Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#57151) kistewe válasza bb.bocs (#57150) üzenetére


kistewe
tag

Szia,

ezt a kérdést inkább ITT tedd fel.

stewe

(#57152) bb.bocs válasza kistewe (#57151) üzenetére


bb.bocs
őstag

köszi.

(#57153) Zsooo85


Zsooo85
újonc

Sziasztok!

Van egy Dell Vostro v3560 típusú notebookom és sokszor előfordul, hogy véletlenszerűen kikapcsol a kijelző és csak újraindítással jön vissza a kép.
Próbáltam már driver-t cserélni, de ugyanúgy csinálja még mindig.
Nem láttam melegedést, sem kontakt hibát, viszont láttam már másik ugyanennél a típusnál ugyanilyen hibát.
Kezd már nagyon idegesíteni.

Van vkinek ötlete? Nem hinném, hogy széria hiba lenne.

Köszi!

(#57154) spyduck válasza Zsooo85 (#57153) üzenetére


spyduck
nagyúr

Szia,

Lépések:

(1) BIOS frissítés
(2) OS újratelepítés
(3) Dell szerviz

(#57155) Zsooo85 válasza spyduck (#57154) üzenetére


Zsooo85
újonc

Köszi, a bios frissítést még nem próbáltam.

(#57156) szanozs


szanozs
aktív tag

Van egy inspiron 7520 laptop-om. Olyan problémám van, hogy bekapcsoláskor a merevlemez mindig 100%-on pörög és elég sokáig. Nincs gyakran használva a gép de akárhányszor bekapcsolom alig férek a dolgaimhoz mert a Winchester folyamatosan pörög, a LED folytonosan világít. Általában a "Szolgáltatásgazda:Helyi rendszer folyamat" ill. a "System" pörgeti amit a feladatkezelőben látok. A frissítéseket mindig felteszem. Mit lehetne csinálni vele, hogy ne pörgesse magát.

(#57157) spyduck válasza szanozs (#57156) üzenetére


spyduck
nagyúr

Lépések:
(1) Hard Disk Sentinel
(2) Windows memória diagnosztika
(3) vírusirtás (Comodo + Malwerobytes)
(4) Aida 64 GPU teszt
(5) OS újratelepítés

Lehet RAM, HDD, VGA hiba de okozhatja vírus is.

(#57158) anorche1 válasza spyduck (#57157) üzenetére


anorche1
őstag

De lehet valamelyik Windows szolgálatás, pl. előtöltés, indexelés, update

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#57159) spyduck válasza anorche1 (#57158) üzenetére


spyduck
nagyúr

Arra való nálam az 5-ös pont. 2 óra alatt adatmentéssel együtt mindent meg lehet csinálni, a hiba keresésével meg olykor elmegy fél nap is.

(#57160) szanozs válasza spyduck (#57159) üzenetére


szanozs
aktív tag

Van benne valami, mert a Sentinel 36 percig futott. Nem jelzett hibát. Jöhet a 2-es pont.
Most nyáron nem akarok feltétlen OS frissíteni, újratelepíteni mert használni akarom. Marad az 1-4 pont. Az 5-ös majd ősszel, esetleg.

[ Szerkesztve ]

(#57161) Incubus


Incubus
tag

Sziasztok!

Adott egy Dell E6440-es szériás noti, amit ajándékba kaptam, de sajnos BIOS védetten.
Az elkövető ismeretlen, van-e mód arra, hogy ezt ki lehessen ütni/feloldani vagy alaplap cserével ez orvosolható?

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#57162) spyduck válasza szanozs (#57160) üzenetére


spyduck
nagyúr

Pedig az esetek döntő többségében az 5-ös pont a megoldás.

(#57163) Francia91


Francia91
veterán

Sziasztok!
Mikor meglett az M6600-asom, az akkor telepített nVidia driverrel volt Physx támogatás a Quadro 3000M kártyámon
376-os drivert használtam, de egy ideje nem látom GPU-Z-ben, hogy támogatott lenne a dolog, most visszatettem egy régebbi, a Dell oldaláról leszedett drivert, de azzal sincs Physx...
Hol lehet a hiba?

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#57164) haxxika válasza Incubus (#57161) üzenetére


haxxika
senior tag

Igen, ha gondolod írj rám és szívesen segítek.

OnePlus 10 Pro | Eladó cuccaim: https://hardverapro.hu/tag/haxxika

(#57165) Magnum_


Magnum_
nagyúr

Megjott west forumtarstol az E7240-re a 3M touchpad folia, kicsit erdesebb, mint a sima felulet, ezt szeretem (az E6230-on is volt).
Tokeletes meretezes.

I humbly and respectfully decline™

(#57166) Thom! válasza Magnum_ (#57165) üzenetére


Thom!
veterán

Nagyon fasza lett!!!

(#57167) kistewe válasza Magnum_ (#57165) üzenetére


kistewe
tag

Jól néz ki (Használd Egészséggel ) , ha már ki van fényesedve akkor is fel lehet rakni? nem válik le? kijelződ IPS? (6230-on az volt ?)

stewe

(#57168) Magnum_ válasza kistewe (#57167) üzenetére


Magnum_
nagyúr

szerintem akkor is fel lehet tenni, ha ki van fényesedve, nagyon erősen tapad ez a 3M fólia.
Az e6230 több, mint 1 évig volt velem és nemvált fel még a sarkoknál sem.

sajnos nem IPS

I humbly and respectfully decline™

(#57169) #25157120 válasza CSB29 (#57034) üzenetére


#25157120
törölt tag

Most vettem egyet, a napokban.

(#57170) Ispy


Ispy
veterán

Sziasztok!

Mostanában azt csinálja a gépem, hogy amikor dokkolon van, akkor ablakokat olyan monitorra tesz, ami nem is létezik, így a tálcán ott van a program, de nem férek hozzá (azért meg lehet oldani, csak macerás).

A gép egy 6540, win 10-zel, intel HD 4600-zal, legfrissebb driverral (újratelepítés megvolt).

Ennek ellenére amikor belépek a képernyőbeállításokba, akkor ez fogad:

Valami ötlet, javaslat, találkozott már valaki ilyennel?

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#57171) anorche1 válasza Ispy (#57170) üzenetére


anorche1
őstag

Hyperv szolgaltatas be van kapcsolva? Ha igen, kapcsold ki es jo kesz.
Ismert inteles hiba, de szarnak megcsinalni.

Majd otthon leirom melyik az a driver, amivel meg jo.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#57172) Ispy válasza anorche1 (#57171) üzenetére


Ispy
veterán

Kikapcsoltam, jó lett, köszi. :R

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#57173) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Múltkor észrevettem, amikor megfordítottam a gépet (e6230), hogy valami kicsit zörög benne bizonyos helyzetben. Azt hittem az akkutartó pöcök, de ha lefogom akkor is. Fix helyen hallani, nem mozdul el. Próbáltam picit ”megrázni”, hogy kiderítsem melyik részen. A hátlapját csak 1 csavar tartja, ezért belenéztem. Látszólag minden szépen a helyén van. A dokkoló csatlakozó felől hallani a ”zörgést”. Videón láttam, hogy ott alatta az elem van, ami öntapadós. Lehet elengedte a ragasztó és az mozog, ha rázkódik? Nem tudom megnézni, mert ott még egy keret tartja, amihez a billentyűzetet is ki kellene venni. Elvileg nincs nagy mozgástere. Okozhat ez gondot a későbbiekben? Vagy lehet nem is azt hallom?

(#57174) anorche1 válasza Krystal_s (#57173) üzenetére


anorche1
őstag

Nekem 6440 -en az air plane switch zörög. Nem tudom 6230 -on van e olyan, ha igen, lehet neked is az.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#57175) Kobak 27


Kobak 27
tag

Sziasztok!

Kb 1 éve vettem egy Dell Inspiron 7559-es gépet, nagyon elégedett vagyok vele. Teszi a dolgát, kiszolgálja azt, amire vettem.
Egy olyan kérdésem lenne, hogy szeretnék venni hozzá egy külső monitort, mert a régi ami van, az 19-es és nem full hd, így azon rajzolni már nem tudok. Alapvetően WQHD monitor lenne jó, mivel 4K-t nem szeretnék, az ultra wide monitorok közül ami jó, az megfizethetetlen nekem.
A fő kérdésem az lenne, hogy az én gépem 960M videókártyával meg tudja e hajtani azt a monitort. Játszani nagyon nagyon ritkán játszom, az se zavar, ha akkor le kell vennem full hd-ra, de munkához nagyon jó lenne a ffull hd-nál nagyobb felbontás. Vélemények, tapasztalatok?
Esetleg egy Dell D3100-as külső "dokkoló"val megerősítve?

Előre is köszönöm a válaszokat.

(#57176) Máté94 válasza Kobak 27 (#57175) üzenetére


Máté94
addikt

4K@30Hz fog menni.

(#57177) Magnum_ válasza Krystal_s (#57173) üzenetére


Magnum_
nagyúr

nálam is ez volt és fogalmam sem volt (a lenti válaszig), hogy ez mi a tök lehet.

I humbly and respectfully decline™

(#57178) Kobak 27 válasza Máté94 (#57176) üzenetére


Kobak 27
tag

Ahogy írtam nem szeretnék 4k-t, de a 30hz problémát elvileg megoldja a külső dokkoló, avval tudja a 4kt rendesen. Amit irtam felbontást azt sem tudja nativan?

(#57179) Krystal_s válasza anorche1 (#57174) üzenetére


Krystal_s
addikt

Igen, van switch.
Saint_:
Elég szorosnak tűnik az a kapcsoló. Nem arra gyanakszom, de attól még lehet. :)
Gondoltam az ExpressCard és SD kártyaolvasóban lévő műanyag lapokra, kivettem őket és megnéztem úgy is.
Kijelzőben van még az antenna kábel, de az nem tudom mennyire mozoghat és érhet neki valaminek.
Szerintem inkább a dokk csatlakozórész, vagy alatta az elem. Láttam pár videót erről a gépről, amikor szétszedték. A régi elem az ott mozgott, az újat pedig rányomta és mintha odaragadt volna.
Videó, 7:38-nál a régi elem...8:50-kor pedig az új elemet nyomja rá.

(#57180) Leslie50


Leslie50
csendes tag

Sziasztok!
Vettem egy routert ami duálos és eszerint 2.4 és 5ghz-en is dolgozik, nos ennek a jelét szerettem volna venni
egy Dell Inspiron 7720-al. Ekkor szembesültem azzal a ténnyel hogy a Dell nem képes érzékelni a router jelét
a régebbi laptopom( Dell 6410) és az összes létező telefon stb, megtudta találni csak a legdrágább 7720-as nem. Mint kiderült a gyári kártyája nem tudja az 5Ghz-et (Intel Centrino Wireless-N 2230)
A kérdésem az volna felétek, hogy milyen duálos kártyát tehetek bele! Találtam egyet de nem tudom ezt bele
lehet-e rakni. (intel-dual-band-wireless-ac-7260HMW-WiFi-Bluetooth-4-0-PCIe-Half-Mini-Wifi-Card)
Segítségeteket előre is köszönöm, lehetőleg olyanok írjanak, akiknek cseréltek már, vagy hozzáértők!

(#57181) Ispy válasza Kobak 27 (#57175) üzenetére


Ispy
veterán

Nekem Dell U2913WM monitorom van, Dell E-Port Plus 2 dokkolóval, megy rendesen, de csak DP kábellal.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#57182) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Anyám Dell Inspiron 5000-es sorozatú gépében (most hirtelen nem tudom a pontos típust) nem működik a monitor háttérvilágítása, és így a kijelző rendkívül informatívvá vált.
A gép maga működik, zseblámpával rávilágítva látszik.

Kérdés: Erre van valami házi megoldás, vagy feltétlenül szervíz?

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#57183) Kobak 27 válasza Ispy (#57181) üzenetére


Kobak 27
tag

Neked milyen laptophoz csatlakozik a dokkoló? Azért kérdezem, mert az enyémen sajnos nincs dokkolónak kiképzett port, csak a 3.0-s usb-t tudom használni, amihez meg a Dell D3100-as dokkolót találtam, amiben elvileg valami videókártyát erősítő dolog is van, nem csak port replikátor.

(#57184) BBéci válasza -=RelakS=- (#57182) üzenetére


BBéci
titán

Apósom laptoja a Windows 10-re frissítés után két nappal adott elő ilyet. Visszatettem a régi oprendszert és azóta hibátlanul működik.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#57185) -=RelakS=- válasza BBéci (#57184) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

ez már vagy fél éve megy win 10-el.
Apósod gépén a bekapcsolás utáni DELL logó sem kapott fényt?

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#57186) Ispy válasza Kobak 27 (#57183) üzenetére


Ispy
veterán

Nekem 6540, szóval van dokkoló port rajta.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#57187) BBéci válasza -=RelakS=- (#57185) üzenetére


BBéci
titán

Nem, az sem. Apósom azzal hívott fel, hogy tönkrement a kijelző, nincs rajta semmi kép. Egészen közelről, halványan kivehető volt az asztal, úgy sikerült a 7-re visszaállítás.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#57188) -=RelakS=- válasza BBéci (#57187) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

O_O

A baj csak az, hogy ezen ubuntu linux volt, a win 10 meg 0-ról lett telepítve.

Amúgy 7-re visszaállítottad, és azonnal termett háttérvilágítás, vagy valamit kellett még csinálni?

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#57189) Roxkex


Roxkex
senior tag

Sziasztok!

Egy gyors segítséget szeretnék kérni az ügyben, hogy adott egy Dell Inspiron 3537-es laptop (i7 + radeon 8850m) amin szeretnék játszani a Borderlands játékkal (első részével) egy monitorra kikötve és teljesen csutkára fellőve a grafikát kemény 30 FPS-em a maximum amit kitudok csikarni belőle pedig nem egy mai játék és még a jóval régebbi asztali gépemen is ugyan azon a beállítások kitudok hozni 50-et.
Valakinek van erre ötlete,hogy mi lehet a gond? Vagy merre keresgéljem a gondot ? :\

Érdekesség, hogy most volt alaplapcserén a laptop (laptopszalonnál), mert az USB slotok már nem igazán voltak stabilak... Majd az első bios-ba lépéskor meg kellett adni a product name-t,service tag-et. (Szervizes kolléga nem végezte volna el !? )
Elvileg (bios szerint) ugyan az a processzor van benne ami eddig. (Paraméterek egyeznek.) Videókártya esetén is igaznak bizonyul ez.
De ugyan akkor ha tényleges alaplap csere lett volna akkor a Windows 10nek nem lett volna szabad elfogadnia azt a kulcsot amit használok, mivel csak egy gépre lehet aktív. Vagy tévedek ?

Kicsit elbizonytalanodtam, hogy ugyan azok a dolgok vannak-e benne, mert az, hogy egy ilyen kis gépigényű játékból max kitudok csikarni 30fps-t az eléggé para... Menüben se jobb a helyzet :O - Azért ezt illene elvinnie full grafón..
Ötleteket szívesen várom :3

További szép napot és előre is köszi a segítségeket ! :)

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#57190) Máté94 válasza Roxkex (#57189) üzenetére


Máté94
addikt

Nem lehet, hogy az integrált GPU-t használja csak? Vess egy pillantást a CCC-ben, hogy melyikre van beállítva a játék. (iGPU vs. dGPU)

(#57191) Roxkex válasza Máté94 (#57190) üzenetére


Roxkex
senior tag

Radeon speciális beállítások fül alatt a váltható grafikus rendszer alkalmazás beállításoknál a borderlands.exe -> "nagy teljesítmény".

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#57192) BBéci válasza -=RelakS=- (#57188) üzenetére


BBéci
titán

Azonnal minden rendben működött.
Az enyémen egy napig működött a start menü, azért tértem vissza Windows 7-re. Ha lecserélem a vasat, arra sem teszek 10-et, kell a fenének.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#57193) -=RelakS=- válasza BBéci (#57192) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Próbaképp bebútoltam WinXP cd-ről.
Tojt a fejemre, továbbra sincs háttérvilágítás. Szóval szerintem szervíz.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#57194) MPeter87 válasza -=RelakS=- (#57193) üzenetére


MPeter87
őstag

Lehet jobban jársz egy másik használt géppel akkor. :( A bevizsgálás 5-6ezer, plusz óradíj, plusz alkatrész. Nem tudom a bevizsgálás díját elengedik-e, ha ott javíttatod. Milyen paraméterű gép?

(#57195) -=RelakS=- válasza MPeter87 (#57194) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

DELL Inspiron 5558 Notebook i3 5005U 4GB 1TB HD5500

Azért egy fél éve vadonat újan vásárolt gépet ne akarjunk már cserélni használtra :W
Eleve mi az, hogy ennek is, meg az előző acer-nek is monitor problémája van garanciaidőben?! :Y :W

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#57196) MPeter87 válasza -=RelakS=- (#57195) üzenetére


MPeter87
őstag

Azt hittem régi széria, azért írtam. :)

(#57197) -=RelakS=- válasza MPeter87 (#57196) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

kb 2 perce kattant, hogy lehet úgy gondoltad, használtan vett gépről van szó :C
Illés bácsit mutotagják a naplóban, nekem meg ezen jár az eszem :))

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#57198) Sanki


Sanki
addikt

Sziasztok.
Adott egy Dell Latitude E4300-as laptop, ami szét lett szedve (teljes alsó burkolat csere), mert eltört a bal oldali zsanértartó a töltő résznél.
Összerakás után a következő probléma van: bekapcsoló gomb hatására nem kapcsol be a gép, viszont, ha kiveszem és berakom az akksit, akkor rögtön bekapcsol (gombnyomás nélkül). Utána, ha kikapcsolom és visszakapcsolnám a gombbal, akkor újból nem kapcsol be. A mellette lévő "DELL power on" gombra bekapcsol a gép (ezt bármikor nyomom bekapcsol).
Ha rendszeren belül vagyok, akkor sem reagál a bekapcsoló gomb semmit se.

Mi lehet a probléma? Megsérülhetett a szalagkábel (és a sérülést "érzékeli" és inkább bekapcsol automatikusan?)? (Bár akkor a mellette lévő gomb miért működik jól?) Próbáltam minden kábelt óvatosan kezelni, kétszer is megnéztem, hogy a helyén van e. :(

Illetve, ha akksi nélkül bedugom a töltőt, akkor is egyből bekapcsol.

(#57199) jani_gy_22


jani_gy_22
csendes tag

Hello! Egy E6230-as kis gepem van. I5 3320M processzorral es integralt intel VGA-val. Olyan kerdesem lenne, hogy mennyire normalis az, ha kb 5 perc jatek utan 100 fokig melegszik a processzor es nekiall throttlingolni? Tudtommal frissen pasztazva vettem, viszont meg nem szedtem szet, nem igazan ertek a gepekhez. Egy Rocket League szintu jatek is teljesen kikesziti par perc utan, pedig addig tokeletesen fut. Ez normalis egy ilyen gepnel?

Egy bongeszot futtatva is most 55-60 fok korul mozog, ez jo ertek, vagy tul meleg?

[ Szerkesztve ]

(#57200) Roxkex válasza Roxkex (#57189) üzenetére


Roxkex
senior tag

Nos valakinek erre nincs valami ötlete továbbra se ? :\

+ Érdekesség az, hogy az új unreal torunament (ami unreal engine 4 alapú) médium grafón simán csúszik 30-60 fps-el , néha csúszik le 30ra de stabilan hozza a 40-45-t.. És egy borderlands 1 meg nem hozza ezt fullon ? (ki van vetítve nagy monitorra 24 colos full hd..) Érdekesség az, hogy ha 1366x768-ra lehúzom akkor tűrhető. (De minden marad koccon) ... Ez azért elég gáz vagy csak szerintem?

Akinek hasonló laptopja van az ki tudná nekem próbálni borderlands 1-el ? :\

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.