Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#57601) lamazonia válasza haxxika (#57599) üzenetére


lamazonia
tag

jogos, ma újra hívom a dellt, valami nem kerek:
-minden javítás után szoktam kapni emailt, hogy mennyire vagyok elégedett, most ezt sem kaptam.

Az elmúlt 20 év legjobb Tankcsapda refrénjét a Krúbi írta.

(#57602) Klara_ válasza stomi83 (#57600) üzenetére


Klara_
őstag

A kett gumicsikot amit a HDD oldalara kell huzni az egyik oldalon a caddy pocke tartja, a masik odalon egy csavar, vagy a pocok nincs a helyen, vagy a csavart nem huztad meg rendesen, ilyenkor szokott szorulni es nem a helyere menni.

(#57603) anorche1


anorche1
őstag

Jól látom, hogy ezt nem tudom megrendelni kishazánkba? [link]

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#57604) haxxika válasza anorche1 (#57603) üzenetére


haxxika
senior tag

Sajna nekünk üres kosarat mutat, csak a te sessionodben vannak benne a cuccok. Képernyőfotó vagy termék neve és akkor tudunk segíteni.

OnePlus 10 Pro | Eladó cuccaim: https://hardverapro.hu/tag/haxxika

(#57605) anorche1 válasza haxxika (#57604) üzenetére


anorche1
őstag

Hopsz.
Esetleg így? [link]

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#57606) haxxika válasza anorche1 (#57605) üzenetére


haxxika
senior tag

[link]

Vagy itt is szokott lenni csak épp nincs: [link]

Illetve az egyik nagykerben találtam itthon.

[ Szerkesztve ]

OnePlus 10 Pro | Eladó cuccaim: https://hardverapro.hu/tag/haxxika

(#57607) wmarci


wmarci
senior tag

Sziasztok!

Ha itt veszek apron egy angol forrasbol szarmazo dobozos dell e7250et es van ra meg 2 ev garancia, de nincs szamla, akkor hogyan tudom megallapitani hogy ervenyben van e, es nem fognak elzavarni itthon a szervizelesnel? jo hosszu mondat lett, bocsi

Koszonom

(#57608) soldi3r válasza wmarci (#57607) üzenetére


soldi3r
veterán

Honositani kell a garanciat. Elozo tulaj, neve, cime stb.

E30 (oo=[][]=oo)

(#57609) trafipax


trafipax
tag

Sziasztok!
Keresek Dell Studio 1555 (PP39L) laptophoz alaplapot. (Meghalt a VGA ami rá van forrasztva) Ha valakinek lenne elfekvőben egy jo, akkor kérem jelezze. Vagy honnan lehetne beszerezni emberi áron?
Köszi

elégedett vagyok az elégedettlenségemmel

(#57610) szinimini válasza csuf (#57597) üzenetére


szinimini
senior tag

Jutottál már vmire? :)
Mert én is ezt néztem ki csak i7-el

(#57611) eastsider


eastsider
nagyúr

Sziasztok,
erre esetleg van valami tippetek?

E7270, W10, minden driver, BIOS a legfrissebb.
random kikapcsol csak úgy X idő után, vagy alvó állapotból nem ébred fel,simán be kell kapcsolnom.
eventlog nem mutat semmit, bios log sem mutat semmi gázt...

(#57612) kistewe válasza eastsider (#57611) üzenetére


kistewe
tag

Milyen sűrűn jön a hiba? Amennyiben naponta 2-3 -szor vagy még gyakrabban akkor ha van másik meghajtód tegyél fel egy linuxot és ha ott nem csinálja akkor valamilyen W10 driver lesz. Van CD-ről vagy pendriveról bootolható linux is de nem emlékszem, hogy azt lehet-e altatni.

stewe

(#57613) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Adott barátnőm E6430-as gépe (i5, IGP), ami bekapcsolást követően a kijelző sarkánál elsötétülő háttérvilágítást produkált. Fényerő állítására ez több alkalommal előfordult, változatos formában. Majd újraindítást követően nem tűnt fel a hiba. Talán a kijelző haldoklik?

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#57614) eastsider válasza kistewe (#57612) üzenetére


eastsider
nagyúr

nem volt még időm sokat használni a gépet, de mivel mindig altatom a gépet, észlelem, na valami nem oké. de használat közben is simán lekapcsol...
itt látszik eddig hány összeomlása volt a gépnek eventlogban: [link]. ha menne egész nap, szerintem meglenne 5-6x is. szóval sokszor. (napi 1 is sok lenne mondjuk)

felrakok mint-et, ha lesz időm, úgyis akartam. csak egy SSD van benne egyébként

én valamelyik delles driverre tippelek, minden a legfrissebben áll. vajon hogy tudnám kilegózni mi a gond? :(

[ Szerkesztve ]

(#57615) kistewe válasza eastsider (#57614) üzenetére


kistewe
tag

Úgy gondoltam egy masik SSD-re hogy ne kelljen annyit telepítgetni. Szerintem Dell oldaláról rakd fel a drivereket, a sorrend sem mindegy, a WIN-nek meg le kell tiltani a driverek updateleset, nekem dvga-s gépnél volt ugyanez alvásból nem jött vissza, vagy visszajött magától táskában és forró lett mire észrevettem...viszont ujratelepítés után jó lett.

stewe

(#57616) eastsider válasza kistewe (#57615) üzenetére


eastsider
nagyúr

a dell oldaláról van fenn minden, a sorrendben mi lehet a referencia?
előző latitudem nem volt erre hisztis :(

(#57617) eastsider válasza eastsider (#57616) üzenetére


eastsider
nagyúr

megvan: [link]

most gondolom kell egy full win reinstall :W

(#57618) eastsider válasza eastsider (#57617) üzenetére


eastsider
nagyúr

vagy elég minden drivert eltávolítani és újrakezdeni?

(#57619) Krystal_s válasza eastsider (#57617) üzenetére


Krystal_s
addikt

Szerintem először a hardveres hibát zárd ki. Live Linuxon tudod tesztelni. Nem kell semmit telepíteni, csak egy DVD lemezre, vagy pendrive-ra ráteszed pl az Ubuntut és arról bootolsz. Linux indításnál kérdezni fogja, hogy csak kipróbálni szeretnéd, vagy telepíteni. Neked nem kell telepíteni.
Elvileg mindent fel fog ismerni magától és pár óra futtatás után már kiderül, hogy hardverhiba, vagy valamelyik Win driver...

[ Szerkesztve ]

(#57620) eastsider válasza Krystal_s (#57619) üzenetére


eastsider
nagyúr

Ez jó ötlet, kipróbálom ma köszi :) olvastam Dell fórumokat ott a legtöbben full cserét kaptal hasonló esetekben, de az USA, és siman lehet, hogy ott is csak a driverek sorrendje volt a gond..

(#57621) anorche1 válasza anorche1 (#57581) üzenetére


anorche1
őstag

Ma megjött, de pr03x :(
Azért kipróbáltam egy dp1.2 -es monitorral, de 1.2 -n csak villogott a kép össze-vissza. 1.1 -re állítva jó volt, de úgy nincs meg a 4k@60hz.
Még jó hogy nem tudtam beszerezni dell displayport-hdmi adaptert, mert most azt is küldhetném vissza.

Más:
Akinek van dokkólója, annak is zúg a dokkoló ha töltés alatt van? Mert gondolkoztam, hogy megtartom, de ez rohadt zavaró.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#57622) soldi3r válasza anorche1 (#57621) üzenetére


soldi3r
veterán

Igaz, az enyem PR02X, de csendben van.

E30 (oo=[][]=oo)

(#57623) anorche1 válasza soldi3r (#57622) üzenetére


anorche1
őstag

Köszi, megy vissza a feladónak :R

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#57624) eastsider válasza eastsider (#57620) üzenetére


eastsider
nagyúr

tapasztalatok:

ment két napot folyamatosan a gép ubuntu live SD-ről.
két dolog:
- valami eszközt nem ismert fel amúgy sem, s ezért nem is próbálta azt használni tehát ezért nem fagyott.
- vagy stabil a hardver

kérdés: W10-et újra kell rakni, vagy elég, ha letörlök minden drivert és elölről kezdem a driver telepítést megfelelő sorrendben?

anorche1: jópár éves PR03x és teljes kussban van

[ Szerkesztve ]

(#57625) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Most tűnt fel hogy a fényerőt nem tudom állítani (vagyis tudom de nem reagál), fixen van (E6540-es, Win10 Pro), most lusta vagyok utána járni a megoldásnak, 5let?

[ Szerkesztve ]

(#57626) somasz válasza B-L-A-C-K (#57625) üzenetére


somasz
Topikgazda

Videókártya driver

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#57627) B-L-A-C-K válasza somasz (#57626) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Közbe csináltam egy visszállitast egy héttel korábbi időpontra, és jó lett.

(#57628) szatomi30


szatomi30
tag

Sziasztok!

Újonnan vásárolt Dell 5567-re szeretnék Windows 7-t telepíteni, azonban a Boot List Optionban nem tudok átváltani UEFI-ről Legacyra. A Secure Boot Enable -t kivettem, tehát Disableden van, illetve az Advanced Boot Optionsba is engedélyeztem a Legacy Option ROMs-t. Amikor rákattintanék, a Boot List Option-ban a Legacyre akkor egyből visszaugrik az UEFI-re. Mit a gond?

Üdv, Tomi

(#57629) szatomi30


szatomi30
tag

Sikerült átváltani, viszont a Boot sequencenél nem tudom beállítani a sorrendet, nem hoz ki ott semmit.

(#57630) Krystal_s válasza eastsider (#57624) üzenetére


Krystal_s
addikt

Akkor szinte 100%, hogy nincs hardveres probléma. (táp, alaplapi tápvezérlő stb, amik ilyet okoznak, de az minden rendszeren előjönne) SSD állapota ügye rendben van? (HDSentinel)
A Windows energiagazdálkodás beállításokat nézném át elsőnek. Ne legyenek olyanok beállítva, hogy x idő után a gép alvóba menjen, hibernálja magát, a HDD kikapcsoljon, a képernyő kikapcsoljon...
Amikor észleled, hogy lekapcsol, akkor teljesen kikapcsol az egész gép? Egyáltalán nem világít semmi, vagy csak kép nincs?

[ Szerkesztve ]

(#57631) soldi3r válasza eastsider (#57624) üzenetére


soldi3r
veterán

Windows ujratelepites net nelkul. Ne engedd, hogy drivert leszedjen maganak. Delles drivereket hasznalj.

E30 (oo=[][]=oo)

(#57632) eastsider válasza Krystal_s (#57630) üzenetére


eastsider
nagyúr

:)
nem elalszik a gép, korábban raktam be eventlog képet, ahol látszik, hogy összeomlás volt, pont ezért tűnt el, mert minden be volt zárva, amikor "felébresztettem" a gépet

igen sajnos win reinstall kell, nem jött be a driver újratelepítés, újra meghalt a rendszer. ilyenkor egyébként a symptom: fekete képernyő full hard restart.
SSD jó HD sentinel szerint

soldi3r: köszi, sajnos ez lesz a next step.

(#57633) soldi3r válasza eastsider (#57632) üzenetére


soldi3r
veterán

Ez nem sajnos. A wines driverek jellemzoen az osszes rendszert meghulyitik. Amit lehet ki kell kapcsolni telepites kozben es van valami Spybot Anti-Beacon is erre a celra.

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#57634) wmarci


wmarci
senior tag

Sziasztok!

Dell e5470-be honnan tudok venni Full HD IPS kijelzőt? Illetve honnan érdemes DDR4 ramot venni hozzá? (4 van benne, ehhez szeretnék még 8-at) Bármelyik jó?

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#57635) Krystal_s válasza eastsider (#57632) üzenetére


Krystal_s
addikt

A volmgr event 46 az SSD- lapozófálj hibája miatt szokott lenni.

(#57636) ginola


ginola
addikt

Sziasztok

Dell 6330 billentyűzetéből a B betű egyszerűen kiesett a tartó pöckök letörtek.
Hogyan lehet ezt megjavítani? Ill. lehet e ehhez a típushoz csak betűket szerezni valahogyan?

Köszi előre is.

(#57637) somasz válasza ginola (#57636) üzenetére


somasz
Topikgazda

ment pü!

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#57638) haxxika válasza eastsider (#57632) üzenetére


haxxika
senior tag

Gyors rendszerindítás energiagazdálkodásban legyen kinyomva. Ez a nagyszerű funkció elég sok kékhalált tud okozni..

OnePlus 10 Pro | Eladó cuccaim: https://hardverapro.hu/tag/haxxika

(#57639) eastsider válasza haxxika (#57638) üzenetére


eastsider
nagyúr

Sajnos a full reinstall és driverek megfelelő sorrendben való felrakasa sem segített, továbbra is fagy. Most megpróbálom ezt

(#57640) lamazonia


lamazonia
tag

E6430as gépem végül teljes kálváriája:
-dell felhív, levelez, nbd gép, elküldenek vele c-szervizbe!
-c-szerviz kifúja a gépet, és megtagad mindenféle más javítást(heatsinket tartó csavar eltört a gépben, előtte különböző szervizek évente cseréltek benne heatsinket)
-dell-es munkatárs mindenféle egyéb munkát megtagad, levelekre nem válaszol!

Fórum társunk beajánlja hogy hívjam a humansoftot:
-humansoft KIJÖN, hűtést cserél, alaplapot cserél.
-másnap hoz egy új töltőt, mert a régi elég lepukkant.
-rá egy napra még egy új csavart is hoz a heatsinkhez.

Ha ezentúl bármilyen problémám akad, biztos hogy csak a humansofthoz fordulok. (nem fizetett hirdetés :)) tapasztalat)

Köszi mindenkinek :K

Az elmúlt 20 év legjobb Tankcsapda refrénjét a Krúbi írta.

(#57641) B-L-A-C-K válasza lamazonia (#57640) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Már ott kezdtem volna hogyha valaki NBD garival elküld szervizbe, fogyasztóvédelem...

(#57642) somasz válasza lamazonia (#57640) üzenetére


somasz
Topikgazda

Na, örülök, hogy végül sikerült! Humansoftban még nem csalódtunk, nem véletlen ajánljuk mindig őket.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#57643) eastsider válasza eastsider (#57639) üzenetére


eastsider
nagyúr

úgy néz ki ez megoldotta a dolgot. ment 11 órát a cucc egy huzamban :)

(#57644) ginola


ginola
addikt

Sziasztok

Hol tudok vételezni Dell 6320-ba magyar világítós billentyűzetet venni?
B betű egyszerűen kiesett a tartó pöckök letörtek.

[ Szerkesztve ]

(#57645) haxxika válasza eastsider (#57643) üzenetére


haxxika
senior tag

Na... Nekünk is kellett ehhez pár gép mire rájöttünk, hogy ez a probléma. Azóta nem panaszkodik az ügyfél.

OnePlus 10 Pro | Eladó cuccaim: https://hardverapro.hu/tag/haxxika

(#57646) haxxika


haxxika
senior tag

Külföldi NBD tapasztalat:
Német garos az E6440-em, kezd válni az LCD jobb felső sarkában a gumi. Beszéltem a Német supporttal Chaten pénteken, kért róla képeket, amit fel is töltöttem. Következő kérdés az volt, hogy kicserélem magam, vagy kell hozzá szervizes? Előbbit választottam, holnap ideér németbe a cserealkatrész. Pozitív eddig a vélemény róluk, remélem ide is ér, mert este már szeretnék visszaérni Magyarba :)

OnePlus 10 Pro | Eladó cuccaim: https://hardverapro.hu/tag/haxxika

(#57647) mghltm válasza haxxika (#57646) üzenetére


mghltm
addikt

a 40-eseknel a mallo gumi beepitett feature

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#57648) mrmft


mrmft
senior tag

Ha van valakinek E6440-be vilagito magyar billentyuzete amitol megvalna, kerem keresen meg!
Akar a regebbi modellek nem kek feiratos billentyuzete is erdekel, csak magyar legyen es lehetoleg vilagito, bar mar az sem feltetel, csak a szep allapot. Koszonom elore is.

(#57649) customer114


customer114
senior tag

Sziasztok,

7559 notebookba belemegy a Samsung 850 EVO M.2 SSD, igaz?

Köszönöm

(meglepetésemre több fajta SSD csatlakozás is létezik, elnézést a kérdés egyszerűségéért)

[ Szerkesztve ]

(#57650) B-L-A-C-K válasza customer114 (#57649) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Bele.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.