Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#401) zsocaozd válasza I_Am (#400) üzenetére


zsocaozd
tag

Nem segítenél, hogyan konfigoljam be a routert, hogy nekem is működjön, egyáltalán felcsatlakozzon?

A harmadik szobába szeretném átlőni a netet wifivel, de nem hajlandó a routerem konnektálni, csakis a gépekkel közvetlenül tudok csatlakozni a nethez, ill. a routeren keresztül, switch-ként használva azt. Így viszont ugye nem műxik a wifi sem, meg a router feature-jei (pl. tűzfal).

Egyébként egy SMC-WBR14-G2 a router.

ÚJ Saitek Cyborg 5.1 mikrofonos fejhallgatók!

(#402) I_Am válasza zsocaozd (#401) üzenetére


I_Am
veterán

firmware upgrade megvolt már?

router reset és gyári állapot visszaállítás?

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#403) Geli válasza KrAt (#398) üzenetére


Geli
senior tag

12. Te? :)

Iam: mindig egyszerre váltunk netet :)) elég komoly az a 22fel. P2P korlátozás van?

[ Szerkesztve ]

(#404) I_Am válasza Geli (#403) üzenetére


I_Am
veterán

Szerinted? :D

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#405) Geli válasza I_Am (#404) üzenetére


Geli
senior tag

:DDD akkor hála neked hamarosan lesz ;] vagy csak nekünk nem marad sávszél.

(#406) KrAt válasza Geli (#403) üzenetére


KrAt
veterán

8 :D IX/26

(#407) Geli válasza KrAt (#406) üzenetére


Geli
senior tag

Akkor az már télleg helyi háló lesz :D

Télleg, Digiék mekkora sávszélt engednek saját halózaton belül?

(#408) zsocaozd válasza I_Am (#402) üzenetére


zsocaozd
tag

Igen, a legújabb van rajta kezdetektől, mégsem sikerült összehoznom, válaszoltam a privire.

ÚJ Saitek Cyborg 5.1 mikrofonos fejhallgatók!

(#409) zsocaozd


zsocaozd
tag

Runtime Code Version V1.09 (Jun 26 2007 18:05:55)

A v2-höz ez a legfrissebb driver, a simához (v1) valóra frissítéskor kiírja, hogy nem megfelelő verzió, mondjuk abból van v.11, 2007. decemberi is...

ÚJ Saitek Cyborg 5.1 mikrofonos fejhallgatók!

(#410) Imi Csabi


Imi Csabi
tag

Sziasztok!

Nekem is egy SMCWBR14-G2 EU (part no: 752.8576) routerem van. Ma kötötték be a netet, iszonyat dúúúúúrvaaaaaa. Csak ezzel a csodás routerrel nemtudom megosztani :W :W . Nekem is a legfrisebb firmware van fent. Van valakinek bármilyen 5lete, azonkívül h vegyek egy újat :F

MOD: Runtime Code Version V1.09 (Jun 26 2007 18:05:55) szintén :U

IMi

[ Szerkesztve ]

* * * * * * ibJ#team| IMi™ - NE idegesíts, MERT ideges leszek!! ® * * * * * *

(#411) zsocaozd válasza Imi Csabi (#410) üzenetére


zsocaozd
tag

Remek, akkor már ketten szívunk... :Y

ÚJ Saitek Cyborg 5.1 mikrofonos fejhallgatók!

(#412) Imi Csabi válasza zsocaozd (#411) üzenetére


Imi Csabi
tag

Hajajjjjj :K :K

:O

* * * * * * ibJ#team| IMi™ - NE idegesíts, MERT ideges leszek!! ® * * * * * *

(#413) zsocaozd válasza Imi Csabi (#412) üzenetére


zsocaozd
tag

Neked is csak a v2-höz való firmware ment fel? A simához van újabb is, de arra azt mondja, hogy nem megfelelő.

ÚJ Saitek Cyborg 5.1 mikrofonos fejhallgatók!

(#414) Imi Csabi válasza zsocaozd (#413) üzenetére


Imi Csabi
tag

Hali!

Igen, innen feltettem a legfrisebbet, de semmit se használt
[link]

Erre meg aszondja h nemjóó (legfrissebre).
[link]

De már végígpróbáltam az összes verzió-val és egyikkel sem ment...

Holnap veszek 1 újat. Eztmeg kivágom a ...-ba.

IMi

[ Szerkesztve ]

* * * * * * ibJ#team| IMi™ - NE idegesíts, MERT ideges leszek!! ® * * * * * *

(#415) zsocaozd válasza Imi Csabi (#414) üzenetére


zsocaozd
tag

Hát igen, az a fura, hogy kint van a Digikábel oldalán a kompatibilitási listában ez a router, kíváncsi lennék, hogy került oda, hogyha ennyire nem műxik!? Hiába hívtam az ügyfélszolgálatot, azt mondták, hogy ennek így mennie kellene....kösz...ezzel ki vagyok segítve...

Ha veszel másikat és az sem fog működni, akkor mit csinálsz? :F

[ Szerkesztve ]

ÚJ Saitek Cyborg 5.1 mikrofonos fejhallgatók!

(#416) Imi Csabi válasza zsocaozd (#415) üzenetére


Imi Csabi
tag

:DD :DD nagyongyorsan visszaviszem az eladónak és lepasszolom ;] Majd ezzel a lendülettel veszek 1 másikat...

IMi

* * * * * * ibJ#team| IMi™ - NE idegesíts, MERT ideges leszek!! ® * * * * * *

(#417) Imi Csabi válasza Imi Csabi (#416) üzenetére


Imi Csabi
tag

Probléma megoldva ;]

Ma vettem egy ilyet [link].
CSak 7K volt és nagyon Jóóó!!! Szerintem mindenképpen vegyél egy újat, a mostanit meg hajítsd ki (én is azt teszem).

Jaés SOHATÖBBET smc. :((( :(((

Üdv.: IMi

[ Szerkesztve ]

* * * * * * ibJ#team| IMi™ - NE idegesíts, MERT ideges leszek!! ® * * * * * *

(#418) zsocaozd válasza Imi Csabi (#417) üzenetére


zsocaozd
tag

Hát...szerintem nem az SMC tehet róla, hogy nem megy vele a DIGIkábel, az SMC routereknek semmi bajuk, nagyon jók általában...

ÚJ Saitek Cyborg 5.1 mikrofonos fejhallgatók!

(#419) Imi Csabi válasza zsocaozd (#418) üzenetére


Imi Csabi
tag

"nagyon jók általában..." igen Álltalában!!!

De speciel a mi routerünk az akkor is 1 kupac ... . Mitössze szívtam vele, mire megtaláltam a megfelelő firmware-t hozzá, hogy ne szakadozzon állandóan (torrent + msn). De gondolom ezt nemkell ecsetelnem Neked.
Hidd el felesleges magadat ezen bosszantanod. Inkább menj el a legközelebbi IT boltba és vegyél vmit helyette. Én lebeszéltem a boltossal h mi a bajom és tök normális volt. Abban maradtunk, hogyha ezzel sem jó akkor csak vigyem vissza és ad helyette mást.

Uzsgyi :P

Üdv.: IMi

* * * * * * ibJ#team| IMi™ - NE idegesíts, MERT ideges leszek!! ® * * * * * *

(#420) zsocaozd válasza Imi Csabi (#419) üzenetére


zsocaozd
tag

Nem értek egyet. Képtelenség olyan routert csinálni, ami mindenféle nethez kiváló, a szolgáltatók csesznek követni a szabványokat, mindenütt van valami bibi, ezt a router gyártók honnan tudnák? Ők a szabványra gyártanak. Én továbbra sem a routert hibáztatom, jó kis router ez. Mindegyiknek meg van a maga hibája, ráadásul más hálózaton meg másik típusról mondható el, hogy nem műxik rendesen.

Ez ugyanolyan, mint a notiknál egy olcsó kategóriás notim volt, de abból fullos. Évekig semmi bajom nem volt vele, csodásan működött, ugyanakkor a 800rugós noti vásárlók meg írogattak olyan triviális hibákat be fórumokba a notijukról, hogy csak lestem...

ÚJ Saitek Cyborg 5.1 mikrofonos fejhallgatók!

(#421) Imi Csabi válasza zsocaozd (#420) üzenetére


Imi Csabi
tag

Nézd.

Már ne is haragudj, de Neked soha nem volt gondod azzal a ketyerével? Merha téleg nem, akkor piszok mázlista vagy és így érthető ha szereted és nemakarsz tőle megvállni. :B

Amíg nem adnak ki vmi normális firmwaret, ami fel is megy rendesen és orvosolja ezt a hibát, addíg nincs sok választásod. Az 1.09 firmware ami a legfrissebb azokközül ami fel megy rendesen vmiért nem képes rendesen lekezelni a PPPoE-t. A diginél tesznek arra, hogy mi a gondod (sajnos!!) Elhiszem h szereted azt a routert, de nincs választásod :((( . HA megakarod osztani akkor újat kell venned.

Üdv.: IMi

* * * * * * ibJ#team| IMi™ - NE idegesíts, MERT ideges leszek!! ® * * * * * *

(#422) mn15


mn15
csendes tag

Üdv.
Nem tudja valaki, várható esetleg Győrött a hálózat kiépítése?

(#423) zsocaozd válasza Imi Csabi (#421) üzenetére


zsocaozd
tag

Volt gondom, de mikor felraktam az új firware-t, megoldódott. Aztán már csak akkor volt megint gondom, mikor jött a Digikábel... Nem szeretem a routert, a nőkre bukom, csak azt mondom, oktalanul ne fikázzunk egy cuccot, mert aztán nem lehet majd eladni, holott semmi baja...érted...

ÚJ Saitek Cyborg 5.1 mikrofonos fejhallgatók!

(#424) Imi Csabi válasza zsocaozd (#423) üzenetére


Imi Csabi
tag

Értelek.

"Nem szeretem a routert, a nőkre bukom" :Y :Y (ezt nemhagyhattam ki, sry :DD)

Nemvolt szándékomban rossz hírét kelteni a cumónak :B .

Üdv.: IMi

* * * * * * ibJ#team| IMi™ - NE idegesíts, MERT ideges leszek!! ® * * * * * *

(#425) zsocaozd válasza Imi Csabi (#424) üzenetére


zsocaozd
tag

Bocs, én kihagytam a smiley-kat... :)

ÚJ Saitek Cyborg 5.1 mikrofonos fejhallgatók!

(#426) Imi Csabi válasza zsocaozd (#425) üzenetére


Imi Csabi
tag

:R

* * * * * * ibJ#team| IMi™ - NE idegesíts, MERT ideges leszek!! ® * * * * * *

(#427) DjPremier


DjPremier
aktív tag

Elég lassan megy a bürokrácia.A lakok torkára lépek ha nem irják alá többen. :W

''A mennyország szép hely, de a pokolban több az ismerős.''

(#428) Imi Csabi


Imi Csabi
tag

NEM bántani akarok senkit de ma nagyon mosolyogtam, mikor megláttam h mivan a postaládában [link]. :W

Micsoda véletlen h pont akkor lett kicsit olcsóbb :U , mikor a DiGi bekötötte a netet a panelban. :C :C Na m1. Én iszonyatosat röhögtem rajta. :DD

* * * * * * ibJ#team| IMi™ - NE idegesíts, MERT ideges leszek!! ® * * * * * *

(#429) kano válasza Imi Csabi (#428) üzenetére


kano
nagyúr

De a III. kerületben bezzeg nem akar a Digi terjeszkedni.
DJPremier:
Lehet valami "szándékaláírásokat" gyűjteni, hogy kössék be abba a házba is?
Valami infót tudnál adni ennek a menetéről?
Köszi!

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#430) gaborbol válasza Imi Csabi (#428) üzenetére


gaborbol
őstag

20-as net 4500 Ft
Tv 2700 Ft
Telefon ingyen

Hát akkor miről beszélünk Szőke Kapitány?

(#431) zsocaozd


zsocaozd
tag

Lehet, hogy furán hangzik, de a magam részéről én addig örülök, míg nem terjeszkedik nagyon a digikábel, mivel ha ebből a cégből is multi lesz, várhatóan mindjárt felkúsznak az árai, a sávszélek összeapadnak, a szolgáltatás minősége pedig a béka popsija alá csökken... Bocs mindenkitől, akinél nincs ez a szolgáltató és szeretne ilyen netet, de sajnos a tapasztalat azt mutatja, hogy bizony ez történne, ha a cég nagyon kinőné magát.

Az én kis családi cégem egy (mostmár) nagy Internet szolgáltatónak egyik viszonteladó partnere. Ez a szolgáltató a kezdeti időkben nagyon jó áron, jó minőségű netet árult, öröm volt értékesítő partnerének lenni, nagyon-nagyon szép volt a jutalék és a világ legkorrektebb szerződését állították össze partnereik részére. Mióta nagy cég lett, azóta a jutalék olyan silány, hogy jóformán nem éri meg értékesíteni, mert a postaköltség elviszi az egészet, az árak az egekben és a szolgáltatás minősége is egy multitól megszokott fos, valamint az ügyfelekre is a multiktól megszokott módon tojnak, a kereskedelmi partnerekről már nem is beszélve! Pl. minden évben kellene küldeniük partneri szerződés módosítást az adott évre, de az utóbbi 3 évben hiába könyörögtünk, nem kaptunk, miközben a jutalékok a béka segge alá csökkentek szerződés ide, vagy oda.... Szórólapokat nem küldenek, csak ha véletlenül eszükbe jut, vagy vészesen csökken az új ügyfelek száma.... Ha bármilyen problémával keressük meg őket telefonon, ha sikerül is elérni őket, semmit sem tudunk elintézni, mert ígérik, hogy így lesz meg úgy lesz, aztán semmi sem változik. Majd amikor újra és újra felhívjuk őket azzal, hogy miért nem történt semmi, letagadják, hogy bármit is ígértek volna, mindezt ugyanazok az emberek, akikkel beszéltünk előzőleg! Stb-stb...

Nem ez az egyetlen eset, amiről tudok, szóval nem a levegőbe beszélek... Higgyétek el, addig jó a digikábel ügyfeleinek, míg nem lesz belőle multi cég, ha ez megtörténik, nekünk annyi...

ÚJ Saitek Cyborg 5.1 mikrofonos fejhallgatók!

(#432) Imi Csabi válasza zsocaozd (#431) üzenetére


Imi Csabi
tag

Hogyazaaaa :O :O :O :O

* * * * * * ibJ#team| IMi™ - NE idegesíts, MERT ideges leszek!! ® * * * * * *

(#433) kano válasza zsocaozd (#431) üzenetére


kano
nagyúr

Ok, akkor ne terjeszkedjen, csak a III. ker. Uszály u.-ban legyen már és kész. :DD

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#434) DjPremier válasza kano (#429) üzenetére


DjPremier
aktív tag

Ezt most nem értem,kirakták a cetlit és aki alárija az megteszi.Nem hiszem,hogy lehetne eröltetni ha nem akarják :O 4 lépcsöházbol áll a házsor,nem tudom,hogy 2 lako kedvéért behuzzák-e az optikát,bár kevesebb melo lenne vele az tuti. :)

''A mennyország szép hely, de a pokolban több az ismerős.''

(#435) zsocaozd válasza Imi Csabi (#432) üzenetére


zsocaozd
tag

És arról még nem is írtam, ami köztudott, hogy a multik jóval több sávszélt adnak el, mint amivel fizikailag rendelkeznek ugye... Akkor adódik a probléma, mikor mindenki netezni akar egyszerre (már pedig miért ne akarna?)... Nu ekkor jön az, hogy a szolgáltató elkezdi szídni az összes média tényezőben a mocskos szemét, rohadék felhasználókat, merthogy letöltögetnek és torrenteznek és egyáltalán...., mit képzelnek a xarháziak, hogy netezni szeretnének, meg letölteni, mikor ő szegény szolgáltató a lelkét kiköpi, hogy nekünk jó legyen... Szóval mindenről a felhasználó tehet, merthogy igénybe szeretné venni a szolgáltatást, ahelyett, hogy inkább fizetne a semmiért.

Ez talán a kedvenc szolgáltatónknál még nem áll fenn, reménykedjünk, hogy ne is legyen ilyen!

[ Szerkesztve ]

ÚJ Saitek Cyborg 5.1 mikrofonos fejhallgatók!

(#436) DjPremier válasza zsocaozd (#435) üzenetére


DjPremier
aktív tag

Ez pontosan igy van és a tetejébe még a vérüket is szivjuk,ejnye no csunya userek :))

''A mennyország szép hely, de a pokolban több az ismerős.''

(#437) brd válasza zsocaozd (#435) üzenetére


brd
nagyúr

Nem akarom védeni a multikat, mert nagyjából egyetértek a véleményeddel, de én is pontosan ilyen sávszélességet adnék el, mert köztudott, hogy egyrészt a forgalom nagyrészét az internetezők pár %-a generálja csak, másrészt, részben ebből következik, hogy az eladott sávszélességet az összes felhasználó sosem fogja egyszerre kihasználni, tehát nyugodtan meg lehet azt tenni, hogy az internetszolgáltató összes sávszéle kisebb lehet, mint az, hogyha összeadjuk a felhasználóinak eladott sávszélességet. Egyébként a DIGI-nél is szerintem valószínűtlen, hogy csak az összes LAN-os sávszélessége ne adná ki a bix-es, 10 Gbit-es kapcsolat felének - kb. ennyi volt a max. eddig- sebességét (ha 10 Mbit-tel számolok fejenként, akkor kb. 500 user kell ehhez, de ha még ez nincs is meg, akkor is, ott vannak a kábelnetes felhasználók is), mégsem volt még teljesen leterhelve...

The only real valuable thing is intuition.

(#438) zsocaozd válasza brd (#437) üzenetére


zsocaozd
tag

Nem értek egyet. Én mint user a szolgáltatásért fizetek és nem a "nem szolgáltatásért". Nekem ráadásul munkaeszközöm a net. Ezért aztán ha kifizetek minimális sávszélességért (amit itt a multik szolgáltatnak) egy rahedli pénzt (megjegyzem, jóval többet, mint nyugati államokban, de nem érdekes), akkor elvárom, hogy azért megfelelően működő szolgáltatást kapjak.

Sajnos ez Magyarországon a megfelelő büntető szankciók teljes(!) hiányában nem dívik, ebben az országban a fogyasztó nagy magasságokból le van... és baromira ki van használva.

ÚJ Saitek Cyborg 5.1 mikrofonos fejhallgatók!

(#439) brd válasza zsocaozd (#438) üzenetére


brd
nagyúr

Ezzel viszont én értek egyet. :D De akkor nem kell aláírni a szerződést, amelyben nevetséges a minimális garantált sávszélesség. Persze az jó kérdés, hogy ha minden szolgáltató ilyen szerződéseket köttet, akkor kihez lehetne menni internetért...

The only real valuable thing is intuition.

(#440) shabbarulez válasza zsocaozd (#438) üzenetére


shabbarulez
őstag

Azért mert a user fizet egy szolgáltatásért, az még nem jelenti az hogy azért bármire jogosult, hanem csak annyira amire a szerződése is szól. Márpedig a lakossági szolgáltatások best effort jellegűek, nem pedig garantáltak. Nem véletlenül kerül egy 5 Mbps-es garantált elérés 120 ezer forint felett és nem véletlenül kerül egy 5 Mbps-es lakossági best effort csomag mondjuk 6 ezerbe.

A garantált elérésű netet, ahogy a neve is mutatja alapból úgy építik ki, úgy méretezik minden szakaszát hogy a legszélsőségesebb körülmények között is biztosítsa a szerződésben vállalt feltételeket. Egy garantált elérésénél a minőségi paraméterek az elsődleges szempont, és kvázi a pénz nem számít elv alapján az anyagi csak sokadik szempont. Mert aki garantált vonalat vesz az úgyis mérlegeli hogy az abból fakadó kiadásai arányban lesznek-e azokkal a bevételekkel amit azon vonal bérletével megkereshet. Egy garantált vonal kiépítésére ugyanezen szempontok alapján kvázi akárhol sok kerülhet, mert ha szükség van rá adott végponton akkor a kiépítés költségeit a megrendelő állni is fogja, ami sok esetben szintén milliós tétel. Ugyanígy a rendelkezésre állás és support is anyagiak függvényében egészen más elbírálás alá esik.

Egy best effort kapcsolódás esetén viszont minden az árnak van alárendelve, hisz egy hétköznapi lakossági fogyasztó nem hajlandó százezreket kifizetni egy garantált elérésért, nem beszélve arról hogy is rá szüksége. Egy best effort csomagnál mindent az ár határoz meg, megfizethető 5-10e ft közötti ársávba kell pozícionálni a terméket, a bevételek pedig meg fogják határozni a kiadások mértékét is. Értelemszerű hogy jóval kisebb bevétel mellett nem lehet ugyanannyit költeni egy hálózatra mint a garantált elérés bevételeiből, ennek megfelelően a hálózat méretezése, rendelkezésre állása is ezt fogja tükrözni. Egy best effor hálózat nem úgy lesz méretezve hogy a legszélsőségesebb terheléseknek is megfeleljen, hanem úgy hogy az átlagos terheléseket elbírja és pénzügy keret határáig a lehető legtöbbet kihozva a lehetőségekből. A kisépítés is teljese fordított rendszerű, nem az előfizető igényhez alkalmazkodik a szolgáltató, hanem az előfizető csak ott fizethet elő ahol a szolgáltató elérhetővé teszi a szolgáltatást. A rendelkezésre állás, support is jóval csekélyebb díjaknak van alárendelve.

Ha a best effort szolgáltatási jelleg anno egy évtizede nem alakul ki, nem lenne több mint 300 millió szélessávú netező világszerte, hisz átlagember nem lenne hajlandó havi százezreket áldozni garantált elérésekre, csak azért hogy netkapcsolata legyen, amit többnyire szórakozás céljára használ. De teljesen felesleges is lenne által felhasználói igények mellett garantált rendelkezésre méretezni egy hálózatot. Hisz a kihasználtsága az idő nagy részében úgyis töredék lenne, talán az 5%-ot is alig érné el, 95%-ban meg ott állna a kapacitás kihasználatlanul parlagon. De kiépítés költségei ettől függetlenül meglennének, amit be kellene építeni a havidíjakba, ami teljesen feleslegesen egekbe emelné a havidíjakat, elrettenve a fogyasztókat.

A fogyasztók döntő többsége nem folyamatosan, időben állandóan és maximum kihasználtságon használja a szolgáltatását. Hanem csak időszakosan, rövidebb kisebb terhelésekkel. Pl. amikor weboldalakat néznek, chateleni, letölteneke egy-egy vicces videot vagy mp3-at. A nagyobb állományok letöltése ritkábban előforduló terhelést okoz. Épp ez fogyasztói magatartás teszi lehetővé a best effort szolgáltatási modellt, ez által pedig a megfizethető árszint kialakítását, ami az egész internet létezésének az alapja és közös osztott hálózati erőforrások, költségek optimális szétosztásán alapul.

(#441) zsocaozd válasza brd (#439) üzenetére


zsocaozd
tag

Félreértettél, én nem a sávszélességről írtam (csak megjegyeztem, hogy Mo-n röhejesek általában), hanem a rendelkezésre állásról. Ha a szolgáltató napokig nem szolgáltat, mert mittudomén, ellopják a kábelt, azt nekem le kell nyelnem, hogy kifizetteti azt az időszakot is velem. Ha én nem fizetek időre, fejemet veszik, agyonlőnek, megköveznek, majd ami marad belőlem, azt ledobják egy marhanagy hegyről... Mo-n a fogyasztót fogyóeszköznek tekintik, a piac szűkülésével, ugyanakkor a kínálat aránytalan növekedésével és a gazdaság tönkremenetelével együtt majd szépen rájönnek mennyire tévednek, aztán majd egyszercsak fontos lesz a fizetőpolgár... Addig még sok víz lefolyik a Dunán sajnos...

ÚJ Saitek Cyborg 5.1 mikrofonos fejhallgatók!

(#442) shabbarulez válasza zsocaozd (#441) üzenetére


shabbarulez
őstag

Ha a szerződésben vállalt rendelkezésre álláson túl nyúlik egy hiba(ez lakossági szolgáltatás esetén jellemzően 72 óra), akkor a fogyasztó jogosult kötbérre amit írásosan formában jeleznie is kell. Ha ezt megtetted és a szolgáltató mégsem írt jóva kötbért akkor lehet fordulni NHH-hoz, bár sokat nem fognak tudni tenni, mert ez két vitás fél közötti probléma, amit max bírósági útra lehetne terelni.

A rendelkezésre állás megint egy olyan dolog ami költség vonzat. Ha van kellő bevétel ami ezt fedezi és hajlandó is megfizetni az ügyfél, akkor szolgáltató is azt fogja nyújtani. Rendelkezésre állásnál jellemzően két, három, négy esetleg öt kilences rendelkezésre állásról lehet szó. A két kilences az ugye 99%-os, a négy kilences az meg 99.99%. Persze minél nagyobb a vállalás mértéke azt az ára is tükrözni fogja. Az akinek fontos a nagy rendelkezésre állás, mert többet veszít rajta ha a kiesik a szolgáltatás mintha nem tesz semmit, mint pl. egy banki informatikai rendszer esetén, ott kis is fogja fizetni a megrendelő a vele járó költségeket is.

Gondolj bele a rendelkezésre állást, elsősorban az humán munkaerő költsége határozza meg. Ha van egy adott jól képzett szakember, akinek a havi bérköltsége akár 300-400 ezer vagy akár több is, van alatta egy kocsi amibe benzin is kell hogy menjen, kell felszerelés benne, ha adott helyszínre ér azzal el tudja látni a felmerülő problémát. Vagy ha erre nincs saját ember, akkor mástól kell bérelni, de ott is ugyanezekkel a költségekkel fognak felmerülni. Ha mondjuk egy jómunkásember bérrel, kocsival felszereléssel kiállítva, harcrakészen mondjuk havi 1 milába kerül, akkor szerinted ezt a költséget hány ügyfél között kellene szétosztani hogy úgy érezd téged nem húznak le. Ha mondjuk havi 500 Ft-os bevállalsz a havidíjba, az már azt jelenti egy ilyen jómunkásember figyelme 20 ezer ügyfélen osztozik. Ha pedig 1xre több helyen is gond van, akkor nem lehet ott 1xre sok helyen, csak sorrendbe haladhat, amit persze zokon fog venni az akihez legutoljára ér oda. Persze ha mondjuk van 20 kiemelt ügyfél, akiknek nézi minden rezdülését és ha gond van gyorsan ott terem és beavatkozik akkor sokkal jobb rendelkezésre állást fog produkálni. Viszont akkor a fejenkénti költség már 50 ezer, ami a havidíjhoz többletbe kell számolni. Egy nagyvállalti ügyfél több százezres vagy akár milliós havidíjánál egy ilyen költség tétel még beépíthető, de best effort lakossági ügyfeleknél ez nem fér bele a szűkre szabott havidíjakba. Ott "kicsi pénz, kicsi tánc" elv érvényesül, ami persze rendelkezésre állás lehetőségeinek is korlátot szab.

(#443) brd válasza zsocaozd (#441) üzenetére


brd
nagyúr

Ez az ország alapvetően el van baszva a kommunista rabló uralkodókkal, és a birka magyar néppel (tisztelet a kivételnek) de ez messzire vezet, és nem is a PH!-n van a helye... ;)

The only real valuable thing is intuition.

(#444) DjPremier


DjPremier
aktív tag

Érdekes olvasmány.
[link]

''A mennyország szép hely, de a pokolban több az ismerős.''

(#445) brd


brd
nagyúr

A google másnak sem érhető el?

The only real valuable thing is intuition.

(#446) DjPremier


DjPremier
aktív tag

Érdekes a többi lépcsöházban leszedték a plakátokat csak nálunk van kint :U

''A mennyország szép hely, de a pokolban több az ismerős.''

(#447) Tüzi

Az mitől lehet, hogy bejövő vonal le van osztva 4 gépre, és az egyikről (és csakis arról) sokszor nem lehet feljelentkezni? (az mindegy, hogy a többi fennt van-e vagy nem).
Három gépen sp1 van, a renitensen van csak sp2. Lehet, hogy ez a baj?

Ötlet?

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#448) DjPremier


DjPremier
aktív tag

Nyah felhivtam egy üzletkötöt a Digitöl.Igen csak elszomoritott.Csak tájékoztató jellegü a plakát Hogy ezek a szolgáltatások lesznek elérhetöek.A közös képviselö közgyülés elé akarja vinni az ügyet.És ha kap engedélyt a Digi akkor is év vége vagy jövö év elején lesz csak net.

''A mennyország szép hely, de a pokolban több az ismerős.''

(#449) zsocaozd válasza Tüzi (#447) üzenetére


zsocaozd
tag

Ha már leosztod 4 gépre, miért nem a router jelentkezik fel csak? Utána a gépeken már nem kell.

ÚJ Saitek Cyborg 5.1 mikrofonos fejhallgatók!

(#450) Tüzi válasza zsocaozd (#449) üzenetére

A modem utáni router után van még egy router, így tudom a két házban elosztani 2*2 fele a netet. Azt meg nem akarom, hogy ne kelljen bejelentkezni, mert van rajta wifi kapcsolat is, így legalább valamennyire védve van a háló. De ezt nem értem, hogy arról az egy gépről miért nem lehet felmenni. Lehet, hogy rendszertelepítés lesz belőle :(

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.