Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43851) DonMaster válasza szili.tamas1 (#43850) üzenetére


DonMaster
addikt

telefonlj be vagy menj be, de egy 3600ft ha jol tudom vissza kapcsolási dijat kövi honapban kiszámláznak.
törvény véltozot régeben 3honap után volt ban, de változtattak 2honapra, igy kb másfél honap-ig nem jön be azs net off, utána még a tv megy egy darab-ig.

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#43852) szili.tamas1 válasza DonMaster (#43851) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

Koszi telefonálok akkor. A visszakapcsolasi díj vegulis jogos. Annyi baj legyen. A tv amúgy még mukszik és a telefonos hivasfogadas is.

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#43853) the.odzsy


the.odzsy
aktív tag

Szép napot mindenkinek!
Csütörtökön megvettem a szegedi lakásom. Még aznap be az üfsz-re, és megrendeltem az 1000-s netet, tv-vel, telefonnal, mert ugye így olcsóbb. Már jövö hét szerdára kaptam is idöpontot ott benn, jönnek is bekötni. Az üfsz-en a hölgy azt mondta, hogy nem adnak se stb-t, sem routert. Mondtam nem gond a tv is olyan, meg gigabites routerem van, a telefont meg úgy sem használom. A kérdés ha nem adnak router (ami nem is gond) akkor hogy kötik be a telót, illetve ha kiveszem ha hoznak mégis valamit, akkor ugye tudom használni a saját routerem egyenesbe? Tizemeletes társas ház, közvetlen az utp jön be, doboz épp a nagyszoba külsö oldalân a lépc

[ Szerkesztve ]

MAGYAR vagyok nem turista!!!

(#43854) DonMaster válasza the.odzsy (#43853) üzenetére


DonMaster
addikt

összefoglaloban leirva de leirom ujra
1. ha nem hoznak semilyen eszközt akkor
akkor behuznka 1 lan káblet internetnek, behuznak 1 telefon kébelet telefonnak behuznak 1 coax kábelt tv-nek.
tehát igy 3 kábelt huznak be,
persze az hogy az üszf-n anö mit mond nem lesz ugyan az amit a szerelö fog csinálni ez kicsit több mint 50% esélye van rá, tehát szerintem kapz egy zte- routert amiböl megy majd a telo és net és külön egy coax-ot tv-nek
ha ez utöbbo történne, fogod a zte-t amikor a szerelö elment beteszed a dobozába , és a saját routered bedugod és használod a netet, persze igy nincs telefon de mint irtad nem is hazsnálnád.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#43855) adika4444 válasza DonMaster (#43854) üzenetére


adika4444
addikt

Pár napja írta itt valaki hogy nem nagoyn van már ZTE üfsz-on, de ha akar is adni a szerelő sztem lehet vele beszélni hogy inkább húzzon még egy lan-t:)

üdv, adika4444

(#43856) the.odzsy válasza DonMaster (#43854) üzenetére


the.odzsy
aktív tag

Kösz :R
Erre gondoltam én is.

MAGYAR vagyok nem turista!!!

(#43857) adika4444


adika4444
addikt

Hali!

Kis érdekesség...
Pénteken volt egy reconnect, kaptam egy 84 kezdetű ip-t.
A Google Drive valami nevetséges 800 KBps sebességgel töltött fel.
Újraindítottam a ZTE F668-at, 94-es IP-t kaptam, és most már 4 MBps körül mozog a sebesség...
Szal ezekben az IP dolgokban tényleg lehet valami hogy egyes címek fejfájást tudnak okozni, pedig január óta talán egyszer ha volt ilyen, bár akkor se volt ilyen drasztikusan lassulva...

üdv, adika4444

(#43858) Rison77


Rison77
senior tag

Sziasztok!
Van egy 3-as előfizetésünk, amiben egy régen diginet 80-as csomag van, amit már felnöveltek 200-ra, 4700 Ft-ot fizetünk érte. Már a hűség nélküli árakat nézve a diginet 500 is 200 Ft-al olcsóbb. Azt meg lehet tenni, hogy én átváltok az 500-as csomagra, és azt szintén a hűség nélküli listaáron veszem igénybe 4500 Ft-ért? Vagy azt tolerálják , hogy én maradnék a 200-as csomagnál, de ha már 4000 Ft-ba kerül hűség nélkül listaáron akkor ne fizessek már érte 4700-at?

[ Szerkesztve ]

(#43859) adika4444 válasza Rison77 (#43858) üzenetére


adika4444
addikt

Szia!

Köss új szerződést, válts fenntebb, és az olcsóbb áron fogod kapni az 500 Mbps-t:)

üdv, adika4444

(#43860) Flashget válasza Rison77 (#43858) üzenetére


Flashget
félisten

Lényeg azon van, ha bemész hozzájuk köss új szerződést!
ne módosítsd!

a másik azzal is érvelhetsz, hogy nem alkalmazhatnak 2 fajta lista árat, csak ami ÁSZF-ben van megadva.

Realme GT Master Edition

(#43861) Rison77 válasza Flashget (#43860) üzenetére


Rison77
senior tag

Értem, ha új szerződést kötök, akkor a régit megszüntetik, és egyből csinálnak egy újat az aktuális listaárakkal? Vagy a szerződésbontást egyben szolgáltatás bontásnak is veszik? Ami után ugye van az ,hogy 3 hónapig nem lehet új szerződést kötni ugyanarra a helyre. Vagy ez erre nem érvényes?

(#43862) adika4444 válasza Rison77 (#43861) üzenetére


adika4444
addikt

Rögvest kötik az újjat, de 3 hónapig tudomásom szerint csak okoscsomag nem köthető, ki meg bekötést max kiszámlázzák...
De nálad ez nem játszik, mivel rögvest újrakötöd.

üdv, adika4444

(#43863) sinick


sinick
senior tag

Sziasztok!

FTTH esetén milyen gyakran változik a WAN IP cím, ha nincs sem ONT, sem router reconnect/restart/stb.?

(A router szerint nem volt restart vagy reconnect, kb. 1 napja és 2 órája online. Nekem annyiban új ez, hogy a régi kábeles diginél beüzemeléskor kb. 4 éve kaptam egy IP-t és úgy maradt az új net bekötéséig. A router - TP-Link 1043 V3 - jelenleg "connect automatically"-n van. Gondolom, ha átteszem "Connect on-demand"-ra, akkor attól még cserélgetik az IP-t, ha úgy van beállítva.)

(#43864) DonMaster válasza sinick (#43863) üzenetére


DonMaster
addikt

minimum hetente 1x de minden megszakadáskor ujra , és igen a on dem..... pont jo az ujat fogja irni, de a routert jobb ha reseteled elsöre, és utána konfolod át erre.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#43865) sinick válasza DonMaster (#43864) üzenetére


sinick
senior tag

OK, köszi! Ha cserélgeti, akkor már mindegy, hogy hetente vagy reconnect-kor. Csak kamerarendszer miatt kellene, de azt megoldom no-ips ddns-sel. (Régen használtam már, remélem - a havi confirmon kívül - nincs vele gond illetve reconnectkor jó a host-ip frissítése.)

(#43866) viktorhu válasza Rison77 (#43858) üzenetére


viktorhu
veterán

Én simán bementem és váltottam decemberben. Januártól megkaptam az új 100-as csomagot a régi nyolcvanas helyére. (Nálunk 100 a max szóval a régi 80-as is csak százzal ment, hiába növelték 200-ra)

[ Szerkesztve ]

(#43867) Flashget válasza Rison77 (#43861) üzenetére


Flashget
félisten

ha új szerződést kötök, akkor a régit megszüntetik, és egyből csinálnak egy újat az aktuális listaárakkal?

igen

Ami után ugye van az ,hogy 3 hónapig nem lehet új szerződést kötni ugyanarra a helyre. Vagy ez erre nem érvényes?

ez a 3 hónapos történet csak a hűségszerződésre vonatkozik. Feltételekben van írva

Te csak csomagot akarsz váltani listaáron, ehhez új szerződést kell írniuk vagy íratni velük. Módosítás nem jó mert akkor a régi áron számolnak!

Realme GT Master Edition

(#43868) wwenigma válasza Flashget (#43867) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Mindig uj szerzodest irnak, en most valtottam at 100/50-re, nem problemaztak. Még régi szerzodesem volt.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#43869) dr.gibarian


dr.gibarian
csendes tag

Bocsi ha már volt róla szó: a DIGI ZTE routerénél van lehetőség a gyári jelszó megváltoztatására?
Sajnos a leírásában nincs róla szó.

(#43870) moli.hu


moli.hu
őstag

Sziasztok,

kerek nehany embert, hogy nezze meg a digi online-on a history csatornan szinkronban van-e a kep a hanggal. Nalam 20+ masodperces csuszas van, tobb keszuleken, tobb elofizetessel (tehat nem nalam, hanem egy masik embernel, masik foldrajzi ponton, masik eszkozon is!) Megis, a digi ugy latja, hogy szinkronban van.

Kerlek, minel tobben probaljatok ki, es segitsetek a felgongyolitesben. Ha a hiba nalatok is van, lehetoseg szerint irjatok le a varost, keruletet, hogy webes vagy androidos es a beallitott streaming minoseget.

(#43871) Vakegérke válasza moli.hu (#43870) üzenetére


Vakegérke
veterán

Szia!

Nálam sincs rendben. Budapest, X. kerület, WEB-es felület, AUTO (HQ).

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#43872) zsolt501 válasza moli.hu (#43870) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Kb 1 hete néztem és a hiba akkor is tapasztalható volt, úgy látszik nem nagyon ellenőrzi senki központilag.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#43873) zoltan6 válasza zsolt501 (#43872) üzenetére


zoltan6
őstag

ez a csatorna szerintem mindig is ilyen volt,még analógba is,sőt volt amikor analógba nem is magyar volt a hangja.

(#43874) wwenigma válasza zoltan6 (#43873) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Csak digionline-on keresztul rossz a hangja

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#43875) Vakegérke válasza wwenigma (#43874) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ezt tanúsíthatom, rendszeres nézője vagyok.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#43876) moli.hu válasza zsolt501 (#43872) üzenetére


moli.hu
őstag

nem az a baj, hogy idonkent nem nez ra egy human minden csatornara (de, nagy baj), hanem az, hogy amikor megkapjak a hibajelentest me'g 3 email utan is azt mondjak, hogy nincs baj, mikor nalam 2 helyen es nalatok 1.5 helyen is rossz, tehat valamit nem a jo helyen neznek ujra-es-ujra (mittomen nem otthon, hanem intraneten)

Kerek szepen me'g tesztelest masoktol is, sokat! Mert ha 2 nem volt eleg nekik, akkor 3.5 se lesz! Koszonom!

[ Szerkesztve ]

(#43877) unravel


unravel
őstag

mekkora a sebességetek?

¯\_(ツ)_/¯

(#43878) Flashget válasza moli.hu (#43876) üzenetére


Flashget
félisten

droidos appal nézve szintén csúszik..nézhetetlen így.
Bp. XIX. ker.
központilag szar.

Realme GT Master Edition

(#43879) Flashget válasza unravel (#43877) üzenetére


Flashget
félisten

lehagyom a pisztoly golyót. ;)

Realme GT Master Edition

(#43880) Vakegérke válasza unravel (#43877) üzenetére


Vakegérke
veterán

Cirka 3 kilométer/óra. Ha sietek, akkor több. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#43881) Sasos válasza Vakegérke (#43880) üzenetére


Sasos
senior tag

Ha kiengedem a kutyáimat lesz az 43 is. ;]

(#43882) bl4ze


bl4ze
veterán

Ma nem tudom mi volt itt Érden, de este többször elment a net, tv volt, de net leszakadt.

ZTE routeren a "PON" led villogott mint állat, és 5-10 perc amire megint lett net.
1x ki-bekapcs a router, de nem segített. Remélem többször ilyen nem lesz.... :F

.:. bl4ze .:.

(#43883) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Sziasztok!

Ma kötöttek be, lent az eredmény. Társasház, asztali gép, kábellel rákötve.

Szeretnék kérdezni, a szerelő azt mondta, hogy nem lehet változtatni a wifi SSID-t és a jelszót. Ez igaz? Ha nem igaz, hogy tudok belépni az adminba?

A másik, azt olvastam a fórumon, hogy a ZTE F668 routernél nem megy a torrent, legalább is a visszatöltés. Nálam úgy tűnik működik, ennek mi az oka?

Köszi!

[/ L]

Aquila non captat muscas.

(#43884) sinick


sinick
senior tag

Digi DNS szerverei helyett érdemes más DNS szervereket használni (GoogleDNS, OpenDNS)? (Sosem volt gondom a digi dns-ével, csak javaslatként kaptam.)

[ Szerkesztve ]

(#43885) E300TD válasza moli.hu (#43870) üzenetére


E300TD
tag

Win és droid playerrel is sz@r :W

Amikor a szeretet hatalma legyőzi a hatalom szeretetét, akkor a világ megismerheti a BÉKÉT. (Jimi Hendrix) A vallás akkor keletkezett, amikor az első csaló találkozott az első ostobával. "Voltaire"

(#43886) kevinium válasza sinick (#43884) üzenetére


kevinium
aktív tag

Azt használd logikusan aminek kisebb a pingje. De másodlagosnak (tartaléknak), harmadlagosnak megadhatod a google-t... (Szerintem)

Vagy gépeden megadod a digiét, meg a routeredet, routeren meg beállítod a google-et... Sokféleképpen el tudom képzelni...

De persze ennél a néhány ms-nál is gyorsabb és az elérhetetlenség ellen is véd a ttl-ig, ha saját dns cache program fut a gépeden... (dnsmasq, nscd, vagy hasonló)

[ Szerkesztve ]

(#43887) sinick válasza kevinium (#43886) üzenetére


sinick
senior tag

Köszi! Nyilván variálható. Viszont futtattam egy namebenched... a digi-jé 4ms alatt végzett (max 85), a többi 11 fölött (max 3500), a Google 23 fölött (max 68). TD és NX 0-ban volt mind.

[ Szerkesztve ]

(#43888) kevinium válasza sinick (#43887) üzenetére


kevinium
aktív tag

Wifi-vel futtattad? Akkor mindegy... :D Mert ott a wifi-nek nagyobb késleltetése van, mint a lekérdezés ideje...

(#43889) sinick válasza kevinium (#43888) üzenetére


sinick
senior tag

Nem, dehogy. Akkor nem lennék 4ms alatt (?).

[ Szerkesztve ]

(#43890) kevinium válasza sinick (#43889) üzenetére


kevinium
aktív tag

Oké csak kétértelmű, hogy 4 ms alatt végzett...
1. 4ms ideig tartott amíg lefutott... (Pontosan)
2. Kevesebb, mint 4 ms ideig tartott, amíg lefutott

Egyébként meg a nagy szórást nem is értem ha kábelen mérted... 4-85ms között a digi szervere? 11-3500ms a random dns szerverek, és 23-68ms a google-é? Ez soknak tűnik...

Nálam wifi-vel a "dig google.hu @8.8.8.8" 9ms query time-al fut... Az rtt a dns szerverig meg 2-3ms...

(#43891) sinick válasza kevinium (#43890) üzenetére


sinick
senior tag

Jogos az észrevétel, de egyik sem, harmadik értelmezés van. :) A namebench két tizedesre mér, így a 3,96-ot kerekítettem 4-re, és az "alatt" nem "alatta" jelentést takar, hanem "időben eltelt" jelentést.

Azért lehet szórás, mert a hálón kb. 20 PC csücsül, meg vagy 10 okoscucc és így a namebench csinált kb. 4800 lekérdezést. Így legalább "életszerű" felhasználás mellett mértem. :)

Namebench alatt ezt értem: https://code.google.com/archive/p/namebench/

[ Szerkesztve ]

(#43892) __Keskin__ válasza sinick (#43884) üzenetére


__Keskin__
tag

Szerintem felesleges, persze felveheted a digi mellé pl a google-t is ha tutira a akarsz menni.
De sebességben még mindig a digi sajátja a legjobb, de ezek amennyire kicsik az eltérések, hogy nem fogod észrevenni teljesen mindegy melyiket használod.
(Digi, Goggle, Open) 2000 lekérés átlaga.

(#43893) télapu válasza Rison77 (#43861) üzenetére


télapu
tag

Nem kell semmi megszüntetés vagy egyéb cirkusz.
Én most váltottam TOPNETről (4700) 500ra (4500) . A többi változatlan.
Routert nem kaptam, van saját Gigás.
+1 LAN kábelt húztak be, a régin csak a telefon maradt. Koax nem változott.

(#43894) Roshan


Roshan
tag

Bementem ma a digihez mert dolgom volt. vegszokent rakerdeztem hogy hogy lehet csatlakozni ipv6-on keresztul, a kiscsaj csak nezett...mondom jo akkor marad a szerelo, elindulok haza es epp megy egy szerelo cimre, leszolitottam es rakerdeztem! Fogalma se volt neki hogy mi az az ipv4 & ipv6:D

(#43895) zoltan6 válasza Roshan (#43894) üzenetére


zoltan6
őstag

szerelő a diginél =betanított munkás,van egy ismerősöm aki "digis szerelő" előtte interspárnál műszaki osztályon volt eladó,ennyi a műszaki végzettsége. :K
persze tisztelet a kivételnek,mert ott is léteznek normális szakemberek,csak azok nem a krimpelőfogóval kiszaladgálós emberek.

(#43896) Flashget válasza moli.hu (#43876) üzenetére


Flashget
félisten

fb-on is valaki szóvá tette a Digis hírnél ezt a csúszást. persze lazán sablonnal lerázták:

Az általad leírt problémát nem tudtuk reprodukálni. Amennyiben tapasztalod még a problémát, kérjük, jelezd azt a hibabejelento@digikabel.hu e-mail címen!

Realme GT Master Edition

(#43897) Zsocy155


Zsocy155
őstag

Ma délután itt voltak a fiúk. Bekötötték az okoscsomagot, de szerintem mivel a ház elég szegényesnek néz ki, gondolhatták, hogy jó lesz az neki, pedig elő volt készítve 2 db ezres.
A kábel az utcáról "nem szépen" van bevezetve a házhoz, a végén az egyik elindította a tv-n a keresést , meg sem várta, hogy minden csatorna bejöjjön -közben a papírt aláíratta-, majd mondta, hogy kb. másfél óra múlva lesz internet és elsiettek. A 2.000Ft jatt megmaradt.

A lényeg, hogy az internet az első mérésen: 499/189!

[ Szerkesztve ]

(#43898) moli.hu válasza Flashget (#43896) üzenetére


moli.hu
őstag

Vegre megjavitottak a Historyt, mostmar szinkronban van a kep-hang - bar nehany nap mulva megint elcsuszik valoszinuleg, mert eddig is napi ~3 masodperces csuszast tapasztaltam, szepen lassan kuszott el, es ugyanezt a hibat mar lejelentettem jul-05-en (nem nezem gyakran a csatornat), tehat a hiba eredeti oka valoszinuleg meg mindig ott van valahol, nem lesz eleg csak szimplan ujrainditani valamit.

Ettol fuggetlenul, en nem ertek a streameleshez, ezert kerdezem (bar nem tudom, van e jobb topik erre, de gondolom itt is vannak halozati szakemberek), hogy ez a tipusu audio-video aszinkron hiba egyartalan keletkezhet-e a kliensnel? Hisz en, abszolut dilettanskent ugy gondolom, hogy mivel a stream video es audio reszei egybeolvasztva, azonos csomagokban erkeznek, ezert nem lehet csomagvesztesrol szo, de meg ha lenne is, a streamben minden video es audio "frame" meg van jelolve egy szammal, ami alapjan a kliens egybe tudja rakni a mozit, az 1-es kep melle rakja az 1-es hangot, es igy tovabb. Hiszen boven lehet, hogy mig a szerver 1,2,3 sorban adja fel a csomagokat, addig a klienshez mar 2,3,1 sorrendben erkeznek meg a csomagok a routolas miatt, ezert is van a buffereles. Tudni kell, melyik video frame melle melyik hang valo, es ha a streamben valamelyik kep frame kiesik, akkor nem all le a hang, egyszeruen csak elsotetul a kep es a hang megy tovabb, es viszont, es nem pedig elcsuszik!

> fb-on is valaki szóvá tette a Digis hírnél ezt a csúszást. persze lazán sablonnal lerázták

Csak, tudod, elmennek, hogy tobb kulonbozo ember mondja, hogy szar, es valoszinu egy azonos munkas valaszolja, hogy nem, neki jo, mert kiprobalta. Gondolom ceges wifin, intraneten. Nem mobilinterneten, kulso halozatrol, mert azt talan meg atmegy 5+ szerveren, szemben az intranettel.

ma kaptam egy emailt, hogy egy hibat elharitottak, de nem tudom, hogy erre a History-sre hivatkoznak-e, mert habar az emailcim az enyem, de a cimzett nem en vagyok, hanem egy teljesen idegen nevu valaki, a lakcim nem az en utcam, a szerzodesszam tobb szamjegyben kulonbozik az enyemtol, tehat nem elgepeles.

Mi az isten tortenik mostanaban a diginel?

[ Szerkesztve ]

(#43899) Rison77 válasza adika4444 (#43862) üzenetére


Rison77
senior tag

Köszönöm a segítségeket, sikerült megoldani, ma sajnos kb zero vihar miatt 1x elment az áram(szeretünk elmű...) utána bedöglött az internet és a telefon. a PON folyamatosan villog, szolgáltatás nincsen(ttv persze van, ki érti ezt) Így befáradtam az ügyfélszolgálatra felvették a hibát ,közben megemlítettem ezt a váltás dolgot. Kb 3 perc alatt írt egy lapot, hogy 500-as csomagra váltunk, holnaptól már érvényes, nem kellett új szerződésekkel bajlódni. Még nem volt dolgom a szerelő részleggel, remélem, hogy azért kicsit hamarabb kijönnek mint 3 nap ^^ .

[ Szerkesztve ]

(#43900) poli27 válasza zoltan6 (#43895) üzenetére


poli27
veterán

persze tisztelet a kivételnek,mert ott is léteznek normális szakemberek,csak azok nem a krimpelőfogóval kiszaladgálós emberek.

Azért ez a feltevésed nem állja meg a helyét.... :(((

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.