Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) Reag3nS válasza Zoleeca (#300) üzenetére


Reag3nS
senior tag

:DDD

CyberGames >>> http://cybergames.hu/

(#302) bossvico


bossvico
senior tag

Nálatok jó a feltöltési sebesség?
Itt má pár napja csak a fele.

R5 5600X AIO 240mm Cooler, MSI B550-A Pro, 32 GB Crucial DDR4, EVGA 750W, Sapphire Pulse RX 7700 XT 12GB

(#303) anathon


anathon
csendes tag

Sziasztok!

Itt nálunk is kint vannak a plakátok. A ház 50%-nak kell igénelni hogy bekötsék az optikát.
Engem csak az zavar nagyon, hogy pld alegolcsóbál 10Mb/sec a garantált letöltés csak 1Mb/sec. Nos igaz,hogy olcsó de ez azért mégis csak az 1 tizede.

(#304) brd válasza anathon (#303) üzenetére


brd
nagyúr

Még így is jobb (lenne), mint bármely otthoni internetszolgáltatás. Hol máshol garantálnak 1 Mbit-et?

The only real valuable thing is intuition.

(#305) Zoleeca


Zoleeca
csendes tag

Az az 1mbit csak mutató. Nekem kb 4 hónapja van Digi (10/10) még soha nem volt kimaradás (legalábbis amikor használtam) és mindig hozta a 10/10-et (legalábbis amikor volt elég seeder...akarom mondani, amikor a webszerverek tudták nyomni a free linux distribeket :)).
Szerintem mindenképpen megéri, úgy meg hogy nincs hűségnyilatkozta pláne. Ki kell próbálni, egy havi előfizut megér, aztán legfeljebb visszamondod. Én sok embertől (persze olyanoktól akiknek sosem volt) hallottam, hogy azt hallották, hogy valaki hallotta, hogy nem jó a DIGI. Azóta tőlem hallják, hogy márpedig jó. Pedig nem is nekik dolgozok. Aki nem meri kipróbálni 2500ft-ért az ne tegye. Szíve joga, de nálunk több embernek is van és már mindenki figyelembe veszi a lefedettséget amikor lakásokat néz :) Könnyű megszokni a kényelmet. Idézet kollegától:
"Ha letöltöttem egy filmet, megnézzük aztán töröljük. Ha megint meg akarjuk nézni megint letöltjük. Ennyi."
:C

GA-B150M-D3H | i5-6500 @ 3.20 Ghz | 2x8GB Kingston DDR4@2133 Mhz | Gigabyte RX470 4GB DDR5 | 240GB Kingston SSD, 3TB WD RED SATA3

(#306) bossvico válasza anathon (#303) üzenetére


bossvico
senior tag

Háj.
Ezt én is hallottam hogy elterjedt és mindenki ezzel volt elfoglalva riadt arccal, hogy a digi 10mbitese az ám csak 1 mbit.
Ja, garantált minimum.Amikor chellom volt, ott ugyan így le volt írva hogy a 10%-át garantálják a papíron feltüntetettnek.
Csak ha felröppen ilyen hülyeség, akkor a digiseket kell megkérdezni, akinek van ilyen, nem akinek a szervizes ismerősének az unokatesója mondta.....

Most konkrétan nekem a feltöltési sebességgel van bajom, olyan 6mbit, nem 10.De 2500-ér ez is belefér.

Tehát no para, meg van a 10.

R5 5600X AIO 240mm Cooler, MSI B550-A Pro, 32 GB Crucial DDR4, EVGA 750W, Sapphire Pulse RX 7700 XT 12GB

(#307) bossvico


bossvico
senior tag

Írtam emilt az üfsz-nak, hogy mé lassú a net? 3perc múlva ott volt a válasz, hogy valamit matatnak a kábeleken pécsi irányba és másnap du. megoldódik.

R5 5600X AIO 240mm Cooler, MSI B550-A Pro, 32 GB Crucial DDR4, EVGA 750W, Sapphire Pulse RX 7700 XT 12GB

(#308) Flashget


Flashget
félisten

Hi.
A dmcc.hu oldalra ráférne a frissitás a routerek fejezetnél..mert a TP-Linkek működnek már december vége óta a digis lanon!
Ha ezt olvassa egy illetékes a R-460 vezetékes és a tl-wr642g wifis müködik rajta

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#309) TeeJay válasza bossvico (#306) üzenetére


TeeJay
félisten

nemtudom hogy sajnáljalak-e hogy "csak" 6megabit a feltöltésed 2500pénzért
az ország nagyrészén csak ADSL vagy Chello (jobbhelyen mindkettő) érhető el
és ott 4x áron van 1mega vagy 512kbit feltöltés :O
szóval ha előfizetsz 10/10megára 2500ért és csak a felét tudja feltöltésben akkor is örülhetsz kegyetlenül ;)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#310) bossvico válasza TeeJay (#309) üzenetére


bossvico
senior tag

Pontosan, mikor beköttettem, én is erre gondoltam, ha nem is lesz meg akkor is előrébb vagyunk, mint a chelloval voltam.És ott is volt ám olyan napokig, mikor még új volt, hogy alig ment.
Belefér.
[link]

Még nem az igazi.
Azé remélem nem szokják meg.

R5 5600X AIO 240mm Cooler, MSI B550-A Pro, 32 GB Crucial DDR4, EVGA 750W, Sapphire Pulse RX 7700 XT 12GB

(#311) csellosi válasza bossvico (#306) üzenetére


csellosi
tag

Jaj de sajnallak, hogy ilyen lassu a neted ;] (bar itt is elerheto volna a diginet) Amugy, hol olvastad te chelloeknal, hogy a garantalt minimum a 10%?

Ennyi a garantalt. (a celerteket meg hadjuk :) )

- Miota dolgozol a cegnel? - Miota megfenyegettek, hogy kirugnak.

(#312) bossvico válasza csellosi (#311) üzenetére


bossvico
senior tag

Amikor először bekötötték a chellot, az kb 3-4 éve volt, úgy emlékszem az akkori ászf-be ez állt.De régen volt, lehet nem jól emlékszek?Ott is megvolt az esetek legnagyobb többségében az igért sebesség.Csak drága ehhez képest.

Köszi a sok együttérző levelet, a lassulás miatt mindenkitől.Rendesek vagytok. :DDD

R5 5600X AIO 240mm Cooler, MSI B550-A Pro, 32 GB Crucial DDR4, EVGA 750W, Sapphire Pulse RX 7700 XT 12GB

(#313) csellosi válasza bossvico (#312) üzenetére


csellosi
tag

Amikor "olyan lassu" ;] a neted a ping ertekek rendben vannak olyankor?

- Miota dolgozol a cegnel? - Miota megfenyegettek, hogy kirugnak.

(#314) bossvico válasza csellosi (#313) üzenetére


bossvico
senior tag

jó, szerintem vagyis mindíg ennyit ír ki a speedtest.ja most 18 at írt amúgy 11 szokott lenni.

R5 5600X AIO 240mm Cooler, MSI B550-A Pro, 32 GB Crucial DDR4, EVGA 750W, Sapphire Pulse RX 7700 XT 12GB

(#315) TeeJay válasza bossvico (#310) üzenetére


TeeJay
félisten

ne speedtest-en mérj mert feltöltésre gagyi adatokat ad néha
torrenten kezdj el csak seedelni valami olyan cuccot amit sokan akarnak tölteni és meglátod megy-e 1,2MB-al felfelé
ha igen akkor szuper :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#316) DooDoo21


DooDoo21
csendes tag

Hi!

Gondoltam ide ís beírom a "problémám", DigiNEtesek, nemnagyon válaszoltak még erre eddig. Lényeg, hogy domainabc.hu-n vettem egy domaint, és azt szeretném, hogy az a domain a Digikábeles webtárhelyre feltöltött oldalra mutasson... domainabc-t felhívtam ők azt mondták, hogy Digisektől kérjek valami IP címet, pontosan meg nem mondom már mit, úgyhogy felhívtam Digi ügyfélszolgálatot, ott hirtelen nemtudtak mit mondani, mondták hogy írjak a support@hdsnet.hu-ra, ez megtörtént már több mint egy hete, azóta se válaszoltak, email küldés után pár nappal azért felhívtam őket mégegyszer, hogy mi a helyzet, aztmondták utánanéznek, és szólnak majd ha van valami, ez is már vagy 3 napja történt, azóta semmi... Estleg itt tudja valaki, hogy hogy megy ez a domain átirányítás dolog?

(#317) vigyor válasza DooDoo21 (#316) üzenetére


vigyor
csendes tag

próbáld meg a support@digikabel.hu, vagy support@hu.digi.tv
lehet a hdsnetes domain már nem él

(#318) DooDoo21 válasza vigyor (#317) üzenetére


DooDoo21
csendes tag

Automatikus válasz jött a levélre, ugyhogy gondolom valaki csak megkapta, de azért elküldöm ezekre is, hátha :) Köszi

(#319) bazsa0007


bazsa0007
tag

sziasztok.

kérnék egy kis helpet. diginetet osztanám el 2 felé. SMC 7004vbr a rúter. a gondom az hogy az első config-ig még megy mindkettőn a net. majd jönne hogy portokat belövöm mert utorren és dc meg levelezőkliens...frissít a rúter...nálam meg másikon meghalt.

erre vmi ötlet?

(#320) Flashget válasza vigyor (#317) üzenetére


Flashget
félisten

pedig korábban arra a mél címre küldött leveleimre válaszoltak.
a @hdsnet.hu biztos, hogy jó mert nekem is az van és jönnek, mennek a levelek.

Realme GT Master Edition

(#321) bossvico


bossvico
senior tag

Végre, helyreállt a rend.

R5 5600X AIO 240mm Cooler, MSI B550-A Pro, 32 GB Crucial DDR4, EVGA 750W, Sapphire Pulse RX 7700 XT 12GB

(#322) d.janos


d.janos
csendes tag

Hi.

Itt van olyan elofizeto aki mar tullepte (akar minden honapban) a 250 GB-ot egy honapban? (vagy tobbet) Van vmifele korlatozas,lassitas vagy ilyesmi?

Udv.

(#323) fekuszka


fekuszka
csendes tag

Sziasztok.

A DIGI TV Lan-os nete sokak számára hihetetlennek hangzik elsőre, pedig nem az. Így az elején leszögezném, hogy nem vagyok a kábeltársaság semmilyen embere. Csak ajánlani tudom a szolgáltatást, még akkor is ha vannak bosszantó dolgok.

-szóval a 20 MBit valós sebesség! Kábelen nekem ennyivel jön, más kérdés hogy a Wireless-emen valahol lecsökken 10-re?????:)(mert mindenen elvi sebességeket adnak meg, de qvára nem tudja azt)mind1 , ja és ez le/fel 20/20-as sebesség!!!!! :C 4500Ft-ért!!! :Y

-hűségnyilatkozat tényleg nincs!!! akkor szűnteted meg amikor akarod...

-nálunk TV, telefon, internet tőlük jön, így egy helyre fizetünk, 1 számla van és a három olcsóbb mint más szolgáltatóknál

Eddigi tapasztalatok: - a telefon és a net nem zavarják egymást
- a netről való leszakadást bejelentéstől számított 72 órán belül kell kijavítsák, de már másnap reggel kint voltak!
Ha vannak is ingadozások, nem veszed észre ilyen sebességű net-nél, persze ha nagyon kirívó lenne akkor igen, de ilyen még nem volt. A hiba náluk a megrendelt seb. 20%-nál kisebb sebességet jelent, addig úgymond normális.
Ha van még kérdés, várom... :R

(#324) McDog válasza d.janos (#322) üzenetére


McDog
aktív tag

December óta torrent kliens alapján minden hónapban csak a feltöltésem meghaladta a 250GB-ot, semmilyen korlátozást nem tapasztaltam.

(#325) d.janos válasza McDog (#324) üzenetére


d.janos
csendes tag

Letoltest be se merted irni :C

250+ Gb upnak nem is rossz :)

[ Szerkesztve ]

(#326) brd válasza d.janos (#322) üzenetére


brd
nagyúr

Én már láttam ilyet is (gondolom egyértelmű, mikor került oda DIGI LAN :D ):

Eddig semmi szankcióról nem tudok, de ha számolgatsz picit, ez még nem is olyan durva, a garantált sebességgel is kb. lehet ennyit forgalmazni.

Szerk.: miért pont a 250 GB-ot kérdezted? Van valami tiltás az ÁSZF-ben?

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#327) d.janos válasza brd (#326) üzenetére


d.janos
csendes tag

Az igen. :Y
Szep feltoltesek.

(#328) TeeJay válasza fekuszka (#323) üzenetére


TeeJay
félisten

mikor lesz az egész országban elérhető?
mert látod ez az egyetlen hátránya amit fel lehet említeni a DIGILAN mellett
nagyon kevés helyen érhető el és ahol igen ottis főleg panelek meg lakóparkok meg soklakásos társasházak :B

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#329) fekuszka válasza TeeJay (#328) üzenetére


fekuszka
csendes tag

Nos, igen.Igazad van, ez az egyetlen hátrány talán és ezt még talán ők sem tudják pontosan. Náunk is egyszer csak megjelentek szerelők, behúzták az új kábeleket, két-három hét múlva, pedig üzletkötők jártak itt, akikkel megkötöttük az új szerződést és rá egy hétre már kötötték is:) Biztos van valami terv ami szerint mennek és kötik, de az, hogy országosan elterjedjen, az még szerintem messze van. Sőt, a piac annyira le lett osztva különböző szolgáltatóknak, hogy itt teret hódítani...Kicsit nem is bánom h nincs mindenhol, így egy jódarabig nem kell félnem semmilyen lassulástól, ha egyáltalán ez befolyásolná majd. :))

(#330) Reag3nS válasza TeeJay (#328) üzenetére


Reag3nS
senior tag

ilyen nagyon sokáig nem lesz. külföldön sincs mindenhol ekkora net. és nagyon jól tudjuk ugye, hogy eléggé el vagyunk maradva külföldhöz képest :(

CyberGames >>> http://cybergames.hu/

(#331) RexpecT válasza brd (#326) üzenetére


RexpecT
addikt

Én már TB-os havi forgalomról is hallottam a diginél...

(#332) brd válasza RexpecT (#331) üzenetére


brd
nagyúr

Jahm, könnyen lehet, kb. 6 TB az elméleti maximum egy hónapban (20 Mbit-tel). ;)

The only real valuable thing is intuition.

(#333) TeeJay válasza RexpecT (#331) üzenetére


TeeJay
félisten

elbírja szóval belefér
ez nem UPC Chello ahol mások elől szívod a sávot ;)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#334) brd


brd
nagyúr

Másnak sincs külföld?

The only real valuable thing is intuition.

(#335) Ifa666 válasza brd (#334) üzenetére


Ifa666
csendes tag

Ez miben merul ki??? Nekem az MSN nem megy meg a Steam.
lehet nalam is ez a gond.

(#336) brd válasza Ifa666 (#335) üzenetére


brd
nagyúr

Pl. ezekben.
Bár most nézem, nem az egész külföld nem működik, csak biz. részek. Valaki megint ügyesen beállított valamit, ha jól látom, a románoknák (vagy éppen az a baj, hogy korábban valamit nem). ;)

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#337) Chubbyinc


Chubbyinc
csendes tag

nekem se jó. Más szolgáltatóknál is van ilyen gond vag csak nekünk DIGIseknek?

[ Szerkesztve ]

(#338) DooDoo21


DooDoo21
csendes tag

Nálam most minden OK! (Pécs)

(#339) Chubbyinc válasza DooDoo21 (#338) üzenetére


Chubbyinc
csendes tag

diginélvagy? én Székesfehérvárrol vok

(#340) Chubbyinc


Chubbyinc
csendes tag

na most hívtam fel őket, tudnak a problémárol elv még ma készlesz..reméljük :-)

(#341) tilla1989


tilla1989
csendes tag

Sziasztok!

Nem tudom esetleg tudna e nekem valaki segíteni a következőben:
Adott egy 8mb/512k-s net.Modemmel simán megy ez a sebesség,e ha routerral van a net,akkor csak 5mb-al megy a net!:S
A router SMC7004VBR EU.
Firmware-t nem lehet frissíteni.
PPOE-val megy egyébként.
Szal vki szerint nincs vmi lehetőség arra,hogy menjen routerral is maxon a net?:)
Vagy új routert kellene venni?

(#342) Flashget


Flashget
félisten

Gondolom azt senki nem hiszi hogy ezzel a sebesség/ár viszonnyal nem lesz korlátozás hamarosan? mert végtelen net nincs!
TB forgalommal torrentezve megfog feküdni a diginet..ezt megelőzendő a honlapjukon 2007 november 17-től van egy ÁSZF módositás..elkell azt olvasni..

Realme GT Master Edition

(#343) Flashget válasza tilla1989 (#341) üzenetére


Flashget
félisten

TP-Link 460R router kemény 3300Ft (netto) pénzért 20/20-at tud..torrent, online játék hasit rajta..kávét nem tud főzni mint egy linksys 12ezerért ez igaz.. :)

Realme GT Master Edition

(#344) TeeJay válasza Flashget (#342) üzenetére


TeeJay
félisten

miért feküdne meg?
számold ki a switch-ig mekkora sebességet visznek
pl ha "csak" 100megabitet akkor azon havonta 30TB lazán elmegy és kétlem hogy egy panelban lenne 30HC töltögető akik fejenként 1TB-ot tolnak

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#345) Chubbyinc


Chubbyinc
csendes tag

nektek van vmi javulás? bejönnek már a külföldi oldalak?

(#346) ferpal válasza Chubbyinc (#345) üzenetére


ferpal
csendes tag

Dunaújvárosban szintén az van ami nálad.

(#347) Chubbyinc válasza ferpal (#346) üzenetére


Chubbyinc
csendes tag

beszéltél az ügyfélszolgálatos noobokkal? neked mondtak vmi konkrétat?

(#348) ferpal válasza Chubbyinc (#347) üzenetére


ferpal
csendes tag

Még nem.
Éjjel úgysem megy a gép .
Holnap du-ra meg talán ok lesz.
Most meg olvasgatok addig a fórumokon.

[ Szerkesztve ]

(#349) Rezi


Rezi
tag

Nekem sem mennek a külföldi oldalak. Egy román routeren akadnak el a csomagok, vagy a routing táblája szar vagy szakadt a fizikai vonal.. remélem a köcsög románok megcsinálják hamar :D

(#350) Chubbyinc


Chubbyinc
csendes tag

na nekem már jó

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.