Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#57651) allein


allein
addikt

Sziasztok. Dell E6440, normálisak a képen látható adatok? Reggel CPU fan 3000 RPM körül volt, most már 3700 RPM körül van.

Az sem tiszta, hogy majdnem 70% a memóriának használatban van :U

Semmi extra nem fut, irodai gép: skype, chrome (5-6 nyitott ablak), edge (5-6 nyitott ablak, google drive), aida, excel 2016.

Nem lassú a gép csak zavaró ez a közeli 4000 RPM, alma gépről váltottam és hozzá kell még szoknom a ventillátor állandó hangjához :U

Elfelejtettem említeni: laptop hűtővel használom a gépet :K

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#57652) soldi3r válasza allein (#57651) üzenetére


soldi3r
veterán

Az edge-nek a ket also folyamatat nezd, 329.3 es 408.7 MB. Ha 10-12 nyitott ablak van akkor az annyi amennyi. 3-4GB csak a bongeszo es azert fut ott meg egy oprendszer is, meg (gondolom) virusirto, meg ez meg az amit emlitettel.
Milyen semara van allitva az hutes? Huvos vagy hasonlo?

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#57653) allein válasza soldi3r (#57652) üzenetére


allein
addikt

Hol nézem meg milyen sémára van beállítva a hűtő :U Vírusirtó - win defender. Időközben rájötem, hogy az edge nagyon zabálja a ramot :F

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#57654) somasz válasza allein (#57651) üzenetére


somasz
Topikgazda

unistack szolgáltatásokra rákeresve:

The Unistack Service Group is part of the Windows Store and this happens when you get App Updates. To "disable" the usage, disable the automatic App update in the Store options

I found this is being caused by using the Mail and Calendar App in Windows 10. Stop using those and your CPU usage goes down. Need to wait for a fix from Microsoft.

egy tipp.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#57655) allein válasza somasz (#57654) üzenetére


allein
addikt

Köszi szépen. Keresem az apple mailre az alternatívákat, win 10 mail is kilőve, nem szinkronizál rendesen és lassú is. Thunderbird sem volt az igazi, ez is kilőve. Most éppen szinkronizál a mailbird, meglátjuk mit tud.

Outlookkal az a gond, hogy nincs szinkronban az apple mail-el, hiába használjuk ugyanazt az email címet.

Ez lehetett az oka amiért az általad említett alkalmazás futott, automatikus frissítés kikapcsolva :R

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#57656) allein válasza soldi3r (#57652) üzenetére


allein
addikt

Bios-ban tudom megnézni mire van beállítva a hűtés?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#57657) somasz válasza allein (#57656) üzenetére


somasz
Topikgazda

Ha nem lenne fent a Dell Command Power Manager, akkor tedd fel és ott nézz bele. Akksi ikonra kattintva tudod előhozni a gazdálkodás részt a tálcán.

W10 mail szinkronizálása lehetett nagy energia-igénybevételű.

[ Szerkesztve ]

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#57658) allein válasza somasz (#57657) üzenetére


allein
addikt

Mire érdemes állítani, mit javasoltok?

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#57659) allein válasza allein (#57658) üzenetére


allein
addikt

Egyelőre QUIET mode, aztán meglátjuk mit produkál :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#57660) allein válasza allein (#57659) üzenetére


allein
addikt

Marad az optimized, quite alatt kicsit mintha gyengébb lenne a teljesítmény. Le is van írva a quiet végén.... reduced performance.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#57661) soldi3r válasza allein (#57655) üzenetére


soldi3r
veterán

Mar hogy nincs szinkronban? Milyen kiszolgalo? POP3-mal? Az outlooknak sok alternativaja van, de jobb nemigen.

E30 (oo=[][]=oo)

(#57662) allein válasza soldi3r (#57661) üzenetére


allein
addikt

Mailbird azóta is szinkronizál, egész éjjel ment a gép :D qurva lassan csinálja de kivárom a végét, most tart dec 2014-nél :D hol van még október 2011.

Egyik levelező program sem szinkronizált ilyen lassan :W :W :W

Vannak akik alma laptopot használnak - apple mail - belépve ugyanazzal az email címmel.
Vannak akik wines laptopokat használnak - outlook - belépve ugyanazzal az email címmel.

Apple mail alatt elküldött levelek, gyakran nem jelennek meg a wines laptopokon az elküldött mappában, ezért írtam, hogy nem tud a kettő szinkronizálni.

Apple laptopok között nincs baj, azonnal frissül.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#57663) 13128814


13128814
tag

Sziasztok!

Van egy DELL laptopom, ami ilyen előre telepített Win-vel rendelkezik. Gyárilag HDD van a gépben, de SSD-re szeretném cserélni. A gebasz az, hogy ha minden igaz, akkor csak egy adattárolónak van meg a helye (Latitude E5570). Ezzel az a probléma, hogy a windows a HDD-n "reked", ebben az esetben.

Erre mi a megoldás? Írok egy nagy bociszemű levelet az MS-nek, hogy ez a szitu, kérek szépen egy aktiváló kulcsot? Vagy hülye vagyok, és valahol mélyen bele van égetve valami ROM-ba a win? :D

Előre is köszi a segítséget!

(#57664) Prowler válasza somasz (#57657) üzenetére


Prowler
senior tag

Power Managernek van valami speciális szoftverkövetelménye? E6430-ra próbálom felrakni de állandóan hibát ír ki és elakad telepítés közben. "This operating system is not supported."

Dell oldaláról töltöttem le a Win 10 64 bithez való verziót, de nem akar elindulni az istennek sem.

Veremivadék Undorkutya

(#57665) B-L-A-C-K válasza 13128814 (#57663) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

2 opciót tudok ajánlani:

1 ha akarod mindened megmaradjon: Átklónozod a HDD-ről az SSD-re a Win-t, és nem kell csinálni semmit, belerakod az SSD-t HDD helyére majd, és kész.

2 ha szűz telepítést akarsz: Microsoft-tól visszahívást kérsz (-> itt), felhívnak, elmondod mi van, a jelenlegi termékazonosítódat kérik majd (számítógép jobb klikk tulajdonságok és ott lesz), ez alapján kapsz egy linket ahonnan leszedheted a Win10-et amit majd telepíthetsz az SSD-re.

[ Szerkesztve ]

(#57666) 13128814 válasza B-L-A-C-K (#57665) üzenetére


13128814
tag

A klónozáshoz nem feltétel, hogy a laptopban 2 slot legyen? Vagy csinálok egy képfájlt, átrakom mondjuk a külső HDD-re, és onnan valami úton módon rátolom az SSD-re?

Mindenesetre a telefonos szimpi és egyszerű, megpróbálom.

Köszönöm a segítséget! :R

(#57667) B-L-A-C-K válasza 13128814 (#57666) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

De, vagyis nem, nekem van USB-s vinyó adapterem, és azzal szoktam csinálni, de igen ha neked nincs ilyened akkor nem opció.

(#57668) 13128814 válasza B-L-A-C-K (#57667) üzenetére


13128814
tag

Ja tényleg, erről jut eszembe. Mivel a mostani HDD 500 gigás, kidobni csak úgy nem akarom, ezért arra gondoltam, hogy amennyiben lehet, külső adattárnak megtartanám. Erről van tapasztalatod?

Tehát én úgy tudnám elképzelni, mintha kapna egy keretet, aztán USB3.0-val csatlakoztatnám a gépre ha épp kell. Melós/rohangálós megoldásnak nekem megfelelne, csak nem tudom, hogy meglehet-e oldani, és ha igen, hogyan, illetve mennyire tartós/használható.

[ Szerkesztve ]

(#57669) B-L-A-C-K válasza 13128814 (#57668) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Persze hogy meglehet, pl veszel egy ilyet...De az SSD-t megvetted már? Mert én pl E5570-esbe egy 2242-es SSD-t vennék amit bele megy a WWAN slotba, így a HDD-d megmaradhat a helyén tárolónak.

[ Szerkesztve ]

(#57670) 13128814 válasza B-L-A-C-K (#57669) üzenetére


13128814
tag

Nem, mert a windows-os dolog szöget ütött a fejembe, és nem mertem megvenni.

Na, de most összezavartál. :) Én valahol azt olvastam, hogy ezekbe az E5570-ekbe, nem lehet beletuszkolni 2 adattárolót (az életemet nem raknám rá, de ez rémlik). Viszont ott azzal magyarázták, hogy nincs CD/DVD olvasó, így nincs slot. De akkor megoldható? Csak nem a CD/DVD helyére, hanem a WWAN helyére? És az most a wifi modul? Vagy azmiaz - így egyszerűen. :)

(#57671) allein


allein
addikt

Sziasztok, tudok nem DELL kérdés hanem win 10 de ott nem kaptam választ, talán tudtok segíteni:

"Sziasztok. Szeretnék kérni egy kis segítséget. Egér görgetés sebességét, hol tudom módosítani?
Egy másik kérdésem is van: 220-ról használom a laptopot melóban, monitorra csatlakoztatva. 10 perc után a monitor elsötétül, viszont nem zárja a win 10 nem zárja le a laptopot. Hol tudom ezt módosítani?
A fiók neve Felhasználó, ezt lehet módosítani?"

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#57672) Dhampir válasza allein (#57671) üzenetére


Dhampir
félisten

A Vezérlőpultot elő tudod csalni a Keresés a Windowsban lehetőséggel is, abban a megszokotthoz hasonló módon könnyebben megleled a Felhasználói fiókokat is.

(#57673) Prowler válasza Prowler (#57664) üzenetére


Prowler
senior tag

Hibaüzenet a következő:

Köszi előre is! :)

Veremivadék Undorkutya

(#57674) B-L-A-C-K válasza 13128814 (#57670) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Igen megy vele, és nem ott van a wifi modul.

(#57675) 13128814 válasza B-L-A-C-K (#57674) üzenetére


13128814
tag

Ennek utánajárok részletesebben akkor, mert ha megoldható ebben a formában, az király.

Nagyon szépen köszönöm a segítségedet! :R

(#57676) allein válasza Dhampir (#57672) üzenetére


allein
addikt

A fiók neve "Felhasználó", ez a rendszergazda fiók. Ezzel a névvel lett telepítve a win 10, így vásároltam és ezt szeretnám átírni, nem tudom lehetséges-e.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#57677) somasz válasza Prowler (#57673) üzenetére


somasz
Topikgazda

Nem az oprendszerrel van baja, hanem a gépeddel.
40-es szériától támogatott csak a Power Manager. 30-asig bezárólag a Dell Feature Enchancement Pack van hasonló célra.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#57678) Dhampir válasza allein (#57676) üzenetére


Dhampir
félisten

Elindítod a Vezérlőpultot, majd Felhasználói fiókok, Fiókok kezelése, A módosítandó felhasználó kijelölése, A fiókhoz tartozó név módosítása.

Ámbátor a helyedben inkább újratelepíteném a teljes Windowst, ki tudja, hogy milyen beállításmaradványok csücsülnek még abban a fiókban, talán jobb lenne "tiszta lappal kezdeni".

(#57679) somasz válasza Dhampir (#57678) üzenetére


somasz
Topikgazda

Tiszta lapos az a gép. ;)

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#57680) Prowler válasza somasz (#57677) üzenetére


Prowler
senior tag

Nagyon szépen köszönöm somasz!

Veremivadék Undorkutya

(#57681) soldi3r válasza allein (#57662) üzenetére


soldi3r
veterán

Szerintem beallitasi hiba is lehet. Nekem hibatlanul mukodik egyutt az outlook es az iPhone.

E30 (oo=[][]=oo)

(#57682) gmeszaros válasza gmeszaros (#57577) üzenetére


gmeszaros
tag

Sziasztok! Most mar elkezdett fagyogatni is (van amikor a Win gombra nem jon be a menu, van amikor a trackpoint nem jo, stb. -- Egy ujrainditas mindig segit, szoval nem kellene hardware-es bajanak lennie, de gyanus, hogy pont most jon elo.). Nem tudom, hogy csak veletlen-e (ujra kellene raknom a Windowst), vagy koze van a monitorhoz. Tudtok ajanlani olyan embert, aki megbizhato es meg tudja nezni/javitani? Koszonom!

(#57683) allein válasza Dhampir (#57678) üzenetére


allein
addikt

Ja, megbízható forrásból származik :DDD köszi szépen, sikerült átírnom a nevet :R

(#57681) soldi3r - kíváncsi leszek majd a mailbird-re. Azt nem értem, hogy az alkalmazás miért nem szinkronizált egész éjjel, laptop nincs alvó módra állítva :F

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#57684) allein válasza soldi3r (#57681) üzenetére


allein
addikt

Nem tudom milyen hibáról van szó, nem egy gépen fordult elő a probléma. Sőt, egyik gépen outlook 2010 másikon pedig 2016 van.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#57685) Dhampir válasza somasz (#57679) üzenetére


Dhampir
félisten

Már kapiskálom. :)

(#57683) allein

Szívesen.
"Az úttörő ahol tud, segít és önként szolgálja a közösséget." :D

[ Szerkesztve ]

(#57686) E300TD válasza 13128814 (#57663) üzenetére


E300TD
tag

Ha win 10 van a gépen, nem kell hozzá kulcs.(win 7 esetén meg matricának kellene lennie) Telepítéskor azt választod, hogy nincs termékkulcsom, és automatikusan aktiválódik, amikor online leszel

[ Szerkesztve ]

Amikor a szeretet hatalma legyőzi a hatalom szeretetét, akkor a világ megismerheti a BÉKÉT. (Jimi Hendrix) A vallás akkor keletkezett, amikor az első csaló találkozott az első ostobával. "Voltaire"

(#57687) Markizmark


Markizmark
addikt

Sziasztok!

Vettem ma egy 7567-es gépet.
Az a kérdésem, hogy az ilyen nem könnyen kivehető akksikkal mi a teendő?
Nagyrészt asztalon lesz használva, emiatt gondolom nem ártana kivenni és nem szétkoptatni az akkut, csak hát csavarozni kell hozzá...

[ Szerkesztve ]

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#57688) Dhampir válasza Markizmark (#57687) üzenetére


Dhampir
félisten

Fölösleges kivenni.

(#57689) Markizmark válasza Dhampir (#57688) üzenetére


Markizmark
addikt

Nem megy tönkre úgy mint a régebbiek?
Úgy rémlik hamar kifingott az amelyiket akkuval de folyton hálózaton használtak.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#57690) alpihun


alpihun
senior tag

Sziasztok!

Dell 5558-am van és ha játszok rajta, amit szoktam, nagyon bevadul a hűtés, szóval beruháznék egy hűtőpadra.
Hallottam, hogy ami nem illeszkedik a laptop rendszeréhez, az csak még ront rajta, szóval ehhez a modellhez mi lenne jó?

Bagoly mondja verébnek, hogy nagy a feje, búsuljon a ló.

(#57691) 13128814 válasza E300TD (#57686) üzenetére


13128814
tag

Szia,

Ez még jobb. :)

Win 8 van rajta, az frissül egyből Win 10-re.

Köszi neked is! :R

(#57692) B-L-A-C-K válasza E300TD (#57686) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

De vinyó/ssd csere után nem fog, vagyis nekem nem aktiválódott, csak úgy ha átklónoztam a volt vinyót, ha szűz telepítést csináltam csak úgy, úgy nem volt jó, csak ahogy leírtam neki tegnap.

(#57693) soldi3r válasza B-L-A-C-K (#57692) üzenetére


soldi3r
veterán

Igy igaz, az MSDN-es Win nem mindig aktivalodik a Dell-es kulccsal. A MS honlapjarol letolteni sem enged vele.

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#57694) B-L-A-C-K válasza soldi3r (#57693) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Érdekes amúgy ez a Win10, volt olyan is hogy felraktam egy gépre egy Win10 Home-ot, és egy pro kulccsal aktiváltam, elfogadta és utána átalakította prora egy 10 perc alatt a Win-t. :)

[ Szerkesztve ]

(#57695) E300TD válasza B-L-A-C-K (#57692) üzenetére


E300TD
tag

Aktivált Win 10-nek kell lennie a gépen. A licene nem a vinyóhoz kapcsolódik. (alaplaphoz?) MSDN-es ugyanolyan verziót (pro-pro, home-home) kell feltenni. Telepítés során nem kell kulcs, a "nincs termékkulcsom" opciót kell választani az elején. Nekem mindíg működött, Studio, E6400, E5410, E5440 és nagyon sok Thinkpad.

[ Szerkesztve ]

Amikor a szeretet hatalma legyőzi a hatalom szeretetét, akkor a világ megismerheti a BÉKÉT. (Jimi Hendrix) A vallás akkor keletkezett, amikor az első csaló találkozott az első ostobával. "Voltaire"

(#57696) B-L-A-C-K válasza E300TD (#57695) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Oké elhiszem, de Te is hidd el nekem nem 1 Dell gépnél volt már így, de nem csak én állítottam mint láthatod ezt. Nekem mint írtam vinyó csere után nem volt aktív a szűz telepítés több Dell gépen sem, csak ha klónoztam, és erre csak az a megoldás segített amit leírtam a itt 2. variációban.

[ Szerkesztve ]

(#57697) soldi3r válasza E300TD (#57695) üzenetére


soldi3r
veterán

E6400-nal es E5410-nel nem hiszem, hogy Win10 kulcs van a BIOS-aban.

E30 (oo=[][]=oo)

(#57698) E300TD válasza soldi3r (#57697) üzenetére


E300TD
tag

Ki mondta, hogy a Bios-ban van bármi? Nem tudom, hogy hogyan működik, gondolom online regisztrálja a gépet a "rendszer", de így működik.Az is biztos, hogyha egy aktivált win-es HDD-t átteszel egy másik gépbe, amin pl win 7 futott, ott nem lesz aktiválva...

[ Szerkesztve ]

Amikor a szeretet hatalma legyőzi a hatalom szeretetét, akkor a világ megismerheti a BÉKÉT. (Jimi Hendrix) A vallás akkor keletkezett, amikor az első csaló találkozott az első ostobával. "Voltaire"

(#57699) Dhampir válasza B-L-A-C-K (#57694) üzenetére


Dhampir
félisten

A kis Transformer(s). :D
Utána már azt nyomja fel mindig termékkulcs megadása nélkül is, ha korábban be volt aktiválva.

[ Szerkesztve ]

(#57700) soldi3r válasza E300TD (#57698) üzenetére


soldi3r
veterán

En mondtam, mivel ott taroljak a kulcsot. Online aktivalja termeszetesen, de kulcs nelkul semmit nem csinal. Annal a kettonel pedig matrica van meg.

E30 (oo=[][]=oo)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.