Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#56051) haxxika válasza anorche1 (#56050) üzenetére


haxxika
senior tag

Nekem max fényerőn bír 4 órát wifivel mindennel, a nagyobb akksival, i7-el, csak hd4600al. Szerintem megéri beruházni a nagy akksira. Kicsit bumszli, de tud segíteni a helyzeten.

OnePlus 10 Pro | Eladó cuccaim: https://hardverapro.hu/tag/haxxika

(#56052) Barcode_Rec válasza XZoli (#56049) üzenetére


Barcode_Rec
tag

Szerintem mindegy, hogy hova dugod be az antennákat. Nekem a fehér megy a main-be, fekete aux. Gond nélkül működik. Gondolom nincs jelentősége. :)

(#56053) SzaboZE


SzaboZE
addikt

Felraksz mondjuk egy linux mintet :)

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#56054) adika4444 válasza anorche1 (#56050) üzenetére


adika4444
addikt

Ha nem váltogatsz sokat pl termet és van ott áram, akkor vegyél Tesco-ban kb 3000 Huf egy 10 méteres kültéri hosszabbítót, összetekerve bele lehet dobni a hátizsákba (már amennyiben olyat hordasz, a lapos notebook táskába nem hiszem h belemenne) és viszonylag gyorsan is lehet üzembehelyezni meg elrakni.
Nekem van, amikor épp nagyritkán messze a konektor de kell az áram akkor igen csak jó szolgálatot tud tenni...

üdv, adika4444

(#56055) XZoli válasza Barcode_Rec (#56052) üzenetére


XZoli
aktív tag

Sikerült először fordítva bekötni, de úgy is ment meg cseréletem, de nem lett gyorsabb. Majd kell egy új routrer is, csak pénz nincs rá.

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#56056) Virgi44


Virgi44
csendes tag

Sziasztok,
kíváncsi vagyok a véleményetekre, kb fél éve nyúzok egy E7470-es gépet és a következő problémám van vele.
Ha megdöntöm és függőleges szögben áll, akkor elkezd "pattogó" hangot adni (kb. mintha egy pingponglabda pattogna az asztalon), elsőre az jutott eszembe, talán valami beleér a ventilátorba ilyenkor de leszedtem az alját, és nem is pörög. Abban a pillanatban, hogy újra vízszintesbe rakom, elhallgat. Másodperceként kb. 3-4-szer adja ki és nem a hangszóróból jön.
Régóta foglalkozom notebook-okkal, alap szinten szerelgetem is őket, de életemben nem találkoztam ilyen problémával. Független attól, hogy be van-e dugva a tápkábel vagy sem, de pl. a terheléstől függ a hang erőssége és üteme. Valami elektromos zaj lehet.
Persze még garis a gép, szerintem kérek egy alaplapcserét, de kíváncsi vagyok, hogy valaki találkozott-e már ilyennel...

[ Szerkesztve ]

(#56057) anorche1 válasza haxxika (#56051) üzenetére


anorche1
őstag

Uhh, az tényleg nem rossz. Jegyzetelésre használva, min. fényerővel, min. cpu használattal repülőgépes módban kijöhet vele szerinted 8 óra?

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#56058) PrometheusX válasza Virgi44 (#56056) üzenetére


PrometheusX
aktív tag

Egy próbát megér hogy bejelentsd, lehet hogy a Dell Support már találkozott ilyen problémával...

(#56059) somasz válasza anorche1 (#56057) üzenetére


somasz
Topikgazda

Vevőm 7 órát hozott ki a 87wh, tehát a kisebbik 9 cellás akku, i7-4610m proci, 512ssd, wifi, wwan, 16gb, HD+ gépből. Egyetemi tanulással, pdf-olvasással, stb. Tudtommal nem min fényerőn.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#56060) haxxika válasza anorche1 (#56057) üzenetére


haxxika
senior tag

Ha okosan bánsz vele akkor szerintem hozható,de egy konnektort úgyis találsz valahol az egyetemen. ExpressCharge-os akksi + töltővel meg rohadt gyorsan feltölt.

OnePlus 10 Pro | Eladó cuccaim: https://hardverapro.hu/tag/haxxika

(#56061) kistewe válasza adika4444 (#56054) üzenetére


kistewe
tag

Egy ilyen 10 méteres hosszabbítóba csak egyszer kell valakinek beleakadni , és rögtön meg is lenne a pót akksi ára, a töltö is drága , az alaplap is, meg ha lerepül akkor a gép is, szerintem sokkal elegánsabb egy pót akksi , és csak addig drágább amíg nem a gépet kell javíttatni...én is dolgozok hosszabbítóval és elég sok figyelmet igényel , hogy senki ne rúgjon bele, vagy barikádot építek vagy ki kell kötni az asztal lábához azt már csak nem annyira könnyű elrántani,(tanulópénz megvolt anno megúsztam egy HDD cserével és még adatot is sikerült menteni,) .. de egyetemen...

stewe

(#56062) SzaboZE válasza Virgi44 (#56056) üzenetére


SzaboZE
addikt

Egy tipp: Nem alaplapcserét kell kérni, hanem a hiba elhárítását ;)

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#56063) PrometheusX válasza haxxika (#56060) üzenetére


PrometheusX
aktív tag

Ne felejtsük el hogy az ExpressCharge 1 év alatt akár 40-50%-ot is ront az akkumulátor élettartamán.

(#56064) Virgi44 válasza SzaboZE (#56062) üzenetére


Virgi44
csendes tag

Köszönöm :))
Több alkatrész nincs, ami okozhatja ezt a problémát véleményem szerint.
Ezért sarkítottam a dolgot.

[ Szerkesztve ]

(#56065) adika4444 válasza kistewe (#56061) üzenetére


adika4444
addikt

Oda kell rá figyelni, ez mondjuk tény, de 10 méterben sztem van annyi tartalék hogy ide-oda kilenghessen tehát ha beleakadnak akkor se legyen probléma. Ez mondjuk terület függő, na de van hosszabb is:) amúgy meg sima töltőbe is bele lehet akadni, laptop kijelzőt is megütheti pl ha hátra nyúlna valaki asztal előtt álva, szval sztem ha fel van hívva a környezetben tartózkodók figyelme rá akkor nem veszélyesebb a dolog mint az asztalon hagyott laptop vagy a normál töltés...

üdv, adika4444

(#56066) szabonagyur válasza anorche1 (#56057) üzenetére


szabonagyur
félisten

Jó driverek vannak fent? Nem csak valami Win10 csoda driverek? Nekem a 7440/7450 pároson pl. driverek nélkül jelentősen romlik az akksi idő.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#56067) atomchicken


atomchicken
tag

Sziasztok!

Elképzelhető, hogy egy teljes merevlemez formázás, majd Win10 telepítés után nem szükséges egyetlenegy drivert sem manuálisan feltelepíteni, mert minden eszközt felismert a Win10?
Eszközkezelőben nincs egy darab felkiáltójeles sem és DriverEasy program is azt mondja,hogy minden driver fel van telepítve, de van 5db ami nem naprakész (egér, touchpad,bluetooth,hang,memkártya olvasó), értelemszerűen ezeket frissítem.

Dell E7440 laptopról van szó, i5-4310U procival.

Köszi.

(#56068) szabonagyur válasza atomchicken (#56067) üzenetére


szabonagyur
félisten

Netet kap a Win10 és leszed mindent amit megismer. De óvatosan vele azért, sokszor szed le hülyeséget.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#56069) atomchicken válasza szabonagyur (#56068) üzenetére


atomchicken
tag

Köszi. Van rá mód, hogy ellenőrizzem a driverek helyességét?

(#56070) szabonagyur válasza atomchicken (#56069) üzenetére


szabonagyur
félisten

Driver easy-t is felejtsd el, nagyon jó a Dell támogatása, használd azt.

Hát így, hogy felment majd az élet megmutatja jó e minden. Ha nem lesz hirtelen fagyás vagy bármilyen anomália akkor minden ok.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#56071) Dhampir válasza atomchicken (#56069) üzenetére


Dhampir
félisten

Persze, közvetlenül a Dell vagy a gyártók oldaláról töltöd le.

(#56072) anorche1 válasza szabonagyur (#56066) üzenetére


anorche1
őstag

Igen. A command update -tel szoktam egyben a driver restort megcsinálni, majd a frissítéseket felrakni. Utána a dell support oldaláról lekapom az összes drivert a gépemhez, és mindegyiket felrakom, amelyik nem szól, hogy már fent van ugyan az, vagy frissebb verzió. Kivéve az audio drivernél, ott előtte le kell törölni, különben bugos lesz, nem lehet a max audiot állítgatni, csak törlés és reisntall után.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#56073) szabonagyur válasza anorche1 (#56072) üzenetére


szabonagyur
félisten

Akksi állapota is OK?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#56074) anorche1 válasza szabonagyur (#56073) üzenetére


anorche1
őstag

aida szerint 17% az elhasználódás.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#56075) PrometheusX válasza atomchicken (#56067) üzenetére


PrometheusX
aktív tag

Ahogy a kollégák írták, a Dell Command Update-tel vagy manuálisan töltsd le a drivereket a Support oldaláról (a sorozatszám segítségével). Más kiegészítő programokat szerintem is felejts el, nincs rájuk szükség.
A Win10 kb. majdnem mindent felismer (90%-ban), de a Dell driverek nagyon jó, talán jobbak mint a Windows default driverjei. Például a 7440-em (ugyanolyan mint a tiéd kb., i5-4310u procis) a Windows driverekkel többet fogyasztott, mint a Dell driverekkel. Szóval szerintem erősen ajánlott a Delles drivereket használni. :)

[ Szerkesztve ]

(#56076) PandaMonium


PandaMonium
őstag

Dell XPS 13-ak (kimondottan a 9350 érdekelne) meghibásodásáról nem tudtok valami statisztikát? Keresgéltem a neten és nem találtam számokat, viszont rengetegen panaszkodnak rá Reddit-en és más fórumokon, hogy hibás a gépük. Én most vettem egy fullosat nemrég amit először vissza kellett küldeni szervizbe azzal, hogy kékhalálozik egyfolytában. A szervizes srácok állítólag tesztelték egy hétig, utána visszaadták, hogy nincsen ennek semmi baja. Be lett véve mégegyszer, lett rá vásárolva NBD garancia, akkor már elfogadták, hogy hibás és alaplapot cseréltek benne. Visszakaptam a gépet és ez már nem kékhalálozik egyfolytában (bár egyszer csinálta a kb. 3 óra alatt amíg használtam), cserébe fél óránként szétfagy az oprendszer és bekapcs gombbal kell újraindítani. Szerintem nem driver hiba mert akármilyen driver vagy OS van alatta (Linux/Windows) ugyanazt produkálja.

Csak kicsit kiábrándító, hogy egy újonnan erősen fél millió feletti gépnél ezzel kell pöszmögni, meg harmadszor szervizbe vinni, mikor másoknak a százezer forintos Inspiron-ja gond nélkül megy 3-5 évig. :(

What I cannot create, I do not understand

(#56077) somasz válasza PandaMonium (#56076) üzenetére


somasz
Topikgazda

Ha nvme ssd van benne, és samsung, akkor tedd fel a firmware upgrade-jét.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#56078) PandaMonium válasza somasz (#56077) üzenetére


PandaMonium
őstag

Ki lett próbálva m.2 SATA Samsung SSD-vel és Toshiba NVME SSD-vel is, mindkettővel fagy. :( Ha van még ötleted azt szívesen fogadom, bár így is-úgy is visszaküldöm szervizbe.

What I cannot create, I do not understand

(#56079) somasz válasza PandaMonium (#56078) üzenetére


somasz
Topikgazda

Meg kéne nézned, hogy mi a hibakódja a kékhalálnak (whocrashed, bluescreenview progikkal). Ha az iastore.sys, akkor a chipset driverrel kell szórakozni.
Az a baj, hogy én nem tudom már, hogy mivel oldottam meg az egyetlen problémás M5510-t, ami nálam járt. De driver volt.

Bios legfrissebb? Dell oldaláról minden driver fent van (nem csak a st alapján keresve).

[ Szerkesztve ]

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#56080) VANESSZA1 válasza PandaMonium (#56076) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Valami összeakadás lesz ott a gond.

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#56081) papeti01


papeti01
senior tag

Sziasztok,

Kellene egy noti hosszú távra (programozás tanulás, + hétköznapi felhasználás) ez is az esélyesek között van:

Dell Latitude E6540 / 1920x1080 (HD1080, Full HD, 1080p) / Intel Core i5 Mobile 4300M - 2600MHz / 16 GB RAM / 256GB SSD / HD Graphics 4600 / 560 EURO / 1 Év garancia

Egy ilyen Dell E6540 használtan meddig szolgálja még ki az embert? Reális ez az ár?
Mik az általános vélemények róla?
Megéri-e inkább +100 Euroért venni egy M4700-at? (Mondjuk abban a boltban jobban megbízok amelyik az E6540-et árulja, illetve jobban is tetszik ez a gép)
Illetve lehetséges m.2 ssd-vel is a bővítés?

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

#proudfather

(#56082) Dhampir válasza papeti01 (#56081) üzenetére


Dhampir
félisten

Nem lehet előre tudni, hogy meddig fog működni. Amíg gari van rá, addig tart az öröm és a boldogság, utána pedig meghibásodás esetén a hibától függően indulhat a "nemzetközi"alkatrész kergetés.

Az M4700 masszívabb szerintem, de a procija eggyel korábbi generációs (Ivy Bridge kontra Haswell).

[ Szerkesztve ]

(#56083) mghltm válasza papeti01 (#56081) üzenetére


mghltm
addikt

e6540-rol tudok nyilatkozni: szinte ugyanilyen gepem van, de a proci 4310m, viszont a ram csak 2 x 4g. jo 2 eve hasznalom, a kijelzo f0s, grafikai munkara alkalmatlan, de kodolni, netezni, etc megfelel. a kijelzo korul van egy gumiboritas, 3-4 helyen mar lejott. a ventinek neha fura hangja van, mintha csapagyas lenne, hamarosan csereltetni fogom. m.2 ssd-nek nincs dedikalt hely, a 2,5-es helyre tudod rakni atalakitoban. ha teheted, vilagitos billentyuzettel vedd ( angol vagy magyar ), mert nagyon hasznos dolog. napi 12-16 orat hasznalom, szoval megdolgozik a penzeert, osszessegeben nem rossz gep.

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#56084) embe válasza mghltm (#56083) üzenetére


embe
nagyúr

Én ezen a gyári venti profilon nem bírok eligazodni. ( E6430) Bekapcsoláskor nem pörög. Miután bekapcsol, akkor meg megy folyamatosan. Most is pedig 42°-os a proci. :U Igaz a Lenovo meg folyamatosan megy, bekapcsolástól rögtön.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#56085) mghltm válasza embe (#56084) üzenetére


mghltm
addikt

az e6230-at most ritkabban hasznalom, de az egy bizonyos hofok utan lekapcsolja a ventit es mukodes kozben sem zavaro a hangja.

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#56086) papeti01 válasza mghltm (#56083) üzenetére


papeti01
senior tag

köszi. a fhd -s kijelző is fos? miért?

#proudfather

(#56087) Tompie


Tompie
őstag

Helló!

Beszereztem egy Intel Wireless-AC 7260 kártyát, betettem a gépbe de a Bluetooth nem működik.
Feltettem legfrissebb Intel dirvert (19.30.1649) de azzal sem megy. Leszedtem, hogy majd a Windows 10 megoldja de úgy sem jó.
Valakinek van ilyen kártyája és működik a BT? Hogy keltette életre?

Köszönöm

ui: Dell Latitude E6530, Windows 10 64bit

(#56088) VANESSZA1 válasza Tompie (#56087) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Külön Bt modul van a gépben? Ahhoz csatlakozik?

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#56089) Tompie válasza VANESSZA1 (#56088) üzenetére


Tompie
őstag

Ezt látom az eszközkezelőben.

De ha intel drivert felteszem úgy sem jó, ha azt mondom frissítse, akkor azt mondja naprakész.

(#56090) embe válasza Tompie (#56089) üzenetére


embe
nagyúr

Esetleg ha van benne külön modul, akkor lehet azt le kellene tiltani előbb? Vagy egyszerre működhet a kettő?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#56091) Tompie válasza embe (#56090) üzenetére


Tompie
őstag

Igen, most azt próbálom, hogy a Dell-t letiltom, és utána felteszem az Intel drivert.

(#56092) Tompie válasza embe (#56090) üzenetére


Tompie
őstag

Ha a Dell-t tiltom, majd Intel drivert felrakom akkor akkor azt írja Illesztőhiba.
Ha az Intelt tiltom és a Dell van fent akkor nincs illesztőhiba viszont nem tud kommunikálni az eszközzel, telefon látja a gép is a telefont de nem lehet őket párosítani.
Illetve ha az Intel-es az aktív akkor felkiáltójeles lesz egy "Bluetooth Hands-free Audio", Dellesnél nem.

[ Szerkesztve ]

(#56093) Tompie válasza Tompie (#56092) üzenetére


Tompie
őstag

Úgy sikerült valahogy működésre bírni, hogy tiltottam az Intel BT eszközt és csak a Dell van engedélyezve majd intsall a legfrissebb Dell BT driver. (Igaz ezt ez előtt is próbáltam mégsem működött, most viszont már igen :) )

(#56094) sec0nd


sec0nd
tag

Sziasztok!
Dell Inspiron 7559 típusú laptopom furcsa hibát produkál, a kijelzőn fekete képnél zöldes bevilágítás látszik, ez a legszembetűnőbb a jobb alsó sarokban.
A fedlap mozgatásával ez az egész kijelzőre kiterjed.
Video: https://drive.google.com/file/d/0BwwbK8SC_siHUWdfM0xNYk9LUFE/view?usp=sharing
Mit gondoltok mi lehet a probléma, mennyi időbe telhet a javítás? A FixDirect csak egy vigyem be, vagy küldenek futárt sablonszöveggel válaszolt, de nem tudom egy-két napnál tovább nélkülözni a gépet.

(#56095) Ispy válasza papeti01 (#56086) üzenetére


Ispy
veterán

Gyenge tft panel, szar színek, szar betekintési szögek, persze ez korántsem a gödör alja, van még ennél bőven lejjebb. Én 1 évesen vettem az enyémet, masszív darab, a ventilátorát már cseréltettem egyszer. Érdemes venni még rá annyi NBD garanciát, amennyit csak lehet, főleg, ha munkagép lesz. Az azért elég gáz, hogy a körbe futó ezüst csík elől már kezd lekopni, 2-3 év múlva nagyon szépen fog kinézni :U

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#56096) Dhampir válasza sec0nd (#56094) üzenetére


Dhampir
félisten

Lehet, hogy egy kábel nyomja a jobb alsó sarokban? Mivel a fedél elég könnyen benyomható, akár a képernyő is megsérülhet.

(#56097) anorche1


anorche1
őstag

Mi az oka annak, hogy ha felkerül a dell support oldalára egy új driver vagy bios, akkor az rövid időn belül lekerül? Ezt volt legutóbb a 6440 bios -val is, meg most, a januári intel hd driverrel is.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#56098) Rocko007


Rocko007
aktív tag

Elvesztettem az e7270-em sd takaro muanyag lapkajat, valaki tud-e segiteni a beszerzesben?

(#56099) XEON_QUADRO


XEON_QUADRO
tag

Sziasztok!

Egy gyors kérdésem lenne, a helyzet a következő:

Nekem itthon van egy jóféle e6230, a haveromnak meg egy 6430S billzet.-e. Mivel munkahelyen hardcore T530 és T520 user vagyok, rohadtul kéne a trackpoint. Annyira, hogy a világítós magyar bill.-t lecserélném angol akármilyenre, csak legyen pöcökegér!

Utána olvastam ezen a fórumon, elmászkálhat, nem tudom a képernyőn lesz-e nyoma ha benyomódva behajlik? Ja, meg hogy 2 óra használat után lekopik a kék széle, de tennék egy próbát, persze csak ha nem beszéltek le....

Tudom hogy nem lesz görgetőgomb, meg nem olyan jó mint a TP-ek TP-ja :-) szóval érdekelne, hogy működni fog-e? Méret állítólag egyforma. De: ugyanaz a csatlakozója? Kell-e installálni valami szoftvert hozzá? Választ előre is köszönöm!

(#56100) somasz válasza XEON_QUADRO (#56099) üzenetére


somasz
Topikgazda

pöcc-röff megy!
semmi gond nem lesz.
le kell kapni a palmrestet, vigyázz, ne repedjen!

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.