Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#56701) Máté94 válasza hoffman_ (#56700) üzenetére


Máté94
addikt

Format c, és UEFI módban próbáld feltelepíteni a rendszert. :)

(#56702) hoffman_ válasza Máté94 (#56701) üzenetére


hoffman_
nagyúr

gondoltam rá én is, valószínűleg hiányosak az ismereteim, de ahogy olvasgattam, nem okozna ez ilyen drasztikus különbséget. (vagy csak rosszul emlékszem). danke.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#56703) somasz válasza hoffman_ (#56702) üzenetére


somasz
Topikgazda

én uefiben szoktam telepíteni őket, te újrahúztad? már nem emlékszem

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#56704) Laza... válasza hoffman_ (#56698) üzenetére


Laza...
addikt

Valami tuti nem okés, nekem az inspirion 6400 (11 éves gép) 15sec alatt win 7-el bebootol asztalra (ssd-vel)

Never give up!

(#56705) szabonagyur válasza hoffman_ (#56700) üzenetére


szabonagyur
félisten

Win8.1 alatt is létezett már fastboot.

Fastboot létezik BIOS-ban is mint feature ha UEFI-ben van telepítve, illetve létezik Windowsban is kikapcsolható módon, bár nem vagyok Win10 párti ott nem tudom pontosan, hogy van.

Itt lehet valami driver vagy valami megfogja indulás vagy leállás közben, bár a 20-30 másodperc sem sok :)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#56706) PrometheusX válasza hoffman_ (#56698) üzenetére


PrometheusX
aktív tag

Nekem is volt hasonló gondom, 30 másodperces - 1 perces bootidőt produkált az E7440-em. Szóval eseménynaplóban több gyanús bejegyzést láttam arról, hogy az SD kártya driverének betöltése nem sikerül és folyamatosan próbálja újra és újra.
Szóval fogtam magam, az SD kártya olvasó driverét töröltem eszközkezelőből (az O2 SD card reader vagy ilyesmi neve van), és feltettem a Delles drivert. Teljesen megszűnt a hibajelenség, megoldotta a problémát. Valószínűleg a driver korruptálódhatott és ez okozta a gondot.

Igazából az lenne a legcélszerűbb, ha az eseménynaplóban megnéznéd, hogy érkezik-e boot során (eventvwr.msc). Windows naplók -> Rendszer alatt lehetnek árulkodó bejegyzése, hogy mi okozhatja a problémádat boot során. :) Szóval ez az SD kártyás dolog nem 100%, utána kell nyomozni és kideríteni hogy mi a hiba forrása pontosan hogy megszüntethesd a problémát.

(#56707) hoffman_


hoffman_
nagyúr

koszonom szepen a valaszt mindenkinek, eleg sokretu, remelhetoleg innentol mar ki tudom szurni a problema forrasat. :R

somasz:

igen, volt valami nyugom vele, aztan egy apro hulyesegem miatt vegul legacyban raktam fel. #jovanazugy

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#56708) Krystal_s válasza B.Ricsike (#51935) üzenetére


Krystal_s
addikt

...

[ Szerkesztve ]

(#56709) Ispy


Ispy
veterán

Latitude szendvics :DDD

Nem tud valaki egy eladó magyar billt E5430-hoz? :))

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#56710) Mákos7észta


Mákos7észta
aktív tag

Sziasztok!

Jelenleg egy Thinkpad X220- at nyzok, de úgy érzem váltanom kéne, és egy Dell Latitude E5470 lett a kiszemelt. Eddig egy asztali PC- t és az X220- at használtam, az asztali leginkább csak erős szituációkban, renderelés, hatalmas CAD fájlok miatt volt elővéve, de most úgy érzem jobb lenne, ha egyesíteném a munkát egy erősebb, időtálló laptopon. Szerencsére az E5470- nek vannak rendes Quad-Core verziói, kellemesen hordozható és a kijelzője is pariban van az egyébként zseniális X220- vel összevetve.
A tesztek alapján egy kérdés merült fel. Most is használok a WWAN kártya helyén egy Samsung 850 EVO mSata HDD- t, és reménykedem, hogy ez az 5470- ben is rendelkezésre áll, de erre vonatkozó infót nem találtam. Ugyanis jó lenne egy SSD+HDD kombót alkotni, ha van rá mód. Tudtok ez esetben egy kis eligazítást adni? Előre is köszönöm a választ és a segítséget! :R

Üdv,
Marci

Csak óvatosan, még nem kávéztam..

(#56711) hoffman_ válasza hoffman_ (#56707) üzenetére


hoffman_
nagyúr

újrahúztam UEFI módban GPT-vel, most egy teljes újraindítás megvan 34 sec alatt, ezt így már elfogadhatónak tartom. köszönöm még egyszer a tippeket :)

a futó folyamataim száma mondjuk zavaróan magas, de ezzel sokat nem lehet tenni, ahogy nézegettem őket.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#56712) somasz válasza Mákos7észta (#56710) üzenetére


somasz
Topikgazda

TS400 végű transcend m.2 2242-es ssd-k biztosan mennek a wwan helyén az 5470-ben. Ha mellé berakod a vinyót, akkor csak a kisebbik akku fér bele. Alapból akkor olyan 5470-est vegyél, amiben vinyó van.
Msata ssd-t nem tudod beletenni.

hoffman_: windows update sokáig fog elszüttyögni a friss telepítés után valószínűleg. Command Update-tel húztad fel a drivereket (linkre, nem a checkre nyomva)?

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#56713) brickm válasza somasz (#56696) üzenetére


brickm
őstag

Ezt a sandy és ivy közti variát nem látom át teljesen.
Az enyém sandys i3 de foglalatos, és ugyan ezzel az alaplap azonosítóval találtam ivys i5ös printscreent cpu z ből. Merjek bele venni akkor egy ivys cpu-t?
Illetve érdemes lenne ehy i5öt tenni bele vahy annyira nem nahy előrelépés az i3hoz képest?

[ Szerkesztve ]

(#56714) somasz válasza brickm (#56713) üzenetére


somasz
Topikgazda

Biztos előrelépés, én ssd-t tennék előbb, de ha van már, akkor i5-i7 jó lehet, ha procierőre van szükséged.

Próbálj meg próbára kölcsön kérni egy procit, vagy megbeszélni az eladóval, hogy mi a szitu. Valójában kéne mennie, de ki tudja.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#56715) brickm válasza somasz (#56714) üzenetére


brickm
őstag

Az ssd meg a ram tuning már megvan. 8gb ram meg 250es samsung evo850.bitang jó. Csak a labview megeszi az i3at.
Köszi a törődést valamit alkotok.

(#56716) Sztlaci


Sztlaci
aktív tag

Hali!
Az aláírásban szereplő laptopnál a kéretlen képtartalomtól függő fényerő állítást hogyan lehet kiirtani?
Sötét képtartalom mellet még rásötétít, így próbálja kompenzálni a gagyi kijelző hiányosságait.

Acer Aspire A317-51G-77QX 17,3"; i7-10510U, 8GB, 512GB SSD

(#56717) Mákos7észta válasza somasz (#56712) üzenetére


Mákos7észta
aktív tag

Szervusz!

Köszönöm a választ! Néztem a teszteket, és az SSD-HDD kombó esetén nem értem, miért csak a kisebb akku fér be. Ezen a képen egy HDD van beépítve, és a nagyobbik, 62Wh- s akku van benne. Ezen kívül megnéztem, az SSD, amit használok az pontosabban Samsung PM871, korábbi Dellekben úgy láttam kompatibilis volt, sőt, sokszor gyárilag ezt helyezték a 7- es szériákba. Biztos, hogy nem fog működni? Előre is köszi a választ! :R

Üdv,
Marci

Csak óvatosan, még nem kávéztam..

(#56718) hoffman_ válasza somasz (#56712) üzenetére


hoffman_
nagyúr

igen, complete driver library-t szedtem. én is azt láttam, hogy a legtöbb folyamat valami MS-related dolog, sebességre pedig nincs panasz, úgyhogy innentől kezdve rendben kell legyen. köszi :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#56719) Ispy


Ispy
veterán

1,5 évig állt a szekrényben az 5530, most elővettem, de jó pár billt nem érzékel, csak erős nyomásra, van amelyik meg dupláz. Ezt egy takarítással vajon meg lehet oldani vagy kuka az egész? Amikor elraktam semmi baja nem volt.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#56720) Ispy


Ispy
veterán

Vettem egy használt E5430-at win7-tel, amit lefrissítettem 10-re.

Most azt vettem észre, hogy nagyon melegszik a gép alja, persze, mert nem kapcsol be a ventilátor. Ez lehet szoftveres dolog, vagy a ventivel van valami gond? Leszedtem az alját, de nem látok semmi extrát, tudok még valamit kezdeni ezzel?

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#56721) haxxika válasza Ispy (#56719) üzenetére


haxxika
senior tag

Nekem volt egy ilyen gondom korábban egy E6500-al, kiszedtem a billt, megtisztogattam a csatlakozónál, és utána patentul ment. Egy próbát megér bőven.

OnePlus 10 Pro | Eladó cuccaim: https://hardverapro.hu/tag/haxxika

(#56722) somasz válasza Mákos7észta (#56717) üzenetére


somasz
Topikgazda

Bocs, az 5570-nel kevertem a nagy-kis akku viszonylatot.

Ha msata az ssd-d, akkor nem tudod belerakni, m.2-es ssd megy csak a wwan helyén, abból sem mindegyik, tudtommal. Azért írtam a TS400-t, mert az biztos megy.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#56723) allein válasza allein (#56628) üzenetére


allein
addikt

No, probléma megoldva. Meg voltam gyözödve, hogy win7 alatt jobb a gép és gyorsabb, tévedtem. Ment vissza a win10 és minden rendben van, touchpad és a kurzor is sokkal jobb win10 alatt :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#56724) allein


allein
addikt

Sziasztok. Boot után megjelenik egy képernyő, enter után jelenik meg a mező ahova a jelszót beírom. Milyen módon lehet kikapcsolni ezt a képernyőt? Találtam leírást a neten, elvégeztem a módosításokat és mégis megjelenik a képernyő.
Le tudja írni valaki pontosan, hogyan tudom kikapcsolni ezt a képernyőt?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#56725) Mákos7észta válasza somasz (#56722) üzenetére


Mákos7észta
aktív tag

Köszönöm, így már tiszta sor! :R

Csak óvatosan, még nem kávéztam..

(#56726) Mikulásbá válasza allein (#56724) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Futtatásba beírod : netplwiz - pipa ki,restart.

(#56727) allein válasza Mikulásbá (#56726) üzenetére


allein
addikt

Ezt az opciót megtaláltam, de nem ezt keresem. Ez nem jó mert bárki elindítja a laptopot simán be tud lépni jelszó nélkül. Arról az ablakról van szó ami megjelenik még mielőtt be kell írni a usert és a jelszót. Ezt ki lehet valahogy kapcsolni.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#56728) petyus_


petyus_
senior tag

Sziasztok!

Tavaly vettem használtan egy M6800at, viszont mostanában elég sokat hordozom és a 17"+3,5kg nem túl kényelmes, úgyhogy szeretném lecserélni.

Az egyik kérdésem az lenne (bár nem fűzök hozzá nagy reményeket) , hogy garanciaidő lejárta után van-e lehetőség hosszabbítani? (márciusban járt le, teljesen kiment a fejemből) Szeretném eladni, és biztos könnyebben elmenne garival.

A másik, egy ideje nézelődök, hogy mire lenne érdemes cserélni, 15"ban gondolkodok. Az XPS 9550 nagyon tetszik, de olvastam itt néhány hsz-t, hogy a vékonysága miatt túl hosszú élettartamra nem biztos, hogy számíthatok. Viszont ahogy nézem, a Precision M5510 ugyanabban a házban van, és abba Xeont is lehet rakni, tehát gondolom a 9550 hűtése sem lehet annyira rossz, de ha esetleg valakinek van tapasztalata, örömmel fogadom :).

A mostani gépben M4800MQ van, de szerintem gyengébb proci is elég lenne, viszont még nem volt dolgom U-s CPUval, így nem tudom, hogy mire számítsak a hétköznapi használat során (mostanában ritkán használok nagy erőforrás igényű programokat játszani csak régebbi játékokkal szoktam, tehát csak az a fontos, hogy a mindennapi használat gyors, gördülékeny legyen) .

Most két opció között vacilálok, ez az XPS, vagy egy Latitude, az XPS mellett főleg a design szól, de ha azt mondjátok, hogy rizikós ilyen erős gép (i7 6700HQ vagy i5 6300HQ) ilyen vékony házban, akkor inkább hagyom, és Latitude lesz gyengébb procival.

[ Szerkesztve ]

(#56729) somasz válasza petyus_ (#56728) üzenetére


somasz
Topikgazda

M5510 volt nálam, a hűtése nem rossz, de közös hőcsőn van a proci és a vga. Ráadásul mindkettő forrasztva van a lapra.

A 4K-s kijelző az agyamra ment, és nagyon hárklis volt a driverekre, sok utánajárás volt, hogy ne kékhalálozzon. A fényerő dinamikus állításának a kikapcsolását viszont nem tudtam megoldani.
Biztos, hogy nem venném xeonnal, az maradjon meg a 7510-7710 méretű és felépítésű gépekbe.

Ha veszed, garanciára nagyon figyelj, XPS általában 1 év garis, Precision 3. XPS verzióban erősebb a vga.

Garanciát csak akkor bővíthetsz, ha honos a garanciája. Én augusztusban nettó 31e és 50e-es ajánlatot kaptam 1 és 2 év bővítésre.
Szerintem nem tudod realizálni eladásnál a befektetett pénzt.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#56730) Mr.C válasza petyus_ (#56728) üzenetére


Mr.C
őstag

Hát figyelj, nekem 9550 van, véleményem röviden: imádom.
Config: i7 6700HQ, 15"4k touchm, 16 2133MHz ram, 1 GB NVMe SSD, 960m.

Kijelző:
Baromiszép, bármi másra ha ránézel, silényabbnak tűnik, akát gép, akár mobil, kivéve az AMOLED telefonok. Tudni kell, hogy MÉG MINDIG nem tud a windows jól scale-elni 4k-ra, ezért vannak olyan ALAP beéllitások, amiknek betűi homályosak. Ez vicc, de hát windows.... Touch-t nagyon nem használom, de néha-néha szórakoztató tud lenni. Azért nem használom, mert ujjlenyomatos lesz a kijelző :D De pl programozásban nagy segitség, hogy nem a nyilakkal kell ide-oda ugrálni, hanem csak ráböksz.

Maga a gép:
Alu nagyon jó, cask könnyen karcolódik. be fogok szerezni dbrand skint hozzá, azzal te is számolj rá szvsz. A "carbon-műanyag" tapintása nagyon jó, csak gyűjti ez is az ujjlenyomatokat. Tapipad: végtelenül jó használni, selymes, pontos, érzékeny stb...

A 15"os gép egy 14"-os laptop méreteivel rendelkezik, igy nagyon jó hordozni. Ugyebár én vacilláltam, hogy 13.3" legyen vagy 15.6", mert nekem kell a nagyobb kép. Ez az tökéletes aranyközépút.

Nekem US bill. van, sztem nincs is magyar, max német. Kódoláshoz felejtsd el a magyart, angol a jó, persze szakdogát irni kicsit agymunka az "ekezetek miatt", de ezt is végig ezzel a géppel irom, meg lehet tanulni mindent.

Hardver:
az i7-et csak nezehezen tudom kimaxolni, alig szokott menni 40% fölé. Játszani nem játszottam.... eddig :D ... aztán jött a mass effect ... hát na.. azt muszáj :P :)) ~50-60 gigás játékot 5 perc alatt felrakott.
Ezzel a konfiggal olyan medium beállitáson, FullHD-n (ne is várd, hogy mai játékokak 4k-n futtatsz) elmegy... 15-45 fps-ig. Viszont hangos tud lenni, szóval fejhallgató nélkül nem érdemes nekifogni. Hőmérsékletek kb 80C körül vannak ilyenkor, de a proci nem fut maxon. Throttling-ot én még nem tapasztaltam.

Másolásnál az SSD lineáris olvasásnál 1,2 - 2 GB/s-ot tud (nem gigabit, gigabájt), de ugye a random access, ami közelit a napi felhasználáshoz, az 400-800 MB/s

Overall:
Ezzel nem lesz gondom vagy 4 évig. Nagy elóny, hogy van rajta egy USB-C, ami Thunderbolt 3-as, azaz képes az elméleti 40 GBit/s sebességre. Hallottam olyat, hogy a skylake nem nagyon barátja ennek, de tesztelni nem tudom, nincs TB3-as cuccom itthon (még). De ugye ez a jövő, és nem kell semmi átalakitó, hogy tudd használni a gépet, mégis teret ad a fejlődő technikának ez az egy port. Úgyse fogsz egyből nem hogy 4, de 2 db ilyen eszközt egyszerre csatlakoztatni sztem 2 éven belül... főleg, ha M.O.-n tartózkodsz. Meg kell emliteni, hogy erre lehet külső VGA-t tenni, ha a játék a fontos.... Viszed melóba a nagy szálmitási teljesitményű gépet, otthon meg lesz a játékra is hely.

Gondolt át, és jöjjön szóba a 9560-as is, mert bár a kaby-lake max 10%-os teljesitménynövekedést hoz, a GPU azért jóval erősebb.

Ha kérdésed van, nyugodtan

sudo rm -rf /*

(#56731) Ispy


Ispy
veterán

Van egy hibám, amitől már agyf@szt kapok. Eddig akárhova beírtam, nem nagyon jött válasz rá. :(

Szóval röviden: a dell 5530, ha otthon vagyok időközönként leszakad a routerről, elmegy a net, kis sárga ikon megjelenik a wifin, hogy nincsen internet kapcsolat, de igazából a routert sem érem el ilyenkor. Kb. 1 perc mire megint megjön a wifi jel. A mellettem lévő tableten persze van net. Ha nem otthon vagyok, akkor viszont semmi gond a wifivel, sehol sem szakad meg a kapcsolat. A routeren már frissítettem az fw-t, gyári is volt rajta, custom is, mindegyikkel jön a hiba.

Mi a franc lehet ez?

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#56732) Mr.C válasza Ispy (#56731) üzenetére


Mr.C
őstag

Nekem ilyen a régi laptopomon az UPC Wifi free-vel volt. Csatlakozik, de internet nincs. Méha a mobil isondjuk egy bizonyos helyen fordult ez eló, és néha a mobil se kapott netet.

Amire rájöttem:
- Vagy az alapértelmezett átjáróval van a gond (én nem tudok megoldani, nem fogok bekopogni máshoz, h állitson a routerén)
- Vagy a szolgáltatás amatőr(amit igazából nem nehéz megoldani, de hát ha nem akarják és csak azzal jönnek, hogy "hát ez ilyen", addig értelmetlen velük felvenni a kapcsolatot)
- Vagy zajos a hely (mindenki UPC-t használ ott), ami miatt telitve vannak a csatornák. Itt jöhet szóba a M.O.-n még nem annyira elterjedt 5GHz-es wifiképes eszközök előnye, mert a mobil tud arra kapcsolódni, a régi gépem nem tudott. Mobillal szinte rendben volt minden, az új laptoppal még nem próbáltam.

Javaslom, hogy telefonra rakj fel egy wifi análizert és nézd meg, milyen csatorna szabad és úgy állitsd be a wifit.
Nincs véletlenüs valami külön tűzfal/virusirtó fent? pl ESET? amivel mondjuk egy DHCP-t tiltottál vagy hasonlók?

sudo rm -rf /*

(#56733) SZIGMA válasza Ispy (#56731) üzenetére


SZIGMA
aktív tag

Szia!

1. Lehet driver.
2.A router is csinálhat ilyet, ha pl. teljes sávszéllel megy a torrent letöltés
3. Laptop wifi-kártya<>router kombináció nem szeretik egymást

Mivel a hiba esetén a router továbbra is szolgáltat a többi eszköz felé, így azt kizárnám.
Marad a laptop, oprendszer, driver, wifi-kártya együttese.

Ez egy fórum.Segítség,kritika,trollok, minden előfordulhat.Fogadd el, ez ilyen!

(#56734) brickm válasza Ispy (#56731) üzenetére


brickm
őstag

Szia, nekem driver hiba csinált ilyet.
Próbálj régebbi drivert.

Egy lenovo gépen pl csak a driver geniussal bírtam feléleszteni a wifit, a saját gyártói drivere se birta a kapcsolatot megteremteni, függetlenül attól, hogy látta az eszközöket és csatlakozott is( IP-nek a gyári 169-et dobta... nokomment.)

(#56735) gilfoyle válasza Ispy (#56731) üzenetére


gilfoyle
őstag

- Ilyen leszakadós hiba volt több helyen is, a kapcsolatok közül az n-est ki kellett venni, úgy stabilizálódott.
- Másik verzió (ez itthon volt, TP-Link), hogy a router egyszerűen nem szerette, ha 6-nál több cucc kapcsolódott (tablet, mobil, noti wifin + a vezetékes) összesen, ha ezt betartottam, nem volt leszakadás.
- A harmadik (Mikrotik router melóhely): le kellett venni az adó teljesítményét a névleges kb. 70%-ára, úgy stabil lett a kapcsolat.

Az elsőt nézd meg szerintem...

[ Szerkesztve ]

(#56736) SzaboZE válasza SZIGMA (#56733) üzenetére


SzaboZE
addikt

Ha nem otthon van, akkor nincs gondja vele, akkor miért a laptoppal van a gond?
Javaslok egy wifi szennyezettség mérést és keresni egy kevésbé terhelt csatornát a routernek.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#56737) Ispy válasza Mr.C (#56732) üzenetére


Ispy
veterán

Nekem csatlakozik gond nélkül, aztán van, hogy tíz perc múlva, de lehet akár 2 óra is, leszakad, 1 perc és megy tovább.

Ha nem itthon vagyok, megy 8 órát is hiba nélkül. A többi eszközzel nincsen gond itthon.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#56738) Ispy válasza SZIGMA (#56733) üzenetére


Ispy
veterán

Az a fura az egészben, hogy 1,5 évig semmi gond nem volt, ezt kb. 2 hónapja csinálja. Ez inkább valami driver gond lesz. A routren volt gyári fw frissítés, akkor kezdőtek a hibák, de azóta feltettem egy custom fw-t (asus hgg), nem segített.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#56739) Ispy válasza brickm (#56734) üzenetére


Ispy
veterán

Igen, ezt majd kipróbálom.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#56740) Ispy válasza gilfoyle (#56735) üzenetére


Ispy
veterán

Hát van amikor 8 eszköz is megy. :DDD

A routerben megnéztem a többiek milyen csatornát használnak, ezután beraktam 3-ra, mert az szabad volt, plusz átraktam 40 MHz-re, semmi változás.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#56741) Laza... válasza Ispy (#56740) üzenetére


Laza...
addikt

Nálunk 4 eszköz szinte mindig, de van mikor 10... Minden eszköz működött, kivéve a 100 éves (valójában 11) Dell Inspirion 6400 lapos. Vettem bele egy AC képes kártyát, de az öröm elmaradt, szakadt, nagy pingek, csomag eldobálások. A neten keresgéltem megoldásra, és kiderült, szinte mindenki kivétel nélkül szív ezzel a kártyával: Intel AC 7260. A fellelt megoldások max. placebo megoldások voltak, a net sz@r maradt.

De a lényeg, hogy ne legyek túl OFF :DDD

A megoldás nálam egy registry bejegyzés, és az MTU lejjebb vétele segített, most "tökéletes". Nincsenek csomag eldobálások, bazi nagy pingek (akár 3000ms körüliek..)

Először a regisztry bejegyzés:

Megkeresed ezt a részt:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{4D36E972-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}

Ezután a fa szerkezeten lesznek még 0001-000x "könyvtárak", ezekben addig mégy, amig nem találod meg a kártyád nevét amit az eszközkezelőben is látsz, ez nekem az "Intel(R) Dual Band Wireless-AC 7260" névre hallgat. Ezt meg is találtam a 0007 könyvtárban, ezt a kulcsot add hozzá: "ScanWhenAssociated", duplaszó, értéke 0

MTU nálam 1300-as értékkel tökéletes:

Nyiss egy parancssort rendszergazda módban, és írd be a következőket [enter]:
netsh
netsh>interface
netsh interface>ipv4
netsh interface ipv4>show subinterface

Most kilistázza az adaptereket, az MTU beállításokkal együtt. (1500 a default).

MTU MediaSense állapota Fogadott Küldött Kapcsolat
------ ------------------------- --------- -------- -------------
4294967295 1 0 87326 Loopback Pseudo-Interface 1
1500 1 25666000 1320197 Vezeték nélküli hálózati kapcsolat
1500 5 0 7872 Vezeték nélküli hálózati kapcsolat 2
1500 5 0 7872 Vezeték nélküli hálózati kapcsolat 3

Most lejjebb kell venni az MTU-t: (ha sikeres volt a parancs, akkor kiírja végén hogy "OK")

set subinterface "Loopback Pseudo-Interface 1" mtu=1300 store=persistent
majd:
set subinterface "Vezeték nélküli hálózati kapcsolat" mtu=1300 store=persistent
Majd:
set subinterface "Vezeték nélküli hálózati kapcsolat 2" mtu=1300 store=persistent
....
set subinterface "Vezeték nélküli hálózati kapcsolat 3" mtu=1300 store=persistent

Ha végeztél, lépj ki a parancssorból:
exit

Gépet újraindít, örül.
ui.: A BT kapcsold ki ha nem használod, mivel a működési freki hasonló, ezért az is interferenciát okoz. Nálam így a wifi tökéletes!

Never give up!

(#56742) SZIGMA válasza SzaboZE (#56736) üzenetére


SZIGMA
aktív tag

Szia!

"3. Laptop wifi-kártya<>router kombináció nem szeretik egymást

Mivel a hiba esetén a router továbbra is szolgáltat a többi eszköz felé, így azt kizárnám."

Értem én amit mondasz, de akkor megfordítom:
Ha a laptopon jelentkezik a hiba és még a router admin felülete sem elérhető róla, viszont a többi eszköz működik, akkor miért a routerrel van gond?

Mert volt ilyen hibám otthon, hogy nem elérhető a router, de akkor más eszköz sem csatlakozott wifin (ez mondjuk telekomos cisco cucc, ami az IPTV-t vígan nyomta tovább, csak a wifivel volt gondja)
Nálam az MTU értekén kellett állítani és persze korlátozni kellett a t@rrent sebességét, mert ahogy észrevettem, ha teljes sávszélt kért egy eszköz, akkor eldobta a csatlakozásokat.

"Javaslok egy wifi szennyezettség mérést és keresni egy kevésbé terhelt csatornát a routernek."
Ez mindig jó ötlet, de ha túlterhelt lenne a csatorna,akkor a többi eszköz sem tudna csatlakozni, nem?

Ez egy fórum.Segítség,kritika,trollok, minden előfordulhat.Fogadd el, ez ilyen!

(#56743) A Zéé


A Zéé
addikt

Helló!

Öcsémnek sikerült egész jó áron szereznie egy majdnem patika E7440-et. A baj csak annyi vele, hogy a billentyűzet nem teljesen magyar: nem ISO kiosztású, de a magyar ékezetes gombok vannak rajta (aminek megvolt a helye) + valami javítás is volt rajt. A másik kis gond, hogy kb. 10 perc működés után a touchpad és a trackstick megáll, csak gép újraindítással indul újra el.
A kérdés az lenne, hogy lehet-e bárminemű összefüggés a valószínűleg tákolt billzet, és a megálló tapipad közt? Mert ha igen, akkor egy billentyűzet csere megoldhatná a gép minden nyűgjét.

Just a simple Lineman...

(#56744) embe


embe
nagyúr

Sziasztok!
Korábbi DELL gépeknél, ( vagy csak régebbi BIOS verziónál? ) be lehetett állítani a BIOS-ban az adaptív töltést. Nekem pl. 80%-ra volt belőve, hogy e fölé ne töltse. Most egy 6430-ason, márciusi biosban, nem találok erre lehetőséget. A 6430S-ben pl. van.
Van a DELL-nek erre valami segédprogramja mint pl. a Lenovonak?

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#56745) mghltm válasza embe (#56744) üzenetére


mghltm
addikt

dell command > power manager > battery settings > custom

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#56746) embe válasza mghltm (#56745) üzenetére


embe
nagyúr

Köszi Uram! :R
Meglesem.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#56747) embe válasza mghltm (#56745) üzenetére


embe
nagyúr

Nem engedi telepíteni, nem támogatott rendszer. Tudomásod szerint W10 64-en működik?

A support oldalon a service tag alapján sem dobja be a programot.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#56748) Ispy válasza SZIGMA (#56742) üzenetére


Ispy
veterán

Csak az furcsa, hogy 1,5 évig semmi gondja nem volt. Ezért gondolnék valami driver gondja.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#56749) mouzrr válasza Ispy (#56748) üzenetére


mouzrr
őstag

Tiltsd le hogy a Windows magától frissíthessen drivert, és állítsd vissza az illesztőprogramot az eszközkezelőben.

(#56750) embe válasza mghltm (#56745) üzenetére


embe
nagyúr

:U :F

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.