Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43801) Bal0924 válasza sandró60 (#43800) üzenetére


Bal0924
aktív tag

Ezt úgy értettem, hogy a Discovery a műholdasba most tették bele vagy eddig volt?
És ha most tették bele, akkor a kábeles ajánlatba miért nem teszik, hogy majd hol keressük. (Melyik frekvencián)

(#43802) Flashget válasza Bal0924 (#43799) üzenetére


Flashget
félisten

Az említett csatornák hamarosan elérhetőek lesznek kábelen is, addig szíves türelmedet és megértésedet kérjük!

Üdvözlettel,
DIGI

;]

nem volt benne műholdasba sem 2012 decembere óta...
tányéros tv-t a románok intézik a kábelt meg a Magyar leány vállalat..

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#43803) Fürkésző válasza lev258 (#43790) üzenetére


Fürkésző
tag

Ezeket olvastad?
[43614], [43623], [43642]

Muszájna meggyújtani a tüzet. / Tilosna meggyújtani a tüzet. Ugye, milyen idegenül hangzik? Ne erőszakoljuk meg szép magyar nyelvünket! Használjuk a régóta bevált "NEM LENNE SZABAD", "NEM LETT VOLNA SZABAD" fordulatot!

(#43804) Pityu89 válasza Freezee (#43788) üzenetére


Pityu89
senior tag

Nem, de hidd el nagy többség úgy gondolja mint én, és megtartja magának

(#43805) lev258 válasza Fürkésző (#43803) üzenetére


lev258
veterán

A kolléga problémája eléggé hasonlónak tűnik, most olvastam a válaszokat is rá. Én is valami ilyet gyanítottam, Digi-s szoftverfrissítést a háttérben. Egyébként nekem Sencor TV-m van.
Köszi a választ.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#43806) unravel válasza Bal0924 (#43799) üzenetére


unravel
őstag

január eleje

¯\_(ツ)_/¯

(#43807) Bucy


Bucy
aktív tag

Én is elég sokat bosszankodom az EPG miatt, vagyis már nem, beletörődtem. Főleg sportokat vennék fel, de volt olyan, hogy négyből semmi, nem nagy meccsek, hanem fél órás műsorok főleg és ami a legviccesebb, hogy főleg a DS csatornákon megy más, mintha elkevernék a számokat, idő stimmel csak nem DS3, hanem DS2. :( (és nem élő csúszás miatt, azt nem veszem hibának)

(#43808) Bal0924 válasza unravel (#43806) üzenetére


Bal0924
aktív tag

Az már letelt

(#43809) unravel válasza Bal0924 (#43808) üzenetére


unravel
őstag

Évszám nincs magadra.

¯\_(ツ)_/¯

(#43810) allfinanz


allfinanz
senior tag

Pickup DVB-C csatornakiosztasa. Itt aztan van HD csatorna boven ugy, hogy nincs parhuzamos SD csatorna.

Allfinanz elemzés. Megtakarítás, biztonság, védelem.

(#43811) jaroslav válasza Bogyi007 (#43798) üzenetére


jaroslav
aktív tag

Az ember szívesen olvas itt a topikban újdonságokról is, de azért mindig nagy öröm, újra és újra meghallgatni a klasszikusokat... :)

Amikor Bell feltalálta a telefont, már volt két nem fogadott hívása Chuck Norristól.

(#43812) Flashget


Flashget
félisten

valamit biztos, hogy ügyködtek az epg-vel,mert reggel bekapcsolva a tv-t nem kell külön egyesével minden csatornára menni, hogy lássa az ember legalább a délelőtti műsort.
de nem tökéletes nem azt akarom ezzel mondani.

Realme GT Master Edition

(#43813) bounty123 válasza ivcsi86 (#43772) üzenetére


bounty123
őstag

Nekem jópár éve egy Technisat DIGIT ISIO C-m van, frankón vesz fel 2 adást is egyszerre, mobilról is beállítható felvétel távolról, csak ajánlani tudom. Tény, hogy nem a legolcsóbb, de kompromisszum mentes. Le nem cserélném semmire, legfeljebb az újabb 4k-s típusra, de az még korai :) Én balek csak bekötés után jöttem rá, hogy a diginél nem is kell CAM modul kb. semmihez, aztán most van belőle 2. Igaz a Digifilmhez jó, lehet megtartom az ingyen 3 hónap után is.

[ Szerkesztve ]

(#43814) nfsu17 válasza bounty123 (#43813) üzenetére


nfsu17
veterán

Nekem technisat k2-m van, ez csak egy tuneres, de én is elégedett vagyok vele, nagyon stabil, okos, többet is tud mint kellene.
én is ajánlom ezt, de ennyiért szerintem nem fogják elkapkodni

(#43815) zetecR válasza bounty123 (#43813) üzenetére


zetecR
addikt

Gyönyörű kijelzője van. Tisztára beleszerelmesedtem... :D

[ Szerkesztve ]

(#43818) Flashget


Flashget
félisten

Tudom a Sport 2 csak SD..de a kézi VB most ami megy meccs tragédia milyen szarul néz ki..franciáktól ilyen rossz minőségben jönne? megtudná nézni valaki milyen bitrátával jön?

Realme GT Master Edition

(#43819) g0dl válasza Flashget (#43818) üzenetére


g0dl
addikt

kb 4300Kb/s
Tényleg analóg minőség. Húúú, a holnapit be kell állítsam felvételre.

(#43820) Flashget válasza g0dl (#43819) üzenetére


Flashget
félisten

:R

Realme GT Master Edition

(#43821) fcc


fcc
aktív tag

Máshol is elment az adók nagyrésze digitálison?(Szbatta)

(#43822) K Norbi válasza fcc (#43821) üzenetére


K Norbi
addikt

Egyébként honnan veszi a Digi kábel a csatornákat? Vagy hogy működik?
Pl Nyíregy, Debrecen.. van egy központ teli parabolákkal és ők fedik le a várost? Vagy Pesten van valami központ és onnan megy Optikán az egész Országba?

(#43823) Flashget válasza K Norbi (#43822) üzenetére


Flashget
félisten

Na látod ez egy jó kérdés, mert nem hogy eltérő az országos hálózata (gerinc), de még kerületen belül is eltér nálunk. :)

Realme GT Master Edition

(#43824) bkgb válasza K Norbi (#43822) üzenetére


bkgb
csendes tag

Egyet tudok, Eger Miskolcról kapja optikán, csak a helyi TV-t teszik bele itt Egerben analógban.
Volt egy kis hiba a telefonnal mikor beköttettük (egy pár éve), kijött a szerelő, de kiderült, hogy központi hiba és odaszólt Miskolcra (a saját mobilján) kollégáknak. Akkor mondta, hogy Eger onnan kapja. A többi város passz, nem tudom...

(#43825) allfinanz


allfinanz
senior tag

Végre megvették az Invitelt.
"...A vásárló egy kínai befektetési alap, mely mintegy 63 milliárd forintot fizetett a jelenlegi tulajdonosnak...."

Ott a teljes CCTV 1-13 csatorna kiosztás lesz? :D
Nálunk csak a CCTV4-et adják...

Allfinanz elemzés. Megtakarítás, biztonság, védelem.

(#43826) Flashget válasza allfinanz (#43825) üzenetére


Flashget
félisten

a kínaiak már a spájzban lan kábelben vannak. ;]

Realme GT Master Edition

(#43827) leslieke válasza Flashget (#43826) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

:))

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#43828) K Norbi válasza Flashget (#43823) üzenetére


K Norbi
addikt

Ezt írták:

Változó de a nagyobb szolgáltatók optikán kapják közvetlenül a csatornától, már ha van. Kisebb csatornáknak nincs is. Azokat BIX-en, azaz szélessávú telefon vezetéken kapják, tömörített formában. Kisebb cégek műholdról veszik le a jelet.
De általában vegyesen szedik le a jeleket. Így is, úgy is.
Több központi fejállomás is lehet, van is a nagy cégeknek. Minden fejállomásnál más lehet az elérés.
Pl: Jurop Telekom van kábeles nálunk, nekik is csináltunk már sok melót. Kb: 50ezer előfizetőjük van. Nekik 2db fejállomásuk van. Ahol túl nagy távolság van a települések között, ott inkább új fejállomást csinálnak. Viszont mindenki próbálja 1 fejállomásra szűkíteni, mert drága dolog+a fenntartása is.

Ezeket a kapcsolatokat optikán és BIX-en nem a szolgáltatók építik ki, hanem az egész világ már szinte optikázva, telefonozva van. Pl: UPC Luxemburgban lövi fel az adásokat, Digi romániában. Kötnek egy szerződést és megkapják a hozzáférést onnan. Itt rákötnek az optikára és mint egy vonalas telefonnál, jön az adásfolyam.

(#43829) sityupityu válasza K Norbi (#43822) üzenetére


sityupityu
veterán

Nálunk Dorogon a digi épület teteje sz@rásig van antennákkal.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#43830) wwenigma válasza sityupityu (#43829) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Nálunk galambokkal, mégse nevezzük őket postagalambversenyre.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#43831) sityupityu válasza wwenigma (#43830) üzenetére


sityupityu
veterán

Nagy poén volt. :N

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#43832) zichie válasza K Norbi (#43822) üzenetére


zichie
senior tag

Aminek nincs műholdas elosztása azt szinte biztosan ip alapon kapja a szolgáltató.
Amik műholdas terjesztéssel mennek: Eurosportok (hd és sd), Discovery Networks Europe csatornák, Natgeo csatornák (hd és sd), Da Vinci Learning, Hír tv, Viasat csatornák, külföldi idegen nyelvű csatornák. Nem teljes a lista, mert ezen kívül biztos vannak még.
Tavaly még az hbo az sd csatornáit is adta fejállomásoknak az Amos műholdról, de ez megszűnt, így ezek már csak ip alapon vannak terjesztve.
Eurosportok esetében a műholdas terjesztés pl. úgy történik, hogy a magyar szolgáltató leszedi a képet és a hozzá tartozó sok hangcsatornát, de a kábelhálózatán csak a magyar és az angol hangcsatornát adja tovább.

(#43833) dannytrejo1


dannytrejo1
kezdő

Sziasztok!

Vettem egy lg 49uh7507-es Tv-t. Minden szuper, viszont amikor behelyezem a CAM modult - természetesen kártya is van benne -, akkor nem történik semmi. Valami ötlet? Digi-s vagyok egyébként. Köszi előre is

(#43834) sandró60 válasza dannytrejo1 (#43833) üzenetére


sandró60
addikt

Hívd fel az ügyfélszolgálatot.Lehet,hogy aktiválni kell az új tévéhez.

(#43835) laktop


laktop
tag

Sziasztok!
Hamarosan bekötik a Digi TV-t hozzánk, és addigra szeretnék felkészülni a TV adások felvételére. A felvételt úgy oldanám meg, hogy az elosztott koax egyik felére a DVB-C tuneres TV-met kötném, amin nézném alapból a műsort, és másik felére pedig a beltérit. Ezt a beltérit csak felvételre használnám.
Amit tudnia kellene:
- egyszerre két adás felvétele HD minőségben (H.256 (MPEG4) támogatás)
- a felvétel programozható legyen EPG-n keresztül is
- CI/CI+ modul nem kell
- kb 1TB-os külső HDD kezelése
-a felvétel PC-n nézhető, vagy PC-re konvertálható legyen
A két tuneres beltérik tudom, hogy alkalmasak arra, hogy egyszerre nézzek egy adót, egy másikat pedig felvegyek. De ez nem azt jelenti, hogy képesek két különböző műsort felvenni egy időben.

[ Szerkesztve ]

"- Mennyire vagy túsz? - Sörhöz hozzáférsz?"

(#43836) tjnet válasza laktop (#43835) üzenetére


tjnet
aktív tag

Ha pc-n is nézni akarod akkor nagyon nézz körül set top box ügyben.

SAMSUNG QE75Q85RATXXH - Samsung S20+ - K1Pro - ACER H6810 - MARANTZ 5012 - DALI Spektror

(#43837) dannytrejo1 válasza sandró60 (#43834) üzenetére


dannytrejo1
kezdő

Felhívtam őket. A tanács: cseréltessem ki a CAM modult...

(#43838) wwenigma válasza dannytrejo1 (#43833) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

A kártyás CAM-od van, csere, már kártya nélkülit fogsz kapni, azok mukodnek. Bemész ügyfélszolgálatra azonnal adják a cserét.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#43839) digikábeles válasza tjnet (#43836) üzenetére


digikábeles
aktív tag

Én még soha nem akartam pc-n is nézni azt amit felvettem, pedig a felvevőm megvan vagy 6 éve.

(#43840) tjnet válasza digikábeles (#43839) üzenetére


tjnet
aktív tag

Én sem. Be van dugva egy 32GB-os USB 3-as pen a tv be és ha valamit fel kell venni felvesszük és kész. Utána megnézzük a TV-n.

SAMSUNG QE75Q85RATXXH - Samsung S20+ - K1Pro - ACER H6810 - MARANTZ 5012 - DALI Spektror

(#43841) g0dl


g0dl
addikt

Elmúlt január eleje!

(#43842) leslieke válasza g0dl (#43841) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

És meg mindig nincs Discovery?
Mi lesz velünk? :))

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#43843) sityupityu válasza g0dl (#43841) üzenetére


sityupityu
veterán

Sőt, már közepe van. :)

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#43844) dannytrejo1 válasza wwenigma (#43838) üzenetére


dannytrejo1
kezdő

Most adták csütörtökön. Akkor miért nem olyat adtak rögtön?

(#43845) wwenigma válasza dannytrejo1 (#43844) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Nem tudom. Nekem is egyik naprol a masikra megdöglött, nem latta a TV, bevittem és cserélték. Vagy siman megdöglik, vagy esetleg lelövik őket de ezt nem hinném.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#43846) kaliber válasza leslieke (#43842) üzenetére


kaliber
aktív tag

Valamit variáltak a programok között pár napja azt hittem a discoverynek keresnek helyet, de semmi :)

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#43847) leslieke válasza kaliber (#43846) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ezt észre se vettem. Na majd megnézem mi változott.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#43848) Flashget válasza g0dl (#43841) üzenetére


Flashget
félisten

Az már az első héten rég átváltott "hamarosanra" ;]

A Discovery és TLC csatornák hamarosan bekerülne a kiosztásunkba kábeles szolgáltatásunknál is.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#43849) Zippair válasza Flashget (#43848) üzenetére


Zippair
aktív tag

Sziasztok! Nálunk hatalmas balhé lesz, ha nem lesz hamarosan TLC! A múlt heten kötötték be a digit, ha jól tudom, 14 napon belül visszamondhatom. A UPC-t még nem mertem visszamondani, nem szeretnék a feleségemmel össze veszni :DD . Akinek van infjója biztos forrásból, ne tartsa magában!

SSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSsssssssumaher...

(#43850) sityupityu válasza Zippair (#43849) üzenetére


sityupityu
veterán

Szerintem senkinek sincs biztos forrása arról, hogy pontosan mikor lesz.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.