Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1751) bajnokpityu válasza Atapi (#1750) üzenetére


bajnokpityu
félisten

na végre...
ennyit sz*pni ezért a netért...
lakóparkunkban (3éves)sajnos nem kábelezték be az UTPt.hát a digis srácokat megkértem húzzák ők be. kábelük fali tömör rézvezeték,ahogy illik.ez elvileg strapabiróbb,védettebb kábel,mint a fonott..két hete azon adjozok a digisekkel,hogy nincs net.szerintük mindent jól csináltak, és a routerrel van a baj. ma este úgy döntöttem,hogy magam húzom be a kábelt,sima mezei fonott dróttal.és kiderült,hogy a fali kábel rossz volt.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#1752) <Lacy85> válasza PeterPH (#1749) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Nincs bekapcsolva a DHT. A tracker-ek mondjuk alapból kilövik.
Szerintem az lesz a baj, hogy állandóan megszakadt.

Elvileg már dolgoznak rajta :)

(#1753) Manitou


Manitou
addikt

Létezik, hogy Asus RX3041-es router-el nem működik a digi?

(#1754) Reag3nS válasza bajnokpityu (#1751) üzenetére


Reag3nS
senior tag

látod, mindig az embernek kell utána járni :)

CyberGames >>> http://cybergames.hu/

(#1755) <Lacy85> válasza Manitou (#1753) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Azt nem tudom, de nem valószínű. Tp-Linket próbáld meg, itt azzal tökéletesen megy.

(#1756) <Lacy85> válasza PeterPH (#1749) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Megoldódott a net gondom :C

Rákötöttem a router-re, és azóta semmi baja. Zökkenőmentesen dübörög :R

(#1757) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Srácok, van nekem DIGI kábel netem, 20M/10M és a legolcsóbb TP-Link routerem. Valami 6k volt, wifis.
Az első portba van dugva az xbox, megy tökéletesen, a NAT rendben, mindenki tud hozzám csatlakozni, általában engem választ hostnak.

De wifin a torrent passzív. Megoldható, hogy aktív legyen wifin a notin a torrent, amellett, hogy a boxon továbbra is gond nélkül megmaradjon minden?

(#1758) <Lacy85> válasza (Kolombusz) (#1757) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Hali. persze, nekem is Tp-Link routerem van.
A menüjében be kell állítani azt a portot, amit használ a torrent kliens, és már aktív is leszel.

(#1759) Viktor77 válasza (Kolombusz) (#1757) üzenetére


Viktor77
titán

Keress egy Portforward menüpontot a routerben. Ott engedd ki azt a portot ami a torrentkliensben is meg van adva.

[link] Itt, ha megtalálod a pontos típusát a routerednek, kapsz képekkel illusztrált beállítást.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#1760) Wallz


Wallz
tag

Hülye ez a digikábel :W előbb is töltöttem az Emuleval aztán szép lassan lecsökkent a letöltési sebesség végül mexxakadt.
De a torrent jó.

(#1761) Depression


Depression
veterán

A 30 Mbites nethez elég egy g-s wifi?

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#1762) PeterPH válasza Depression (#1761) üzenetére


PeterPH
senior tag

Nem tudod teljesen kihasználni a 30Mbit-et g-s wifi-vel.
Van esetleg valakinek N-es wifivel tapasztalata?

(#1763) olloczky


olloczky
senior tag

akinek gondja van router választással annak ajánlom a TP-LINK TL-R460-as típusú routert..én is azt használom a 20/10-es nettel és semmi gond..igaz az egyik gépen letöltésnek csak 7 megát mér de attól még 2 megával tölt le :-) Kezelése egyszerű..elég az elején egy quick setup és kész ;)

[ Szerkesztve ]

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#1764) Depression válasza PeterPH (#1762) üzenetére


Depression
veterán

Köszi a választ. Akkor sajna vissza kell majd térnem a kábelre, a notim wi-fi-je nem bír többet, így routercsere sem lenne megoldás. :-(

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#1765) eisento


eisento
addikt

van valaki aki szolnokon lakik és kötöttek be neki digi-s netet? náunk a botáron most van kiplakátolva de érdekes hogy kiplakátoltak a 2.-es lépcsőházba hogy csinálják a 4-be nincs kiírva a 6-ban megint kivan. most minden 2. lépcsőházat csinálják csak? az nagy hülyeség lenne :D

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#1766) Muad_


Muad_
csendes tag

Hello, a routeres topicban már megkérdeztem ezt (http://prohardver.hu/tema/milyen_routert/hsz_3609-3609.html), de mivel ide is kapcsolódik gondoltam itt is megkérdezem a véleményeket. Röviden: hamarosan bekötik a digit nálunk is (30/20) és kéne hozzá egy router ami tud wifit is (ha tudja az n-est az sem hátrány). Linksys, D-Link típusokról jókat olvastam, de ha tudtok mást is ajánlani akkor nyitott vagyok. A lényeg, hogy elsődlegesen lan-on 3-4 gépnek kitudja szolgálni ezt a netsebességet. Az árkategória 15-20e lenne.
Előre is thx a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#1767) eXodus válasza Muad_ (#1766) üzenetére


eXodus
őstag

"WRT54GL-ről sok jót olvastam már, de kicsit ellentmondó adatokat olvastam a WAN portjáról, mert néhol azt írták, h az csak 10-es, de néhol meg azt hogy 100-as,"

Se nem 10es se nem 100as.

"néha meg azt, h 3rd party firmware-rel többet tud mint a gyári 10-es sebesség."

Legtöbb esetben csak lassítja. (gyári aleggyorsabb)

Linksys wrt54*** et felejtsd el ha vagy torrentezel, vagy ha ennyi gép van rákötve.

Gigabites routerek drágák. (Viszont gigabites, n-es routereknek gyors wan portjuk van.)

[ Szerkesztve ]

(#1768) bnss válasza eXodus (#1767) üzenetére


bnss
veterán

"Legtöbb esetben csak lassítja. (gyári aleggyorsabb)" - erre azért ne vegyél mérget.

"Linksys wrt54*** et felejtsd el ha vagy torrentezel, vagy ha ennyi gép van rákötve." - Miért is? Talán valami szakmai érvelés?

Ne haragudj, de ennyi közhelyet régen láttam egy helyen, ráadásul megtévesztően hangzik néhány - legalábbis nekem.

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1769) eXodus válasza bnss (#1768) üzenetére


eXodus
őstag

Próbáltan néhány fw-t . Tomató ami sebességben kb ugyan ott van vagy pár kb-al jobb.
(De te is bizonyíthatod, wan port sávszélességét nem sokan mérik.)

WRT54GL 1.1: (Átlag 36Mbit/s... Torrentel 30/20as net 50Mbit/s-al megy...)

nagyban

Ha nem engedne képet linkelni [link]

PErsze ha csak letöltés megy v csak feltöltés akkor megy 50Mbit/s-t, de ezért is írtam h pl.:Porrenthez ez nem jó...

Vagy amit én mértem a wrt54g-nek: [link]

[ Szerkesztve ]

(#1770) bnss válasza eXodus (#1769) üzenetére


bnss
veterán

Tisztázzuk, milyen sebességről beszélünk fw szinten, mert nem világos mire gondolsz.

Mit kellene nekem bizonyítani? Nálam tapasztaltabbak mérték a WRT54GL WAN portját, ~35-45Mbps átlagban, a WAN kapcsolat típusától függően. PPPoE esetén (ha már DIGI topic), ez inkább a 35 felé tolódik el, a router "gyenge" processzora miatt. (Az első képet nem tudom megnyitni, pedig érdekelne az az 50Mbps.)

WRT54G <> WRT54GL

A másik feltételezésedre: nekem vezetéken 3 PC és egy NAS van a routeren, valamint WiFi-n egy notebook, de volt már több is, és semmi probléma nincs a routerrel.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1771) FNZ válasza bnss (#1770) üzenetére


FNZ
őstag

ilyen WRT54GL rúútert tervezek venni én is a 30/20-as digilanra. akkor most beruházhatok egy ilyenre? (1 gép netezés, 1 gép torrent és dc nem éjjel-nappal + néha egy laptop netezés)
vagy inkább egy egyszerűbb olcsóbbat pl dlink

[ Szerkesztve ]

(#1772) eXodus válasza bnss (#1770) üzenetére


eXodus
őstag

"Tisztázzuk, milyen sebességről beszélünk fw szinten, mert nem világos mire gondolsz."

WAN port áteresztőképessége, átfolyási mennyiség, Throughput..

Ott van a link. smallnetbuilder a GL(1.1) -t tesztelte, letöltés: Feltöltés: 51Mbt/s, Letöltés: 53Mbit/s, Le és Fel egyszerre 36Mbit/s átlag.
Ha pl.: Torrentenezi akkar az ember akkor DIGInél egyszerre megyg a letöltés és feltöltés (nincs hatással a le a feltöltésre) pl.: nyugodtan megy 30Mbit/s le és 20Mbit/s fel. Ez 50Mbit/s "átfolyási mennyiség" a WAN porton. (Persze akinél többet megy :DDD annál mégnagyobb.)

Csak belinkeltem érdekességképpen az én tesztemet is(wrt54g) (LANra kötve 2gép+router és smallnetbuilder szerint beállítva. )

A több gép azért probléma mert ha sokan használják aktívan a felés letöltést akkor könnyebben elérik azt a "36Mbit/s"os határt.

[ Szerkesztve ]

(#1773) bnss válasza eXodus (#1772) üzenetére


bnss
veterán

Így már rendben van, a kép is.

DIGI-nél ez a probléma valóban jelentkezik - a CPU "elfogyására" gondolok -, de ettől még azok számára, akik nem rendelkeznek ilyen internet-hozzáféréssel, azoknak nagyon jó választás jelenleg.

FNZ: le vannak írva a tények, ez alapján dönts.

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1774) eXodus válasza bnss (#1773) üzenetére


eXodus
őstag

Szerintem inkább a router gyártók hanyagsága h nem adják meg ezt a fontos adatot...
Egyelőre még csak a DIGI elég gyors h probléma legyen, (de majd ha lesz több szolgáltató aki képes ilyen netet biztosítani...) ezért is csak a DIGI topikban válaszolgatok a kérdésekre. (Nem trollkodom a linksys topikban :D)

Mellesleg: Mi lesz itt ha adigi emel sávszélességet...hajjajjj... Routerek 90% kuka. :)

(#1775) bnss válasza eXodus (#1774) üzenetére


bnss
veterán

Marketing szövegben szebben mutat a 100Mbps WAN port. Linksys topicban is elhangzott a WAN port sebessége, főleg, amióta a DIGI elkezdett szolgáltatni. ;)

Sávszélesség emelésre nem látok értelmes indokot, erre - szvsz - pár évet várni kell. Csak akkor kuka a router, ha a felhasználó is úgy akarja. Aki abszolút laikus a témában, nem is foglalkozik a kérdéssel, az nem fog router cserélni.

Nem lepődnék meg, ha a DIGI elkezdene "gigabites" routereket bérbe adni. :)

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1776) unknownuser válasza Muad_ (#1766) üzenetére


unknownuser
tag

Ha ilyen sokat tudsz rá költeni, akkor szerintem csak és kizárólag draft N-es routerekben gondolkozz.

(#1777) bnss válasza unknownuser (#1776) üzenetére


bnss
veterán

Főleg, hogy még nem végleges a szabvány... Nem is beszélve a tényleges WAN sebességről.

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1778) PeterPH válasza bnss (#1777) üzenetére


PeterPH
senior tag

Egyes gyártók garantálják, hogy a végleges N szabvány kiadásakor kiadják a megfelelő fw frissítést, vagy lecserélik az eszközt, ha az nem kompatibilis. Ha normális gyártótól választ valaki, akkor nem lehet mellé lőni a draftN cuccal sem.

(#1779) bnss válasza PeterPH (#1778) üzenetére


bnss
veterán

Hiszem, ha látom. Odébb van ez még, 2009 Q3-ban várható a végleges szabvány. Kíváncsi leszek, hogy az egy éves eszközökhöz készítenek-e új (vagy a régit kompatibilissé teszik-e) fw-t, vagy inkább az időközben piacra kerülő eszközök kapják majd meg a végleges szabványt támogató fw-t. Erre a eszköz cserére pláne kíváncsi leszek.

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1780) PeterPH válasza bnss (#1779) üzenetére


PeterPH
senior tag

Korábban több gyártó is ígért ilyet, pl a d-link,. De most körbenézve jóformán nyomát sem találni ilyennek.
Úgyhogy ezennel revidiálom a véleményem.

Viszont továbbra is kiváncsi lennék, hogy egy N-es combo kihajtja-e a DIGI 30/20-at.

(#1781) unknownuser válasza bnss (#1777) üzenetére


unknownuser
tag

És akkor mi van, ha nem végleges a szabvány? Inkább vegyen 15000ért egy g-s routert??? Az aztán biztos, hogy sose tudja majd az igazi n-et. Mint már mondtam, ha valaki ennyit költ rá, akkor már vegyen legalább draft N-t.

(#1782) unknownuser válasza PeterPH (#1780) üzenetére


unknownuser
tag

Nem kell "revidiálnod" a véleményed, valóban volt ilyen ígéret. Igaz én csak az ASUS-ra emlékszem, (náluk is csak bizonyos routerekre) de lehet volt d-link is.

(#1783) Muad_ válasza unknownuser (#1781) üzenetére


Muad_
csendes tag

Ha egy N-es routernél gondolkodok akkor a WRT150N és a WRT160N között csak annyi a különbség, hogy az egyiknek beépített antennái vannak a másiknak meg nem, ugye? Ez mennyire befolyásolja a teljesítményét a routernek?Logika alapján azt mondanám, hogy a 160-as a drágább, mert annál nem csúfoskodik antenna a készüléken, mégis az tűnik olcsóbbnak. És persze a kérdés ugyan az mint kezdetben, hogy egy ilyen router jobban kitudja-e használni a digi 30/20-as netet, mint mondjuk egy "sima" WRT54GL, WRT54G, WRT54G2 vagy WRT54GS router?

[ Szerkesztve ]

(#1784) Wallz válasza FNZ (#1771) üzenetére


Wallz
tag

Nyugodtan szerintem. Jüó router az.

(#1785) bnss válasza PeterPH (#1780) üzenetére


bnss
veterán

Marketingesek, ezért fizetik őket, hogy hangzatos közleményeket készítsenek, aztán a valóság ettől igencsak eltérő lesz.

PH! teszteket olvass, szép táblázatokban szerepelnek a mért értékek. Pl.: itt.

unknownuser: olvasni kellene, nem egyből hőbörögni. Köszönjük Emese kategória. Egy árva szóval nem mondtam, hogy 15k-ért 802.11g routert kell venni.

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1786) sztothj válasza eisento (#1765) üzenetére


sztothj
tag

Hali!

A szolnoki kábeles digi jövő év elején indul,ezt az ügyfélszolgálat mondta.Én a Bajcsyn lakom itt már fullra ki van építve minden, csak az aktív eszközök hiányoznak a lépcsőházakból. Tudom, mert láttam amikor csinálták.A szerelők sem tudták pontosan megmondani mikor indul a szolgáltatás. Úgyhogy türelem :W

Az idő a legjobb tanár - eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli.

(#1787) unknownuser válasza bnss (#1785) üzenetére


unknownuser
tag

Vagy pl. itt is vannak tesztek.

(#1788) mycso


mycso
veterán
LOGOUT blog

Hali a digi miskolcon valakinek nem szaraxik???

Nálam tegnap óta elég "furin" viselkedik....

Szakadozik a kapcsolat (nem bontja, csak egyszerűen, olyan mintha megállna egy pillanatra --> msn, stb kilép, oldal nem töltődik be)
Illetve néha működik teljes sávszéllel, néha meg 1-1 oldarra várok vagy 2-3 percet mire betölti...

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#1789) janos1988


janos1988
addikt

Hehe. Tegnap es ma szarakodott a netem, erre most olvasgatom a hirportalokat es egyszer csak megszakad. Aztan latom, hogy ujra csatlakozas utan belendult nagyon a letoltes es meg en is meglepodtem :)

Remelem ennyi is marad a 30/30-as net (vagyis most 70/30 :) )

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#1790) janos1988 válasza janos1988 (#1789) üzenetére


janos1988
addikt

Alakul :)

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#1791) Viktor77 válasza janos1988 (#1790) üzenetére


Viktor77
titán

Na, meddig jutsz? :)

Azért azért amikor a Feladatkezelőben a 100Mbpp-s kapcsolat fullon megy, az eléggé szívet melengető látvány. :)

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#1792) janos1988 válasza janos1988 (#1790) üzenetére


janos1988
addikt

Nah munkaba indulas elott csinaltam meg 1 tesztet, szerintem a feltoltest szarul meri, mert az is 80Mb korul van. De remelem mire hazajovok 100/100 lesz :)

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#1793) Depression


Depression
veterán

Na még egy idióta kérdés. Ha a routerem nem bírja ezt a tempót (processzor ügyileg), akkor egy olcsó switch-el jobban járok, ha a router elé tenném, és a router csak az én gépemet látná el? Vagy ez IP cím ügyileg nem javasolt.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#1794) Márton válasza janos1988 (#1792) üzenetére


Márton
nagyúr

azért van tartalék a rendszerben.. :)

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#1795) bajnokpityu válasza mycso (#1788) üzenetére


bajnokpityu
félisten

no,folytatódik a kálvária.
megint nincs kábeles kapcsolat...
tele a hócipő.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#1796) brd válasza Depression (#1793) üzenetére


brd
nagyúr

Ezt most komolyan kérdezed? :D
Mit változtat a router teljesítményén az, ha még1 eszköz van előtte? Attól még ugyanúgy átmegy rajta az adat, és ugyanúgy nem tudja olyan gyorsan feldolgozni az adatokat, ahogyan kellene...

The only real valuable thing is intuition.

(#1797) OrangeBud


OrangeBud
tag

Én itt pécsen teljesen elégedett vagyok a 30/20 as digivel. és még olcsó is :C

(#1798) eisento válasza sztothj (#1786) üzenetére


eisento
addikt

akkor az elég nagy szopoka mert jan1-el megszüntetem adsl-t addig valszeg kötök chello-t hűség nélkül :\ köszi az infot. fura mert akik itt a széchenyi-n csinálják aztmondta decemberre már meg lesz csinálva. ma voltam a bajcsy 8-ba digis auto ott volt lehet már szerelvényeztek :)

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#1799) Márton válasza janos1988 (#1789) üzenetére


Márton
nagyúr

janos:
a giganet is diginet? :U

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#1800) Gabson730


Gabson730
tag

Helló hogy lehet hogy a digikábel.hu-n v an szokványos internet és ez a Lan izé ami olcsóbb és gyorsabb.

A LAN is rendes internet? Miért ilyen olcsó? Mi a különbség? :F

Köszi a választ előre is!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.