Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#951) coolmpi válasza 1337 (#945) üzenetére


coolmpi
aktív tag

Nem olvastad a teljes szöveget GARANTÁLT 100 mbit optikán. Ez szinte ingyé van. A bérelt vonal kb 5-10 mbit van ilyen áron, nem a 100!!!

Bár szerintem is bőven elég a 20mbit, akár 50-100 gépnek is. (főleg iskolában)

(#952) bougiemen


bougiemen
csendes tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy Veszprémben van e valami tapasztalat Digi net terén? Most szeretnék majd köttetni 10/10 es netet, nem tudom, mennyire jó a szolgáltatás? Hallottam olyat is, hogy állandóan megszakad a kapcsolat. De ennyi pénzért nagyon jól hangzik, routerrel is működik teljes egészében a szolgáltatás?
Meg olyan kérdésem lenne, hogy panelben hol hozzák be a lakásokba a kábeleket? Fúrni is kell ezekhez??

A válaszokat előre is köszi!
Bugi

[ Szerkesztve ]

(#953) Scrym válasza bougiemen (#952) üzenetére


Scrym
tag

Nem vok Veszprémi, úgyhogy az ottani netről nem tok nyilatkozni (a Pécsi jó), az viszont fenn van az oldalukon, hogy mely Routerral kompatibilis a Digi Net:
http://digizrt.hu/net.html

Jah, és szerintem nem minden esetben fúrnak, pl. nálunk már volt egy kis lyuk, még annó a telefon ment át rajta, nálunk ott dugták át az UTP-t!

(#954) Scrym válasza coolmpi (#951) üzenetére


Scrym
tag

Jah, nehogymár a diákok 1000rel tudjanak tölteni! :) Mi lesz akkor a tanulással?!?!?! :D
Egy 20/20-as csomag 20 gépre mondjuk szerintem tökéletes!

(#955) satomee


satomee
senior tag

Egy láma kérdés: hogy tudom beállítani hogy magától csatlakozzon a netre, ahogy a win elindult...? :U

...villámcsapás keltette indukciós hatás...

(#956) 1337


1337
csendes tag

Na most először van problémám digitkábellel

Mail szervert szeretnék csinálni de fogadni nemtudok csak küldeni , próbáltam myip.hu -s dyndnsel és saját .com os domainnal is. kirpbóáltam argosoft,kerio mail servert és nem tudok fogadni csak küldeni régen adsl és chellovel siman ment argosoft és myip.hu vel. most is úgy csináltam mindent mint régen még a pop3 portot is átírtam hátha azzal van a baj de nem, tűzfal nincs, a net nincs megosztva :) ötlet ?:)

[ Szerkesztve ]

(#957) bougiemen


bougiemen
csendes tag

Sziasztok !

Olyan kérdésem lenne, ma kötöttem szerződést a digivel, hogy a lakásban a régi kábeltv t az upc csinálta, és elvileg azt mondták a diginél, hogy ők arra elvileg rá tudják majd kötni a tv t, de most az nem úgy van hogy az még az UPC tulajdona??

Valamint digis emailcímet mikor fogok tudni igényelni és hol??

Köszi előre is....
bougi

(#959) satomee válasza bougiemen (#957) üzenetére


satomee
senior tag

Nekem is azt mondták hogy simán rákötik a UPC kábelére (nem tudom hogy jogilag kinek a tulajdona,de tuti nem mennek ki a UPC-től hogy felszedjék minden lakásban a kábelt...:DD ) Mailcímet én úgy kértem hogy épp a hibabejelentővel beszéltem és megemlítettem hogy nincs mailcímem.De gondolom a központi ügyfélszolgálat számán is kérheted ahogy bekötötték -az oldalukon kint van a száma.
MOD: 955-re valaki...?

[ Szerkesztve ]

...villámcsapás keltette indukciós hatás...

(#960) Laca19 (a) válasza bougiemen (#957) üzenetére


Laca19 (a)
aktív tag

Hogy jogilag kinek a tulajdona? Nem tudom, de valamit leírok. Amikor a UPC bejött anno hozzánk akkor 1 szobába (a nagyszobába) vezették be a TV-t. Utána lakásfelújítás/átalakítás miatt ez a TV a szoba másik helyére került, ráadásul a másik 2 szobába is lett TV. Namost ezt a UPC-vel csináltattuk meg, és 9000 Ft-ot fizettünk érte. Áthelyezés illetve új TV kiépítése is 3000Ft/csatlakozóhely.
Ha ezen az alapon veszem, akkor ez nem a UPC tulajdona, hanem az enyém, hiszen én a kábelköltséget, csatlakozókat kifizettem anno nekik. Amit kifizettem nekik, ilyen alapon semmi közük, hogy mi megy rajta, hiszen az enyém.
Persze jogilag ez biztosan nehezebb ügy.

http://www.diesel.com

(#961) xabolcs válasza satomee (#955) üzenetére


xabolcs
őstag

:D nekem van egy ötletem ;]
"vonszold át" a kapcsolatot az indítópultba, de ha ez nem tökéletes,
akkor játsz a vezérlőpult / internetbeállításokban levő kapcsolatok fülön, a 3 radiobuttonnal (nincs...., automatikus...., mindig.....) és ha kell akkor alapértelmezd ezt a kapcsolatot :)
sztem ezzel a pár beállítással rá lehet hergelni a win-t :D

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#962) satomee válasza xabolcs (#961) üzenetére


satomee
senior tag

Ezt már asszem mind végigzongoráztam de semmi...:(

...villámcsapás keltette indukciós hatás...

(#963) xabolcs válasza satomee (#962) üzenetére


xabolcs
őstag

ezt szomorúan hallom :(
de várj csak!!

ezt találtam a neten:

1) Go to Control Panel and open "Network Connections"
2) Right click on your broadband connection icon and select "Properties"
3) Uncheck "Prompt for name and password..."
4) Click on "OK"
5) ...

szóval sztem vmiről elfelejtkeztem :B
a kapcsolat tulajdonságainál a beállítások fülön szedd ki a pipát a Név, jelszó, .... elől!

kíváncsian várom a fejleményeket :)

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#964) brd válasza satomee (#955) üzenetére


brd
nagyúr

Csinálsz az indítópultba egy parancsikont és ezt adod meg neki, hogy futtassa le:
rasphone -d kapcsolatneve
A kapcsolatneve az az, ami a hálózati kapcsolatok között található, vagyis amire rákattintasz, ha kézzel tárcsázod (pontosan kell a nevet beírni).

The only real valuable thing is intuition.

(#965) s7evcsenko válasza brd (#964) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Ez tényleg működik, anno nekem is bejött! :C
Köszi brd!! :R

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#966) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Heló!
Nekem olyan kérdésem lenne, hogy mi alapján megy ez a hálózat kiépítés?
Mohácson lakom, úgy mond egy társasházas utcába. Bal oldalon van 3 nagy panel(mindegyik panelben van 15 lakás). Jobb oldalon meg kisebb társasházak. Egyenként 4 lakással. Többnyire ilyen nyugdíjas lakások vannak, szóval a lakóközösség felét még érinteni se érinti az internet szó használata. Kérdésem, min. hány emberre építik ki a hálózatot? Minden panel(15lakás)nak külön hálózata van? Ott ahol több lenne a vevő? Jelenleg ADSL van, 9 ezerért, 8/468... letöltés kb. 5, feltöltés nagyjából meg van amit írnak. Szóval jó lenne, ha jönne is a DIGI kábelnál a befizetett összeg. Viszont az olcsóság miatt, több embert is rálehetne venni a nyetre. Augusztusban jár lesz a szerződésem, szal jó lenne, ha addig intéznének valamit! :D
Persze a lakótelepen rohadt sokan laknak, oda biztos előbb kötik ki mint ide a város másik részére! :(

[ Szerkesztve ]

(#967) brd válasza Atomgeszi (#966) üzenetére


brd
nagyúr

Az optikai kábel nem nagyon szereti az időjárás viszontagságait, így mindenképpen a földben kell elhelyezni, ennek meg ugye van némi költsége, ezért nem fognak minden lakóházhoz kihúzni ilyet, hanem inkább oda, ahol gyorsan megtérül (több előfizető jut a kábelre).

The only real valuable thing is intuition.

(#968) satomee válasza brd (#964) üzenetére


satomee
senior tag

Köszönöm,működik! :R

...villámcsapás keltette indukciós hatás...

(#969) DjPremier


DjPremier
aktív tag

Üdv.Lakik vki a 17 kerben a Gyökér utcában? Ott kb 2 hete kötögetik a digilant.Én pár utcával lejjebb lakok a Ferihegyi uton.Tud vki mondani vmit? Jönnek erre is :F Köszi

''A mennyország szép hely, de a pokolban több az ismerős.''

(#970) DjPremier


DjPremier
aktív tag

Mivel nem tudtam a közgyülésen ott lenni,bedobtak egy papirt a közgyülés határozatárol.Kiváncsi leszek mennyi idö mulva kezdenek el farigcsálni :F

''A mennyország szép hely, de a pokolban több az ismerős.''

(#971) DjPremier


DjPremier
aktív tag

És igen,ma már kint van a Digi plakát meg egy tájékoztató,hogy Junius 16-27.-ig fogják a bekötéseket végezni. :C :R

''A mennyország szép hely, de a pokolban több az ismerős.''

(#972) FNZ válasza DjPremier (#971) üzenetére


FNZ
őstag

az jóóó, de utána kell még bizony várni, hogy fel is izgassák a végpontokat. nálunk már 2 hónapja vannak az ajtó sarkában a kábelek, de még semmi hír a lakásba bekötésről.

(#973) smog86 válasza FNZ (#972) üzenetére


smog86
senior tag

nálunk is ugyanez a helyzet...lépcsőházban ott lógnak a lankábelek és telefonosok semmit nem tudnak...csak azt mondogatják hogy majd a postalábdába dobnak papírt amikor aktuális lesz....még jó hogy van ügyfélszolgálatuk...

(#974) papa1


papa1
tag

Hello 2 napja kötötték be hozzánk a Diginetet.Nagyon meg vagyok :D vele elégedve.

"már előző életemben sem hittem a lélekvándorlásban...."

(#975) I_Am válasza smog86 (#973) üzenetére


I_Am
veterán

Üszi azért nem tudja, mert a kivitelezési terv és az ütemterv nem rájuk tartozik. Nem csak a felsőhálózatnak kell kiépülnie, hanem az alsónak is ahoz, hogy működjön valami. Elsőnek általában a felsők épülnek ki, aztán húzzák az alsóhálózatot, mert sokszor kell a felsőhöz igazodni.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#976) I_Am válasza brd (#967) üzenetére


I_Am
veterán

Van léges, önhordós optika is. ;)

Dunakeszi és Újpest között is ott cikázik az oszlopokon.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#977) I_Am válasza Laca19 (a) (#960) üzenetére


I_Am
veterán

Ajtón belül minden a Tied. Ha ingyen építik ki a szerződésed miatt, akkor is a kiépítés után azonnal a Te tulajdonod.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#978) smog86 válasza I_Am (#975) üzenetére


smog86
senior tag

És szerinted nem kellene őket tájékoztatniuk, hogy mikor merre fog kb. elérhető lenni? Főleg olyan helyekről tájékoztathatnák őket ahol már a lépcsőházban ott áll hónapok óta a doboz és senki nem tud semmit... csak úgy ott van...
Meg mondjuk érdekük is lenne, mivel nekem is lejárt az 1évem a szolgáltatónál és most dupla annyiért adják a netet mint szerződéssel...most aláírjam újra az 1 évet vagy várjak és fizessem kitudja meddig a kétszeres árat...ha meg újra megkötném tuti jönnének jövőhéten, ez így szokott lenni. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#979) DjPremier válasza FNZ (#972) üzenetére


DjPremier
aktív tag

Értem,ez nem a legjobb hir,de majd rájuk csörgök az ÜFSZ-en. :U De köszi.

''A mennyország szép hely, de a pokolban több az ismerős.''

(#980) I_Am válasza smog86 (#978) üzenetére


I_Am
veterán

Akkor leírom érthetőbben.

A föld alatti hálózat kiépítéséhez nem csak pénz kell, hanem sok-sok engedély. Ezek nem két nap alatt készülnek el, hanem bizony időbe telnek, hála a sok okos és hozzá nem értő embernek, akik akik ezeket a döntéseket meghozzák és az engedélyeket kiadják.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#981) FNZ válasza I_Am (#980) üzenetére


FNZ
őstag

de ha ott van fizikailag már több hónapja a háztömb pincéjében az optikai végpont, akkor milyen engedély kell még ?! :F

(#982) DjPremier válasza FNZ (#981) üzenetére


DjPremier
aktív tag

Bürokrácia :U

''A mennyország szép hely, de a pokolban több az ismerős.''

(#983) I_Am válasza FNZ (#981) üzenetére


I_Am
veterán

Az optikai gerinc is ott van már?

Mert ha igen, akkor "csak" annyi van még hátra, hogy az onu-t élesítsék. Azt meg akkor lehet, ha az egész terület kész.

Ne úgy gondoljatok az egész kiépítésre, hogy pár házat kiépítenek és már élesítenek is. Egy onu lefed több ezer előfizetőt, azt meg akkor érdemes és kell szintezni, mikor mindegyik efinél ott a kábel vége és az összes switch éles.

Valamint sok helyen nem csak a lan épül ki, hanem a kábelhálózat is. Ez meg igy már dupla munka.

[ Szerkesztve ]

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#984) FNZ válasza I_Am (#983) üzenetére


FNZ
őstag

azt mondták, hogy be van húzva az optika a pincébe. akkor gondolom az már a gerinc.

egyébként a tvkábelt is behúzták a lankábel mellé.

(#985) I_Am válasza FNZ (#984) üzenetére


I_Am
veterán

Na, akkor majd épül szépen tovább a többi ház is, és mikor megvan egy onu-nyi terület, akkor élesítik és mehet a szerződéskötés és a tv, meg a net. ;)

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#986) DjPremier válasza I_Am (#985) üzenetére


DjPremier
aktív tag

Amen :R

''A mennyország szép hely, de a pokolban több az ismerős.''

(#987) bougiemen


bougiemen
csendes tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdése a DIGI utp s nettel, hogy mennyire megbízható szakadás terén valamint, hogy tényleg adják e a 10, 15 és 20 mbit eket??

Előre is köszi

(#988) zoli1922 válasza bougiemen (#987) üzenetére


zoli1922
csendes tag

Helló!Nekem 10/10-es van egy hónapja és állandóan a névértéken működik,s már dc-s hubunk is van!!! dchub://digitalfreedom.mine.nu:1337

[ Szerkesztve ]

(#989) I_Am válasza bougiemen (#987) üzenetére


I_Am
veterán

Ha visszaolvasol, vagyunk itt páran digisek és minde elégedettek vagyunk, megvan a sávszéls, sőt sokszor (nekem szinte mindig) jóval több is van, mint 20/20.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#990) satomee válasza bougiemen (#987) üzenetére


satomee
senior tag

Tényleg adják.És az elmúlt kb egy hónapban nálam 2-3 nap volt amikor szakadozott,de ahogy kaptak róla bejelentést,egyből léptek és azóta frankó minden.Szal eddig korrektek voltak minden téren.

...villámcsapás keltette indukciós hatás...

(#991) I_Am válasza zoli1922 (#988) üzenetére


I_Am
veterán

egy kis ping jelentés :)

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#992) DjPremier válasza I_Am (#991) üzenetére


DjPremier
aktív tag

:R

''A mennyország szép hely, de a pokolban több az ismerős.''

(#993) Bure


Bure
tag

Csá.

Az a gondom, hogy ma kötötték be a DIGI internetet. Router nélkül jól megy a 10/10, viszont a di-524 -et próbáltam vezeték nélküli üzemmódban beálítani. Kábel a routerbe, laptoppal wifiben rácsatlakozom a routerre, 192.168.0.1, beállítom a PPPoE-t a felhasználónévvel és jelszóval, de nincs net. A Statusban 0.0.0.0 az IP, hiába nyomok Connectet, nem történik semmi. Firmware 2.07. (próbáltam 2.04, 2.05-öt is).

Valakinek valami ötlete?

Commodore 16, 16Kb memória, 90 perces kazetta, távirányítós szines tévé...

(#994) FNZ válasza FNZ (#981) üzenetére


FNZ
őstag

azt mondták ma az üsz-i irodában, hogy kb. 2 hét múlva élesítik a lannettet :K
de utána még szerződés kötés + időpont egyeztetés a szerelőkkel és az gondolom további kb. 2 hét :(

ez borzasztó, de ha már 2 hónapot kibírt az ember, akkor még 1 hónapot már észre sem vesz

[ Szerkesztve ]

(#995) hofi2 válasza FNZ (#994) üzenetére


hofi2
csendes tag

FNZ csak nem te is a Gőzmozdony utcába vagy? :) , mert nálunk is hasonló a helyzet, kábel bent a pinyóba, bejáratoknál is lóg a kábel, de igazán nem tudunk semmit, hogy mikor-hogy.

[ Szerkesztve ]

(#996) FNZ válasza hofi2 (#995) üzenetére


FNZ
őstag

nem, én a X. ker. Balkán utcában vagyok

(#997) 1337


1337
csendes tag

Premier ha neked 20/20 ad lesz retteghetnek a hazai bittorentportálok a DjPremier Sounds of the Present Days Pakkoktol, ügye?! :D :)) :D :D :D :D :D :D

(#998) sfefe


sfefe
őstag

Sziasztok!

Most adsl-em van, de gondolkozom ezen a diginet dolgon.
De haveromnal ez van es neki mindig gondjai vannak vele, meg szakad ki kell huznia a routert meg visszadugni es akkor megy ujra.
Olvastam par oldalt a dologrol de meg egyertelmu valaszt nem kaptam arra a kerdesre, hogy pl En panelban lakom itt normalisan mukodne vagy esetleg ugyanugy mint havernal problemasan?
Vhol azt irtak, hogy panelban nincs vele gond allitolag csak azoknal akik csaladi hazban laknak.

Koszike

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#999) PeterPH válasza sfefe (#998) üzenetére


PeterPH
senior tag

Tudtommal családi házban egyátalán nincs ilyen net, és nem is várható a közeljövőben.

(#1000) satomee válasza sfefe (#998) üzenetére


satomee
senior tag

Én is panelben lakom,kb 1.5 hónapja használom,és eddig össz-vissz az első héten volt kb 2 nap amíg gond volt vele a terhelés miatt,de viszonylag gyorsan megoldották egy újabb szerver beállításával. A modemes változatról nem tudok nyilatkozni,de a lannetet csak ajánlani tudom.Főleg hogy nincs hűség,nincs kockázat ugye...

[ Szerkesztve ]

...villámcsapás keltette indukciós hatás...

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.