Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45651) Teréz Atya válasza rachmaninoff (#45649) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Hát, ha volt eszük, akkor a készítők a felszíntől számítják a max. magasságot. Pl. nálunk Liptószentmiklós 578m magasan helyezkedik el, mégsem hallottam róla, hogy egy DJI drón le ment volna vakondba.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#45652) Adams15


Adams15
aktív tag

koszonom a valaszokat!!

(#45653) david335


david335
tag

Itt is olcsó a Wizard :)
[link]

(#45654) d.tiborz válasza tillatrilla (#45533) üzenetére


d.tiborz
aktív tag

Ezt láttad?
(nem vagyok benne érintett)

[ Szerkesztve ]

(#45655) KaiotEch válasza david335 (#45653) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Ez mitől olcsó? Amúgy meg Alin nem olyan garancia, mint BG-n.

(#45656) ezoltan válasza david335 (#45653) üzenetére


ezoltan
tag

Milyen agresszív propokkal szerelik,eddig fel sem tűnt.

QX7S-R9M/GT Rebel LR/iFlight 8”6S LR-FS/M630 6” LR-FS/2xHawk5 5”FS/X215ProMod5S/X220Modded5”/Beta75X/EV800D

(#45657) AMDaZERG_1 válasza ezoltan (#45656) üzenetére


AMDaZERG_1
senior tag

Én egyet sem használtam belőle. Állítólag nem túl jó. Törik

[ Szerkesztve ]

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#45658) david335 válasza KaiotEch (#45655) üzenetére


david335
tag

Mennyivel másabb? csere garanciás?

(#45659) ezoltan válasza AMDaZERG_1 (#45657) üzenetére


ezoltan
tag

Akkor neked "s" modelled van?

Egyébként a sima x220 szériapropellerei is mint a papír...De feltűnt hogy mennyivel szelídebb ívelésűek mint az S-éi.
Eddigi legkomolyabb balesetem bokorba akadás volt úgy hogy disarm-oltam a motorokat is,mégis egyszerre kettő pattant el. 😄
Molnigee a Kingkong 5045-öt ajánlotta hozzá.

QX7S-R9M/GT Rebel LR/iFlight 8”6S LR-FS/M630 6” LR-FS/2xHawk5 5”FS/X215ProMod5S/X220Modded5”/Beta75X/EV800D

(#45660) Jackal2 válasza ezoltan (#45659) üzenetére


Jackal2
senior tag

Nekem az is nagyon törik, most vettem 10 párat és már a fele elpusztult. Olyan, mintha anyagában szétszakadna.

Ami nem törik csak hajlik, az a Dal 5040 meg a Dal 5045 /cyclone 5045 csak az meg drága.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#45661) AMDaZERG_1 válasza ezoltan (#45659) üzenetére


AMDaZERG_1
senior tag

Igen az s van. Amúgy meg a Kingkong 5045 minőségre kb ugyanaz.
Ez a gyári baromi nagyot "harap" a levegőbe videók alapján és véleményem szerint épp ezért fárad talán hamarabb, mint a kingkong 5045.

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#45662) mobbo válasza rachmaninoff (#45649) üzenetére


mobbo
senior tag

ilyen lenne a nolimit [link]
(ez egy sport++ módos mavic, gyorsabban emelkedik)

(#45663) Teréz Atya válasza mobbo (#45662) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Ez is inkább áramot vezetne drón helyett...

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#45664) Peaceliker válasza Jackal2 (#45660) üzenetére


Peaceliker
őstag

havernak kingkong 5045x3 nagyon bírja, de merev, 5040x3 ami hajlik, szinte tényleg eltörhetetlen, ahogy a neve mondja :)
viszont sztem kanyarban is nagyot hajlik nagy tempónál és gép is szabályosan sikít vele powerloopban :)
lassan elfogynak, most majd 5045x3at próbálom ki

"Oh my Goa'uld!"

(#45665) molnigee válasza Jackal2 (#45660) üzenetére


molnigee
aktív tag

Neked minden törik :)
Kingkong 5045 azért bőven jobb mint a gyári, nekem jól bírta.
Dal cyclon meg megjobban. Szinte meglepődök ha törik.
Akkor kell rendelni mikor közös rendelés van facen drh csoportban. 20 szetet rendeltem, idén simán kitart végig...
Jackal ha nagyon ráérsz, írj rám, indulna a játék ;)

--> http://dronearena.hu/ <--

(#45666) varadigabor válasza Peaceliker (#45664) üzenetére


varadigabor
senior tag

Nekem is kingkong 5045 van, elég merev de nálam jobban tört mint a Racerstar R5040X3 amivel szerintem fürgébb is a gép ,mondjuk jobban is hajlik. Most rendeltem Racerstar V2 5048 remélem jó lesz.

Ez mire jó hogy ilyen fogas?

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#45667) Peaceliker válasza varadigabor (#45666) üzenetére


Peaceliker
őstag

Nyilván ami merevebb az jobban törik. Én amúgy leginkább csak ezt az 5040x3 at használtam, mert idén 1 doboz még kitart, pedig 1 szettet az 5 ből elhagytam. :D
Szal most nézem majd meg 5045 milyen nálam (havernal jó). Mondjuk merevebb proppal többet eszik az tuti, sztem nehezebb is, gyengébb motornak az még probléma is lehet. Igazából kanyarban való viselkedésre leszek kíváncsi vele.

"Oh my Goa'uld!"

(#45668) molnigee válasza Peaceliker (#45667) üzenetére


molnigee
aktív tag

Ez így nem igaz, akkor a karbon is jobban törik mint a műanyag ugye? :)

--> http://dronearena.hu/ <--

(#45669) Peaceliker válasza molnigee (#45668) üzenetére


Peaceliker
őstag

Nézőpont kérdése, az törik, műanyag meg (ha olyan) hajlik, szal ha így nézzük igen ;)
Karbon már sztem azért nem divat, mert annyira erős, hogy károsítja a motort.
Amúgy arra céloztam, hogy ami merevebb általában ridegebb is.

"Oh my Goa'uld!"

(#45670) molnigee válasza Peaceliker (#45669) üzenetére


molnigee
aktív tag

Értem, de az tuti hogy wizard gyárival egy egyesés, 3 prop törés, 5045 meg néha tört, napi 1 kb átlagban, 5040 gyenge, nem húz, mert hajlik 90 fokig, esés után lehet vissza hajlítani, de az már nem az igazi. Cyclon meg kicsit meghajlik max, ha nagyon nagyot kap akkor törik.
Láttad a verseny gyakorlós vidimet a végén a napi esések ott vannak, propoknak semmi baja.

--> http://dronearena.hu/ <--

(#45671) KaiotEch válasza david335 (#45658) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Majdhogynem, de elég jó a garanciájuk.

(#45672) Peaceliker válasza molnigee (#45670) üzenetére


Peaceliker
őstag

Persze, én is azért leszek kíváncsi merevebb proppal kanyarban milyen lesz a gép. Azt barom hogy sokkal reszponzívabb lesz. Azért nem raktam fel eddig azokat, mert gondoltam gyorsba elhasználom... Csak nem nagyon fogynak :)
Most eszembe jutott régi 5030 gemfan... Hajlott és tört is egy fűszáltól is :D

"Oh my Goa'uld!"

(#45673) shaddam


shaddam
aktív tag

AIO kamerából van ami kaphat 2 cellás feszültséget? Ilyen kis mini repcsibe lesz, minimalizálnám az extra cuccokat

RájzenHét 1700|GTX 1060 #TeamZsarnokgyík #Internetesvérpistike Retro multis mókák---> http://szondi.ninja

(#45674) Peaceliker válasza shaddam (#45673) üzenetére


Peaceliker
őstag

Buck dc dc converter 1.5g asszem és nincs 300 Ft :)
Szerk :
De 5v akkor is kell... Fc vevő, szervó? Arról megetetni ezt is?
Vagy balance csatiról leveszel 1s feszt ;)

[ Szerkesztve ]

"Oh my Goa'uld!"

(#45675) vandor01 válasza shaddam (#45673) üzenetére


vandor01
őstag

vagy rakahatsz bele ilyen kamcsit ez 2S tol hasznalhato: [link]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#45676) molnigee


molnigee
aktív tag

No, gép ajánlót kérek most én!
Kingkong 95GT - 25K
Eachine Lizard 28K
Kingkong FLY EGG 100 - 29K

Vagy valami más esetleg?

--> http://dronearena.hu/ <--

(#45677) shaddam válasza Peaceliker (#45674) üzenetére


shaddam
aktív tag

Balanceról veszem le a teljes feszt hogy szinkronban legyen, aztán konverter és az fpv. Kis wltoys játék repülő, igyekszem minimálisan mókolni

RájzenHét 1700|GTX 1060 #TeamZsarnokgyík #Internetesvérpistike Retro multis mókák---> http://szondi.ninja

(#45678) vandor01 válasza molnigee (#45676) üzenetére


vandor01
őstag

Jackal cikke? [link]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#45679) cd334 válasza molnigee (#45676) üzenetére


cd334
tag

ARFUN Pro 95mm - 35K? Drágább az igaz.

Eladó drónos cuccaim: https://www.kwadmarket.hu/author/danielczigany/

(#45680) molnigee válasza vandor01 (#45678) üzenetére


molnigee
aktív tag

Nope, nálam csak BG játszik, illetve nem is tetszenek azok a gépek, kitudja lesz e hozzájuk alkatrész pl?
BG-n kupon, affi csökkenti jelentősen az árat, főleg most vannak 10-11-12%-os kuponjaim is...
A fent írt árakra csak 8%-ot vontam le, de még abból is jön le 1-2K, szóval így kell néznem.

--> http://dronearena.hu/ <--

(#45681) molnigee válasza cd334 (#45679) üzenetére


molnigee
aktív tag

Igen, jó lenne 30K alatt maradni, tudom vannak még feljebb is pl a DYS gépe is tetszik 40 valamennyi :D
Még kell egy rakat aksi is, nem akarok annyit költeni :D
Ja, meg opcionálisan agyalok azon hogy egy splitet raknék bele, szóval előny ha belefér :)
A flyeggbe pl belemegy. flyegg 130 is játszhat.

--> http://dronearena.hu/ <--

(#45682) Peaceliker válasza molnigee (#45681) üzenetére


Peaceliker
őstag

flyegg ből nekem 130 a szimpi... babyhawk még jó ár kb 21k, de ott vázat cserélnék, mert gyári ergya :) szal akkor az még plusz lóvé.

"Oh my Goa'uld!"

(#45683) KaiotEch válasza molnigee (#45676) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Az összessel az a baj, hogy szarok ezek a TX01/2/3 kamerák. Kisgépben sem szabad egyébként Runcam Micro Swift alá adni. Tény, hogy így annyiba jön ki, mint egy nagy gép.

(#45684) molnigee válasza KaiotEch (#45683) üzenetére


molnigee
aktív tag

Én is azt néztem, hogy a Lizard és a Wizard egy árban van :D
A splitnek jó képe van, azt hiszem pont a micro swifthez egyezőnek mondták.
fly egg 130, jó lehet, csak a zárt motorok, írta valaki hogy nagyon melegszik...

--> http://dronearena.hu/ <--

(#45685) Saccco


Saccco
nagyúr

Hogyan tároljátok az akkukat?

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#45686) Jackal2 válasza Peaceliker (#45664) üzenetére


Jackal2
senior tag

Gábor javasolta nekem is, és freestylere jó, de fák közé nagyon nem. Nekem a DAL -ok nagyon beváltak már amennyiben nem akarom repülésenként nagy mennyiségben kidobálni. A Gemfan is ugyanez, merev és törik, de szerintem a mi szintünkön a tartósság fontosabb mint a brutálisan kihegyezett teljesítmény.

Egyébként meg azért vettem Kingkong lilát mert ment a gépem szemének színéhez:D

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#45687) Jackal2 válasza molnigee (#45676) üzenetére


Jackal2
senior tag

Ezt olvasd el, kb. mindről írtam.

Nekem Lizard lenne a választásom.

Arfun: van hozzájuk alkatrész mert már sajna vennem kellett:P

Peaceliker: szerintem a Babyhawk szar, azért nem is teszteltem. Kocsonya, nem tudod állítani a kamera szöget és nem is túl erős.

[ Szerkesztve ]

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#45688) rachmaninoff válasza Teréz Atya (#45651) üzenetére


rachmaninoff
aktív tag

én is remélem, mert így lenne logikus. a kérdésem konkrétan annyit takart, hogy ősz végén bele akarok kukkantani egy vulkánba, és 2200m magasságból indítanám a madarat, és jó lenne, ha a kilövés magasságától számítva plusz 1000m magasba tudnám engedni. persze az 500 is megfelel, csak kérdeztem, hátha van valami beállításokból elérhető trükk hozzá. alapesetben nem keveslem, teljesen jó ez a fél kilométeres magasság. Amit mobbo linkelt, az sztem értelmetlen.

(#45689) vandor01


vandor01
őstag

na...
vmi hulye dronos rankszabadit vmi vulkant ami romba donti a civilizaciot es megint jon egy 10e eves jegkorszak :D :D :D :D :D

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#45690) KaiotEch válasza vandor01 (#45689) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Ami egyébként lehet nem is lenne akkora baj, így is felborult már az egyensúly, alig vannak jéghegyek.

(#45691) vegyszer válasza vandor01 (#45689) üzenetére


vegyszer
addikt

Pompeiben a kitörés nem egy kínai drónnal kezdődött???

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#45692) vandor01 válasza vegyszer (#45691) üzenetére


vandor01
őstag

ahhh pompei... semmi
na az volt igazi durranas mikor kihaltak a dinok... tuti vmi dron volt :DDD

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#45693) mobbo válasza rachmaninoff (#45688) üzenetére


mobbo
senior tag

a felszállási pont szintjétől tudsz 500m-t emelkedni (AGL), a max felszállási magassága a mavicnek 6000méter (AMSL)
6500m felett már a légsűrűség miatt nem repülne normálisan
melyik vulkán? etna? ott a la terrazza dell'etna környéki parkolókból fel kell sétálnod nem keveset, hogy beleférj az 500ba

(#45694) Jackal2 válasza KaiotEch (#45690) üzenetére


Jackal2
senior tag

Az amerikai Tornadot is Drón kavarta, aztán tessék, most minden víz alatt van, lehet átállni rc hajóra:D

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#45695) wazo válasza Jackal2 (#45687) üzenetére


wazo
aktív tag

+1 arfun
Brutál megy viszont a kar törik. Tegnap elém ugrott egy fa a szigeten, este csere.
Rendeltem hozzá egy kingkong 100 vázat kis alakításával megy bele egy runcam micro cam, meglátjuk.

acer liqid, sgs, sgs2, note, note2, sgs4, huawei p6, xiaomi mi3, lg g3, lumia 930, xiaomi mi4, redmi note 3 pro, redmi note 3pro (B20), redmi note 4 (B20)

(#45696) varadigabor


varadigabor
senior tag

Az miért lehet hogy a PC nem ismeri fel az FC-t ? Másik FC-t rádugok egyből megy, ismeretlen eszköznek látja a windows.... 2 napja még jó volt Flashelni se engedi magát, boot pint pedig nyomkodtam, aksit is rádugtam stb. Állítani kellett volna a feszültség érzékelőn hogy ne sípoljon teljesen feltöltött aksinál...
Tartalék FC úton van de lehet rendelem az új tartalékot.

Jackal te milyen FC-t rendeltél végül ?

[ Szerkesztve ]

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#45697) virbo válasza molnigee (#45676) üzenetére


virbo
csendes tag

Én még ezt néztem: [Awesome]

Nekem gyakorolni kell, nem szükséges 0,1 másodperc alatt a holdon lennie egy kis gázra. Ahogy nézem talán elég jól védett a kamera is, igaz a felfogatása állítólag nem a legjobb.
Azért kíváncsi lennék a véleményekre.

Vevőm már van, akksit meg úgyis venni kell a gyári helyett (is). :)

(#45698) Teréz Atya


Teréz Atya
senior tag

FB falamon posztoltam egy találós kérdést. Vajon mi a tök fogta meg úgy az EPP habot, hogy amikor megpróbáltam szétszedni, inkább a hab adta fel, nem a ragasztó? A szurok és epoxy eddig kiesett.
Ha nem találjátok ki éjfél előtt, akkor elárulom. :)

[ Szerkesztve ]

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#45699) virbo válasza Teréz Atya (#45698) üzenetére


virbo
csendes tag

Aceton?

(#45700) Teréz Atya válasza virbo (#45699) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Az aceton állítólag nem oldja az EPP-t. De még nem próbáltam, mert nincs acetonom. :D

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.