Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#56801) Prowler


Prowler
senior tag

Üdv mindenkinek!

Nemrég vettem egy Latitude E6430 típusú gépet, szeretnék SSD-t bővíteni benne. Jelenleg van benn egy 320-as HDD + egy DVD meghajtó.
A kérdésem az lenne, hogy befér-e ezek mellé harmadiknak az SSD vagy a HDD-t kukázni kell ebben az esetben?

Veremivadék Undorkutya

(#56802) BullZeye válasza Prowler (#56801) üzenetére


BullZeye
veterán

DVD helyére beraksz egy bay-t, és abba a HDDt, HDD helyére meg az SSD-t. Nem túl sok mindenre használják DVDt manapság

(#56803) Prowler válasza BullZeye (#56802) üzenetére


Prowler
senior tag

Értem, köszönöm.

Van pár filmem DVD-n, de igazad van, nem nagyon használom a DVD írót.
A DVD meghajtón van egy gomb,egy nyomásra kivehető az egész. Ez mindegyik 6430-on így van vagy ez valami extra az enyémen?

[ Szerkesztve ]

Veremivadék Undorkutya

(#56804) Ispy válasza Prowler (#56803) üzenetére


Ispy
veterán

6540-en, 6320-on is van, semmi extra :DDD

Pár ezresért veszel egy usbs odd tartót, ha kell akkor előkapod.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#56805) haxxika válasza Prowler (#56803) üzenetére


haxxika
senior tag

Ebayen lehet kapni direkt ilyen rugósat is, nekem is hasonló van az E6440-ben.

OnePlus 10 Pro | Eladó cuccaim: https://hardverapro.hu/tag/haxxika

(#56806) mutyuru


mutyuru
aktív tag

Sziasztok!

Segitsegeteket kernem:
Adott egy WD elements 1,5TB kulso vinyo. Van ket Dell laptop latitude E7240 es E7250, amelyek egyik porton sem akarjak felismerni. Hardver nem latszik az eszozok kozott es a lemezkezeloben sem.

- bar nem latszik, azert megprobltam az osszes USB eszkozt ujratenni, de nem segitett
- Driver es bios a legfrissebb
- vinyo kap tapot es vilagit, de semmi nem tortenik
- Windows 7 es Windows10 64 bites rendszerek es mindketto teljesen frissitett
- BIOS beallitasokkal is minden rendben - gyari visszaallitast is probaltam

Masik ket geppel tesztelve: lenovo t430 es Samsung NP300 Win7 64bit minden USB porton tokeletesen muzsikal.
WD oldalon javasolt: Data Lifeguard Diagnostics for Windows is probaltam es nem talalt semmi problemat a vinyoval.
Barkinek barmilyen otlete?

Udv,

M

(#56807) SZIGMA válasza mutyuru (#56806) üzenetére


SZIGMA
aktív tag

Szia!

Próbáld meg olyan USB hubbal,aminek van saját tápegysége.Valószínűleg a port áramkorlátja miatt nem megy.

Ez egy fórum.Segítség,kritika,trollok, minden előfordulhat.Fogadd el, ez ilyen!

(#56808) mutyuru válasza SZIGMA (#56807) üzenetére


mutyuru
aktív tag

Sajnos nem az a problema. Haveromnak van egy ugyan olyan tipusu dell e7240 laptopja es azon tokeletesen megy, latja es elerheto minden adat.
Lehet vmi registry bejegyzes korrupalodott es azt kell kipucolni. Elmeny lesz megtalalni, esetleg szukithetem a kort azzal, h csinalok egy masik profilt es megnezem azzal felismeri vagy sem.

(#56809) SZIGMA válasza mutyuru (#56808) üzenetére


SZIGMA
aktív tag

Akkor kezdd mondjuk a device cleanup tool-al.
[link]
Ez leszedi az usb eszközöket a registry-ből, hátha újra tudja telepíteni magától.

Ez egy fórum.Segítség,kritika,trollok, minden előfordulhat.Fogadd el, ez ilyen!

(#56810) Tibicsucsu


Tibicsucsu
aktív tag

Erre nincs senkinek ötlete?

(#56811) Laza... válasza Tibicsucsu (#56810) üzenetére


Laza...
addikt

Ha linux alatt minden OK, akkor egyértelműen a win a hibás. Próbálj itt driverek, teszt után nézni: [link]

Never give up!

(#56812) Ispy


Ispy
veterán

Van itt valakinek tapasztalata 6320-al? Most vettem egyet és sajnos nagyon melegszik az alja, olyan 51-52 fokra felmegy, akkor bekapcsol a venti, lehűti, de ahogy 50 fok alá megy a proci máris lekapcsol és akkor pár perc alatt megint 50 fok felett van.

Ez így normális?

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#56813) haxxika válasza Ispy (#56812) üzenetére


haxxika
senior tag

Pasztázva, hűtés kitakarítva volt? BIOS frissítés? Ebben a sorrendben végigmennék először.

OnePlus 10 Pro | Eladó cuccaim: https://hardverapro.hu/tag/haxxika

(#56814) Ispy válasza haxxika (#56813) üzenetére


Ispy
veterán

Pasztázva elvileg volt, boltból vettem 6 hónap garral, minden gépet pasztáznak, takarítanak eladás előtt. A venti egyébként szép halkan megy, nem visít, meg ilyenek.

SpeedFan szerint az élet:

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#56815) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Sziasztok! :)
Szeretném megkérdezni nekem mennyire lenne ajánlott típus egy Latitude E6520?
Full HD tv-re kötve használnám (1920x1080) asztali gépként.
A jelenlegi gépem Inspiron 5521-et azért cserélném le, mert TV-re kötve HDMI-n, amikor UTP kábellel netezek sokszor megzavarodik a ventilátor és 4800-on teker ok nélkül. Ebben Intel HD4000 VGA van. Wifivel és alapból nagyon csendes gép amúgy. (csak a wifi nem mindig stabil a centrino 2230 típushiba miatt)
Ezzel szemben milyen lenne az E6520-ban lévő Nvidia NVS4200M? Nem melegedne jobban? Tudásban nem lenne gyengébb?
Mivel két VGA-s a gép, a két kártya közötti váltás normálisan működik?
Nincs valami ismert típushibája a szériának, amire érdemes odafigyelni? pl wifi stb...

[ Szerkesztve ]

(#56816) Ispy válasza Ispy (#56814) üzenetére


Ispy
veterán

Egyébként egyben van a gép, mondjuk lehet, hogy a service tag matricán kívül már mindent cseréltek benne :DDD

Csak piszkosul gyűjti az ujjlenyomatokat, lehet takarítani minden héten.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#56817) Dhampir válasza Krystal_s (#56815) üzenetére


Dhampir
félisten

Az E6520-ban Intel Sandy Bridge proci van HD 3000 integrált grafikus egységgel, ha magamnak venném, inkább az E6530-at (Ivy Bridge, benne HD 4000), vagy még inkább az E6540-on (Intel Haswell, benne HD 4600) gondolkodnék.

Például HP ProBook 6570b Intel HD 4000-el Display Port/HDMI átalakítóval TV-re kötve nem tekeri jobban a ventit.

Egyébként az energiatakarékos U-s procival szerelt gépek talán csendesebbek, kevésbé melegszenek, ilyesmiben is érdemes gondolkodni.

[ Szerkesztve ]

(#56818) mutyuru válasza SZIGMA (#56809) üzenetére


mutyuru
aktív tag

Nem jott be az uj felhasznalo, sem az altalad javasolt device cleanup tool.
De most fogom fobe loni magamat. Mint irtam ma reggel ujra teszteltem egy masik e7240-es gepen OS szinten Win7 x64 es azon mukodott a gyari kabellel.
Otthoni gepemen meg mindig se kep, se hang. Kicsereltem a kabelt egy erosebbre es lam felismerte a vinyot. Amator modon ezzel kellett volna tesztelnem masodik alkalommal.
Holnap irany a bolt es kap egy uj, erosebb kabelt WD vinyo is.
Kosz a segitseget! Es, azert a toolt mindenkeppen jegyzem, mert kesobb jol johet. :C

(#56819) PrometheusX


PrometheusX
aktív tag

Egyik ismerősömnek elszállt a 6430u-ja BIOS frissítés közben. Esetleg tudtok adni tanácsot, hogy keltsük a gépet életre?

A következő tüneteket produkálja: bekapcsol, pár másodpercig világít, egy pillanatra felvillan a HDD led, és a gép lekapcsol. Néha ismételgeti ezt, néha nem kapcsol be újra.

Jó lenne ismét használhatóvá tenni, esetleg van valami tippetek? Vagy találkoztatok hasonló helyzettel?

(#56820) Krystal_s válasza Dhampir (#56817) üzenetére


Krystal_s
addikt

Köszönöm. Nem tudtam, hogy Sandy B. CPU van benne. Annak azért volt pár gondja, ha nem a javított széria.
Így utánanézve a 6530, 6540 tényleg jobb lenne. Sajnos most csak a 6520 lenne egy elég jó ajánlat olyan helyről, amiben megbízom. Mivel nem Pesten lakom nem sok lehetőség van ismeretlenül.
A HD3000 önmagában már kevés lenne nekem. Az Nvidia NVS4200M állítólag hasonló teljesítményben, mint egy HD4000, de ahogy olvastam sokkal jobban melegszik, ami gondolom Full HD-ben jobban előjönne.

(#56821) mghltm válasza Krystal_s (#56820) üzenetére


mghltm
addikt

mire hasznalod a gepet, hogy kevesnek talalod a hd 3000-et? a hd 4000 valamennyivel erosebb a 4200m-hez kepest, de jatek / alkalmazas fuggo lehet, mikor melyik az elonyosebb. terhelesnel a fogyasztasa magasabb > tobb hot termel > melegebb es hangosabb gep lesz, mint intel vga-val

hd 3000 vs hd 4000

hd 3000 vs hd 4000

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#56822) Vasy09 válasza Prowler (#56803) üzenetére


Vasy09
őstag

Én is így csináltam! Kivettem a DVD-t, beraktam a HDD-t a helyére, a DVD-hez meg vettem egy usb kábelt (kimondottan ehhez valót), így ha kell, bármikor rá tudom kötni a gépre úgy, mint egy külső meghajtót! :K :K

Gamertag: Vasy09

(#56823) Dhampir válasza Krystal_s (#56820) üzenetére


Dhampir
félisten

Habár a burkolata nem "elpusztíthatatlan", de egy Dell Latitude E5540 is érdekes lehet, benne energiatakarékos procival, hosszú akkus üzemidővel, ami használtan emberbaráti áron is felbukkan néha és nem "ősöreg" masina.

Igazából somasz mester a legnagyobb szakértője ezeknek a típusoknak, és természetesen azok a fórumtársak, akiknek már dolguk volt többféle "Latival" is.

[ Szerkesztve ]

(#56824) mrmft


mrmft
senior tag

Mit lehet venni manapsag M-es procival, de csak Intel VGA-val, 14-15.6" meretben matt kijelzovel?
Latitude E6330-at es 5530-at kellene valtani. A 6ossal semmi gond nem volt, az 5os-on a power gomb beszakadt szo szerint, egyebkent hibatlan. Hasonlo "tankok" kellenenek.

(#56825) somasz válasza mrmft (#56824) üzenetére


somasz
Topikgazda

E6440, E6540, M4800, esetleg HQ-s procival 5470, 5570, M3510, M5510, M7510, frisebbeket még nem tudom, kijött-e mind.

Krystal_s: Pestről is lehet rendelni gépet, max visszaküldöd, ha nem tetszik. Biztosan nem fizetném ki azt a prémiumot, amit elkérnek esetleg számtech boltokkal ritkábban ellátott területeken. Laptopsystem, Westnotebook, akikkel nekem is volt dolgom és tudom őket ajánlani. Laptopszalon is szép kínálattal van már a használt piacon.

[ Szerkesztve ]

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#56826) somasz válasza Dhampir (#56823) üzenetére


somasz
Topikgazda

közel sem! :N

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#56827) Krystal_s válasza mghltm (#56821) üzenetére


Krystal_s
addikt

Netezés, HD videók, filmek, zene.... nagyjából általános használat Full HD tv-re kötve. Szerettem volna néha 1-2 játékot kipróbálni (amikor még vettem a gépet), de rá kellett jönnöm a HD4000 is nagyon kevés hozzá pl GTA4 még képet sem adott legkisebb felbontáson szürkeség volt....
Visszalépés lenne és nem érné meg nekem olyan gépet venni, ami a mostaninál is "gyengébb".
Köszi a leírást. Én is azt olvastam, hogy az Nvidia jobban melegszik, ráadásul összességében gyengébb.

Mirr Murr: , somasz:
Azt a gépet nem üzletben vettem volna, hanem egy "ismerőstől", aki gépekkel foglalkozik és hivatalos Dell szerelő is.
Bármennyire próbálkoztam hetek óta nem sikerült rájönnöm miért zavarodik meg sokszor a ventilátor, ha TV-re kötöm ezt a gépet. Így viszont hosszú távon nem lehet használni. Megbízható, jól beállítható ventilátort szabályozó programot sem találtam. Nem értem miért nincs ilyen minden géphez. :(
Úgy néz ki feladom, kénytelen leszek most csak ezért egy másik gépet venni.
Este átnézem hirdetéseket milyen ajánlatok vannak.

[ Szerkesztve ]

(#56828) mghltm válasza Krystal_s (#56827) üzenetére


mghltm
addikt

megneztem az utolso par hozzaszolasod es ha meg nem probaltad a dolgot, win10 esetleg? ha amugy elegedett vagy a geppel, talan erdemes lenne megprobalni. persze azt is megertem, ha eleged van belole, nagy kuzdeseken vagy tul...

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#56829) haxxika válasza Krystal_s (#56827) üzenetére


haxxika
senior tag

Hát.. én az E6440-el el tudtam futtatni GTA V-öt is 720p-ben, alacsony grafikán, még élvezhető kategória volt, CS:GO meg fut rendesen. HD4600 van csak a gépben, i7-4600M mellett, kezdetek óta W10-el (1 éve van nálam). Erre még érdemes lehet váltani.

OnePlus 10 Pro | Eladó cuccaim: https://hardverapro.hu/tag/haxxika

(#56830) SzaboZE válasza Krystal_s (#56827) üzenetére


SzaboZE
addikt

Esetleg érdemes megnézni valami régebbi precisiont is, azokban jobb videokártyák vannak, strapabíró a váz, viszont az áruk már talán elfogadható kategóriába került.

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#56831) kmisi99


kmisi99
addikt

Sziasztok, Precision m4600 géppel egy olyan érdekes gondom van, hogy ha 3D-s terhelés utána gép már rég visszahűlt de csak zúgatja tovább a ventilátort. Nagy nehezen lelassul a ventilátor 2600rpm körülre, de itt beragad úgymond. Azaz Nem megy lejjebb, pedig a gép már szinte megfagy annyira lehűl. Ha a processzort terhelem, ott úgy működik ahogy kell, amint lehűl azonnal le is kapcsol. Próbáltam új windows-t full dell drivereket, de ott is ez a gond 3D ben.

A precision topicban már rákérdeztem, de ott kevesebb az ember, és nem sikerült megoldást találni.

[ Szerkesztve ]

(#56832) SzaboZE válasza kmisi99 (#56831) üzenetére


SzaboZE
addikt

A precisionhöz ha jól emlékszem van delles szoftver, amivel a hűtési házirend állítható (utoljára M4500-am volt, azon volt ilyen). Be lehetett állítani, hogy pl csendes legyen és meleg vagy hangos és hideg. Ez fent van?

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#56833) tamas.nick válasza SzaboZE (#56832) üzenetére


tamas.nick
aktív tag

Dell Feature Enhancement Pack
Telepítés után megjelennek az energiasémák, de pl nálam Latitude és Precision esetében se csinált semmit, nem változtatott a hűtési házirenden.

(#56834) kmisi99 válasza SzaboZE (#56832) üzenetére


kmisi99
addikt

Szerintem ja ugyan arra gondolunk. Power manager néven van, és a gyári windows energia sémák közzé vagy 4-5 újat berakott. És igen ez működik. Szóval a quiet nél nem süvít a ventilátor ha meleg a gép, a high performance nál jobban tekeri a ventilátort stb. De ettől függetlenül ugyan úgy ha 3D-s terhelés utána mindig beragad 2600RPM környékény.

Viszont ha ilyenkor átváltok egy másik energia sémára észreveszi, hogy hé tök hideg a gép, és azonnal le is lövi a ventilátort. Azaz helyre jön, egészen addig amíg újra nem kap 3D-s terhelést. Próbáltam azt is, hogy törlöm ezt a delles cuccot, de nem segített.

(#56835) SzaboZE válasza kmisi99 (#56834) üzenetére


SzaboZE
addikt

BIOS upgrade/downgrade?

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#56836) kmisi99 válasza SzaboZE (#56835) üzenetére


kmisi99
addikt

Legújabb bios van. Downgrade csak annyi, hogy letöltök egy régebbit és felrakom? A dell oldaláról letöltött .exe verzió jó? Sokszor nem ajánlják a windows alól indított bios flasheket.

(#56837) Krystal_s válasza mghltm (#56828) üzenetére


Krystal_s
addikt

Nagyon ellene voltam a Win10-nek....ennek ellenére rászántam magam és frissítettem 1 hete, hogy kipróbáljam. Azon még gyakrabban tekert a ventilátor.
Megnéztem 3 féle Linuxot, azokon egyáltalán nem volt szabályozás. Sima Win 8 (nem 8.1) live usb-n jónak tűnt, de lehet csak véletlen.

(#56838) somasz válasza Krystal_s (#56837) üzenetére


somasz
Topikgazda

W10-ről nem upgrade után kell véleményt formálni, hanem szűz telepítés és hozzá való driverezés után. Ezek nélkül bizton állítom, hogy szar lesz.

[ Szerkesztve ]

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#56839) Ispy


Ispy
veterán

A latitude 6540-ben most egy 250-es SSD van. Az lenne kérdésem, hogy mi lenne jobb választás bővítésre:
- helyette berakok egy 500-ast
- mellé berakok egy másik 250-est (az ODD helyére)
- mellé berakok egy m.2-est, már ha lehet egyáltalán, menne-e a normál SSD-vel együtt

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#56840) mrmft válasza somasz (#56825) üzenetére


mrmft
senior tag

Thx az ajanlasokat.
5480-at tudtam megnezni, ugyanugy visitott mint a 7440 anno, egyszeruen nem ertem miert nem lehet emberi hangu hutest tenni ezekbe a gepekbe. Az oregek sokkal csendesebbek...
Precisionbol amit lattam mindben volt masodlagos VGA, nekunk csak adatbaziskezelesre kell, igy ez felesleges. E6440/6540 ujonnan nekem mar beszerezhetetlen. Szivas.

[ Szerkesztve ]

(#56841) kano


kano
nagyúr

Sziasztok!

Van egy DELL E6430-am és olyan gondom volna vele, hogy ha feldobom rá az USB3 drivert, akkor a rádugott USB3-as külső 2TB-os vinyót hol felismeri, majd eldobja, majd megint felismeri és megint eldobja.
Mitől lehet ez? És csak akkor csinálja amikor USB3 drivert fent van, ha azt leszedem nincs semmi gond.
Köszönöm!

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#56842) somasz válasza mrmft (#56840) üzenetére


somasz
Topikgazda

Akkor vegyél használtan. :)

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#56843) Klara_ válasza somasz (#56842) üzenetére


Klara_
őstag

Ennek a 6os szerianak nem is lesz utodja?

[ Szerkesztve ]

(#56844) mrmft válasza somasz (#56842) üzenetére


mrmft
senior tag

Jo, mivel a venti vonyitast nem birom, es eloben megnezni nem tudom, 6440-nel szamithatok arra, hogy a 6330 zajszintjet/tonusat hozza? Volt ebbol FHD modell, Intel VGA mellett? Latok 4310M-eseket ez ujabb szeria, a 180GB-os SSD Intel gyartmany? Tobb keredesem, koszom nincs. :R

(#56845) somasz válasza mrmft (#56844) üzenetére


somasz
Topikgazda

Volt FHD modell, ritka, mint a fehér holló. Olyan hűtése van, mint a 6330-nak. Ha nem pörgeted a procit, passzívan is megy. 180GB-osat én eddig csak intelt láttam.
Automatikusan nem jelenti azt a frissebb proci, hogy már FHD kijelzős a gép.

Egyelőre nincs utódja a 6-os szériának, sokak bánatára. Sajnos ez a trend.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#56846) haxxika válasza Ispy (#56839) üzenetére


haxxika
senior tag

mSata megy bele WWAN helyére, ha beleraknál 250-est szerintem a RAID0-val elég nagy sebességet tudnál elérni vele.

#56844 mrmft
HD+ van inkább E6440-ből. Az enyém ilyen verziós i7-el, 180as Intel SSD-vel, és Intel igp-vel. Böngészés, filmezés közben csendes, ha már erőforrás kell a gépnek, akkor viszont el tud kezdeni hűteni, de egyáltalán nem érzem, hogy hangos lenne.

[ Szerkesztve ]

OnePlus 10 Pro | Eladó cuccaim: https://hardverapro.hu/tag/haxxika

(#56848) Krystal_s válasza somasz (#56838) üzenetére


Krystal_s
addikt

Tudom, de ahhoz nekem már nem volt idegzetem. Tartottam tőle, hogy nagyon "elrontja" a partíciókat. Így is létrehozott plusz egyet, aminek nem örültem, mert nem tudtam mennyire zavar be, amikor visszaállítom a rendszert lemezképből.
Elvileg minden drivert felülírt ahogy láttam. Annyira borzalmas volt az a rendszer, hogy én azt soha nem akarom használni. Nagyon lassította a gépet. Nevetséges, amit a frissítésekkel és az adatgyűjtéseivel is művelt. Nem is tudom megszámolni mennyi helyen kapcsoltam ki, de a frissítést nem tudtam normálisan. Egyes ismert okosságok sem működtek. Végig azt éreztem mintha egy idegen irányította volna azt a rendszert az én beleszólásom nélkül.

Kénytelen vagyok másik gépet venni :((( ,ami nem lesz könnyű. Sokat hirdetnek és nehéz dönteni.
12.5''-14,1" között ezeket találtam. Többségben Intel Centrino Wifi van, amivel nekem eddig csak gondom volt..
E6430s - kicsi SSD van benne, kellene még plusz HDD bele, vagy mellé, szállítás sem egyszerű...
E5430 - szintén kicsi SSD, másik helyen pedig angol bill. nincs átmatricázva, rendszer sincs rajta.
E6230 - angol, mint az előbbi, rendszer nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#56849) Dhampir válasza Krystal_s (#56848) üzenetére


Dhampir
félisten

Az idegen irányította rendszerhez kapcsolódóan, talán nem véletlenül érezted, lásd alul a Tech részt. :D

(#56850) somasz válasza Krystal_s (#56848) üzenetére


somasz
Topikgazda

Az adatgyűjtést, meg egy csomó fölösleget ki lehet kapcsolni pl. destroy windows 10 spying nevű progival.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.