Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43901) Pjaard


Pjaard
csendes tag

egyatlan nem varom a discovery-t... inkabb az investigation lenne vagy a sciens. a sima disco mindig is egy rakat szar volt. a TLC-t meg elnezegetem es rohogok a dagadt amerikaiokon.. de ennyi. sokat nem erdekel, ha vegul nem lesz.

(#43902) sityupityu válasza Pjaard (#43901) üzenetére


sityupityu
veterán

Ha jön a sima discovery akkor lehet, hogy valamikor bekerül a sciens is.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#43903) leslieke válasza Kecskoss (#43900) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Na megyén is felmondani a szerződést.. felháborító, hogy nem lesz januárban Discovery. ;]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#43904) sityupityu válasza leslieke (#43903) üzenetére


sityupityu
veterán

Akkor fönt, a tématudnivalóknál is ki kéne javítani azt a januári bejegyzést. :D

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#43905) leslieke válasza sityupityu (#43904) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Én várnék vele, hátha csoda történik. :))

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#43906) sityupityu válasza leslieke (#43905) üzenetére


sityupityu
veterán

Persze, ne hamarkodjuk el. Elvégre eddig csak egy forrásból hallottuk azt, hogy nem lesz januárban. :DDD

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#43907) leslieke válasza sityupityu (#43906) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Én túlélem, ha később jön. Több HD csatornának jobban örülnék.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#43908) bounty123 válasza sityupityu (#43902) üzenetére


bounty123
őstag

komoly, hogy a science nem lesz benne? úgy aztán nem sok értelme :(

(#43909) sityupityu válasza bounty123 (#43908) üzenetére


sityupityu
veterán

Hát egyenlőre biztos, hogy nem lesz hiszen csak két csatornáról van szó.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#43910) unravel


unravel
őstag

A gyakran ismételt kérdésekbe mehetne a Discovery. :)

¯\_(ツ)_/¯

(#43911) Flashget válasza leslieke (#43903) üzenetére


Flashget
félisten

PETICIÓT :)

Realme GT Master Edition

(#43912) Flashget


Flashget
félisten

amióta a Digi bedobta, hogy a Disco visszatér kábeltv-re is, azóta már nem hiányolják a Spílert fb-on. ;]

Realme GT Master Edition

(#43913) leslieke válasza Flashget (#43912) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Majd ha azok bekerülnek, akkor előveszik azt is. ;)

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#43914) allfinanz


allfinanz
senior tag

amig varjatok a Discovery adokat, addig nezzetek meg az E-Korea TV hires bemondonojevel keszitett riportfilmet, ill. a hirado studiojat. a no 1971 ota hirolvaso... :D

Report on N. Koreas famous news reader Ri Chun Hui [English]

Who Is North Korea's Propaganda Queen In Pink

Allfinanz elemzés. Megtakarítás, biztonság, védelem.

(#43915) Watt25 válasza allfinanz (#43914) üzenetére


Watt25
veterán

Megnéztem, érdekes volt.
De még mindig nincs Discovery. :)

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#43916) Palor


Palor
csendes tag

Sziasztok

Felvázolom a gondomat: új előfizető vagyok a Diginél. A Samsung smart tévém nem tudja a kezelni a műsor sorrendcseréjét. Most jön a poén : a Samsungtól felhívtak hogy nem is fogom tudni mert védve van.
Ez tényleg így van? Vagy van valami kis kapu ?
Válaszaitokat előre is köszönöm.

(#43917) Watt25 válasza Palor (#43916) üzenetére


Watt25
veterán

Több konkrétum esetleg? Mondjuk konkrét típus?
Egyébként ha van benne, akkor az LCN-t (Logical Channel Number) kell kikapcsolni, ha lehet.
Feltéve, hogy jól értem, hogy az a bajod, hogy nem tudod olyan sorrendbe rakni a csatornákat, ahogy te szeretnéd. (Tévéknél ez nem jellemző ez a probléma egyébként, inkább Box-oknál.)

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#43918) sityupityu válasza Palor (#43916) üzenetére


sityupityu
veterán

Lehet, hogy én vagyok láma, de mit takar az a műsor sorrendcsere?

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#43919) Palor válasza sityupityu (#43918) üzenetére


Palor
csendes tag

Szia

én fogalmaztam rosszul : csatorna kiosztást amit a Digi adott, no azt szeretném más sorrendbe állítani. Pl. hogy a HD műsorok legyen elöl 1-től 20ig.
A TV pedig : Samsung smart UE48J5500

(#43920) rest válasza Palor (#43919) üzenetére


rest
csendes tag

Szia.

A megoldás: Menu/adás/ország (terület) -ot átállítottam lengyelre és tudom törölni, a sorendet változtatni a csatornákat. Lehetséges, hogy utána újra kell keresni a csatornákat.
Üdv
rest

(#43921) sityupityu válasza Palor (#43919) üzenetére


sityupityu
veterán

Könnyen megoldható. Vannak különböző csatornaszerkesztő programok ilyesmire, pl Sam Channel Editor stb.
Pendrive-ra rámásolod az aktuális tévén lévő listát, azt átrendezed gépen a programmal, mented amit majd visszaraksz a pendrive-ra, és az így már rendezett csatornalistát betöltöd a pendrive-rol a tévébe.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#43922) nfsu17 válasza Palor (#43919) üzenetére


nfsu17
veterán

Az én tevémen, d6100, a smart hub alatt kell csatornát módosítani. A menüben, ahol a képet hangot lehet, ott nem lehet.

(#43923) Palor


Palor
csendes tag

Köszönöm a válaszokat de fokozom a hangulatot: ezen a fórumon találtam egy már említett programot amit használtam is. Vissza töltöttem a Tv be a programokat felcserélt sorrendben és az nap működött is.....de reggelre vissza állt a Digi által kiosztott sorrendre. Ezt jeleztem a Diginél is mire ők azt javasolták hogy hívjam a Samsungot és ott kérjek segítséget. A Samsungos fickó (nagyon rendes volt) két dolgot javasolt:
1. az országot állítsam át Észtországra és akkor tudom módosítani a sorrendet. Ez működött ugyan úgy az
nap de reggelre vissza állt.
2. Rákapcsolódtak a TVre és törölt róla mindent, utána újra beállítottam mindent ami szükséges.......erre ő
azzal állt elé hogy törvényileg védve van a csatorna kiosztás és nem lehet módosítani.

Tud valaki segíteni hogy dűlőre jussak és ne a M1 kezdődjön a csatorna kiosztásom?

köszönöm

(#43924) nfsu17 válasza Palor (#43923) üzenetére


nfsu17
veterán

Nem azért áll vissza, mert valami automatikus csatornafrissítés be van kapcsolva? Minden ilyen beállítás off legyen a teszt idejére

(#43925) bounty123


bounty123
őstag

Azon gondolkozom, hogy átköltöztetném a Huawei ONT eszközt, amihez szét kéne csatlakoztatni. Az optikai csatlakozás simán széthúzható, kell figyelni valamire? Azon túl nyilván, hogy meg ne törjön a kábel :)

(#43926) wwenigma válasza Palor (#43923) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Sajnos ez igaz. Kormányrendelet miatt fix számozás van az első X helyen, régebbi TV-k lesz**ják de az újabbaknál probléma lehet és ezek szerint van is. [link] [link]

A fenti automatikus csatornafrissites - ha van - talán segithet. Illetve ha kedvenc listát hozol létre saját sorrenddel, még az.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#43927) Palor válasza nfsu17 (#43924) üzenetére


Palor
csendes tag

De azt hol tudom kikapcsolni hogy ne frissítsen?

(#43928) Varszegig válasza bounty123 (#43925) üzenetére


Varszegig
veterán

Én nem húznám szét. A csatlakozónak elég egy kis b*ogatás, és nem lesz jel. És azt csak szerelő tudja javítani.

(#43929) wwenigma válasza Palor (#43927) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Samsung LCD TV topikban tudnak neked segiteni szerintem a továbbiakban.

Egy javaslatot talaltam, mentsd ki penre és ezzel az online szerkesztovel allitsd be majd toltsd vissza, akkor jo lesz.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#43930) Palor válasza wwenigma (#43929) üzenetére


Palor
csendes tag

Köszi. Ez úgy látszik hogy a Samsunghoz van kitalálva. Egy próbát megér, bár ahogy írtam egy ilyet már kipróbáltam. És éjjel vissza állt. Köszönöm

(#43931) sityupityu válasza wwenigma (#43929) üzenetére


sityupityu
veterán

Én is csatorna szerkesztőprogramot javasoltam neki. De azt írta,hogy már kipróbálta és másnapra ugyanúgy visszaállt minden.
Amúgy a samu tévékben kábelen nincs automatikus csatorna frissítés, legalább is eddig nem volt.

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#43932) Palor válasza sityupityu (#43931) üzenetére


Palor
csendes tag

Jó hogy mondod,pont tegnap csatoltam kábelre wifi helyett. Estére megpróbálom és holnap jelzem nektek hogy mi a szitu. Mindenkinek köszönöm.

(#43933) sityupityu válasza Palor (#43932) üzenetére


sityupityu
veterán

Az antennára értettem a kábelt. :) Van légi és kábel beállítás.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#43934) Palor válasza sityupityu (#43933) üzenetére


Palor
csendes tag

Ja , akkor azt is orvosolom majd ha kell.

(#43935) sityupityu válasza Palor (#43934) üzenetére


sityupityu
veterán

Ahhoz nem kel nyúlnod. Biztos, hogy kábelra van állítva.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#43936) mprrpm válasza wwenigma (#43929) üzenetére


mprrpm
tag

TRÉ-éknél is ugyan ez a helyzet, csak ott kb 10 másodperc múlva visszarendezi a csatornákat ahogy a pendrive-ról visszatöltöm az átszerkesztett listát régi LG (kb.5 éves), valamint újabb Samsung tv-nél is.
Ja LG-nél még a kedvencekbe is belenyúl. :(

MPETYA

(#43937) allfinanz válasza Palor (#43919) üzenetére


allfinanz
senior tag

2 hete allitottam be az egyik szomszedunknak egy ilyen Samsung J sorozatos TV-t.
Beallitasokban elore programozva adott lehetoseget, h UPC, DIGI, Egyeb.
DIGI-t valasztottam elsore. Par masodperc alatt hozta a csatornakat.
Aztan le volt tiltva a csatornarendezes.
Utana ujra kezdtem az automata hangolast az Egyebbel. Voila.
Mar lehetett rendezni.
Igaz, a szoftvere a TV-nek rem lassu volt. Legalabb 1 ora volt igy a rendezese.

Allfinanz elemzés. Megtakarítás, biztonság, védelem.

(#43938) sityupityu válasza allfinanz (#43937) üzenetére


sityupityu
veterán

Igaz, ezt el is felejtettem mondani, hogy jobb ha egyébre van állítva.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#43939) nfsu17


nfsu17
veterán

Tudom, hogy nagyrészt mindenki STB ellenes, mert az milyen dolog már, de én mindig is gyűlöltem a tv-n nézni a tv adást. Tehát a belső tunerrel.
Egyszerűen olyan fapados sok esetben és erőszakos, hogy azt STB-os aggyal fel nem tudom fogni. Persze arra jó a tv is, hogy bekapcs, banánok köztre átlép, vége, lekapcs.
De amikor érzi az ember, hogy a haja szálai kihullanak, akkor vesz egy márkás boxot.
Nem akartam flameháborút indítani, de én 6 év boxozás után még mindig nem érzem, hogy egy tv tudna annyit és végre elhagyhatnám.
A csatornák sorrendjével való szenvedés újabb bizonyítéka ennek.
"Csak új csatornát ne tegyenek be, mert rendezhetem újra a sorrendet" és társaik hsz-ok. :)

(#43940) sityupityu válasza nfsu17 (#43939) üzenetére


sityupityu
veterán

Én teljesen elégedett vagyok azzal a szintel amit a tévé ad, és a csatornarendezés sem okozott még nekem problémát. De ha valakinek ez kevés akkor azt is megtudom érteni.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#43941) localhost válasza allfinanz (#43937) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Automata rendezés.
Csatornalista mentése pendrive-ra.
Letölt, elindít ... https://sourceforge.net/projects/chansort/ ezt.
Húzd módszerrel rendez, mentés.
Tv-n visszatölt.
Örül.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#43942) Palor válasza localhost (#43941) üzenetére


Palor
csendes tag

szia

sajnos nem örül mert reggelre a Digi "bele nyúlt" és vissza állt az eredeti kiosztásra.

(#43943) opeter70 válasza Palor (#43942) üzenetére


opeter70
senior tag

Az mitől függ, hogy kinél nyúl bele a DIGI és kinél nem?
Mert nálam nem nyúl bele senki, csak én, vagy esetleg a Chansort, ha akarom. :)
Vagy ez tv függő is? Nekem kb másfél éves LG tv-m van de semmi ilyen visszarendeződést még nem tapasztaltam.

(#43944) sityupityu válasza Palor (#43942) üzenetére


sityupityu
veterán

Próbáld meg azt ami feljebb is lett javasolva. Csinálj egy új keresést, de a beállításoknál ne add meg a Digit-t mint szolgáltatót, hanem az egyébre állítsd.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#43945) klaczi válasza Palor (#43942) üzenetére


klaczi
aktív tag

A saját boxába miért nem nyúl bele?
Van kedvencek, belenyomtuk ami kell és semmi gond vele.
Egy Samsung tévét hajt. Van benne DVB-C, de ki sem próbáltuk.
Ezek a márkás tévék a kábelen legfeljebb megjelenítőként használhatóak. Minden egyéb rém macerás.

(#43946) sityupityu válasza klaczi (#43945) üzenetére


sityupityu
veterán

Ez nem egészen igaz. Az én számomra a box lenne macera és nyűg. Két samsung tévém is van otthon és semmi gondom nincsen velük. Nekem tuti, hogy nem kéne box. ;)

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#43947) wwenigma válasza klaczi (#43945) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

LE37B679 megy X éve Digi kábelen, semmiért nem kellene box helyette és semmivel nem tudna többet. :N

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#43948) Chesterfield


Chesterfield
senior tag

Sziasztok!

Van egy ALCOR HDC-3500-am, lenne néhány problémám vele.

Először is az antennakábelt ugye bedugom az alcorba, onnan kijön az antennajel, ami meg megy a TV-be.
Na most az a problémám, hogy ha a TV-n az antenna bemenetet választom forrásnak, akkor az Alcornak bekapcsolt állapotban kell lenni, különben se kép-se hang. Ez normális?
Az Alcornak nem kéne kikapcsolt állapotban is továbbengednie az antenna jelet?

Másik probléma, hogy bekapcsolt Alcor mellett bekapcsolom a TV-t, jelforrásnak kiválasztom az Alcort, és sokszor egy nagy színes katyvasz képe fogad, mintha le lenne fagyva.

Másnak nincs ilyen problémája vele?

(#43949) Watt25 válasza Chesterfield (#43948) üzenetére


Watt25
veterán

Na most az a problémám, hogy ha a TV-n az antenna bemenetet választom forrásnak, akkor az Alcornak bekapcsolt állapotban kell lenni, különben se kép-se hang. Ez normális?
Ezek szerint igen. A megoldás tök egyszerű: veszel párszáz forintért egy koax eloszót, meg megfelelő számú koax csatlakozót és még a box előtt kettéosztod a koax kábelt.
A második kérdés teljesen offtopic itt.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#43950) bounty123 válasza wwenigma (#43947) üzenetére


bounty123
őstag

A semmivel nem tudna többetre azért ne vegyél mérget. Dual tuner, távmenedzsment mobilról, megy jól a tv-vel? Már önmagában az EPG kialakításával fényéveket tud verni egy rendes box egy tv-re, amíg nem látod nem is tudod, hogy mennyivel jobban is meg lehet oldani dolgokat.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.