Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#501) I_Am válasza Viktor77 (#496) üzenetére


I_Am
veterán

Küldeni max akkor ha regisztrálsz egy digi-s emilcimet, amit meg kell adnod mint bejelentkezési azonosító az smtp-szerveren.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#502) Flashget válasza Viktor77 (#496) üzenetére


Flashget
félisten

ja ha külön kérsz fix ip-t..
vagy? :)

Realme GT Master Edition

(#503) I_Am válasza Flashget (#502) üzenetére


I_Am
veterán

fix ip-nél sincs.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#504) zsocaozd


zsocaozd
tag

20méteres UTP kábelt akarok venni (már hétfőn, tehát holnap után), szívesen vennék tanácsot attól aki komolyabban ért hozzá, milyet érdemes venni (akár url-el is, neten is megveszem ha érdemes), stb. 10/10-es digikábeles netet akarok vele szállítani pár szobányira, Netgear modembe megy majd be, WAN-ba (tehát nem LAN).

Nem szeretném elszúrni, tehát garantáltan jó minőségű, jó tulajdonságokkal rendelkező kábelt szeretnék.

Kérdés pl., hogy cross kábel jobb, patch kábel, vagy milyen? Melyiknek legjobb a csillapítása? Ilyen távolságnál már biztosan számít.

ÚJ Saitek Cyborg 5.1 mikrofonos fejhallgatók!

(#505) I_Am válasza zsocaozd (#504) üzenetére


I_Am
veterán

Modem és gép közé cross kell. 10 méteren egyáltalán nem számít. A Cat5E kábel 180 méterig tudja a 100/100-at.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#506) zsocaozd válasza I_Am (#505) üzenetére


zsocaozd
tag

Köszi! :R

Azt még tudod esetleg, hol kapok én ilyet mondjuk ma vasárnap? Praktikerre gondoltam, hogy esetleg méterre (bár szerelt kellene inkább, mert nincs eszközöm, mondjuk egy krimpelőt már amúgyis akartam venni), vagy a Media Markt esélyes még, dehát ott bazidrága lehet.

[ Szerkesztve ]

ÚJ Saitek Cyborg 5.1 mikrofonos fejhallgatók!

(#507) zsocaozd válasza I_Am (#505) üzenetére


zsocaozd
tag

Basszus, bocsi, elírtam, hogy modem és gép közé kell a kábel, valójában router és gép közé kell.

ÚJ Saitek Cyborg 5.1 mikrofonos fejhallgatók!

(#508) zsocaozd


zsocaozd
tag

Nnahát, mi van velem... :W

Megint elírtam. Nem a gép és a router közé kell, hanem a bejövő és a router közé, tehát a WAN-ba...

ÚJ Saitek Cyborg 5.1 mikrofonos fejhallgatók!

(#509) coolmpi válasza zsocaozd (#508) üzenetére


coolmpi
aktív tag

aqua-ban kapsz, pólusban tuti nyitva van.

Szerintem patch kábel kell neked, de ha elviszed magaddal amit kiszedsz, ott meg tudod nézni (ha nem értesz hozzámegnézik neked)

(azt kell nézni, hogy van-e cserélve 2 szín az egyik oldalán a dugónál)

(#510) Primőr


Primőr
aktív tag

Modem és router közé cross kábel kell. Router és gép közé patch. Modem-gép közé patch.

A pessszimista csak azért lát feketén, hogy túlélje a szürkét.

(#511) Flashget válasza zsocaozd (#508) üzenetére


Flashget
félisten

sima mezei UTP patch kábel kell neked.

mostani újabb routerek (vezetékes) és gép közé jó a cross link is mert felismeri azt is már.

Realme GT Master Edition

(#512) Flashget válasza Primőr (#510) üzenetére


Flashget
félisten

digi lanon nincs modem.
vagy neki nem lanja van?

Realme GT Master Edition

(#513) FNZ válasza Flashget (#512) üzenetére


FNZ
őstag

lanon szerintem sincsen modem, mert a hálókábelt behúzzák és bedugják a gép seggébe. esetleg ha meg akarja osztani, akkor a lankábelt a rúúterbe dugják és onnan megy tovább sima mezei patch kábellel a gépek felé

[ Szerkesztve ]

(#514) FNZ válasza tojsz™ (#500) üzenetére


FNZ
őstag

úgy lehet, hogy tesztelik a hálózatot.

nálam is tesztelik esténként, de az enyém 2 MBites kábelmodemes:

[link]

most várom, hogy bekössék nálunk is a lannetet (de az kevesebbet tud, mint a kábelmodemesem :D )

[ Szerkesztve ]

(#515) Primőr


Primőr
aktív tag

De hogy húzzák be? Nem az üvegszálat húzzák be a lakásba, hanem az UTP-t. Tehát először még bekerül egy külső routerbe, az megy a géphez. Patch kábellel viszik a gépbe a routerből. De ha még ezt is el akarja osztani, ahhoz cross kábel kell, mert egy másik routerbe vezeti. Ezt úgy lehetne megoldani, hogy vesz egy kis cross átalakító csatolót, ami a patch-ből cross-t csinál, meg vesz 10 centi patchet és a két kábelt azon keresztül összedugja.

A pessszimista csak azért lát feketén, hogy túlélje a szürkét.

(#516) xabolcs válasza xabolcs (#460) üzenetére


xabolcs
őstag

mostmar valami "arkot" is asnak az uttol befele, az epuletekig ... remelem digi lesz benne :D

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#517) FNZ válasza Primőr (#515) üzenetére


FNZ
őstag

valóban, ha már rögtön meg akarja osztani, akkor egy cross utp kábel kell a lépcsőházi eszköztől a lakásban levő rúúterig és utána kell a sima kábel.
meg kell próbálni, hogy rögtön crossként kössék be a lakásba a szerelők, mivel úgy is elossza az ember.
vagy eleve olyan rúúter kell, ami automatikusan fordít, akármilyen kábelt is dugnak bele és akkor nincsen gond.

(#518) Flashget válasza FNZ (#513) üzenetére


Flashget
félisten

de én nem "szerintem" mondom, hanem mint lan használó :)
optikai kábel jön a lépcsőházakban található swichekbe onnan mezei UTP kábelen jön a lakásba egy műanyag gagyi fali aljzatba. Egyik helyre a számitógép vagy routert kell csatlakoztatni a másikba a voip telefont aki kéri.

Realme GT Master Edition

(#519) Flashget válasza FNZ (#517) üzenetére


Flashget
félisten

ne zagyváljatok!

Mezei sima UTP patch nem crosslinkes a bekötés!

Realme GT Master Edition

(#520) FNZ válasza Flashget (#518) üzenetére


FNZ
őstag

de "egyenes" kábelt hoznak be a lakásba, igaz?
azt még át kell fordítani, ha rúútert is használsz (és az nem fordít automatikusan)

(#521) Flashget válasza FNZ (#520) üzenetére


Flashget
félisten

nincs át forditva semmi!
falialjzatból mezei UTP kábelt "tákolt" össze a szerelő kb. 1,5m hosszút. Azt lehet a PC-be vagy routerbe dugni.
Gyakorlatilag a lakások már egy switch mögött vannak.
Még1x mondom nincs semmilyen crosslink kábel!

mellesleg a kék és fehérkék megy a telefon dugaljba nálam.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#522) FNZ válasza Flashget (#521) üzenetére


FNZ
őstag

OK, nincsen átfordítva semmi, de akkor milyen kábellel van összekötve egy switch és a rúúter ?

(#523) kano válasza Primőr (#515) üzenetére


kano
nagyúr

No ez mind rendben van, de a házi routernek egy switch portját kapod meg amiből egy sima kábellel lehet behúzni a lakásba és azt kötsz rá amit akarsz.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#524) Flashget válasza FNZ (#522) üzenetére


Flashget
félisten

Ezt nem hiszem el :)

NINCS CROSSLINK KÁBEL LAN ESETÉBEN!
hogy írjam már le másképp? :)

switchtől lan jön a lakásba. lakásba egy fali aljzat ami ketté választja a lant és a telefont. ebbe az aljzatba megy a mezei UTP kábel amit kötsz a routerba vagy a pc-be.

crosslinkel pc-t kötsz össze pc-vel. komprende?

Realme GT Master Edition

(#525) Flashget


Flashget
félisten

fehérnarancs- narancs , fehérzöld-zöld, fehérkék-kék, fehérbarna- barna bekötést használja a digi lan.
Képen az eternet patch kábelen nem pont olyan de a lényeg látszik.Mezei patch kábel nem crosslink.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#526) Sesy


Sesy
aktív tag

Sziasztok!
Lehet rossz helyen járok, akkor előrei elnézést :)
Szóval, ma bekötötték hozzánk (bp. XIV. kerület) a digikábelt startnet csomagját
lenne egy pár kérdésem, de jelzem nemvagyok nagy hálózat konfiguráló mágus, vagyis egyáltalán nem értek hozzá, örülök, hogy a kérdéseimet megtudom fogalmazni a témában :D ...
a következőt szeretném megoldani: van egy laptop és egy asztali gép, egy gigabyt b49g router... a laptop vezeték nélkül csatlakozna az asztali wlan adapter hiányában egyenlőre vezetékkel...
megoldható a digikábelnél? hogyan? az UPC-nél valahogy (sejtelmem sincsen, hogy hogyan megcsináltam :D )
jelenleg nem megy csak úgy, hogy a szerelő által hozott kábrl közvetlenül a gépbe (laptop)van dugva... ha a rúteren keresztül szeretném mit tegyek?? (mit hová dugjak, mit kell beállitani stb...) először csak kábelen, aztán kábel nélkül...
előre is köszönöm a segitséget
üdv
sesy

Born stupid... Try again!

(#527) xabolcs válasza Sesy (#526) üzenetére


xabolcs
őstag

szia,

ha meg nem lenne, akkor szerzel egy felhasznaloi kezikonyvet. itt is van egy angol nyelvu: [link]
ami teged erdekel az a pdf szerint az 59-ik oldalon kezdodik (a "papir" aljan 55 lathato)

nyomsz egy setup wizard-ot
PPPoE-re voksolsz, majd (Next)
User ID, Password - azok amit kaptal a digisektol felhasznalonev + jelszo, majd (Finish) es persze (Reboot)

ha a router ujraindulas utan se muxene a dolog, akkor nezd meg a pdf 70. (papiron 66.) oldal aljan kezdodo irast! ugyanis meg kell mondani a szamitogepednek es a laptopodnak is, h ne akarjon kapcsolodni digi-hez, hanem maradjon nyugton, mert a router osztja a netet folyamatosan :)

sok sikert & kitartast :D :K

a kabelezesrol a 11. (papiron 7.) oldalon van egy kis abra, remelhetoleg ertelemszeru :)

[ Szerkesztve ]

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#528) Sesy válasza xabolcs (#527) üzenetére


Sesy
aktív tag

köszönöm, összeraktam, és megy is, de egyenlőre még csak kábelen... :( valamiért nem megy vezeték nélkül látja a vezetéknélküli hálózatomat, de nem lép be rá...

Born stupid... Try again!

(#529) xabolcs válasza Sesy (#528) üzenetére


xabolcs
őstag

szivesen :)

azonositas, biztonsagi okok miatt nem tudsz belepni wifire.
allitsd be az is ;] ;)

az advanced setup / wireless configuration menubol az elso kettot kell allitgatnod (pdf 32., papir 28. oldal)

802.11g-nal az Authentication Type-t nezd meg, h milyen azonositast hasznal a routered es persze milyen jelszoval. csinald ugy, h a vegen egyezzen a szamitogepeden eltarolt profillal.... vagy vhova ird fel ezeket, ha valamikor konnektalasnal kerne a rendszered. (pdf 34-35.)

MAC Access Control - ide ird be az engedelyezni kivant wifikartyak mac cimet, es tedd enabledre .... ha nemtod mik ezek, akkor hagyd disableden :D

jo munkat!
olvass sok manualt es probald ki, amit ir! :K

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#530) scapegt


scapegt
senior tag

Sziasztok
Szombaton bekötötték nálam is a 15/15-ös diginetet. Kábelről azonnal lemérték a sebességet, le 15 mega, fel 8 mega volt...routeren keresztül wifiről most lefelé 8, felfelé is 8...de változó, van hogy 5-6 mega stb...miért van ez? mit lehet routernél állítani (belkinem van)?
Ha kábelről nézném akkor sem jó mert a feltöltés lassú (pedig ugye pont az kéne ...torrent... )
Lécci segítsetek mert itt valami nem stimmel, én meg már nem tudom milyen beállítást kéne...azureus sem akar fetölteni nagyon...tegnap előtt este beindult pár óra után 600 kb/sec-re, de most max 100-300 kb/sec felfelé...nem ártana arányjavításhoz a 15 mega felfelé
Köszi előre is!

Scape

(#531) tojsz™ válasza scapegt (#530) üzenetére


tojsz™
aktív tag

ha router nélkül is lassú
akkor szvsz ez van
terhelt a vonal
~1M-a min. e fölött nem szólhatsz

ha router nélkül megvan a 15M
akkor a router wifi-je ennyit tud vagy át kell állítanod a csatornát g mode-ba
mérj egyet routerrel viszont kábellel ne wifi-vel és már is megtudod mi a ludas

(#532) InfiniteReality


InfiniteReality
őstag

Néhány félreértést elkerülendő:

Modem és router közé hogy milyen kábel kell az az eszközöktől (de leginkább a modemtől) függ! A legtöbb kábelmodem és router közé mehet a patch de pl a csúnya fekete dialcom ADSL bridge csak crosslink kábellel hajlandó működni. Auto MDI/MDI-X eszközöknél mindegy milyen kábellel kötjük össze őket.

Két gép közé valóban crosslink, gép és elosztó eszköz (hub, switch, router lan portja stb) közé meg patch kábel kell.

A Digi LAN netje switchekkel működik, modem nincs, a kis dobozkából sima patch kábellel csatlakoztathatod a gépet vagy a routert.

A valódi patch kábel Narancsfehér, Narancs, Zöldfehér, Kék, Kékfehér, Zöld, Barnafehér, Barna színsorrend mindkét végén. Ha egy patchkábelnek árult kábel nem igy van bekötve, akkor jó esély van rá, hogy csak kb 10-20 méterig lesz működőképes a kábel. Normális bekötés esetén az elvi maximális szegmens (kábel) hossz 170 méter körül van. Létezik sajnos egyenes kábel, amit sokan összekevernek a patchkábellel, pedig nem ugyanaz a kettő. Az egyenes kábel bekötését most fejből nemtudom, de ha nem úgy kötöd be a patchkábelt mint fentebb írtam és hosszabb mint 20 méter, több mint valószínű hogy nem vagy csökkent sebességgel fog működni. Azt a színsorrendet nem véletlenül találták ki.

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#533) Flashget válasza tojsz™ (#531) üzenetére


Flashget
félisten

legalább olvasnád el mik a digi által felvázolt tények!

10/10 - 1/1 min
15/15 - 2/2 min
20/20 - 4/4 min

ettől eltérnek az adatok és jelzés után sem javitják lehet kötbéreztetni..jelzéstől számitva 72 órán túli hiba esetében.

Realme GT Master Edition

(#534) tojsz™ válasza Flashget (#533) üzenetére


tojsz™
aktív tag

azér írtam hogy "~1" ami körül belült jelent :U
nekem10/10-es van és ott annyi
nagy kaland
de tudtam hogy jönni fog egy addikt és egyből az fog neki szemet szúrni
nevetséges ;]
asszem az 5-6M bőven a 2M fölött van

az meg hogy a torrentje mennyivel tölt felfele nem hiszem hogy érdekelni fogja a szolgáltatót mivel az sok minden függvénye

nézzen egy speedtest-et és amit az mutat az az irányadó

[ Szerkesztve ]

(#535) coolmpi


coolmpi
aktív tag

Vártam már nagyon, hogy hozzánk is bekössék a Digi LAN-t. (szüleimnél a XV. kerületben már van, és nagyon-nagyon jóóóó :) )

Mindenféle szórólap nélkül egyszercsak tegnap jöttek, és a teljes lépcsőházat bekábelezték (IV. kerület Káposztásmegyer)

Az ár érték aránnyal nagyon meg lennék elégedve, de ami a cégen belül zajlik, azt kommunikációnak nem lehet nevezni... :)

Felhívom őket, hogy mi újság, amikorra lesz szolgáltatás. Az első ügyfélszolgálatos nem is tudta, hogy valaha lesz a IV. kerületben... A második már helyeselt, hogy ha már kötik a házat, akkogy 1-2 hónap.

Nah most a környéken a földben még nem végeztek semmilyen munkát, lehet hogy az csak most fog valamikor történni? (ügyfélszolgálat természetesen semmilyen felvilágosítást nem tudott adni... Nem értem, hogy miért nem lehet az ügyfélszolgálatra leküldeni a fejlesztési tervet... V. nincs is nekik? (Ezt nehez tudom elképzelni...))

Egy kicsit olyan érzésem volt, mint amikor vak vezet világtalant... Nah mind1, a szakszerű tájékoztatást követem: "Amint elérhető lesz, tájékoztatni fognak róla, fel fog keresni egy üzletkötő...)

Vicces mindenesetre...

(#536) zsocaozd válasza coolmpi (#535) üzenetére


zsocaozd
tag

Nem vicces, teljesen logikus és korrekt.

Miért tenné nyílvánossá fű-fa számára egy cég az üzleti tervét? Az összes konkurens a cégen röhögne, hogyha elegendő lehetne egyszerűen csak felhívni az ügyfélszolgálatot ha meg szeretné tudni a konkurens a cég következő lépését, amit aztán szépen meg tudna ezzel-azzal hiúsítani.

Párom netes-kábelTV-s cégnél dolgozott, ne tudjátok meg, milyen komoly, vérre menő(!) harcok folynak, pedig az nagyon vidéken volt ám, Pesten nyílván még brutálisabb a helyzet.

Ügyfélszolgálatra csak az a szolgáltatás tartozik, ami már elérhető az ügyfelek számára. Teljesen nyílvánvaló, logikus és maximálisan korrekt...az más kérdés, hogyha egy ügyfél türelmetlen ugye... még ha érthető is valahol a dolog. :)

Egyébként szintén XV. kerben használom és valóban nagyon faszányos. Nem örülök a terjeszkedésnek, mert ez a faszányosság rovására megy keményen, de ezt már leírtam. :)

ÚJ Saitek Cyborg 5.1 mikrofonos fejhallgatók!

(#537) Flashget válasza tojsz™ (#534) üzenetére


Flashget
félisten

ez nem addikt dolog és neked lehet nevetséges de sok júzernek fogalma sincs a részletekről csak ha bilibe lóg a keze.
és ne maradjon meg benne az hogy neki 1/1 a min mikor nem igaz! ha nem éri el a 2 fel vagy 2 le töltést reklamálhat..

Realme GT Master Edition

(#538) Flashget válasza zsocaozd (#536) üzenetére


Flashget
félisten

hogy mennyire nem faszányos a dolog a sok bekötéssel..tegnap már elérte a 8gigát a bixen a 10G vonaluk..novemberben még csak 3-at verdeste..lehet fejleszteni ott is..mert így a torrentezők miatt lehal a cucc hamarosan.. vagy a másik véglet jön az ÁSZF kiegészitésében benne levő dolog..TB mennyiséget nyomatók lekorlátozása.

Realme GT Master Edition

(#539) zsocaozd válasza Flashget (#538) üzenetére


zsocaozd
tag

Várd csak ki a végét! Ha ez így halad, lesz ez még rosszabb is (jóval)! Persze nem akarok vészmadárkodni, ne legyen igazam! :Y :Y :Y

ÚJ Saitek Cyborg 5.1 mikrofonos fejhallgatók!

(#540) tojsz™ válasza Flashget (#537) üzenetére


tojsz™
aktív tag

persze hogy nem az addikt dolga ;]
éppen ezértt normális stílusban is meg lehet írni a helyreigazítást :U

azért nem írtam konkrétran az 1M-t! mivel nem tudtam pontosan
viszont ő konkrétan leírta hogy 5-6M a feltöltése
akkor mit reklamáljon :F

[ Szerkesztve ]

(#541) coolmpi válasza zsocaozd (#536) üzenetére


coolmpi
aktív tag

Azért nem fű-fa számára, de lefogadom, hogy a upc már tudja, hogy mikor lesz itt Digi...

Az lenne a logikus lépés, ha előszerződést kötnének, már most kampányolnának, hogy nehogy valaki meghosszabbítsa a hűséget a jelenlegi szolgáltatónál... És akkor nem nézné mindenki teljesen hülyének az ügyfélszolgálatot, és nem ébredne több száz emberben az az érzés, hogy azt se tudják mit csinálnak...

Jómagam is a telekommunikációban dolgozok, és van rálátásom már a stratégiai döntésekre is, és az ügyfélkezelésre... Ez szerintem nem jó üzletpolitika. Ez sajnos az Emktv-től megmaradt mentalitás... (azok se tudták soha, hogy mi fog történni) Még 2000 előtt, 1,5 évig találgatott az összes emktv-s ügyfélszolgálat, hogy a XV. kerületben mikor lesz net bekötve a TV mellé. (ebben az időben még 384-es ADSL is csak néhány helyen volt beköthető, tehát nem a versenyhelyzet, és a vérre menő harc miatt nem mondták el, hanem azért mert az egyik kéz nem tudta, hogy mit csinál a másik...)

Szerintem inkább most is ez a jellemző, és nem a szigorú üzletpolitika. (de ha jön egy Digis belső ember szívesen venném az ő véleményét :) )

A T-Comnál is csak azért nem tudja az ember, hogy mikor bővítenek 1-1 DSLAM-ot, mert akkora szervezet, hogy azt se tudják mit csinálnak, mindenki a saját kis részéért felel, a többi egyáltalán nem érdekli...

[ Szerkesztve ]

(#542) brd válasza zsocaozd (#539) üzenetére


brd
nagyúr

Nos, az biztos, hogy a bix vonalat nem tömhetik el teljesen, mert akkor nagy borulás van, tehát ott vagy bővítés lesz, vagy szépen le lesz korlátozva a LAN sebessége stikában. Szerintem inkább bix bővítés lesz hamarosan, mert ha a LAN-t lekorlátozzák, akkor szépen mindenki visszatér az alap 10 megás csomagra, az meg bevételkiesés. Egyébként annyira nem rossz a cég üzletpolitikája (a cég szempontjából), mert rohamosan terjeszkednek...

The only real valuable thing is intuition.

(#543) zsocaozd válasza coolmpi (#541) üzenetére


zsocaozd
tag

Az lenne a logikus lépés, ha előszerződést kötnének, már most kampányolnának, hogy nehogy valaki meghosszabbítsa a hűséget a jelenlegi szolgáltatónál...

Természetesen, hát persze... aztán amikor bármilyen okból meghiúsulna mégis a dolog (akár technikai, akár politikai, akár egyéb okból), akkor lehetne magyarázkodni, meg kárpótlásokat fizetgetni ennek-annak... Tönkremenne a cég imázsa, szabahihetősége az ügyfelek és az üzleti partnerek szemében is. Tökéletesen értelmetlen és logikátlan olyanról nyilatkozni (legyen az bármi), aminek a megvalósulása még csak folyamatban van és még nem hozzáférhető. Meglehetősen gyerekes, megfontolatlan dolog az ellenkezőjét tenni és elvárni is egy üzleti szereplőtől.

És akkor nem nézné mindenki teljesen hülyének az ügyfélszolgálatot, és nem ébredne több száz emberben az az érzés, hogy azt se tudják mit csinálnak...

Szerintem nem nézi mindenki hülyének őket, csak az aki nem fogja fel magától, amit írtam... :U

ÚJ Saitek Cyborg 5.1 mikrofonos fejhallgatók!

(#544) brd válasza coolmpi (#541) üzenetére


brd
nagyúr

Az upci :) meg elmehet a... Éppen most tölt tőlem egy elvileg 10/1-es csomaggal ftp-n egy ügyfelem és olyan 300-400 KB/s-el megy csak neki (semmi más forgalma nincs, megkérdeztem, és nem router, és nincs lekorlátozva nála, és nem nagy a CPU terhelés), és nem nálam van a baj, mert meghúztam máshonnan és simán ment 2 MB/s körül...

The only real valuable thing is intuition.

(#545) zsocaozd válasza brd (#542) üzenetére


zsocaozd
tag

Hát egyszer meg kell állni, az állandó bővítésekből és a bazinagy (mo-i viszonylatban) sávszél fillérekért adogatásából nem fognak megélni hosszú távon...csak eljön az idő, amikor muszáj lesz nekik is megcsinálni a már ismert stikliket... Én már a 10 megás netemet is féltem.... De hagyjuk tényleg, nem akarok vészmadárkodni, nagyon azt kívánom, hogy ne legyen igazam és még sokáig maradhassak ennél a szolgáltatónál és mindannyian, akik ezt használjuk. :C

ÚJ Saitek Cyborg 5.1 mikrofonos fejhallgatók!

(#546) brd válasza zsocaozd (#545) üzenetére


brd
nagyúr

Persze, de ha az ügyfél azt látja, hogy itt a legolcsóbb és leggyorsabb (még ha nem is használja ki, mert kb. az ügyfelek 10%-a generálja a forgalom 90%-át), akkor itt fog szerződést kötni. ;)

The only real valuable thing is intuition.

(#547) Flashget válasza zsocaozd (#545) üzenetére


Flashget
félisten

nincs hűség..ha nem bővitenek és a HDSNET mintájára lelassul a rendszerük viszaadják a lant az userek..szóval bőviteni fognak. Lekorlátozni UPC mintára tömegesen ugyancsak ezt okozná..
vagy egyszerűen kijönnek egy olyan verzióval:
hűség nélkül 20/20-as lan 9500Ft hűséggel 4500Ft..

emktv vagy digi tök mindegy..csak nevet változtattak attól még ugyanaz a cég..

Realme GT Master Edition

(#548) kano


kano
nagyúr

Nem tudja valaki, hogy a III. kerületben a Kolossy tér környékére mikor jön a Digi? :O Az üfsz. nem tud semmit.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#549) coolmpi válasza zsocaozd (#545) üzenetére


coolmpi
aktív tag

Látod, Kano is pl. ki van éhezve az infóra... :)

Amúgy még 2-3 nappal ezelőtt a UPC oldalát nézegettem, hogy a telefon-internet-tv mennyiből hozható ki 1-2 éves hűséggel. Még tavaly érdeklődtem Digiéknél, hogy mikor lesz káposztáson elérhetőség, és azt mondták nem tudnak semmit...

Mind1, nekem az a véleményem, hogy legalább egy megközelítő választ adhatnának...

(#550) DjPremier


DjPremier
aktív tag

Nálunk is vmi ilyesmi a helyzet.Plakát ragasztáson kivül tul sokat nem tudtak.Mikor jönnének,furni,faragni.Zene lenne füleimnek :))

''A mennyország szép hely, de a pokolban több az ismerős.''

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.