Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26501) TIT


TIT
veterán

Nekem gigabitet ír a win de csak 100-as netem van.
Nekem nem mutatta milyen csomagom van az ügyfélkapun.

[ Szerkesztve ]

(#26502) Flashget válasza ACE- (#26500) üzenetére


Flashget
félisten

Én arra gyanakszom, hogy hibásan, 100/50-re állították be a netét.

Realme GT Master Edition

(#26503) hemaka


hemaka
nagyúr

Digi lesz bekötve hamarosan, pontosabban net+tv(kábel). Eddig trénél szívtunk, náluk nem volt semmiféle bekötési vagy egyéb díj. Itt van?

Illetve most egy koax kábelen jön a net és a tv, ergo ha megy a tv a net fos lesz...
Digiék is így kötik be, vagy teljesen külön megy a dolog?

(#26504) radi8tor válasza hemaka (#26503) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Hűség nélkül van bekötési díj. Hűséggel nincs. Fura, hogy ezt nem írják a honlapon. Gondolom valamelyik eldugott doksiban van csak leírva.

TV-ről nem tudok nyilatkozni.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#26505) kali válasza hemaka (#26503) üzenetére


kali
legenda

nálam t-s koax útján volt iptv, kábelnet és valamennyi ideig kábeltelefon is, januárban lett digi, a tv a korábbi t-s koaxiális kábel útján jön, illetve a netnek húztak be lan kábelt.
kemény 500 ft volt a bekötési díj, amit az első számlán jóvá is írtak, illetve egy ezrest kértek a net bekábelezéséért, anyaghasználat címén.
fontos megjegyezni, hogy nem írtam alá hűséget egyik digi szolgáltatásra sem, és így is díjmentesre jött ki végül a bekötés (az anyaghasználatot leszámítva, de az természetes költség) - bár a koax már a lakásban volt, amin a beköltözésünk pillanatában digi szolgáltatás volt, csak nekem akkor épp t-s kellett, illetve a digi lan kábel is korábban kihúzásra került a lakás ajtajáig, illetve korábban a lakásban is, de az költözéskor kipaterolásra került onnan.

[ Szerkesztve ]

(#26506) Flashget válasza hemaka (#26503) üzenetére


Flashget
félisten

Illetve most egy koax kábelen jön a net és a tv, ergo ha megy a tv a net fos lesz...
Digiék is így kötik be, vagy teljesen külön megy a dolog?

Diginél nincs IPTV (remélem nem is lesz) így koaxon jön a tv és UTP-n a lan (net)
De hibák azért itt is előfordulnak. legszembetűnőbb lesz, hogy mennyivel fizetsz majd kevesebbet főleg ha okos csomagot váltanál. ;)

Realme GT Master Edition

(#26507) hemaka


hemaka
nagyúr

Köszi a válaszokat. Akkor megnyugodtam, hogy náluk nincs egy kábeles gányolás és hú de nagy összegre sem kell számítanom a bekötéskor.
Okos csomagokat néztem én is, kb 3 ezerrel fogok kevesebbet fizetni a 2x gyorsabb netért és lehet a xanaxot sem kell többet kiváltanom.

(#26508) lockdown90


lockdown90
senior tag

na mara virradora megfekudt a ZTE 2,5 het utan :) ujra kellett telepiteni mindent, eleresi adatokat beallitani, wifit..stb :W

lehet, hogy a folyamatos seedeles nem tetszik neki?

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070S

(#26509) Flashget válasza lockdown90 (#26508) üzenetére


Flashget
félisten

Kérdezd azoktól akik szerint ez egy jó cucc. ;]

Realme GT Master Edition

(#26510) ACE- válasza radi8tor (#26504) üzenetére


ACE-
addikt

500 Ft a belépési díj... de a megrendelés során írja.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#26511) Blaise


Blaise
veterán

Sziasztok!

A Digi megrendelős oldalán mit jelent, hogy egyes házszámoknál kék háttér van?

(#26512) szili.tamas1 válasza Flashget (#26509) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

Szeptember kozepe ota hasznalom a mostani ZTE-t. Eddig semmi gond vele, egyik gep seedel 0-24. Telefonon is mindig elert aki akart. Amelyik funkcioja levan tiltva, azomat kb soha a budos eletben nem hasznaltam / nem tervezem hasznalni. A wifije egy fos, de azt megoldottam mas eszkozzel. Osszessegeben en elegedett vagyok vele.

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#26513) mzsombor válasza Blaise (#26511) üzenetére


mzsombor
tag

Ahogy néztem, ahol kék háttér van, ott FTTB hálózat, LAN-t húznak a lakásba, ahol világossárga ott koaxot, és csak 8/2-es és 4/1-es net van, ahol narancssárga, ott FTTH hálózat, optikát húznak a lakásba.

(#26514) Blaise válasza mzsombor (#26513) üzenetére


Blaise
veterán

És ahol nincs semmilyen háttér (fehér)? :)

(#26515) PeterPH válasza Blaise (#26514) üzenetére


PeterPH
senior tag

Ezt neked kellene kitalálnod, mert az utcát csak te ismered. A családi házas házszámok FTTH, a társasházas (panel) házszámok FTTB kapcsolatot feltételeznek.

(#26516) Blaise válasza PeterPH (#26515) üzenetére


Blaise
veterán

11.ker Tétényi út, panel ház, fehér háttér :)

[ Szerkesztve ]

(#26517) PeterPH válasza Blaise (#26516) üzenetére


PeterPH
senior tag

Akkor jó kérdés, mert ott csak paneles címek vannak, tehát mindegyik FTTB terület.
Lehet hogy ahol kék, ott már lecserélték a switch-eket gigabitesre, ahol fehér ott még nem, vagy éppen fordítva. De ez csak feltételezés, és nagy jelentősége nincs, mert piontosan ugyanazok a szolgáltatások érhetőek el.

(#26518) ACE- válasza PeterPH (#26517) üzenetére


ACE-
addikt

Szintén 11. ker. Andor utca, panel, kék hátterű, és DIGI 500-as netem van.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#26519) Arni9010 válasza ACE- (#26518) üzenetére


Arni9010
aktív tag

Nekem 3. ker, panel, kék háttér, gigabites net :)

(#26520) mzsombor válasza Blaise (#26514) üzenetére


mzsombor
tag

Passz. Nekem most sikerült végre elérnem, hogy a házszámom sárgáról narancsra váltson, este mehetek is szerződni 4/1 helyett 50/30-ra... :)

(#26521) Tom5 válasza Flashget (#26493) üzenetére


Tom5
addikt

100-ir a PC-n. WTF :F :W

(#26522) PeterPH válasza Tom5 (#26521) üzenetére


PeterPH
senior tag

Reklamáció. Vagy a switch nem gigabites még mindig, vagy az UTP kábel nem megfelelően van bekötve.

(#26523) Gézengúz válasza TeeJay (#26497) üzenetére


Gézengúz
addikt

Az utcaban mar tizensok eve van digi koax, eleg regen Dvb-c-n tevezek..mennyivel jön 100 felett a net (100-as csomagban) olyankor amikor gigabit képes eszköz az Ont? Valaki tud beszurni errol egy screenshotot? Az Ont akkor onmagaban router is? Tobb szamitogepet kepes kiszolgalni egyszerre vagy ehhez kell egy gigabites switch is?

(#26524) mzsombor válasza Gézengúz (#26523) üzenetére


mzsombor
tag

Az ONT-nek nincs router funkciója, szóval ha több gép közt szeretnéd egyszerre szétosztani a netet, mögé kell tenni egy lehetőleg gigabites routert is.

(#26525) Gézengúz válasza mzsombor (#26524) üzenetére


Gézengúz
addikt

Switch nem elég akkor?

(#26526) Tom5 válasza PeterPH (#26522) üzenetére


Tom5
addikt

Írtam nekik, képpel csatolva mindent. Beregisztráltam az ügyfélkapura, ott még Diginet 200-at ir. :F :Y

(#26527) ACE- válasza Tom5 (#26526) üzenetére


ACE-
addikt

Akkor az azt jelenti, hogy még nincs átállítva, egyébként a feltöltésnek is már 93 Mbit körülinek kéne lennie.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#26528) maxima válasza Gézengúz (#26525) üzenetére


maxima
tag

Szia!

Nem. A switch nem tud routolni.

Üdv.

(#26529) mzsombor válasza Gézengúz (#26525) üzenetére


mzsombor
tag

Nincs benne NAT/DHCP, így nem elég egy switch mögé. De akinek ilyen van cáfoljon meg, nekem egy hét múlva hozzák csak a kábelmodem helyett.

(#26530) Flashget válasza Tom5 (#26521) üzenetére


Flashget
félisten

Akkor ez biza még nincs átállítva.

Realme GT Master Edition

(#26531) szili.tamas1 válasza mzsombor (#26529) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

A zte ont elvileg tud routolni. Mar ha nem herelte ki a digi azt is.
Maskulonben mi a francnak lenne rajta 4 lan csati?

[ Szerkesztve ]

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#26532) PeterPH válasza szili.tamas1 (#26531) üzenetére


PeterPH
senior tag

Elvileg igen, sőt wifi-s verzió is létezik, de ezek a funkciók le vannak tiltva.

(#26533) szili.tamas1 válasza PeterPH (#26532) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

Uhh. Hat, nem igazan ertem mi a logika ebben, nehogymar tobb gepen is hasznalhassa a paraszt plusz eszkoz beszerzese nelkul. :)
Wifis verzioval meg nem talalkoztam.

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#26534) Falka válasza szili.tamas1 (#26533) üzenetére


Falka
tag

Lehet, hogy nem bírta a cucc ha több mint 1 gép volt rákötve?

Nexus 5

(#26535) Gézengúz válasza szili.tamas1 (#26531) üzenetére


Gézengúz
addikt

Szóval ezt nem értem, én sem ott vannak a Lan csatik de külön router kellene hozzá???

[link]

Vannak 300Mbites Tp-Link 841N routerjaim, amik ezek áttolnak wifin az nekem wifire elég, ezért nem akarok gigabites routert venni, mivel Lan csatik vannak rajta ezért merem remélni, hogy elég lesz egy gigabites switch is mert azért asztali gépen kihasználnám a gigabit előnyeit...

(#26536) poli27


poli27
veterán

iptv miatt van rajta a többi lan csati.... amúgy központilag tudják engedni a portokat lásd lépcsőházak ahol ont van berakva, ott sem routol, hanem csak switchként megy.

[ Szerkesztve ]

(#26537) Gézengúz válasza poli27 (#26536) üzenetére


Gézengúz
addikt

Szóval akkor ezekhez (ahol a lakásba bejön az optikai szál) mindenképpen kell egy router (100Mbitig 100-as, felette gigabites) és nem elég a switch, ha jól értelmezem.. (Ha osztani akarjuk a netet több gép között...) Jól mondom?

(#26538) Tom5


Tom5
addikt

Beállították a cukorszintem....

Tisztelt Varga Tamás!

Az Ön által küldött sebességmérés eredménye garantált értékeink feletti.
Garantált értékeink alatti sebesség mérése esetén lehetőség van Laptopos vizsgálatra, melynek keretein belül munkatársaink huzamosabb ideig tesztelik az Ön kapcsolatát. Hálózati hiba esetén a vizsgálat díjmentes, abban az esetben pedig ha a hiba nem a hálózatban van egyszeri 2500 Ft-os díjat számolnak fel.

Köszönjük együttműködését

95/50 mérek azóta is az 500/100as topnetre....a válaszlevelet inkáb nem másolom be amit küldtem nekik.
:W

(#26539) Flashget válasza szili.tamas1 (#26533) üzenetére


Flashget
félisten

Mert amíg nem voltak a gigás netek a digi nem adott routert lan bekötésnél. Ő csak arra vállalt garanciát, hogy a kábelen érkező lan sebessége megfelelő legyen. Routerrel meg szenvedjen az ügyfél, olyat vegyen amilyet akar. Ezért tíltotta le a router funkciót az ONT-ben.
Most már van ez a ZTE csoda a teló miatt ebben meg én tíltom le a router funkciót. :D

Realme GT Master Edition

(#26540) Flashget válasza Gézengúz (#26537) üzenetére


Flashget
félisten

Ha osztani akarod vezetékesen 4 gép között elég egy router pl. ez emellett wifis is gigás nethez tökéletes.
Ha 5.0GHz-s router kell akkor a TL 3600 vagy az Asus megfelelő routerét vedd.

Realme GT Master Edition

(#26541) Flashget válasza Tom5 (#26538) üzenetére


Flashget
félisten

pfff..

Aláírtál valamilyen papírt mikor elmentek? Szerződésen az 500/100 szerepel?
Van ügyfélkapu hozzáférésed vagy eszámlád? Ott megtudod nézni melyikbe vagy sorolva.

95/50..az 50/25 a 100-as a 80/40 a 200-as net garantált sebessége.
Szerintem egyszerűen nem állítottak át még mindig és ők azt látják a rendszerben, hogy 100-as neted van.

Realme GT Master Edition

(#26542) Gézengúz válasza Flashget (#26539) üzenetére


Gézengúz
addikt

Várjál, Te itt azt mondod, hogy Te tiltod le a router funkciót...

Akkor tulajdonképpen az ebből kijövő jelet lehet switch-el osztani?

(#26543) Tom5 válasza Flashget (#26541) üzenetére


Tom5
addikt

A papíron ott figyel az 500as Topnet. Mindenhol. Papírt aláírtam. Mikor elmentek beszóltak a központba és onnan mondták, hogy egy óra mulva aktív lesz a net. Azóta is 95/50. A többit meg a topikból tudjátok. Ügyfélkapun még topnet 200 van. Természetesen. :W De akkor ne írja nekem ez vki, ezt a szöveget....felkaptam a szart. megirtam nekik ha délig nem történik valami akkor fogyasztóvédelemhez fordulok.

(#26544) zsolt501 válasza Tom5 (#26543) üzenetére


zsolt501
nagyúr

A hírközlési felügyelethez (NMHH) is fordulhatsz, mert az internet szolgáltatások is hozzájuk tartoznak, ha jól emlékszem, vagyis ők a felügyeleti szerv.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#26545) mzsombor válasza Gézengúz (#26542) üzenetére


mzsombor
tag

Ő ezt a paneles környezetben adott ZTE-s eszközre mondta, nem a családi házas FTTH-s ZTE/Huawei ONT-re. Utóbbi esetben nincs használható router funkció!

(#26546) Gézengúz válasza mzsombor (#26545) üzenetére


Gézengúz
addikt

Értem, köszönöm!

(#26547) Flashget válasza Tom5 (#26543) üzenetére


Flashget
félisten

Na ott van elkufircolva a dolog, hogy 200-as netre állítottak be, de a switch meg csak 100-as az alapján, hogy 100 megásat mutat a hálókártyád.
Ez így már többszörösen össze van kutyulva.

Realme GT Master Edition

(#26548) PeterPH válasza Gézengúz (#26542) üzenetére


PeterPH
senior tag

Lehet osztani a jelet switch-el, de csak egy eszköz tud PPPoE kapcsolatot létesíteni egyidejűleg.
Flasget esetében a ZTE router a telefon miatt kell, mert a telefon a ZTE router-en lóg, ennek kapcsolata független az internet PPPoE kapcsolatától.
Nálad ez jelenleg nem lesz járható.

[ Szerkesztve ]

(#26549) Flashget válasza Gézengúz (#26542) üzenetére


Flashget
félisten

Válaszd ketté mielőtt összekevered.
Van az FTTH (családi ház) ahova olyan ONT-t visznek (ZTE, Huawei) amiben a digi tíltja le a router funkciót az 1-es csatlakozóba kell dugni a saját routert és tudod megosztani a netet.
FTTB (panel, társasház) ide ha valaki telefont és gigás netet rendel akkor visznek ki egy ZTE ZXHN H298N eszközt ami wifis is.
De ezekről az összefoglalóban is olvashatsz.

Realme GT Master Edition

(#26550) zsolt501


zsolt501
nagyúr

1., Nemzeti Média-és Hírközlési Hatóság
www.nmhh.hu, e-mail: info@nmhh.hu
Cím: 1376 Budapest, Pf. 997., Tel: (+36 1) 468 0680
2., Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatóság
www.nfh.hu, e-mail: fogyved_kmf_budapest@nfh.hu
Cím: 1088 Budapest, József krt. 6., Tel: (+36 1) 459 4800
3., Gazdasági Versenyhivatal
www.gvh.hu, e-mail: ugyfelszolgalat@gvh.hu
Cím: 1054. Budapest, Alkotmány u. 5., Tel: (+36 1) 472-885

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.