Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#56101) ginola


ginola
addikt

Sziasztok

Dell 5430 gépemhez szeretnék plusz memóriát venni, milyet érdemes, amivel nem lesz gond?
Ugyanez a kérdésem SSD-re vonatkozóan is.

(#56102) PandaMonium válasza somasz (#56079) üzenetére


PandaMonium
őstag

Vissza lett véve szervizbe, most legutóbbi értesülésem alapján lehet, hogy "zárlatos". Egyébként legújabb driverek és BIOS volt rajta, mint mondtam Linux-al és Windows-al is próbáltam, hogy kizárjam a driveres problémákat és mindkettőn ugyanazt produkálta. Jelenleg harmadszor járja meg a Dell szervizet, ha megint hibásan kapom vissza akkor szívem szerint már a kukába röpíteném... Biztos csak én nyúltam bele, meg a szervizről is elég jókat hallottam másokról de nekem most más volt a tapasztalat. Ha legközelebb ultrabookot akarok vásárolni valószínűleg inkább a Thinkpad vagy a Macbook irányba fogok nézelődni.

What I cannot create, I do not understand

(#56103) somasz válasza PandaMonium (#56102) üzenetére


somasz
Topikgazda

Amennyibe kerülnek, tényleg gyászos, mennyi panasz van a neten róluk.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#56104) PR0JECTNR56


PR0JECTNR56
addikt

Sziasztok!

A Dell 7566-ból ez a modell M.2-es vagy 2.5"-os SSD-vel érkezik?

Válaszotokat előre is köszönöm!

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#56105) SzaboZE válasza mghltm (#56083) üzenetére


SzaboZE
addikt

6540-hez lehetett ahva displayt is rendelni, az nem olyan fos ;)

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#56106) PrometheusX válasza PR0JECTNR56 (#56104) üzenetére


PrometheusX
aktív tag

Szerintem M.2-es SSD-vel, de erre pontos választ az Aqua tudna mondani. Egy telefont megér a dolog. :K Talán még most délelőtt nyitva is vannak.

Mondjuk elég pongyola a dolog hogy egy ilyen részletet lefelejtenek az adatlapról...

(#56107) PrometheusX válasza ginola (#56101) üzenetére


PrometheusX
aktív tag

Sajnos kifutottam az előző kommentem szerkesztési idejéből, így új hsz-t írok..

Szia! Szóval ahogy nézem csak 2.5"-os meghajtó helyére megy normálisan SSD, szóval olyan típusra lesz szükséged. Az ajánlott márkákról / típusokról a Milyen SSD-t vegyek? topikban fognak tudni jól segíteni, de szerintem a Samsung 750 / 850 EVO típusokkal nem jársz jól. :) Mi is most rendeltünk egy 250 GB-os M.2-es 850 EVO-t bátyám új E5570-ébe. Mindenesetre ha nincs szükséged a DVD olvasóra, akkor rendelsz például Ebayről egy HDD caddy-t, abba belerakod a winyódat, és az mehet a DVD olvasó helyére.
A RAM-ok terén sem sokat tudok segíteni így hirtelen, maximum annyit, hogy 1.35v-s, 1600 MHz-s 204 pines SO-DIMM DDR3L RAM-okat fogad. Esetleg egy Dell szervizt lenne érdemes felhívni hogy ők miket szoktak használni, habár nálunk főként Kingston / Kingmax ramok vannak használatban a Dell laptopokban.

[ Szerkesztve ]

(#56108) Barcelona95


Barcelona95
tag

Sziasztok!

E6540-ben használhatóak a 9,5 mm magas háttértárak?
Jelenleg egy 7 mm-es Toshiba MQ02ABF050H SSHD van benne, de kezd elfogyni a tárhely és nagyobbra szeretnék váltani.

Szeretek élni - és ez sok időt elvesz.

(#56109) mghltm válasza Barcelona95 (#56108) üzenetére


mghltm
addikt

igen, fogadja oket

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#56110) ginola


ginola
addikt

Szeretném HDD-m lecserélni SSD-re. A géphez kaptam Dell lemezt Win 7-tel. Ha egy másik merevlemezre raknám fel működne (SSD) vagy egyszerűbb lenne klónozni a HDD-t?

(#56111) Remiel válasza ginola (#56110) üzenetére


Remiel
őstag

Nekem volt 2 HDD csere is, egyiknél simán visszarakták, a másiknál alaplap csere is volt ott új kódot kaptam.

Szerintem egy sima vinyó cserével nem lesz gond (de hátha más jobban tudja)

"Never stop dreaming" - Freddy Krueger

(#56113) mrmft válasza Remiel (#56111) üzenetére


mrmft
senior tag

Ultrabook tulajoktol kerdezek: E7440-rol valtanek mert eszement egy visito hangszine van a hutesenek, plusz terhelesen rendesen hangos is. E7450 vagy 7470 milyen ehhez kepest? Esetleg a 7440el lehet valamit kezdeni, hogy halkabb legyen?

Bocs nem valasz akart lenni.

[ Szerkesztve ]

(#56114) PrometheusX válasza mrmft (#56113) üzenetére


PrometheusX
aktív tag

Cégnél E7450-E7470-eket használunk. Nem olyan hangos a hűtésük mint a 7440-nek, de nem halk. Viszont van pár kollégám aki T460-at illetve T460s-t használ, ők nem tapasztalnak ilyen problémát.

Amúgy átérzem a fájdalmadat, nekem is 7440-em van és nagyon-nagyon hangos terhelés alatt.

[ Szerkesztve ]

(#56115) mrmft válasza PrometheusX (#56114) üzenetére


mrmft
senior tag

Koszonom, akkor ez szivas.
Itt elitebook van a kollegaknak, 840 / 850 azok halkak, es alig nehezebbek mint a Latitude. Igenylek egy ilyet.

(#56116) ginola válasza PrometheusX (#56107) üzenetére


ginola
addikt

- DDR3L RAM modul
- 4GB kapacitásban
- 1600MHz-es órajel
- CL11-11-11 @1.35V
- Unbuffered, NonECC
- 204pin lábkiosztás
- SO-DIMM tokozás
• Part Number: HMT351S6CFR8C-PB / Type: Memory RAM
• Capacity per Module: 4GB
• Memory Type: DDR3 SDRAM / Bus Speed: PC3-12800 (DDR3-1600)

Ez jó lenne hozzá?
A gépben ez van!
SK-Hynix 4GB DDR3L 12800S 11-12-B4

(#56117) Rocko007 válasza mrmft (#56113) üzenetére


Rocko007
aktív tag

Szerintem az E7270 az ultrabook, nem a 14-es tarsa. Nekem az e7270 kozel passzivan elmegy, nagyon ritkan kapcsol be az ultra halk hutese.

(#56118) gabe_


gabe_
őstag

Sziasztok

Egy Dell laptophoz kapcsolódó kérdésem lenne:

Adott egy Dell Inspiron 5537, és korábbról maradt egy FSP univerzális tápegység. A dell saját tápja 19,5V, az univerzálisé pedig csak 19V. Ha veszek hozzá Dellhez való dugaszt (Sajnos egyik sem passzol), akkor működhet a laptop az FSP tápjával? Számít az a 0,5V?

Sovány szakácsban sose bízz!

(#56119) SzaboZE válasza mrmft (#56115) üzenetére


SzaboZE
addikt

Te tudod, azokkal majd lesz más gond... :) Lapos gépeknek mindnek magas a fordulatszáma (vagy hely kell vagy légáramlat, a fizikát nem lehet megerőszakolni.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#56120) SzaboZE válasza Rocko007 (#56117) üzenetére


SzaboZE
addikt

Akkor nem igazán terheled :) Az i7-es bizony már egy böngészőnél is indulgat.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#56121) mrmft válasza SzaboZE (#56119) üzenetére


mrmft
senior tag

Ha lattal elitebookot, az azert vastagabb cucc. Tudom, hogy van gondja, pl. hajtogatos LAN csatlakozoja torik, igy dokkoloba kell mindig tenni, de ez pont nem zavar. Mast eddig nem tapasztaltak vele a kollegak.

Olyat ami nem lapos mit tudsz venni ujan? Latitude 6os szeriat nem folyattak, legalabbis en a 6440-nel ujabbat nem lattam. Vagy van?

[ Szerkesztve ]

(#56122) PrometheusX válasza ginola (#56116) üzenetére


PrometheusX
aktív tag

Szerintem jó lenne. :)

(#56117) Rocko007: specifikáció alapján megfelel a 7470 is ultrabooknak. :U Habár tény hogy nem olyan kicsi mint a 7270.

[ Szerkesztve ]

(#56123) sb


sb
veterán

Sziasztok!

Latitude 54xx-hez néztem a dokkolókat. Láma kérdés, de úgy néztem, hogy a csatlakozó a dokkoló elején van ill. a noti leghátsó részén. Így nagyon nagy hátranyúlásban lenne a dokkoló a noti mögött. Ez normális vagy félrenézek valamit?

(#56124) Mikulásbá válasza sb (#56123) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Jól látod.Ez nagy gond?

[ Szerkesztve ]

(#56125) PrometheusX válasza sb (#56123) üzenetére


PrometheusX
aktív tag

Erre gondolsz?
Spacer nélkül:
http://i.imgur.com/Zlmb4Pv.jpg

Spacer használatával:
http://i.imgur.com/WpriHmV.jpg

Lehet a dokkolóhoz rendelni Dell Docking Spacer-t, pont emiatt. :)

[ Szerkesztve ]

(#56126) Mikulásbá válasza PrometheusX (#56125) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ez csak egy távtartó,a távolságok ugyanakkorák.

(#56127) sb válasza Mikulásbá (#56126) üzenetére


sb
veterán

Köszi, erre gondoltam. Kicsi az asztal és a notit egyébként is hátratolnám. Szerintem dokkolva egyébként is külön monitor+bill használat a normális, nem? Akkor meg nem az ember előtt van a noti, hanem hátrébb, stb...

Nem értem mi a rákért fél méteres még a dokk. Nem hiszem, hogy a hátsó dobozva nem fért be az elektronika ami kell. Ráadásul meg még hülyén is mutat a vékony üres rész. Régi notiknál gyanítom nem hátul volt a csatlakozósor.

[ Szerkesztve ]

(#56128) somasz válasza sb (#56127) üzenetére


somasz
Topikgazda

Jogos egyébként. Ezek a dokkok a régebbi gépekhez lettek tervezve, amiknek beljebb volt a dokkcsatlakozója.
Azóta volt pár próbálkozás, D5000, D3100, WD15, WLD15, de azért olvasgattam problémákat...

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#56129) ginola


ginola
addikt

Samsung 4 GB 2Rx8 pc3-12800s-11-11-f3 jó lehet Dell 5430-ba?

[ Szerkesztve ]

(#56130) somasz válasza ginola (#56129) üzenetére


somasz
Topikgazda

L-est ne keverj nem L-essel!

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#56131) ginola válasza somasz (#56130) üzenetére


ginola
addikt

És ha kettő van belőle mármint nem L-ből?

(#56132) somasz válasza ginola (#56131) üzenetére


somasz
Topikgazda

Akkor jó, 30-as végűbe még nem kell L.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#56133) ginola válasza somasz (#56132) üzenetére


ginola
addikt

Gyárilag ez van benne, most kezdem nem érteni:D Dell 5430-ban!

[ Szerkesztve ]

(#56134) Mikulásbá válasza sb (#56127) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Van a Dellnek monitor állványa,ami alá be lehet tolni a dokkolót,így kisebb helyen elfér az egész.

(#56135) mghltm válasza ginola (#56133) üzenetére


mghltm
addikt

nem kell bele feltetlen pc3l ram, mert tamogatja a pc3-at is. ha gyarilag 1,35-ossel szerelik, akkor olyat keress bele parnak, es ne 1,5-oset!

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#56136) sb válasza Mikulásbá (#56134) üzenetére


sb
veterán

Nem monitor alá kellene, de amúgy oda se fér be.
A noti kb. 25cm mély, hozzá a dokkoló ahogy nézem még 15cm, kb. 40cm helyet elfoglal. Ha kell egy bill és némi szabad hely az asztalon akkor kb.40cm-re szükség lenne, vagyis máris 80 mély asztalnál járunk.

(#56137) Mikulásbá válasza sb (#56136) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

(#56138) sb válasza Mikulásbá (#56137) üzenetére


sb
veterán

Szobát nem ajánlasz hozzá? :)
De viccen kívül. Értem én, hogy vannak kerülőmegoldások de elég gáz, hogy a dokkoló egy negyed asztalt elfoglal. Jó lenne ha az a pár cm-es kocka lenne a gép mögött ahogy anno megálmodták valószínűleg.

(#56139) Tompie válasza ginola (#56133) üzenetére


Tompie
őstag

Nekem is ilyen van benne a Dell E6530-ban, vateran sikerül bele venni még egy darab ugyan ilyet. :)

(#56140) ginola válasza Tompie (#56139) üzenetére


ginola
addikt

Sajnos nem találok bele ilyet...

(#56141) Rocko007 válasza SzaboZE (#56120) üzenetére


Rocko007
aktív tag

Par vm mindig fut a hatterben, 10GB+ memoria mellett. Nagyon ritkan indul be a hutes. I5-6300U.

(#56142) kistewe válasza sb (#56127) üzenetére


kistewe
tag

Amennyiben , külön moncsival és billel megy akkor akár oldalra is elrakhatod vagy ha van az asztal alatt fiókos tároló akkor annak a tetejére, kollégának volt így az irodában, amúgy ja ez a 6XXX szériához passzol jól, kis és nagy akksival is elfér benne mert ott beljebb volt a dokk csati....az 5xxx szérián tényleg furán mutat...

stewe

(#56143) SzaboZE válasza sb (#56138) üzenetére


SzaboZE
addikt

Anno úgy álmodták meg, hogy a 9-12 cellás akku is beférjen a gép mögé ;) Inkább úgy kellett volna kivitelezni, hogy nem a fedőlemez mozog, hanem az alsó rész :)

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#56144) Dasefx


Dasefx
csendes tag

Jó estét Urak!

Problémánk a következő:
Este hazaállítunk az újonnan vásárolt Vostro 3568-assal.
Biosban beállítottuk UEFI-ről Legacyra a Boot optionst.
USB bedug, Windows képernyő bejön, majd rá h telepít, és itt írja ki azt hogy: no bootable devices.
DVD lemezről telepítenénk akkor idáig el se jön, csak símán kiírja ugyanezt.
Kérdésem lenne, h biosban mit hol kell átállítani, h ezt ne írja ki?
Már mindent átnéztem, youtubon google-n.

Köszi a választ.
Üdv

(#56145) somasz válasza Dasefx (#56144) üzenetére


somasz
Topikgazda

Miért telepítesz Legacy-ben?

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#56146) Dasefx válasza somasz (#56145) üzenetére


Dasefx
csendes tag

Ugy tudtam, h abban kell, mert ha uefin hagyjuk akkor betölti az előre telepített Ubuntut.

(#56147) somasz válasza Dasefx (#56146) üzenetére


somasz
Topikgazda

Biosban állítsd a sata vezérlést ahci-ra, a bootot meg uefire.
Rufus-szal létrehozol egy uefi telepítőt pent, az eredeti windows kódodnak megfelelő példánnyal. Eztán bedugod a gépbe és bootnál f12-t nyomogatsz és kiválasztod az uefi pent. Majd az összes partíciót törlöd telepítésnél.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#56148) ginola


ginola
addikt

Memóriánál mit jelent, hogy 1Rx8 és 2Rx8, számít ez, ha bővitem és az egyik 1-gyel a másik 2-vel kezdődik? Magyarán különböző?
Hol látom, hogy dual channel egy RAM?

(#56149) MasterDeeJay

Dell Precision M6400-asba szeretnék nagyobb videókártyát. Jelenleg FX2700M (~GT9600M) van benne amivel néha szoktam játszani de éppen határon van a játszhatóság terén. (rust, 7dtd)
Azt láttam hogy hirdették a gépet máshol neten Ati 7820 (~5870m)-el ami eredetileg az M6500-asban volt, de nem tudom hogy meg merjem-e venni az M6500-asba való kártyát és tényleg mindenféle mókolás nélkül belemegy-e. (hirdetik úgy hogy M6400-M6500 de mintha más lenne a hűtője kicsivel)
A másik ami viszont biztosan belemegy az az FX3700M ami asszem ~GT280M lehet.

Két kérdésem van, bevállaljam-e a nagyobb Ati kártyát - nem tudom hogy van-e rá normális driver win10 64bitre - vagy maradjak a quadro vonalon amire biztosan van támogatás?

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#56150) somasz válasza MasterDeeJay (#56149) üzenetére


somasz
Topikgazda

Ezt csak filléres szerelemjátékként tudom ajánlani, biztosan nem hoz a konyhára annyit, mint egy frissebb gép.
Ezek az egyedi vga kártyák elég nyűgösek lehetnek, főleg ennyi idősen. Szerintem lutri.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.