Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43101) bl4ze válasza kormoczi (#43096) üzenetére


bl4ze
veterán

Köszönöm!
Kérdés tényleg jó-e ez a Lenovo B590 notihoz ? :)

.:. bl4ze .:.

(#43102) sziku69 válasza NomadND1 (#43100) üzenetére


sziku69
senior tag

Nekem a digi csak a modemet adta eddig. Nincs benne router.

Három szintes a ház.
Alsó szint, szuterén. Oda elég egy gyengébb kapcsolat is. Tehát a wifi jel amit a földszintről kap, az elég.

Földszint: A sógornőmék laknak ott. Ő köttette be pár éve a digit, saját magának. Ott van a modem is. A sógornőm szobájában van a modem. Leginkább csak ott a szobában használja a netet, egy laptoppal. Viszont a szuterénbe nekem onnan jön a jel wifin. Tehát azért ide is (földszint) kell a wifis router.

Felső szint: Ez a miénk. Tele mindenféle kütyüvel. Laptopok, PC, Smart Tv, Xbox, tablet. + még az okostelefonok. (nekünk upc volt eddig a 10Mbit es elátkozott 29-es körzetben) Nagyjából a lakásunk központi helyén van a tv + xbox + laptopok. Ez egy nagy nappali. Szóval, ide kellene a nagyobb routert varázsolni. Asus RT-ac68U.

Tehát egyenlőre a modem lent van. Mondjuk maradhatna is ott. De akkor oda kell egy gigabytes wifis router, aminek a lan portjára lenne kapcsolva az ac68u. Ebben az esetben fel kell húzni egy lan kábelt a routerig, és ennyi.
Csakhogy, jelenleg a falon kívül, (értsd. a ház falán kívül ideiglenesen szabadon) fut az összes ehhez tartozó vezeték. Mivel a mi szintünkre (felső szint) húzták be az oszlopról a kábeleket. + itt van még a tv közösítő doboz is. Tehát a digis modemből, ami ugye lent van, ide jön föl a koax kábel is.
Magyarul, ha a felső szintre felhoznánk a digis modemet, akkor egy csomó kábel eltűnne a falról, és csak egy lan kábel menne le az alsó szintre a wifis routerhez.
Nagyjából ennyi a történet. Röviden. :DDD

(#43103) NomadND1 válasza sziku69 (#43102) üzenetére


NomadND1
senior tag

Kábelezne a tököm ennyit :D

Részemről így oldanám meg:

2x Ebből
2x Ebből

Vagy bármilyen szabadon választott márkából :)

[ Szerkesztve ]

(#43104) Flashget válasza NomadND1 (#43100) üzenetére


Flashget
félisten

otthoni célra tehát barkácsra bőven jó a kínai egységcsomag 3,5 - 4K-ért krimpelővel,teszterrel,kábel csupaszítóval és 10 vagy 100db RJ45 csatival...csak a vámon kibontották az enyémet azt hihették, hogy mobilt vettem HK-ban :) [link]

Realme GT Master Edition

(#43105) poli27 válasza NomadND1 (#43103) üzenetére


poli27
veterán

jha és ez vagy jó vagy nem.... mivel a powerline szeszélyes mint az időjárás, és ráadásul sokkal drágább mint a kábel....

(#43106) bl4ze válasza poli27 (#43105) üzenetére


bl4ze
veterán

Azt meg tudjátok írni, hogy FTTH területre (családi házas) melyek azok a végberendezések amik WIFI-sek és a Digi hozza? Mindenképpen olyat akarok velük "bótolni" ami WIFI képes, hogy ne kelljen egy routert mögé tenni még... Ha 1-2 típust meg tudtok írni majd a szerelőknek mondom olyat adjanak, főleg ha van olyan modell, típus ami jó/jobb és Digi hozhatja :)

(Okos csomag 1000Mbit nettel)

:R

.:. bl4ze .:.

(#43107) NomadND1 válasza poli27 (#43105) üzenetére


NomadND1
senior tag

Szerintem atomstabil :)
Mondjuk alu kábelen, meg agyatlan tervezésnél biztos vacak, de egy normálisan kiépített vörösrézen, megy mint a villám.
Alapból egy hetvenezres routerről volt szó + kábelezés. Itt a négy eszköz ennyi.

#43104:

Ezzel nem vitatkozom, de elmondása szerint még nem csinált ilyet.

#43105:
Nekem anno ZTE-t hoztak. Másnap vittem is vissza, hogy köszi megoldom :DDD

[ Szerkesztve ]

(#43108) DonMaster válasza bl4ze (#43106) üzenetére


DonMaster
addikt

ez nem igy müködik, 2 terület van egyik zte cucot kap másik huaweii-t fenti öszefoglaloban a nevek tipusok tot vanak
viszont az más kérdés hogy a digi-nél melyik van pont kéznél, mert lehet kapsz egy sima modemont-t és csö. legjobb ha beszerzel egy saját routert .

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#43109) bl4ze válasza DonMaster (#43108) üzenetére


bl4ze
veterán

Értem, akkor csak reménykedek benne, hogy wifi-s berendezést hoznak.
Ha nem az lesz akkor ráteszem a régebbi 100Mbit wifi routert aztán majd beszerzek egy jobbat, noha ha a noti úgy is csak 100Mbit-et tud max wifi-n 2.4ghz egy légtérben kitolni, lehet felesleges erősebb router, ha a gigabitet akarom kihasználni majd rádugom a lan-ra a notit :D

.:. bl4ze .:.

(#43110) Flashget válasza bl4ze (#43109) üzenetére


Flashget
félisten

Minden szempontból jobb egy saját router, főleg akkor ha valaki az átlagtól többet akar kihozni belőle....régebben a Digi nem is adott FTTH területre mikor elkezdte a lant ott is osztani 2009-től.
FTTB-nél is csak a 200-500-1000-es net bevezetése óta van a ZTE csoda a telefon miatt.

Realme GT Master Edition

(#43111) upc8823 válasza Flashget (#43110) üzenetére


upc8823
tag

lehet vásárolni Digihez ONT modem egységet ?

(#43112) Flashget válasza upc8823 (#43111) üzenetére


Flashget
félisten

nem azt a Digi biztosítja ingyért..csak tudsz rá csatlakoztatni saját routert.

Realme GT Master Edition

(#43113) sziku69 válasza NomadND1 (#43103) üzenetére


sziku69
senior tag

Bevállalom a vezetékezést. Ez így már anyagilag sok lenne. Veszek még egy rt-n65u-s asust, remélem elég lesz.

(#43114) TeeJay válasza sziku69 (#43113) üzenetére


TeeJay
félisten

a jó kis CAT5e UTP kábelnek nincs párja, a gigabites linket még jó ideig nem fogja semmilyen rádiós hálózati technika felváltani... az AC wifivel is álom marad bármekkora sebességet írnak rá
kábelt 1x kell elvezetni ami szerintem panelben sem egy megoldhatatlan
persze aki felújítást tervez jobb ha már számol azzal hogy minden szobába menjen 2LAN kábel is egy gépnek meg egy TV-nek aztán az ajtó felett lesz 6kábel úgy meg nincs gond

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#43115) bl4ze válasza Flashget (#43110) üzenetére


bl4ze
veterán

Értelek. Ha a notim csak 2.4ghz-es wifi kártyával van szerelve, mit ajánlasz hozzá routernek ami a wifi-n a legtöbbet kihozná 2.4 ghzen?

Intel® Centrino® Wireless-N 2230, Single Band wireless :
Multi-Stream, Single Band
802.11b/g/n 2x2 and 2.4 GHz
Delivers up to 300 Mbps speed in the 2.4 GHz band with multiple streams for enhanced
speed while improving coverage and reliability.

Talán ha jól tudom az egyik ASUS router 2.4ghz-en 500Mbit-et tud maximum. Az lehet ebből is kihozná egy légtérben a routerrel a max 300Mbit-et ?

.:. bl4ze .:.

(#43116) DonMaster válasza bl4ze (#43115) üzenetére


DonMaster
addikt

relativ, mármint oké hogy 500-at ir az át is megy a 300 de az a link sebesség lesz csak 300-de az is 240-300közötti link sebesség lesz. és a valos sebesség attol kisseb lesz még 1 légtérben is.
én 150-es vevövel tolom és tplink wdr4300-al és átjön 120/120-as sebesség pedig 150-et ir link sebességnek.- 1 légtérben- szoval 200 át fog menni kb már egy 15-20e ft-os n-el rendelkezö routeren is. ajánlottak fetn levannak irva asus tplink is összefoglaloban. azokon 200-300 étmegy wifin. de igy valos alapon a 200-ami meg lesz . többet káblelle várj

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#43117) NomadND1 válasza sziku69 (#43113) üzenetére


NomadND1
senior tag

Mondanám, hogy ezzel is meg tudod oldani, de kicsit extrém megoldás :)
Viszont így csak ez + router kell.

#43114

Nálam az ac56u simán viszi az 500Mbit-et wifin (5Ghz)

[ Szerkesztve ]

(#43118) sziku69 válasza NomadND1 (#43117) üzenetére


sziku69
senior tag

Ááá, már kitaláltam hol menjen a vezeték. A padlástérbe fel tudom vinni, onnan meg lehúzom oda ahol a fűtés csövek összefutnak. Az a kis fél négyzetméteres helyiség éppen a tv mögött van. :) Jobb hely nem is kell.

(#43119) kevinium válasza DonMaster (#43116) üzenetére


kevinium
aktív tag

Szerintem csak akkor tudsz ilyen sebességet elérni, ha a routeren engedélyezve van a "Short Guard Interval" mode... E nélkül én 150-es linken 48-56mbitet tudok elérni...

(#43120) NomadND1 válasza sziku69 (#43118) üzenetére


NomadND1
senior tag

:C
Érdemes feliratozni, vagy szín kódolni az utp-t, ami lehet a törésgátló is. :)

(#43121) #97246720 válasza NomadND1 (#43103) üzenetére


#97246720
törölt tag

ennyiből a fél lakótelepet lekábelezem :DDD és még zavarmentes is lesz ;]

(#43122) NomadND1 válasza #97246720 (#43121) üzenetére


NomadND1
senior tag

Ennyiből én is :P
A hangsúly a vezeték nélküli megoldáson volt, amit 5Ghz-en nem olcsó. :R

(#43123) #97246720 válasza NomadND1 (#43122) üzenetére


#97246720
törölt tag

van olcsóbb 5GHz-es router is...de miért pont 5GHz-en, a 2.4GHz-s sáv miért nem jó? ha gigabites digihez kell, felesleges ennyit rákölteni, mert a routerek nem tudják átlőni a teljes sávot, jócskán csak a 3-adát....mellesleg a vezetékes hálózat milliószor stabilabb mint a vezeték nélküli

2,4-es AP 5000 [link]
5-ös AP meg 25.000

tehát kalkulálni kell azzal hogy megérül-e a befektetés

[ Szerkesztve ]

(#43124) NomadND1 válasza #97246720 (#43123) üzenetére


NomadND1
senior tag

Azért mert nálunk is ez a helyzet a 2.4Ghz-es sávban.
A cikk megjelenésekor két napig röhögtem ezen:
"The 2.4GHz band is a “junk” band"

Katt

Igen, ezért szokás AC-t, vagy RE-t pakolni az útba. Persze minden esetben a router a szar és soha nem a szakértelemmel van a bibi ;]

Persze stabil a vezeték, egészen addig amíg meg nem rágja az egér, vagy csipkedi meg a madár. Aztán jön a fejfájás és a trutyiban turkálás. Köszi, maradok a wifinél :C

[ Szerkesztve ]

(#43125) kevinium válasza NomadND1 (#43124) üzenetére


kevinium
aktív tag

Persze stabil a vezeték, egészen addig amíg meg nem rágja az egér, vagy csipkedi meg a madár. Aztán jön a fejfájás és a trutyiban turkálás. Köszi, maradok a wifinél :C

Kíváncsi lennék, hogy mennyire tépnéd a hajad, ha a szomszéd egy napig rádnyomná ezt:
aireplay-ng wifi_interface -0 0 -c kliensed_mac_cime -a ap-d_mac_cime

(#43138) DonMaster válasza kevinium (#43119) üzenetére


DonMaster
addikt

ez igaz mármint hgoy engedélyezve van. de én is ugy irtma hogy 1 helységben és ez a funkcio azárt 15-20e ft-és attol drágább routerekben meg találhato

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#43139) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

(#43140) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Sziasztok!

Melyik net csomaghoz ad a Digi wifi-s routert? Mindegyikhez, vagy csak bizonyos sebesség felett?

Aquila non captat muscas.

(#43141) DonMaster válasza Hegyirabló (#43140) üzenetére


DonMaster
addikt

hivatalosan nem ad routert és wifiset sem tehát a kérdés nem jo,
ftth környéken visz ont-t van amelyik router ként és wifi-re is jo,.
fttb- társasház van ahol visz zte routert wifis- nem garantált és ez (200mbitsfelet)net+telefon mellé .
az hogy mit kaosz zte vagy huaweii vagy hoigy kapsz-e fttb-nél az nem garantált ftth-nél sem garantált hogy routert kapsz lehet hogy csak ont-t

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#43142) bl4ze válasza DonMaster (#43141) üzenetére


bl4ze
veterán

Kiderül majd mit hoznak. Elvileg az üzletkötő szerint 2015.12.31-ig rendeléseknél itt a környéken wifi-s eszközt hoztak.
Nekem az eredeti szerződésem 2015.12.10-i, így most az új szerződésre felírta azt a dátumot + a régi meghiúsult szerződés számot is , jelezve, hogy wifi-s eszközt hozzanak + azt mondta a létesítést is megkéri vegyék előre , hogy ha már lassan 7 hónapja várok :) :)

.:. bl4ze .:.

(#43143) mikung


mikung
aktív tag

Hazajövet láttam egy román rendszámú kombi-kicsit furgont rcs-rds meg hegyvidék jövő internete felirattal, nagy, összecsukható létrával a tetején, kisebb kupac egymásra hányt papírral a műszerfalon.

Nálunk a környéken se híre se hamva a diginek és pár éve mikor kérdeztük, nem is tervezték hogy jönnek. Elképzelhető hogy meggondolták magukat, vagy csak ide költözött egy szervizes és céges kocsival jár ? :D

(#43144) poli27 válasza mikung (#43143) üzenetére


poli27
veterán

hol?

(#43145) mikung válasza poli27 (#43144) üzenetére


mikung
aktív tag

(#43146) MDanny válasza mikung (#43145) üzenetére


MDanny
senior tag

Nem pont itt, de Zuglóban van a szállásuk.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11 Lite 5G NE 8/128GB EEA (Yettel VoLTE + Vodafone VoLTE), POCO F3 8/256GB EEA (Telekom VoWiFi); DIGI 1000/300 FTTH, Telekom 250/10 ED3 + Telekom TV M, Direct One Plus HD TV

(#43147) trec12


trec12
addikt

Mindeközben:
Megint gyorsít az interneten a UPC

[ Szerkesztve ]

(#43148) Flashget válasza trec12 (#43147) üzenetére


Flashget
félisten

Feltűnő, hogy a DIGI esetében a letöltési és feltöltési sávszélesség bár szintén aszimmetrikus, de jóval közelebb áll egymáshoz, mint a másik két kábeles szolgáltatónál. Ennek elsősorban technológiai okai vannak: a távközlési cég által választott optika-alapú infrastruktúra visszirányban egyáltalán nem korlátozott kapacitású a DOCSIS-szal vagy éppen a DSL-lel szemben

Mikor a Digi bevezette a 200-500-1000-es netet akkor írtuk itt, hogy ezzel a konkurenciára éveket vert rá...a technológia miatt.

Realme GT Master Edition

(#43149) Kronk válasza Flashget (#43148) üzenetére


Kronk
őstag

Ezt hova tudja a digi még majd fokozni?
Azért otthoni környezetben a 10Gbit még nagyon messze van, persze az 1Gbit is bőven elég még évekig...

http://totesz.myminicity.com/

(#43150) Flashget válasza Kronk (#43149) üzenetére


Flashget
félisten

mindig figyelni kell a rcs-rds oldalát és ami ott megjelenik net, kábeltv kapcsán, 1 év múlva itt is. ;)
egyedül a mobil nem ilyen.

Realme GT Master Edition

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.