Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49301) Watt25 válasza hallga (#49295) üzenetére


Watt25
veterán

Márpedig a leírtak alapján válasz ott van a téma összefoglalóban. Túl magas jelszint. Ha mégsem, akkor távolról ezt a problémát ennyi infóból nem fogjuk tudni megoldani.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#49302) hallga válasza Watt25 (#49301) üzenetére


hallga
csendes tag

Milyen info kellene még,illetve mi a megoldás ?
Átfutottam az oldalt,de nem ötlött a szemembe a konkrét téma.

(#49303) pjen válasza hallga (#49302) üzenetére


pjen
félisten

Ha magas a jelszint,lehet kapni változtatható értékű csillapítót.Esetleg egy barátodnál is kipróbálhatnád.

(#49304) #29810560 válasza hallga (#49302) üzenetére


#29810560
törölt tag

Manuális hangolással kellene végigmenni a MUX-okon. Akkor a jelszintet/jelminőséget is kijelzik az eszközök. Azokból látszik, hogy magas-e a jelszint vagy épp fordítva, alacsony a jelszint vagy egyáltalán nincs jel.

(Az automatikus hangolás azért nem vezet eredményre ilyen esetekben, mert a nem megfelelő jelminőségű MUX-okat - frekvenciákat - átugorja a hangoló automatika és lehet, hogy a végén csak alig talál adót vagy egy adót sem talál.)

[ Szerkesztve ]

(#49305) hallga válasza #29810560 (#49304) üzenetére


hallga
csendes tag

Ok,de mint írtam,a készülék azt jelzi,hogy semmiféle jel nincs. Majd egyszercsak azt,hogy jelerősség 100,jelminőség 70- de ezesetben sem talál semmit.Nem tudom mihez kötni az éppen jónak indikált jel megjöttét.Nem értem,mitől van ezafajta eltérés/ingadozás,és ha jellemzően nincs jel,azt talán csökkentenem sem hasznos.

(#49306) pjen válasza hallga (#49305) üzenetére


pjen
félisten

Láttad működni mielőtt megvetted?

(#49307) hallga válasza pjen (#49306) üzenetére


hallga
csendes tag

Nem.
Egyébként mit befolyásol az,hogy (mint előbb vki javasolta),hogy nem Mo-ra kellene beállítanom,hanem Finnországra?

(#49308) hallga válasza hallga (#49307) üzenetére


hallga
csendes tag

A jelerősség kérdése miatt most megnéztem a televízió saját értékelését:362.00Mhz;256QAM;jelszint 6900;jelminőség:nagyon jó;jelerősség:100.

(#49309) #29810560 válasza hallga (#49307) üzenetére


#29810560
törölt tag

A tunerek az automata hangolást alapvetően sémák - induló frekvencia, frekvencia lépcső(k), Symbol rate, QAM stb. - alapján végzik.
A Finnország frekvencia séma sok készüléknél jobban igazodik a DIGI digitális DVB-C frekvencia kiosztásához, mint a Magyarország séma.
(Ezeket a sémákat a távolkeleten állítják össze és programozzák be a készülékek firmware-jébe. Oszt vagy jó a séma a DIGI-hez vagy nem. Elvileg ezek szabványosak ugyan, de gyakran nemigen tartják be a szabványokat a programozók ... vagy épp a DIGI tér el picit a szabványtól.)

(#49310) #29810560 válasza hallga (#49308) üzenetére


#29810560
törölt tag

Csakhogy az a baj, hogy a tunerek - TV versus Set Top Box - érzékenysége, túlvezérlés tűrése nem egyforma.

A 100%-os jelszint szinte mindig túl erős jelet jelez. A TV tunere "elviseli" a Globo tunere meg túlvezérlődik ugyanttól a jelszinttől.

[ Szerkesztve ]

(#49311) pjen válasza hallga (#49307) üzenetére


pjen
félisten

Nekem van Philips TV, az összes csatt csak finnre állítva találja meg. Próba nélkül mért vetted meg?

(#49312) hallga válasza pjen (#49311) üzenetére


hallga
csendes tag

Vidékről vettem.
A "nincs jel"-re kaptam választ?

(#49313) #29810560 válasza hallga (#49312) üzenetére


#29810560
törölt tag

"A "nincs jel"-re kaptam választ?"

Ez hogy néz ki a gyakorlatban? :F

Manuális hangolásban beállítasz egy frekvenciát (MUX-ot). Egy darabig nincs jel aztán felugrik 100-ra vagy azon a frekin egyáltalán nincs jel és úgy is marad? :F

"Vidékről vettem."

Szerintem nagyon örült az aki eladta. ;)

[ Szerkesztve ]

(#49314) #29810560 válasza hallga (#49312) üzenetére


#29810560
törölt tag

Kicsit utánajártam a dolognak. A Globo Set Top Box nem távol keleti hanem lengyel.

Itt van a honlapja a készüléknek.

(#49315) Watt25 válasza hallga (#49312) üzenetére


Watt25
veterán

A nincs jel-re is a túl magas jelszint a válasz. Annyira magas, hogy képtelen jelként értelmezni. Ha tőlünk, távolról vársz választ, akkor nem fogsz mást kapni, csak azt, hogy vegyél egy csillapítót! Lehet, hogy nem ez a baj, de nem vagyunk ott, nem látjuk. A leírásod alapján magas a jelszint!

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#49316) pjen válasza hallga (#49307) üzenetére


pjen
félisten

Szia.Amit még megpróbálhatsz esetleg:ha alkalmas a box a mindíg Tv vételére dugjál be egy darab drótot az antenna bemenetbe és lakóhelytől függően pár adó be szokott jönni.Nalam egy mérő zsinórral bejön vagy öt.

(#49317) Pityu89 válasza Intruder2k5 (#49300) üzenetére


Pityu89
senior tag

Köszi. Ezek szerint simán elfér a jelenlegi invitel modem helyén.

(#49318) Flashget válasza shtirley (#49273) üzenetére


Flashget
félisten

viszont lenyegesen olcsobb megoldas.

Realme GT Master Edition

(#49319) Flashget válasza Flashget (#49135) üzenetére


Flashget
félisten

ez igy szopas lesz

Realme GT Master Edition

(#49320) shtirley válasza Flashget (#49318) üzenetére


shtirley
tag

Igen, ugyanezt írtam. Viszont ha a tv nem tud DVB-C-t, akkor a dual tuneres STB olcsóbb, mint tévét cserélni csak a tuner miatt.

(#49321) dorika87


dorika87
őstag

Sziasztok. Március 29-én elfogadták és rögzítették a kérelmemet Digi film előfizetésre, és azt írták, hogy a szolgáltatás kiépítésének legkésőbbi időpontja a megrendelés visszaigazolásától számított 15. nap. Na most, ez ugye pénteken lejár és azóta nem keresett meg még a digis kolléga, hogy menjen be a Digi Smart Camért vagy ők fogják kihozni a szerződéssel együtt. Érdemes rájuk telefonálnom, vagy várjak még péntekig... bár addigra ugye már ki kéne építeni a szolgáltatás és már csak 2 nap van hátra és letelik a határidő.

(#49322) #29810560 válasza dorika87 (#49321) üzenetére


#29810560
törölt tag

Én már eredetileg is bementem volna egy ügyfélszolgálatra megrendelni a DIGI Film csatornát ... és akkor már túl lennél a dolgon. :K

Fizikailag át kell venned a DIGI Smart CAM-et, vagyis a kezedbe adják. Anélkül nem megy a DIGI Film, amit amúgy nem kell elérhetővé tenni, mert már elérhető (behangolható) a TV-den, csak a kódolás miatt nem tudod nézni, hallgatni ('Kódolt adás' jelzés).

Nem viszi ki senki a CAM-et, max. felhívnak, hogy menj be érte. ... de, szerintem erről is megfeledkeztek, ha már csak három nap van hátra a "létesítési" határidőből.

[ Szerkesztve ]

(#49323) pjen válasza dorika87 (#49321) üzenetére


pjen
félisten

Bementem a Maglódi Auchanba a DIGI kirendeltségre ,5 perc mulva a kezemben volt a kártya.

[ Szerkesztve ]

(#49324) dorika87


dorika87
őstag

ha ma munka után bemegyek hozzájuk akkor általában van náluk az ügyfélszolgálaton és fognak tudni adni egyet? Gondolom szerződés módosítást kell csinálni és már adják is? HBO rendelésnél ugyanez a helyzet? Gondolom ahhoz is a Smart Cam kell?

(#49325) pjen válasza dorika87 (#49324) üzenetére


pjen
félisten

Nekem adtak,mondom 5 perc volt-A HBO is azzal megy.Hívd fel őket,biztos meg tudják mondani.Hordozhatod,én vagy 5 Tv ben kipróbáltam.

[ Szerkesztve ]

(#49326) dorika87


dorika87
őstag

Illetve ha egy Smart Cam-et kérek az működni fog másik tv-vel a lakásban? Mivel egyszerre csak egy tv-t nézünk felesleges lenne kettőt kérni.

(#49327) #29810560 válasza dorika87 (#49324) üzenetére


#29810560
törölt tag

"ha ma munka után bemegyek hozzájuk akkor általában van náluk az ügyfélszolgálaton és fognak tudni adni egyet? "

Erre azért nincs garancia, mert minden ügyfélszolgálatnak eltérő a készlete.
... de, próba szerencse. ;)

Az HBO csomag és a DIGI Film egyre megy.
Ugyanaz a CAM kódolja ki mindegyik prémium TV csomaghoz tartozó csatornát.
Központi ügyfél alapú policy határozza meg mely csatornákat kódolja ki. (... vagy csak a DIGI Film csatornát vagy csak a(z) HBO csomag csatornáit vagy mindkettőt ill. grátisz a SuperONE felnőtt csatornát.)

"Illetve ha egy Smart Cam-et kérek az működni fog másik tv-vel a lakásban?"

Igen. Átdugható a CAM a másik TV-be és működni fog, de nem szerencsés, mert a Common Interface-t nem ki/be huzigálásra tervezték.
Mivel az első CAM ingyenes a prémium csomagok megrendelése esetén, csak egy CAM bérletét kell fizetni. Szerintem megéri kettőt rendelni, ha szükség van rá. (Amúgy régebben nehezen lehetett CAM-hez jutni, hosszú volt a várólista. Nem tudom, hogy most mi a helyzet ezzel.)

Ja! Fontos! A TV-nek CI+ Common Interface-el kell rendelkezni. Ezt ellenőrizd le mielőtt bemész!

[ Szerkesztve ]

(#49328) dorika87 válasza #29810560 (#49327) üzenetére


dorika87
őstag

Azért próbáltam ki az online rendelést mivel a legközelebbi digi ügyfélszolgálat 2 percre van a lakásunktól viszont délután 4-kor bezár majdnem minden nap. Heti kétszer nyitva vannak 6-ig, de vagy oda érnék munka után vagy nem, ezért bátorkodtam online rendelést csinálni hátha gyorsabb, kényelmesebb és egyszerűbb, de úgy látom tévedtem, szóval meg kell próbálnom valamelyik nap beugrani. Azért lett volna jó online, mert úgy gondolom már előre elkészítik a szerződést és az eszközt is és csak át kell venni.
Köszönöm mindenkinek a segítséget!

Ezek szerint lehet most sem könnyű hozzájutni és azért nem jelentkeztek még :)

[ Szerkesztve ]

(#49329) dorika87 válasza #29810560 (#49327) üzenetére


dorika87
őstag

Netes keresések alapján az Lg LA620S-nek (2013) az van. Remélem jól tudom :)

(#49330) #29810560 válasza dorika87 (#49329) üzenetére


#29810560
törölt tag

"Remélem jól tudom."

Jól. :)

... mivel nekem is ilyen TV-m van megerősíthetem, hogy a TV-ben CI+-os Common Interface van és működik vele a DIGI SmartCAM. :K

(#49331) Flashget válasza dorika87 (#49329) üzenetére


Flashget
félisten

Samsung 2010-tol mar csak Ci+ rak a teveibe gondolom az LG is.

Realme GT Master Edition

(#49332) Met


Met
nagyúr

Majd ha átállnak optikára (még csak a lépcsőházban szerelgetnek a környéken) adhatnak olyan eszközt ami settopbox-ként működik (azon kell váltogatni a csatornákat, nem a tv-n)?
Most utp és koax jön be a lakásba.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#49333) #29810560 válasza Met (#49332) üzenetére


#29810560
törölt tag

Marad a lakáson belül az UTP és a koax.

Csak a lakáson belüli szolgáltatói ONT-hez (UTP és koax) - vagy ONT (UTP) + FTTH Receiver-hez (koax) - lesz csatlakoztatva. ... mert, az ONT-ig optika megy.

A Set Top Box a kiépítéstől független.

[ Szerkesztve ]

(#49334) Flashget válasza #29810560 (#49333) üzenetére


Flashget
félisten

nalunk semmi nem tortent 2016 augusztusa ota..felhoztak az optikat es ennyi.

Realme GT Master Edition

(#49335) Vigyorka válasza Flashget (#49334) üzenetére


Vigyorka
senior tag

BP IX. kerület felvásárolta a Digi előző szolgáltatom 2 ÉVE!!!
A szolgáltatási térképükre nem kerültünk fel!!! (Új előfizetők kilőve! ) Többször bejelentettem - reménytelenek...
Modemes 30/3 internetért fizetek 3520,- HUF-t. Fejlesztés = nulla!!!

Vigyorka

(#49336) sityupityu válasza Vigyorka (#49335) üzenetére


sityupityu
veterán

Akkor ott még jó, mert pl Dorogon meg a 8 megás netért fizetnek az emberek ugyanennyit. Pedig nem is felvásárolt, hanem "ősdigis" hely. :DDD

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#49337) Toekie


Toekie
csendes tag

Sziasztok,

Egyik napról a másikra eltűntek a közszolgálati csatornáim... Valaki esetleg tapasztalt hasonlót? Bp 18. ker.

Próbáltam manuálisan rájuk keresni, de semmit nem talál...114,5 Mhz, 121,5 Mhz, 128,5 Mhz, 135,5 MHz Symbol Rate 6000, QAM 256. :(( (Samsung UE50MU6122)

Igazából csak az M4 Sport érdekel... Furcsa, tegnap még minden csatornám megvolt.

Üdv.

(#49338) Pityu89 válasza Toekie (#49337) üzenetére


Pityu89
senior tag

Antenna kábelt nézd meg, kihúzódott, vagy rátoltad a kanapét.

(#49339) zsolt501 válasza Toekie (#49337) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Mindenképpen a kábelezést kell először átnézni az összes csatlakozóval.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#49340) Met válasza #29810560 (#49333) üzenetére


Met
nagyúr

Az jó, mert az utp+koax a falban. Spájzba jönnek be a lakásba, ott be tud jönni az optika ugyan úgy, annak a végére az eszköz(ök) és onnan mehet tovább a falba a meglévő kábeleken.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#49341) Luissimo válasza Toekie (#49337) üzenetére


Luissimo
veterán

Szia,
mi lett a megoldás az eltünt csatornákra, mert ma nekem is eltűnt a kép a közszolgálatikról, de hang az volt, a képernyő fekete volt.
szintén a 18 kerből vagyok :K
(mondjuk annyira nem hiányoznak a sporton kivül.

megoldódott nálad?

(#49342) #29810560 válasza Met (#49340) üzenetére


#29810560
törölt tag

A kapott szolgáltatói eszközök darabszámától függően egy, két, esetleg három - utóbbi amennyiben saját routert akarsz használni - elektromos csatlakozási pont (konnektor) is kell majd a spájzban. :K

(#49343) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Hello
Az m1-m2 Duna tv stb hogy lehet megkeresni?Csak mert automatán nem találta meg...A frekvencia ok mert kint a digi oldalán,de qam,smbol ilyesmi nincs.

(#49344) Watt25 válasza ToBeY (#49343) üzenetére


Watt25
veterán

Téma összefoglaló.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#49346) klaczi válasza klaczi (#49345) üzenetére


klaczi
aktív tag

A fracba, hát nem elírtam. Bocsi mindenkinek!

256 és 6000

(#49347) elmo


elmo
aktív tag

Szevasztok!

Az összefoglaló e pontjához fűznék hozzá:

100% jelerősség mellett alacsony a jelminőség, szétesik a kép. Mi a megoldás?

Nálam nem volt 100 az erősség (a skálán ez a maximum érték), de a minőség némelyik adónál 20, némelyiknél 0 volt. Az egyszerű megoldás esetemben az volt, hogy a kétszeresen árnyékolt koax kábelt kicseréltem háromszorosan árnyékoltra. Ezután 100-ra felment a minőség és az összes adó szép képet ad. Gondoltam másoknak is segíthet; ha ez amúgy evidens, akkor bocs - nekem nem volt az.

Üdv,
Elmo

(#49348) dorika87


dorika87
őstag

Fellelhető valahol internetet a Digi ügyfélszolgálatok telefonszáma? A honlapjukon nincs fenn sajnos. Az otthonomhoz közel lévő üzletben nincs Digi Smart Cam. Jó lenne megtudni telón, hogy Budapesten melyik üzletükben van, de erről a 1272-n nem tudom tudnak-e adni tájékoztatást.

(#49349) #29810560 válasza elmo (#49347) üzenetére


#29810560
törölt tag

Evidens. :K

Minden szakember háromszorosan árnyékolt koax kábelt javasol és 'F' típusú csatlakozásokat.

[ Szerkesztve ]

(#49350) #29810560 válasza dorika87 (#49348) üzenetére


#29810560
törölt tag

DIGI kapcsolat.

A helyi ügyfélszolgálat(ok) telefonszámait nem adják meg. A központi számon hívható "mind".

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.