Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) Nagymelák


Nagymelák
aktív tag

Helló. Tegnap óta van ilyen netem Kispesten lakom és nagyon állat 10/10-est köttettem de teljesen megvagyok vele elégedve.

(#152) LJoE


LJoE
senior tag

nekem is megvan tegnap óta a 20/20
eddig nagyon pozitív a tapasztalat
a bekötést végző srácok is abszolút korrektek voltak
első mérés

Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye!

(#153) McDog válasza LJoE (#152) üzenetére


McDog
aktív tag

Ez bíztató, mert szintén zuglói vagyok, és kb. 6 nappal később írtam velük alá a szerződést.
Neked hány nappal előre szóltak, hogy mikor szeretnének jönni?

(#154) LJoE válasza McDog (#153) üzenetére


LJoE
senior tag

1 nappal előtte hívtak, hogy jönnének másnap
mondta is a srác, hogy bocsi, hogy ilyen kapkodva, de hozzájuk vágtak egy vagon munkalapot és próbálnak túlesni rajta minél gyorsabban
de elég rugalmasnak tűntek

Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye!

(#155) k4rL^


k4rL^
senior tag

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy van-e itt miskolci DIGI LANos felhasználó, mert potyára nem akarom felbontani a chellos hűségemet?
Eddig hallottam jó tapasztalatokat, de Miskolcról még nem láttam, hogy írtak volna.

(#156) Scoobyka


Scoobyka
addikt

[link]

csatlakoztam én is :D

(#157) PeterPH válasza Scoobyka (#156) üzenetére


PeterPH
senior tag

Na de hova???

Ez Tvnetwork-os.

(#158) Gonosz15


Gonosz15
aktív tag

Dunaújvárosból nincs esetleg valaki, mármint rajtam kívül? :)

"Az igazi érték az nem is a szépség, meg nem az intelligencia, nem a humorérzék, nem az hogy milyen a kocsid, vagy az hogy mi a neved, hanem ha te kerülsz szóba azt mondják egy korrekt gyerek."

(#159) bossvico


bossvico
senior tag

Üdv digisek!
Nekem is meglett, 10/10-es-t kértem puhatolózás céljából, eddig hozza a papírformát.
Upc holnap megy a levesbe.

R5 5600X AIO 240mm Cooler, MSI B550-A Pro, 32 GB Crucial DDR4, EVGA 750W, Sapphire Pulse RX 7700 XT 12GB

(#160) bossvico


bossvico
senior tag

Aki torrentezik ezzel a nettel :DDD , annak milyen feltöltési sebesség tapasztalatai vannak?
Hogy lehet megoldani, hogy a mi a csövön kifér annyival töltse vissza?
Max 200k-val töltött fel.Le meg 1,1Mb.

R5 5600X AIO 240mm Cooler, MSI B550-A Pro, 32 GB Crucial DDR4, EVGA 750W, Sapphire Pulse RX 7700 XT 12GB

(#161) McDog válasza bossvico (#160) üzenetére


McDog
aktív tag

Nálam szintén most kötötték be, és torrent használatánal a 1,1 MB/s letöltés mellett 600-700 kB/s-mal tölt fel, persze nem egyenletesen, attól függően kiktől töltök le, illetve kiknek töltök fel. Ám miután a speedtes tökéletes ereményket ad, így erről gondolom egy torrentes forumban többet tudnak mondani.

[ Szerkesztve ]

(#162) LJoE válasza McDog (#161) üzenetére


LJoE
senior tag

utorrent nálam el tudja érni a 2,3MB/s-et le és fel is

Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye!

(#163) neat


neat
csendes tag

Sziasztok!

Tudtok valamit a XIV.ker Ond Vezér Parkról? itt most huzigálják a kábeleket már egy ideje ,kérdés vajon mikor érnek be a házba ,lakásba?

köszi.

(#164) Tibitheone válasza neat (#163) üzenetére


Tibitheone
csendes tag

hát szerintem nem vagy messze...
mázli :)
én is digi lant akaroook
(egyhamar nálunk még nem lesz)
de legalább google maps magyar, juhé

(#165) brd válasza bossvico (#160) üzenetére


brd
nagyúr

Pl. az lehet a baj, hogy a sok tudatlan nem kapcsolja be a titkosítást, és ha nálad kényszerítetten van ez bekapcsolva, akkor az ilyenek nem tudnak kapcsolódni a te torrent kliensedhez.

The only real valuable thing is intuition.

(#166) bossvico válasza brd (#165) üzenetére


bossvico
senior tag

Telepítésnél erre rákérdez és persze bekapcsolom, de az a kényszerített bekapcsolt állapot az mi?

Köszi.

R5 5600X AIO 240mm Cooler, MSI B550-A Pro, 32 GB Crucial DDR4, EVGA 750W, Sapphire Pulse RX 7700 XT 12GB

(#167) brd válasza bossvico (#166) üzenetére


brd
nagyúr

Az, hogy nem fogadja a nem titkosított kapcsolatokat, ill. nem is próbálkozik ilyen indításával. Pl. utorrent-ben: Bittorent/Protocol Encryption, és ott a legördülőből Forced (magyar fordításban talán kényszerített), ill. az Allow...-nál nincs pipa ez az állapot (persze úgy lenne a jó, ha így lenne mindenkinél ;) ).

The only real valuable thing is intuition.

(#168) LJoE válasza brd (#167) üzenetére


LJoE
senior tag

nálam ki van kapcsolva a titkosítás, és az allow... be van pipálva
de így tényleg eléri le és fel is a maxot
most per pill stabilan 2,4Mbyte/sec-cel jön le egy cucc
viszont chelloval anno csak bekapcsolt titkosítással bírtam normális sebességeket elérni

Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye!

(#169) brd válasza LJoE (#168) üzenetére


brd
nagyúr

Igen, mert az egy olyan cég, aki nem szereti, ha használják is a szolgáltatását. Ezért már egy ideje korlátozza az ilyen célú felhasználást a nappali időszakban.

The only real valuable thing is intuition.

(#170) bossvico válasza brd (#169) üzenetére


bossvico
senior tag

Köszi, kipróbálom.
Az upc-röl meg annyit, hogy tömegek mondják le. Elérték amit akartak.Birkák.

R5 5600X AIO 240mm Cooler, MSI B550-A Pro, 32 GB Crucial DDR4, EVGA 750W, Sapphire Pulse RX 7700 XT 12GB

(#171) bossvico


bossvico
senior tag

Lenne még pár kérdésem, mivel még nincs papírom, csak bekötötték azt mentek.
Mi lenne a webtárhely címe, és van itt valami forgalmi korlát, illetve lehet azt nézni, hogy mennyit csináltam?

R5 5600X AIO 240mm Cooler, MSI B550-A Pro, 32 GB Crucial DDR4, EVGA 750W, Sapphire Pulse RX 7700 XT 12GB

(#172) Thulcandra


Thulcandra
senior tag

Francba, ilyen mikor lesz Mosonmagyaróváron :W
Egy 10/10 linet én is eltudnék viselni, főleg ilyen áron!

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#173) LJoE válasza bossvico (#171) üzenetére


LJoE
senior tag

forgalmi korlát nincs, viszont a webtárhely, meg a mailcímet én sem tudom
nálam mondjuk némi hiba volt és csak másnapra lett meg a netkapcsolat, így még mindig nem iratták velem alá a munkalapjukat :)

Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye!

(#174) beneszilo


beneszilo
tag

nem fog nekik feltűnni ha valaki egy hónap alatt 200 gigát seedel? :D

(#175) McDog válasza beneszilo (#174) üzenetére


McDog
aktív tag

Gondolom abból indulnak ki, hogy az UPC-nél az emberek 90%-nak a 30 GB korlát sem volt zavaró, A nagy számok törvénye alapján átlagban az emberek úgysem fognak 200 GB-ot seedelni, így az átlag elégedett Usereken kívül megnyerik a kb. 10% esetleg a netet jobban kihasználó Ügyfeleket is.
Az új előfizetők úgysem a nagyi véleményét kérdezik a későbbiekben, aki 5GB-ot forgalmaz, hanem akinek esetleg nagyobb a tapasztalata, esteleg többet forgalmaznak, így a reklámra, a "kapitányra" sem kell annyit költeni. :)

[ Szerkesztve ]

(#176) LJoE válasza beneszilo (#174) üzenetére


LJoE
senior tag

pszt... 1 hét alatt túlléptem :D

Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye!

(#177) Genius007


Genius007
őstag

Nálunk ugysem lesz szerintem soha ilyen net :DDD , csak pusztán kiváncsiságbol kérdezem,
hogy pingekkel milyen tapasztalataitok vannak ? ( online game .. pl: CSS, COD2, stb..)

:R

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/razer_blade_16_2023_i9_13950hx_rtx_4090_16gb_32gb/hsz_1-200.html

(#178) brd válasza beneszilo (#174) üzenetére


brd
nagyúr

Az nem olyan sok ezzel a nettel szerintem. ;) 1 hónapban kb. 5-6 TB-ot lehet vele forgalmazni. :D (Ha nem számoltam el.)

The only real valuable thing is intuition.

(#179) brd válasza Genius007 (#177) üzenetére


brd
nagyúr

Játszani ugyan nem nagyon szoktam, de pl. a bix-be 1-2 ms alatt érnek be (és vissza a válasz) a csomagok. Ez kb. azt jelenti, hogy ha a bix közelébe teszel egy ilyen servert, akkor az (a sebességet tekintve) gyakorlatilag olyan lesz, mintha a helyi hálódban lenne a server. Tehát a bix közelében hostolt oldalak is 1-2ms körül válaszolnak. A normálisabb európai weboldalak 10-20 ms körül válaszolnak.
Jelenleg ennél gyorsabb internet-elérés nem létezik, otthoni megoldásban. Bár ez már bérelt vonalnak is elmenne. ;) Rendelkezésre állásban nem sokban tér el tőle, ha rendesen megcsinálják. Az áramszünettől (és a betárcsázóserver gondjaitól) eltekintve szinte semmi nincs, ami megzavarná a működését. Nem is értem, miért, hogyan adhatják ilyen olcsón, én biztos többet kérnék érte. :D
Mióta bekötötték, sokszor éreztem már, hogy felesleges a sebessége, mert egy weboldal úgysem sokszor használja ki a sebességet, arra bőven elég volt a kábelnet 2 Mbitje is (amikor jól működött ;) ). Persze ha valaki filemegoszt/letöltöget rajta, akkor más lehet a helyzet.

The only real valuable thing is intuition.

(#180) beneszilo válasza LJoE (#176) üzenetére


beneszilo
tag

Hát valamikor megérdeklődöm hogy hozzám be tudják e kötni. A címlistán fent van az utcám csak a házszámom nincs :(

(#181) Genius007 válasza brd (#179) üzenetére


Genius007
őstag

De szép is lenne egy ilyen ... :U :B
THX a választ ! :R

https://hardverapro.hu/apro/razer_blade_16_2023_i9_13950hx_rtx_4090_16gb_32gb/hsz_1-200.html

(#182) brd válasza Genius007 (#181) üzenetére


brd
nagyúr

Nagyon ne irígykedj, ehhez vagy sokat kell panelban tartózkodni, vagy ott lakni. ;)

The only real valuable thing is intuition.

(#183) Genius007 válasza brd (#182) üzenetére


Genius007
őstag

Jobb mint az én falusi megosztott wifi-s netem,
ahol (mostanában) a nap 70%-ában 150ping van..
Aki csinálja az meg egy jó nagy **** ... de sajnos,
csak ez az egy megoldás van itt.
Szóval hagy irígykedjek ! :DDD

https://hardverapro.hu/apro/razer_blade_16_2023_i9_13950hx_rtx_4090_16gb_32gb/hsz_1-200.html

(#184) DooDoo21


DooDoo21
csendes tag

Hi!

Eddig nem nagyon érdekelt a DigiNet, mert nem nagyon hittem el, hogy tényleg ilyen jó, de a fórumot végigolvasva meg vagyok győzve! A baj csak az, hogy externetnél 2007.08.04-én kötöttem szerződést 1 éves hűségnyilatkozattal. Kérdés az lenne, hogy lehet ezt lehető legolcsóbban megszüntetni? Telefonon beszéltem az ügyfélszolgálattal, ott azt mondták, hogy a hátralevő idpszak havidíját ki kéne fizetnem (10e/hó) + 40ezer körül kb a leszerelési díj + valami kötbér, szóval simán 100ezer felett lenne az alapján amit ÜSZ mondott. Másik fórumban viszont olvastam valami olyasmit, hogy csak azt kéne kifizetnem ami kedvezményt eddig igénybe vettem.. tapasztalat, ötlet ezzel kapcsolatban esetleg van valakinek? Amúgy pécsi vagyok, úgyhogy pécsi Diginetes tapasztalatokat is várok, előre is kösz!

(#185) bossvico válasza DooDoo21 (#184) üzenetére


bossvico
senior tag

Üdv!
Pécsi tapasztalat amit mondok, eddig teljesen jó minden, sebesség megvan.
Kicsit szokatlan számomra a chello után, hogy be kell csatlakozni, mint a dsl-nél, de kibirom. Viszont nincs modem a lakásban, csak 1 utp kábel jön be a gépig.Amúgy ez a tv-re is vonatkozik, azt is bekötöttem, nincs beltéri.
Nincs p2p korlát, jön a cucc 1,2 megával (10/10 -es van nekem) és 2500Ft-ér vigyorgok mindezér.

Szerintem mostmár várd ki míg lejár a hűséged, egyik haverom is így járt, de kiszámolta és nem éri meg, nagyon megfingatnak.

Speedtest linket nem küldök mer sokkoló hatású. :DDD

R5 5600X AIO 240mm Cooler, MSI B550-A Pro, 32 GB Crucial DDR4, EVGA 750W, Sapphire Pulse RX 7700 XT 12GB

(#186) dante3 válasza bossvico (#185) üzenetére


dante3
addikt

Én bírom a sokkot! :DDD

Túl messzire kell mennünk ahhoz, hogy megtudjuk, milyen messzire mehetünk!

(#187) brd válasza dante3 (#186) üzenetére


brd
nagyúr

Mod.: A feltöltés nem továbbra sem mérvadó, túl kevés a feltöltött adat, ezért nem pontos.

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#188) dante3 válasza brd (#187) üzenetére


dante3
addikt

Nagyon klafa, úgy néz ki nyáron nekem is lesz ilyenem Székesfehérváron!
UPC

Túl messzire kell mennünk ahhoz, hogy megtudjuk, milyen messzire mehetünk!

(#189) bossvico válasza dante3 (#188) üzenetére


bossvico
senior tag

[link]

Íme

R5 5600X AIO 240mm Cooler, MSI B550-A Pro, 32 GB Crucial DDR4, EVGA 750W, Sapphire Pulse RX 7700 XT 12GB

(#190) dante3 válasza bossvico (#189) üzenetére


dante3
addikt

Bőven elég a 10mbit-es is! Oldalbetöltések milyen gyorsak pl. origo.hu?

Túl messzire kell mennünk ahhoz, hogy megtudjuk, milyen messzire mehetünk!

(#191) bossvico válasza dante3 (#190) üzenetére


bossvico
senior tag

gyorsan tölti be, mondjuk 5mbites chellom volt előtte, annál gyorsabban.kb 3mp, ja de nyitva van mellette a prohardver a másik ablakba, ie7 okosság ugye.

R5 5600X AIO 240mm Cooler, MSI B550-A Pro, 32 GB Crucial DDR4, EVGA 750W, Sapphire Pulse RX 7700 XT 12GB

(#192) bbazsy


bbazsy
őstag

hali

routerrel csak én szívok? D-Link, beállítom, h PPPoE, minden ok(jelszó, minden), erre semmi, nem akar felmenni sehogy se.
valaki megoldotta ezt már?

..

(#193) Nagymelák válasza bbazsy (#192) üzenetére


Nagymelák
aktív tag

Helló

Nekem egy D-Link DI-524-es routerem van azzal simán müködik, bár van egy kis talány a dologban mert ötletszerüen tehát nem szabályos időközönként bontja a net kapcsolatot de utánna egy pár mp múlva ismét csatlakozik.

Nem tudja valaki ezt nem a szolgáltató okozza a net megszakitást? Mert úgye a fix IP cimért fizetni kell de ha routerrel van fent valaki megszakitás nélkül annak az IP cime állandó és ez nem túl jó a Digi kft-nek.

(#194) bbazsy válasza Nagymelák (#193) üzenetére


bbazsy
őstag

pppoet időnként bontani szokták, pontosan ezért.

viszont: teljesen sima, átlagos PPPOE kapcsolatot csináltál? mer akkor a routerrel van a bibi.

..

(#195) Nagymelák válasza bbazsy (#194) üzenetére


Nagymelák
aktív tag

Szia

Ez mit is jelent pontosan hogy átlagos PPOE kapcsolat? Ahogy csináltam kiválasztottam a csatlakozás tipusát PPPOE megadtam a felhasználó nevet és a jelszót a többi dolgot alapon hagytam.

Hogy lehet másépp megcsinálni?

(#196) beneszilo


beneszilo
tag

SMC 7004-el próbálta valaki?

(#197) Nagymelák válasza beneszilo (#196) üzenetére


Nagymelák
aktív tag

Szia.

Próbáltam meg sem nyekkent nekem.

(#198) beneszilo válasza Nagymelák (#197) üzenetére


beneszilo
tag

Nem mondod :Y
Egyáltalán nem lehetett netezni? Miért nem, mi lehet a gond?

(#199) Nagymelák válasza beneszilo (#198) üzenetére


Nagymelák
aktív tag

Netezni nem is volt hajlandó kapcsolódni látszólag úgynézet ki mintha lenne net de egyetlen oldalt sem volt hajlandó betölteni. Pedig előtte tökéletesen müködött a sima kábelnettel. De most nem lehetett vele semmit sem kezdeni.

(#200) beneszilo válasza Nagymelák (#199) üzenetére


beneszilo
tag

hát ez szomorú
pedi gbe akartam vezetni :(

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.