől kettétört a VTX, de a váz túlélte, két óra múlva újra röptettem. A V-tail 210 egy durvább landolástól atomjaira hullik. Itt szinte mindenki donornak vette, mert 60 dolcsiból nem veszel 4 RS2205 és 4 nemtom már milyen Emax ESC-et.

Amennyiben van kedved szopni, hajrá, de én a Falcon 180 átépítése után lemondtam a gyárilag elcseszett gépek helyre pofozásáról.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#45323) Baku válasza Jackal2 (#45313) üzenetére


Baku
aktív tag

Sajnos az nincs még, de ha lesz egyszer, akkor azt látni fogjátok .... :DD
Egyébként a Bugs3 is megkapta ezeket a hidroplan talpakat, a múlt héten ott is volt velem Horvátországban, de sem időm,sem alkalmam nem volt repülni .... :(
Úgy hoztam haza, ahogy kivittem ....
Egyrészt nézegettem a horvát dróntörvényt (ami nem piskóta), másrészt olyan helyen voltunk, ahol két hely közül választhattam volna egy kényszerleszálláshoz: Meredek sziklás hegyoldalban 10 méteres fenyőerdő, alatta bozótos, vagy a sziklás,.meredek hegyoldal tövében hullámzó Adria .....
Valahogy egyik sem volt szimpi, fostam összetörni vagy elveszíteni a gépet.....
Igy aztán a vízreszállás is elmaradt..... :(
De majd egyszer valami kis tavacskán ..... :)

Hát ez az új x5 egy jó kis ráncfelvarrás lett, egyre jobban hasonlít a phantomra .... :)
(No persze kizárólag kívülről .....)
Az új x5 is pofásabb lett, de sokkal.nem lett jobb az sem....

(#45324) blod001


blod001
tag

Mennyire up to date az ajánlott drónok listája? Csak úgy poénból vennék egy Eachine H8 Mini-t, mert az olcsóbb kategóriából ez tűnik a legszimpatikusabbnak. Nincs vele komolyabb célom. Van esetleg azóta más ami ajánlott, ha kicsit drágább de jobb élményt nyújt az se baj. Mit ajánlanátok?

(#45325) Peaceliker válasza blod001 (#45324) üzenetére


Peaceliker
őstag

nekem anno vt, jó járgány :) annyi, hogy yaw speed az insane :S nemtom javították-e vagy van e már vmi rokona ami nem képzeli magát búgócsigának :D

"Oh my Goa'uld!"

(#45326) mobbo válasza Jackal2 (#45314) üzenetére


mobbo
senior tag

kell hozzá kupon: ZYSMQ35‎

mit csináljak, megrendeljem innen?

[ Szerkesztve ]

(#45327) david335 válasza Teréz Atya (#45322) üzenetére


david335
tag

Köszönöm, hát szomorú vagyok, hogy ez a gép sem tökéletes.
Mit ajánlanál amiben kevés a hiba?

(#45328) Peaceliker válasza david335 (#45327) üzenetére


Peaceliker
őstag

épített gép... ;)
vagy vmi jó drága :(

"Oh my Goa'uld!"

(#45329) varadigabor válasza david335 (#45327) üzenetére


varadigabor
senior tag

Jobb ha építesz:D Amúgy Wizardot ajánlják, talán Grasshopper F210, amúgy mind baromi gyors kezdésnek és mindnek van szerintem hibája: D

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#45330) kriszbon válasza mobbo (#45326) üzenetére


kriszbon
őstag

Párszor rendeltem onnan(Tomtop), és eddig megjöttek kb. hasonló idő alatt mint másik oldalakról(legutóbb Andoer AN5000).
Volt reklamációm is egyszer, visszakaptam a pénzem aránylag hamar.

[ Szerkesztve ]

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#45331) david335 válasza varadigabor (#45329) üzenetére


david335
tag

Wizard tényleg nagyon csinos darab:)

(#45332) mobbo


mobbo
senior tag

megrendelném, kupon is működik, csak nincs eu-s szállítás opció sehogy, van priority meg expedited (+20-30euro) de nem tűnik vámmentesnek a dolog, valakinek van tapasztalata ezzel kapcsolatban?

(#45333) Allien válasza Baku (#45305) üzenetére


Allien
veterán

De azt írtad valahol is, hogy ezt miből csináltad, meg hogyan? :B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#45334) Teréz Atya válasza david335 (#45331) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

A Wizard mai nap még akciós - 110 dolcsi. Talán ennek van a legkevesebb hülyesége a kész és olcsó gépek közül, amikről tudok.

BTW Wizard. Útnak indítottam 2 Omnibus F4 V2-őt kisfalumba. :D Hogy miért kettőt? Gőzöm sincs. :D

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#45335) freezer922


freezer922
aktív tag

Valaki használ itt csak tépőzáras/velcro kamera foglalatot? Elég erős egy ilyen önmagában, hogy egy runcam 2-őt helyben tartson :D? Vagy jobb azzal is rákötni még.

(#45336) wazo


wazo
aktív tag

Freezer: Írtam privit.

[ Szerkesztve ]

acer liqid, sgs, sgs2, note, note2, sgs4, huawei p6, xiaomi mi3, lg g3, lumia 930, xiaomi mi4, redmi note 3 pro, redmi note 3pro (B20), redmi note 4 (B20)

(#45337) Baku válasza Allien (#45333) üzenetére


Baku
aktív tag

El sem hiszed, mennyire olcsó, és egyszerű a megoldás .... :)
ILYENNEL :DD
Ezen felül kell a phantom leszállótalpakra 2-2 apró furat, és talpanként 2-2 vékony hosszú kábelkötegelő, és ennyi..... :)
Délután (este felé inkább) csinálok fotókat majd......

(#45338) Teréz Atya válasza Teréz Atya (#45316) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Hehe, BG-n csak a sima EV800 akciós - 55 dolcsi. Ha azt vesszük, hogy a 69 dolcsis GB-s 800D-ben van diversity vevő és DVR, akkor ők egyértelműen nyertek árban.

Hiába, ha két áruház árversenybe kezd, akkor mi járunk jól! :D

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#45339) Allien válasza Baku (#45337) üzenetére


Allien
veterán

Ok, köszi. Azaz, lufi a megoldás. ;] De, nekem más megoldást kell keresnem. Van pár alternatíva még, mert víz környékén nem nagyon leszek, de magas fű/gaz az bezavar jobban. :B Láttam ugye olyat, ami cső a végén össze nyomva, és rá húzva a bugs 3 alap leszálló talpaira (a karok legvégén). Az kifejezetten "tetszik" :DDD Mivel, valszeg alu csövet könnyebb beszerezni, és megmunkálni. ;]

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#45340) Allien válasza freezer922 (#45335) üzenetére


Allien
veterán

Találtam videjót, ahol Bugs 3-ra kétoldalas ragasztóval rakta fel az illető, de én nem bíznék csak erre kamerát:
[link]

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#45341) twine válasza Allien (#45339) üzenetére


twine
addikt

"magas fű/gaz az bezavar jobban."


;) :DDD

(#45342) Peaceliker válasza Teréz Atya (#45338) üzenetére


Peaceliker
őstag

Csak gb garancia fos, majdnem hogy nincs... Bár ilyenre nem tudom rá mondják e hogy hobby parts (amire nem nagyon vállalnak garit). Bg től még lizard váz fele árat vissza kaptam mert nem megy fel 2.3as prop...lehetett vna tovább is kardoskodni de első felajanlast elfogadtam ami 600 pont, ami ugye 6 dolcsi tulajdonképpen

"Oh my Goa'uld!"

(#45343) freezer922 válasza Allien (#45340) üzenetére


freezer922
aktív tag

Ezt láttam én is, itt nem sima ragasztót használ, hanem tépőzárat aminek a drónra rakott oldala ragad.
Ilyet rendeltem én is de igen :D nem tudom mennyire bízhatok csak ebben. De szerintem lesz ez + rá erősítem a saját kötegelőjével, az már csak elég.

(#45344) Teréz Atya válasza Peaceliker (#45342) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

BG-ről a sajátmárkás Gemini beszart fél év után. Azt mondták vegyek egy újat, pedig 70 eurós töltő!!!
VR D2-nél ugyanúgy megtagadták h küldjenek egy jó DVR-t. After salesben jobb a BG, de amint nem szállítás utáni gariról van szó elhajtanak a f*ba.

@freezer922 - öntapadós velcro + körbefogni a kamerát velcro strap-pel és kész. Ha nagyon félted, lehet velcro strap helyett gyorskötözőzni, de azzal megkarcolhatod a kamera/kopter fényezését.

[ Szerkesztve ]

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#45345) Peaceliker válasza Teréz Atya (#45344) üzenetére


Peaceliker
őstag

Az lehet, szerencsére még csak érkezés utáni szarokkal egyeztettem velük, akkor minden rendben vt. Gb viszont friss árura is copy pastelte hogy nem vállalnak garit rc cuccra mert tuti én csesztem el, mert ők tesztelnek mindent küldés előtt (persze xD). Mondjuk így is kaptam vmit de az nesze semmi volt :-)

"Oh my Goa'uld!"

(#45346) Teréz Atya válasza Peaceliker (#45345) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Na, ezért vettem az Omnibus F4 V2 pro-t BG-ről és nem GB-ről, pedig ott olcsóbb 2 dolcsival. Amúgy akartam eredeti FLip32 Omnibust venni - 32 + 12 dodó a szállítás. Osztrák shopokban meg 50+ euró, na ekkor mondtam, hogy kapják be!

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#45347) Allien válasza twine (#45341) üzenetére


Allien
veterán

Ez már volt linkelve, de nem tudsz egy olyat, amin XT60-s csatlakozó van, és autómata? ;]

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#45348) stinky14


stinky14
csendes tag

Sziasztok!

Racer mellé tervezek összerakni egy kamerázós drónt, de ott nagyon le vagyok maradva. Milyen vezérlőket szoktak ott használni, és mivel állítgatják? Ez az Omnibus F4 V2 amiről beszéltetek megfelelő lehet rá iNavval? Vagy ott ez már felejtős, és maradjak a dji naze vonalon?

(#45349) Teréz Atya válasza stinky14 (#45348) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Az Omnibus F4 nagyon jó, ha olyan racert akarsz, ami azért tud navigálni is. iNAV-al tud missziót is repülni meg gimbalt kezelni, de sokat kell reszelni, hogy atomstabil kamerás gép legyen belőle. Élményröptetésre tökéletes.
Ha az a célod, hogy felcsapod a repvezérlőt és minden flottul menjen, és eszedben sem áll nyomni neki, akkor Naza, esetleg Pixhawk. Naza-ra Jackal már épített gépet, a felső tagozatban meg vannak Pixhawkosok.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#45350) Baku válasza Allien (#45339) üzenetére


Baku
aktív tag

Hát mondjuk rá, hogy "lufi".... Bár azon kívül, hogy felfújható, más köze nincs a lufihoz....
Anyaga meglepően jó minőségű, erős, nem leheletvékony műanyag fólia.

Már írtam: Nehéz géphez NEM SZABAD a karok végére tenni a lábakat. Kamera nélkül, és gyári akkuval még csak csak, de ha nehezebb az akku,+ kamera+gimbal, akkor a nagy súlytól egy keményebb landoláskor recccs a karoknak. De Te tudod....
Sajnos a B3 karjai egyébként is gyengék (ettől van a remegés nagy gáznál a kameraképen, és 3S használatakor ....)
Ha mégis nekiveselkedsz a lábaknak, akkor ne alu, hanem műanyag bermann csövet használj.
De én nem ajánlanám ....
Inkább a gyári talpakat toldd meg szerintem .....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.