Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) brd válasza megaraid (#750) üzenetére


brd
nagyúr

? Miért ezek, olyan rossz árak...?

The only real valuable thing is intuition.

(#752) donzoli válasza I_Am (#714) üzenetére


donzoli
aktív tag

ezek a routerek közül melyiket ajánlanád.. látom van smc7004vbr ilyen van nekem is, de gondolom ez már a rev 2es
amúgy ezekre is10/100 van írja, mégis bírják a 20at?

[ Szerkesztve ]

(#753) coolmpi válasza donzoli (#752) üzenetére


coolmpi
aktív tag

Bár nem nekem írtad, azért megpróbálok segíteni. Digi LAN-ra most vettünk egy ilyen routert:
[link]

Nagyon tutin megy vele. A 10/100-as elnevezés azt jelenti, hogy tudja mindkét "szabványt". Tehát tud 10 és 100 mbit-es hálózaton is működni. Ha minden eszköz támogatja a 100 mbit-et, akkor bőven fogja bírni a 20mbit-es netet max-al. (gondolom, p2 és p3-as gépeket nem nagyon kötnél rá, kb azokban az időkben volt még 10mbit-es hálókártya, de amúgy ez sem gond, csak az ilyen gépnél max 10mbitet tudna használni)

A wlan meg nagyon jó, és csak 1000-1500 ft-al drágább, és később v. akármikor jól jöhet :)

(#754) donzoli válasza coolmpi (#753) üzenetére


donzoli
aktív tag

köszi az infót!
az általad linkelt router nálatok is 20/20as neten dolgozik?
amúgy valószínű az lesz amit mondtál vagy ez

(#755) I_Am válasza coolmpi (#753) üzenetére


I_Am
veterán

Attól, hogy P2-es a gép miért nem tudja a 100 Mbps? Tudja. Hálókártya kérdése az egész.

Jó az a router amit linkeltél és igen a wlan később még jól jöhet.

donzoli: a rev2-es (és ma már csak olyat lehet kapni) már tudja a nagysebességű wan kapcsolatot is osztani. Kipróbáltan 100 megát tud a 100-as portjaira forwardolni.

[ Szerkesztve ]

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#756) xabolcs válasza I_Am (#755) üzenetére


xabolcs
őstag

szerintem arra gondolt, h akkoriban a 10 bnc/utp kartyak voltak elterjedve ... aztan h mit sikerult vegul gepelnie az mar mas teszta :DDD

nalam is itt figyel egy compaq en sff 10/100-as integralt halokartyaval :C

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#757) coolmpi válasza xabolcs (#756) üzenetére


coolmpi
aktív tag

Valami ilyesmit is gépeltem :) A kolléga kérdéséből kiderült, hogy nem nagyon érti mit jelent a 10/100-as megfogalmazás, ebből gondoltam, hogy a reklamáció elkerülése végett, leírom, hogy egy tisztán 10 mbit-el működő hálókártyával ne várja, hogy 20mbit-el tud letölteni. (valszeg, a mostani gépében már gigabit-es integrált kártya van, így azzal tuti nincs gond, viszont ha van egy őskövület a lakásban (mivel routerre van szüksége így valószínű, hogy osztani fogja a netet) akkor az nem mind1 milyen. Ha p3-nál újabb a másik gép, és integrált a hálókártya, akkor nagy eséllyel 10/100-as, tehát menni fog neki a 20mbit...

Ennyi. De I_Am neked mindenbe bele kell kötnöd? :)

(#758) coolmpi válasza donzoli (#754) üzenetére


coolmpi
aktív tag

Erről az SMC-ről nincs tapasztalatom, korábban írtam, hogy egy régi SMC elég szenvedősen viselte a Digit. (ez 5-6 éves készülék volt)

A TP az tuti, hogy kb másfél hónapja fagyás/lehalás nélkül megy, hogy később milyen lesz azt nem tudom.

(#759) donzoli válasza coolmpi (#758) üzenetére


donzoli
aktív tag

azt hiszem akkor magamévá teszek ma egy ilyen TP féle csodát..
holnap reggel 8ra jönnek a szerelők bekötni..
gondolom bekötés után egyből megy nem??

(azért voltam gondba ezzel a 10/100 dologgal, mert azt hittem, hogy ez azt jelenti, hogy 10 a wan része és 100 a belső lan)

(#760) coolmpi válasza donzoli (#759) üzenetére


coolmpi
aktív tag

Oké, így már logikus. :) Egyből mennie kell. Amikor bekötik, akkor rögtön le is tudod tesztelni. (normális esetben ezt fel is ajánlják.)

(#761) donzoli


donzoli
aktív tag

nah meg is van:D
eredmény 20/34:D

(#762) kano válasza megaraid (#722) üzenetére


kano
nagyúr

Szia!
Mikor jöttök a II - III. kerület Kolosy tér felé(Uszály utca 9)? Akkor nem köttetnék ADSL-t.
Köszi!

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#763) FNZ válasza I_Am (#714) üzenetére


FNZ
őstag

nekem is ezt írja ki a routerem, mint az előző hozzászóló (kivéve a mac címeket), de tesztelés idején a tvkábelen 40 MBitttel jött az adat. akkor elvileg a lannettel is tudnia kellene majd ugyan ezt és nem kell majd nemsokára lecserélnem ?!?!

[ Szerkesztve ]

(#764) coolmpi válasza donzoli (#761) üzenetére


coolmpi
aktív tag

Ugye, hogy tuti a cucc :) Have fun! :)

(#765) I_Am válasza FNZ (#763) üzenetére


I_Am
veterán

jáj! :DDD

Most nézem, hogy nálam is ezt írja ki. Akkor a router alján lévő matrinyán kell megnézni melyik. Ha 752-vel kezdődik a part number, akkor már jó.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#766) Laci_01


Laci_01
csendes tag

Sziasztok. Épp most akarok netet váltani és láttam, hogy a Digi 20Mbit/s-es sebességet kínál. A kérdésem a következő lenne: (Debrecenröl van szó, már a házba behozták a kábelt)
- tudja a 20 Mbit-et teljesíteni?
- az ADSL-nél dinamikus ip volt, itt miben másabb az hogy fix az ip?
- router gondolom teljesen mind1 h milyen, vagy nem? :F :F
bocsi hogy ha alap dolgokat kérdezek, előre is köszi a segítséget ;)

(#767) I_Am válasza Laci_01 (#766) üzenetére


I_Am
veterán

Ha visszaolvasol pár hozzászólást, akkor mindenre meg is kaptad a választ.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#768) smog86 válasza kano (#762) üzenetére


smog86
senior tag

Ettől a sráctól ne várj sok választ...nem tud semmit...
Én már több mint egy hete kérdeztem valamit és azóta sem ad választ...

Szerk: Megtudnátok mondani hogy mi alapján azonosítanak? Úgy működik mint ADSLnél?

[ Szerkesztve ]

(#769) I_Am válasza smog86 (#768) üzenetére


I_Am
veterán

PPPOE - Point to Point Over Ethernet protokoll-t használ, hasonlóan az ADSL-hez. Felhasználónév és a jelszó alapján azonosítanak a hálózaton.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#770) FNZ válasza I_Am (#765) üzenetére


FNZ
őstag

az smc routerem part numbere 751-el kezdődik és mégis bírta a sávszélemelést.

(#771) FishAir


FishAir
senior tag

Hellótok!

Na nálunk (Gyöngyös) most fúrják ementálivá a lépcsőházat. Az emeletünkön ma csináltak valami extra lyukakat külön csatornával és itt hagytak 2db kb 80 x 50 x 30 centis dobozt. Jelenleg szünetel a munka, de gondolom majd felrakják oda ahová a lyukakat fúrták. :)) A kérdésem az lenne, hogy akinél már befejezték a munkálatokat megtudná mondani mi célt szolgál ez a két misztikus doboz? Esetleg switch kerül bele vagy valami hasonló?

iDontcare

(#772) Scrym


Scrym
tag

Az egyik dobozba a swich kerül, az osztja az Internetet ugyebár, a másik dobozba pedig a koaxiális kábel megy, meg az elosztók hozzá, szóval az a TV-zéshez kell! ;-)
Mihamarabbi bekötést, és jó villámgyors netezést! ;-)

(#773) FishAir válasza Scrym (#772) üzenetére


FishAir
senior tag

Köszi a választ meg a jókívánságokat. :)
Már nagyon várom. Szeptemberben pont lejár a mostani netszolgáltatómnál a hűségidőm, utána köttetem is be a digis netet. De lehet nem fogom kibírni és nyomatok egy próbahónapot, feltéve ha szeptember előtt elérhető lesz a szolgáltatás.

iDontcare

(#774) FNZ


FNZ
őstag

ha bekábelezik a házat, akkor kb. mennyi idő múlva kötik be a lakásokba?
kb. 2 hónap?
már alig várom, hogy a bejárati ajtóm sarkából behozzák a lakásba is a kábeleket!

már kb. 1 hónapja bekábeleztek a házba

[ Szerkesztve ]

(#775) murex válasza FNZ (#774) üzenetére


murex
tag

Nálunk (Tatabánya) február közepén kikábelezték már a lépcsőházat, de azóta se tudni, mikor indul a szolgáltatás. Még földmunka se volt.

(#776) FishAir válasza FNZ (#774) üzenetére


FishAir
senior tag

Sok mindentől függ. Mekkora területen akarják elindítani egyszerre a dolgot. Lakótelepeken bonyolultabb a helyzet, mert minden egyes ház közös képviselőjének lakógyűlést kell összehívnia és megszavaztatnia vagy postaládás módszerrel összeszedni az aláírásokat. Minél nagyobb a lakótelep ez annál tovább tart, illetve a kábelezési munkák is.
Magyarul nem lépcsőházanként fogják elindítani a szolgáltatásokat, hanem amikor az egész telepen kialakult, hogy ki járult hozzá és ki nem, minden be van kötve és a földben ott a kábel, akkor kezdődhet a móka.
Nálunk az egész telep 8db tíz emeletesből és 16db négy emeletesből áll.
Március eleje felé az első 2 tizesben elkezdték csinálni a lépcsőházat, rá 2 hétre kezdődött a földmunka is. Azt már befejezték, és már csak 2 tíz emeletes van hátra. A fúrós tagot kérdeztem, azt mondta nemsoká jönni fog üzletkötő. Majd kifaggatom mi merre hányméter.

iDontcare

(#777) FNZ válasza FishAir (#776) üzenetére


FNZ
őstag

nálunk nem volt szavazás.
jöttek-fúrtak-kábeleztek (földmunkát nem láttam a környéken)
az optikai végpont a házban van már "régóta".

[ Szerkesztve ]

(#778) Scrym


Scrym
tag

Sok helyen úgy van, hogy az épületekben már réges rég kiépítették, de a gerincre csak jóval később tudnak csatlakozni! Az a rész szerencsés ahol a város alatt van földalatti alagút rendszer (mint pl.: itt Pécsen, Kertvárosban), mert ide hamar be lehetett húzni az optikát, máshol ahol nincs alagút rendszer ott bezony megkell várni még a földmunkával készlesznek!

(#779) satomee


satomee
senior tag

Használja itt valaki Miskolcról- esetleg játékra is...?

[ Szerkesztve ]

...villámcsapás keltette indukciós hatás...

(#780) Geli


Geli
senior tag

most lehet hogy rosszul látok, de mintha 2500 KILOBYTE-al töltenék :Y :Y :D
de szerintem nem latok rosszul, mert pár perc alatt lejött egy dvd ;]

(#781) brd válasza Geli (#780) üzenetére


brd
nagyúr

20 MBit az biza' ennyi. ;) De a pár perc az kevés lesz, kb. fél óra, egy 4.38 GB-os DVD, ha max-on fut végig.

The only real valuable thing is intuition.

(#782) ervef


ervef
csendes tag

Sziasztok!

Most kötötték be a diginetet (10/10). Lenne pár tapasztalatom, érdekelne ti tapasztalatotok-e hasonlót.
Többször előfordul hogy szakad a net, persze azonnal visszacsatlakozik, de azért szó mi szó
ez tud kellemetlenséget okozni.
Torrentnél ( ;] ) a sebesség eléggé ugrál, főleg a feltöltés. Feltöltés átlagban olyan 300-400 kB/s Esetleg korlátozná a szolgáltató mint a Chello-nál?

(#783) satomee válasza ervef (#782) üzenetére


satomee
senior tag

Nekem egy hete van bekötve.Korlátozni szerintem nem korlátoznak,nálam teljes sebességgel jön.De tegnap pl fel-alá szaladgált a sávszélem,és játék közben marha idegesítő lag-ok voltak,majd később meg is szakadt.Ma azt mondták "valami központi hiba" volt náluk.Egy hét alatt kb 3x szakadt meg,remélem ezek csak a kezdeti problémák...

...villámcsapás keltette indukciós hatás...

(#784) csellosi válasza Geli (#780) üzenetére


csellosi
tag

Kepzeld el milyen amikor 3500kB-al toltessz lefele, vagy epp felfele :)

Milyen neted volt elotte?

"mert pár perc alatt lejött egy dvd" - De azert oszd is vissza mar ilyen nettel azt a Linux dvd-t... :)

[ Szerkesztve ]

- Miota dolgozol a cegnel? - Miota megfenyegettek, hogy kirugnak.

(#785) donzoli


donzoli
aktív tag

nálam most ilyen

;]

[ Szerkesztve ]

(#786) s7evcsenko válasza ervef (#782) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Üdv.
Ezzel a problémával én is találkoztam, és nem tudtam megoldani!
Integrált hálókarid van? (alaplapi)
Nekem azzal jelentkezett a hiba!
Próbaképp beraktam egy PCI-os hálókarit, és láss csodát a hibajelenség megszűnt!
Még most sem értem mi lehet a gond az alaplapi hálókarival!!
Hardver hiba nem lehet, mert 2 egyforma lappal is csinálja és előtte a UPC gond nélkül ment vele... :U

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#787) ervef


ervef
csendes tag

Hali!

Eltaláltad, alaplapi a hálókari! De hál' istennek van 1 plusz hálókártyám, úgyhogy átfogom dugni!Az eredményről majd beszámolok. Remélem megjavul ;-)

(#788) Geli válasza brd (#781) üzenetére


Geli
senior tag

oh, rossz helyre írtam :) Még nincs lan-om, ez a modemes volt, és 3500KB-ot tartotta stabilan, csak több linux disztribet kellett egyszerre szedni, hogy tudják feltölteni :D

[ Szerkesztve ]

(#789) Geli


Geli
senior tag

amúgy nem tudja vki mit csinálnak digiék? 3hónapja húzták be a kábeleket és még mindig nincs a címem a listán :F

(#790) satomee válasza Geli (#789) üzenetére


satomee
senior tag

Az semmit nem jelent.Én egy hete használom és még mindig nem vagyok a listán...

...villámcsapás keltette indukciós hatás...

(#791) Scrym válasza Geli (#789) üzenetére


Scrym
tag

Valószínű, hogy az optikára még nincs csatlakoztatva az épület! Az épületeket jóval elöbb bekábelezik.

Az utóbbi napokban nálam is volt 1-2 szakadás, meg 1-2 órát nem is volt net, de azt mondták, hogy központi hiba!

(#792) BusyChild


BusyChild
tag

ha valaki mondana nekem pecs(kertvarosi) tapasztalatokat nagyon megkoszonnem!
20mbit le-fel nagyon csalogatonak tunik de megis mennyire stabil az egesz net?

udv

Pixel 4a 5G

(#793) s7evcsenko válasza BusyChild (#792) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Nekem Rózsadombon 10mbit van és nagyon stabil!
Néha vannak kimaradások (hetente 1), de hamar helyreáll!

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#794) Scrym válasza BusyChild (#792) üzenetére


Scrym
tag

Én is itt használom a netet Pécsen Kertvárosban (Kodolányi)! Én megvagyok vele elégedve! Kb. 1 hónapja kötötték be (10/10Mbit)! A sebességel még soha nem volt gond, sőt a feltöltés volt hogy 14-15 Mbit volt! Eddig kétszer volt olyan, hogy nem volt net, először, kb. fél óra, de akkor kinéztem az ablakon, és láttam, hogy itt a Digis kocsi, úgyhogy lehet hogy valamit buheráltak a szekrényekben, másodszor meg 1-2 órát nem volt net, de akkor valami központi hiba miatt nem volt! Azon kívül teljesen jó! Sőt szuper! Én teljesen megvok elégedve! És mindez 2500Ft-ért! Ez a nem mindegy! :K

(#795) BusyChild


BusyChild
tag

koszi sracok
-az erdekelne meg h tudtok e adni ping statisztikat belfold/kulfold viszonyaban
-a torrentezes mennyire stabil (van e vmi korlatozas)
-mennyi ido alatt kotottek be nalatok es van e dija vagy egyeb rejtett dij

thx :R

Pixel 4a 5G

(#796) Scrym válasza BusyChild (#795) üzenetére


Scrym
tag

Üdv!
- hát a belföldi ping az olyan 17-24 között szokott lenni nálam!
- a torrentezés nálam teljesen stabil, szépen működik minden, és semmiféle korlátozásról nem tok
- csütörtökön rendeltük, szombaton jöttek bekötni, kb. fél óra, behozzák az UTP (meg a koaxiálist is ha TV-zni is akarsz), beállítják a PPPoE kapcsolatot, megmutatják a speedtest.net -en, a sebességed, azt ennyi!
- 10/10 - 2500Ft
- 15/15 - 3500Ft
- 20/20 - 4500Ft
- rejtett költség nincs semmi, fix IP-t esetleg igényelhetsz havi 2880Ft-ért
- és hát ugye nincs se bekötési díj, se hűségnyilatkozat

(#797) nnunuke


nnunuke
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítség kellene . A TP LINK TL-WR542G Routert szeretném összekötni a TPLINK WN321G adapterrel.Tudna valaki ez ügyben segíteni?Hogy kell beállítani a Routert,hogy lássa az adapter?Digi 10/10 -es az internet.
Segítséget előre is köszi.
Sajnos 796 hozzászólást végig olvasni nincs időm.

(#798) Geli válasza satomee (#790) üzenetére


Geli
senior tag

wow. akkor holnap felhívom őket :D

(#799) Noemi18


Noemi18
csendes tag

Sziasztok !

Nekem ma kötötték be 20m/20mbitet ( Miskolc - Avas ), Eleinte nem is volt baj kb 15 percig aztan teljesen változó időközönként elkezett szakadozni 1-5-15-30-45 perces időközökkel, most szinte már minden 3-4 . percben szakad, olvastám pár hozzászólást akiknek hasonló gondjai voltak, 2 hálókártyám van alaplapi nál is ugyan ez és PCI osnál is frissítettem mind kettőnél a drivert ( 2hónapos driver van most mindkettőn ) a háló kártyáknál ki próbáltam 10mbit fél duplex, full duplex 100mbit fél duplex, full duplex beállítási lehetőségeket is, még az AVG 8.0 át is letöröltem mert mostanába néha nem tetszett neki az msn. Még mindíg nem jó :) felhívtam őket holnap vagy holnap utan kijönnek szerintetek mi lehet a gond nálatok vki tapasztalt már ilyet ? :D

( ez előtt )
10mbites externetes adsl netem volt PPPoE-s volt az is nem volt vele ilyen baj siman ment csak felraktamm xp-t beírtam nev,jelszo és sose volt ilyesmi :)

[ Szerkesztve ]

(#800) satomee válasza Noemi18 (#799) üzenetére


satomee
senior tag

Én 2 napja idegeskedek emiatt,ugyanezeket produkálja nálam is,sőt a telefon is használhatatlan volt jó ideig.
Állítólag utánanéztek a dolognak és valami központi hibát emlegettek,később viszont azt mondták hogy szerintük lakáson belül lehet a probléma- bár 5 napig kifogástalanul működött minden...:U
Most azt várom hogy holnap kijöjjenek megnézni.Kíváncsi vagyok meddig lesz ilyen a net...
Az még azért hozzátartozik az igazsághoz hogy korrekt a hozzáállásuk,és igyekeznek is orvosolni a problémát,szal midenképp jelezd hogy valami nem ok...
Ja és szintén Avas,10/10-es csomag

[ Szerkesztve ]

...villámcsapás keltette indukciós hatás...

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.