Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#57051) .DLL


.DLL
veterán

Sziasztok!

Új használt masinériát nézegetek, (most Thinkpad T420 van), és képbe került egy DELL is E6230 is.
Kérdés, hogy ez manapság is releváns ajánlat-e még, mennyire elpusztíthatatlan? (nem magam miatt kérdezem, mert én nagyon vigyázok a dolgaimra, de ez német nyelvterületről érkezett és láthatóan "használták". :K )

Ja tudok képet is beszúrni, ilyen állapotú:

(P.H.)

(#57052) entoni1989 válasza somasz (#57050) üzenetére


entoni1989
tag

Belenyúlva tuti nem volt, mert szinte újonnan vetem át, ez látszik is rajta, néhol még a védőfólia is rajta. Céges vásárlás volt, arról szolnak az információk részemre, itteni magyarországi vásárlás, magyar gép, vagy lehet hülye vagyok hozzá, hogy ezt a honosítást hogy érted? :F A jótállásnak a dell honlapján utána néztem az rendben van, a serial is stimmel az alján lévő és a BIOS-ban lévőjével.

(#57053) somasz válasza entoni1989 (#57052) üzenetére


somasz
Topikgazda

Ha magyar a gép, akkor nem lesz gond, hívd fel a dellt, vagy közvetlen a humansoftot.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#57054) entoni1989 válasza somasz (#57053) üzenetére


entoni1989
tag

De az nem probléma hogy semmilyen papírom, számla, garipapír nincs a géphez?

(#57055) somasz válasza entoni1989 (#57054) üzenetére


somasz
Topikgazda

Nem, ST alapján történik az azonosítás. Akkor kéne, ha a dell rendszerében levő dátumnál tovább szólna a garid (és ezt igazolni akarnád), mert mondjuk sokat állt a polcon egy boltban, és csak hónapokkal később indult a 3 év gari.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#57056) Uzi74


Uzi74
senior tag

Az hogy 2x PCIe sávon megy csak az SSD az XPS 13-ban 4 helyett, mekkora gyakorlati jelentősége van a teszteken kívül?

(#57057) kistewe válasza .DLL (#57051) üzenetére


kistewe
tag

Szia,

nekem ilyen van és szeretem, teszi a dolgát és szerintem strapabíró is. A kérdés inkább az milyen áron veszed és kapsz-e rá garit. Használt gépnél azért a 6 hó az minimum de van aki többet is ad felár ellenében. A másik , hogy én nem biztos , hogy vennék i7-es procit ilyen kicsi házba... A másik kérdés mire fogod használni , a T420 az 14 " míg ez csak 12,5" ...

stewe

(#57058) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!

Utóbbi időben egyre gyakrabban csinálja a latitude e6420, hogy bekapcsolás után nem tud bootolni, mert nem talál bootolható eszközt. Először a BIOS elemre gondoltam, mert más nem jutott eszembe, hogy mi okozhat ilyen "amnéziát", de most hogy kicseréltem, ma reggel megint ez fogadott. Van esetleg ötlete valakinek, hogy ez mitől lehet? Ilyenkor ha belépek bios-ba, akkor összekutyulódik a boot order és nem az SSD lesz az elsődleges, hanem a windows boot selector vagy mi. Miután beállítom a jó sorrendet, 2-3 kikapcs-bekapcs cuklusig tünetmentes, aztán random módon megint elfelejti a beállításokat.

BIOS up2date, uefi boot-tal.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#57059) nahunn válasza TheProb (#57058) üzenetére


nahunn
tag

bios újraírás és/vagy chip csere jó eséllyel megoldja

(#57060) choco01


choco01
addikt

Hali.

Van egy Dell Inspiron 7520-as laptomom, és 48 Wh-s 11,1V-os 8858X típusú akksi van benne.

A kérdés hogy ezzel kompatibilis lehet valamit nagyobb kapacitású, több cellás akksi is? (pl. 67,87,97 Wh)
Mert a csatlakozó ugyan úgy néz ki.. :U
:R

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#57061) entoni1989


entoni1989
tag

Sziasztok.

Hát ha valaki hasonlóan jár, így leírom a tapasztalom a Dell hivatalos márka szervizével, semmi ok pánikra.

Adott egy Dell Latitude E7470 üzleti ultrabook amit itt vette egy megbízható eladótól, nem igazán használta így azt a kijelző hibáról sem tudhatott amit én kiszúrtam itthon. SN szám alapján ugye még bőven garis, de nem volt hozzá se számla, se papír se semmi (mivel ugye üzleti beszerzés). A Dell honlapjáról kinéztem a központi telefonszámukat, egy 80-as szám, felhívtam, ott kérték a gép adatait, SN szám stb. meg kérte a nő, mivel nincs papírom, hogy fotózzam le az SN számot úgy hogy csak egy cégbélyegzőt tegyek egy papírra (persze ezt mivel nem tudtam nem tettem meg). Emailben küldte milyen teszteket végezzek el a gépen, arról válaszba küldjek fotókat, ez megtörtént és a korábban kért cégbélyegző helyett saját adataim írtam csak, de azt is elfogadták. 2 napra rá hívott is a szervizes, hogy jönne kijelzőt cserélni, jött is rá egy órára és pik pak 10 perc alatt kicserélte a kijelzőm és a szervizzel is nagyon pozitív a tapasztalatom. Szóval Dell márkaszerviz nálam *5 és ezzel a kényelmi szolgáltatással, hogy momentán nekem egy telefonhíváson és egy emailen kívül semmi más dolgom nem volt

[ Szerkesztve ]

(#57062) Hardver Arc


Hardver Arc
senior tag

Üdv!
Mennyibe kerül egy dell vostro 3558as notebook model képernyő cserèje?
Teljesen ripityára tört..

(#57063) somasz válasza Hardver Arc (#57062) üzenetére


somasz
Topikgazda

15,6"-os 30 pines slim eDP kijelzőt kell beletenni. HD olyan 15e körül lehet, FHD 25e körül. Tippre.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#57064) SzaboZE válasza kistewe (#57057) üzenetére


SzaboZE
addikt

Nekem is van egy i7-esem belőle és semmi gond. Ez nem olyan durva i7-es, így a melegedés sem okoz gondot. Strapabíró darab és időtálló.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#57065) SzaboZE válasza TheProb (#57058) üzenetére


SzaboZE
addikt

Ezt okozhatja vírus is. Szépen magára rántja a bootot, csak nem sikerül neki, mert lehet hogy az ssd-n máshol van az első bejegyzés. Amit meg lehet próbálni az még egy bios update/cmos reset. Ha nem segít, akkor esetleg kipróbálni nem uefi rendszerrel.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#57066) mrmft válasza somasz (#56825) üzenetére


mrmft
senior tag

5470 6300HQ: masodik alaplap hullik ki belole 2 het alatt, rohadtul elegem van az egeszbol. Kicserelik, de az egesz cserejet kerem. 6oshoz kepest egy hulladek a szeria.
7470/7480 i7-el vajon tudja ezt a teljesitmenyt, es tartosabb? Nekem ez munkaeszkoz, 1-1 nap kieses sem elfogadahto.

(#57067) somasz válasza mrmft (#57066) üzenetére


somasz
Topikgazda

Több 6440HQ-s 5470 volt nálam, egyikkel sincs azóta sem baj, így nem vonnék le messzemenő következtetéseket.

i7-6600u hasonló teljesítményű, de kicsit gyengébb:[link]

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#57068) mrmft válasza somasz (#57067) üzenetére


mrmft
senior tag

Elhiszem, viszont ez nem vigasztal. Egyszer tonkremegy azt meg elfogadom, hogy javitas utan is leterdel azt mar nem. Megprobalok egy i7 es 7est. Eddig elszomorito szamomra ez az uj Dell vonal, hasznalni szeretnem nem cserelgetni.

(#57069) Uzi74 válasza embe (#56875) üzenetére


Uzi74
senior tag

XPS 13-ra nekem sem akar felmenni a power manager, én rontok el valamit vagy nem támogatott win10 alatt? - Nem szeretném 100%-ra tölteni az akkut, csak olyan 85%-ra...

[ Szerkesztve ]

(#57070) somasz válasza Uzi74 (#57069) üzenetére


somasz
Topikgazda

Ezt próbáltad? [link]
XPS 9343-tól felfele támogatott.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#57071) Uzi74 válasza somasz (#57070) üzenetére


Uzi74
senior tag

Lehet egy másik verziót, a linken levő szuperül felment, köszönöm szépen!

(#57072) STC Speed


STC Speed
őstag

Sziasztok!

DELL 5559 esem van, és bekapcsolásután kb 20 perc mire a wifi csatlakozik,csatlakozik,de nincs internet azt irja..
Ha újra rakom a wifi drivert 2 hétig kb jó lesz, egyből talál jelet,de után midig behülyül.
Még garanciás a gép, elvigyem vissza boltba?

A routerem 100%,hogy jo a laptopnál van valami bibi :(

Köszi a segítséget!

(#57073) somasz válasza STC Speed (#57072) üzenetére


somasz
Topikgazda

Kapcsold ki a w10 automata driverfrissítését, gyanús, hogy az tolja el.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#57074) STC Speed válasza somasz (#57073) üzenetére


STC Speed
őstag

Hmm, köszi szépen! :R Írok ha van fejlemény

(#57075) Mr.C válasza Uzi74 (#57069) üzenetére


Mr.C
őstag

Biosban nem lehet egyedi power management-et meghatározni? Nekem lehet (xps 15 9550)

sudo rm -rf /*

(#57076) Uzi74 válasza Mr.C (#57075) üzenetére


Uzi74
senior tag

Még nem kerestem a biosban, de a power managerrel működik jól - és ha mégis kellene a full charge gyorsabban át tudom állítani - de köszönöm a tippet

Még egy kérdés felmerült:
A régi elfekvő 7,4mm dell tápegységet egyszerű átalakítóval 4,5 mm-re módosítva tudnám használni?
pl: [link]

(#57077) Uzi74 válasza somasz (#57001) üzenetére


Uzi74
senior tag

XPS 13 9360 a biosban DDR3LP-t ír, (2133Mhz) mégsem ddr4 sajnos.
Toshiba ssd-t tettek bele, sajnos nem a Samsung 960 evo-t, ennek megfelelően a crystalmark read 1680 MB/s, write 740MB/s ír ki. A vezérlő RAID módban van, valahol olvastam AHCI módba téve javulás érhető el, van erről tapasztalat esetleg?

(#57078) somasz válasza Uzi74 (#57077) üzenetére


somasz
Topikgazda

Nálam a Toshiba nvme ssd 2477/1219 MB/s-ot tud, ahci módban. E5570-ben.

Ráadásul forrasztott is a ram? Ratyi... :(

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#57079) VANESSZA1 válasza Uzi74 (#57077) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Igen ACHI módban gyorsabb. Abba kellene átállítani.

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#57080) BBéci


BBéci
titán

Mi a mostani megfelelője, utódja a Latitude E5530-nak?
Pár nap múlva lejár a garanciája és szeretném hamarosan újra cserélni. Ezt 207000 forintért vettem, hasonló összegben gondolkozom, esetleg lehet 10 %-kal több.
Követelmény a 15,6 colos, matt full HD kijelző és a billentyűzet világítás.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#57081) somasz válasza BBéci (#57080) üzenetére


somasz
Topikgazda

E5570, E5580

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#57082) MPeter87


MPeter87
őstag

Sziasztok!

Van itt olyan, aki gyárilag SSD-vel szerelt E5570-be rakott HDD-t és egy 2242-es SSD-t a WWAN slot-ba? Ez a dolog valóban működik? Van valami hátránya? Tud rendesen bootolni az SSD-ről a rendszer?
Gondolkodom E5570 vásárlásán, de szeretnék SSD-t és HDD-t is. A külső HDD nagy kompromisszum lenne, így fontos lenne, hogy gépen belül legyen mind2 meghajtó.

(#57083) Promi válasza MPeter87 (#57082) üzenetére


Promi
aktív tag

Tökéletesen működik.

(#57084) MPeter87 válasza Promi (#57083) üzenetére


MPeter87
őstag

Ez jo hir, koszi. Amugy ebben gyarilag 2.5" meretu SSD van?

(#57085) ujtordai


ujtordai
tag

Helló

Egy Angliából származó (ebay) dell gép esetén gördülékenyen lehet garanciát érvényesíteni Magyarországon a szerviz tag alapján?

☻♂♫

(#57086) somasz válasza ujtordai (#57085) üzenetére


somasz
Topikgazda

Nem, vagyis egyszer valószínűleg menni fog, de egyáltalán nem biztos.

[ Szerkesztve ]

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#57087) BBéci válasza somasz (#57081) üzenetére


BBéci
titán

Telefonról most nem keresek rájuk, emlékeim szerint azokat nem kapom meg 300000 alatt. Vagy tévedek?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#57088) somasz válasza BBéci (#57087) üzenetére


somasz
Topikgazda

újonnan, boltból nem igazán :(

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#57089) BBéci válasza somasz (#57088) üzenetére


BBéci
titán

Akkor újra felteszem a kérdést: E5530 helyett mit vegyek max. 250000 forintig? Három év garancia, Full HD és billentyűzet világítás kell! Vostrót?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#57090) spyduck válasza BBéci (#57089) üzenetére


spyduck
nagyúr

Dell Precision M2800 / M3800 / M4800 - ezeket megkapod ennyiért refurbished verzióban.

(#57091) ujtordai válasza Sententious (#56241) üzenetére


ujtordai
tag

Helló

Ha nem tudom az előző tulajt pl. ebay aukciós vétel esetén, ebből kifolyólag nem tudom megcsinálni a transfer ownership-et ekkor buktam a 3 év garanciát tehát egyszer javítják garancia idő alatt ha valami gáz van és utána nincs tovább garancia?
Jól értem?

[ Szerkesztve ]

☻♂♫

(#57092) adika4444 válasza ujtordai (#57091) üzenetére


adika4444
addikt

Igen, a második garis javítás már csak úgy mehet ha honosítasz...

üdv, adika4444

(#57093) somasz válasza ujtordai (#57091) üzenetére


somasz
Topikgazda

Ha nem lopott, körözött vagy olyan gép, amit épp a dell vár vissza, akkor egyszer valószínűleg megjavítják.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#57094) Uzi74 válasza somasz (#57078) üzenetére


Uzi74
senior tag

Melyik progival mérted az SSD sebességet? Te isCrystalmark 5-el? akkor lehet kipróbálom az AHCI módot és beszámolok.
Forraszott RAM ultrabooknál sajnos úgy látszik standard, legalább elég magasra skálázták az órajelét a ddr3-nak, tesztek alapján azoson órajekű ddr4 között nem érezni nagy különbséget

Mindezek ellenére, hogy befér a gép a 11,6-os notimnak a tokjába sokmindenért kárpótol, mindig magammal cipelhetem szinte

Fejlesztői eszközként használva 1-2 VM-et futtatva tesztkörnyezetnek viszont úgy látom 1 óra használat levisz 20%-ot az akkuból, az otthon hagyhatom a töltőt feeling nem érint még meg, de azt nem is reméltem :)

(#57095) BBéci válasza spyduck (#57090) üzenetére


BBéci
titán

Első laptopomat 1999-ben vettem, refurbished HP volt, akadtak vele gondok. Elsősorban teljesen újat szeretnék, ha végképp nem találok, akkor jöhetnek szóba újracsomagoltak, használtak.
Egyelőre ezt találtam legmegfelelőbbnek. Esetleg SSD-s változatát, de az nekem nem ér plusz 30000 forintot.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#57096) mghltm válasza BBéci (#57095) üzenetére


mghltm
addikt

ha nincs panaszod az e5530-ra ( sebessege megfelelo, nincs ismert hibaja / problemaja, akku rendben ), akkor csinaltass egy kis portalanitast es pasztazast, 3-4 evig nem nagyon lesz vele gondod!

viszont ha ceges beszerzes miatt "kotelezo" masikat venned, akkor nem szoltam...

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#57097) BBéci válasza mghltm (#57096) üzenetére


BBéci
titán

Semmi baja, hibátlan, maximálisan elégedett vagyok vele. Mivel egy hét múlva lejár a 3 év garanciája, úgy gondoltam, lecserélem, amíg viszonylag jó pénzt kapok érte, illetve beszámíttatom.
De megfontolom a tanácsodat.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#57098) Máté94 válasza BBéci (#57095) üzenetére


Máté94
addikt

Hardverapró! :) Máshol már nem is vennék. E7470 megy 220-ért, E5570 is akad. Boltból pedig több, mint kétszer ennyi. :DDD

(#57099) BBéci válasza Máté94 (#57098) üzenetére


BBéci
titán

Fél-egy éves 5570-eket találtam 190-220000 között. Az olcsóbbaknak matricás a billentyűzete, ami kizáró ok.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#57100) Máté94 válasza BBéci (#57099) üzenetére


Máté94
addikt

Le kell nyelni. :DDD

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.